HAARLEM'S DAGBLAD UIT DE OMSTREKEN. FLITSEN BINNENLAND SACCO EN VANZETTI. FEUILLETON OE GEHEIMZINNIGE ZAAK VAN STYLES DONDERDAG 25 AUG. 1927 DERDE BLAD BEVERWIJK. GEMEENTERAAD. Salarisregeling voor het gemeentcper- soncel aangenomen. Over het voorstel Groot, „benoeming commissie van onderzoek inzake be sehuldiging, door den heer v. d. Stel aan 't adres van den voorm. directeur der lichtbedrftven", staakten de stem- Geen tapverbod met de Herdenkings feesten. Gemeentelijke Huurverordening aan gehouden. Toegestaan wordt een crediet voor de aanschaffing van gymnastiektoestellen tot een bedrag van f 2000. Voorstel wijziging salarisregeling gemeen tepersoneel. Woensdagavond kwam de gemeente raad in openbare zitting bijeen. Voorzitter de burgemeester. Aanwezig alle leden. Tot leden der commissie van advies •/oor de werkloosheidsverzekering wor den benoemd de heeren Jb. van Zutphen en A. J. v. d. Ploeg, aftre dend. Op voorstel van den Voorzitter wor den de rekeningen der gemeente over 1926 in handen gesteld van een oom missie, bestaande uit de heeren Braun, Steyn en Brandjes. Het voorstel tot beschikbaarstelling van medailles voor de tentoonstelling en de herdenkingsfeesten wordt goedge keurd. Eveneens wordt besloten een zilveren lauwerkrans voor het concours der Harmoniekapel te sdhenken. De heer Braun kan met dit voorstel niet meegaan, daar hij het bedrag wat hiermee heengaat, te hoog vindt. Spre ker zou het op prijs stellen, als deze zaak opnieuw aan de orde werd ge steld bij de volgende begrooting. De heer Brantjes verklaart zich tegen een algemeene salarisverhooging. De heer Visser ziet in dit voorstel niet direct een salarisverhooging, doch een regeling, daar verschillende werk lieden en ambtenaren al eenige jaren te laag bezoldigd zijn. Al worden deze voor stellen aangenomen, dan gelooft spreker niet, dat allen bevredigd zullen zijn. De heer Gorter meent, dat het een taak is voor den nieuwen raad, om in in deze zaak een beslissing te nemen. Spr. steunt het voorstel van den heer Braun, nl. behandeling bü de begroo ting. De Voorzitter meent, dat deze raad beter over de ambtenaren enz. kan oordeelen dan de nieuwe raad. De heer Groot merkt op dat de salarisregeling al 6 jaar hangende is en nu er eindelijk een ontwerp is, willen en-- kele raadsleden het weer aanhouden. De salarissen die nu worden voorgesteld, zijn niet hooger dan in andere gemeen ten. Spreker wijst op enkele misstanden onder de arbeiders, het is nl. zoo, dat een sjouwer meer verdient dan een eer ste klas gasfitter. De heer Steyn kan zich indenken, dat er tegen de geheele voordracht eenige bedenkingen zijn, deze heeft spr. zelf ook. Voor enkele jaren zijn ambte naren in dienst genomen op een behoor lijk salaris en om deze nu te verhoo- gen, daarvoor voelt hü niets, doch laten de opposanten dan met amendementen komen. Er zijn evenwel ook functies, welke reeds jaren te laag bezoldigd ziJn- De heer Jyking is van oordeel, dat het kleine corps ambtenaren teveel be voorrecht wordt, tegenover de groote groep arbeiders. Spreker wenscht ook aanhouding. De heer Slings zegt, dat deze sala risregeling in georganiseerd overleg is behandeld. Hier is overeenstemming ver kregen en wij moeten niet met het personeel gaan sollen, door nu, na den langen tijd van voorbereiding de zaak weer aan te houden. De heer van Zutphen is van oor deel dat de bezwaren niet gaan tegen de loonen der arbeiders, maar wel tegen de salarissen der ambtenaren. Waarom zou spr. beide voorstellen afzonderlijk