VOETBAL. DE SERIEWEDSTRIJ DEN VAN E. D O. BUITEN DE COMPETITIE ZWEMMEN WATERPOLO MOTORWIELRIJDEN. LAWNTENNiS f E.D.O. treft het niet met haar serie wedstrijden. Werden den eersten Zon dag eenige wedstrijden door den regen afgelast, ook nu was het weer van dien aard. dat het verblijf op het voetbal terrein ver van aangenaam was. Dat was jammer, daar er eenige aar dige wedstrijden op het programma stonden, namelijk R.C.H. II—E.D.O. II en Haarlem II—Stormvogels II. Begonnen werd met' den wedstrijd E.D.O. II—R.C.H. II —0—1 E. D. O. II: Nijgh. Zoet, Swart, Gerretse, Drayer, Breems. Orde, J. Oome, Riebeek. H Oome. v. d. Water. R. C. H. II: W. Spoor, Kedde. Roelfsema. N. de Koning. P. Warren Muller, Ameling, Nieman C. v. Dam, Wempe, Kos. Na den aftrap viel R.C.H. het eerst aah en wist druk uit te oefenen op het Edo-doel. Doch de achterhoede der thuisclub was in goeden vorm, zoodat voorloopig voor de aanvallers succes uitbleef. Verschillende aanvallen wer den door beide clubs ondernomen, maar de doelverdedigers lieten zich niet ver rassen. Toen ieder al dacht, dat de rust met blanke score zou ingaan, profi teerde R.C.H. van een misverstand in de Edo-achterhoede en passeerde Nijgh van dicht bij (01). HAARLEM II—STORMVOGELS II. Dadelijk daarop kwamen de elftallen van Haarlem II en Stormvogels n in het veld. De elftallen stelden zich on der leiding van scheidsrechter v. d. Horst als volgt op: Haarlem II: Hoeben. Goedhart, v. Balen Blanken, Henneman. Gras Muringer, Borghouts, P v. Daalen. v. Hetum, de Klerk B. Kammeijer. Stormvogels II: Muller, Struis, v Hemert, Visser de Waard, G. Heilig. Vermaak, de Boer, P Heilig, v. Lugt, de Waard. De partijen begonnen met veel enthou siasme, zodat het te zien was. dat de scheidsrechter geen gemakkelijke taak zou hebber- Toen de Waard snel opbracht en voorzette, kopte v. Hemert. buiten be reik van Hoeben, maar juist tegen den paal. Het spel verplaatst zich snel. Een volgend oogenblik was het doel van Stormvogels in gevaar, doch de mooie voorzet van Kammeijer bleef onbe nut. Toen Haarlem weer. voor het doel der Vogels kwam, maakte een der backs hands; de toegestane penalty wist De Klerk te benutten (1—0). Na de rust werd er af en toe wat Al te vurig gespeeld, de scheidsrechter zag zich genoodzaakt een speler van Storm vogels naar de kleedkamer te zenden. Stormvogels werkte fanatiek verder. Eij een hard schot was Hoeben reeds gepasseerd, doch van Balen Blanken redde een zeker schijnend doelpunt. Gescoord werd nu niet meer, waar door Haarlem in de finale komt tegen R. C, H. II. ZANDVOORT B—HAARLEM- AD SPIRANTEN. De jonge Zandvoorters waren de roodbroekjes verre de baas. Met de rust hadden zij reeds de leiding met 30. In de tweede helft wisten zij nog 4 doelpunten te maken, zoodat de eind stand 70 was. R. C. H.-AE. D. O.-B. Met een gelijk spel (3—3) moesten de belde elftallen zich tevreden stel len. Ook na de verlenging wist geen van beiden de winnende goal te scoren. Deze wedstrijd wordt nu a.s. Woens dagavond over gespeeld. E.DO. I—HILVERSUM I 0—2. De tweede Zondag heeft een vlotter verloop gehad. Wel zag het er in de morgenuren niet naar uit, maar bij het aanvangsuur was het uitstekend weer. Wii kregen zelfs nog een zonnetje De muziekvcreeniglng ..Harmonie Cres cendo", zorgde voor eenige mooie marschen, zoodat het verblijf op het Edo-terrein gezellig was. Begonnen werd met den wedstrijd Hilversum—Edo, die door Hilversum verdiend is gewonnen. Het kwam ons voor dat de thuisclub nog wat onge oefend was, daarbij kwam nog. dat zij den steun van de beide Perucal's miste. Hilversum is nog steeds een flinke enthousiaste ploeg zonder bepaalde uit blinkers. Een talrijk publiek was aanwezig toen scheidsrechter Katoen het sein gaf De beide clubs stelden zich op als- volgt: E. D. O.: Meenhorst, Kuil. Boeréé, S. v. d. Laan. Dinkla, C. v. d. Laan, Swart, Tanis, Steffens, v. d. Hurk, H. Oomp Hilversum: TT-'-io.