RADIO-PROGRAMMA. NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE. HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 3 SEPT. 192T DE „BIJBELAUTO EMANUEL". Zonderling verhaal. EEN VADER BEVRIJDT ZIJN DOCHTER. „Menig Groninger, alsook menig Am sterdammer, kent van aanzien den zon derlingen auto, die tot opschrift draagt „Bijbelauto Emanuel". Doch het is nog niet bekend geworden welke emotie de zonderlinge eigenaars van dit rijdende kerkgenootschap in de afge'.oopen week veroorzaakt hebben in het Friesche dorp Augustïnusga," zoo schrijft de „Prov. Gron. Crt." De 23-jarige Grietje de J., dochter van een motorschipper te Augustmus- ga en te Amsterdam als dienstbode werk zaam. raakte in de zonderlinge „gods dienstige sekte" verzeild. Toen de vader hiervan hoorde, begaf hij zich naar Amsterdam, om zijn doch ter op te zoeken. In een bescheiden sigarenwinkel wer den, zooals hem bleek de sekte-oefenin gen gehouden. Buiten stond een politie beambte op post, die op de vraag van den vader wat daarbinnen voorviel, slechts ten antwoord kon' geven, dat hij opdracht had een oogje in 't zeil te hou den, omdat de gedragingen van de sekte ook de aandacht van de politie hadden getrokken. Haar verloofde, zeide haar vader had haar gebracht in dezen kring, die haar „het ware geloof" had doen kermen en niets kon haar bewegen, haar nieuwe ge- loofsgenooten ontrouw te worden. Vader de J. keerde destijds dus on- verrlchterzake naar Friesland terug. Toen een van de drie woonschuiten, die de sekte bezit, eenlgen tijd daarna in Grcningen aanlegde, gaf dit de J. nog maals aanleiding te trachten in dia stad ten huize van een bloedverwant het meisje te overreden haar mystieke be staan op te geven. De omstandigheid, dat het gezelschap <■13 mannen en vrouwen) van zeer uit- ,3nloopende leeftijden nacht en dag sa menhokten in de gemeenschappelijke woonschuiten, heeft op den vader een zc-er ongunstigen indruk gemaakt. Alles bleek evenwel tevergeefs. In de vorige week kwam het zelfde gezelschap op een harer propagandatochten per auto in Augustïnusga. In het rustige dorp werkte dit groote beroering. Twee broers van het meisje, jongens van resp. 24 en 23 jaar, kwamen tezamen met hun vader op den auto af en riepen het meisje toe eruit te komen. De bevolking van het dorp koos de zijde van de drie mannen en nam tegen de inzittenden een zeer onvriendelijke houding aan. Eén van Grietjes broers sloeg kort weg de ruit van den auto in, waarbij hij zich ernstig aan den arm verwondde, en de vader sleurde vervolgens het meisje eruit. De broers verkeerden in zeer overspannen toestand en een hun ner trok een mes. waarmee hij een van de hoofdmannen der sekte te lijf wilde. Tot diens geluk ontweek hy den steek. Hot meisje was intusschen naar boven gebracht en tot op dit oogenblik heeft zij het huis harer ouders niet meer ver laten. Dr. de Neve te Buitenpost, die op verzoek der ouders het meisje aan een onderzoek onderwierp, kwam tot de conclusie, dat zij een hysterica is. Tegen den broeder van Grietje, die met een mes heeft gedreigd is procesverbaal opgemaakt. Het parket te Leeuwarden heeft de zaak in onderzoek. Bij het ver hoor dat door den opperwachtmeester der marechaussee te Achtkarspelen wordt geleid, is nog gebleken dat de hoofd leider door zijn volgelingen als „de pro feet" wordt aangeduid. De