willen behandelen. Na een bijna eindelooze discussie, wordt het voorstel van B. en W. met 84 stemmen aangenomen. Het stratenplan terrein Hoflanderweg en Kerkstraat wordt goedgekeurd. Gewezen directeur der lichtbe- drijven. De heer Groot is van meening, dat na alles wat er den laatsten tijd over de gasipfiustrie is geschreven, het de taak van B. en W. had behooren te zijn, een onderzoek in te stellen. Spreker kan zich niet begrijpen, dat B. en W. dit niet willen, hoewel hij overtuigd is van de moeilijkheid om een eerlijke deskundige commissie van onderzoek samen te stellen. De heer v. d. Stel heeft aan spreker een brief geschreven, waarin hij Don kers openlijk beschuldigd van diefstal ten nadeele van de gemeente en dat hij (v.d. Stel) in staat is hem te ontmas keren. De heer Visser zegt dat hij niet is meegegaan met het voorstel van de meerderheid van de commissie der be drijven om afwijzend te adviseer en op het voorstel Groot. Men kan afgeven op den heer v. d. Stel, die deze zaak aan het rollen heeft gebracht, feit is, dat nu blijkt, dat hij het algemeen be lang een grooten dienst heeft bewezen. Spr. verdedigt aanneming van het voor stel Groot. De Voorzitter zegt van een on derzoek voor de gemeente niets te ver wachten, het is spreker onbegrijpelijk, hoe iemand zich kan laten beleedi- gen zonder bij de Justitie een aanklacht in te dienen. De heer Donkers schudt al les af als een hond den regen. De heer Steyn bespreekt de mis standen die er volgens hem onder de lei ding van den heer Donkers aan de gas fabriek heerschten. De verwaarloozing der fabriek kost aan de gemeente schat ten en het is noodig dat dei-gelijke dingen in de toekomst niet meer voor komen. Kan door een onderzoek worden be reikt dat dit niet meer mogelijk is, dan zal spr. zijn stem aan het voorstel- Groot geven. De heer Maters spreekt in den zelfden geest en zegt verwondert te zijn over de afwijkende houding van den burgemeester en wethouder Pattes, daar ook dezen voldoende met de knoeierijen op de hoogte zijn. De heer Slings is voorstander van het onderzoek, maar begrijpt niet hoe de persoon in kwestie voor deze commis sie is te verkrijgen. Spreker benijdt de leden van een dusdanige commissie niet. De heer Groot verdedigt nogmaals krachtig en uitvoerig zijn voorstel, waar bij hij opmerkt, dat de heer Donkers, die een flinke toeslag op zijn pensioen krijgt, toch nog wel een en ander met de gemeente i'itstaande heeft. Als de commissie er in, zal deze wel weten welke wegen zij bewandelen moet. De heer Eyking zegt, dat een groot deel der misstanden zijn ontstaan, door de slechte samenwerking van den direc teur en de toenmalige voorzitter van de commissie voor de bedrijven. Over het afwijzend prae-advies van B. en W. staken de stemmen. De heer Groot doet thans het voor stel bij de Justitie een aanklacht in te dienen tegen de gedragingen van den heer Donkers. Dit wordt verworpen met 9 tegen 3 stemmen. Over.een tapverbod tijdens de a»s. feesten. De heer Vis er verdedigt uitvaardi ging van een tapverbod, iets wat volgens hem een stap is naar drooglegging. Hij meent dat door den Inspecteur, wiens oordeel over deze zaak is gevraagd, de caféhouders teveel in bescherming wor den genomen. De Voorzitter zegt, dat een tap verbod onmogelijk is na te komen, daar het niet is te controleeren. Spreker had gewild, dat de betrokken ambtenaar buiten bespreking werd gelaten. Voorstel van B. en W. wordt goedge keurd. Ontwerp gemeentelijke Huurver ordening. B. en W. adviseeren