-man Bitter. J. V. d. Veld. A. Krainps. B. fokking, Oudenaller. F. Huizinga. Wallenburg Rennes. Th. Huizinga. Meinders. Van meet af aan wordt er door beide partijen flink aangepakt. Edo heeft het voordeel van den wind. waardoor zij tenigszins in de meerderheid is By een snellen aanval van Swart weet Mein ders te redden. Het spel golft snel op en neer. "net beide doelen om beurten m ëCva*r- eam msm? positie over. Verschillende kansen wor den door slecht schieten bedorven. De lange midhalf van Hilversum weet eenige flinke schoten te lossen, maar ze zijn van te grooten afstand om succes te hebben. Door het te zacht terug spe len van S. v. d. Laan, weet Hilversum de leiding te nemen (01). De wing FokkingKramps speelt meermalen goed samen en komt gevaarlijk voor het Edo-doel. Na de thee heeft Hilversum het beste van het spel, verschillende goed opge zette aanvallen worden ondernomen, doch het juiste schot ontbreekt. Tanis krijgt een goede kans om te scoren, maar zijn schot faalt. Hilversum doet het beter, Helder man weet met een uitstekend schot den voorsprong te vergrooten (02). Er komt geen verandering meer In dezen stand, zoodat Hilversum zich in de demi-finale plaatst tegen R.C.H. H. F. C. I—R. C. H. I. 2—6. Dan komen de elftallen van H F.C. en R.C.H. in het veld. Deze wedstrijd die aanvankelijk gelijk op ging, is ten slotte in een groote overwinning voor R.C.H. uitgeloopen. Wel wist R.C.H. al spoedig de leiding te nemen door een misverstand in de H.F.C.-achterhoede, maar toen na de rust H.F.C. gelijk maakte, was het nog niet te zeggen wie of er winnaar van dezen strijd zou worden. Plotseling kwam R.C.H. zoo keurig spelend opzetten, dat v.d. Meulen nog 4 maal moest zwichten voor werkelijk onhoudbare ballen. De nieuwe midvoor van R. C. H. had hierin een groot aandeel. R C.H. zal o.i. nog veel pleizier van dezen speler heb ben. Onder leiding van scheidsrechter Dalmeyer komen de elftallen als volgt op: H. F. C.: v. d. Meulen. Weber Hoomans. Jongeneel, Kuipers, v. Houten, v. Renessen, v. Weyk, v, Beem. Reeder, v. d. Berg. R. C. H.: Brugman, Ruis, Verkerk, N. v. Dam, Nachtegeller. Krom, Nieuwenhuis. Geutskens, J. Kuit, Prevost, Radsma. R.C.H. heeft den toss verloren, dus mag aftrappen. Al spoedig zitten zij voor het. H.F.C -doel. maar Weber redt. Bij een volgenden aanval weet Nachte geller handig van een fout in de H.F.C.- verdediging te profiteeren en R.C.H. leidt 0—1. R.C.H. blijft gevaarlijk, vooral Ver kerk verdeelt het spel uitstekend en weet tevens ook iedere kans tot schie ten te accepteeren. Al spoedig slaagt hij er in met een uitstekend schot de leiding te vergrooten (02). Dit is H.F.C. te bar, fanatiek komen de blauw-witten opzetten v. d. Berg passeert handig eenige ttegenstanders en de stand is met een goed schot 12. Daarmede komt de rust. Na de hevatting is eerst R. C. H. aan het woord. Maar bij een plotse- lingen aanval van v. d. Berg, komt de bal bij den vrijstaanden Renessen. die met alleen Radsma voor zich, geen moeite heeft den stand gelijk te ma ken (2—2). Nu ontspint zich een vinnige strijd om de leiding, die tenslotte in het voor deel van R.C.H. eindigt. Uit een voor zet van Nachtegeller maakt Ruis keurig no. 3. Dadelijk daarop scoort Verkerk na stevig doorzetten, no. 4. Van Dam brengt dan met twee kop ballen den stand op 2—6, waarmede het einde komt. R.C.H. komt dus in de fi nale tegen Hilversum. Robur et VelocitasHaarlem (0-3) Haarlem speelde Zondag een zeer nuttige oefening tegen de Oostelijke eerste klasser Róbur et Velocitas te Apeldoorn en behaalde daar een mooie en verdiende 3—0 overwinning. Jammer was het, dat het grootste gedeelte van den wedstrijd in een aanhoudenden regen moest worden gespeeld. Haarlem