HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 15 AUG. 1927 EEN SERIE INBRAKEN. Te Vclsen. HIJ KWAM DEN BAAS SPREKEN. De heer v.d. W. administrateur van het veilingsgebouw „'t Centrum", te Beverwijk vermiste den laatsten tyd herhaalde malen geld, nu eens grootere, dan weer kleinere bedragen. Alle pogin gen om de oorzaak hiervan te ontdek ken, bleven zonder gevolg. Een opmerkelijk verschijnsel was dat de vermissing steeds plaats had, als de heer v. d. W. en zijn vrouw, die hem bij zijn werk nog al eens assisteerde, afwe zig waren geweest. Het moest dus blijkbaar gebeuren door iemand die met de plaatselijke situatie goed op de hoog te was. Vrijdagmiddag was mevrouw vd. W. echter thuis gebleven daar zy zich niet al te wel gevoelde. Het viel haar toen op, dat iemand enkele malen bij haar huis heen en weer liep, waarom zij zich verdekt opstelde. Op een gegeven mo ment sprong deze. v. E., een der naaste buurjongens, door het keukenraam en kwam zoo het huis binnen. Mevrouw v. d. W. kwam nu voor den dag en vroeg wat hij moest, waarop hij na eenige aarzeling ten antwoord gaf: „uw man had mij gevraagd even bij hem te ko men". De heer v.d. Wè ging 's avonds naar den vader van v. E„ om met hem over deze minder gebruikelijke manier van binnenkomen te spreken en te trachten de zaak in der minne te schikken. Hij werd evenwel door dezen op zoo'n manier behandeld, dat hy besloot aan gifte bij de politie te doen, wat dan ook Zaterdag is gebeurd. Deze zal nu hebben te onderzoeken of v. E. zich aan diefstal heeft schuldig gemaakt of niet. Men hoorde den laatsten tUd hier niet veel van inbraken, doch in den nacht van Zaterdag op Zondag, is er weer eens op een ouderwetsche manier huisgehouden. Op niet minder dan drie plaatsen hebben de inbrekers van hun tegenwoordigheid blyk gegeven en hun slag geslagen. Hierby is met buitengewone omzichtig heid te werk gegaan, geen enkel spoor is achtergelaten, zoodat de politie zich weer voor een uiterst moetiUke taak geplaatst ziet. Eerst hebben de ongewenschte gasten een bezoek gebracht aan det villa van dr. W. aan den Nieuwen Schulpweg. Zij zUn hier binnengekomen, door na een ruit te hebben uitgesneden, het span jolet van het raam af te doen en dit te openen.. Eenmaal binnen, hebben zU het ge- heele benedenhuis doorzocht, waarby hun een aantal medailles, wat geld en andere zaken, zooals kleedingstukken, in handen zijn gevallen. De inbrekers hebben zich biykbaar uitstekend op him gemak gevoeld, daar zy zich aan verschillende lekkernyen door hen in het buffet gevonden, heb ben te goed gedaan Langs denzelfden weg waarlangs zy zyn binnengekomen, hebben zy de villa weer verlaten. Vervolgens zUn zU gegaan naar de woning van den heer H. aan denzelfden weg gelegen. Ook hier zyn zij door het uitsnyden van een ruit binnengedron gen, waarna weer een raam is geopend. Het geheelc huls is hier doorzocht. De buit bestond uit een portemonnale met een flink bedrag aan geld. die door hen op den schoorsteen werd gevonden. Ook hier van de daders geen spoor. Tenslotte is in denzelfden nacht nog een nienwe heerenrywiel, staande in een schuurtje by de woning van den heer S. aan den Nieuwen Zeeweg gesto len, waarby ook hier geen adreskaartje ls achtergelaten In verband met het ingestelde onder zoek, kon de politie nog geen nadere in lichtingen verstrekken. Te BeverwUk. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is ingebroken in de woning van de wed H. aan de Scheybeecklaan. De dief of dieven zUn binnengekomen door aan dc achterzyde van het huis een ruit uit te snyden, waarna zy de deur hebben opengemaakt. Zy hebben alles op hun gemak door zicht. Uit een buffet in de voorkamer werd f 30 meegenomen. Daarna is de brandkast met den sleu tel, dien zy ook in het buffet vonden, opengesloten en zoo goed als geheel leeg gehaald, nl. een bedrag van f 195 aan geld een spaarbankboekje, benevens verschillende papieren, welke voor de dieven van geen. doch voor den heer de V„ den vader van de wed. H., by wie hy inwoonde, van het grootste belang zyn. Verder hebben de ongewenschte bezoekers uit een vest dat over een stoei hing. een gouden horloge met dito ket ting. van groote waarde meegenomen, doch ook nog ruim f 10 aan zilvergeld, terwyi uit een kinderportemonnale nog f 1.50 is ontvreemd. De dieven hebben zeer waarschyniyk op dezelfde manier als zy zyn binnen gekomen het huls weer verlaten, zonder zelfs een enkel spoor achter te laten, zoodat de politie weer voor groote moei- lykheden staat. De families H. en de V. zyn eerst om over twaalven naar bed gegaan, terwyi de naaste buren R„ die een verjaarpar- tytje hadden, eerst om over ecnen ter ruste zyn gegaan en de buren H. die aan de andere zyde wonen, om uur 's nachts zUn thuisgekomen. Niemand heeft ook maar iets gemerkt. Men vermoedt dat de inbrekers geen onbekenden zyn, daar de heer de V. Za terdag pas een bedrag van f 200, dat byna geheel in de brandkast lag en dus is meegenomen, van een bankinstelling had gehaald. Zondag is dc politie den geheelen dag druk in de weer geweest, doch tot heden zond uige resultaat. KAMER VAN KOOPHANDEL. *De eerstvolgende vergadering der Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken zal plaats lieb- t n op Dir. dag 6 September 1927 des avonds om 7.30 uur. EEN CONFLICT. MOEILIJKHEDEN OP EEN WERKBIJ SPAARNDAM. Aan den Oudenweg naby Pennings- veer worden kabels gelegd vanwege de P.E.G.E.M. (de combinatie van electri- sehe bedrijven van de provincie, Haar lem en Amsterdam). De aannemer had daarvoor 120 werk lieden aangenomen. Hy had een con tract opgemaakt tegen een uurloon van 65 cent. Later is evenwel aan de werk lieden gebleken, dat de P.E.GJE.M. voor dit werk een uurloon had gerekend van 75 cent. Daarop eischten ook de 120 werklieden 75 cent per uur, maar de aannemer weigerde dit, waarop een sta king volgde. Wy vernemen nu, dat de aannemer andere werklieden zou laten komen van Katwyk en uit Brabant. Heden zyn die aangekomen om het werk van de sta kers voort tc zetten. De militaire politie was aanwezig om voor de handhaving der orde te zorgen. wy hebben hedenmiddag geïnformeerd naar den stand van dit conflict, omdat ongeregeldheden gevreesd werden. Ons werd evenwel verzekerd, dat tot heden alles rustig gebleven is. VERKEERSONGELUKKEN Tc Heemstede. Op den Binnenweg had Zaterdag een aanrydlng plaats die nog betrekke- ïyk goed afliep. Een auto uit de rich ting Haarlem, reed geheel rechts van den weg. Van de tegenovergestelde richting kwam de 10-jarige A. B. per rijwiel. Doordat de tram achter dien Jongen aanreed, maakte hy zich ver- moedeiyk wat zenuwachtig, waardoor hy viel en