hierop niet in te gaan, gezien de houding der regee ring. De heer Groot meent, dat juist door de houding der Rijksregeering er een rede is om deze verordening aan te ne men. Het voorstel wordt aangehouden. Rondvraag. De heer Groot vraagt, met het oog op de feesten, versterking der poli tie, daar het niet aangaat, deze men sehen nacht en dag in dienst te hou den, waarop de voorzitter ant woordt, dat hierin zal worden voor zien. SANTPOORT. RINGRLJDEN De ringrijderU heeft dit jaar onder bij zonder gunstige weersomstandigheden plaats gehad. Ter eere van het feit, dat het 175 jaar geleden was, dat voor het eerst dit volksvermaak beoefend werd, was ook een ringrijdertj per fiets uitge schreven. Hieraan werd door 63 dames en heeren deelgenomen. De uitslag was als volgt: Dames: le prijs Mej. J. Cremer, 2e pr. Mej. Corn. Handgraaf; 3e pr. Mej. L. Warmerhoven; 4e pr. Mej. M. de Jonge. Heeren: le prijs F. Timmerman, 2e pry's B. Beuling, 3e prijs H. Dam; 4e pr. N. Boon. In den namiddag vond de ringrijderU met paard en tilbury plaats onder zeer groote belangstelling. Er werd vinnig gekampt om de mooie prijzen. Te onge veer zes uur was de uitslag bekend. Deze luidde als volgt: Heeren: Wisselbeker en le prijs (parapluiebak) B. Wigchert, 2e prijs (rookstel) W. Meyer, 3e prijs (spiegel) J. v. d. Sluys, 4e prijs (Likeurstel) J. Duineveld; le troostprijs (bierpot) J. Uitendaal; 2e troostprijs (tabakspot) P. Heeremans. Dames: Wisselservies en le prijs (eetservies) Mej. J. Witteman; 2e prijs (bloemenbak) Mej. P. v. Timen; 3e pr. (stilleven) Mej. Heeremans, 4e prijs (schemerlamp) Mej. Schipper, le troost prijs (étui lepeltjes) Mej. Uitendaal; 2e troostprijs (wandbord) Mej. Butter. Na afloop reikte de heer Witteman in „de Weyman" de prijzen uit. Hij dankte voorts allen, die hadden medegewerkt dit feest te doen slagen. Hierna werd gepauzeerd tot 8 uur. Toen werd het bestuur der ringrijders- vereeniging voor het 175-jarig bestaan gehuldigd namens den Besturenbond „Eensgezindheid" door den heer G. Krom. Hij bood den voorzitter der ring- rijdersvereeniging een lauwerkrans aan, waarvoor deze hartelijk dank zegde. Aan deze huldiging namen daadwer kelijk deel de muziekkorpsen „Wilhel- mina" en „Soli Deo Gloria", alsmede de zangvereeniging „Vox Humana", respec tievelijk onder leiding van den heer G. Krom en den heer de Haas. Tot slot werd op het weiland van den heer Boekei een prachtig vuurwerk af gestoken. VELSEN. GEMEENTERAAD Er heeft een openbare vergadering van den Raad der gemeente Velsen plaats op Dinsdag 30 Augustus 1927, des na middags 7 uur, ten gemeentehuize. De agenda luidt: 1. Installatie van den heer S. Baarda. 2. Benoeming van een Gemeente-se cretaris. 3. Ingekomen stukken. 4. Toekenning van voorschotten, on der waarborg van tweede hypotheek, voor den bouw van arbeiderswoningen. 5. Inbreng van gronden in het grond bedrijf. 6. Prae-advies op het verzoek van de N.V. Bouw- en Handelmaatschappij „Sonja" om ontheffing van het bepaalde in artikel 68. alinea 5, der bouw- en wo ningverordening. 7. Uitspreken van een oordeel omtrent de keuze van een, voor den bouw eener bijzondere lagere school te Sant poort ,te bestemmen terrein. 8. Prae-advies op het adres van F. A. van Opbergen te IJmuiden om aanvul ling der verordening houdende de eischen, waaraan een localiteit moet vol doen, om voor „vergunning" of „verlof in aanmerking te komen. 