kwam uit met het volrond' elftal: De Vries, Cats, Moolena&rs. Goedhart, v. Daalen. Torringa. Kammeijer, De Geus, Huijsmans. Levy. Fievez, Robur begint met eenige fanatieke aanvallen en de Haarlem-verdediging moet alle zeilen bijzetten om de op dringende rood-witte voorhoede te stuiten. Dit gaat haar goed af en De Vries wordt het dan ook niet te lastig gemaakt. De roodbroeken weten zich spoedig te herstellen en nemen dan den aanval over en de Robur-achterhoede krijgt het dan ook zwaar te verantwoorden. Zoowel Kammeijer als Fievez worden om beurten aan 't werk gezet: zij doen dit steeds goed. maar er worden uit de voorzetten nog geen doelpunten gemaakt. De Robur-keeper heeft het toch zwaar te verantwoorden. Huysmans schiet eens tegen den paal. De beide backs staan den keeper uitstekend bij in zijn pogen om scoren te voorko- men. De Vries heeft het aan den anderen kant vrij wat rustiger en wordt slechts zelden in 't nauw gedreven. De rood- blauwen blijven dan ook het beste van ■t spel houden en door middel van Levy weten zij de leiding te nemen. Tor- ringu kuim. m botsing met eer. Robur - speler en beide verlaten eenigen tijd het terrein, doch keeren spoedig terug. Direct in de tweede helft wordt Robur door Haarlem overmeesterd. Er wordt vlot gespeeld. De paal is het. die den keeper van Robur ook nu weer bij staat om score te voorkomen. Verschillende hoekschoppen goed door Kammeijer en Fievez genomen leveren niets op. totdat tenslotte v. Daalen een voorzet hard via den paal in doel schiet, get is dan de regfetéWten die kort na dit doelpunt er een derde aan toe- voegt. Robur weet dan het spel eenigszins te verplaatsen. maar komt niet tot scoren, dank zij het uitstekende ver dedigen van Haarlem, maar tevens het slechte schieten van de Robur voor hoede. De laatste oogenblikken van den wedstrijd worden op de Haarlem-helft gespeeld maar de Vries blijft onver biddelijk, aan Robur gelukt het niet, de eer te redden. Met 3—0 kwam het einde voor Haarlem. Zondag 4 September komt Robur et Velocitas op bezoek bij Haarlem aan den Schoterweg. De KennemersE. D. M. (32) Het seizoen 1927—1928 werd door de Kennemers ingezet met een vriend- schappelljken wedstrijd tegen het Am- sterdamsche E. D. M. Over de rust was wedstrijd zeer interessant, de partijen wogen volkomen tegen elkaar op. E. D. M. kreeg op fortuinlijke wijze de leiding en wel toen een der backs in eigen doel kopte. Het duurde evenwel niet lang of de ex-Haarlem-speler Groene- veld had gelijk gemaakt, waarna Blaauw direct weer de leiding bezorgde. Rust 21. Na de rust zakte het spelpeil ge ducht. Nadat eerst het houtwerk red ding had gebracht, maakte de rechts binnen gelijk. De Kennemers werden hierna gaandeweg sterker; de voorlinie kreeg vele kansen, doch wist geen en kele te benutten. Ten laatste heeft Scheffer in z'n eentje voor de over winning gezorgd. OM DEN AROL-BEKER. D. E. C.Stormvogels (10) Het onvolledige Stormvogels-team heeft in Amsterdam geen gunstigen indruk achter gelaten. Feitelijk speelden alle aanwezige eerste elftallers beneden hun gewonen vorm. uitgezonderd Thijssen, die weer keurig gekeept heeft. Stormvogels: Thijssen, v v. d. Lugt. Haak.' Visman. v. d. Velde Sr de Boer. Blinkhoff, Struys, Oldenburg, v. d. Vel de, de Jonge. D. E. C.: Behre, Barber. Vogel, Geurtsen, Hubert, de Groot, de Dood. de Jonge, Puttelaar. Siebeles, Komkommer. Er wordt door beide ploegen vlug ge speeld, doch beide verdedigingen blij ven voorloopig de baas. De keepers krij gen dan ook weinig te doen. Eenmaal boft Komkommer, als Oldenburg voor een leeg doel nog naast schiet. Wanneer Vogel dan den bal handig vrij maakt, krijgt Thijssen z'n eerste schot te stoppen, wat hem goed afgaat. D. E. C. heeft nu den smaak van schie ten te pakken, want direct hierop wor den weer twee harde schoten op Thijs