tweede leider is een ongeveer 40-jarig man, Damming geheeten. Sedert de sekte Grietje verloren heeft, doet deze Damming alle moeite om haar „bevrijding" uit het ouderlijk gezin te bewerkstelligen. „Als we Grietje maar terugkrijgen, zul len wij alles met den mantel der liefde bedekken", heeft hij op het gemeentehuis verklaard"- MOTOR- EN RIJWIEL REGLEMENT. INWERKINGTREDING OP 1 NOVEMBER A.S. Motor- en Rijwielwct. In een bijvoegsel bij Stct. 169 is opge nomen de Motor- en Rijwielbeschikking van den Minister van Waterstaat, welke verschillende bepalingen bvat ter uit voering van de Motor- en Rijwielwct en het Motor- Rijwlelregelement, betref fende waarschuwingsborden, nummer en rijbewijzen, banden, bekendmaking van geslotenverklaringen van wegen, in schrijving van motorrijtuigen en aan hangwagens, aanduidingen op deze wa gens en aanduiding van wegindeeling, wegsluiting enz. Rijvaardigheidsbewijzen voor motorrijders. De Minister van Waterstaat maakt bekend dat krachtens art, 87 van het Motor- en Rijwielreglement, vastgesteld bij Kon. besl van April 1927 (Staats blad no. 143), aan den Algemeenen Ne- dgrlandschen Wielrijders Bond. Toeris tenbond voor Nederland, de Koninklijke Nedgrlandsche Automobiel Club. de Koninklijke Nederlandsche Motorrijders Vereeniging en den Bond van Bedrijfs autohouders in Nederland machtiging is verleend tot de afgifte van verkla ringen, als bij dat artikel bedoeld, wel ke verklaringen zullen worden aange merkt als bewijsstukken, bedoeld in art. 13. eerste lid. onder 4e., Cder Motor en Rijwlelwêt, zooals ae tekst daarvan is bekendgemaakt bij Koninklijk besluit van 27 Januari 1925 (Staatsblad no. 34). De aandacht zij er op gevestigd, dat door dc ger.oemda vereeniglngen gezamenlijk i- ongericht een bureau, genaamd Cen traal bureau voor de Afgifte van rij- vaordigheidsbewijzen. hetwelk met de voorbereiding voor en de afgifte van de bovenvermelde verklaringen namens die vereenigingen zal worden belast. Inschrijving van zware motor rijtuigen en sanhanrwagens. De Minister van Waterstaat, maakt bekend, dat in verband met de inschrij ving van zware motorrijtuigen en aan hangwagens welke zal moeten plaats ylnden ingevolge artikel 37 van het nieuwe Motor- en Rijwielreglement, dat in werking treedt op 1 November a.s., formulieren voor de aanvrage van in- schryvingsbewijzen kosteloos verkrijg baar zijn aan de bureeden van de Hoofd ingenieurs en Directeuren (behalve in Algemeenen Dienst), de Arrondisse- ments-Hoofdingenieurs en ingenieurs, de Technische Hoofdambtenaren en ambtenaren van den Rijkswaterstaat als mede ten bureeden van de Hoofdingeni eurs van den Rijkswaterstaat in het dis trict Groningen, en ten bureele van het district Wegentechniek te 's-Gra- venhage. Aangezien ingevolge het ge noemde reglement de motorrijtuigen en aanhangwagens, die voor inschrijving in aanmerking komen, na de inwerking treding van dat reglement op 1 Novem ber as. niet meer over de wegen zullen mogen rijden zonder ingeschreven te zijn, verdient het aanbeveling, dat be langhebbenden zich ten spoedigste van de noodige formuliieren voorzien en deze behoorlijk ingevuld aanstonds in zenden aan het bureau van het district Wegen techniek, Mauritskade 47, 's-Gra- venhage. Nader zal worden opgegeven op welke plaatsen, naast de bovengenoemde ver melde formulieren