HAARLEM'S DAGBLAD HET 60-JARIG BESTAAN DER MIDDELBARE SCHOOL VOOR MEISJES. VRIJDAG 9 SEPT. 1927 DERDE BLAD geen wijken, zoodat het einde komt me* een 40 overwinning. Mevr. Moens-v. d. Veen, reikte aan „Stormvogels" een zilveren beker als herinnering aan dezen wedstrijd uit, waarbij eiken speler een zilveren draag- binatie kregen elk een verguld zilveren medaille, evenals scheidsrechter Ka toen, die uitstekend leidde. De huldiging van het Feestcomité. Een groep oud-leerlingen die aan bet feest deelnamen. In de smaakvol versierde teeken- en zangzaal van de Middelbare School voor Meisjes aan de Krocht had Donderdag middag de feestelijke herdenking van het 60-jarig bestaan dezer school plaats. De belangstelling voor deze plechtig heid was bijzonder groot. Onder de aan wezigen werden opgemerkt de Burge meester van Haarlem, de heer C. Maar schalk; de wethouders Mr. A. Bruc'n en Mr. J. N. J. E. Heerkens Thyssen; ver der de heer G. Bolkestein, inspecteur van het Middelbaar Onderwijs dit district; Dr. C. Spoelder, rector van het Gymnasium; Ir. W. C. G. H. van Mourik Broekman, directeur van het Gemeentelijk Lyceum; Dr. A Donk, directeur der H. B. S. b met 5-j. c.; Dr. S. Elzinga nieuw benoemd in specteur van het Handelsonderwijs; Pater Dr. Vlaar, rector van het R.-K. Lyceum; Dr. A. de Vletter, rector van het Kennemer Lyceum; Mr. M. W. Scheltema, secretaris van de commissie van toezicht op het M. O.; de heer Vin cent Loosjes, oud-president dezer com missie en president der commissie van toezicht op het Lager Onderwijs; A. G. Boes, oud-schoolopziener; Mej. M. C. Berdenis van Berlekom, secreta resse der commssie van toezicht op het L. O.; de heer G. D. Gratama, directeur van het Frans Halsmuseum; Mej. Ch. J. Farret, oud-directrice der Middelbare School voor Meisjes, en nog eenige raadsleden. Nadat de meisjes „Der Ambrosianische Lobgesang" hadden gezongen, hield de Directrice, Mejuffrouw J. Berdenis van Berlekom, een uitvoerige ge dachtenisrede. Zij noemde het een eer voor deze schpol. dat zooveel oud-leer lingen waren gekomen om het 60-jarij jubileum mede te vieren, en dankte ook de autoriteiten voor hun aanwezigheid. Met dankbaarheid en weemoed huldigde zij de nagedachtenis van wijlen mevrouw Willekes MacdonaldReijnvaan, die 1913 met mevrouw Thiel-Wehrbein tot eerste vrouwelijke leden der commissie van toezicht op het M. O. werd be noemd: „Tot aan het jaar van haar dood", zei spreekster, „heeft mevrouw Willekes Macdonald altijd voor de school op de bres gestaan en met onverflauw- den ijver heeft zij voor' de belangen der school gestreden, niet alleen in de com missie van toezicht, maar ook in den ge meenteraad en daarbuiten. Haar nage dachtenis zal bij ons steeds in eere wor den gehouden". De directrice richtte woorden van welkom tot de oud-docenten, docenten en réu nisten en tot de oud-leerHngen, van wie, veronderstelde zij, thans zeker velen al grootmoeder zijn en wier aan wezigheid getuigt van haar groote liefde voor de oude school. „Het is haar tegen woordigheid". zei spreekster, „die aan dit uur wijding geeft: het geldt hier niet alleen de viering van een school feest, maar de herdenking van het feit, dat 60 jaar geleden (in 1867) de meisjes voor het eerst in ons land in de gelegen heid werden gesteld. Middelbaar Onder wijs te genieten en dit danken zij aan de ruime opvattingen van het toenmalige Haarlemsche gemeentebestuur met den Burgemqpster Mr. C. Fock aan het hoofd". Uitvoerig schetste me}. Berdenis van Berlekom het