sen afgezonden, echter weer zonder re sultaat. De IJmulder keeper blijkt heel wat beter dan zijn collega aan den over kant, die soms raar staat te schutteren. Een en ander is maar goed ook, want D. E. C. komt in de meerderheid. Alleen de Stormvogels linkerwing breekt zoo af en toe verdienstelijk door. v. d. Velde weet zelfs Komkommer te passeeren, doch een der backs redt op de lijn. Rust 00. Na de thee ziet Haak een poging om Hubert buitenspel te zetten niet be kroond. De voorzet van dezen wordt nu netjes ingekopt, doch Thijssen redt schit terend, wat hij kort hierop herhaalt. Bij Stormvogels botert het niet bijster in de voorhoede. Zelfs v. d. Velde is er uit. Eindelijk weet Oldenburg den bal schitterend vrij te maken, doch faalt fi naal met schieten. Na een kwartier spelen ontsnapt het Stormvogels-doel op buitengewoon won derlijke wijze. Oldenburg beantwoordt dit met een snellen aanval. Een hard schot volgt, dat Komkommer goed stopt. Tien minuten voor het einde krijgt D. E. C. wegens hands een penalty te ne men, welke wordt benut. (1—0). Stormvogels wijzigt nu even haar op stelling, maar het baat niet. Het spel der voorhoede is en blijft onvoldoende D. E. C. wint tenslotte verdiend met 1—0. Het kampioenschap van den Amstel. „Het Leven" heeft een zwemwedstrijd georganiseerd om het kampioenschap van den Amstel. Zaterdagmiddag 27 Augustus te half drie uur zal die plaats hebben. Er zal over een afstand van 2 KM. op den Buiten Amstel gezwommen worden. De Amsterdamsche Zwembond heeft de leiding op zich genomen. Alle leden van tot den Ned. Zwembond toegetreden vereenigingen kunnen deel nemen. De roei- en zeilvereeniging „de Amstel" heeft haar clubgebouw be schikbaar gesteld. Voor de dames en voor de heeren zijn twee groote zilveren bekers (wissel bekers) beschikbaar gesteld, waaraan twee groote verguld zilveren medailles verbonden zijn. Verder zijn voor de 2e, 3e, 4e en 5e prijzen medailles uitgeloofd. Haarlemsche Reddingsbrigade Voor de wedstrijden op 31 Augustus in de nieuwe zweminrichting aan de Houtvaart bestaat tot en met 25 Augus tus gelegenheid om in te schrijven, al léén schriftelijk bij den secretaris Ar- r.u'fstraat 13. Aan 't programma de vorige week in dit blad geplaats' i« nummer pondui- ker. toegevoegd. De wedstrijden worden opgeluisterd door muziek. De komische nummers van het pro gramma zijn ditmaal bijzonder interes se rt. De H. R. F. zal Zaterdag a.s. op ver zoek van de Brigade te Halfwee aldaar een demonstratie geven. Zondag 28 Augustus 10 uur a. d, Hout vaart bestaat, voor de laatste maal dit jaar gelegenheid de proef af te leggen 1 om ais candidaat-lid te worden inge schreven. De toer van het IJ. Het IJ uit Amsterdam, dat reeds zulke successen wist te boeken te Barcelona en Lyon, heeft nu op de terugreis ook te Parijs uitstekende spgrt te zien ge geven. In het Olympisch Zwembad des Tou relies bij de Porte des Lilas werden van de 8 nummers waaraan IJ-leden deel namen in vijf de eerste prijzen bemach tigd, nl. op 100 Meter rugzwemmen door van Essen, 1 min 22.8 sec., voor dames mej. Martens in 1 min. 37.6 sec., esta fette 5 maal 50 meter in 2 min. 34.6 sec. en over 4 maal 200 Meter in 11 min. 23.8 sec. De waterpolowedstrijd was ten slotte eveneens voor Het IJ dat met 40 van 8. C. U. F. won. Verder werd van Silfhout nog tweede op 300 meter vrije slag, achter Tarris van de S. O. U. F. Van Silfhout zwom den afstand in 4 min. 4.8 sec., hetgeen binnen Nederl. recordtijd Is. Hij was slechts 0.8 seconde achter den winnaar. Mette behaalde den tweeden prijs in het schoonspringen, achter den Parijze- naar Etienne. Het IJ kan met buitengewone voldoe ning op de resultaten van deze tournee terugzien. Haarlemsche successen. Haarlemsche zwemmers hebben dezer dagen te Amersfoort en te Arnhem successen behaald. In dan 2 K.M. wedstrijd