SCHEEPSBERICHTEN. HAARI.EM'S DAGBLAD DINSDAG 6 SEPT. 1927 BINNENLAND OPCENTENREGELING TE AMSTERDAM. VERMINDERING VOOR ALLE GROEPEN. Binnenkort zal den gemeenteraad van Amsterdam een voordracht bereiken ten opzichte van een nieuwe regeling in de gemeentelijke opcenten op de Perso- neele belasting noodig door de wet van 28 December 1926. Dit beteekent verla ging der belasting. B. en W. hebben naar wethouder Wibaut de pers mededeelde, een regeling ontworpen, waarbij het maximum pro gressie niet bij f 660, dooh eerst bij 1 1200 huurwaarde wordt bereikt, zoo dat het bij een belangrijk deel woningen voordeel beteekent. Bil de nieuwe rege ling zijn de opcenten per huurwaarde groep niet alleen niet hooger, dan bij de bestaande regeling, maar ook aan zienlijk lager. Dit blijkt uit de volgende cijfers. Bij een huurwaarde van f 250—f 300 wa ren de gemeentelijke opcenten tot dus ver f 6.28, zouden worden bij 150 op centen f 5.87 en de som wordt nu f 3.45. Bij de groep i 301—f 360 zijn deze cijfers resp. f 11.88; f 15.17 en f 10.11; bij f 361—f 420 resp. f 20.69, f 26.76, en 19.44; bi) f 421—f 480 resp. f 31.51, i 37.74 en f 29,43; bij f 481—f 540 resp. f 45.70, 49.04 en f 40.53; bij f 540— f 600 resp. f 60.45, f 60.41 en f 52.45; bij f 601—f 660 resp. f 78.08, f 70.04 en f 63.03; bij f 661—f 780 resp. f 100.86, f 86.41 en f 80.17; by f 781—f 960 resp. f 128.50, f 113.94 en f 107.87. De vermindering is dus vrij belangryk in verschillende groepen. He karakter der nieuwe opcenten- regeling zal zijn, zoo besloot de wet houder, dat in alle groepen vermindering komt, doch verschillend. De mindere opbrengst voor de gemeente zal zyn f 680.000. waarvoor nog com pensatie zal gezocht worden. In 1927 werd aan opcenten f 5.425.000 ontvan gen. By de nieuwe regeling, die Mei a.s .zal ingaan, heeft men 70.000 aan- geslagenen minder, daar de vrijgestelde huurwaarde tot f 251 loopt en vroe ger tot f 151 liep. DAT IS EEN UNICUM. GEMEENTE DIE HET GOED GAAT. Een paar maal hebben wy al melding gemaakt van gemeentebegrootingen by welker indiening door een college van B. en W. een sombere toon werd aan geheven. Thans eens een toelichting op een begrooting die een geheel ander ge luid doet hooren. De gelukkige gemeen te is Amersfoort. In de toelichting dee- len B. en W. onder meer mede: „Wy mogen er op wyzen, dat na 1924 in deze gemeenete geen crisisschuld meer bestaat, welke derhalve in een kort tydsbestek is gedelgd geworden dat ten behoeve der gemeentehuis houding slechts wordt beschikt over reeds gemaakte winst der bedrijven, in tegenstelling met vele andere, tot zelfs de grootste gemeenten, waar wordt be schikt over geraamde, dus nog te ma ken winst", dat de afschrijvingen by de verschillende bedryven behoorlyk zyn; dat by het aangaan van leeningen de aflossing in verband met de objec ten op zoo kort mogelyken termyn wordt vastgesteld; dat de kosten van belangryke verkeersverbeteringen dikwijls in 3 of 5 jaren door den gewo nen dienst worden bygedragen. Hoe het ook zij, Amersfoort's finan ciën, welke evenals in alle gemeenten in crisistyd moeiiyke perioden hebben doorgemaakt, zyn niet ongunstig". ONS