bovendien nog ver krijgbaar zullen worden gesteld. DE STROP MET DE STROOHOEDEN. HOE DE FEESTSTEMMING WEGGING. De Maasbode verhaalt een vermake lijke geschiedenis die te Rotterdam is gebeurd. Het blad schrijft: Een handelaar, dien wij gemakshalve A. zullen noemen, kocht in het vroege voorjaar tweeduizend stroohoeden. De ze daad bleek er een van slechte koop manschap; immers de mode, wispeltu rig als het meerendeel harer dienares sen verbood het dragen van stroohoe den dit jaar aan .jnenschen van smaak" de regen hielp dit verbod krachtig hand haven. handelaars in stroohoeden had den bij gevolg, wat je noemt een strop. Daardoor bleven de in een pakhuis op geslagen strooien doppen aanvankelijk liggen, totdat de heer A. er zestienhon derd weg liet halen en de overige vier honderd aan den pakhuishouder liet om er, als hij dat wilde, desnoods kachel* spaantjes van te maken. De hoeden bleven echter eenige da gen onaangeroerd. Toen kreeg de pak huishouder de scherpzinnige gedachte: „Oranje boven", vereenigde deze met de stroohoeden, kocht eenige emmers vol oranje-verf en doopte de hoofddek sels daarin, waarna hij ze in 't traditio- neele oranjezonnetje liet drogen. Woensdagmorgen trok hij er met een handwagen op uit en verkocht zijn va- derlandsche waar voor een kwartje 't stuk, voor 20, 15v 10 cent tenslotte, naar mate de zon ter kimme zonk. Meneer A., de handelaar die zijn strop allang vergeten was, liep inmiddels in oranje-stemming door de stad, zijn geestige blik trof den wagen, opgeto- rend met de toppunten van vaderlands liefde, zijn hand tastte naar de achter zak en dra was de humoristische koop gesloten, meneer A. die Imkert liep zoowaar oranje-gedopt. Toen kwam, bij het diep groeten van een dame zijner kennis, plotseling de bittere ontgoocheling, in den hoed stondhet merk, waarmee hij zoo veel pech had gehad! Weg feeststem ming, weg grappige originaliteit! Meneer A. rende met een rood hoofd van kwaadheid onder het dopje naar 't politie-bureau en deed aangifte van Eigenlijk van niets, want hü had den pakhuisbaas toch vergund de stroohoe den desnoods te gebruiken als brand stof. ONDERSCHEIDINGEN. De eere-medaille verbonden aan de orde van Oranje-Naussau: in zilver, aan: H. Endeveld, te Jaarveld, machinist van het waterschap Batuwe c.a. onder Jaarsveld; R. de Gier, te Jaarsveld, bode-opzich ter van het waterschap Batuwe c.a. on der Jaarsveld; H. Gerritsen, te Utrecht, meester knecht-drukker by de Nederlandsche Spoorwegen; J. Videier, te Heerlen, eerste-werkman bij de Nederlandsche Spoorwegen; Chr. W. van den Bosch, te Voorburg, onderhoudsmonteur 1ste klasse bij de Noord-Zuïd-Hollandsche Tramweg- Maatschappij; G. Smit, te Klein Lies, Terschelling, kwartiermeester bij den Koninklijken Hollandschen Lloyd te Amsterdam; J. M. B. Brandon Bravo, te Amster dam, chef-kok bij de Stoomvaartmaat schappij „Nederland" te Amsterdam; T. van der Geest, te Rotterdam, boots man aan boord s.s. Slamat der Stoom vaart Maatschappij Rotterdamsche Lloyd; J. W. H. F. Buyze, te Stavenisse, re genwaarnemer Koninklijk Nederiandsch Meteorologisch Instituut; H. F. A. Kern. te Loenen aan de Vecht regenwaarnemer Koninklijk Ne deriandsch Meteorologisch Instituut; Ch. F. Kolff van Oosterwijk, te Lochem, regenwaarnemer Koninklijk Nederiandsch Meteorologisch Instituut; Th. Moos. te Maren, gemeente