SACCO EN VANZETTI Vfspirift- Jpitmülfï&uyrt- SCHEEPSBERICHTEN. RADIO-PROGRAMMA. NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE. HAARLEM'S DAGELAD WOENSDAG 24 AUG. 1927 Weder relletjes te Rotterdam en te Amsterdam. ARRESTANTEN EN LICHTGEWONDEN TE ROTTERDAM. GEEN BOYCOT VAN AMERÏKAANSCHE WAREN? In de omgeving van de Prinsengracht en Wagenstraat te Den Haag was het Dinsdagavond wederom eenigszlns ru moerig in verband met de Sacco en Vanzetti-zaak. Eenige politic-agenten Joegen telkens de menigte uiteen, en maanden ieder aan tot doorloopen. Ern stige ongeregelheden hadden niet plaats. Te Rotterdam. Te Rotterdam moest de politie her haaldelijk optreden er hadden arresta ties plaats en verschillende personen werden gewond. Het persbureau Vaz Dias schrijft ons van Dinsdag: Het Is vanavond weer zeer rumoerig geweest te Rotterdam. De politie heeft handen vol werk gehad om een groote massa publiek, relletjesmakers en nieuwsgierigen uiteen te drijven. Te acht uur was een meeting belegd op het Noordplein. Daar voerden verschil lende sprekers het woord, waaronder het communistische raadslid Van Bu- rink. Tegen 9 uur was deze bijeenkomst afgeloopen. Een groote troep van duizen den menschen trok den Hofdijk op en vandaar naar de Ged. Botersloot. Ter hoogte van de Kaasmarkt stuitte de menigte op een inmiddels samengestelde politiemacht en daar werd dan ook de eerste groote charge uitgevoerd. De me nigte verspreidde zich vrij snel en ver dween in allerlei zijstraten en sloppen. Een tweede troep was van het Noord plein de Jonker Fransstraat ingegaan en kwam via den Goudschesingel op het Hofplein terecht. De politie van het bureau Galery ruk te uit en hier werd opnieuw gechar geerd. De demonstranten vlogen in alle richtingen weg. doch dit verhinderde riet. dat menige harde klap met sabel of gummistok werd uitgedeeld. Een drietal heethoofden werd gearresteerd en op genoemd bureau gefouilleerd. Er werd evenwel niets verdachts op hen gevonden. Bij deze charge werden ook enkele personen door sabelhouwen ver wond. Zij moesten zich in het zieken huis aan den Coolsingel laten verbin den, doch opneming was niet noodig. Vele van de menschen, die den Cool singel passeerden trokken achter de ge wonden mee naar het ziekenhuis en voor het gebouw stonden uren lang eenige honderden het geval te bespre ken. Inmiddels waren velen van hen. die op het Noordplein waren geweest, be vreesd als zij waren voor gevoelige sla gen. naar huis getrokken. Een groep opgeschoten jongens, belust op relletjes, had zich echter op de Botersloot verza meld. Opnieuw moest de politie hande lend optreden, en het kostte zeer veel moeite om de belhamels uiteen te drij ven. Natuurlijk moest een aantal rui ten het ontgelden en ook naar de po litie werd meermalen met straatsteenen gegooid. Van negen uur tot ongeveer half twaalf duurde de herrie in de bin nenstad voort. Teen leek het dat de rust was weergekeerd en de meeste politie mannen werden teruggeroepen naar de bureaux. Even twaalf uur echter geraakte een tweetal agenten, die in de omgeving van den Goudschesingel surveilleerden in de knel. Een hunner loste een paar revolverschoten in de lucht tot vrees- aanjaging: de tweede kon het bureau aan de Lange Torenstraat waarschuwen vanwaar eenige patrouilles