NATUURSCHOON BEDREIGD, DOOR ZANDSTEEN- FABRICAGE. Men meldt aan de N. R. Crt: Tusschen Rhenen en Wageningen ligt de Grebbeberg, die met zijn prachtige panorama's over RUn en Betuwe, spoor brug en cuneratoren, tot de schoonste plekken van ons land behoort. Dit prachtig begroeid plateau is een lust oord voor elk minnaar van natuur schoon. Niettemin wordt het bedreigd met on dergang. Twee zandsteenfabrieken wer ken sedert 1900 dag in en dag uit, zoo dat reeds zee duidelyk te constateeren valt, welke vernieling is aangebracht. Een reuzenhap is in het prachtige landschap gedaan: een diepe zandkuil met loodrechte wanden van eenige tien tallen meters toont de afgravingen, Hier is een hoogst gevaarlijke afgrond, zonder eenige waarschuwende aanwij zing; hier is waar te nemen, tot welke excessen materieele belangen leiden; hier gaat een verrukkelyk stuk natuur verloren. Reeds naderen de afgravingen een der westelykste punten, vanwaar de wandelaar van zeldzaam mooie verge zichten kan genieten. Ten zeerste is het te hopen, dat spoe dig zal worden ingegrepen, opdat de Grebbeberg niet het lot van den Sint Pietersberg zal ondergaan. COLLEGES VAN PRINSES JULIANA. Naar De Maasbode verneemt staat het reeds vast, dat Prinses Juliana aan de Leidsche universiteit de volgende col leges zal volgen: Prof. de Elécourt, oud-Vaderlandsch recht; Prof. Kristensen, algemeer.e godsdienstgeschiedenis; prof. Kranen burg. staatsrecht; prof. Huyzinga, alge- meene geschiedenis en prof. v. Eysinga, volkenrecht. De Prinses zal Dinsdag 13 September officieel haar intrek in de villa te Kat- jvyk nemen. DE MAN DIE ZOU CONTROLEEREN Nader wordt nog gemeld, dat de man die te Den Haag bij de Unie Maat schappy bankbiljetten trachtte te stelen maar die. dank zy de activiteit 7an de winkeljuffrouw werd aangehouden, nog meer op zyn geweten had. Toen men hem naar het Hoofdbureau overgebracht had, kwam uit, dat hij Za terdagmiddag nog een oplichting van f 600 gepleegd had. HU vervoegde zich by een caféhouder in de Laan van Eik en Duinen en gaf zich uit voor rechercheur van politie. Zonder veel moeite kreeg hy f 600 los. Het geld is echter nu weer aan den rechtmatigen eigenaar ter hand gesteld. De aangehoudene was nog in het be zit van een z.g.n. „alarmpistool". ONDERSCHEIDINGEN. De eere-medaille verbonden aan de orde van Oranje-Naussau: in zilver, aan: P. A. van Kampen, chauffeur by me vrouw douairière jhr. F. C. Wesselman van Helmond, te Helmond; H. van Wietmarschen, timmerman bij de N.V. Suikerfabriek Statendam, te Geertruidenberg; C. G. Sonderman wonende te Dor drecht, voorheen nachtwaker bij de N.V. Suikerfabriek Statendam te Geertrui denberg; L. J. B. van Laarhoven, nachtwaker by de N.V. J. Brouwers' Lakenfabrie ken, te Tilburg; M. van Erve. voorheen arbeider bij de N.V. Wollen Flanelfabrieken „Beka", te Tilburg; mejuffrouw Z. van Loosdrecht, siga- renmaakster bij de N. V. Vereenigde Tabaksindustrieën Mignot en de Block, te Eindhoven; J. J. Joosen. passementwerker by de firma J. A. Joosen, te Breda; P. Kools, kleermaker bij de firma C. van Hal en Zoon, te Breda; P. Smits, kleermaker by de firma C. van Hal en Zoon te Breda; J. Eichhorn, arbeider in de scheerderij der Textielmaatschappy J. Vullinghs en Zonen te Heeze; J. Deelen, los arbeider in de scheerdery der Textielmaatschappy J. Vullinghs en Zonen te Heeze; H. A. Montens, letterzetter by de Kunst- en Handelsdrukkery van J. Poll Suyerbuyk, te Roosendaal (N.