Alem c. a., agent N.V. Stoombootonderne ming H. Janssen, te Lith; J. Moos, te Maren, gemeente Alem c. a„ agent N.V. Stoombootonderne ming H. Janssen, te Lith; P. G. Sloenhek, te 's Gravenhage, as sistent 1ste klasse bij den postdienst; C. D. Lozanne, te Breda, assistent lste klasse bij den postdienst; J. Stammes, te Amsterdam, assistent lste klasse bij den postdienst; H. Grootveld, te Amsterdam, assistent lste klasse bij den postdienst; G. Poolman, te Enschedé, hoofdbestel- lsr bij den post- en telegraafdienst; Chr. Peereboom, te Amsterdam, con ducteur lste klasse spoorwegpostkantoor no. 1; A. Mak, te Ouderkerk aan den IJssel, kantoorhouder bij den post- en tele graafdienst; W. J. de Haan, te Harmeien, kantoor houder bij den post- en telegraafdienst; P. C. Matthljs, te 's Gravenhage, schrijver op jaarloon bij het Hoofdbe stuur- der Posterijen en Telegrafie. in brons aan: G. Lemmen, te Vianen, hulparbeider bij den Rijkswaterstaat; P. den Boef, te Alblasserdam, veer- knecht in dienst van de firma J. Vroege te Alblasserdam; F. Verhappen, te Luyksgestel, wegwer ker by den provincialen waterstaat van Noordbrabant; J. Ottjes, te Blijham, gemeente Wed de, wegwerker in provincialen dienst; H. van den Berg, te Barendrecht, bode van den Zuidpolder te Barendrecht; Job. van de Plasse, te 'sHeer Arends- kerke, eervol ontslagen werkman bij den Ouden Kraayert Polder; A. J. van Ingen, te Utrecht, lste-wa- geumeesier bi) de Nederlandsche Spoor- wegev, J. Weslerdiep, te Delfzijl, wagenmees- ter bij de Nederlandsche Spoorwegen; H. Groenhuyzen, te Apeldoorn. 1ste- hoofdgeleider by de Nederlandsche Spoorwegen; J. M. Snoek, te Nieuwe Schans, stoker locomotievenloods bij de Nederlandsche Spoorwegen; M. van der Est, te Terneuzen. gepen- sionneerd seinhuiswachter bij de Spoor weg Maatschappij Mechelen—Ter- neuzen; I. Marcusse, te 's Gravenhage, gepen- sionneerd bestuurder bij de Haagsche Tramweg Maatschappij; J. A. Cappon, te 's Gravenhage, be stuurder bij den Haagsche Tramweg- Maatschappij; W. A. Askamp, te 's Gravenhage, conducteur bij de Haagsche Tramweg Maatschappij J. Lieuwen, te Rotterdam, matroos lampenist by de Holland-Amerika Lijn; S. Kuiper, te Helder, oud-roeier van de reddingboot aldaar; J. A. Prins, te Amsterdam, kantoor knecht by den telegraafdienst; A. J. M. H. Vemooy, te Sittard, kan toorknecht bij den post- en telegraaf dienst; D. Drenth te Stadskanaal, kantoor knecht bij den post- en telegraaf dienst; D. W. Broekmans, te Groningen, kan toorknecht bij den postdienst. J. J. Cappon te Middelburg, kantoor knecht bij den post- en telegraafdienst; E. Abbring, te Zuidbroek, bes telle: bij den post- en telegraafdienst; H. Krebbers te Well (Limburg, be steller bij den post- en telegraaf dienst. A. H. Meijers te Amsterdam, besteller bij den postdienst; H. Houtschilt, te 's Gravenhage, be steller bij den postdienst; in goud, aan: C. W- F- E. M. Ots, inspecteur bij de firma van Gend en Loos, te Breda; L. Tent, concierge van de Departe menten van Arbeid, Handel en Nijver heid en van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen te 's Gravenhage; J. D. A. Schellart, wonende te Voor burg, procuratiehouder bij de 's Gra- derland, gevestigd te 's Gravenhage; H. iJperlaan, directeur van het Chris telijk Tehuis voor Vrouwen en Dames, te 's Gravenhage (bij