ter assisten tie uitrukten. Dit de zijstraten van ge noemden singel werd weer met steenen gegooid en de hoofdinspecteur, die hier de leiding had. gaf bevel alle sloppen en zijstraten schoon te vegen. Bereden, zoowel als voetagenten begaven zich in die stegen en sommeerden de bewo ners, die uit de ramen hingen, die ra men te sluiten. Tot een uur in den siacht duurde de herrie daar nog voort. Toen kon een groot gedeelte van de po litiemacht inrukken. In de omgeving van het Amerikaan sche consulaat aan de Wijnhaven bleef het den ganschen avond rustig. Een groot aantal agenten had er den weg afgezet. Ook de woning van den Burge meester aan den Westzeedijk werd nauw gezet bewaakt, maar er viel niets bij zonders voor. Te Amsterdam, Dinsdagmiddag heeft een bekende communist, M. Polak geheeten, bij het Amerikaansche consulaat op de Keizers gracht een ruit ingegooid. Volgens getuigen wandelde de man heel bedaard langs de Keizersgracht zon der iets van zijn bedoeling te doen blij ken. Bij het gebouw van het consulaat der Vereenigae Staten gekomen, dat nog steeds door de politie wordt be waakt, haalde hij plotseling een scherf van een stoepsteen te voorschijn en wierp die door een van de ruiten van het benedenhuis. De op wacht staande isolitle-agenten schoten onmiddellijk toe en sommeer den den man te blijven staan. Deze gehoorzaamde, toen hy den loop van een revolver op zich gericht zag. Daarop werd hij gearresteerd en naar het politiebureau aan den Singel over gebracht. Des avonds had de politie nog al last met eenige personen: Omstreeks half zes had zich een troepje van een kleine honderd man op den Dam, in de buurt van het Paleis verzameld. Agenten maanden de man nen aan door te loopen. Zij voldeden daaraan, doch bleven op een hoopje bijeen en trokken den Nieuwendijk op. Bij de Martelaarsgracht gelastte de politie het troepje uiteen te gaan. Aan dit bevel werd echter geen gevolg ge geven. zoodat de agenten zich genood zaakt zagen met geweld op te treden. Een van de mannen werd tijdens de charge omvergeloopen. Hij bleef op den grond liggen schreeuwen, doch spoedig bleek dat hij ongedeerd was. Daar hij .een van de leiders van het verzet tegen de politie was. is hij voorloopig ingere kend. Een „betooger" had nog kans gezien een ruit van een café in te gooien. ..Geen boycot van Amerikaansche waren? Naar aanleiding van de uitnoodiging van het Landelijk Comité van Actie voor Sacco en Vanzetti aan het N.V.V. om het initiatief te nemen voor een boycot van Amerikaansche waren, schrijft de heer Stenhuis in het „Volk": Het is mij een raadsel, hoe een boy cot W-i Amerika kan opkomen in het hoofd van iemand, die niet volslagen idioot is.. Amerika is eerstens onkwetsbaar; het kan zichzelf best redden. Tweedens zijn de artikelen, die het uitvoert, voor het economisch leven vanEuropa onmisbaar. Laten we éen voorbeeld noemen: een boycot van Amerikaansche goederen zou beteekenen, dat we de Amerikaansche ruwe katoen in onze havens lieten lig gen. Het resultaat zou zijn, dat onze textielarbeiders werkloos zouden wor den. Wie zou voor deze werklooze textiel arbeiders moeten zorgen? Dat is één voorbeeld; het betreft een der voornaamste uitvoemroducten van Amerika, die door Europa niet gemist kunnen worden. Een boycot van Amerikaansche industrieproducten is dan ook niets dan waanzin. Amerika voert van zijn nijverheids producten slechts 4.3 pet. uit. De Ame rikaansche industrie kunnen wij dus zelfs met een internationalen boycot niet deren. Amerika kan echter wel zichzelf in moeilijkheden brengen door een boycot. 