HET AFSCHEIDSCONCERT VAN NICO GERHARZ SCHEEPSBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA. NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE. MAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 7 SEPT. 1927 keiiers de wcnsch leeft dat cr een verordening op de winkelsluiting komt. De voorzitter zegt een onder» zoek toe. Misschim komt er dan wel een voorstel van B. cn \V. De hceren van Unen en van der Erf meenen dat vele winkeliers indien er winkelsluiting kwam, hun rust duuT zouden koopon. Heemstede, zegt de heer van Unen, is een fo» rensenplaats waar er behoefte aan is dat de winkels ook des avonds open zijn. De heer De Boer vraagt de brand» netels, die in Heemstede zoo welig groeien op vele plaatsen, té doen ver» wijderen. Dc voorzitter 'belooft onderzoek. Verder vestigt de heer De Boer nog de aandacht op enkele gevaarlijke bcohten „bij Dr. Colenbrander en bij den dominéé". De wegen moeten daar in de hoeken vlak en niet bolrond zijn. Wethouder Droog Ic'ooft onder» zoek. De iheer van der Erf zegt dat de badinrichting gedurende de vacan» tie van den badmeester gesloten is ge» weest en vraagt een plaatsvervanger voor dezen functionaris. Weth, Droog zal dezen wensch aan het bestuur der inrichting ©ver» brengen. De heer van der Erf zegt dat de bewoners aan de Leidschevaart tus» schen de Zandvoortschclaan en de Waterleiding geen gas» en eleotrisch licli 1 kunnen krijgen. De vo o r zi 11 cr merkt iop dat dit wèl kan en met weinig kosten. De heer van der Erf vraagt voorts verkeersverbetering en borden aan Havenstraat en Posthuislaan. De voorzitter zegt overweging toe. Aan het einde der vergadering brengt de heer Breed hulde aan de kalme en hoffelijke leiding van den voorzitter. Spr. hoopt dat de goede verstandhouding tusschen Raad cn voorzitter zal voortduren en dankt den burgemeester voor de woorden van welkom tot den raad gericht. Daarna sluiting der openbare ver» ga dering. Zonder hoofdelijke stemming werden in den loop der vergadering aangeno» men de voorstellen betreffende ver» koop, ruiling en aanvaarding van grond en het bouwen van een brug over de Crayenestervaart bij het Spaarne. BEVERWIJK. GEMEENTERAAD. Heftige redevoering van den heer Eyking. De raadsleden dreigen heen te gaan. De heeren Zwager en Pattes tot Wethouders gekozen. Dinsdag vergaderde de nieuwe ïaad. Aanwezig waren alle leden. De Voorzitter heette de nieuwgekozen leden welkom, waarna de eed en en beloften werden afgelegd. Op voorstel van den Voorzitter, werd aan H. M. de Koningin een telegram van hulde verzonden. L Benoeming van twee Wethouders; De heer Eyking waarschuwt tegen de verkiezing van de heeren Zwager en Pattes als wethouders, daar de heer Zwager de laatste jaren niet als Katho liek, doch als Liberaal heeft gehandeld. Spreker laakt het in den heer Zwager, dat hij heeft medegewerkt aan de ver kiezing van niet-katholieke ambtenaren terwijl de katholieken minstens zoo goed waren. Uit verschillende zaken is gebleken, dat de heer Zwager absoluut onbetrouwbaar en ongeschikt is. Spreker kan ook den heer Pattes zijn vertrouwen niet geven, daar deze door zijn eigen werkzaamheden in gebreke is gebleven zijn functie naar behooren te vervul len. Voortgaande zegt de heer Eyking, dat deze samenwerking absoluut in strijd is met den wil van den Bis schop, De Voorzitter laakt het optreden van den heer Eyking en als hij zijn houding niet wijzigt, zal spreker