bevordering); W. Vroom, kantoorbediende bij de firma Kuyper, van Dam en Smeer te Rotterdam; J. Brandt, bedrijfsleider bij de firma Penn en Bauduin, te Dor drecht; R. de Jong, te Enkhuizen; I. Cohen, chef van de maatafdeeling tevens personeelchef, bij de N.V. Goe derenhandel v.h. L. A. en F. L. Katten burg en Co. te Amsterdam; mej. C. S. Smits, directrice van het Medico-Mechanisch Zander-Instituut te Utrecht; in zilver, aan: mejuffrouw A. M. van de Veerdonk, huishoudster bij de familie van de Well te 's Hertogenbosch; J. J. Diks, boekbinder-meesterknecht bij de firma J. van de Veerdonk en Zn. te 's-Hertogenbosch; J. van Vugt, meesterknecht der afdee- ling „zwikkerij" bij van den Bergh's Stoomsehoenfabriek te 's-Hertogenbosch; mejuffrouw D. van der Linden, huis houdster bij den heer J. B. A. Verheul te Bergen op Zoom (bij bevordering); E. Kokx, magazijnmeester bij de firma Gebrs. Kooperberg, te Breda: J. G. Bynen, meesterknecht op de af- deeling pakkerij der N.V. Sigarenfabriek Kessels en van Hussen te Eindhoven; F. Geenen, baas bij de N.V. Vereenig de Tabaksindustrieën Mignot en de BlGck te Eindhoven; H. van Lierop. getouwbaas bij de Tex- tlelmaatschappij J. Vullinghs en Zonen te Heeze; G. H. Grotenhuis, onderbaas bij de Bontweverij „De Batavier" voorheen H. Willink en Paschen te Winterswijk; G. W. W. Willemsen, meesterknecht timmerman bij de firma W. Lensink en Zn. te Arnhem; L. P. Gordijn, kleermaker bij het kle dingmagazijn Nederland van de firma Kattenburg en Co.. te Rotterdam, voor zitter van ce R.-K. Naaisters- en Kleer- makersvereeniging „St. Gerardus Ma- jella", te Rotterdam; N. Timmer, voorman van de.diamant zetters bij de N.V. Koninklijke Neder landsche Edelmetaalbedrijven van Kem pen, Begeer en Vos, te Rotterdam; H. J. Hagen, voorman van de diamant monteurs bij de N.V. Koninklijke Neder landsche Edelmetaal Bedrijven van Kem pen, Begeer en Vos. te Rotterdam; A. Kruithof, weversbaas bij de Kon. Ver. Tapïjtfabrieken te Rotterdam; J. van Bommel, meesterknecht bij de firma J. F. Engel en Zoon le Rotterdam; J. van Bommel, meesterknecht bij de firma J. F. Engel en Zoon, te Rotter dam; J. Geleynse, hoofdbaas bij de N.V. Thomsens Havenbedrijf, te Rotterdam; J. Cats, meesterknecht bij de firma Maurits Friezer en Zonen, te Rotterdam; H. Estarippa; hoofdbaas bij de firma de Erven Wed. J. van Nelle te Rotter dam; mej. A. W. H. E. Lops, wonende te Rot terdam. voorheen huishoudster bij de fa milie ae Kuyper; A. W. Dietz, winkelbediende bij de N.V. v.h. W. P. van Stockum en Zoan, te den Haag. mej H. A. Tomas. huishoudster bil mej. cir. M. L. A. Marius te 's-Gravenhage; J. H. Kardol, onderopzichter bij de Exploitatie Maatschappij „Schevenlngen" te 's-Gravenhage; W. Broers, cnef der afdeeling bakkerij bij de Dordrechtsche Metaalwarenfa- briek voorheen Wed. J. Bekkers en Zoon tc Dordrecht; E. J. de Jong, boekhouder bij de N.V. Rotterdamsche Zoutziederij, voorheen Kolff en Vis le Zwijndrecht; A. van Drimmelen, wonende te Bolnes, gem. Ridderkerk, timmermansbaas bij de N.V. Boele's Scheepswerven en Machine fabriek te Bolnes; P. Kooyman, voorheen baas bij de Electrotechnische Industrie, v.h. W. Smit en Co., te Slikkerveer, gemeente Ridderkerk; W. van Halewijn, voorheen werfbaas bi) den houthandel v.h. de wed. M. Bo- gaerdt en Zoon te Krimpen a. d. Lek; W. F., Ar bouw, werkmeester