HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 2 SEPT. 1927 ONDERSCHEIDINGEN. -3e eere-medailie verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: in brons aan: G. J. Meyerink, landarbeider in dienst. Van de familie Ensermk, te Eefde, ge meente Gorssel; G. J. Jansen en M. Jochemsen. landarbeiders in dienst bij de familie Everwijn, te Brammen; F. van Borre. tuinknecht op het land goed ,3alkenschoten" te Nykerk. W. van de Broek, landarbeider op het landgoed „Oldenaller", te Putten: P. J. Th. de Haan, agent van politie te 's-Gravenhage; S. Plomp, hoofdagent-posthuischef bij de gemeentepolitie te Amsterdam. A. G. van t Nederend, gepensionneerd hoofdagent van politie te Amsterdam; D. van der Spiegel, boschbaas in dienst van jhr. van Vredenburch te Rijswijk; J. Ton, landbouwersknecht in dienst bij den heer J. H. Geschiere, te Grijpskerke; A. Verstrate, landbouwersknecht in dienst bij de familie Wisse, te St. Anna Jac. Polder, gemeente St. Philipsland; J. de Pooter. veldarbeider in dienst bij de familie Michielsen, te Zaamslag; J. van Koevenngen, landarbeider in dienst bij de familie J. Wisse te Ka- pelle; A. Beurkes. landarbeider in dienst bij de familie Geelhoed te St. Philips land; J. van Dijke, landarbeider in dienst bij de familie Stols, te St. Philipsland: S. Helder, landarbeider in dienst bij de familie Oos ter baan, te Tzummarum (Barrad eel) H. Bolman, landarbeider op het land goed ..Eerde" te Ommen, wonende te den Ham; L. Munting. tuinman in dienst van den heer S. E. Woldringh, te Hamhui zen, gemeente Kloosterburen; in goud aan: H. J. Sips. technicus 1ste klasse bij het Natuurkundig Laboratorium der Rijksuniversiteit te Groningen: H. J. van Pommeren, pedel der Ge meentelijke Universiteit te Amsterdam; mejuffrouw W. Humme, hoofd der fröbelschool van het Departement Eind hoven der ..Maatschappij tot Nut van t Algemeen", te Eindhoven; in zilver aan; J. M. Beeker. bode by het Departement Van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen te 's-Gravenhage; H. J. van der Horst, concierge van de Gevangenpoort, te 's-Gravenhage; J. Schuitmaker, directeur der Amster damsche „Tramharmonie", te Amster dam; J. W. Melkert, declamator, te Tiel; in brons aan: D. P. Lobe!, bediende !ste klasse by de botanie bij de Rijksuniversiteit te Utrecht: J. Koeslag. concierge bij den cultuur tuin voor technische gewassen der Tech nische Hoogeschool te Delft; A. E. Linssen, concierge by het St. Canisius-College te Nümegen; in goud aan: den loodsschipper 1ste klasse in het den heer J. H. Geschiere, te Grijpskerk; den opperschipper A. M. Willemse, uit te reiken de medaille met de zwaar den; in zilver aan: den opperkonstabe! H. B. Reuvers uit te reiken de medaille met de zwaar den; den adjudant-onderofficier-machinist C. J. de Vuyst, uit te reiken de medaille met de zwaarden; den adjudant-onderofficier der mari niers H. C. J. Nijbacker, uit te reiken de medaille met de zwaarden; den torpedomaker E -Roskam, uit te reiken de medaille met de zwaarden; den vliegtuigmaker-majoor (M) F. C. C. Everaert, uit te reiken de medaille met de zwaarden; den lste-teeenaar bij de Rijkswerf te Hellevoetsluis P. C. Huisken; den commandeur der scheepsmakers by de Rykswerf te Willemsoord J. Kok- kelink; den baas der vuurwerkers by de Ryks werf te Willemsoord, C. Smit; den lsten gezagvoerder aan boord van 's Rijks lichtschip Haaks te Helder