Schoenwinkel nette luffrois TOFFEE NETTE JONGEN Huwelijk VERKADES BANKETBAKKERIJ Ferry IJIand afwezig juffr. in de Huisiicuding f2óó cs er maar eea SCHILDERS-HALFWAS Gevraagd GEVONDEN DIEREN EN VOOR WERPEN. Terug te bekomen bij: J. G. Mculen- berg, AJb. Thijmstraat 13, doublé arm band; P. v. d. Maas, Bantamstraat 56, auto-dop en haarstrik; Bur. v. politie, Smedesir., autonummerplaat H. 59112; Kerkliof, Zoetestraat 32, R.K. boekje; Rol vliet, Kinderhuisstraat 7, hond; H. Schaars. Iordensstraat, hond (Schotsche collie); Hofman, Kcnnemerstraat 12. handdoek; P. W. v. d. Baak,, Adr. Stoop- plein 2, Overveen, zwart langharig hondje: G. Eiecbrouck, Dorreboomstr, 9, hondenhalsband; J. Nieuwenhuizen. Tulpenstraat 18rood, wagenmoer; Ree kers, Paul Krugerstraat 11, wagsnmoer; P. Gevels, Kleverlaan 119, net met ten nisballen; Bui-, v. Politie, Smedestraat. portemonnaie m. inhoud; Van Andel. Brouwersstraat 6, portemonnaie met inhoud; Kremcr, Fuhropstraat 39, por temonnaie met inhoud; Bildcrbeek, Goudsmidspleintje 2rd, rijwielbelasting- merk in etui; Pel, Prinsenhof 5, rij wiel - belastingmerk in etui; J. G. Akkerman, Kweektuinstraat 40. rijwielbelastingm. in etui; H. Sneekes, Lange Wijngaard straat 31 rd. koperen speld (vlinder); Bur. v. Politie, Smedestraat, taschje met inhoud; A. E. E. Fenger, Graaf Willem- straat 3, kindertaschje. Terug te bekomen bij: Bur. v. Politie, Smedestraat, boekje R.K. zang, dop van een vulpenhouder, moerdop, rentekaart t.n van R. Kuyper, twee sleutels en een ring met sleutels. E. Verdonk, Ka- nariestraat 85. blauwe werkbroek. Koop man, Bakenessergracht 105. hond met tuig. C. Louw, Da Ccstastraat 24, da meshorloge, J. Koster. Brouwersvaart 14c. handwerkje, W. Marlen, Hasebroek- straat 20, gele herdershond, N. Teeuwen, Lange Poeilaan 3, hondentuig. R. Meijer Voorhelmpicin Crd.. hondenhalsband met penning, Kennel Fauna, Parklaan, geel hondje, Kennel „Kaerlem", Wilhel- minalaan 22: keeshond, gebracht door v. Baak, Adriaan Hoopplein; grijze kat, gebr. door Brandenburg. Verspronckweg 11: zwarte kat, gebr. door Habermehl,- Kinderhuissingel 30. grijze kat, gebr. door Mensch. Tramweg, Aerdenhout. C. Polak. Dr. Leijdsstraat 127, kinderwa gen, A. v. d. Linde, Busken Huetstraat 29, grijze kat, Schadee, Gerrit v. Hees straat 7, zwarte kat. G. Kamp, Voor zorgstraat 68, lorgnet in étui, J. v. Don selaar, Parklaan 62, loterijbriefjes v. d. Unie. C. Oudendijk, Pijnboomstraat 125. loterijbriefjes v. d. Unie, Schadee, Ger rit van Heesstraat 7, portemonnaie met inhoud, J. Kille, Rijksstraatweg 57, heerenportemonnaie met inhoud, J. v. d. Aar, Kloosterstraat 62rd., rjjwielbe- laslingmerk, P. v. d. Veen, Zwaiuwstraat 5. rozenkrans. J. Greeuw, A. L. Dyse- rinckstraat 22, rijwielbclastingmerk. H. Mulder, Graaf Willemstraat 45. rywiel- belastingmerk, J. v. Ernsbergon. Anegang 27. tasch met inhoud., J. Bakker, Hee- rensingcl 39rd., damestnsch, J. Boeree, Rijksstraatweg 67, teekenlng betr. water- verbr., Meijer. Bakenessergracht 45rd., vulpenhouder, B. Timmer, Hoogerwoerd straat 9, zakmes. UIT DE OMSTREKEN BEVERWIJK. HET RAADSLID GROOT. De toestand van 't raadslid den heer J. Groot, die den dag vóór de raads verkiezingen. 