HET ONGELUK MET HET K. L. M.-VLIEGTUIG. DATUMSTUKJES SNELVERBAND. 45e Jaargang No. 13549 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- èri Feestdagen Dinsdag 23 Augustus 192 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN per wtek f 0.27M, wet geïllustreerd Zondagsblad f 0.32; per 3 maanden: Voor Haarlem ADVERTENTIENVan 1 tot 5 regels Ï1.75; iedere regel meer 35 cents Reclames 60 cents per regel, Bfl en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) f 3.57H- Franco per post door Nederland abonnement aanzienlijk rabat. Twaalfstuivers-advertentiën van Vraag en Aanbod van 1 tot 4 regels 60 Cents 3.87H* Afzonderlijke trammers f0.15. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem en Omstreken f0.57H; franco perpostfO. 65 per plaatsing, elke regel meer 15 Cents a contant; buiten het Arrondissement dubbele prijs. Directie, Redactie en Administratie: Gr. Houtstraat 83, Post-Giro 38810 UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER Drukkerij: Z.B. Spaarne 12, Telefoon 10122, 12713 Telefoonnummers: Directie 13082, Hoofdredactie 16054, Redactie 10600 DirecteurenJ. c. peereboom en P. W. peefieboom Bijkantoor voor Santpoort, Veisen, Veisen-Noord, IJmuIden, IJmufden-Oost, •n Administratie 10724 en 14825. Hoofdredacteur: robert peereboom Beverwijk, enz., enz. Driehuizerkerkweg 2, Velsen, Telefoon 521 7 Hoe het gebeurde. VAN PANIEKSTEMMING GEEN SPRAKE. VOOR HET OPTREDEN VAN DEN PILOOT NIETS DAN LOF. Het zwaar beschadigde K. L. M.-vliegtuig na de noodlanding bij Sevenoaks (Eng.), waartoe de bestuurder Van Dijk gedwongen werd door het breken van het richtingsroer. De mecanicien Brunklaus werd gedood; zeven passagiers werden gewond (allen licht). DIT NUMMER BESTAAT UIT 1 TIEN BLADZIJDEN EERSTE BLAD Ter bespoediging en voor het gemak van belanghebbenden ver» zoeken wij voor de verschillende afdeelingen van ons dagblad de volgende nummers op te bellen: Voor berichten en andere mea dedeelingen of vragen voor de Redactie: 10600; Voor de Hoofdredactie: 15054; Voor advertenties, abonnemens ten en bezorging: 10724 en 14825; Voor aangelegenheden van de directie: 13082. AGENDA. Heden: DINSDAG 23 AUGUSTUS Brongebouw: Ledenconcert der H. O. V-, 8.15 uur. Gemeentelijk Concertgebouw: Opvoe ring van Henri ter Hall's nieuwste re vue 1927, 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. Cabaret Modern: Optreden van ver schillende artisten. La Mascotte: Groote Markt: Dan cing. Tivoll, Tempeliersstraat: Dancing. Café Dreef zicht: Trio Stoffer. Bennebroek: Gemeenteraad, 7.30 uur. WOENSDAG 24 AUGUSTUS Gemeentelijk Concertgebouw: Opvoe ring van Henri ter Hall's nieuwste re vue 1927, 8 uur. De Kroon, Groote Markt, Bioscoop voorstelling 8 uur. Cinema Palace. Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling 8 uur. Luxor Theater: Bioscoopvoorstelling 8 uur. Scala-Theater. Kleine Houtstraat: Bioscoopvoorstelling 8 uur. Cabaret Modern: Optreden van ver schillende artisten. La Mascotte: Groote Markt: Dan cing. Tivoll, Tempeliersstraat: Dancing. Café Dreefzicht: Trio Stoffer. Beverwijk: Gemeenteraad, 7.30 uur des namiddags. VERTREK NAAR HET KAGERMEER EN WARMOND om 1.30 vanaf de Koudenhorn. - Zondag om 2.00 uur vanaf het Z.B. Spaarne bij Haarl. Dagblad (Adv.) SACCO EN VANZETTI. f Reuter meldde ons vanmorgen vroeg dat de twee Italianen Sacco en Vanzetti in den afgeloopen nacht in de gevangenis te Boston zijn geëlectrocuteerd. Met diepe deernis zal de gansche wereld kennisnemen van deze tijding. De folte ringen op de ouderwetsche pijnbank moe ten gering geweest zijn in vergelijking met de martelingen der onzekerheid om trent hun