-B.) J. A. van Campenhout, wo nende te Oudenbosch, letterzetter by de Kunst- en Handelsdrukkerij van J. Poll Suyerbuyk, te Roosendaal (N.-B.) J. H. Groothedde, tuinknecht bh" de familie Bosch ridder van Rosen thal, te Voorst; H. Walgemoed, werkbaas by de de familie Bosch ridder van Rosen thal, te Voorst; K, Metselaar, arbmeider by de de familie Bosch ridder van Rosen thal, te Voorst; J. J. Schuiling, melkbezorger by de Coöp. Arnhemsche Melkinrichting en Zuivelfabriek C. A. M. I. Z., te Arn hem; A. Aartsen, loopknecht bij de Coöp. Arnhemsche Melkinrichting en Zuivelfabriek C. A. M. I. Z., te Arn hem; mejuffrouw S. Huizenga, dienstbode by de familie van Hoogstraten, te Rosendaal (Gdl.) G. J. Wassink, arbeider bij de Bont- wevery „De Batavier" v.h. H. Willink en Paschen, te Winterswijk; Th. van der Kemp, arbeider in dienst van den heer H. W. Verweijen, te Haal- deren, gemeente Bemmel A. J. Stuart, huisknecht in het kloos ter Alverna, te Wychen; H. J. Morren, voorheen magazyn- knecht by de firma M. Ubbens, te Zut- phen; mejuffrouw C. A. van Knotsburg, dienstbode bij den heer A. Blyenberg Wzn„ te Culenborg; mejuffrouw E. M. Janse, dienstbode by den heer mr. P. L. M. Driebeek, te Rotterdam; J. van Vliet, arbeider by de firma A. H. Breys en Zonen, te Rotterdam; mejuffrouw A. de Wit, dienstbode by mevrouw de wed. H. M. J. Hoffmann van Hove Cankrien, te Rotterdam; J. C. Corbeau lijstenmaker bij de fir ma de wed. S. van den Berg en Zoon te Rotterdam; J. de Wolf, broodbezorger by de Ma chinale Broodbakkery „De Ster", te Rotterdam; mejuffrouw J. Kooreman, dienstbode huishoudster bij mejuffrouw M. Man- deau, te 's-Gravenhage. H. J. Bronsgeest, kleermaker in dienst van de forma J. B. Bieshaar en Zoon te 's-Gravenhage; K. Popping, arbeider bij de 's-Graven- haagsche Stoom Tapijtreiniging, Chemi sche Wasschery en Desinfectie-inrich ting, W. de Waal, te 's-Gravenhage; mejuffrouw G. Biersteker, dienstbode by mevrouw de wed. Hasenberg, geb. du Burck, te 's-Gravenhage; D. de Wilde, huis- en tuinknecht by den heer E. A. Klein, te 's-Gravenhage; D. van den Berg, koetsier by het bad- bedrijf van de Maatschappy „Zeebad Scheveningen" te 's-Gravenhage; P. Neecke, koetsier in dienst van den heer Phs van Ommeren Jr., te Wasse naar; J. A. Waltman, steendrukker bij de Dordrechtsche Metaalwarenfabriek v.h. wed. J. Bekkers en Zoon te Dordrecht. W. van Dalen, steendrukker bij de Dordrechtsche Metaalwarenfabriek vJi. wed. J. Bekkers en Zoon te Dordrecht. J. van Papenvelt, constructie-bank werker by de firma Penn en Bauduin te Dordrecht; A. Dekker wonende, te Oudenhoorn, stoker en hulpfitter by de Hellevoet- sluissche gasfabriek; J. van der Hulst, timmermansknecht by de firma Gebr. Moolenaar, te Lisse; J. de Jong, arbeider op de steenfa- broek van de firma van Leeuwen en Boer, te Koudekerk (Z.