ge dwongen zijn, hem het woord te ont nemen. Hierop antwoordt de heer Eyking dat hij zal zeggen wat en hoe hij het wil. Verschillende raadsleden dreigen met de vergadering te zullen verlaten. De heer Visser verwacht ook nu weer een zeer onvruchtbare periode, vooral wat betreft de sociale voorzienin gen. De heer Tromp kan zich ook niet begrijpen hoe de R.K. een overeenkomst met den heer Pattes hebben kunnen aangaan, waarbij spreker aanhaalt, dat toch de Chr. Hist, mede oorzaak zijn van de opheffing van het gezantschap bij den Paus. De heer Eyking meende dat de heer Zwager hem uitlacht, valt heftig tegen hem uit, waarop de Voorzitter hem toe voegt: „houdt uw mond". De heer S t e y n wijst er op, dat door de slechte samenwerking in het college er een geest heeft geheerscht van wan trouwen. Spr. meent dat het nu maar uit moet zijn met het gescheld, hij tenminste wenscht niet op den ouden voet door te gaan. De heer Visser zegt, dat er volgens hem, samenwerking had moeten wor den gezocht met de S.D.A.P., als twee de fractie in den raad. Nadat de heer Eyking nogmaals heeft gewaarschuwd tegen de verkiezing van den heer Zwager, wordt tot stem ming overgegaan en verkrijgen de heeren Zwager en Pattes elk 7 stem men, verder werden uitgebracht op de heeren Eyking 2 stemmen, Groot, Vis ser, Maters en Steyn, elk 1 stem. De heeren Zwager en Pattes nemen hun benoeming aan. Tot lid der "commissie voor de lande rijen worden gekozen de heeren K. Steyn en M. C. N. Brantjes en tot lid der commissie voor de bedrijven de heeren Visser, Braun, Aardenburg en Steyn. Bij de rondvraag zegt de heer Groot dat door vele leden, de verkiezing der wethouders verkeerd wordt opgevat. Het mag niet zijn een zaak om -het geloof, tenminste zoo ziet spr. het, maar het moet zijn, de beste man op deze plaats. Spr. kan zich de uitdrukking van den heer Tromp, over het gezant schap bij den Paus niet begrijpen, daar dit toch met het gemeentebelang niets heeft te maken. De Voorzitter zegt het hiermede volkomen eens te zijn, waarop deze eerste, reeds veelbewogen zitting van den nieuwen raad, wordt gesloten. HAARLEMMERLIEDE GEMEENTERAAD. In de raadsvergadering van Dinsdag avond werden de ge- en herkozen raads leden geïnstalleerd. De burgemeester merkte op dat door de annexatie van Haarlem de welvarende gemeente van 4500 zielen Is teruggebracht tot een fut- looze gemeente van 3000 inwoners. De heer de Graaff deelde in verband met de wethoudersverkiezing mede, dat het feitelijk overbodig is te stemmen, omdat de rchtsche fractie de wethou ders al heeft aangewezen. De heer Stokman protesteerde tegen de wijze waarop deze zaak is behandeld. Hij achtte het niet gewenscht, dat twee landbouwers tot wethouders worden ge kozen. De heer Biesheuvel protesteerde tegen de gemaakte opmerkingen. Er is niets op unfaire wijze geschied. Bij de stemming werden uitgebracht in de vacature v. d. Berg (tijdelijk waar genomen door den heer Vink) op den heer Vink 6 stemmen verder 4 op den heer Stokman en 1 van onwaarde. Gekozen was dus de heer Vink. Vacature-Biesheuvel: Biesheuvel 6 stemmen, Stokman 2 stemmen, de Graaf 1, Stork 1 en blanco 1. Gekozen was dus de heer Biesheuvel. De heeren Vink en Biesheuvel namen hun benoeming aan. Een voorstel van B. en W. om geen raadscommissie meer te benoemen voor de gemeentebedrijven, omdat de bedrij- van overgegaan zijn naar de provincie, maar alleen een commissie te benoe men