9. Wijziging der verordening op de winkelsluiting. CONCERT „EENDRACHT". Heden- (Donderdag) avond geeft de Harmoniekapel der Kon. Ned. Papier fabrieken .de Eendracht*1 een concert in de muziektent in Velserbaek. OVERVEEN. Zondag 21 Augustus behaalde de heer J. W. Lefeber, directeur van de Mu ziekvereniging „Euphonia" te Overveen op het festival van Haarlem's Tram fanfare den directeursprijs met het meeste aantal stemmen, voor het uitvoe ren van de populairste potpourri door die vereniging. BLOEMENDAAL. Ds. F. G. PETERSEN - Naar de Ned. verneemt zal Ds. F. G. Petersen, legerpredikant in algemeenen dienst, thans wonende te Bioemendaal, zich metterwoon te Haren by Gronin gen vestigen. Ds. Petersen was vroege' predikant te Veendam. VAN HAARLEM'S DAGBLAD No. 982 BABY NA ZIJN BAD Het bad «elf is natuurlijk vreese- I vooral als moeder aan zijn gezicht I gezicht klaar dat wrijven op lijk leuk, maar dat afdrogen later begint dat haat hij I je rug is niet onaangenaam lijk is een andere zaak zou hij dat busje poeder op den grond kunnen bereiken? hé, daar gleed hij bijna van moe- I der's schoot af o, daar heb je dat gezeur met watjes in zijn ooren, dat is nog erger dan je gezicht daar kan je niet stil bij blijven en 1 moeder heeft nu last ger nu glijdt hij er bijna aan den an- I hem gehad, hij zal nu deren kant af I liggen van I maar dan moet ze je niet zoo aan s stil I je teenen kietelen, want dat is I niet uit te houden. (Nadruk verboden.) Het blijft te Rotterdam rumoerig. OP DE POLITIE GESCHOTEN. MET STEENEN EN BLOEMPOTTEN GEWORPEN. Te Amsterdam. Woensdagavond had het landelijk comité inzake Sacco en Vanzetti in het Concertgebouw een meeting uitge- sahreven die zoo druk bezocht was dat honderden geen plaats meer konden vinden en het comité in het gebouw De Harmonie op de Rozengracht een tweede samenkomst moest beleggen. Verschillende sprekers voerden in het concertgebouw het woord. Nadat de laatste spreker geëindigd was deelde de voorzitter mede dat het comité het wenschelijk had geoordeeld na afloop der meeting niet te demonstreeren. Voorts hechtte de vergadering met luid applaus haar goedkeuring aan het voor stel van het comité om een telegram te zenden aan de vrouw van Sacco en de zuster van Vanzetti. Tijdens de vergadering stonden hon derden menschen voor en in de nabij heid van het Concertgebouw. Door de politie, die met een sterke macht te paard en te voet aanwezig was, werd de rijweg zooveel mogelijk vrijgehou den. Bij het uitgaan van de vergadering te elf uur ging aanvankelijk alles rustig. De groote massa trok weg in de richting van de P. C. Hooftstraat. Bij de Jan Luykenstraat werd verzet gepleegd, waarop een kleine charge volgde, die de menigte uiteen deed stuiven. Dit was het begin van steviger optfeden van de politie, voornamelijk toen met steenen werd geworpen. Daarop hadden charges plaats in de omliggende straten. In de P. C. Hooft straat werd bij een charge een man ge wond. Hij werd in een der woningen binnengebracht. De G. D. bracht hem naar het Wilhelminagasthuïs. Daar werd zijn hoofdwonde gehecht en kon hij huiswaarts keer er.. Langzamerhand trok een deel van de betoogers naar den Dam, waar zij zich in troepen verza melden. Hoofdzakelijk stonden zij, evenals den vorigen avond, voor den Nieuwendijk, Ook hier was veel politie aanwezig, die het geval rustig aanzag. Om midder nacht verminderde het aantal nieuws gierigen aanmerkelijk. De vergadering in de Harmonie op de Roengracht had een rustigen loop. Naar gemeld wordt zijn de personen, die Maandagavond bij de relletjes te Amsterdam werden gewond en naar het Binnengasthuis