-H.) J. Weerdeburg, arbeider by de firma Gebr. Bodegraven, te Nieuwkoop; P. M. Happel, magazijnknecht by de N.V. Goedwaagen's Koninklyke Hol- landsche Pypen- en Aardewerkfabrie ken, te Gouda; C. van der Padt, voorheen arbeider by de N.V. Machinefabriek, IJzer- Staal en Metaalgietery voorheen Bakker en Co., te Ridderkerk: S. LIndenburg,( wonende te IJselmon- de, timmerman by de N.V. Boele's Scheepswerven en Machinefabrfiek, te Bolnes; L. de Hon, voorman-klinker by J. en K. Smit's Scheepswerven te Krimpen aan de Lek; mejuffrouw H. C. M. Broerse, dienst bode-huishoudster bij den heer H. W. de Jong, te Amsterdam; W. de Vries, timmermansknecht by de firma M. P. van Rennes, te Amster dam; J. H. Baarspul, behangersknecht by de firma D. Pont en Zonen te Amster dam; G. J. van der Velden, loopknecht bij de N.V. Manufacturenhandel van Bahl- mann en Co., te Amsterdam; P. C. Snyder, ketelmaker bij de N.V. Fabriek van Stoom en andere werktui gen Hk. Jonker en Zoon te Amsterdam; J. J. Luppers, ketelmaker by de N.V. Fabriek van Stoom- en andere werktui gen Kk. Jonker en Zoon te Amster dam. H. Meijer, voorheen magazynbediende bij de N.V. „Foltu", v.h. Folkers en Co., en Van Tubergen en Zoon, te Amster dam; W. Sieters, bediende by de N.V. Maat schappy tot Exploitatie van de onder neming Krasnapolsky te Amsterdam; mejuffrouw M. C. Ris, magazijnjuf frouw by de N.V. Kon. Ned. Fabriek van Suikerwerken, Chocolade en Likeu ren, vroeger De Bont en Leyten te Am sterdam; K. Peters, schoenmakersknecht by den heer K. Tolk, te Zaandam. P. Bleeker, wonende te Koog aan de Zaan, machinist bij de firma Cornells Vis en Zoon, te Zaandijk; J. Jager, kaaskoopersknecht by K. H. de Jong's Exporthandel, te Hoorn; A. de Due, in dienst van mevrouw de wed. L. K. van der HarstHafkamp te Middelburg; A. J. van Balen, opperman bij den heer J. Krap, te Utrecht; G. Remkes, arbeider by de firma E. Wessels en Zoon te Utrecht; W. Bekker, voorheen molenknecht by de Maatschappy „De Korenschoof", te Utrecht; H. Linnenbank, kleermaker in dienst van den heer C. W. F. Lammerts van Bueren te Utrecht; P. Regtien, wonende te Amersfoort kleermaker thuiswerker, by de firma Gebr. Broekman te Utrecht; W. Duisters, timmermansknecht by de firma J. G. Fukkink Dzn„ te Utrecht; mejuffrouw G. Kannegieter, meid huishoudster by de familie van Coever- den te Zeist; A. Willemsen, bandwever by de firma C. W. Anton en Co., te Zeist; T. Veldhuysen, huisknecht by de fami lie jhr. van den Brandeler, te Baarn; C. van Haaren, voorheen koetsier- huisknecht bij de familie J. Waller te Houten; G. van Manen, A. van de Haar, H. Verhoef, R. van Hardeveld, W. Gaasbeek, arbeiders by de Veenendaalsche Stoomspinnerij en weverij, te Veenen- daal; E. Turkesteen, H. J. Eidner, A. Diepeveen, W. Hendriks, arbeiders by de N.V. Veenendaalsche Sajet- en vyfschacht-fabrick, voorheen wed. D. S. van Schuppen cn Zoon, te Veenendaal; A. Schoeman en J. de Fluiter, arbeiders by de N.V. Frisia Wolspin ner y, te Veenendaal; J. Godthelp, wonende te Schenken schans, gemeente Menaldumadeel, ter reinknecht bij de Naamlooze Vennoot- schop Leeuwarder Houthandel v/h. T. W. Overmeer