ontstaan en de geschiede nis der school. In de raadszitting van 8 Februari 1865 werd door het lid Van der Breggen de vraag gesteld, of er in het gebouw van den tcenmaligen Hortus ook niet tevens een mulo-school voor meisjes kon worden geopend, omdat daaraan volgens velen behoefte bestond. De Raad besloot B. en W. dit te noodi- een, te onderzoeken of aan dien wensch gehoor kon worden gegeven. Spreekster haalde citaten aan uit het advies van de Commissie van toezicht. O.a. werden een lokaal voor vrouwe lijke handwerken en een vrije speel plaats voor de meisjes vereischten ge noemd. „De school heeft deze twee noodzakelijke dingen nog niet", zei «mreekster. Verschillende bezwaren wa ren door de commissie aange?oerd; o.a. werd het Prinsenhof een weinig geschik te plaats voor een meisjesschool ge doemd, „omdat het. door de verschillen de aldaar gevestigde scholen, steeds een ^reenigingspunt van jongens zou zijn!" f Gelach) Tijdens het voorzitterschap van burge meester Jordens nam de Raad een voor stel van B. en W. aan tot oprichting van een Meisjesschool voor Middelbaar On derwijs. Het toenmalige gemeentebestuur verdient dank, dat het den moed heeft gehad om een grootsche daad te ver richten, namelijk om in ons land de eerste Meisjesschool voor M. O. te stich ten. Donkere tijden braken voor deze school aan, toen in 1885 door het Rijk de subsidies werden ingetrokken; tot op heden is het nog niet gelukt, ze weer in te voeren. Op 26 Juni 1867 benoemde de Raad tot directrice mej. H. J. von Schubertz op een tractement van 1600 plus vrije woning en tot onderwijzeressen de dames C. Visser en A. Bornscheuer, elk op een salaris van800! Op 2 September 1867 werd de school geopend met 19 leerlingen. In 1391 bedroeg het aantal 187. Toen kwam er een inzinking ten gevolge van de toelating van vrouwelij ke leerlingen tot de Gymnasia en Hoo- gere Burgerscholen. In 1901 trad mej. Von Schubertz als directrice af; in haar plaats werd mej. Farret benoemd. Spreekster bracht ook hulde aan d< nagedachtenis van wijlen de twee docen ten mej. Scheffer en mej. van Walsem, twee leerkrachten, die voor deze school onvergetelijk zijn. „Het is aan mej. Far ret te danken", zei spreekster, „dat deze school zich heeft weten staande te hou den te midden van al de schitterende inrichtingen hier ter stede voor mengd middelbaar en hooger onderwijs, zoowel openbare als bijzondere". In 1923 legde mej. Farret haar functie neer wegens het bereiken van den 65- jarigen leeftijd. Toen werd spreekster met het directoraat belast. In de laatste acht Jaar is het aantal leerlingen weer stijgende. „Moge de school", aldus ein digde spreekster, „gesteund door de zere gewaardeerde medewerking van den inspecteur, van den wethouder en van de commissie van toezicht steeds tot hooger bloei geraken en de resultaten getuigen van haar bestaansrecht, het recht van het meisje op ontwikkelend, algemeen vormend onderwijs, zich aan passend aan de psyche van de vrouw" (Applaus). De heer Bolkestein Inspecteur van het M. O., herinnerde eveneens aan de kwade tijden, die de school heeft moe ten doorworstelen, vooral toen het Rijks subsidie werd ingetrokken en toen de toevloed van leerlingen minder werd. Van 1885 tot 1915 duurde de dwaling, zei spreker, dat het meisje naar een jongensschool moest worden gestuurd. Toen begreep men gelukkig weer, dat rekening moest worden gehouden met- de individueele eigenschappen van het meisje. De goede tijd is weer aangebro ken. Spreker wenschte de directrice