Juist voor die auto terecht kwam. De bestuurder sfcopte onmiddellijk, waardoor een ongeluk werd voorkomen. De jongen bekwam geen letsel, alleen het rywlel werd beschadigd. Ap den Heerenweg reed Zondagavond een auto op een hoop steenen, welke naast den rijweg was geplaatst. Volgens den bestuurder was hij verblind door het scherpe licht van een uit de tegen overgestelde richting komende auto en had daardoor die hoop steenen niet ge zien. De auto geraakte defect en moest door een kraanwagen worden wegge sleept, doch van de vier inzittenden werd niemand gewond. Te Beverwijk. Zondagavond ongeveer 7 uur heeft op den Alkmaarschen weg een ernstig ver keersongeval plaats gehad. Even buiten de kom der gemeente is de motorrijder S. uit den Helder met zyn motor geslipt. Hij werd zwaar gewond by den heer B. binnengedragen. De onmiddellyk ge waarschuwde Dr. L. verleende eerste hulp. waarby hij constateerde dat het beter was dat S. niet werd vervoerd, doch daar deze naar huis wilde is hy per auto naar zUn woning gebracht. Vol gens ooggetuigen moet dit ongeluk ge deeltelijk aan eigen onvoorzichtigheid zijn te wyten. S. reed n.L in een stortbui met een gang die geschat wordt op GO a 70 K.M. per uur. EXAMEN HOOFDAKTE Haarlem, 13 Aug. Geslaagd de heeren: J. C. A. Bergac- ker. Haarlem: S. D. van Trikt. Am sterdam; J. S. Rooke, Amsterdam; J. H. Zyderveld, Amstelveen. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen by: Lindeman, Reisbureau Stationsplein geopend van 9—6 uur, gouden broche; A. v. d. Velden, Bakenessergracht 75 rood, blauw-witte centuur; Bureau van Politie, Smedestraat. 2 koperen ge wichten; J. Landwehr, Drossestraat 14 Duitsche Herdershond; J. van Egmond Paul Krugerstraat 9 zw. horlogeketting; G. Walkes, Ripperdapark 8. R.K. Kerk boek; C. de'Best, Beeksteeg 18, sport kous; Kennel Fauna, Parklaan, grys- witte kat, gebracht door Bosch. Corn. Schoenstraat 8. J. v. Zon, Rosehage- straat 37, portemonnaie met inhoud; H. Leenaarts, Oost-Indiëstraat 48, dames portemonnaie m.i.; J. Bolle, Pres Steynstraat 59, portemonnaie met in houd: W. ReU, Brouwerkade 37 rood regenjas. Bureau van Politie Smede straat, paar witte tennisschoenen; W. Kraa4jenhage, Scheepmakersdyk 15, ry- wieltaschje met inh.; R. Akersloot, Wald. Pyrmontstraat 4 zwart, zakje met veters. WERKLOOSHEIDSVERZEKERING De minister van arbeid, handel en nUverheid heeft krachtens het Werk- loosheidsbesl. 1917 goedgekeurd reglemen ten voor de werkloozenkassen o.m. van dc Timmerlieden-, Machinale hout bewerkers- en M<xlelmakers-Vereeniging Eensgezindheid te Haarlem. Het subsidie wordt verleend van 1 Augustus 1927 af. TERSONALÏA. Te 's-Gravenhage zyn ges'aagd voor Hoogduitsch L.O. de heer A. E. Donia te Heemstede; voor akte-examen N. O. (N.j.) de heer W. G. Groenink te Driehuis (Velsen) voor Fransch L.O. de beer J. W. A. E. Uri te Hillegom en voor teekenen M. O. de heer L. H. H. Schutte te Schoten. AANBESTEDING H.B.S. SANTPOOR TERSTRAAT. Ten Raadhuize werd Maandagmorgen namens B. en W. aanbesteed: le. (perceel 1): Het bouwen van een Hoogere Burgerschool met bewaarders woning aan het Santpoorterplein te Haar lem; 2e. (perceel 2) het verrichten van glas- en verfwerk ten behoeve van de in per ceel 1 bedoelde school met woning. Ingekomen waren 33 biljetten. De lnschryvingen luidden als volgt: Perceel I. A. J. den Oude te Alphen aan den Ryn en Oegstgeest 205.000. N.V. N. H. Daamen's Aann. Bedrijf te Teteringen 185.400. Venhoven en Evers te Heemstede 203.800. W. Sayes te Haarlem 198 947. G. J. Broertjes, Heemstede en Bloe- mendaal 223.775. Verwoest en Lafever te Amsterdam 197.300. Van der Vliet en Nieuwstad te Am sterdam 210.000. H. G. van Veen te Zandvoort 215.000. Gebr. H. V. J. de Vries te Purmerend 198.100. I. de Vries en Co. te Purmerend 205.990. E. Bellaart te Haarlem 193.200. Gebrs. A. M. en D. P. Joustra, Haar lem 220.850. J. Wittebrood te Beemster 197.840. D. J. van Buren te Bloemendaal 196.300. Gebr. v. d. Putte te Heemstede 187.000. L. Raaymakers te Wouw (Noord Bra bant) 206.500. T. J. de Vries te Bilthoven 187.900. W. Geels' Aann. Bedryf te Utrecht f 204.000. A. J. Peters te Nymegen 205.400. A. C. F. Moerenburg te Oisterwyk 208.300. C. J. B. Verheydt te Haarlem 270.000. S. Stryk te Rijpwetering 194.749. Jacq. Klerk te Haarlem 199.480. V. P. Braun en Zoon te Beverwyk 200.000. Thnisser en van Sambeek te Heem stede 182.750. P. Rins Jr. te Santpoort 187.000. G. P. Hetem te Haarlem 202.000. Perceel H. H. Woudhuysen te Amsterdam 9.348. A. de Laat te Haarlem 13.140. P. H. van de Bosch en Zonen te Heem stede 11.600. N.V. Ripperda te Haarlem 11.087. P. Essenius te Haarlem 9.994. C. L. Boom te Bussum 11.400. De gunning zal later bekend worden ge maakt. GRAMMOFHOONIIANDF.L VAN LUYKEN Wel vyf en twintig bloemstukken sierden het interieur en de étalage van dc nieuwe zaak in grammophoons der firma F. J. van Luyken. Deze zaak is thans heropend in perceel Kleine Hout straat 25, nadat zij jarenlang in de Anegang was geweest. De winkel ziet er zeer modern uit, een vUftigtal machi nes heeft er een plaatsje in gevonden. In Haarlem cn omstreken vertegenwoor digt de firma speciaal dc merken Colum bia en Brunswick, waarvan wy heel mooie machines zagen. Mandolines, mondorgels en andere populaire muziek instrumenten vindt men hier tevens voorhanden. Ongetwyfeld zal de firma in dit nieu we winkelhuis veil succes hebben, VERORDENINGEN NA DE ANNEXATIE Naar aanleiding van de toezending aan Ged. Staten van het raadsbesluit van 1 Juni 1927, inzake toepasseiykver- klaring op het geannexeerde gebied en intrekking van eenige strafverordenin gen, werd aan B. en W. bericht, dat naar het oordeel van gemeld College her nieuwde vaststelling en afkondiging van den volledigen tekst der verschillende verordeningen in dit geval de voorkeur had verdiend. Bovendien bleken Ged. Staten er zich niet mede te kunnen ver eenigen, dat de Algemeene Politieveror dening eenvoudigheidshalve voorloopig ongewy'zigd op de geheele gemeente van toepoSsing werd verklaard in afwachting eener binnenkort tot stand te brengen algemeene herziening. Ofschoon B. en W. voor het stand punt van Ged. Staten slechts ten 'deele iets konden gevoelen, meenden zij hier omtrent, met het 005 op den zoozeer ge- wenschten spoed in deze aangelegen heid, niet in verdere discussie met dit College te moeten treden, doch deze zaak terstond in gewyzigden vorm op nieuw aan den Raad te moeten voorleg gen. Aangezien de herziening der Alge meene Politieverordening noodzakeiy- kerwys eenigen meerderen tyd ver- eischt, ls die verordening nu, evenals reeds de Bouwverordening, buiten be schouwing gelaten, zoodat