bij de N.V. Gebrs. van Hoeken's Houthandel, Houtzagerij en -Schaverij, te Leiden. mej. J. W. C. Lambert, jaffrouw van gezelschap bij mevr. de wed. A. E. Drees, geb. Honhof te Amsterdam; C. H. de Jong, magazijnmeester bij de firma G. H. Scholten en Co., te Am sterdam; W. K. B. Bremer, pakhuisbaas bij de N.V. de Amsterdamsche Tabaks Handel maatschappij te Amsterdam; P. Spil, wonende te Rijk, gemeente Haarlemmermeer, baas in de modelma kerij der N.V. Ijzergieterij en Machine fabriek „de Etna", te Amsterdam; J. C. La$et, meesterknecht bij den heer A. Huykman te Haarlem; S. Water, pelbaar bij de N.V. C. Kamp- huijs' Fabrieken te Zaandam; J. Kok, chef van de controle bij de zakkenafdeeling der N.V. Wessanen's Koninklijke Fabrieken te Wormerveer; wed. G. B van Schagen, geb. P. Lange- jan, verpleegster in dienst der N.V. „Verpleeghuis", te Middelburg. A. Homoet, oppasser bij de familie Hooft Graafland te Bilthoven, koster van de Buurkerk te Utrecht; T. C. Bos, magazijnmeester bij de N.V. Kon. Tabak- en Sigarenfabriek v.h. Naseman en Co., te Utrecht; mej. E. Blankenstein, naaijuffrouw aan het Ned. Herv. Diaconieweeshuis te Utrecht; mej. H. M. Fichet, echtgenoote van D. Daalderop, hoofd der vrouwenafdeeling van de Kon. Tabak- en Sigarenfabriek v.h. G. Ribbius Peletier Jr., te Utrecht; J. Zijdel, meesterknecht bij de Kon. Tabak- en Sigarenfabriek v.h. G. Rib bius Peletier Jr. te Utrecht; N. Doornberg, meesterknecht bij de Kon. Tabak- en Sigarenfabriek v.h. G. Ribbius Peletier Jr., te Utrecht; J. Lefers, algemeen fabrieksbaas bij de Maatschappij voor Textielindustrie v.h. C. Roessingh en Zn., te Veenendaal; B. Wisman, fabrieksbaas bij de firma C. W. Anton en Co., te Zeist; S. Landstra, bediende bij het ijkwezen, te Leeuwarden; F. Wijma, wonende te Leeuwarden, boekhouder bij de firma I. en S. Wiarda te Harlingen. D. Dogma, meesterknecht bij de Naaml. Venn. Leeuwarder houthandel, v.h. T. W. Overmeer en Zoon, te Leeu warden; t P. Wassenaar, meesterknecht bij de firma Erven L. R. Fontein, e Franeker; J. Harmsen, touwbaas bij de Katoen Maatschappij voorheen Gebr. Scholten en Co. te Almelo; W. Haase, baas bij de firma ter Horst en Co., te Rijssen; G. Hazewinkel, baas bij de firma ter 1 Horst en Co te Rijssen; B. Maas, molenaarsknecht in dienst van den heer H. Buining, te Pieterzijl, gemeente ~rijpskerk; A. Lezer Czn„ meesterknecht bij de firma M. C. Lezer en Zonen te As sen G. Boekhoudt, sorteerder bij de N.V. Nieuw-Buiner Glasfabrieken, te Nieuw- Buinen, gemeente Borger; E. J. Huveneers, beambte bij de firma Arnold Bonhomme, te Maastricht. J. van Avezaath, machine-bankwer ker bij de N.V. Vereenigde Swalmer Dakpannenfabrieken, te Swalmen; J. Droppert, kuipersbaas bij de Naaml. Vennootschap Warmelo en van der Drift's Handelmaatschappij, te Vlaar- dingen; B. Maat, kruiersbaas bij de Naamlooze Vennootschap voornoemd, te Vlaar- dingen; H. W. Rijlaarsdam, in dienst van de Bierbrouwerij en Azijnmakerij „de Ge kroonde Valk", voorheen van Vollen- hove en Co., te Amsterdam; Mejuffrouw J. Kiters, huishoudster bij mevrouw de wed C. <E. Massee geb. Arentz, te Hilversum; in brons aan: H. W. Laanen, sigarenmaker bij de firma Gebr. Houtman, te 's-Hertogen bosch; J. D. Mangé, sigarensorteerder bij de firma Gebr. Houtman, te 's-Hertogen bosch; (Wordt vervolgd). ZONDAG 4 SEPTEMBER