53 pet. van wat Europa in Amerika koopt zijn onbewerkte of halfbeweikte stoffen, 26 pet. zijn voedingsmiddelen. Daar N.V.V. en I.D.A.P. niet waan zinnig zijn zullen ze dus aan een boy cot niet beginnen. Ik heb dit maar ronduit willen zeg gen, anders wordt straks nog rondom de lijken van Sacco en Vanzetti we kenlang gekletst en gefraseerd over een boycot, die door de economische positie van Amerika en Europa onmogelijk is. Dergelijke idioterieën moeten we rus tig aan de „revolutionnaire" leiders overlaten. De arbeiders zijn gelukkig verstandig genoeg er alleen maar om te glimlachen. Bijzonderheden over de strafzaak tegen Sacco en Vanzetti. In de Amerikaansche pers zijn de rap porten gepubliceerd van gouverneur Fuller en zijn adviseerend driemanschap inzake het gratie-verzoek van Sacco en Vanzetti. Die rapporten laten zich in positief bevestigden zin uit over de vraag of het proces eerlijk ert onpartijdig gevoerd is. Zij verklaren met nadruk, dat jury, rechter en officier van justitie niet door antipathie beïnvloed waren, dat de ge tuigen a charge geloofwaardig en de ge tuigen a décharge het niet zijn. Een derde vreemdeling. Celestino Madeiros, die voor een door hem bedreven moord geëxecuteerd moest worden, heeft des tijds verklaard cok de moorden bedreven te hebben, waarvoor Sacco en Vanzetti veroordeeld zijn. Daar zijn eigen schuld onherroepelijk vaststond en hij zijn le ven verspeeld had, heeft Madeiros ge tracht zijn lotgenooten te redden door hun vermeende schuld op zich te nemen met een ..bekentenis". De rapporten wij zen nu uit. dat Madeiros niet het min ste afweet van den mooröroof te South Braintree en onder meer als excuus voor zijn vergeetachtigheid opgeeft, dat hij toen by het eerste schot zijn bezinning verloor van den schrik! Het verhaal van Madeiros werd niet aanvaard. Sacco heeft na de uitspraak van de jury verklaard, dat hij en Vanzetti vijan den waren van ieder geweld, tegen bloed vergieten waren en ook nooit bloed ver goten hadden en daarom oorlog aan den oorlog predikten. „Ten slotte", zegt het rapport, „is er het punt dat beiden gewapend waren op het oogenblik van hun arrestatie. Sacco had een geheel geladen automatische revolver onder zijn broekriem en 22 scherpe patronen in zijn zak. Vanzetti droeg een geladen 38 caliber revolver. De laatste verklaar de zijn bewapening, omdat er zooveel misdaden in de buurt plaats vonden. Sacco had het wapen bij zich om de patronen in een bosch weg te schieten, maar had het vergeten door de ontmoe ting met een vriend en was verbaasd bij zijn arrestatie dat de revolver op hem gevonden werd, hij had niet ge dacht die bij zich te hebben". Berardelli was een der neergeschoten bewakers van den betaalmeester en niet alleen was zijn revolver verdwenen maar zij werd op Vanzetti teruggevonden. „Berardelli moest altijd een wapen dra gen en er is geen reden op te geven, waarom hü het juist dien dag by de uitoefening van zijn plicht niet gedra gen zou hebben. Het werd echter niet op