23 Mei, het ongeluk had door een aanrijding van een wagen te vallen, waarbij hij zich ernstig aan borst en armen bezeerde, is van dien aard, dat hij nog steeds zijn werkzaamheden niet kan verrichten. DE ILLUMINATIE VAN DEN WÏJKERTOREN. Naar wij vernemen ligt het in de be doeling om Woensdag 31 Augutus of an ders Donderdag 1 September, de illumi natie van den W ijker tor en te beproe ven. DE FEESTEN TE BEVERWIJK. HET OFFICIEELE PROGRAMMA. Het officieele programma voor de her denkingsfeesten is verschenen. Van dit programma, dat een boekdeel is gewor den van 100 pagina's, is bijzonder veel werk gemaakt. De omslag is versierd met het portret van Graaf Floris V, in volle wapenrus ting, geteekend door den heer Laurent Bieeker, te Beverwijk, leerling der Aca demie voor Beeldende Kunsten, te Am sterdam. Het begint met een voorwoord van den voorzitter van het Hoofd-Comité, Mr. A. Moens. Verder bevat het boek het gehcele programma der te vieren feesten, bene vens den tekst der liederen, welke door een grcot gemengd koor, met medewer king der Eeverwijksche Harmoniekapel, op Dinsdag 6 September zullen worden uitgevoerd. Deze liederen zijn „Openingslied", woorden van. Pater Jérome Vermin, mu ziek van Sam Vlessing, en „Kinderland- juweel", v/corden van denzelfden dichter muziek van H. J. Trompert. Vervolgens een uitvoerige lijst van de drie Eere-Voorzitters, n.l. Mr. J. B. Kan, Minister van Binnenlandsche Zaken. Jhr. Mr. Dr. A. Röell, Commissaris der Koningin in Noord-Holland en Jhr. J. C. W. Strick van Linschoten, Burge meester van Beverwijk, de leden van Eere- en Hoofd-Comité, de sub-commis sies en het Algemeen Comité. Zaterdag 3 September, des namiddags 2 uur, heeft de plechtige opening der Tentoonstellir/j van Nijverheid en Han del, Land- en Tuinbouw en Bloemen, plaats in het veilinggebouw ,,'t Cen trum". Van 3.30 tot 5 uur geeft de Har- nioniekapel, onder leiding van den heer Hofmeester, op het tentoonstellingster rein, een concert. Zondag 4 September, kerkelijke her denking en concerten, 's avonds illumi natie. I 'ft Maandag 5 September, tentoonstellin gen en concerten. Dinsdag 6 September is de belang rijkste dag, niet alleen dat dien dag de Historische optocht, waaraan 250 perso nen deelnemen, plaats heeft, doch dan zal de gemeente een blijvend aandenken worden aangeboden, in den vorm van een tegeltableau, voorstellende het Raadhuis. De hoofdpersonen in den Historischen Optocht, Graaf Floris V en zijn Gema lin Gravin Beatrix van Vlaanderen, worden voorgesteld door Mr. P. Donker en Mevr. C. A, DonkerWierenga. Verschillende zangkoren uit Beverwijk werken verder dien dag nog mede. Woensdag 7 September, 's middags 1 uur, groote Internationale Harddraverij op de Breestraat, om prijzen van f 300, f 150, f 75 en f 25. 