S. Hazewindus; den eervol ontslagen zeeloods in het 3de district H. Hanekroot; den binnenloods in het 4de/5de dis trict te Rotterdam, J. Hartman: in brons, aan:* den korporaal der mariniers A. van Kranenburg, uit te reiken de medaille met de zwaarden; den marinier der 1ste klasse P. P. A. van de Weghe, uit te reiken de medaille met de zwaarden; den korporaal-machinist der 2e klasse W. Witte, uit te reiken de medaille met de zwaarden; den machinebankwerker der 1ste klas se bij de Rykswerf te Willemsoord, H. Prins; den lichtwachter bij 's Rijks kustver- lichting te Noord-Schouwen, J. Hout man; den roeier der 1ste klasse in het 6de district te Vlissingen, R. Pot; den 1ste matroos aan boord van het motorbetonnlngs- en verlichtingsvaar tuig in het 3de district te Enkhuizenj T. Goos; in goud, aan: A. P. Blok, kommies-verificateur der directe belastingen, enz. te Dordrecht; ta zilver, aan: R. Hartsuiker, bode bij de Algemeene Rekenkamer; W. de Boer, schrijver 2de klasse by het Departement van Financiën; P. van Wely, bode by het Departe ment van Financiën; F, de Vries, kommies-verificateur der directe belastingen, enz. te Amsterdam; J. Helder, hoofdcommies der directe belastingen, enz. te Tegelen; H. van den Ham, hoofdkommies der directe belastingen, enz. te Amsterdam; J. Stöve, assistent der directe belas tingen, enz. te Amsterdam; H. Biermans, assistent der directe be lastingen, enz. te Rotterdam; J. C. Linssen, kommies 1ste klasse der directe belastingen, enz. te Maastricht; J. G. Driessen, kommies 1ste klasse der directe belastingen, enz. te Ooster beek; H. Blaauw, kommies 1ste klasse der directe belastingen, enz. te Amsterdam; A. Stegeman, adjunct-commies der directe belastingen, enz. ter directie Rot terdam; C. Bodegraven, adjunct-commies ter inspectie Utrecht. 1ste afdeeling: E. Mey'er van Putten, adjunct-com mies der registratie en domeinen, met ce persoonlijken titel van commies, ter directie Leeuwarden; A. Vrylandt, adjunct-commies der re gistratie en domeinen, met den persoon lijken titel van commies, tevens be- eedigd klerk, ten hypotheekkan tore te Amsterdam; P. F. Fleurbaay, gewezen deurwaarder der directe belastingen te Amsterdam: Ph. Theuns, opziener ste klasse der visscherijpolitle op de Zeeuwsche Stroo- men te Zierikzee; in brons, aan: G. Groenevelt. gepensionneerd con cierge te Haarlem; in goud, met de gekruiste zwaarden, aan: de adjudanten-onderofficier-instruc teur A. Katerberg, van het 21ste regi ment infanterie, en J. Hart, van de School voor Verlofs officieren der bereden artillerie; in zilver, met de gekruiste zwaarden aan: den adjudant-onderofficier-admini- strateur A. H. E. van den Bergh, van de militaire verplegingsinrichtingen te Delft; den aajudant-onderofficier-administra teur G. van Krachten, van het 13de re giment infanterie; den adjudant-onderoffieier-admini- straceux J. H. Bouwens, van het 3de re giment infanterie, gedetacheerd by de Koninkiyke Militaire Academie; den adjudant-onderofficier-admini strateur M. J. de Bresse, van het regi ment grenadiers; den adjudant-onderofficier-administra teur K .F. Hausel, van het 5de regiment infanterie; den adjudant-onderofficier mr. ge weermaker) J. Huisman, van het 4de regiment infanterie; den adjudant-onderoffieïer-administra- teur C. Angerman van het regiment Ja gers, gedetacheerd by het korps politie- troepen; den sergeant J. Swart, van het regi ment