te Amersfoort, gewonnen door de Mon van U. Z. C. werd H. Caarls van De Waterratten, derde, terwijl in de veteranen afdeeling Gerritsen van De Waterratten den twee den prijc behaalde. Bij het gekleed redding-zwemmen over 75 Meter werd C. Vrugt, eveneens van De Waterratten en van de Haarl. Reddingsbrigade tweede. S. v. d. Meer van H.V.G.B., werd in 1 min. 11 sec. tweede op 100 Meter vrije slag, zijn clubgenoot R. van Ommeren derde. J. Schouw, eveneens van H. V. G. B. won de 50 Meter vrije slag in 30.8 sec. Zondag won van der Meer te Arnhem nog de 100 Meter vrije slag in 1 min. 12 sec. PROMOTIEWEDSTRIJD. H. V. G. B. II—Maas II (1—1) Tegen alle verwachtingen in heeft Maas II in den zwemvijver te Heem stede niet kunnen winnen van de H. V. G. B.-reserves, ondanks het feit, dat deze met een gehavende ploeg te water gingen. Met een goed schutter in de voorhoede der Rotterdammers had het er voor de Haarlemmers slechts uit gezien. De van Suijlekoms maakten keer op keer gebruik van hunne gewel dige snelheid, waardoor de H.V.G.B. ploeg hopeloos uit elkaar gerukt werd en de mid-voor der gasten telkens prachtkansen kreeg. Op onbegrijpelijke wijze wist hij deze, vooral in de twee de helft, te verknoeien. Boon heeft op uitstekende wijze zijn doel verdedigd en behalve het slechte schieten der gasten, is ook aan hem deze, voor H.V.G.B. zoo verrassende uit slag, te danken. H.V.G.B. verschijnt met: N. Boon. N. N., C. de Wijs, Brunt. Zwemmer, Glatz, Fehres. Maas II: H. C. v. Suylekom, v. Klaveren, Jongbloed. M. J. v. Suylekom, L. Rol, H. A. v. Suylekom. van 't Hoogerhuis. Onmiddellijk na den aanvang ontwik kelde zich een enthousiast spel van bei de zijden. Even is H.V.G.B. overrompeld door de snelle zwemmers, die Maas in de gele deren heeft. Geleidelijk herstelt H.V.G. B. zioh en na een afgeslagen aanval stelt Brunt zijn voorhoede in de gele genheid der Rotterdamschen keeper op de proef te stellen. H.V.G.B. houdt zich stevig vol en ge holpen door Fortuna en het slechte schieten der bezoekers ziet het er voor loopig bemoedigend uit. Toch is het een groote verrassing als uit een door Brunt geleiden aan val het eerste doelpunt ontstaat, waar mede de H.V.G.B.-aanvoerder zijn mannen een flinken ruggesteun geeft. Ondanks de meerderheid in het veld, weten de bezoekers voor de rust geen tegenpunt te maken. In de tweede helft ontstaat reeds on middellijk een gevaarlijk moment voor het H.V.G.B.-doel. doch het zeker lij kende doelpunt blijft uit. De tallooze Maas-aanvallen eindigen meestal in ovèrvliegende ballen. Uit een vrijen worp heeft eindelijk de mid-voor der gasten succes, als hij met een zeer goe den doorslagbal Boon geen schijn van kans geeft. Fel is nu de strijd om de leiding, doch geen per partijen weet nog te scoren. Met dit gelijke spel zijn de promotiekansen voor H.V.G.B. II aan zienlijk gestegen. Nu Woensdag een overwinning op U. Z. C. III wat met een volledige ploeg zeer wel mogelij': is. Overzicht N. Z. B Aangezien het IJ nog in het buiten land toert, is de wedstrijd A. D. Z.IJ uitgesteld. Het was de eenige dames- ontmoeting voor deze week vastgesteld. Voor de eerste klasse heeren zijn geen uitgestelde wedstrijden gespeeld. De pro motiewedstrijden zijn het feitelijk alleen, die leven in de zwemwereld hebben ge bracht. Het begon met H. P. C.D. J. K„ in welke ontmoeting de Amster dammers nog blijken te over gaven van doortastendheid en wonnen met 24. Desniettegenstaande en zeer tegen de verwachtingen van insiders in verloren D T K.'ora van A. Z. op Vrijdag avond j.l. niet 1- -2 H. P O. lwst-elde zich en klopte Neptunus met 24 te Zaandam. Deze uitslagen hebben thans tot gevolg, dat A. Z. bijna zeker is van een plaats in de eerste klasse en dat Neptunus uit die klasse is gewipt. Om de tweede plaats zal dus de strijd gaan tusschen H. P. C. en