's Avonds concert door het Fanfare corps „Crescendo" uit Westzaan, Direc teur de heer A. de Vries en tot slot van dien dag, algeheele illuminatie, waarbij vooral de aandacht wordt gevestigd op den Wijkertoren. Donderdag 8 September. Sportfeesten en Volksdansen, 's avonds vuurwerk. Vrijdag 8 September. Veetentoonstel ling en concerten. Zaterdag en Zondag hetzelfde pro gramma. De Sportfeesten. Het Sportfeest, dat in den middag van Donderdag 8 September plaats vindt, zal gehouden worden op het ner- rcin tegenover Akerendam. Steun werd verkregen o.a. van de Kon. Ned. Athle tic!: Unie. den Ned. Krachtsportbond, den Kon. Ned. Amateur Schermbond cn den Nederl. Boksbond. Dc demonstraties van hoogspringen, boksen, worstelen, gewichtheffen en schermen, zullen het karakter van een wedstrijd dragen. Zuivere demonstraties worden gegeven van gymnastiek en ven- delzvvaaien. Voor de athletiek-wedstrij- den, bestemd voor inwoners van Bever wijk (wedloop dwars door Beverwijk) touwtrekken, en hindernisloop, gaf zich een meer dan voldoend aantal deeine- nemers op. Het beknopt programma luidt: 1. Gymnastiek; 2. Gewichtheffen en worstelen. Hoogspringen en Touw trekken. 3. Gewichtheffen en worstelen. Gymnastiek. 4. Schermen. Wegwedstrijd Polshoogspringen, 5. Boksen. Gymnas tiek, 6. Vendelzwaalen. Touwtrekken. 7. Gymnastiek 8. Hindernisloop. De hoofdleiding der Sportdemonstra- ties, berusten bij den heer B. J. Wieland Los. Zijn plaatsvervanger is de heer C. Versteeg. Deze heeren worden bijgestaan door de heeren P. Blaauw, H. van Doorn, H. M. Jansen, H. Joor. A. v. d. Wel. terwijl als vertegenwoorddiger van het Hoofd- Comité de heer G. W. P. Stcutenbeek, in deze commissie is aangewezen. VELSF.N. GEMEENTEBESTUUR TEGEN SCHOOLBESTUUR. Door het bestuur van de Vereeniging van Christelijk Nationaal Schoolonder wijs te Santpoort werd indertijd aan B. en W. van Velsen de wensch te ken nen gegeven om, ten behoeve van den door genoemde vereeniging voorgeno men schcolbouw, de beschikking te mo gen verkrijgen over een perceel grond aan den Brederodeweg aldaar, toebe- hoorende aan de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Goede ren „Het Terras". Bedoeld terrein kwam het college voor het gestelde doel minder geschikt voor. daar het gelegen is aan een broeden verkeersweg. Ook vond het col lege den prijs, die daarvoor gevraagd werd. te hoog. De vraag werd gesteld, of te Santpoort ook een ander, voor het doel meer geschikt en goedkooper terrein was te bekomen. Het bestuur bleef echter de voorkeur geven aan de stichting der school aan- of in de na bijheid van den Brederoodscheweg. Bij de verdere onderhandelingen met „Het Terras" bleek, dat bedoelde N.V. bereid was. haar gehee'.e terrein aan de gemeente te verkoopen. Deze onder handelingen leidden tot een gunstig re sultaat; de gemeente werd eigenaresse van al de gronden der N.V, (voor den prijs van f 62050; grootte van het ter rein ruim 5 3/4 H.A.). Aan het schoolbestuur was te voren reeds verzocht een teekening voor een gebouw op het gewenschte terrein in te dienen, doch daar in een besloten raads vergadering meer leden bezwaren maak ten wegens den hoogen prijs van den grond, werd daarna verzocht geen ver deren voortgang te maken met de teekening. Het gemeente/bestuur heeft daarop aan het schoolbestuur een ander terrein aangeboden, welk terrein gelegen is aan een in westelijke richting van de Bur gemeester Enschedélaan af nieuw ge projecteerde straat. Deze grond kwam B, en W. voor het doel bijzonder ge schikt voor, niet alleen, omdat deze goedkooper is dan de door het school bestuur gevraagde, doch vooral door zijn ligging in een rustige omgeving in plaats van aan een drukken