lot, die deze menschen gedu rende zoo langen tijd hebben moeten ondergaan. Wellicht is tenslotte de dood yoor hen als een verlossing gekomen. Het houden van uitvoerige nabeschou wingen over deze zaak heeft weinig zin. De beslissing is gevallen ten nadeele der veroordeelden, nadat in alle beschaafde landen der wereld acties te hunnen gun ste zijn ontketend. Niet steeds zijn die acties op beschaafde wijze gevoerd en in scmmige gevallen werd onrecht gepleegd dat zonder eenigen twijfel misdadig was. Ik bedoel het werpen van bommen en andere wandaden door individuen, die zich anarchisten of communisten pleeg den te noemen. Of Sacco en Vanzetti onschuldig waren weet ik niet Er schijnen zeer vele men schen te zijn, leeken in de Amerikaan- sche rechtspraak, en onbekend met de duizenden processtukken evenals ik, die het wel zeker weten. Dat is hun zaak. Ik kan het niet beoordeelen. Wel vind ik de langdurige marteling die zij hebben ondergaan, de heele lugubere vertooning met die doodenkamer, en de doodstraf op den electrischen stoel zelf, schandelijk. Maar de wereldbeweging, die ontstaan is tijdens dit jarenlange proces vindt haar oorzaak natuurlijk veel dieper dan in de zaak-Sacco en Vanzetti. Terecht is er door velen op gewezen dat tal van on- schuldigen in Rusland b.v. zijn doodge marteld op nog onmensehelijker wijze, vaak zonder een schijn van rechtspraak en onder een ridicule beschuldiging. Daartegen is geen wereldbeweging ont staan. omdat men beseft dat ^en er machteloos tegenover staat. In oit Sacco en Vanzetti-gcval is de latente afkeer der menschheid tot uiting gekomen van een tijd waarin wij het gebrek aan groote ge dachten. het gebrek aan idealisme overal om ons heen gevoelen. Materialisme en eigenbelang overheerschen. De Russische regeerende minderheid maakt een leelij- ke caricatuur van hetgeen voor idealen, voor een nieuwe sociale leer heet door t" gaan Een ontwapeningsconferentie te Oer.èvc m'. lukt er dc wedstrijd in oor- lc-s'oe u t-ngen re', zich voort door de gevaarlijke kortzicht'gheid en de jacht naar uitsluitend eigenbelang van de Amerikaansche, Engelsche en Japansche regeeringen. Amerika zou op dit moment, nu het materiëel in de wereld overheerscht, een grooten weldadigen invloed ten goede kunnen uitoefenen. Maar het verschanst zich in zijn egoïsmehet weet ons niet anders te geven dan jazz, charleston, autorecords en dollar-aanbidding. De senator Borah, een chauvinist van de ergste soort met een zeer grooten mond, heeft de onbeschaamdheid van het buitenland inzake Sacco en Vanzetti ge hoond. Hij deed beter te zwijgen, en te trachten eindelijk eens wat te leeren.van de uitingen der Menschheid, die grooter zijn zélfs dan het oordeel van een Ame- rikaanschen senatorzelfs dan een heele nr';e die „succes" heeft. Succes in de politiekmaar niet in idealen. R. P. HET GEMEENTE- ELECTR1C1TE1TSBEDRIJF HET VERSLAG OVER 1926. Verschenen is het verslag van den toestand en de exploitatie van het Ge- meente-Electriciteitsbedrijf te Haarlem over het jaar 1926, het 24e bedrijfsjaar. Het volgende is er aan ontleend. In totaal waren op 31 December 1926. werkzaam 40 ambtenaren en 108 werk lieden. De desultaten over het bedrijfsjaar 1926 kunnen, in aanmerking genomen de verlaagde tarieven, bemoedigend ge noemd worden. Het aantal verkochte K. W. U. bedroeg in 1925 16.217.020 en steeg in het jaar 1926 tot 18.022.324. Het aantal huurinstallaties vermeer- derdes met 519 (v.j. 435), het aantal muntinstallaties met 555 (v.j. 658). De balans per 31 December 1926 wijst aan een batig saldo van f- 492.806,10. BEWEERD AANZETTEN TOT SABOTAGE. COMMISSIE