grenadiers, gedetacheerd by het korps politietroepen; den adjudant-onderofficier-instruc teur J G. Niepoort, van het nde regi ment huzaren; den" adjudant-onderofficiier-instruc teur H. Schenkius, van hei regiment kust-artillerie; deD adjudant-onderofficier-administra teur J. Kooy, van het 8ste regiment veld artillerie; den adjudant-onderofficier-schipper I. van Dyk, van het korps pontonniers en torpedisten; den opperwachtmeester mr. werkman (hoefsmid) J. A. van den Hurk, van het 8ste regiment veld-artillerie; den sergeant-majoor-administrateur W. Beukelman, van het regiment genie troepen; den schrijver 1ste klasse J. van Mou- rik, van den staf der iVde divisie; den sergeant-majoor-hoofdverpleger A. van Harberden, van het militair hos pitaal te Breda, en den adjudant-onderofficier-instruc teur H. B. de Vries, van het 6de regi ment infanterie, secretaris van den Ko ninklijken Onderofficiersschermbond in zilver, aan: den magazynmeester-concierge J. M. A. Grégoire van de Topografische In richting, en den bode P. Simons van het Departe ment van Oorlog; in brons, met de gekruiste zwaarden, aan: den korporaal-kok G. de Roo, van het 1ste régiment infanterie; in brons aan: den Rijkswerkman-magazijnoppasser A. Smits, van het Centraal magazijn van militaire kleeding en uitrusting te Amsterdam; den Rykswerkman K. van den Brand, van het 20ste regiment Infanterie; denRijkswerkman A. Leeman, van de School voor Verlofsofficieren der in fanterie, en den Rijkswerkman-magazijnknecht G. van der Zalm van het magazijn der ar tillerie te Amsterdam; in zilver, met de gekruiste zwaarden, aan: den adjudant-onderofficier-kwartier meester C. M. Meyll, van de 3de divi sie Koninklijke marechaussee, en den opperwachtmeester te voet G. Hermans, van de 1ste divisie Konink lijke marechaussee: in brond, met gekruiste zwaarden, aan: den marechaussee te voet P. J. van Os van den stafvan het wapen der Konink iyke marechaussee; in goud, aan: E. J. Jacobs, te IJmuiden, sluismees- ter; J. H. Vink, te Zetten-Andelst, eerste- haltechef by de Nederlandsche Spoor wegen; V. P. van Halm, te de Bildt, lste-reke- naar bij het Koninklyk Nederlandsch Meteorologisch Instituut; A. J. M. Rijnbende (o.v.), te Nymegen commies-titulair bijden post- en tele graafdienst; J. Holster, te Amsterdam, opzichter zij den telegraaf- en telefoondienst; in zilver, aan: T. Klein te Wagenlngen, kantonier by de groote rivieren van den Rijkswater staat; J. Zoeter, te 's-Hertogenbosch, sluis- wacher-ha venmees ter by den Rijkswa terstaat; P. Komin, te IJmuiden, machinist- electrlcien by den Rykswaterstaat; A. J. van Gelderen, te Oosterhout, sluiswachter by den Rykswaterstaat; E. Postma, te Gaarkeuken (gemeente Grypskerk), sluismeester op de provin- STADSNIEUWS. SCHENKINGEN VOOR VOORBEREIDENDE SCHOOL. VAN NED. KUNSTVERBOND. B. en W. deelen den Raad mede dat het Bestuur van de afdeeling Haarlem van het Ned. Kunstverbond aan de ge meente wenscht te schenken een twee of drietal door den beeldhouwer A. An- driessen te vervaardigen basreliëfs ge schikt als muurversiering in een school voor voorbereidend lager onderwys met de bedoeling deze een plaats te geven in de in aanbouw zynde school voor voorbereidend lager onderwys aan de Saracenenstraat. Den Raad wordt voor gesteld de schenking in dank te aan vaarden. DOOR SCHADE EN SCHANDE.. Op den Spaamdammerweg begingen twee jongens van 10 en 11 jaar