verkeers weg. De gemeente meende, dat zij nu keuze genoeg had in de terreinen van „Het Terras". Het bestuur verzocht den raad echter bij brief van 4 Juli 1927, over te gaan tot den aankoop van een on middellijk naast het aangekochte ter rein gelegen perceel. In het adres werd beweerd, dat de prijs van dit terrein buitengewoon laag is, maar gebleken is, dat geen rekening werd gehouden met de kosten van straataanleg. De kosten van straataanleg bedra gen als de school wordt gebouwd: a. öp het door het schoolbestuur aan vankelijk gevraagde terrein aan den Brederoodscheweg f 7050; b. Op het terrein aan de nieuw ge projecteerde straat nabij de Burge meester Enschedélaan f 5737.50 c. Op het laatstelijk door het school bestuur gekozen terrein aan den Brede roodscheweg f 10950. Aannemende nu, dat voor den school- bouw ongeveer 2000 M2. grond nocdig is, dat zal de kostende prijs van het door B. en W. voorgestane terrein on geveer f 8000 en van het laatstelijk door het schoolbestuur gevraagde, on geveer f 14950 bedragen. Bovendien zijn er nog ander bezwaren tegen het door het schoolbestuur aangewezen terrein. B. en W. verwachtten, dat het school bestuur met het door het college aan gewezen terrein accoord zou gaan; het blijkt echter, dat dit niet het ge val is; bedoeld bestuur volhardt in zijn wensch, de school te bouwen op het in eerste instantie aangewezen terrein aan den Erederoodscheweg. Alvorens een definitieve beslissing te nemen achten B. en W. het wensche- lljk, het oordeel van den raad hierover te vragen. INBRENG VAN GRONDEN IN HET GRONDBEDRIJF. B. en W. stellen den raad voor, over eenkomstig art. 1 der verordening tot regeling van het grondbedrijf, de gron den. genaamd „Het Terras", aange kocht bij raadsbesluit van 22 Maart 1927, ter gezamenlijke oppervlakte van ongeveer 57693 M2. tegen een bedrag van f 62050 in het grondbedrijf te brengen. BENNEBROEK. GEMEENTERAAD Dinsdagavond vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den burgemeester Mr. K. J. G. Ba ron van Hardenbroek, Afwezig de heer P, Zeestraten. Aan de orde komt een voorstel van B. en W. hetgeen niet op de agenda ge plaatst was, om aan den heer Loef, die tijdens de ziekte van den secretaris, den heer Tillema, reeds geruimen tijd diens werkzaamheden waarneemt tot volle te vredenheid van B. en W. een gratifica tie toe te kennen van f 250. Dit worde zonder hoofdelijke stemming aangeno- De vergoeding van het Rijk aan de gemeente bedraagt voor 1925 f 5750 en voor 1926 een zelfde bedrag. De bijdrage van de provincie aan de gemeente f 2367.34 1/2 voor het jaar 1926. Ingekomen is een mededeeling van den gemeentesecretaris, den heer Tille ma, waarbij hij verlenging van zijn ziekteverlof tot 1 October aanvraagt. B. en W. hebben dit verzoek ingewilligd. Een aanvraag van het Witte Kruis om een subsidie van 11/2 cent per inwoner ten behoeve van een ontsmettingsdienst en een van de Commissie voor de Mala riabestrijding om een subsidie van 1 cent per inwoner zullen bij de begroo- ting behandeld worden. Ingekomen is een verzoek van de Ver eeniging voor Ziekenverpleging te Ben- nebroek om een subsidie ten einde te voorzien in den slechten toestand, waar in de geldmiddelen geraakt zijn. De