voor het grond- en woningbedrijf, werd door den raad verworpen met 6 tegen 5 stemmen. Daarna werden de verschillende com missies benoemd. Een hartelijke hulde van muzikaal Haarlem. Het afscheidsconcert van Dinsdag avond, het laatste ledenconcert der H. O. V., dat Nico Gerharz dirigeerde, is een hartelijke hulde van muzikaal Haar lem geworden aan den man die zoo heel veel gedaan heeft voor ons orkest. De Concertzaal was geheel gevuld met een publiek dat reeds dadelijk toen Ger harz het podium betrad om den diri geerstok op te nemen, zijn huldiging in zette met een applaus dat al op een ova tie geleek. Ook. na die uitvoering der verschillen de nummers werd de dirigent met hand geklap geëerd. Maar de eigenlijke huldiging had plaats toen het eerste gedeelte van het mooie programma was afgewerkt. Allereerst trad de heer A. M. C. Hui- se b o s uit Bloemendaal naar voren om Gerharz namens het comité toe te spreken. Nog versch iigt zoo zei de heer Hul- sebos in ons geheugen de 3de Maart van dit jaar, die in de geschiedenis van de II. O. V. een donkere bladzijde zal vormen, de dag toen de ontstellende tijding de ronde deed, dat u zich ge noopt had gezien als dirigent van de H. O. V. te jDedanken, na gedurende een inspannende periode van ruim 7 jaren met onmiskenbaar talent den dirigeer stok gehanteerd te hebben. Toen het duidelijk werd dat aan uw besluit niets veranderd kon worden, gingen er van verschillende kanten stemmen op, die er op aandrongen om een huldiging te doen plaats hebben ais uiting van den dank dien wij u verschul digd zijn, en zoo vormde zich spontaan een commissie met dit doel, waarvan ik de heer heb de woordvoerder te mogen zijn. Deze commissie wendde zich tot ver schillende belangstellenden en van veler lei zijden mocht zij den hartelijksten steun en medewerking ondervinden, een steun en medewerking welke geheel vrij willig werd aangeboden. Ook de solisten van dezen avond, mevr. HaasePieneman en de heer Ka- rel de Jong, stelden zich geheel belange loos beschikbaar, om door hun schitte rende muzikale voordrachten aan dezen avond een bijzonder stempel te verlee- nen. Verder ontving de commissie een aanbod van den heer Wouter Hutschen- ruyter om bij gelegenheid van Uw af scheid, een artikel over U te schrijven ter publiceering in de Haarlemsche dag bladen, welk aanbod de commissie dank baar aanvaardde. In dit artikel worden uw groote ver diensten, in het bijzonder 'als dirigent, naar voren gebracht. Uw beteekenis als orkest-leider wordt wel zeer duidelijk bewezen, behalve door hetgeen u in Indië bereikte, door den groei van de H.O.V. als muzikaal insti tuut onder uw leiding. Beschikte zij bij uw komst over een orkest van niet zoo heel groote beteekenis, thans wordt dit orkest met eere genoemd onder de eer ste rangs symphonie-orkesten van ons land. En deze groei is in de eerste plaats aan u te danken, aan uw vastbe raden streven naar het hoogst bereik bare. Helaas zullen wij na heden niet meer onder de bekoring komen van uw sub tiele muzikale intuïtie, niet meer genie ten van uw steeds zoo expressief gebaar. Het is dan ook zeer moeilijk de juiste woorden te vinden om uiting te geven aan de gevoelens die bij ons oprijzen als wij bedenken u niet meer op deze plaats te zullen zien. Droefheid vervult ons, omdat wij u zoo zeer zullen missen, om dat voor de toekomst uw schitterend talent aan ons zal worden onthouden. Maar ook u, ik weet