Don derdagmiddag de onvoorzichtigheid op een rydende vrachtauto te klimmen, zonder toestemming van den chauffeur. Bij het gebouw van de Haarlemsche Jachtclub lieten zy zich van de auto vallen, die met een matigen gang reed. Het is met deze waaghalzen jiog vry goed afgeloopen, want de een kreeg een schaafwond aan den bovenarm, en de andere wonden aan de bovenlip en beide knieën, waarvoor hij per auto van den heer Mathot naar het St. Elisa- bethsgasthuis is gebracht. Even later kon hy het loopende verlaten. NIEUWE FOKKERS VOOR DE K. L. M. VAN HET TWEE-MOTORIGE TYPE. De Rotterdamsche correspondent van de Tel. schrijft: Naar men zich herinnert werd het eenige twee-motorige toestel, dat de K.L.M. bezat, de H.N.A.D.U. by Se ven-Oaks vernield. Naar wij vernemen heeft de K. L. M. thans zes nieuwe machines van ditzelfde type by de Fokker-fabrieken besteld. ONZE GASFABRIEK. Gunstig resultaat. Particu lier gasverbruik in Haarlem met pl.m. 3 pet. gestegen. Gevolg van doeltreffende re clame en laag tarief. Toene mend gasverbruik over den muntmeter. Mindere uit- keering der winst aan dc ge- gemeente. Verschenen is het verslag over den toestand en de exploitatie van het ge- meentegasbedryf te Haarlem in het jaar 1926. Daarin wordt als algemeene indruk "medegedeeld, dat het jaar 1926 vooj_ het gasbedrijf alleszins gunstig is ge weest. De total» gasaflevering uit de gashouders was ongeveer gelijk aan die in 1925, hetgeen, aldus het verslag, mede met het oog op het eindigen van de gaslevering aan de gemeente Velsen op Juli 1925 een gunstig resultaat is te noemen. De hoeveelheid gas. aai* Velsen in het eerste halfjaar 1925 afgeleverd, is in 1926 klaarblijkelijk door stijgend debiet in de gemeente Haarlem en de buiten gemeenten meer in het byzonder door de gaslevering aan de gemeente Schoten gecompenseerda Het particulier gasver bruik in de gemeente Haarlem is nog met pl.m. 3 pet. gestegen: een gevolg van doeltreffende reclame en laag ta rief. Aan het verslag ontleenen wy voorts nog het volgende: Het aantal gewone gasmeters vermeerderde met 135 stuks, het aantal muntmeters met 319 stuks. Het verbruik over muntmeters bedroeg 33.20 pet. der nuttig afgeleverde hoe veelheid gas. Dit cyfer was in 1925 29.50 procent. Het aantal lantaarns bedroeg op 1 Januari 1926 2346 met totaal 5443 bran ders. De opbrengst van het gas bedroeg in het geheel f 1.452.390,24 tegen f 1.514.470-03 in 1925. De gemiddelde op brengst heeft per 1000 M.3 bedragen f 79.19 tegen f 78.716 in 1925. De brutowinst in 1926 verkregen be draagt I" 611.009.12 tegen f 640.685.101'2 in 1925. Ter uitkeering aan de gemeen te blijft over f 279.620.81 tegen f 307.551.951/2 in 1925. Wat aangaat den ko'stenden prys van het gas wordt medegedeeld dat per 1000 M.3 de uitgaven f 0.439 lager en de ont vangsten f 0.374 hooger waren dan in 1925 tengevolge waarvan de kostende prys f 0.813 lager was dan in 1925. Nog wordt medegedeeld een specifica tie van de factoren waaruit de fabricage kosten van het steenkolengas en van het cokes gas bestaat. Daaruit blykt dat per 100 M.3 de fabricagekosten van het steenkolengas tot in den gashouder f 39.263 en van het cokesgas f 46.047 bedroegen, tegen respectievelijk f 42.583 en f 39.227 in 1925. De kosten van het menggas tot in den gashouder bedroegen per 1000 M.3 f 39.779 tegen f 42.226 in 1925. De bedryfsrekening over 1926 wy'st aan een totaal van f 