en Zoon, te Leeuwarden; J. Leemeyer, koperslager by de firma C. Hoekstra, te Franeker; J. de Groot, vormer bij de N.V. J. van Hulst's Bouwstofindustrie, te Harlingen; W. K. van Klaarbergen, houtzager in dienst van den heer D. P. Oberman, te Dantumawoude, gemeente Dantumadeel; E. Lankamp, wever by de Katoen maatschappij voorheen Gebrs. Scholten en Co., te Almelo; J Brilman, wever by de Katoenmaat- schappy veerheen Gebrs. Scholten en Co.. te Almelo; C. H. Vogels, pakhuisknecht by de firma's Doyer en Pruimers en van der Voort en Co., te Zwolle; L. Stil, letterzetter bij de Erven J. J. Tijl, te Zwolle; II. Reymerink, J. H. Geesing, J. H. Olland, wevers bij de firma van Heek en Co., te Enschedé; J, Th. Kemelink, pakhuisknecht by de firma van Heek en Co., te Enschedé; G. Ileemans, vroeger wever, thans loopknecht bij de firma van Heek en Co., te Enschedé; E. J. Kosters, wever bij de firma van Heek en Co., te Enschedé; D. van de Riet, wever by de firma ter Horst en Co., te Rijssen; J. W. Keyzer, timmerman by de fir ma ter Horst en Co., te Ryssen; W. Nijland, wever by de firma ter Horst en Co., te Ryssen; By Nijland, sterker by de firma ter Horst en Co„ te Rijssen; G. J. Kolman, wonende te Wierden, H. Evers, G. J. Kamperman, P. J. Pennings, H. Albers, arbeiders bij de Koninklyke Stoom weverij, te Nijverdal, gemeente Hellen- doorn; F. Oosterhuis, arbeider by de N.V. Stoomzagerij en Schavery v/h. E. Post, te Winschoten; P. Dijkstra, pakhuisknecht by de firma G. Harkema en Zonen, te Gro ningen; G. Eldens, inpakker by de N.V. Ta- gaksfabriek J. Gruno, te Groningen; J. Wolff, sorteerder by de N.V. Ta baksfabriek J. Gruno, te Groningen; T. van Urk, zaagmolenaarsknecht by de N.V. Asser Houthandel, te Assen; W. van Aalst, letterzetter by de N.V. Koninklijke Drukkerij „Floralia" voor heen firma W. van Gorkum, te Assen; H. H. Passage, knecht in dienst van de familie Oor, te Roermond; J. H. J. Ramakers, beeldhouwer by de firma J. W. Ramakers en Zoon, te Geleen; J. R. Frissen, huisknecht en tuinman by den heer dr. A. Erens, te Houthem; J. Deutekom, magazynknecht by de firma Merkelbach en Co., te Amsterdam: J. L. Stappers, huisknecht in dienst van den heer J. W. J. Janssen, te Hel den (L.) G. Benningshof, scheepmaker bij de N.V. Wilton's Machinefabriek en Scheepswerf, te Rotterdam; J. M. Grootenboer, koetsier bij me vrouw de wed. M. A. H. Dobbelman, te Noordwyk; in goud aan: H. A. M. de Vogel, gepensionneerd ambtenaar te Meester-Cornelis; K. P. V. van Rees, ondercommissaris bij de algemeene politie te Magelang; W. M. van Doesburg, lste-commies met den titel van hoofd-commies by het Departement van Oorlog; K. F. Luibenspacher, stamboekbeheer der by de koloniale reserve te Nijmegen (bij bevordering); in zilver, aan: zmejuffrouw M. Haertlein, zuster bij het ziekenhuis Tjlkini der Koningin Emma Stichting te Weltevreden; K. Banse, cipier 1ste klasse te Ma kasser; Ch. A. Latumalea, kassier bij 's Lands kas te Timorkoepang; P. Brand, Europeesch sergeant der in fanterie, met bepaling, dat het versier sel der Ordes zal worden uitgereikt met de zwaarden; L. Wairata, Amboineesch sergeant 2de klasse