het, hebt noode uw taak neergelegd. Wees er evenwel van overtuigd dat er een groote schare mu- ziek-liefhebbers is voor wie gij in die 7 jaren een monument van schoonheid hebt opgericht, die U altijd in bewon dering zullen herdenken, en die u zeer dankbaar zijn voor al het schoone wat u hun met zoo kwistige hand hebt ge schonken. Van de door de commissie geboden ge legenheid om aan zijn dankbare gevoe lens uiting te geven door het schenken van een bijdrage voor het aan te bieden huldeblijk, werd dan ook een ruim ge bruik gemaakt, waardoor de commissie een bedrag kon bijeenbrengen, waarvoor zij ingevolge uw keuze dit kunst-voor werp heeft aangeschaft, hetgeen ik het genoegen heb u namens vrienden en vereerders aan te bieden. (Hierbij ont hulde de heer Hulsebos een mooie sche merlamp). Het leek der commissie gewenscht dit huldeblijk te doen vergezeld gaan van een album met opdracht, voorzien van de handteekeningen der schenkers, en ik spreek de verzekering uit dat dit ge schenk en het album de tastbare bewij zen zijn dat er in en buiten de H. O, V. zeer velen gevonden worden, die oprech te bewondering voor u koesteren, die uw groote gaven naar waarde schat ten en die met leedwezen u de plaats zien opgeven, waarop zij zich niemand anders dan u konden denken, Hierop drukte de spreker Gerharz de hand, terwijl het publiek opstond om den kunstenaar een ovatie te brengen. Daarop trad Dr. G. E. A. Broese van Groenou, voorzitter van de Ko ninklijke liedertafel „Zang en Vriend schap" naar voren om namens dit koor een krans aan te bieden. Het is de ge woonte zoo begon deze spreker om als menschen afscheid nemen of dood gegaan zijn, niets dan goeds van hen te vertellen. Maar wij staan hier om u welgemeend te huldigen, wij vereeren u voor hetgeen gij voor en door uw werk tot stand gebracht hebt. Van een diri gent moet altijd een zekere sfeer uit gaan, hij moet een atmosfeer weten te scheppen, er moet iets van hem uit gaan. En dat was bij u zoo. Toen eenigen tyd geleden Zang en Vriendschap ontij dig door haar directeur verlaten werd, zaten wij in de put. Wij hebben u toen gevraagd om er ons tot het einde van dat seizoen door tc helpen. Dat hebt gij welwillend en met groote bekwaamheid gedaan. Die daad zal ons koor steeds met dankbaarheid blijven gedenken. De heer B. A. Koper, voorzitter van het mannenkoor „Caecilia" was de vol gende spreker. Wij staan hier zoo zei hij met gemengde gevoelens. En wij" weten, mijnheer Gerharz, dat dit ook voor u geen prettige avond is. Wy' heb ben recht te weten wat er eigenlijk in de H.O.V. leeft, want wij beseffen, dat gy niet vrijwillig heen gegaan zijt. Als musicus hebt gij zeer groote gaven, wij brengen u dan ook hulde voor uw werk. Gij hebt de volle 100 procent uit het corps willen halen en trots allerlei moei lijkheden hebt gij veel bereikt. Het goede- zaad dat gij hier gestrooid hebt zal evenwel niet verloren gaan, goede din gen hebben altijd hun gevolgen. Een maal zal aan allen duidelijk worden dat uw naam een glorienaam zal blijven voor de H. O. V. Nadat de heer Koper den dirigent met bloemen gehuldigd had, bracht hij ook de beste wenschen voor de toe komst van den scheidenden dirigent over van den heer Nico Hoogerwerf, den directeur van „Caecilia", die tot zyn leedwezen verhinderd was aanwe zig te zijn. Hij had evenwel, wat onder artisten meer gewoonte is, zyn portret gegeven, om dit aan Gerharz als een herinnering