zyn lijk aangetroffen maar een er op gelijkend wapen werd op Vanzetti gevonden, waarover hy nooit voldoende inlichting heeft kunnen geven hoe hij er aan kwam". „Na Sacco's arrestatie bleek dat hij in het bezit was van een revolver, die de moordende kogels afschoot, althans af schieten kan. Tegenover het meenings- verschil der deskundigen, waarvan som migen beweren, dat die revolver wel ge bruikt is en anderen verklaren van niet. zijn wij na nauwkeurig onderzoek van photo's langs inicroscopïschen weg tot de overtuiging gekomen, dat de eersten gelijk hebben. Maar zelfs wanneer het niet dit speciale wapen betreft, dan nog was in elk geval hetzelfde soort wapen gebruikt". De correspondent van 't Alg. Han- 1 delsbla^ te New-York schrijft in aan sluiting op de bijzonderheden over deze rapporten: Veel is er geschreven en gesproken over deze kogel-quaestie en voor eenige weken heeft maj. Goddard aangeboden ccn proef van identificatie der kogels te doen te midden van officïeele vertegen woordigers der beide partijen. Ook hy kwam tot dezelfde resultaten en her kende pertinent den kogel als uit Sac co's revolver afgeschoten. Door de jaren heen heeft zich een kogel-onderzoek ge vormd, dat in nauwkeurigheid niet af wijkt van het Bertillon-systeem van vin gerafdrukken. Deskundigen verklaren, dat geen enkele vuurwapenloop op een andere lijkt; de groeven en inkervingen, op de huls gemaakt, behooren by één enkelen loop en de photografische lens voor de microscoop liegt niet, zegt de wetenschap. „De kogel, gevonden in Bcrardclli's lijk. was van een ouder- wetsch soort, dat niet meer gefabriceerd wordt en de rijkwfeskundige met twee assistenten trachtte vergeefs hen elders aan te schaffen om te experimenteeren. Maar hetzelfde soort patronen werd ten getale van twee en twintig stuks in Sacco's zak aangetroffen". Na hun arrestatie hebben beiden zich verstrikt in een warnet van leugens, dis zij later herroepen hebben. Terwijl Sacco eerst verklaarde den 15en van die maand den heelen dag op de fatriek gewerkt te hebben, deelde hij later mede naar Boston te zijn gegaan om een paspoortvisum. En daar zou hij den landgenoot gesproken hebben, d'.e later ds sterkste getuige a décharge voor hem werd. Zelfs het vinden van een pet op de moordplek, die wat kleur en maat betreft geheel met die van Sacco over een kwam en die hij om onnaspeurlijke redenen kwijt was, kan op de groote lijst „toevallige omstandigheden" ge plaatst worden. Maar één ding waagt elk nuchter redeneerend mensch zich toch met verbazing af: waarom hadden deze twee vredelievende philosofen, die oorlog verfoeiden, een geladen moord tuig op zak? Alweer zonder in rekening te brengen, dat detective Connolly bij de arrestatie van Sacco moest roepen: Hands up! toen deze een handbeweging maakte naar zijn jaszak. „Het is volstrekt niet uitgesloten, dat destijds het proces onbewust met vijan dig vooroordeel gevoerd is, zooals in het Zuiden een neger eenvoudig aan een boom geknoopt wordt door de menigte. Maar zelfs dan heeft dit niet de dood straf bewerkstelligd, zooals de wereld meent. In het buitenland zUn de punten van aanklacht echter geheel of grooten- deels onbekend en vormt men zich ver keerde opinies" zoo besluit de Han delsblad-correspondent. 