voorzitter stelt voor het verzoek in den nieuwen Raad te behandelen, daar B. en W. de zaak nog eens onderzoeken willen, en het adres zoo laat ingekomen is. Dan kan indien de nood aan den man komt altijd nog aan de vereeniging ge leend worden hangende het onderzoek.. Aldus besloten. De heer Vis is van meening, dat de nood in de vereeniging op het oogen- blik zeer hoog is. Goedgekeurd worden de suppletoire begrooting 1925, de gemeenterekening 1925, de suppletoire begrooting 1926 en de gemeenterekening 1926. De laatste werd begonnen met een voordeelig saldo van f 12.845.46 en sluit met een voordeelig saldo van f 10.108.42. Er is dus ongeveer f 2000 ingeteerd, hetgeen echter terug te vinden is in den aanleg van voetpaden langs den Rijks straatweg. De begrooting voor 1927 be gon met een nadeelig slot van 1 8000. Er is evenwel een belasting verminde ring geweest. De financieele toestand van de gemeente is gunstig, al blijft voorzichtigheid geboden. Tot leden van de commissie tot nazien der rekening voor 1926 worden benoemd de heeren Van Lierop en Vis. Uit het verslag over de gemeente over 1923 blijkt, dat deze telt 1551 inwoners. De kerkvoogdij der Ned. Herv. Ge meente vraagt ontheffing van den aan slag in de rioolbelasting. Daar deze aanslag onjuist is, wordt besloten de post af te voeren. Een lokaal der O. L. School wordt tijdelijk in gebruik gegeven aan kerkvoogden der Ned. Herv. Gem. ten behoeve van de Christelijke bewaar school. Bij de rondvraag vraagt de heer Prins verbetering van de bestrating tusschen de tramrails bij den viersprong. De voor zitter zal een daartoe strekkend verzoek tot de tramdirectie richten. De heer Vis vraagt hoe het staat met de verbe tering van den Meerweg en van de Leid- schevaart. De voorzitter zet uiteen dat de uit voering van deze werken, waartoe de Raad in December van het vorige jaar besloot, vertraagd is, mede door de af sluiting van den Rijksstraatweg. Onmid dellijk na het goedkeuren van de hiertoe te sluiten leening door Ged. StateA zal het werk aanbesteed worden. Op een klacht van den heer Vis over de slechte bestrating bij de kerk antwoordt de voor zitter, dat verbetering hier niet zoo een voudig is en slechts kan geschieden met medewerking van de tramdirectie of van de eigenares van de aldaar staande hoo rnen. By de begrooting moet dan maar een radicale oplossing besproken wor den. De heer Vis vraagt nog maatrege len in verband met de volkshuisvesting. De voorzitter heeft dit al overwogen en wil zien wat er op dit gebied te doen is. De heer Van Lierop is van meenlng», dat de gemeente-architect, wat betreft de verbetering van de wegen niet genoeg gepresteerd heeft. De heer Huismans sluit zich daarbij aan. De voorzitter bestrijdt deze meening. Daar dit de laatste vergadering van den ouden Raad is, houdt de voorzitter een afscheidsrede. Deze Raad heeft de grondslagen gelegd voor de ontwikke ling langs vaste lijnen, zegt spreker. Hij dankt voor de aangename samenwerking speciaal met de wethouders. Woorden van afscheid richt hij tot den heer Prins en wijdt hij aan den heer Zee straten die niet aanwezig is. Spr. hoopt dat de nieuwe Raad op het voetspoor van den ouden voort zal gaan. ZANDVOORT. DE DUINEN NOG MEER