2.165.248.57 en de balans per 31 December 1926 een totaal- cyfer van f 4.833.264.48. UIT EEN RAAM GEVALLEN. JONGETJE KRIJGT EEN HERSENSCHUDDING. Donderdagmiddag is het vierjarig jongetje Albert H die in de Lombard- steeg no. 9 woont, uit het raam van een kamer gevallen, toen hy er zich te ver uit het raam boog. Hy kwam terecht op de binnenplaats en moest door een lid van den Ongevallendienst verbonden worden. De moeder heeft het kind naar het St. Elisabeth's Gasthuis gebracht, waar bleek dat het een hersenschudding gekregen had. Aan de rechterknie had' het een schaafwond. GEHEIME DISTILLEERDERIJ. GRONDSTOFFEN EN WERK TUIGEN IN BESLAG GENOMEN Door de recherche is in samenwerking met ambtenaren van de accynzen een in val gedaan in een perceel de Genestet- straat 2, bewoond door A. T. Vermoed werd dat hier een geheime distilleerderij gevestigd was, welk vermoeden bleek juist te zyn. In de achterkamer werd inderdaad een in een kast verborgen dis tilleerketel gevonden, terwyi in de keu ken ontdekt werden drie flesschen met gedistilleerd. Het onderzoek van schuur bracht aan het licht, dat daar drie kuipen met grondstoffen voor de be reiding van gedistilleerd stonden. Dit alles werd in beslag genomen en tegen A. T. werd proces-verbaal opgemaakt. GEMEENTELIJKE DUINWATERLEIDING. HUISVESTING DER ADMINISTRATIE. Indertyd besloot de Raad over te gaan tot overplaatsing der administratie van den dienst der gemeenteiyke duinwater leiding van het perceel aan het Spaarne naar het perceel aan den Kampersingel, in welk perceel voorheen de Stadsapo theek was gevestigd. Voor een behooriyke huisvesting van gemeilde administratie is het noodig. zoo deelen B. en W. den Raad mede, dat hot perceel aan den Kampersingel wordt verbouwd en uitgebreid. De kosten zyn geraamd op 27000. Tot dat bedrag wordt den Raad een crediet gevraagd. AANKOOP PERCEELEN. J. v.d. Broek, eigenaar van de percee- len 't Krom, hoek Valkesteeg 45 heeft die perceelen aan de gemeente te koop aangeboden voor f 6000. Daar B. en W. aankoop van bedoelde perceelen in het belang dtr gemeente achten en zij zich met den gevraagden koopprijs kun nen vereenigen, stellen zy voor hen te machtigen tot aankoop der perceelen. NA DE ANNEXATIE. WEINIG WEGTREKKERS. Toen de annexatie nog niet noor de Kamers was aangenomen is door ver schillende Heemstedenaars, waaronder groote belastingbetalers, aangekondigd, dat zy na de annexatie zouden ver huizen. wy hebben aan het Bevolkingsregis ter onderzocht hoe het met deze ver huizingen staat. Ons werd medegedeeld, dat uit Noord-Heemstede slechts zeer weinig bewoners zyn weggetrokken. Het mag zoo werd gezegd eigenlijk geen naam hebben. TENTOONSTELLING BETREFFENDE HET HUIS VAN ORANJE. BIJ DE FIRMA BOSKAMP EN ZOON TE OVERVEEN. Ter gelegenheid van den verjaardag van de Koninrin heeft de heer H. H. Theunisse, te Bloemendaal. bij de firma J. Boskamp en Zoon te Overveen een teotoonstelünz ingericht, betreffende het Huis Oranje-Nassau. Vroeger organiseerde de heer Theu nisse, zooals wij toen meldden, by de zelfde firma reeds tentoonstellineen be treffende den Napoleontischen tijd en China en Janan. On den naam „volle dig" willen deze kleine exnosities geen aansnraak ma^en. Het uitsluitend doel van den heer Theunisse is bij de jeugd van verschillende scholen belangstelling te wekken voor de vakken geschiedenis en aardrijkskunde en bij de studie dier vakken hun