overgebracht, reeds al len weder uit het ziekenhuis ontslagen. Te Rotterdam. Weder hadden te Rotterdam ongere geldheden plaats. Voornamelijk ten ge volge van het optreden van opgeschoten jongens die kennelijk op een relletje be lust waren. Er werd met steenen naar de politie gegooid die daarna verschil lende straten deed ontruimen Ook werd met bloempotten vermoedelijk van de daken af gegooid. Dit was aanleiding dat de politie voor vreesaanjaging, zoo meldt 't persbureau Vaz Dias ons, eenige schoten in de lucht loste. Volgens de agenten die daarbij aanwezig waren, werd ook uit het pu bliek terug geschoten en toen een twee tal rechercheurs in de Lange Lijnstraat en de Tholenstraat werd gewond door steenworpen was dit een reden om as sistentie te verzoeken. Toen rukte een tweetal ruiters, alsmede een aantal agen ten in uniform uit. Herhaaldelijk vielen harde slagen. In de Breestraat werd een voorbijganger, toen de politie een charge uitvoerde door een bloempot welke uit een raam werd geworpen, vrij ernstig getroffen. De jongeman moest door een tweetal agenten worden wegge leid. Om kwart voor elf nam de herrie een vrij ernstig karakter aan toen in de Lange Lijnstraat een ijzeren beitel naar de politie werd geworpen. De straat werd afgezet en op bevel van den com missaris van politie de woning, waaruit gegooid was, binnengedrongen. AHe ver diepingen werden doorzocht, doch er werd niets verdachts gevonden. Vermoe delijk heeft de dader zich op het dak bevonden en zich vervolgens door een zolderluik uit de voeten gemaakt. Te elf uur was een groot deel van de politiemacht teruggetrokken. In de nauwe straatjes bleven de jongens nog wat schreeuwen, doch toen zij bemerk ten, dat de politie daarop niet reageer de, was de rust spoedig weergekeerd. Op den Goudscheweg sneuvelden eenige ruiten. Arrestaties hebben niet plaats gehad. BESCHERMING VAN EIGEN. DOMMEN GEVRAAGD. De R.K. Middenstandsvereeniging af- deeling Rotterdam heeft aan den burge meester van Rotterdam naar aanlei ding van de Sacco en Vanzetti-relletjes die daar ter stede nu al een paar avon den plaats hadden verzocht meer be scherming in zake de eigendommen der leden. WINDHOOS BOVEN MONTFOORT. GEEN PERSOONLIJKE ONGELUKKEN. Dinsdagmiddag omstreeks twee uur, zoo lezen wij m de Utredhtsche Crt„ ontwikkelde zich tijdens een zwaren regenval, die veel op een wolkbreuk ge leek, gepaard gaande met hagel en on weersslagen, een windhoos boven de ge meente Montfoort, welke kwam van westelijke richting en zich voortplanten de naar het Oosten. Bij den veehouder W. H. Peek, op het IJsselveld, werd het dak van het woonhuis eenigermate beschadigd, ter wijl ook verscheidene pannen van de schuur waaiden. Ook op het zoogenaamde Keizerrijk werden pannen van de woningen ge leurd en door de sterke luchtdruk braken er verschillende ruiten. De boomgaard van den veehouder Lekkerkerker op Heeswijk lag bezaaid met appels ai het te schoof staande koren van de wed. A. Straver werd meegezogen en over het land geslin gerd. De bewoners, wier perceelen getrof fen waren, werden begrijpelijker wijze met een panischen schrik bevangen, gezien de vele ongelukken, die veelal bij zulke natuurrampen gebeuren. Persoonlijke ongelukken kwamen in de gemeente gelukkig niet voor, zoodat het enkel bij materieele sohade bleef. MOTORONGELUK BIJ HAAGSCHE SCHOUW. GENEZING SLACHTOFFERS NIET UITGESLOTEN. Omtrent den toestand van de twee stucadoors J. S. en F. van H., beiden in Den Haag, die Maandag 15 dezer bij het vermelde