den Raad hieromtrent te zijner tyd nog een nader voorstel zal bereiken. In overleg met de Commissie voor het' ontwerpen en herzien der strafverorde ningen bieden B. en W. den Raad een 8-tal ontwerp-besluiten ter goedkeuring aan. De verschillende daarin vastgelegde verordeningen zijn behoudens enkele technische wijzigingen (doorloopende nummering der artikelen, nieuwe ka dastrale omschryving der perceelen e.d.) geiykluidend aan de thans geldende verordeningen. Alleen in de verordening op de markten is in aansluiting aan den thans bestaanden feiteiyken toestand, de directeur der Gemeentereiniging in de plaats getreden van den gemeen te-ontvanger. De verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch heeft bovendien een wyziging ondergaan in art. 9, waar nu een andere omschryving is gegeven van den weg. waarlangs in het vergroote Haarlem vleesch in de ge meente moet worden ingevoerd. TUSSCHEN DE BUFFERS. De kolentremmer van G. wonende te Heer, is tydens het lossen van kolen op het stationsemplacement te Maastricht tusschen de buffers bekneld geraakt. Met ernstige inwendige kneu zingen is hy naar het ziekenhuis, den „Calvariënberg" overgebracht. AANBESTEDING Namens de directie van de Haarlem se he Bankvereenlging is door den archi tect K. Jonkheid te Heemstede aanbe steed het verbouwen en uitbreiden van het Bykantoor der Haarlemsche Bank vereenlging te Bloemendaal. Laagste inschryver was de firma P. Rynierse «Sc Zn. te Overveen, aan wie het werk ls opgedragen. EXAMEN LICHAAMS OEFENINGEN M. O. Haarlem, 13 Aug. Geslaagd de dames; T. Goedemoed, Amsterdam: M. G. W. Coert, Bilthoven; M. P. H. Muré, Maastricht; J. M. L. Senf, Roermond; A. Schoutens. 's-Gra- venhage: H. Visser. 's-Gravenhage. Hiermede zyn de examens afgeloopen. DE STAKING IN DE SLACHTHUISSTRAAT. HEDENMIDDAG EEN CONFERENTIE. Naar men ons mededeelt is er nog geen verandering gekomen in den stand van het conflict der §tucadoors op het bouw werk van „Zorgvliet" in de Slachthuis- straat. Ook duurt de staking van metselaars en opperlieden nog onveranderd voort. Wel zijn er hedenochtend minder werk willigen aan 't werk gegaan dan de vo rige week. Door de politie wordt nog steeds dag en nacht bij het bouwwerk gepost. Nader vernemen wij nog dat een groot deel der timmerlieden ontslag heeft ge kregen. Hedenmiddag zou een conferen tie plaats hebben. Door den stakingsleider wordt ons me dcgedeeld dat de strijd 'onverzwakt wordt doorgezet. De stakers zyn evenwel bereid elk oogenblik te spreken om tot een op lossing van het conflict te komen. WIELRIJDSTER ERNSTIG VERWOND Men meldt uit Amersfoort aan de Crt.: Op den Arnhemschenweg is mevr. P. uit Leusden, toen zy per fiets huis waarts keerde, door een motorryder aan gereden, zy werd ernstig gewond en moest per ziekenauto naar het zieken huis gebracht worden. De marechaussee uit Leusden heeft het onderzoek in handen, doch mevr. P. kon nog niet gehoord worden. CHRIST. GEREFORMEERDE KERK. Beroepen te Haarlem (2e pred.pl.) ds. J. L. de Vries te Rynsburg. Bedankt voor het beroep naar Schie dam door ds. W. Byleveld, pred. te Haarlem. STAKING GEëINDIGD. Na een bemiddeling van den burge meester van Rhenen is het conflict aan de Emailleerfabriek „De IJssel" te Dieren opgelost. Aan de staking, welke 21 Juli j.l. uit brak, namen ongeveer 125 