0?4 JUISTE AANGIFTE VAN EEN ARTS. OM ZELFMOORD TE VERBERGEN. De rechtbank te Leeuwarden heeft vonnis gewezen in de zaak tegen een ar is, die aan den ambtenaar van den burgerlyken stand aldaar had doen ter hand stellen een verklaring, inhouden de. dat na persoonlijke schouwing hem gpbleken was. dat iemand was overle den aan apoplexie, terwijl de betrokke ne inderdaad door zelfmoord een eind aan zün leven had gemaakt. De arts had gehandeld op dringend verzoek van een verwant van den overledene, om dat deze anders fatale gevolgen vrees de voor een zeer nabestaande, die hj- dende was aan een hevige zenuwover spanning. De rechtbank heeft den arts. overeenkomstig den eisch, veroordeeld tot 100 boete of 20 dagen hechtenis en de aangevoerde verweren, verworpen. MIDDENSTANDSCONGRES. Het Haagsche Corr. Bureau seint ons uit den Kaag: Ter inleiding van het driedaagsch Middenstandscongres ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van den Ned. Middenstandsbond had heden in den Haagschen Dierentuin een ontvangst der deelnemers aan het congres plaats door het bestuur der 's-Gravenhaagsche Winkeliersvereeniging. Daarna begon de algemeene vergadering van den Middenstandsbond waarin huishoudelij ke zaken werden behandeld en het jaarverslag werd uitgebracht. Op het programma voor heden staan verder een autotocht door den Haag en omstreken en vanavond om zeven uur een receptie door het gemeentebestuur in het Kurhaus. WINSTUITKEERINGEN UIT DE BEDRIJVEN. Een quaestie die in gemeenteraden nog al eens ter sprake komt is die van de winstuitkeeringen aan de gemeente kas uit de bedrijven. In den Raad van Hilversum is er ook weder over gehan deld. Aan het verslag in het Hbld. ont- leenen wij het volgende: Het voorstel van B. en W. om uit de gas- en electriciteitsbedrijven behalve de op de begrooting voor 1926 geraamde winstuitkeering van 35.000 en 35.000, nog aan de gemeentekas uit te keeren een extra-winst van 27.200 en 22.650 en om de restant-winstsaldi. bedragen de 68.933 en 27.574, zonder nadere bestemming te reserveeren, werd bestre den door den heer Brouwer (R.-K.), die vreesde, dat men zal gaan rekenen op verhoogde uitkeering en dat dit van in vloed zal zyn op de belastingkohieren. Mede namens den heer Lopes Dias (S.-D.) stelde spr. voor om de door B. en W. genoemde extra-winstbedragen te voegen bij de zonder nadere bestem ming te reserveeren extra-winstsaldi. De heer Lopes Dias (S. D.) steunde dit voorstel en kondigde aan bij de be- grooting te zullen komen met voorstel len om tot een regeling te komen, waar bij wordt vastgesteld een percentage, door de bedrijven aan de gemeentekas uit te keeren. De heeren Postma (R-K.). De Vries (R.-K.), Vlaanderen (C.-H.) en v. d- Brink (A.-R.) bestreden de motie op al gemeene gronden, weth. Dillewyn (C.- H.) toonde met cijfers aan. dat het voorstel van B. en W. voortvloeit uit de winst-politiek der laatste jaren. Na uitvoerige replieken werd dc motie- Brouwer met 13—9 stemmen verworpen. SENSATIONEEL GESEU REN TE DELFT. „ER ZITTEN DRIE AGENTEN IN DIT HUIS". In het midden der vorige week heeft zich aan de Koornmarkt te Delft, naar Het Volk 'meldt, een sensationeel voorval voorgedaan. Het blad laat een jongedame aan het woord die het slachtoffer werd van het buitengewoon actief optreden van de Delftsche politie. Deze