motorongeval aan de Haagsche Schouw ernstig verwond en in levensgevaarlijken toestand in het Dia- conessenhuis te Leiden werden opgeno men luidde het bericht van de behande lende doktoren, dat, hoewel het gevaar nog niet is geweken, de algemeene toe stand redenen tot tevredenheid geeft en dat wanneer zich geen nieuwe complica ties voordoen genezing niet uitgesloten is. PLAATSELIJKE KETJZE, Men verwacht dat in het begin van de a.s. parlementaire periode in behan deling zal komen het regeeringsrvoar- stel tot wijziging van de Drankwet, waarin opgenomen is ae plaatselijke keuze. Naar men meldt, zullen er op 17 September, den laatsten Zaterdag voor de opening van de Staten-Generaai, door het geheele land plaatselijke bij eenkomsten worden belegd voor plaatse lijke keuze. door AGATHA CHRISTIE. Vertaling van A. d. Z. 39) Er was een glimlach op haar gezicht en haar hoofd was achterover gewor pen. Ze scheen in de herinnering te leven van die oude, blijde dagen. „Toen stierf m'n vader. Hij liet me in moeilijke omstandigheden achter. Ik moest bij een paar oude tantes in Yorkshire gaan' wonen". Ze huiverde. „U zult me begrijpen, als ik zeg, dat het een doodend leven was voor een meisje, grootgebracht als ik. De kleinzieligheid, de doodende eentonigheid ervan maak ten me bijna krankzinnig". Ze hield een oogenblik op, en voegde er op anderen toon bü: „En toen ontmoette ik John Cavendish". „Ja?" „U kunt u voorstellen, dat het uit het oogpunt van m'n tantes een goed hu welijk voor me was. Maar ik kan eer lijk zeggen, dat het niet dit feit was, dat bij me woog. Neen, hij was enkel de weg tot ontvluchting uit de ondrage lijke eentonigheid van mijn leven". Ik zei niets, en na een oogenblik ging ze voort: „Begrijp me niet verkeerd. Ik ben heel eerlijk met hem geweest. Ik heb hem verteld, wat waar was, dat ik veel van hem hield, maar dat ik volstrekt niet, wat de wereld noemt „verliefd" op hem was. HU verklaarde, dat hij daarmee te vreden was, en dus trouwden we". Ze wachtte langen tijd; er was een rimpeltje op haar voorhoofd gekomen. Ze scheen ernstig naar die vervlogen dagen terug te zien. „Ik geloof ik ben er zeker van dat hü in 't begin van me hield. Maar ik denk, dat we niet goed by elkaar pasten. Bijna dadelijk gingen onze we gen uiteen. HU het is niet vleiend voor mU'n trots, maar het is de waar heid had gauw genoeg van me." Ik moet iets gemompeld hebben, dat ik van een andere meening was, want ze ging vlug voort: „O, ja, dat deed hü heusch! Niet, dat het er nu op aankomt nu, dat onze wegen zich gaan scheiden". „Wat bedoelt u?" Ze antwoordde snel: „Ik bedoel, dat ik niet te Styles zal blijven". „TJ en John gaan hier niet wonen?" „Gaat u hem verlaten?" „Ja". „Maar waarom?" Ze wachtte langen tijd, en zei einde- lUk: „Misschien omdat ik vrij wil zyn". En toen ze sprak had ik een plotse ling visioen van verre ruimten, onge repte wouden, onbetreden land en een besef, van wat de vrüheid beteekende voor een natuur als Mary Cavendish. Ik scheen haar een oogenblik te zien, zoo als ze was, een trotsch, wüd mensche- lyk wezen: even weinig getemd door de beschaving als een schuwe berg vogel. Er ontsnapte een kreet aan haar lippen: „U weet niet. u weet niet, hoe deze gehate plaats als een gevangenis voor rne geweest is!" „Ik begrUp het", zei ik, „maar doe niets ondoordachts". „O, ondoordacht!" Haar stem spotte met mUn voorzichtigheid. Toen zei ik opeens iets, waarvoor ik mUn tong kon hebben afgebeten: „Weet u, dat Dr. Bauerstein gearres teerd