VAN ONDERZOEK In de commissie van onderzoek naar het geweerde aanzetten tot sabotage door den afdeelingsvoorzitter van de Centralen Nederlandschen Ambtenaars bond te Amsterdam, den heer Wiarda, is door den directeur-generaal der pos terijen en telegrafie aangewezen de heer Palm, inspecteur der spoorwegpostkan toren te Utrecht, door bovenbedoelden bond de heer E. Polak, wethouder te Amsterdam, als voorzitter benoemden deze leden de heer Roovers, gemeente secretaris te Amsterdam. Eindelijk was dan de groote dag daar, waarop zoovele gebrekkige kinderen zich reeds zoolang hadden verheugd. De boottocht die de Eerste Hulpvereeni- ging „Snelverband" ook dit jaar weer evenals het vorige jaar voor hen geor ganiseerd had, begon vanmorgen. Een groote Bus-boot, de „Lynden" lag al vroeg klaar in het Spaarne tegenover het gebouw van dc Hollandsche Maat schappij der Wetenschappen, versierd met vlaggetjes in alle kiemen. En al vroeg ook kwamen de kinderen met hun ouders en familieleden naar de boot, waar de heeren Saeys en Fortgens met een groot aantal dames van „Snelver band" hen al wachtten. De kleine deelnemers zullen onderweg verzorgd worden door gediplomeerde damesleden van die vereeniging, die ge assisteerd worden door ongediplomeer de. Het ruime dek was bezet met stoel tjes, waarin de kinderen een makke lijk zitje hadden. Voor kou hoefden zy niet bang te zijn, want ze werden alle maal in warme dekens gepakt. Meen niet. dat het een droevig ge zicht was, al zijn de kinderen ook ge- brekkfe. Hcektïiaal niet, overal zagen VEREENIGT U! (In Londen is een ver eeniging gesticht om te ageeren voor een rookver bod in openbare telefoon cellen). Een geestig man heeft eens gezegd: Zet drie Hollanders te zamen En ze stichten een vereen'ging Met veel lange, mooie namen: Zoo gezegd is dit misschien, Wel een beetje overdreven, Maar een feit is, slechts vereend, Kunnen wij gelukkig leven; Voor de nietigste details, Hebben wij vereenigingen Bonden worden opgericht. Voor de allergekste dingen; En we zijn nu wel niet trotsch Op dit soort van reputatie. Maar het geeft toch een cachet, Een karakter aan een natie; Daarom kan ik het ook nu. Eigenlijk niet goed verdragen, Dat de Engelschman ons hier. Zoo volkomen heeft verslagen: Wacht maar, looze Brit. tot wij Met dit onderwerp beginnen, 't Eerst idee hebt gij gehad. Maar nog zullen wij het winnen; Niemand heeft op dit gebied. Ooit den loef ons afgestoken, Ook wy kry'gen straks een bond. Tegen telefooncel-rooken; Als 't idee eens is gerijpt, Wie zal ons het dan beletten, Om er drie te stichten, voor Pijp, sigaar en sigaretten. P. GASUS. EEN MOTOR VOOR... ƒ30. EEN NOODLOTTIGE DRUKFOUT. In een krant stond onlangs een ad vertentie, waarin een motor met zij span (H.D.) te koop werd aangeboden voor f 30. Een gegadigde verzocht den eigenaar van den motor bij hem te komen. De koop ging door. De motor werd in een pakhuis geplaatst waarna de betaling zou plaats hebben. De nieuwe eigenaar betaalde met f 30 en hield de kooper de advertentie voor, waarop deze ver klaarde dat f 30 een drukfout was ge weest en dat de motor f 300 moest kosten. De politie werd tenslotte in de zaak gemengd, die den motor in beslag nam. Misschien kunnen beide partijen nog tot een schikking komen. wij verheugde en stralende gezichtjes, en aan den kant gelukkige moeders en vaders, blij dat hun kinderen eens een vroolyken dag zouden hebben. Natuur lijk was er gezorgd voor muziek aan boord. Jammer alleen, dat de zon niet wilde door komen. Er kwam zelfs af en toe een regenbuitje. Maar dat deerde de kinderen niet, zij zaten veilig en wel onder het groote