Jongedame mej. B., vertelt net volgende: In het begin van Augustus huurde de zwager van mej. B„ de heer O. uit Bla- ricum, het pand Koornmarkt 49. Van 8 Aug. af was dc familie O. in verband mei de verhuizing af en toe te Delft, tenvyl mej. B. van 8 Aug. af op een der gereedgemaakte bovenkamers woonde en overnachtte. Woensdag j.l. begaf mej. B. zich vroeg naar bed. Zooals sinds 8 Augustus haar gewoonte was. ontstak zij eiken avond lich en draaide dit uit zoodra zij zich ter ruste begaf. Op dien Woensdagavond mej. B. was pas ingeslapen schrok zij wakker door een voortdurend getik. Het scheen haar toe, of er menschen in het huis waren. Dit vermoeden werd sterker, toen mej. B. even later totaal van streek werd gebracht door een luid geklop. Zij vluchtte naar den zolder, opende het zolderraam en riep luide om hulp. Een agent die mee eenige buurtbewoners voor het huis stond riep: gooi een sleutel naar beneden, dan kan ik er in. Toen mej. B. aan dit verzoek voldeed, werd een raam van het huis opgeschoven, en een agent van politie stak zijn hoofd naar buiten! Er bleek dus inderdaad iemand in huis te zijn, sterker, toen mej. B. vroeg wat dat alles beteekende, riep deze agent: er zitten drie agenten in dit huis. Toen mej. B. informeerde wat er aan de hand was riep de agent: Kom u maar naar beneden, dan kunt u hooren wat er is. Mej. B. kwam naar beneden, opende de deur van de zoldertrap en stond te genover drie agenten. Op barschen toon vroeg een der agenten haar naam. Na dat mej. B. aan dat verzoek had voldaan, vroeg zij natuurlijk hoe en waarom de agenten in huis waren gekomen. De barsch-sprekende agent antwoord de: Wy hebben driemaal gebeld, er brandde licht op 'n kamer, dat licht ging uit toen wy belden en nu zult u toch niet durven beweren, dat u niets gehoord hebt? Mej. B. ontkende iets gehoord te heb ben. Een andere agent vroeg of mej. B. in het huis woonde. Zéker, antwoordde mej. B. Mijn zwager de heer O. uit Blaricum, is de huurder en komt met z'n gezin hier wonen. Ik over nacht sinds 8 Aug. in dit huis. De agenten begrepen toen, dat zij in een bewoond huis waren binnengedron gen. dat zij onbewoond onderstelden. Na enkele verontschuldigingen vertrok ken de agenten. Mey'. B. begaf zich den volgenden dag naar den w.n. commissaris van politie, om zich te beklagen over den sensationee- len nacht dien zij. door 't binnendringen der agenten had doorgemaakt. De v/.n. commissaris zat, gaat het blad voort, natuurlijk met het geval verlegen en gaf de volgende verklaring van het optreden der agenten; een onbewoond huis waar licht brandde. Op het bellen werd niet open gedaan integendeel het licht uitge draaid; b. de buren wisten niet dat er 's nachts iemand in het huis overnachtte; c. or.-i~.iad vermoedende, waren de agen ten via de woning van een der buren het huL> binnengekomen! Mej. 15. kreeg nog te hooren, dat de agenten terecht de woning waren bin nengegaan, hoewel de w.n. commissaris meende, dat de agenten wel wat correc ter hadden kunnen optreden. Mej. 13. meende, dat haar naam uit 't politieUoekje geschrapt diende te wor den en dat de politie haar excuus moest vragen voor het boven omschreven op treden. Om ten deze een en ander te berei ken heeft- mej. B. zich tot mr. J. E. W. Duys gevend om rechtskundige hulp. HET KAASTRECHT5CHE AUTO-KERKHOF. WEDER EEN AUTO NAAR BENEDEN GESTORT. In de eerste bocht van den Haastrecötschen Dijk, in de nabijheid van Gou<ïa, is Donderdagmiddag een ge heel nieuwe Chevrolet-auto van den heer R. uit Epe, op weg van Rotterdam naar Epe, naar beneden gestort. De auto wercd ernstig beschadigd. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. Het voertuig is met een kraanwagen weder op den weg gebracht. TH. M. KETELAAR. DERTIG JAAR ONAFGE BROKEN KAMERLID. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regel. tabletten,.ffiaysX' y ondersteund door inwrijven me? stillen rheusuatisehe pijnen en jicht. Het Vaderland schrijft: Op 22 September a.s. zal het dertig jaar geleden zijn, dat de heer Th. M. Ketelaar voor de eerste maal zitting nam als lid der Tweede Kamer. Hij is sindsdien voortdurend herkozen. De heer Ketelaar is op één na het oudste lid naar ancienuiteit onzer volks vertegenwoordiging. Alleen dr. W. H. Nolens :s „ader (sinds 13 November 1896) en na den heer Ketelaar komt de heer Schaper (sinds 25 April 1899). Wèl is mr. Th. Heemskerk véél - roe- ger Kamerlid geworden dan alle boven genoemde (n l. in 1888) en wèl kreeg ook dr. J. Th. 'de Visser tegelijk met de heer Ketelaar zitting, maar die beide staatslieden zijn niet onafgebroken lid geb'.rvcn. De heer Ketclaa echter wèl; hij zit de volgende maand 30 jaar ach tereen In de Kamer, Aldabi, 20 Aug. v. Montevideo, Buenos Ayr es n. Rotterdam. Amstelland, 22 Aug. te Rio Janeiro, loopt Victoria aan. La Plata n. .A'dam. Batoe, p. 22 Aug. Perim, Amsterdam n. Java. Bilderdijk, p. 22 Aug. Ouessant, Rot terdam n. Calcutta. Dinteldijk, 22 Aug. te Portland (O.) v. Rotterdam. Djember, 22 Aug. n.m. 2. u..., v. Port Said. Rotterdam n. Batavia. Eemland, 21 Aug. te Montevideo, Rot terdam n. Buen. Ayres. Flandria, 22 Aug. v. Lissabon, Amst. n. Buenos Ayres. Jagersfontein, 22 Aug. te Beira van Lourenzo Marques. Klipfontein, 23 Aug. v. East London naar Durban. Kinderdijk. 22 A ig te San Francisco v. Antwerpen. Koudekerk, 22 Aug. v. Hurghada, R'dam n. Kurrachee. Madoera, 23 Aug. te Port Said, Rot terdam n. Japan. Nijkerk, 20 Aug. v.. Kaapstad n. Las Palmas en Rotterdam. Nebraska, 21 Aug. te Panama, Paci- fickust n. Rotterdam. Narenta, 22 Aug.. te Liverpool, Van couver n. Rotterdam. Noorderdijk, 22 Aug. te Los Angeles Harbour, Pacifickust n. Rotterdam. Oosterkerk 23 Aug. v. Wladiwostock naar Rotterdam. Rotti, 23 Aug. te Amsterdam v. Java. Radja, p. 22 Aug. Perim, Amsterdam n. Java. Salalnd, 22 Aug. v. Buenos Ayres n. Rosario. Vlieland, 19 Aug, v. Konakry naar Amsterdam. Waterland, 23 Aug. te Amsterdam v. Buenos Ayres. Astrea, 20 Aug. te New York v. W.- Indië. Batjan, 21 Aug.. v. Kobe n. Batavia. IJselkerk, p. 23 Aug. Perim, Calcutta n. Rotterdam. Sabor, 20 Aug. te Seatle, Pacifickust n. Rotterdam. Djember p. 23 Aug. nam. 4 uur Suez, Rotterdam n. Batavia. Ganymedes 23 Aug. 570 mijl West v. Land's End v. San Pedro de Macoris. Gelria. vacantiereis, 23 draadloos be richt, goed weer; alles wel. Grotius p. 21 Aug. Sagres, Amsterdam n. Bataria. Heemskerk 23 Aug. v. Rotterdam n. Hamburg. Lochmonar 24 Aug. v.m. te Rotterdam v. de Pacifickust. Moena (charter), 23 Aug. v. IJmuiden n. Port Said. Poseidon 21 Aug. n.m. 5 u. 15 m. 300 mijl van Valentia, San Juan P.R. n. Ha vre en Amsterdam. Streefkerk 23 Aug. nam. te Rotter dam v. Calcutta. DONDERDAG 25 AUGUSTUS HILVERSUM, 1050 M. 12. Politïeber. 