geheugen tegemoet te ko men door hen een en ander te laten zien. Zoo zien we on deze tentoonstelling stamboomen der Oranies. verschillende herinneringen aan gewichtige gebeurte nissen in het Huis Oranje-Nassau. vele nenningen en medailles, waarbij zeer zeldzame. Interessant is by voorbeeld een droogstemoel met h«t borstbeeld van Stadhouder Willem V. evenals een ■"egnenning met het borstbeeld van Frederik Hendrik. Ook belangwekkend zijn de lakstemne1' h-trekking fceb- bpn on het Kon'nklijk Huis. Voorts trokken onze aandacht een nortret van Koningin Sonhle. de eerste gemalin van Koning Willem ITT. de toe komstige woning van Prinses Juliana op den Kneuterdiik het bord .ie dat de ge meente Amsterdam aan de schooljeugd van de hoofdstad ten geschenke gaf bn gelegenheid van het huwelijk der Ko ningin. het bulletin, ulteeeeven by het overlijden van Koning Willem m, offi- cieele programma's en vele andere zaken met de liefde van den echten verzame laar bijeengebracht. Onder de penningen Is nog een zeldza me Carlin van het Prinsdom Oranje (uit de 13e of 14e eeuw). Zoo symboliseert deze interessante expositie on verschillende wiizen de een heid tusschen Oranie en Nederland. En wy zeiden het reeds: in de eer ste plaats is zy voor de jeugd bestemd. VERKEERSONGELUKKEN Te Haarlem, Donderdagmiddag te ongeveer 4 uur kwam een luxe auto met flinke vaart de Westergracht af rijden van de richting spoorwegovergang. Op het moment dat de auto de Gasthuislaan zou passeeren moest hij voor een andere auto uitwij ken en hield daarom links aan, doch kwam hierdoor met kracht tegen den, juist uit* de Gasthuislaan komenden be stelauto van Van Gend en Loos. De bot sing kwam met zoo'n vaart aan dat de bestelauto by de vooras ernstig bescha digd en geheel ontwricht werd. Ook de luxe auto liep vrij wat schade op, doch deze kon na op de plaats des onheils te zyn nagezien langzaam zyn weg ver volgen wat niet het geval was met den auto van de firma Van Gend en Loos. Door de politie werd proces verbaal op gemaakt. BURGERLIJKE STAND ..HAARLEM Ondertrouwd: 1 Sept.: A. J. v. d. Put- ten en C. W. H. v. Wooning, M. de Vink en P. de Jonge, C. J. v. d. Mark en M. G. Vlugt, E. Rasterhoff en J. A. K. v. Vuren. W..v. Blitterswyk en H. M. War merdam, N. A. Langenhuysen en T. E. Kaulin, F. Meinsma en T. Eijsker, P. Post en J. M. Rijken, A. wykhuise en J. G. A. A. Halderman, G. M. Lensen en J. J. Suman, J. Kenbeek en G. Meijer, G. Kreuntng en J. v. Norde, G. P. de Keu lenaar en C. H. Thijssen. IJ. M. Kramer en I. G. Heems, N. v. d. Nouwland en A. Huisman. W. Elhorst en M. W. Hes- selink, N. G. v. Lieshout en C. M. Brug- geman, A. J Zeijlemaker en A. Vlie- genthart, J. v. d. Berg en A. A. Fokkens, P. J. Drilsma en A. M. Visser, J. J. Hof- sté en D, L Droog, B. Bakker en M. C. Moorhoff, T. A. Kors en J. J. M. v. d. Mel, J. G. Spekman en H. W. Wessels. Getrouwd: 1 Sept.: H. D. M. Pörtz- gen en C. A. M. Belt, W. J. Bruyn en M. Boekelaar, V F. Smorenburg en L. Bont J. M. Vermeer en H. Bont, P. A. Tam mer en C. M. Vreeswyk, J. J. de Vogel en H. P. Opbroek, D. Goos en A. Kos- sen, A. C. J. Essenberg en G. Terstal, P. J. Nieuwenhuizen en G. W. Deegens J. W. v. Leersum en C. W. Brakel, M. Hermus en C Bouwman, A. J. Hardebil en A. J. Veldmeyer, W. Traanberg en W. K. Huyzendfeld, J. H. Niemöller en E. M. Slingerland, H. Heemskerk en H. B. Vermeer. Bevallen: 31 Aug. E. van Schagen— Tames