is?" Voor een oogenblik trok er een koel waas als een masker over h^ar gezicht, en wischte alle uitdrukking weg. „John was zoo vriendelük, me van morgen op dat nieuws voor te berei den". „Wel, wat vindt u er van?" vroeg flauw. „Waarvan?" „Van de arrestatie?" „Wat zou ik er van vinden? Blijkbaar is hU een Duitsche spion; zoo heeft de tuinman John verteld". Haar gezicht en stem waren volkomen koel en uitdrukkingloos. Gaf ze er om, of niet? Ze ging een paar stappen terug en betastte één van de bloemvazen. „Deze zyn heelemaal verlept. Ik moet ze weer eens opmaken. Wilt u even op zU gaan dank u, mr. Hastings". En ze wandelde kalm langs me heen de buitendeur uit, met een koel knikje tot afscheid. Neen, ze kon onmogelijk om Bauer stein geven. Geen enkele vrouw kon met zulk een ijzige onverschilligheid haar rol spelen. Poirot verscheen den vdlgenden mor gen niet, en er was ook geen spoor van de mannen van Scotland Yard. Maar om lunchtUd kwam er een nieuw bewys- stuk, of liever gebrek aan bewys. We hadden vergeefs getracht, den vierden brief, dien mevrouw Inglethorp den avond vóór haar dood geschreven had. na te sporen. Toen onze pogingen te vergeefs waren, hadden we de zaak la ten rusten, hopend, dat hij op 'n goe den dag zelf zou opdagen. En dit ge beurde dan ook, in den vorm van een mededeeling, die met de tweede post ■"an een Fransche muziekuitgeversfirma inkwam, om de goede ontvangst van een chèque van mevrouw Inglethorp te be richten en te melden, dat ze tot hun spUt een zekere serie Russische volks liederen niet hadden kunnen krügen. Dus moest de laatste hoop, om het mys terie op te lossen door middel van me vrouw Inglethorps correspondentie op den noodlottigen avond opgegeven wor den. Even voor de thee wandelde ik op. om Poirot de nieuwe teleurstelling te ver tellen, maar bevond tot mijn ergenis, dat hU weer uit was. „Weer naar Londen gegaan?" „O, neen meneer, hij heeft de tram maar genomen naar Tadminster". „Om de apotheek van een jonge dame te zien", zei hij. „Domoor!" riep ik uit. „Ik heb hem verteld, dat Woensdag de eenige dag was, waarop ze er niet was. Wel, zeg hem, ons morgenochtend op te zoeken, wilt u?" „Zeker, meneer". Maar toen er den volgenden dag geen spoor van Poirot was. begon ik boos te worden. Hy behandelde ons werkelija heel eigendunkelük. Na den lunch nam Lawrence me ter zijde en vroeg, of ik hem ging opzoe ken. „Neen, £k denk het niet. HU kan liter komen, als hU ons zien wil". „O!" Lawrence keek weifelend. Iets ongewoon nerveus en opgewondens in zün manier van doen wekte myn nieuws gierigheid. „Wat is er?" vroeg ik. „Ik zou wel kunnen gaan, als er iets bijzonders was". „Het is niet van beteekenis, maar wel, als je toch gaat, wil je hem dan zeggen hy liet zyn stem tot een gefluister dalen „ik geloof, dat ik het extra koffiekopje heb gevonden". Ik was bijna die raadselachtige bood schap van Poirot vergeten, maar nu werd myn nieuwsgierigheid opnieuw ge wekt. Lawrence wilde niets meer zeggen, dus besloot ik. van mijn paardje af te ko men en Poirot in villa Leastways op te zoeken. Dezen keer werd ik met een glimlach ontvangen. Monsieur Poirot was binnen; of ik naar boven wilde gaan? Ik ging dus de trap op. Poirot zat aan tafel, met zyn hoofd In de handen. Hü sprong by myn bin nenkomst op. „Wat is er?" vroeg ik bezorgd. „U bent toch niet ziek. hoop ik?" „Neen, neen, ziek niet. Maar ik neem een beslissing in een zaak van groot ge wicht" (Wordt vervolgd.?

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 9