tentzeil, dat ook over gedeelten van de verschansing ge spannen was. Zelfs per auto werden de kinderen naar de boot gebracht, die weldra aar dig vol was. Toen kwam het lang ver wachte oogenblik van de afvaart. Om ongeveer kwart over negen voer de boot van den wal. Even een hartelijk goeden dag zeggen en wuiven, toen verdween de „Lynden" met zijn kostbaren last om de bocht van het Spaarne. Als nu het weer zich maar goed houdt zullen de kinderen dank zij „Snelverband" zeker vandaag een heel prettigen dag hebben. De reis gaat naar Schinkelhaven, waar ververschingen zullen gebruikt wórden. Om zes uur kunnen de ouders hun sprui ten van de boot halen, Haarlem, 23 Aug. 60 jaar gezonde eetlust. Onze redactie-statisticus is weer eens losgebroken. Dat kwam zoo: Af en toe stelt men ons moeilijke vragen. Er worden ons ook vele ge makkelijke gedaan, bijvoorbeeld over kippen die het snot hebben, over den kortsten fietsweg van Amersfoort naar Haarlem en zoo meer. Dergelijke in formaties beantwoorden wij, c.q. de experts van onze rubriek Vragenbus met vlotheid. Maar als er iemand komt en vraagt: „Wat is een interessant hoofd nummer voor een tentoonstelling op het gebied der Levensmiddelenvoorziening, en hoe maakt men daarvoor het best reclame?"... dan staan wij voor een der vele moeilijkheden die ons vak mee brengt. Wij zagen elkaar lang aan en zwe gen. Tenslotte kreeg er éen een gema len inval en zei: „Het vis doodeenvoudig Je rekent uit wat een man van zestig jaar, een gewone gemiddelde man, zon der kwalen en zonder abnormalen hon ger, in zijn leven aan voedingsmiddelen heeft verwerkt. Dat étaleer je als „pièce de milieu et de résistance" op je ten toonstelling. En voor de reclame laadt je het heele geval op wagens en in schuiten voor de tentoonstelling ge opend wordt, en rijdt en vaart er mee rond. Het zal een aardige optocht'Wor den. een geweldige optocht." Zonder verder verwijl zette onze sta tisticus zich toen aan den arbeid om het uit te rekenen, en zooeven bracht hij my het resultaat van zijn zwoegen. Mocht er binnenkort weer eens een ten toonstelling op het gebied der levens middelenvoorziening beraamd worden, dan geef ik het denkbeeld aan de orga nisatoren in overweging. Het zal inder daad groot effect maken, vooral als men „den gemiddelden burger van zestig jaar" op een paard aan't hoofd van den stoet laat rijden, en er iemand voor kiest die een beetje aan den kleinen en mageren kant is. Rekening houdend met de eerste le vensjaren, waarin de mensch van de meeste voedingsmiddelen veel minder tot zich neemt dan later, heeft onze statisticus de volgende lijst voor elkaar gebracht: YtK.G. aardappelen per dag. Totaal ongeveer 11000 K.G. of ongeveer 143 H,L. Twee groote vrachtauto's vol Y K.G. brood per dag. Ongeveer 11000 K.G. Een bakkerswagen bevat 200 broo- den, dus 220 bakkerswagens vol. V/3 ons vleesch per dag. 6 dagen vleesch. 46 K.G. per jaar. Totaal 2760 K.G. Dat wil zeggen 4 koeien van 400 K.G., 5 varkens van 150 K.G. 2 scha pen van 75 K.G., 75 konijnen en hazen van 2 K.G., 40 kippen en hanen van 1 K.G., 50 eenden van 1 K.G. 2 ons groenten per dag. 4320 K.G. roode kool van 400 stuks a 1 K.G., een schuit groene of gele kool van 400 stuks k 1 K.G., een boot met 25 manden hee- renboonen a 50 K.G. en 25 manden snij- boonen a 50 K.G., een wagen met 200 bloemkoolen a 1 K.G., een vrachtauto met 1000 kroppen sla van 1/4 K.G., 500 bos andijvie a y2 K.G. en 320 K.G. an dere groente. Koffie. 1/10 L. per dag, 36 L. per jaar of 2160 L., dus ruim 21 H.L. Thee. 1/4 L. per dag, 90 L. per jaar of 5400 L. per jaar, dus 54 H.L. Visch. 