arbeiders deel. DE SCHOLEN A EN B IN VOOR MALIG SCHOTEN B. en W. stellen den Raad voor te be sluiten, onder intrekking van het be paalde sub. B. en C. van het besluit van 3 Augustus 1927, o.m. tot reorga nisatie van het openbaar lager onderwys in de voormalige gemeente Schoten daarvoor te lezen als volgt: B. School A in de voormalige gemeen te Schoten met ingang van 23 Aug. 1927 terug te brengen tot de gewone formatie van zevenklassige school, en van hare 14 parallelklassen te vormen twee nieu we scholen, elk met 7 klassen, en deze drie scholen aan te duiden: School A met nummer 34 en de beide nieuw ont stane scholen, onderscheidenlijk met de nummers 35 en 36. C. Als plaats van vestiging voor School nummer 35 aan te wyzen een ge deelte van het schoolgebouw aan de Overtonstraat. No. 42, en voor School No. 36 een gedeelte van het schoolge bouw aan de Soendastraat No. 41. Een en ander is raadzaam in ver band met het behoud van aanspraken op hoogere Rijksvergoeding voor het aan die scholen verbonden onderwijzend personeel. GYMNASTIEKTOESTELLEN VOOR SCHOOL C B. en W. stellen den Raad voor een bedrag van f 1065 beschikbaar te stellen len voor aanschaffing van verschillen de gymnastiektoestellen en werktuigen voor School C aan den Rijksstraatweg 374, zoomede van het aanbrengen van eenige verbeteringen aan reeds aanwe zig materiaal. AUTO IN EEN SLOOT. In den nacht van Zaterdag op Zon dag. zoo wordt uit Delft aan de Crt. ge meld, is op den Lange Kleiweg een auto bestuurd door den heer v. d. M„ te 's-Gravenhage wegens het breken van de stuurstang in een langs den weg loopende sloot gereden en over dén kop geslagen. De heer v. d. M. en diens echtgenoote geraakten te water doch wisten zich te redden. De auto is zwaar beschadigd. EEN BRUG MET GATEN. Op de korten tyd geleden voor het autoverkeer opengestelde befaamde Baambrugsche Zuwe dreigt, zoo meldt de Crt., een nieuw obstakel het geheele verkeer stop te zetten, nl. de brug over de Zuwe, welke in zeer desolaten toe stand verkeert. De brug zit vol gaten, wolke men met ijztren platen heeft toe gedekt. Borden zyn geplaatst met de mededeeling, dat de brug... levensgevaar- lyk is. Deze mededeeling wyst er boven dien op, dat het passeeren der brug voor eigen risico blyft. Het geheele ver keer Nieuwersluis, Vinkeveen. Wilnis, Mydrecht, Uithoorn is thans zoolang dc Ter Aasche Zuwe gesloten blyft, vrijwel illusoir geworden. JAMES OLIVER CURWOOD OVERLEDEN. Zondag is, zoo wordt uit Londen aan de Crt. het N. v. d. D. gemeld, de bekende schrüver James Olivier Curwood na een korte ziekte in den ouderdom van 49 jaar in zyn huis in Michigan overleden. Sinds een week was Curwood Ujdende aan bloedvergif tiging. Tot zUn meest bekende vertellingen behoort „Kazan, de Wolfshond", het eerste van een aantal verhalen, waarin dieren de hoofdfiguur vormden. Een geheel ander genre gaf Cur wood in zyn boeken, waarin kracht figuren alle bezwaren der wildernis te overwinnen weten. Met groote belangstelling voor zyn figuren schetste Curwood het leven in het hooge Noorden, de eindelooze toch ten der bereden politie, het troostelooze pogen der goudzoekers en steeds bracht hy op byzonder romantische wyze de vrouw te midden van zyn helden, wat zUn boeken aan spanning deed win nen. HOTELBRAND. Tengevolge van hooibroei is het groote