z.; W. v. KolLuiten z.; 31 Aug. H. Houweling—Vork z.; 29 Aug. C. M. GillesMakkelie d.; 31 Aug. C. M. v. d. PuttenDuineveld z.; 31 Aug. J. Parson -de Wid z.; 30 Aug. P. A. H. Rybroek— Seerden d.; 31 Aug. M. S. Hunders- marck—Ongena d.; J. Twisk—Huisman d.; C. A. HeynenSnyder z. Overleden: 31 Aug.: S. E. Brouwer 23 J., Hazepaterslaan; 1 Sept.: J. A. Jan- sen 73 j., K. Houtstraat: 31 Aug. R. Hietkampde Winter 62 J., Heeren- singel; 30. J. Korthals 71 j., Klever parkstraat; S. J. de Boer 13 J., M. van Heemskerkstraat 31. B. G. Hilhorst 73 J., M. v. Heemskerkstraat: 31. M., 29 dagen, dochter van A. v. d. Water, Kamperlaan; 30. C. W. v. Soest 50 j., v. Oosten de Bruljnstraat; 30. F. L. Meyst 52 j., Crayenesterlaan. UIT DE OMSTREKEN HEEMSTEDE. GEMEENTERAAD. De vergadering van den Raad der ge meente Heemstede heeft plaats op Dins dag, 6 September 1927, des avonds om 8 uur. De agenda luidt: 1. Beëediging van de leden van den Raad. 2. Verkiezing Wethouders. 3. Vaststelling notulen van 28 Juli 1927. 4. Ingekomen stukken. 5. Samenstelling Raadscommisslën. a. Plantsoenen-Commissie, 2 leden. b. Commissie voor de Bedryven, 2 leden. c.Commissie voor het Grondbedryf, 2 leden. d. Commissie voor Openbare Werken, 2 leden. e. Financieele Commissie, Voorzitter en 2 leden. f Commissie voor de bezwaarschriften tegen den aanslag in den hoofdelijken omslag, Voorzitter en 2 leden. 6. Benoeming Voorzitter Werklooe- heidscommislse wegens bedanken van den heer C. Tromp. De aanbeveling van Burgemeester en Wethouders luidt 1. W. M. de Boer. 2. C. W. Breed. 7. Voorstel tot verkoop van grond be- hoorende tot Valkenburg (100 en 101). 8. Voorstel tot ruiling van grond be- hoorende tot Valkenburg (102). 9. Aanvaarding van strooken grond aan den Glipperweg (98). 10. Aanvaarding van strooken grond aan de Raadhuisstraat (99). 11. Voorstel tot het bouwen van een brug over de Crayenestervaart naby het Spaarne (103). 12. Benoeming van een onderwijzer aan de Openbare Lagere school aan den Brons teeweg. 13. Vaststèlling kohieren Plaatselijke Inkomstenbelasting. 14. Ontheffingen Plaatselijke Inkom sten belasting. VELSEN. GEMEENTERAAD Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Velsen ge houden, op Dinsdag 6 September 1927, des namiddags 7 uur, ten gemeentehuize De agenda luidt: 1. Installatie van de leden. 2. Benoeming van drie wethouders; be noeming van verschillende commissies. 3. Loting ter vaststelling van de beide afdeelingen van den Gemeenteraad. 4. Ingekomen stukken. 5. Praeadvies op een adres van P. J. van der Linden en C. P. Damme, res- pectievelyk voorzitter en secretaris van de afdeeling IJmuiden van den Centra- len bond van transportarbeiders, waar- by wordt verzocht een Commissie van onderzoek en advies te benoemen, om eventueele klachten over chauffeurs van autobussen in deze gemeente te onder- 6. wyziging der verordening, op het gebruik van het park Velserbeek. 7. Verstrekken van een jaariyksche uitkeering aan Mej. Wed. H. C. Hen driks—van der Horst te Velsen. 8. Vervanging van belastingverorde ningen, enz. betreffende het by Velsen gevoegd deel der opgeheven gemeente Spaarndam. 