te overhandigen. De Christelijke Oratorium vereeniging had haar voorzitter den heer D. Ho gen birk Jr. afgevaardigd om Ger harz haar sympathie te betuigen. Gij hebt zoo constateerde de heer Hogen- birk de H.O.V. na uw komst zoo hoog opgewerkt, dat de C.O.V. met uw medewerking goede oratoriums kon uit voeren. Ook deze spreker bood een krans aan, met de verzekering, dat het werk van Gerharz bij de C.O.V. steeds in herinnering zal blyven. De heer C. Bosman huldigde den heer Gerharz namens Vreemdelingen verkeer met een krans. Als nu was het woord aan den heer Boutsema, die als woordvoerder van de zaalknechts van het Gsm. Concertge bouw optrad, die hij de minder ontwik kelde muziekliefhebbers noemde. Hij zei, dat vooral de concerten met programma met „elck wat wils" bij de volksconcerten in den smaak vielen. Daarom bood hy ook bloemen aan in verschillende kleuren als een symbool van dat „elck wat wils". Nog verschillende bloemstukken en kransen v/erden daarna op het podium gebracht. Bij een dezer bloemstukken was een pianokruk. Gerharz kwam in een ware bloementuin te staan. De heer Hulsebos deelde nog mede, dat enkele telegrammen ingekomen waren, o.a. een van Leo Rudelsheim en van mevrouw Koolhoven, die tot haar leedwezen verhinderd was. Vereerders van de H.O.V. te Dordrecht hadden getelegrafeerd: „Dordrecht betreurt uw heengaan by de H.O.V., maar het hoopt dat uw talenten niet voor ons land verloren zullen gaan." Toen nam Gerharz, zichtbaar aan gedaan het woord. Ik zou zoo begon hij heel veel willen zeggen, maar ik hoop verstandig te doen en weinig te zeggen. Deze avond is zoo overstelpend voor my, dat ik niet in staat ben om te zeggen wat ik eigenlijk moet zeggen. i Veel is er in die zeven jaren ge schied. De woordvoerder van „Caecilia" heeft een dissonant naar voren ge bracht, die had ik liever niet gerele veerd gezien op dezen avond. Laten wij toch in vrede scheiden. Dat wil ik ook van u, mannen van het orkest. Wij hebben vaak wat op de repetities gehad, maar dat moest ook. Op een repetitie moet er wel eens wrijving zijn tusschen dirigent en corps, want dan pas komt er uit, wat er uit te halen is. Maar laten wij alles wat gebeurd is vergeten. Ik leg mijn taak met liefde in de handen van mijn opvolger, van harte hoop ik, dat het hem gegeven is te bereiken, wat ik mij als een illusie had gesteld en wat ik niet heb mogen bereiken. De H. O. V. draag ik geen kwaad hart toe, ik zal mij er over verheugen als het haar goed gaat in de toekomst Toen blikte de heer Gerharz de volle zaal in en riep in vervoering uit: Een volle zaal, zoo had het al die jaren moeten zijn. Daarin ligt de toekomst van de H. O. V., v e e 1 1 e d e n. De re geering en het stadsbestuur moeten ook nog meer financieel steunen dan tot heden,, maar ook is noodig, dat de be langstelling in de H.O.V. bij het publiek grooter wordt. Het ledental moet niet verdubbelen, maar verdriedubbelen. Spoort, aanwezigen, uw vrienden aan om lid der H.O.V. te worden. Eerst dan komt het orkest op een goeden basis te staan. Alleen dan zal het aan mijn jeug digen opvolger mogelijk zijn om zijn doel te bereiken. Want, dat mogen wij nu wel eens zeggen, de moeilijkheden dieöer in de H.O.V. geweest zijn, hadden steeds hun oorzaak in de beperkte geldmiddelen. Als de orkestleden niet voldoende betaald worden, kan men eigenlijk niet van hen eischen, dat zij zich met hun geheele persoonlijkheid aan het