AF GESLOTEN? Naar we vernemen ligt het in het voornemen van de directie der Amster- damsche waterleiding dezen winter ook de terreinen in de buurt van Zandvoort af te rasteren. Het terrein ten Zuiden der Brederodestraat zou daardoor byna geheel afgesloten en het maken ook van een kleine duinwandeling, behalve voor houders van kaarten, daar geheel onmogelijk gemaakt zijn. HEEMSTEDE. DE NIEUWE OPENBARE SCHOOL. DE OFFICIEELE OPENING. De officieele opening der nieuwe Openbare School aan den Bronstee weg zal door het gemeentebestuur geschie den op Maandag 5 September a.s., des voormiddags te 11 uur. HAARLEMMERMEER. TOESTAND VAN DEN BURGEMEESTER. Naar ons word gemeld is de toestand van den burgemeester dezer gemeente Mr. A. Slob, die bij een val uit zijn wa gen een hersenschudding bekwam thans zoo vooruitgaande dat 't levensge vaar als geweken kan worden beschouwd. Vreerad geld en cheques (Medegedeeld door de Nation. Bankvereen. te Haarlem) WOENSDAG 24 AUG. 1927 Koersen tot hedenmiddag 12 uur Biljetten Berlijn59.30 —59.45 Parijs9.75 9 90 Bel ga34 60 —35 00 New-York2.47 —2.51 Londen12.10 12.15 Chèques Berlijn 59.36 59.46 Parijs*.9.74 —9.82 Brussel34 70 —34.78 Zlirich48 C2H~48.17H Londen12.12H—12.134* Rome13-52 —13 67 Madrid42 00 —42.15 Weenen35 07^—35.22^ New-York (Cable) 2 49 2.50^ Kopenhagen66.77^—66.92^ Oslo64 80 —65 CO Stockholm 66 87H—67.05 Praag7.35 —7.45 ADVERTENTIEN Tot onze groote droefheid overleed heden na een lang durig, geduldig lijden onze lieve AN in den jeugdigen leeftijd van 23 jaar. Haarlem, 24 Aug. 1927. Riouwstraat 23. Uit aller naam: J. WIJDOOGEN Sr. A. WIJDOOGEN— DUYFF. Tot mijn groote droefheid overleed heden, na een lang durig, geduldig lijden, mijn innig geliefde Verloofde 16 AN in den jeugdigen leeftijd van 23'jaar. Haarlem, 24 Aug. 1927. Rollandstraat 91. A. KRUIJT Jr. Haverschraidt Klaje bedient u het best Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst heeit het faillissement van J. H. H. BEEKMAN koopman, vroeger wonende te Haarlem, aan de Koningstraat no. 48, thans woonachtig te Leiden, een einde genomen. Haarlem, 24 Augustus 1927 Groote Houtstraat 71 rood. 15 De Curator: Mr. F. A. DAVIDSON. Tandheelkundige 10 tot 1 September. Maericn v. Heemskerkstraat 18. ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN Zeer mooie 3 kamer combinatie waarbij fraaie slaapkamer, moder ne eetkamer bekleed met peau de pêche en salongarnituur, 2 fau teuils, 4 stoelen met prima velours in beige en in bruin geëtaleerd of naar verkiezing salongarnituur in noten of eiken Jacobean fauteuils. Groote sorteering byze f stoelen ef fen moquette, beige 5.90 p. mtr. Kleurechte veloursgordijnen op koper 50 per stel. Alles geëta leerd in de toonkamers van MYEB's Woninginrichting Kinderhuisvest 19, Tel. 12167 Gevraagd in een klein gezin een flink meisje minstens 16 jaar, van 8—3 uur. Verspronckweg 11. 5 Nette Leerling en aankomeling gevraagd. Hoog loon. Zilversmederij Korte Marga- rethastraat 5. 