HILVERSUM 1050 M. 10.15 Dienst in de St. Franciscus Xa- veriuskerk, aan het Zand te Amersfoort. Het zangkoor der kerk 0.1-V-A. J. Thann- hauser. H. Ramselaar, organist. Predi katie door Pater L. H. Perquin OH., voorz. v. d. K. R. O. Amsterdam. De H. Mis wordt opgedragen door W. J. M. Tempelman, voorz. v. h. zangkoor en leider v. h. jongenskoor. Voor de H. Mis onder de besproeiing met wijwater wordt gezongen: Antifoon en Ps. 50. Voor het „Kyrie", Introïtus (Ps. 73). ï^i het „Gloria in Excelsis", Graduale, Alleluia, Alleluia (Ps. 89). Na het „Credo" Offer torium. Na het „Agnus Dei", Communie. Het gem. koor (jongens en mannen) der St. Franciscus Xaveriuskerk zingt de Missa „Regina Martyrym", voor 3st. gem. koor met orgel van D. Dr. L. Re- fico. Na de H. Mis: „Tantum Ergo", van Zahlfleis, voor jongens en mannen, daama „Laudate Dominum", 7e toon Gregoriaansch. De organist speelt: (voor de H. Mis) Preludium, van M. Springer, na 8e H. Mis: 3de Choral van H. Andriessen. De predikatie van Pastoor Perquin heeft tot onderwerp: Wij Katholieken en het regeerend Vor stenhuis. 12.00 Plechtige „Te Deum" voor H. M. de Koningin. Henk Ramselaar speelt: Grand Choeur van A. Guilmant. Het mannenkoor der parochie zingt: Domme Salvum fac regem nostrum", van Joh. Winnubst. „Te Deum" van Don Loren zo, voor jongens en mannen, en ver volgens speelt de organist „Prosessïo- nal" van F. Edw. Ward. 12.301.30 Lunchmuziek door het Pa lace-ensemble v. h. Palace Hotel te Schevenlngen, door de heer en: John Beek. viool, T. Zorg, piano en Michel Competz, cello. Mevr. J. Berckenhoff uit Bordeaux. I.30—2.00 Lezing door den heer Henri de Groot, over: De Nederlandsche 'xoon- kunst vanaf de 17e eeuw tot op heden. 2.003.30 Klassiek concert, met me- dew. van de heeren Gerard Zalsman, bas. Jean Devert, altist. Ch. v. Isterdael, cello en J. R. Gravelotte, piano. 3.304.30 Uitzending van de nieuwste gramafoonplaten. 5.50 Dienst in de Schinkelkerk te Amsterdam. Voorganger: Ds. H. S. Bouma, Orgelspel. Votum en Zegengroet. Zingen: Ps. 73 1. Lezen: Geloofsbelij denis en Jes. 28 14,—29. Zingen: Ps. 103 5. Gebed. Tekst: Jes. 28 2429. Zingen Ps. 66 4 en 5. le ged. preek. Tuschenzang Ps. 33 10. 2e ged. preek. Dankgebed. Zingen Ps. 119 36. Zegen. Orgelspel. 8.00 Nieuwsber. en ^porjuitslagen. 8.15 Aansluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Het Residentie-orkest o. I. v. Prof. Georg Sehneevoigt. Zlatko Balokovic, viool. P. Veenstra, Wald hoorn. DAVENTRY, 1600 M. 3.50 „Sullivan en German'.'. Orkest. E. Cruickshank, contra alt. 5.45 Vertellingen uit het Oude Testa ment. 5.506.05 Liefdadigheidsooroep. 8.20 Orgelconcert door Ch. Warner. 8.35 Dienst in de Wesley's Chapel. 9.15 Liefdadigheidsoproep. 9.20 Tijds., weerber. en nieuws. 9.35 A. Sandler en het Grand Hotel Eastboume-orkest. D. Smith, bariton. A. Sandler, viool. II.05 Epiloog. PARIJS 1750 M. 10.50—11.20 Concert 12.502.10 Orkestconcert. 5.055.55 Orkestconcert. 8.5011.20 Concert. Orkest en solisten. Dansmuziek en zang. LANGENBERG, 469 M. MUNSTER, 422 M., en DORTMUND, 283 M. 9.2010.20 Kath. Morgenwijding. 11.201220 Orgelconcert. I.202.50 Kamermuziek. Werag-stryk- kwartet. 5.506.50 Orkestconcert. 7.50 „Der Troubadour", opera in 4 acten van VerdL Daarna tot 12.20 Dansmuziek. KöNIG SWUSTERHAUSEN,1250. M. en BERLIJN, 484 en 566 M. 9.20 Morgenwijding. II.501.10 Openluchtconcert. 