hotel Fokkinga te Berlikum (Fr.) totaal afgebrand. De bewoners konden zich ter nauwernood, in nachtkleeren gehuld, in veiligheid stellen. Behalve een kistje met geldswaardige papieren, dat de heer Fokkinga in de haast wist te grypen. is alles door de geweldige vuurzee ver teerd. Een kostbare hengst van de ver- eeniging Friesland's Noord Westhoek is in de vlammen omgekomen. TELEGRAMMEN. DE OCEAANVLUCHT. BOVEN IERLAND. LONDEN, 15 Augustus, (Reuter.) Het Duitsche vliegtuig .Bremen" hedenmorgen te 5.15 Kingstown ten Zuiden van Dublin gepasseerd. NEW YORK BEREIDT ZICH VOOR. NEW YORK. 15 Augustus (Reuter) Op het vliegveld Mitchellfield worden groote voorbereidingen getroffen voor de ontvangst van de Duitsche vliegers na het volbrengen van hun oceaan- vlucht. Meer dan duizend soldaten en politie-agenten zullen worden aangesteld om de orde te handhaven, want men verwacht een geweldige menschen- menigte. Mochten de vliegers gedurende den nacht aankomen, dan zullen zeer sterke projectielampen het vliegveld verlichten om hun de landing te ver gemakkelijken. Voor deze gelegenheid zal deze verlichting nog versterkt wor den, doordat een naburig fort zyn zes zoeklichten zal laten schijnen. DE „EUROPA". De „Europa" is Zondagavond naar Bremen teruggekeerd en om 11.1 daar geland. De terugkeer moest geschieden ten gevolge van een motordefect, dat merkbaar werd, toen de „Europa" een half uur boven de Noordzee had ge vlogen. Nader wordt gemeld dat schade aan de „Europa" is toegebracht aan het landingtoesteL Een propeller ls gebroken. De „BREMEN". De „Bremen" is om 1.40 v.m. (En- gelsche tyd) te Wakefield (Engeland) gezien. BREMEN, 15 Augustus, (V.D.) Een nader onderzoek heeft uitgewezen, dat 't vliegtuig „Europa" by de landing op het vliegveld te Bremen ernstiger be schadigd is dan aanvankelijk is aange nomen. De propeller is totaal vernield, zoodat in verband met de andere be schadigingen aangenomen kan worden, dat het vliegtuig voorloopig niet kan starten. DE INDIANEN-OPSTAND IN BOLIVIA. BUENOS AIRES, 15 Aug. (V. D.) Be richten uit La Paz (Bolivia) melden, dat de opstandige Indianen en de buiten- landsche communistische leiders thans de spoorlijn bezet houden. Him aantal is aanzienlijk gestegen en bedraagt thans bijna 200.000. De blanken worden ver moord en hunne huizen verbrand, zy hebben een beroep op de regeering ge daan. die den toestand eveneens zeer ernstig acht. HEVIG ONWEER IN FRANKRIJK. PARIJS. 15 Aug. (V. D.) Naar de bla den melden, heeft te Charolles (Saöne- et-Loire) een onweder van ongekende hevigheid, aanzieniyke schade aange richt. Er werden duizenden boomen ont worteld, de oogst werd vernield en van tal van huizen werden de daken, afge rukt. De schade wordt op 10 a 15 mil- lioen francs geraamd. HEEMSTEDE. MUZIKALE WANDELING Hoewel de lucht even voor den vast- gestelden tijd er dreigend uitzag, bleet het droog en doordat het niet te warm was, buitengewoon mooi weer voor zulk een wandeling, die minstens 12 K.M. lang was. Om precies half 7 werd afgemarcheerd Excelsior" zette het eerste nummer in Met 32 maten trommelslag volgden dan .Eensgezindheid" en „St. Michael". Zoo was er den geheelen weg muziek. Langs den weg was het zeer druk. Om kwart vóór 9 arriveerden de corp sen aan het Raadhuis, waar onder lei ding van den heer J. Eetz gezamenlijk .Sons of the Brave" werd gespeeld, waarna een luid applaus volgde van de talryke belangstellenden die het geheele Raadhuisplein vulden. ZANDVOORT. GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Zandvoort gehouden op Donderdag, 18 Augustus 1927 des namiddags 7.30 uur. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Wyziging van de uren van open stelling van de douchebadinrichting. 3. Aanstellen mej. E. Behrens als badjuffrouw. 4. Wyziging Verordening Schoon heidscommissie. 5. Bespreking ruiling van grond van de voormalige Pasage. 6. Rapport over dei» bouw van de woningen aan de Marisstraat en den Parallelweg. 7. Behandeling over het verleenen van een schadeloosstelling aan mej. E. Kerkmanvan dev Brug. 8. Vaststelling van een Verordening op de heffing van een Straatbelasting. 9. Wijziging begrooting 1927. 10 Herclassificatie Personeele belas ting. 11. Overplaatsing onderwyzend per soneel en bepaling maximum aantal kinderen In een klasSe van de open bare scholen, WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 15 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767.0 m.M. te Isa fjord. Laagste barometerstand 748.3 mM. te Shields. Verwachting tot den avond van 16 Augustus: Matige tydeiyke toenemende Zuid- Westelyke tot Westelyken later wel licht Noord-Westeiyken wind, betrok ken tot zwaar bewolkt met tajdelyke op klaringen, waarschynlijk regenbuien met eenige kans op onweer, later Iets koeler. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Stand van heden 762 m.M. Achter uit. OPGAVE VAN JOH. M. SCHMIDT, OPTICIEN THERMOMËTERSTAND 15 Aug. Hoogste gisteren7 F. 68 Laagste hedennacht F. 60 Hoogste heden 12 uur F. 63 BURGERLIJKE STAND HAARLEM Bevallen: 12 Aug. L. Hubert—Z age - ma, z. W. Th. van der Valk—Turken burg, z. 13 E. van der MeU—Schrama z. 12 L. C. de Vries—van der Ploeg, d. Overleden: 12 Aug. S. C. van PUpen, 67 j., Ruijchaverstr. 12 J. W. N„ 1 nt, zoon van J. N. Assendelft, Gasthuisvest. IJMUIDEN. Tr OPENING MUZIEKTENT CASEMBROOTSTRAAT. De muziektent, opgericht door dé mu ziektentcommissie IJmuiden-Oost, in de Casembrootstraat zal a.s. Vrijdagavond officieel geopend worden met een con cert van „Kunst na Arbeid" en nog eenige andere vereenigingen, die hiertoe zullen worden nitgenoodigd. Amsterdamsche Beur*. Opgegeven door de Nat. Bankvereenlging MAANDAG 15 AUG. 1927 1.30 uur 1.45 uur Staatsleeningen 6 Ned. 1923 5% Ned. 1919 K)\H Scheepvaart Oade Vaart Scheepv. Unie... 189 Holl. Lloyd Paketvaart 219 220 Onde Boot 101 Nievelt...— Rotterd. Llojrd.. Stoomv. Ned..... Marine Comm.... Marine Pref—. Indnstrieën Ned. Kanstzgde. 359M Maekubee. 1114 1. Holl. Kunstzijde. 1214* 470 Gew. Jurgens.... 182 1804-182 Centr. Suiker Ind.Ond. Buiten!. Anaconda copper Bank 2914-2924 291^-291 4 Indische Bank... 1874 185-1871 Cert. Hand. Mij. 1801 Petroleum Gec. HolL Petr. Kon. Petroleum. 341 - 3424 Geld Cultuur Mij. H.V.A 755 755-7581. 418 422 Cult Vorsten!... 185b 1664 1664 Poerworedjo - 133 Tabak Deli Mg 472 4714* Senembab 475 4754-477 Deli Batavia 434 4324-434 Oostkust— 252 252- 254 Rubber Amst. Rubber... 3094-310 Lampong Sum 228 Wai Sumatra.... Vico 205 2051 Silau Sumatra... 156 b Deli Bat. Rubber 255 255 b 322 lutercoct Rubb. 128A4 Amerika Southern Rails Wabash 654

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 2