ge luk met dit jubileum en prees haar om haar groote en natuurlijke gaven, waar mee zij deze school leidt. Ook dankte hij mej. Farret voor de belangstelling, die zij nog steeds Jegens de school koestert. Nog altijd is zij bereid de school te hel pen als dit noodig is. r. A. D. Donk feliciteerde namens de gemeentelijke scholen voor voorbe reidend middelbaar en hooger onderwijs. „Deze school", zei spreker, „heeft hier altijd een bijzondere plaats ingenomen. Het contact was steeds prettig en ge baseerd op samenwerking". De heer Donk sprak eveneens de hoop uit, dat ook deze Meisjesschool spoedig in een goed ingericht gebouw mag worden ge huisvest. De heer Scheltema. secretaris van de commissie van toezicht op het M. O.. dankte mej. Berdenis van Berlekom voor de vriendelijke woorden, die zij aan de nagedachtenis van mevrouw Willekes Macdonald gewijd had. Haar verlies wordt nog steeds door de commissie ge voeld. Met waardeering Weeft de com missie gezien, op welk een energieke wijze de moeilijkheden voor deze school overwonnen zijn. En ook de commissie heeft gedaan wat ze kon om te voor komen. dat de school te gronde zou gaan. De heer Scheltema sprak de beste wenschen voor den bloei der school uit en hoopte, dat het 75-jarig bestaan in een passender gebouw gevierd zal wor den. De heer De Liefde sorak als voor zitter der plaatselijke af deeling van de. Vereeniging van leeraren en leeraressen bij het M. O. Hij achtte dit jubileum een belangrijke gebeurtenis en bewon derde den ijver en de liefde waarmee door het personeel gewerkt is. De oud leerlingen spreken nog altyd met groote dankbaarheid over het onderwijs op deze school. Als stoffelijk blijk van be langstelling bood spreker namens deze vereeniging een coDie van den „Boeren dans" van Pie ter Ereughel aan. Mevrouw Lefebvre, voorzitster der feestcommissie, zei dat velen feestelijk wilden herdenken, dat deze school 60 jaar bestaat. Het lief en leed van deze school is voor hen allen van groot be- lang. Hier werden vriendschapsbanden voor het leven gesloten en hier werd de blik verruimd. „Deze school be tee kent veel ln ons leven", zei spreekster, die als een blijvend aandenken een pro- 1 jectielantaarn aanbood. Mej. Donker zorgde voor een serie lantaarnplaatjes. Bovendien overhandigde spreekster aan de directrice een enveloppe met inhoud voor de beste bestemming der school. Mej. Berdenis van Berlekom dankte allen voor de goede wenschen en eindigde met de woorden: „Lang leve de Middelbare Meisjesschool te Haar lem!" Hierna werd thee geschonken. DE TOONEELUITVOERING. Een groot en onbetwist succes, die tooneeluitvoering in den schouwburg aan den Jansweg! Het was werkelijk alleraardigst. Vóór den aanvang was de stemming al op het hoogtepunt van enthousiasme, waarop zij zich gedurende den heelen avond hand haafde, en was de atmosfeer al geladen met het applaus, dat straks bij herha ling zou losknetteren. En 't was er een geroezemoes van honderden babbelende bakvischjes in haar joligste vroolijkheid en haar mooiste avondjurken. In de lo ges zaten de leeraressen, en groot was de opkomst van oud-leerlingen. Heel wat oude herinneringen werden er opge haald. Wel overwoog het vrouwelijk ele ment zeer in dit auditorium, hetgeen la ter, bij den dans, eenig nadeel opleverde. Er was een tekort aan heeren. Het schoolgebouw aan de Krocht. De uitvoering begon met een inleidend woord van den heer J. H. Pfersich, den leeraar in Kunstgeschiedenis, die een zeer belangrijke rol bij de voorbereiding