4 Beschaafde R.K. juffrouw, 37 Jaar, zoekt plaatsing als in gezin z. k., waar hulp voor ruw werk aanwezig is. Liefst Heemste de, Haarlem of omstreken, tegen 15 Sept. of later, uitstekende refe renties. Br. no. 1810 bur. van dit blad. Beschaafde Juffrouw zag zich gaarne geplaatst in huis houding of winkel, voor halve of heele dagen. Br. no. 1311 bur. van dit blad. 5 BIEDT ZICH AAN Burgermeisje van buiten, vcor huishoudster of hulp in de huish,, cok genegen vcor tijdelijk, v. g. g. v. Br. no. 1815 bur. van dit blad. GEVRAAGD een net dagmeisje van 8 tot 3 uur. Kleverparkweg 147. 4 Gevraagd een of bediende, goede verkoopkracht en met de schoenbranche bekend. Goede getuigen vereischt. Aan vangssalaris 65 per maand. Br. no. 1813 bur. van dit blad, 15 In klein gezin wordt gevraagd NET DAGMEISJE niet ben, 18 Jaar. Zelfstandig kun nende werken en v. g. g. v. Zich te vervoegen tusschen 8 en 0 uur mevr. STADT, Kinderhuissingel no. 106. 7 Costuum- en verstelnaaister biedt zich aan, ook kinderkl., van 0—5 a 2.— p. d. Br. no. 1321 bur. van dit blad. 5 Duitsche, Hollandsch sprekend, wenscht clubles te volgen in Hollandschs taal. Br. met prijsopg. no. 1826 bur. van dit blad. 5 Nette Juffrouw vraagt nog eenige wasschen aan huis. Br. no. 1823 bur. van dit blad. 4 Noodhulp biedt zich aan, goed kunnende ko ken, alleen voor den dag, g. getui gen. Br. no. 1824 bur. van dit blad. 4 WERKSTER biedt zich aan, alle dagen vrij hebbende. G. getuigen. Br. no. 1825 bur. van dit blad. 4 Kennismaking gezocht door Heer P.G., goede positie, 32 j., met Meisje, 26 a 28 j., nette verschij ning. Geheimh. verz. Br. no. 8163 Wensing's Adv. Bur., Tempeliers straat 32, 10 GEVRAAGD wegens huwelijk der tegenwoordi ge, meisje v. d. dag. Adres Mevr. WESTERVELD. Buitenrustlaan 25 (eind Twijnderslaan). 5 NET DAGMEISJE gevraagd, voor halve dagen. Leef tijd 14 jaar. Schouwtjeslaan 54. Gevraagd een NET MEISJE voor den dag, boven 16 jaar (geen Duitsche). Adres Iordensstr. 43 rd. 5 Juffrouw gezocht om 's avonds te poseeren. Aan te melden tusschen half acht en acht uur Leidscheplein 44 zwart, 5 Brander verloren van autolamp. Terug te bezorgen Sgoonvcgstraat 2. 4 DAGMEISJE gevraagd, niet ouder dan 17 jaar, als 2e hulp voor 1. huis. bezighe den, bek. met strijken, van 8.30— 4 uur. Aanmelden 's avonds tus schen 7 en 9 uur. Mevr. WEILL, Jan Steenstraat 99. 6 Stoffeerders-halfwas gevraagd, v. g. g. v. Aanmelden op Donderdagavond 89 uur Nieuwe Gracht 78, Haarlem. 5 Gevraagd tegen 15 September Hol!. Dienstbode v. d. en n. Loon naar bekwaam heid, v. g. g. v. Mevr. Boonacker. Distellaan 6, Aerdenhout. 6 Piano- en Orgellessen aangeboden door dame. Condities 6— per maand. Brieven no. 1""" bur. van dit blad. Gcvr. tc Heemstede voor dir. in gez. z. k. een NET MEISJE voor d. en n., by voork. een bui- tenm., dat keurig kan werken. Loon 7.50 per week. Z. g. get. on- noodig te reflecteeren. Br. no. 1803 bur. van dit blad. GEVRAAGD een morgenmeisje, v. g. g. v. Zich aanmelden Molijnstraat 9 's av. tusschen 89 uur. 5 strijksters en mangelmeisjes J. W. KLOES, Scheepmakersdijk no. 55. 4 GEVRAAGD net flink dienstmeisje. Tevens be hulpzaam in 't buffet, voor dag en nacht. Aanmelden Gr. Markt 27. Lunchroom. 