D. J. K. Voor de gewone competitie werd Za terdag nog gespeeld A. Z. en P. C.A Z.. welke ontmoeting, om ons thans nog onbekende redenen, werd gestaakt. A. Z. II verzekerde zich van het kam pioenschap der ree.erve-eerr'e.. door een 80 overwinning op U. Z. C. II. D. W. R. hebben het moeten ontgel den in de promotie-wedstrijden voor de tweede klassee. De beide hekkensluiters in die klasse beten gevoelig van zich af. Nereus stuurde de Haarlemmers met een 1—7 nederlaag naar huis, terwijl H. Z. en P. C., dat nog wel eenige beste krachten miste, met 40 in de Hout vaart de baas bleef. H. Z. en P. C. blijft door deze overwinning zeker in de tweede klasse, terwijl D. W. R. nog een jaartje in de derde klasse zullen moeten blijven spelen. Te Heemstede speelden L. Z C II en Nereus II een genoeglijk partijtje voor de promotie naar de reserve-eerste klasse. De Zaankanters waren verre de mindere der Leidenaars, die zich, met 'een 50 overwinning, ongeslagen en zonder, dat een tegenpunt werd ge scoord in alle wedstrijden van dit sei zoen, zien gepromoveerd naar meerge noemde klasse. Voor de reserve-tweede klasse speel den Zaterdag nog te Amersfoort A. Z. en P. C. II tegen A. Z. III. De Amster dammers verloren met 12. Tenslotte wist H. V. G. B. n voor het kampioenschap der reserve derde klasse niet van Maas II tee winnen, ja, mag zelfs met de 11 uitslag bijzonder te vreden zijn. Keeper Boon heeft dit eene punt voor H. V. G. B. n uit heb vuur of liever, uit het water gesleept. H. P. C. I—A. Z. I. Deze zeer belangrijke ontmoeting heeft Woensdagavond te Heemstede plaats. De aanvang is gesteld op half acht des avonds. DE ZESDAAGSCHE 1N ENGELAND. AmblesideEngeland. „Hard Luck" heb ik ditmaal wel ge had. Mijn pittig machientje, mijn trou we ..Rex" die mij geen seconde in den steek liet, was Woensdagmorgen nuk kig en wilde geen levensteeken geven. Spoedig bleek dat het euvel bestond uit water, doorgedrongen in de magneet tijdens het doorwaden van een der ab normaal bijna 3/4 meter diepe water- splashes. Het reinigen en in orde bren gen hiervan kostte mij een goed half uur, waarmede ik het maximum aantal van 30 punten voor dien dag verloren had! Het kostte mij weinig moeite, dit half uur verlies nog vóór de lunchcontrole in te loopen, waar ik op tijd arriveerde. Donderdag had echter een 2de pech- duivel mij te pakken doordien ik ban- denpech kreeg, welke reparatie mij ook een klein half uur achterstand gaf Ik was dus Donderdag weer genoodzaakt een half uur in te loopen in de c.a. 2 uur die mij nog restte van de eindcon trole van dien dag. Het moest dus hard gaan! En dit bij natte gladde wegen in den regen en in zwaar geaccidenteerd terrein met vele binnenwegen. Het ging dan ook ontzettend. Op de rechte einden tegen de 100 K.M Een steilen heuvel afdalend in groote snelheid, zou ik op het juiste oogenblik mijn voetrem aanzetten voor een vrij scherpe bocht toen ik door de gladheid van mijn bemodderde rijlaarzen juist op het critieke moment met mijn voet van de rempedaal afslipte niet voldoen de kon inhouden met mijn handrem de bocht inschoot en via een vrij diepe berm tegen het bekende ..schapemuur tje" schoot dat zich in Engeland veelal langs den weg bevindt. Ik zelf vloog over het stuur o.a. 5 M. verder in het gras gelukkig niet tegen het muurtje. Mij mankeerde niets. Doch van mijn machine was de zware „Webb- vork" dermate ontwricht dat ik niet mocht riskeeren mijn kansen voor ons „A-team" verder te verdedigen. Het spijt mij ontzettend, doch men kan niet al tijd geluk hebben. Van Kooten en Moos gaat het beter. Han v. Kooten met zijn trouwe H. D. is de eenige Hollander die tot heden, Vrijdagavond geen enkel strafpunt heeft, v. Veen die zich met zijn Scott ook kranig houdt heeft door het kwijtschel den van strafpunten tengevolge van de waterplash, 