orkest geven. Ik heb wel de volle 100 pet. er uit willen halen, mis schien wel eens te veel, misschien wel 105 pet. Daarbij ben ik te ver gegaan en ben dan ook dcodgeloopen. Maar man nen begrijp het nu op een avond als deze, ik heb het gedaan uit liefde voor mijn vak, voor de muziek, voor de kunst.... Vervolgens sprak de heër Gerharz, die zelf constateerde dat hij nu zijn „ze melen" weer wat baas geworden was, woorden van dank aan allen die hem gesteund en terzijde gestaan hebben. Dank aan alle oud-bestuursleden en ook dank aan tegenwoordige bestuursleden. Van de tegenwoordigen noemde hij den secretaris, den heer Sanders; van de vroegeren zijn vriend Thijs van Zanten, en den penningmeester den heer Sybrandi aan. wien de H. O. V. ook zeer veel te danken heeft. De heer van Zanten heeft de H.O.V. naar buiten gebracht, gemaakt dat er vereerders in Leiden en Dordrecht kwa men (applaus). Er zijn zoovele namen te noemen, zoo vervolgde de heer Gerharz, ik zie ze hier in de zaal, menschen als Tadema en Van de Kamp, Maar als ik namen ga noemen, sla ik er natuurlijk over. Daarom doe ik het niet meer, alleen éen uitzondering wil ik maken. Dat is voor den man die onnoemelijk veel voor de H.O.V., voor mij en ook voor de leden van het orkest gedaan heeft. Helaas hij is niet meer.... Als Bram Koolhoven was blijven leven, dan zou hij mij niet hebben laten gaan. Dan zou hij naast mij gestaan hebben om tot het bittere einde vol te houden. Spreker noodigde de aan vezigen uit even stil te zijn om in die stilte hulde te brengen aan de nagedachtenis van den heer Koolhoven. Vervolgens huldigde de heer Gerharz den heer Willem Knikker, die 6 1/2 jaar zijn concertmeester is geweest en naast hem heeft gestaan om de H.O.V. op hooger plan te brengen. Hartelijk schudden de heeren Ger harz en Knikker elkaar de hand. Ook bracht de heer Gerharz dank aan het huldigingscomité en allen die hem op dit afscheidsconcert hun blijken van sympathie betoond hadden. Tenslotte richtte hij zich tot den nieu wen dirigent den heer van Beinum die in de saai was. De H.O.V. heeft een energiek dirigent noodig. Gy zult voor een zeer moeilijke taak staan, maar ik hoop, dat gij de volle medewerking van het orkest en den steun van alle Haar lemmers zult hebben. Haarlem moet mijn opvólger enkele jaren den tijd geven om te toonen wat hij met het orkest bereiken lean. Van mij hebt gij mijn beste wenschen om in die moeilij ke taak te slagen! Nogmaals bracht het publiek den heer Gerharz een ovatie. In de pauze maakten velen van de gelegenheid gebruik om den heer Ger harz in de solistenkamer de hand te drukken. Onze muzikale medewerker schrijft over het concert: LAATSTE LEDENCONCERT DER H. O. V. Het afscheid van Gerharz Een prachtig Beethoven-programma, amengesteld door den eminenten diri gent, den Beethoven-vereerder die dezen componist zoo geheel begrijpt en door voelt, en het optreden als solisten van mevr. Sophie HaazePieneman (so praan) en den heer Karei de Jong (piano) maakten dit concert tot een voornamen kunstavond, waarop de heer Gerharz voor 't laatst zijn groote kun nen toonde. Met een weemoedig hart moet de helaas niet zeer groote schare trouwe H. O. V.