1 dag per week pond. To taal 5400 K.G. Minstens 2 vrachtauto's Sigaren. 2 per dag, Ruim 420 kistjes van 100 stuks. Tabak. 2 ons per week. 10 K.G. per jaar. 600 K.G. in totaal of 6 balen van 100 K.G. ■Water. Y Liter per dag. 10800 L. of byna 11 kub. Meter. Taart en koekjes. 1% ons per week of 2400 K.G. Boter. .1 ons per dag of 2160 K.G. 53 vaatjes van 50 K.G. Melk. 1/4 L. per dag, 54 H.L. totaal. Het komt mij voor, na lezing en over peinzing van deze opsomming, dat onze statisticus een man met een stevigen eet lust is. Blijkbaar geeft zoo'n bestaan te midden van dorre cijfers je gezonden honger. Maar hij is ervan overtuigd dat hij niet heeft overdreven, en beroept zich natuurlijk op de adviezen van mevrouw Statisticus, die haar familie-gemiddelden heeft berekend. Het succes van den optocht lijkt mij bij voorbaat verzekerd. R. P. SACCO EN VANZETTI TERECHTGESTELD. HET VONNIS VOLTROKKEN. Hedennacht is. naar Reuter ons van morgen vroeg telegrafeerde, het vonnis van Sacco en Vanzetti voltrokken. Zij zijn in de gevangenis te Boston op den electrischen stoel gedood. Voor bijzonderheden verwijzen wy naar de rubriek Buitenland. De mededeeling op ons nieuwsbord. waarop ook nadere gegevens stonden over de laatste levensuren van Sacco en Vanzetti. trokken veel belangstelling. Af en toe stonden daar honderden om die berichten te lezen en het gebeurde onderling te bespreken. Het ongeluk, gebeurd met den twee- motorigen Fokker is voor de K.L.M. een zware slag. De twee-motorenmachine was de hoop der toekomst. Men meende, dat het in hoofdzaak de motor was. die door zijn onberekenbare weigeringen de evolutie van de luchtvaart tegenhield. Met een tweemotorenmachïne dacht men den langen afstand te kunnen ver overen. En dat hoopte men niet alleen in ons land, maar ook in het buiten land, getuige de aankoop der Engelschen van twee motorige Fokkers voor de Oceaanvluchten. Nu heeft de K.L.M. een tweemotoren- machine, waarvoor de oudste piloten van de maatschappij na proefvluchten niets dan bewondering hadden, en ziet, tien minuten nadat de machine Maan dagmorgen uit Croydon vertrokken was, breekt, het roer af, alsof men in de eerste dagen van het vliegen was, alsof de naam Fokker geen garantie was voor prima materiaal en prima con structie. De eenmbtorlge Fokker weerstaat zand stormen en moessons, overnacht in de open lucht en komt in de beste conditie uit Indië terug: een nieuw toestel, dat uit technisch oogpunt de eenmotorige verre overtreft, dat voor het summum van betrouwbaarheid geldt, hangt stuurloos in de lucht en moet neer strijken op de plek, waar het toevallig boven is. Verklaringen van den bestuur der- In aansluiting op de mededeelingen die wij aangaande het ongeluk reeds in ons vorig nummer deden, laten wij hier allereerst volgen de verklaringen van den bestuurder van het vliegtuig. Het persbureau Vaz Dias meldde ons uit Londen dienaangaande: De vlieger van Dijk verklaarde in een onderhoud met onzen correspondent, dat de vliegmachine zich ,op een hoog te van acht duzend voet bevond, toen hij een trilling in den staart der machine constateerde, die direct begon te duiken. Ik wist echter zoo te manoeuvreeren. dat de neus weer in de hoogte kwam. Op eens ging de machine dalen. Daar ik het traject dozijnen malen heb afgelegd en dus zeer goed kende, besloot ik laag te vliegen, te meer daar de lucht zeer bewolkt was, toen het roer de aarde beroerde en de machine tusschen twee hoornen kwam. De neus raakte den bodem en de machine kwam te land ongeveer drie inch van een boom. De benzinetank barstte open en vatte vlam. doch ge lukkig had iedereen de machine bij tijds