12.352 Lunchmuziek door het Tria- nontrio. S. Sjouwerman, viool. Je de Jong, cello. H. Ryff, piano. 3.304.30 Uurtje voor wees- en zie kenhuizen door mervr. Ant. von Lylc 6.008.00 Concert door het A.N.R.O.- orkest. Annie Veenenbos, sopraan. Egb. Veen, pianobegel. 7.45 Politieber. 10.30 Persber. 8.10 Christel. Radio-avond. Dr. J. H. Barinck, Geref. Pred. te Heemstede, over: De opvoeding van het geloof. Het Christelijk Oranje Muziekcorps te Hil versum. 1 Ps. 84. 2. Wien Neerlandsch bloed. 3. Les Amis réunis, Delbecq, 4. Cortège guerrier, Blemant, 5. Ie ged. rede van dr.Barinck, 6. Trois Chants réligieux. Mozart, a. Adagio, b. Eleva tion, c. Prière. 7. Frangoise de Dinan, Damian. 8. 2e ged. rede van Dr. Barinck. 9. La Malmalson, Sali. 10. De Ysel, v. d. Glas, 11. Féte joyeuse, Bajus. 12. Va- derlar.dsche liederenmarsch. 13. Wilhel mus. 14. Avondzang. DAVENTRY 1600 M. 12.20 Daventrykwartet en Th- Tuson, sopraan, W. Gartrelle, tenor. 1.202.20 Gramafconmuziek. 3.20 Vesper in de Westminster Abbey. 4.05 Daventrykwartet en solisten (sopraan, piano). 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Landbouwber. 6.40 Dansmuziek. 6.50 Tyds., weerb. nieuws. 7.05 Lichte muziek. 7.20 Lezing: Habits and hobbies. 7.35 De sonates van Beethoven. 7.50 Harold Moss octet en E. Fenton, contra, alt. 8.18. „Trifles", 1-acter, Galspell. 8.50 Het octet. 9.20 Weerb., nieuws. 9.40 Lezing: How I travelled in South America. 9.55 Balladenconcert. D. Labbette, sopraan, A. Cranmer, bariton. H. Sollo- way, viool. 10.50—12.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1750 M. 10.50—11.20 Concert. 12.50—2.10 Orkestconcert. 5.055.55 Dansmuziek Jazzband. 8.5010.20. Orkestconcert. LANGENBERG. .469 M„ MUNSTER, 242 M, DORTMUND, 2&3 M. 1.302.50 Orkestconcert. 5.50—6 50 Orkestconcert. 8,25 Zomerconcert i.d. tuin van de Stadthalle Johannisberg Elberfeld. Ver. Sted. orkesten Barmen, Elberfeld. In de pauze en van 11.0511,25 Hum. cause rie van H. Pfeiffer. 12.1012.20 Dansmuziek. KöNIG SWU STERH AU SEN 12.50 M. en BERLIJN 484 en 566 M. 2.505.50 Lezingen. 5.506.50 Orkestconcert. 6.508.05 Lezingen en lessen. 8.50 „Maschine und Dichtung". L. Le- nia, inleiding, F. Hardt, declamatie. 9.50 Volksliederen duetten. H. Lach manskiSchaul, sopraan, R. Heil, tenor. 10.5012.50 Dansmuziek. BRUSSEL 509 M. 5a206.20 Kinderuurtje. 8.20—10.20 Orkestconcert. F. Léane, declamatie. HAMBURG 395 M. 4.35 Buitenlandsche volksliederen, 5.20 Dansmuziek. 6.20 Orkesteoncert. 8.20 „Der rode Aennerrock", comedie in 5 acten Daarna tot 11,10 Dansmu ziek. VOOR DE KINDEREN. Eindelijk kon moeder niet meer voort. „Loepen jullie maar door," zei ze, „cn laat mij hier alleen zitten. Misschien komt er wel gauw hulp, maar anders is het voor mij te laat." Maar geen van ons wilde moeder in den steek laten. We besloten allemaal maar te gaan zitten. Daar zat de heele muizenfamilie doodver* moeid en hongerig in het heete zand. Dc zon brandde fel en er was geen plekje schaduw te bekennen. Alleen de jonge Snuffel- graag loopt nog rond en kijkt uit of er nergens muiselijk leven te bespeuren is.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 7