-bezoekers den geliefden kunstenaar, die het Haarlemsche volk nader gebracht heeft toe ae werken van Beethoven en zoovele andere meester werken, toegejuicht hebben. Bedroevend is het dus wel dat deze noeste werker, dit „ijzeren mannetje" zooals ik het hoorde uitdrukken, na een 7-jarigen strijd moest falen, wegens gebrek aan genoeg belangstelling hoofdzakelijk van regeering en stad. Liet het lang niet ideale orkest geen technisch abso luut „af" zijnde uitvoeringen toe, muzi kaal waren ze steeds belangrijk. Met welk een gloed en innerlijke kracht werd ook nu de 7de symphonie weer uitge voerd, hoe gevoelig het zoo mooi ge- instrumentale Allegretto! Ook de Ouverture uit „Egmont" en 't Adagio uit het ballet „Die Gesc-höpfe des Prome theus" maakten grooten indruk. Het monumentale 5de pianoconcert met den heer Karei de Jong aan den vleugel had eveneens zeer veel succes. Mevr. Sophie HaazePieneman gaf met soepele, blijk baar gemakkelijk aansprekende stem een zeer doorvoelde vertolking van „Clarchen Lieder aus „Egmont" n.l. „Die Trommel Gerühret" en „Freüd- voll und Leidvoll". Veel ging ook uit van haar gevoelige en temperamentvolle voordracht van „Scena ed Aria" „Ah! Perfido". Zij werd steeds zeer mooi door het orkest begeleid. Langdurige ovaties werden den heer Gerharz gebracht, vooral na het laatste nummer van het programma, de 7de symphonie, geraakte het publiek in geestdrift! PIET MÖHRÏNGER. Zenuwachfig9 Overspannen en Siapeüoos Mijnhardi's Zenuwtabletten zullen Uw zenuwen kalmeeren en ster ken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten Alderamin, 6 Sept. te Antwerpen, Australië n. Rotterdam. Almkerk, p. 6 Sept. v.m. 9 u. Vlis» singen, Rotterdam n. Brisbane via Antwerpen. Amstelland, 5 Sept. v. St. Vincent K. V., Montevideo n. Amsterdam. Bilderdijk, 6 Sept. te Port Said, Rotterdam n Calcutta. Breedijk, 5 Sept. te Boston v. R'dam. Ceylon, 4 Sept. v. Calcutta n. Java. Cottica, 6 Sept. v. Rotterdam naar Amsterdam. Deli, p. 6 Sept. Perim, New York n. Java. Dinteldijk, 3 Sept. te Los Angeles Harbour, Paoifickust n. Rotterdam. Drechtdijk, 3 Sept. van .Cristobal naar de Pacifickust. Edam, 5 Sept. te Havana, Tampico naar Rotterdam. Flandria, 5 Sept. van Rio de Janeiro, Amsterdam naar Buenos Ayres. Gaasterland, 5' Sept. te Buenos Ayres van -Amsterdam. Hector, 6 Sept. te Amsterdam van W.slndië. Kinderdijk, 4 Sept. Seattle, Pacific; kust naar Rotterdam. Klipfontein, 4 Sept. te Beira van Lourenzo Marques. Lochkatrine, 3 Sept. te Portland, Pacifickust naar Rotterdam. Maasland, 5 Sept. van Buenos Ayres naar Amsterdam. Madioen, p. 5 Sept. n.m. S uur Suez,, Batavia naar New York. Nias, 4 Sept. van Durban naar East I-onden. Nichteroy, 4 Sept. van Los Angeles, Rotterdam naar de Pacifickust. Noorderdijk, 4 Sept. van Cristobal, 22 Sept. te Liverpool verwacht, Paci» fickust naar Rotterdam. Ouderkerk, 4 Sept. te Kobe, Rot» terdam naar Wladiwostock. Ridderkerk, 5 Sept. van Perim, Bom» bay naar Rotterdam. Saaleieer, 5 Sept. te Port Said, Am» sterdam naar Batavia. Sitoebondo, p. 6 Sept. Perirn, Rot» terdam naar Java. Sumatra, p. 5 Sept. Perim in. R'dam. Tasman, 5 Sept. te Sydney v. Batavia Tjerimai, 6 Sept. v.m. 9 u. van Port Said, Batavia naar Rotterdam. Veen dam, 6 Sept. te Rotterdam v. New York. Waaldijk, 5 Sept. van Pernambuco, Amsterdam naar Buenos Ayres. Waterland, 5 Sept. van Hamburg n. Amsterdam. Zeelandia, 5 Sept. van Lissabon, Amsterdam naar Buenos Ayres. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cento per regel. DONDERDAG 8 SEPTEMBER HILVERSUM 1060 M. 12.00 Politieberichten. 12.30—2.00 Lunchmuziek door het Tria non-trio (piano, viool, cello). 