verlaten. De vlammen raakten de machine niet. Het was zeer gelukkig dat allen hun kalmte wisten te bewa ren. Van paniek was geen sprake. De Nederlanders bewaarden een buiten gewone kalmte. Broek verklaarde, dat toen hij om acht uur Croydon verliet, de condities uitstekend schenen. Toen de mac'.une op den grond terecht kwam werden de zitplaatsen in de cabine met geweld in de hoogte geduwd. Het is een wonder, dat geen der pas sagiers is gedood. De toestand der ge wonden is niet ernstig. Geen ernstig gewonden. Voorts vermelden wij dat de K. L. M. van haar commercieelen vertegenwoor diger te Londen, den heer Kauffmarm die zich aan boord van nét vliegtuig bevond, het volgende vernam: Het toestel vloog laag over het park van een groot Engelsch buiten bij Seven Oaks, toen het richtingsroer af brak en het toestel stuurloos werd. De vliegtuigbestuurder Van Dijk wist met groote vaardigheid het vliegtuig in de kruinen der boomen neer te zetten. Daarbij raakte de rechtermotor een zwaren boom en werd naar binnen ge drukt, waardoor de rechts naast den bestuurder zittende werktuigkundige Brunklaus, werd gedood. De inzittende passagiers zfc'n er allen niet zeer lichte snijwonden afgekomen, zoodat het eersto bericht omtrent 2 ernstig gewonden gelukkig niet bewaar heid is. De inzittenden waren: De heer en mejuffrouw Odding uit Meppel (snijwonden). De heer Den Hertog, Alphen aan den Rijn (blijkbaar ongedeerd). De heer Broek uit Zwolle (lichte snijwond). De heer Kauffmann, K.L.M. Landen lichte kneuzing). Al deze Nederlanders hebben reeds telefonisch hun familie ingelicht. De heer en Mevrouw Lengerke, Engeland, (lichte snijwonden). De heer Mac Fadyen uit Schotland, (ongedeerd). De bestuurder Van Dijk kreeg eenigë lichte snijwonden in het gelaat. De passagiers werden gastvrij op het kasteel opgenomen en konden na ver bonden te zijn, naar Londen terug- keeren. Alle opvarenden waren vol lof over het koelbloedig optreden van den bestuurder Van Dijk, die ook terstond na de landing alle noodzakelijke maat regelen nam. Het vermoeden bestaat, dat de meeste verwondingen zijn ontstaan door het in slaan der triplex ruiten in den eersten schrik en öe haast om het toestel te verlaten. Met een ëxtra-vliegtuig der K.L.M. zil'n de Chef van den Technischen Dienst der K.L.M.. een vertegenwoor diger van de Directie, een vertegen woordiger van het Departement van Waterstaat en een ingenieur der Fok kerfabriek naar Engeland vertrokken. Tot zoover deze mededeelingen. Naar „United Press" nog meldt, loof den de passagiers zeer het optreden van den piloot wien het niet alleen gelukte onder zeer moeilijke omstandigheden de noodlanding uit te voeren en dat met een defecte stuurinrichting op een on gelijk terrein, waarop tal van boomen maar die bovendien in weerwil van zijn eigen kwetsuren, de passagiers bij stond tot medische hulp aanwezig was. Aan den I/>ndenechen correspondent van de Tel. zeide de heer Kaufmann nog: Voor het optreden van den piloot den heer van Dijk heb ik niets dan lof. Zoo bleek bijv. later, dat het geheele dash board op zijn zitplaats lag. zoodat het maar een haartje scheelde, of hy was ook om het leven gekomen. De geheele cabine was in elkaar geschoven. Over de oorzaak van het ongeval. In Seven Oaks troffen wij later den piloot Van Dijk aan, wien men het nau welijks kan aanzien, dat hij nog geen halven dag geleden ternauwernood aan den dood was or.jsnapt. Alleen een paar wondjes op het gezicht, het voorhoof I en den neus en een bloedvlek op zyn De boottocht voor invalide kinderen HOE ER VOOR HEN GEZORGD WERD

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 1