der infanterie, met bepaling dat het versiersel der Orde zal worden uitgereikt met de zwaarden; L. van Riel, opzichter van de onder- zeedienstwerkplaats by het Marine- Etablissement te Soerabaja; Moehamad Halid, mantri-politie; Jamin, Inlandsch bootsman; H. P. Hengst, gewezen employé der Batjan Archipel Maatschappij; J. O. Heide, topograaf, tijdelyk opzich ter by het Departement van Openbare V/erken en Verkeer in Suriname; N. Delmina, hoofdbrievenbesteller op Curasao; in brons aan: H. Sigarlaki, Menadoneesch brigadier, met bepaling, dat het versiersel der Or de zal worden uitgereikt met de zwaar den: Sawab, Javaansch marechaussee 1ste klasse, met bepaling, dat het versiersel der Orde zal worden uitgereikt met de zwaarden; C. Talakua, Amboineesch marechaussee lste klasse, met bepaling, dat het ver siersel der Orde zal worden uitgereikt met de zwaarden; Ganden, Soendaneesch sergeant 2de klasse staftamboer, met bepaling, dat het versiersel der Orde zal worden uit gereikt met de zwaarden; Moentari, Inlandsch stoker-olieman; A. Linger, schoonmaakster aan de Emmaschool te Paramaribo; Samidin alias Pa Wongso, kampong hoofd op dé plantage Mariënburg in Su riname A. F. Duyts, kleinlandbouwer in het district Nickerie in Suriname; R. Jansen, roeier-bediende op het postkantoor op Curacao. Bij Koninklijk besluit zyn de volgende titulaire rangsverhoogingen verleend: de titulaire rang van: kapitein-luitenant ter zee aan den ge- pensionneerden luitenant ter zee der lste klasse D. J. baron van Lynden; hoofdofficier van den marine-stoom vaartdienst der 2de klasse aan den ge- pensionneerden officier van den marine stoomvaartdienst der lste klasse G. P. W. van der Klugt; de titulaire rang van luitenant-gene raal: aan de gepensionneerde generaal-ma- joors van het wapen der artillerie P. C. Bomert en H. J. A. Feber; de titulaire rang van kolonel: aan den gepensionneerden luitenant kolonel van het wapen der artillerie D. de Kreuk, den gepensionneerden reser- ve-dirigeerend officier van gezondheid der 2de klasse dr. A. C. M. «van Moorsel en den gepensionneerden reserve-luite nant-kolonel van het wapen der infan terie J. C. Sommer, alsmede met ingang van 1 September 1927 aan den gepen sionneerde luitenant-kolonels van het wapen der Koninklyke marechaussee J. G. C. Vermeulen en F. G. E. Bolomey; de titulaire rang van luitenant-kolonel: akn den gepensionneerden dirigeerend militair apotheker met den rang van majoor J. L. van Wermeskerken, den ge pensionneerden dirigeerend paardenarts met den rang van majoor dr. J. van Dorssen en den eervol ontslagen reserve majoor G. S. Donker; de titulaire rang van majoor: aan den kapitein N. P. A. du Quesne van Bruchem, van den staf der artille rie, dé gepensionneerde kapiteins van het wapen der infanterie C. M. J. Koore- vaar, P. F. W. van Romondt en W. D. Knyff, den gepensionneerden ritmees ter van het wapen der cavalerie R. F. C. baron Bentinck, den gepensionneerden kapitein van het wapen der artillerie C. A. van Woelderen, den gepensionneer den kapitein van het dienstvak der mi litaire administratie F. J. T. Hochsten- bach en den gepensionneerden reserve