9. Aanbieding van de begrootingen voor 1928: a. van de gemeente: b. van het Grondbedrijf; c. van het Gasbedrijf; d. van de Waterleiding; e. van het bedrijf Openbare Werken; f. van het bedryf Reinigings- en Ont- Bmettlngsdienst; g. van den Ophaal- en Stortings- dienst; h. van de Burgeriyke Instellingen van Maatschappeiyk Hulpbetoon; i. van de Gezondheidscommissie; J. van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwy'3; 10. Wyziging van het raadsbesluit dd. 5/11 Juli 1927. no. 4, tot verkoop van grond te Velsen. 11. Onbewoonbaarverklaring van wo ningen. 12. Prae-advies omtrent het verzoek van de te Velsen gevestigde Vereeni- ging tot Bevordering van Voorlichting by Beroepskeuze om gebruik van een lo kaal in het gemeentehuis en een lokaal in het dienstgebouw te IJmuiden. 13. Prae-advies op een verzoek van het bestuur der vereeniging tot bevordering van het gesticht van het Arme Kind Jezus, gevestigd te Simpelveld, Huis Lo- reto, om de benoodigde gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van schoolmeubelen ten behoeve van de R.K. Meisjesschool te Velsen. 14. Benoeming van vier tydeiyke lee raren aan de Handelsavondschool. ZANDVOORT. GEMEENTERAAD De eerstvolgende openbare vergade ring van den Raad der gemeente Zand- voort heeft plaats op Dinsdag, 6 Sep tember 1927, des namiddags 7.30 uur. De agenda luidt: 1. Beëediging der raadsleden. 2. Benoeming van 2 wethouders. 3. Benoeming van 3 leden der Finan cieele Commissie. 4. Benoeming van 3 leden der Com missie van Bystand voor Publieke Wer ken. 5. Benoeming van 4 leden der Com missie van Bystand voor de Bedryven. 6. Ingekomen stukken. 7. Aanbieding der gemeente-rekening over 1926. 8. Vaststelling van het primitief ko hier der rioolbelasting. BIJNA GEPAKT De eigenaar van perceel Brederode<> straat 28 ging Donderdag tegen den avond nog even zyn leegstaande perceel inspecteeren. Nadat hy de woning verla ten had. meende hy voor het bovenraam het gezicht van een man te zien. liy liep naar de achterzyde der woning en zag weer hetzelfde gezicht voor een ruit. Met een dienstbode uit een villa in de omgeving ging hy het huis weer bin nen en ontdekte op een W. O. een man, die, zoodra de deur opengerukt werd, z'n armen omhoog stak. De man verklaarde geen andere bedoeling gehad te heb ben, dan in het huis te slapen. De eige naar greep hem bij den arm en wilde hem naar het politiebureau brengen. By het hek rukte hy zich echter los en vluchtte de Haarlemmerstraat op. Te vergeefs deed de politie later moeite, hem op te sporen. Amsterdamsche Beurs Opgegeven door do Nat. Bankvereeniging VRIJDAG 2 SEPT. 1927 1.30 uur 1.46 uur Staatsleeniagen 6% Ned. 1923 5% Ned. 1919 Scheepvaart Oude Vaart 88 Scheepv. Unie... HoU. Uoyd Paketrasrt Oude Boot 101 Nievelt. Rotterd. Uoyd.. 177 191 Marine Comm.... 6H Marine Pref- 39^ Industrieën Ned. Kunstzijde. 345J4 345*4 Mzknbee 110 109— 01 Holl. Kunstzijde. H7H 118 b. Onde Philips Gew. Jnrgeus.... 183K Ccutr. Suiker -> Ind.Oud.Buitenl. Anaconda copper Stee! Co mm 147H Bank KoL Bank. 291 291H- 293*4 Indische Bank... 187H 187 Vjj —188 Cert. Hand. Mjj. 183 183-183*4 Petroleum 14 Gec. Holl. Petr. Kon. Petroleum. 342 341tf-342H Geld - - Cultuur Mg. H.V.A.— 816 818-817 Java Cultuur—.. 430 Cult. Vorsten!— 189 189 189*4 Dito Actions 175 167*4 Kaliredjo 137*4 137*4 Poerworedjo 136 135 §4 - 136*4 Tabak Deli Mjj.... 478 478 Senembah 484 483-484 540 540-541 365 364 Rubber Amst Rubber... 302- 303 303 Lampong Sum 318 317 Wai Sumatra.... Vico 100 98-99 Siiau Sumatra... 150 Deli Bat. Rubber 244 Intercout. Rubb. - Amerika Southern Rails 131 Wabash 65H-6 5%

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 10