4 strafpunten over; Moos en Klijsen volgen met 5 strafpunten, v. Twist heeft ook veel pech en boekte thans 34 strafpunten. L. Hurrelbrinck, de eeuwige pechvogel heeft 't maximum van 40. terwijl v. Marie is uitgevallen. In het algemeen waren Woensdag en Donderdag gemakkelijke dagen. Geen „Observed Hills", alleen op tijd rijden. Vandaag echter hebben de rijders een geer zwaar parcours achter den rug, doordat 2 ontzettend zware, elk c.a. 2 1/2 mijl lange steile heuvels met veel los grind en dikke keien te beklimmen en af te dalen waren. Daar ik ditmaal zelf voor het eerst toeschouwer was, vond ik het interessant zelf ook eens te zien op welke wijze de motoren en vooral zijspancombinaties naar boven gewerkt worden. Men staat versteld hoe de rij der bij de diverse zijdelingsche spron gen die het vehikel maakt, tóch in den zadel blijft en hoe die betrekkelijk lich te zijspancombinaties toch in hun ver band blijven. Voor normaal gebruik too- nen deze c-xperimenten wel ten duide lijkste aan dat het moderne motorrij wiel vrijwel volmaakt is. Wanneer men dan het enorme ver bruik ziet dat van het motorrijwiel in Engeland wordt gemaakt zoowel voor tourisme als dienst. dan verwondert men zich dat in Holland niet veel meer motor wordt gereden. De officieele resultaten zal ik morgen in het kort seinen. Momenteel staat voor de .Sunday News Trophy" het En- gelsche „B" leam met 0 strafpunten bovenaan. Voor de Intern. Trophy het Zweedsche team. en voor de Intern. Silver Vase het Engelsche Dames-Team Willem Smit. Hei resultaat van de Internationale Zesdaagsche Motorwedstrijden in Enge land is, dat het Engelsche dames-team de International Silver Vase en het En gelsche heerenteam de Internattional Trophy hebben gewonnen. Denemarken bemachtigde de Lunners- up Vase. Van de Nederlandsche riiders kregen van Kooten (0 strafp.)Klfjsen (5 strafp.); Moos (5 strafp.) en van der Veen (4 strafp.) elk een gouden. Mr. Lambertt Hurrelbrink (46 Strafo.) een zilver:- ilte, - Een collapse van het Neder- lanclsche team; De Fran- schen op alle nummers over winnaars. Het heette Zondag Holland—Frank rijk, maar daar was het maar een slap aftrekseltje van. De sterkste vertegen woordigers van beide landen waren door allerlei redenen absent. Borotra was er niet, evenmin Cochet, Lacoste, Brugnon. Zij vertoeven in Dollanka, evenals onze Kea Bouman. Op het appèl ontbraken ook Diemer Kool en v. Lennep, onze heerendubbel. Timmer was evenzeer ver hinderd. Men begrijpt dus, dat het al heel weinig waarde had als landenwed- strijd wat zich daar te Noordwijk af speelde. Oudergewoonte zou de wedstrijd 2 da gen in beslag nemen, n.L Zaterdag en Zondag. Maar ons lieve landje werd Za terdag door zoo'n weldadig regentje ge teisterd. dat er geen sprake was van tennissen. Zoo deden we dus den eersten wedstrijddag een reisje voor niets. En Zondagmorgen had het er wel van of er in 't geheel niets zou komen vain den wedstrijd. De heerensingles waren nauwelijks een half mutje aan den gang, of de hemelsluizen openden zich weer met grooten doorlaat en ofschoon men het noodweer een poosje trotseerde wat wel f 200 aan rackets gekost zal hebben, het eind was weer dat de hee ren van de baan regenden Doch er was een streepje blauw tegen twaalven aan de lucht en het kleine gezelschapje hield den moed erin en in derdaad om half een konden de partijen voortgezet worden. Van dat oogenblik af was het tempo van afwerken zoo vlug, dat zoowaar de heele wedstrijd op den Zondag afge werkt kon worden. Alleen de match Landry-Eryan werd niet gespeeld. Maandag is de militair Bryan verhin derd. Waarom echter deze wedstrijd Zondagmiddag, toen om 6 uur alle par tijen afgeloopen waren, niet gespeeld werd blijft ons een raadsel. Enfin we kunnen er ons nu tenminste op beroemen tenminste één draw te hebben bereikt. De