6 Aankomende Naaisters en leerlingen gevraagd. Blousen- cn Japonnon Ateliers Nassau- laan l. 4 Mevr. CARP, Hoogh Duyns", Bloemenöaal, vraagt wegens hu welijk der tegenw. tegen Sept. of later een bekw. Derde Meisje Holl. of Duitsch, v. g. g. v., zeer goed kunn. stoppen, verstellen en strijken. Zich aanmelden per brief m. opg. tegenw. en vorige betrek king. alsook leeftijd. Gevraagd: Werkvrouw minstens 3 x p. w. of MEISJE of NOODHULP, v.g.g.v.. netsjes wer ken, eenv. koken, kl. gezin, wasch buiten. Kicverparkw. Haarlem. Br. no. 2674 Bur. Stads-Editie, 7 Gezocht door jongedame, P.G. NET KOSTHUIS omtrek Kleverpark. Br. letters J C Boekh. STAM, Santpoorter straat 70. 5 Chauffeur gevraagd, voor tijdelijk voor gara- gewerk jong chauffeur, loon 15. Aanmelding heden -tusschen 6.3G en 7.30 Auto-Centrale Binnenweg 79, Heemstede. Telefoon 28058. 7 C hauff eur-T uinman biedt zich aan. Ongeh., 31 jaar, v. g. g. v. Br. no. 1812 bur. van dit blad. Kellner gevraagd, voor 31 Aug. Rest. VAN REE, Camplaan 18, Heemstede. Zang- en Pianolessen aangeb. d. Dame. (opl. Toonkunst) aan pasbeg. en meergev. Cond. bil lijk. Br. no. 1806 bur. van dit blad Mevrouw ABERSON, Boschl. 7, Zuiderh.p. waagt een bekwaam TWEEDE-MEISJE hetzij v. d. dag, of n. en d. Klein gezin. 5 GEVRAAGD voor direct, flink dagmeisje van 8.305 uur, niet beneden 18 jaar. Eindenhoutstraat 75, Haarlem. NET MEISJE gevraagd, als hulp in de huish. en bij kinderen, in- of extern. Aanmelding na 7 uur Floresstr. 69 5 KEUKENMEISJE b. z. a. als noodh. in kl. gez., ilitst. k. k., v. g. get. v. Br. no. 1836 bur van dit blad. 4 Mej. Moser vraagt en biedt aan vcor terstond en Sept,, Hoil. en Duitsche keu kenmeisjes, dienstboden als meid alleen. 2e meisjes, 3e meisjes en dagmeisjes. Adres of brieven Gr. Houtstraat 159 rd.. Telef. 11684. 7 Gevraagd in gezin van 3 perso nen, met 1 October een flink werkmeisje niet ben. 20 jaar. v. g. g. v. Vij- verweg 20. Bloemendaal. 6 NETTE DAGDIENSTBODE gevr., van acht tot vier uur. Zond. vrij. Jeroen Boschlaan 10, Heemst. Beschaafd Meisje z. z. g. geplaatst in winkel. Be kend met banketbakkerij. Br. no. 1842 bur van dit blad 4 hen uitstekende versnapering het bijzonder voor toeristen en hen die veel aan sport doen. Voed zaam en fijn van smaak. - Ook uit gewogen verkrijgbaar. In de blik jes vindt ge een Verkade's Plaatje. Jongste bediende gevra.yd op advocatenkantoor al hier, i\t ingang van 1 Sept., leeftijd c.a. 15 jaar, kantoorrou tine niet vereischt. Brieven no. 8175 Wensing's Adv. Bur., Tempe liersstraat 32. 8 Gevraagd: Leeftijd 14 a 15 jaar. en net MEISJE van denzelfden leeftijd voor inpak- en plakwerk. Zij die dit werk meer gedaan hebben, ge nieten de voorkeur. Zich aan te melden Tempeliersstraat 47. 14 Pianist gevraagd voorden avond van 31 Aug. Brieven met opgaaf ven prijs no. 1835 bur. van dit blad. GEVRAAGD flinke jongen. 14—15 jaar. A. KOOIMAN, Oranjeboomstraat 113 Viool- en Piano-les aangeboden door musicus, 4. per maand. Br. no. 1678 bur. van dit blad. 5 Huisknecht gevraagd ongeh., bekend met allen huisel. arb. Br. no. 1830 bur. van dit blad. 4 Delicatesscnhandel. Gevraagd een jongen ong. Ï5 jaar. STORK Wagenweg 36 gevraagd. Kleine Houtstraat 98. H. H. Kappers Gevraagd een 2de bediende, uit stekend kunnende scheren en een Coiffeuse, bij A. F. GLATZ, Oude Groenmarkt 24. 5 flinke jongen, voor loop- en bak kerij werk. Loon 8 per week. Aanmelden Zijlweg 26 a, Haarlem S

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 3