kapitein van het wapen der infanterie H. J. F. Klatte; de titulaire rang van kapitein: aan den gepensionneerden lste luite nant van het wapen der infanterie H. P. Beets en den gepensionneerden reser ve lste-luitenant van het wapen der in fanterie W. Wunnink; de titulaire rang van kapitein. aan den gepensionneerden lste luite nant der infanterie A. G. Ort; de titulaire rang van lste luitenant: aan den gepensionneerden onderluite nant der infanterie (2de-luitenant-titu- lair) H. P. W. Bartelink. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cent» per regel. SIGAREN CÏGARETTEN SUPERIEUR FABRIKAAT TOT MATICB PRIJZEN. In mUe voornaamste Slgxrcnwtakeli. Alcinous, p. 4 Sept. Perim, Am: sterdam n. Java. Aldabi, 3 Sept. te Bahia, Buenos Ayres n. Rotterdam. Alderamin, 4 Sept. te Duinkerken, Brisbane naar Rotterdam. Aludra, 4 Sept. 'smidd. 12 u., 150 mijl Noord van St. Vincent, Rotter* dam n. Buenos Ayres. Billiton, p. 3 Sept. Ouessant, Rot* terdam n. Kaapstad. Bali, 2 Sept. v. Singapore n. Batavia. Batjan, 2 Sept. v. jKobe n. Batavia. Bennekom, 2 Sept. v. Tocopina naar Aquique. Burgerdijk. p. 4 Sept. Scilly, Rob terdam n. New York. Crynssón, 4 Sept. te Amsterdam v. Hamburg.. Djember, p. 3 Sept. v.m. 7 u.. Point de Galle, Rotterdam n. Batavia. Eemstroom, 5 Sept. te Amsterdam v. Hamburg. Enggano. 2 Sept v. Narvik naar Rotterdam. Flandria, 3 Sept. van Bahia, Amster* dam n. Buenos Ayres. Gaasterland, 3 Sept. n.m. 6 u. v. Rio Grande do Sul, Amsterdam n. Buenos Ayres. Garoet, p. 5 Sept. Ouessant, Rob terdam naar Java. Grotius, p. 4 Sept. Perim, Amster* dam n. Batavia. Hector, p. 4 Sept. Land's End, Tri* nidad, n. Amsterdam. Insulinde. 5 Sept. v. Sabang, Batavia naar Rotterdam. Jagersfontein, 2 Sept. v. Mozambique n. Dar*es*Salaam. Jason, 2 Sept. van Valparaiso naar Amsterdam. J. P. Coen, p. 5 Sept. Gibraltar, Amsterdam n. Batavia. Kedoe, p. 5 Sept. v.m. 2 u. Suez, Java n. Rotterdam. Kertosono, 5 Sept. v.m. 2 u., van Marseille, Java n. Rotterdam. Leerdam, p. 4 Sept. n.m. Fayal, Rotterdam n. New Orleans. Medan, p. 4 Sept. Vlissingen, Rob terdam 1. <v. Antwerpen n. Batavia. Meraukc, 5 Sept. v. Sabang, Batavia n. Rotterdam. Moena, 4 Sept. te Port Said Amsterdam. Nickerie, 2 Sept. v. New York naar Port au Prince. Noorderdijk, 3 Sept. te Cristobal, Pa: cifickust n. Rotterdam. Oldekerk, p. 4 Sept. Dungeness, Am* sterdam n. Japan. Orania, 4 Sept. v.m. 10 u. v. Las Palmas, Buenos Ayres n. Amsterdam. P. C. Hooft, 3 Sept. v. Genua, Ba* tavia n. Amsterdam. Prins der Nederlanden, 5 Sept. te Amsterdam v. Kopenhagen. Reggestroom, 4 Sept. te Monrovia v. Amsterdam. Riouw, 4 Sept. te Suez, Batavia n. Amsterdam. Saiawati, 2 Sept. v. Port Said, Ba* tavia n. Amsterdam Streefkerk, 4 Sept. te Rotterdam v, Hamburg. Tabanan, 3 Sept. v. Colombo, Rot* terdam n. Batavia. Van Rensselaer, 3 Sept van Cristo* bal n. Pto. Colombia. Veendam, p. 5 Sept v.m. 4 u. Lizard New York n. Rotterdam. Waaldijk, 3 Sept te Pernambuco, Amsterdam n. Buenos Ayres. Waterland, 4 Sept. v. Amsterdam naar Hamburg. Westerdijk, 4 Sept. te Londen, Pa* cifickust in. Rotterdam.. IJstroom, 7 Sept. v. W*Afrika te Amsterdam verwacht Zeelandia, 4 Sept ji-m. 5 u, van Oporto, Amsterdam n. Buenos Ayres. RADIO-PROGRAMMA. WOENSDAG 7 SEPTEMBER. HILVERSUM 1060 M. 12.00 Politieberichten. 