Fransche werden n.l. op alle nummers winnaars. In den mor gen kwam Bryan tegen George, een schijnbaar flegmatieken, maar inderdaad zeer snellen en vasten speler. De Hol lander werd in 5 sets geslagen. De par tijen gingen vrijwel gelijk tegen elkaar op. In de vierde set toonde Bryan zich op zijn best. met felle smashes en een brillanten backhandslag. Zijn vorm had hy gevonden in de derde set, toen hij met 30 achterstond. Toen echter George in de 4e set een 40 achter stand had. gaf hij de set cadeau. Doch in de finalset nam hij schitterend re vanche door deze met 60 te winnen. Alleen in de derde set had Landry eenige moeite tegen het taaie volhar dende spel van v. d. Feen. Hij won even wel met 63, 61. 64. Tegen mevr. Bordes bevocht mej. Rol- lin Couquerque drie sets. Aanvankelijk dachten we aan de Hollandsche een ge- iakkelïjke overwinning toe. De service van mevr. Bordes is slap en ze mist tal looze ballen. Langzamerhand komt ech ter haar sterke forehanddrive tot uiting en de tweede set wint ze, zij het dan ook op het nippertje. In de finalset krij gen we een zeer geanimeerden stryd om de beslissende game. Die komt voor mevr. Bordes, 7—5. Om nog even terug te komen 7)^ tie heerenenkelspelen, George speelde zyn single tegen v. d. Feen buitengewoon goed. Het afmattende baselinespel van den Hollander, het scherpe plaatsen langs de zijlijnen, dit alles wist hij te overwinnen. Dat het hem zwaar viel om in 3 sets te winnen, is onwederlegbaar. Doch hij besefte dat, als hij de derde set niet won, hij de beide volgende ook wel eens niet zou kunnen volhouden, v. d. Feen was fenomenaal op dreef in de laatste set. Als een automaat dreef hij alle ballen terug, „machinale balbewer king". Maar de geweldige snelheid van verplaatsen van den Franschman werd hem toch te machtig, hy kon het tempo niet volgen en verloorals alle anderen. In het gem. dubbelspel zagen wy den jongen Boussus verschijnen, de toekom stige ster, volgens Tilden. Hij houdt er een eigenaardig soort spelletje op na. Zijn service wordt geslagen nadat de pols een heele slag om geweest schynt te zijn. Evenzoo zijn prachtige smash. Deze begint hij te slaan ter hoogte van zyn knie. Maar hij is daverend! Met mevr. Bordes overwin hij onze nationale dubbel mevr. Stroink en Cor Bryan, in 3 sets. De eerste werd door de Hollanders gewonnen, dank zij de stevige medewerking van mevr. Stroink en de goede combinatie van deze dub bel. In de tweede set, toen de Fran- schen met 32 voor kwamen, zagen we echter de zooveelste nederlaag al weer aankomen. Cor Bryan verloor zijn servicegame op love en het pleitwas voor deze set althans beslecht. De left hander Boussus zorgde aan het net voor tallooze verrassingen en het Hol landsche duo werd geïntimideerd. Landry en George hadden aan Casten- dijk in gezelschap van Cor Bryan een flinke tegenpartij. Maar de Fransche double was uitgesproken sterker, temeer daar Bryan heel slecht op slag was. In 4 sets gingen de Hollanders er op! Aan het begin van dit verslag zeiden we reeds dat Bryan niet tegen Landry uitkwam, zoodat we een heel slecht fi guur geslagen hebben bij dezen landen- wedstryd. De uitslagen zijn: Heerenenkelspel: George slaat Bryan, 57, 7—5, 64, 0—6. 6—0. Landry slaat v. d. Feen 63, 61, 64 George slaat v. d. Feen 62, 63, 86 Damesenkelspel: Mevr. Bordes slaat mej. Rollin Cou querque 36, 75, 7—5. Mej. Bourgeois slaaf mei. Canters. 6—1, 6—4. Mevr. Matthley slaaf mei. Canters. 6—1, 6—3. Mevr. Matthieu slaat mej. Rollin Cou querque 46 62, 63. Gemengd dubbelspel: Mevr. Bordes en Boussus slaan mevr. Stroink en Bryan, 36 6—3, 6—3. Damesdubbelspel: Mevr. Bordes en mej. Bourgeois slaan mevr. Stroink en mej. Canters 3—6 64. 62. Heorendubbelspel: Landry en Georgë slaan Bijna ca Castendijk -4, £-3,

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 11