5.207.15 Orkestconcert. 8.50 Vroolyk orkestconcert. 9.35 Edw. Grieg-avond. Ufa-Sympho- niker. 10.5012.50 Dansmuziek. HAMBURG, 395 ML 6.508.20 Concert. 9.35 Morgenwijding. 11.25 Operaconcert 1.25 Concert. 3.20 Vroolijk concert. 5.50 Orkestconcert. 8.20 Grieg-avond. Daarna dansmu ziek tot 11.10. BRUSSEL 509 M. 5 206.20 Dansmuziek. 8.35 Kamermuziek. 9.20 Kurhausconcert. 10.50—11.20 Dansmuziek. jSteecis Zt et Nieuwste isi Raato. rT^=* VaJ(J;ur!(//>/ef/e/-3(e/fiaQe'tgei*vcrroorpa- (Adv. Ing. Med.) MAANDAG 5 SEPTEMBER HILVERSUM, 1050 3H. 12 u. Politiebericht. 12,352 Lunchmuziek door het Tria non'trio (piano, viool, cello). 4.40—5.55 Kinderuurtje, door mevr. Antoinette v. Dijk. 6.007.45 Concert door het A-N .K.Ü.- orkest. Ari Vadèsta, bariton. 7.45 Politieber. 8.10 Aansluiting van het Kurhans te Scheveningen. Volksconcert door het Residentie-orkest o.l.v. Ignaz Neumark. Rélie Rïmathé zang. In de pauze een lezing over: De Nederlandsche Jaar beurs, door W. Graadt van Roggen. 10.15 Nieuwsber. DAVENTRY, 1600M. en LONDEN, 361 M. 12,20 Het Daventrykwartet en solis ten (sopraan, bariton). 1.20—2.20 Orgelconcert, 3 20 S. Bowman's trio en solisten (sopraan, tenor, piano). 5.20 Huishoudpraatje. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Daventry-krwartet. 6.40 Radiober. 6.50 Tijds., weerb. nieuws. 7.05 Daventrykwartet. 7.20 Dram. critiek. 7.35 Suites van HandeL 7.50 Licht operaconcert. Orkest en M. Blyth, sopraan. P. Jones, tenor. 9.20 Weerber., nieuws. 9.40 De Volkerenbond. 9.50 Nieuwsber. 9.5511.20 „The new morality", come- die van H. Chapin in 3 acten. Het Ra dio-trio en de Radio-Players. PARIJS „RADIO-PARIS". 1750 M. 10.50—11.20 Concert. 12,50—2.10 Concert. H. Georges en Jazzband. 5.05—5.55 Dansmuziek. 8.50—10.50 Opera-comique fragmen ten. Orkest, soli. LANGENBERG, 469 M„ MÜNSTER 24» M. en DORTMUND, 283 M. I.30—2.50 Concert. Kamer-harp terzet en sopraan. 5.506.50 Orkestconcert. 8.40 Orkestconcert. Werag-orkest en koor. K. Hansen, sopraan. B. Mittmann, viool. R. Fritzsche, fluit. K. Wessel, harp. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. K6NIG SWUSTERHAUSEN 12-50 M. en BERLIJN 484 en 566 M. 12.20—8.05 Lezingen en lessen. 8.50 Sport in gedichten. 9.20 Sport- en wandelliederen. 9.50 Sonate D-moïl, Brahms, voor viool en piano. HAMBURG, 395 M. 4.35 Celloconcert. 5.20 Gramafoonmuzlek. 6.20 Orkestconcert. 7.20 Concert. 8.20 Duitsche avond. Norag-orkest en solisten. II.10 Sluiten. BRUSSEL, 509 M. 5.206.20 Trioconcert. 7.50 Koorzang. 8.50 „Christus Rex". oratorium van Don A.Verhaegen (400 medewerkenden). 9.5010.35 Orkestconcert. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cent» per regel. RADIO-MOORS, KONINGSTRAAT 27 TELEFOON 14609, HAARLEM VAKKUNDIG ADRES o VOOR DE KINDEREN. Teen vader Snuffelgraag toegelaten was tot het groote vertrek, waarin sultan Abdallah el Ibrahim troonde, trippelde hij schoorvoetend naar de treden van den zetel en maakte, daar gekomen, een diepe, deftig.e, Arabische buiging. Sultan Abdallah el Ibrahim keek vader Snuf felgraag een poosje zwijgend aan. Toen sprak hij deftig: „welk beroep, ambt, betrekking of bediening hebt gij bekleed in uw vaderiant'., o zoon der lauwe WestcrstramknSyreak opdat mijn geringe wijsheid vermeerderd worde."

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 11