12.302.00 Lunchmuziek door het Tria non-trio (piano, viool, cello). 4.456 Vooravondconcert door het Klingtrio. 66.30 Lezing door G. A. Burger: Nu 1928 nadert. 6.306.45 (Vervolg) Vooravondcon- cert. 7.45 Pohtieber. 6.45—7.45 N.O.V.-uitzending. Russische pianowerken van Serge Bortkiewicz, door den heer Hugo van Dalen. 1. Drie preludes. Fis dur. Bes dur en Des Dur op. 33; 2. Consolation op. 17 no. 4. Lamentation et consolation op. 17 no. 8. Lento, Allegro deseco, Allegro non tante. b. Andante sostenuto c. Molto vivace o con brio (Tema Russo). Andante doloroso, Tempo primo. Aan het 2e klavier de heer P. Sonnega. 8 15 Concert door het versterkte Anro- orkest, o.Lv. Nico Treep, Helène Cals, sopraanzangeres. Het Kurhausprogram- ma vervalt dus. 10.30 Persber. 10.3012. Dansmuziek uit de „Pschorr Dancing" te Rotterdam, door de Sud Americana Brasileira-band. DAVENTRY 1600 M. en LONDEN 361 M. 12.20 Dansmuziek. 1.202.20 Orkestconcert. 3.20 Verslag van de St. Leger in Town Moor. 3.50 Licht klassiek concert. Daventry- orkest en solisten (sopraan, bariton cello). 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Concertorgel-bespeling. 6.40 Tuinpraatje. 6.50 Tyds., weerber., nieuws. 7.05. (Vervolg). Orgelbespeling. 7.20. Prof. Appleton: How electricity is made, 7.35 De suites van Handel. 7.50 Variété. 8.20 Muziek van Engelsche componis ten. Orkest en B. Harrison, viool; E. Suddaby, sopraan. 9.20 Weerber., nieuws. 9.35 R. Saudiek: Character reading from handwriting. 9.5011.20 Lichte muziek. Orkest en O. Groves, sopraan, H. Kimberley, bari ton. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 M. 10.5011.20 Concert. 12.502.10 Orkestconcert. 5.055.55 Orkestconcert. 8.5010.50 Concert, Orkest, vocale en instrument, solisten. LANGENBERG, 469 M„ MüNSTER, «42 M. en DORTMUND, 283 M. 1.302.50 Orkestconcert. 5.506.50 Concert door de politle- kapel. 8.20 „Hoffmanns Vertellingen", opera in 3 acten van Offenbach. Daarna dansen. KöNIGSWUSTERHAUSEN, 1250 M. 12.208.05 Lezingen en lessen. 8.20 Concert door de Kasseier Lehrer- Gesangver. 10.5012.50 Dansmuziek. HAMBURG, 395 M. 4.35 Humor in dialect. 5.206.20 Dansmuziek. 6.20 Concert. 7.29 Concert. 8.20 „Amerika ringt nach der Fonk". Daarna tot 11.10 Dansmuziek. BRUSSEL, 509 M. 5.20—6.20 Trioconcert. 8.3510.20 Fragmenten var. .Lakmé", van Délibes. NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELUNTJE. VOOR DE KINDEREN. Vader SnuffeJgraag ging op '11 holletje naar liuis. Arabic was tocli een raar land. Gisteren* avond had hij Arabisch zitten studecicn en nu moest hij in één dag kapper en barbier zien te worden. E11 hoe moest hij bovendien aan zijn instrumenten en reukwateren komen?. Voor de deur van een armelijk muizenhuis tegenover de woning van vader Snuffelgraag staat de bedelaar Alï ben Gesjochte. Vader snelt op hem toe en vraagt„mag ik u eens scheren Ik dc-e het heeiemaal gratise voor niks Alleen kan ik niet instaan voor de gevolgen.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 7