3.30—4.30 Uurtje voor wees- en zie kenhuizen, door Mevr. Ant. v. Dyk. 5.307.10 Concert door het ANRO- orkest. Richard vanHelvoirt Pel, bari ton. 7.15—7.45 Concert door het Mond- accordeon sextet „Jong Leven", 7.45 Politieber. 8.10 Christelijke Radio-avond. 1. Fant. en fuga c. kl. t. Bach (J. G. Groothen- gel, kerkorgel). 2. Inleidend woord van den voorz. van het bestuur der Federatie van Diaconieën, P. v. d. Kamp, diaken te Amsterdam. 3. Rede door Ds. P. de Haas te Utrecht over: De gemeente en de diaconie. 4. Rede door den 2e voorz. van het Bestuur, Jhr. Dr. A. W. v. Hol- the tot Echten te Assen, over: Diaconale kennis. 5. Kerkaria van A. Stradella (E. Langeveld, viool, J. G. Groothengel, kerkorgel). 6. Rede door den Voorz. v. d. Ver. „Vredeheim", Ds. G. B. Westen burg te Beverwijk, over: De zorg vcor ouden van dagen. 7. Largo u. d. 5e viool sonate, Bach (viool en orgel). 8. Rede door Ds. K. J. v. d. Berg te Amersfoort, Bestuurslid v. d. Ver. „Ned. H erv. Stich tingen voor zenuw- en Geesteszieken", over: Barmhartigheid. 9. Rede door J. v. d. Spek, geneesheer van „Meer en Bosch" te Heemstede, over: Doel en taak der Ver. „Ned. Herv. Stichtingen voor Zenuw- en Geesteszieken". 10. So nate op. 65 no. 2, Mendelssohn-Barthol- dy (kerkorgel). 10.30 Persber. DAVENTRY 1600 M. en LONDEN 361 M. 12.20 Daventry-kwartet en solisten (alt bariton) 1.202.20 Gramofoonmusiek. 3.20 Vesper in de Westminster Abbey. 4.05 Daventrykwartet en solisten (con tra al, bariton). 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Landbouwber. 6.35 Landbouwber. 6.40 Dansmuziek. 6.50 Tijds., weerb. nieuws. 7.05 N. Phillips, viool. 7.20 Mrs. Parsons: The village library. New Style. 7.35 De suites van Handel. 7.50 M. Bennett, sopraan, 8.05 G. Gielgad: Travel talk. 8.20 Promenadeconcert in de Queens Hall, H. J. Wood's symphonie-orkest. Mme Aksarova, sopraan. F. Titterton, tenor. A. Wearing, piano. 10.10 Weerber. nieuws. 10.25 (Vervolg. Promenadeconcert. 10i50 Nieuwsber. 10.5512.20 Dansmuziek. PARIJS 1750 M. 10.5011.20 Concert 12.502.10 Orkestconcert. 5.055.55 Kinderuurtje. 8.5010.50 Concert. Operafragmenten Orkest en solisten. LANGENBERG, 469 M. MUNSTER, 432 M., cn DORTMUND, 283 M. 1.302.50 Orkestconcert. Werag-orkest en solisten (alt, sopraan). 5.506.50 Orkestconcert. 8,50 Kamermuziek. Markische Madri- gaalkoor. Hülser-trio (piano, viool, cel lo). Na de pauze Brahmsmuziek. Tot 12.20 Dansmuziek. KöNI G S WU STERHAU SEN,1350. M- en BERLIJN, 484 en 566 M. 2.508.05 Lezingen en lessen. 8.50 „Zum Einsiedler", klucht in 1 acte van B. Jacobson, voorafgegaan door een orkestconcert. 10.5012.50 Dansmuziek. HAMBURG, 395 M. 4.35 Kinderliedjes. 5.20 Dansmuziek. 8.20 „De Glücksbrügg", zangspel in 3 acten van O.F. Grund. Daarna tot 11.10 Dansmuziek. BRUSSEL 509 M. 5.20^-6.20 Kindermatinee. 8.35 Orkestconcert. 9.5010.50 Dansmuziek. VOOR DE KINDEREN. AH ben Gesjochte is niet bang voor een klei» nigheid. ITij gaat gewillig met vader mee en laat zich keurig inzeepen. Dat gaat al heel best. De kinderen vinden dat vader een uitstekende bar bier zal worden. Hij smeert het schuim haast in de oogen van Ali ben Gesjochte. Maar het scheren gaat niet zoo mooi. Vaders mes schiet uit cn in Ali's neus leemt een jaap, waarin je wel een zonnebloem kan planten. Gauw een pleister, roept Ah ben Gesjochte. Wat een gezegende dag. Nu haal ik min» stens twee goudstukken per dag meer op.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 7