heeft vervuld. Toen kregen wij als eerste nummer het vermaarde koekvergulden uit ,De Familie Kegge" uit Hildebrand's Camera Obscura, voor tooneel bewerkt door mej. W, Wessels. Zij heeft Hildebrand's on dertitel vervangen door „Een Plak- avond". Het was allerliefst. Op het serieuze Tooneel, het Tooneel met een hoofdlet ter, is „de vergadering" sinds jaren een erkend succes. Het gezelschap bij bakker de Groot, in plakvergadering bijeen, be vestigde dezen regel, en-wat mej. Wes sels in haar regie met deze jonge dilet- tantjes bereikt had was wel weer héél knap. Het leefde voortdurend, er zat geen stijfheid of gedwongenheid in, het tempo was werkelijk heel aardig. En af en toe was er werkelijk even de Camera sfeer de geest van 1840. Groot succes hadden natuurlijk de ge zelschapsspelletjes, waarbij zooveel ge zoend werd. Er zijn er bij die tegenwoor dig heelemaal in onbruik zijn geraakt; allicht leidt deze uitvoering tot haar herleving in vele Haarlemsche families. De mode van 1840 bleek een volledig succes, maar welke mode zou geen suc ces zijn als zij gelanceerd wordt door H. M. de Bakvisch? Niet minder slaagde het volgende Ook een moment uit de film: Hc beslissingen nummer van het programma, de Pop- penwinkel bij Maneschijn (groote keuze in poppen van allerlei soort) waarin de poppen tot leven kwamen en haar dan sen uitvoerden toen de winkel gesloten was en de nacht gevallen. Mej. T. van Oort heeft al heel mooie resultaten bereikt met haar rhythmische gymnastiek. Dit was iets heel bijzon ders. Het bewees meteen dat directrice en leeraressen van de Meisjes H. B. S. in het aftandsche oude gebouw jong van hart blijven en voelen voor het nieuwe, het moderne, als het maar mooi en goed is. Stel u eens even voor, tijdgenooten van twintig jaar geleden op de Haarlem sche middelbare scholen, dat wij de meisjes van de H. B. S. op het tooneel hadden zien verschijnen in zulke minus cule jurkjes van zwart satinet, heele maal zonder mouwen, en zonder kousen en schoenen! Het is eenvoudig ondenk baar. En nu vond niemand er zelfs maar iets vreemds in. Het nummer was in drieën verdeeld: eerst de rhythmische gymnastiek, daar na .Harlekijntje" in de daarbij behoo- rende costumes en tenslotte volksdansen. e de publieke tribune reageerde op de van den raad. bij al die voortdurende herkenningen, steeg soms tot zulke hoogten dat des heeren Pfersich's zeggen van Chariva- rius' begeleidende Ruize-rymen wel eens even onverstaanbaar werd. Gelukkig stonden zij ook op de film. Dr. Nolst Trénité, zelf oud-leeraar aan de Meisjes H. B. S., had van deze Rij men weer iets heel bijzonders gemaakt; 't was alles kort en kernachtig, met hu mor van de beste soort, zooals Chariva- rius die altyd weet te leveren. De film in drie deelen wij komen morgen nog op die Ruizerijmen terug toont eerst „De Duistere Krocht" (plaats der handeling: de oude school), dan „De Crisis" (in de Raadszaal) en tenslotte .Het lichtend ideaal" (op Spaar en Hout). Hoe de school aangaat, hoe de lessen verloopen, hoe 't lawaai van de straat, de lekkage van 't dak en het ruimtegebrek er belemmerend werken, hoe een schoolreisje naar Leiden en een schoolbezoek aan de St. Bavo-transen worden gemaaktdat alles en nog veel meer komt er in. De operette in 2 heel kleine bedrijf jes „La Cigale et la Fourmi" van E JacquesDaleroze gaf een aardig in termezzo vol gratie en kleur en lieve melodieën. Aan de regie van mej. Wes sels, aan de muzikale leiding van mej. E. Wille, aan mej. Oort (voor het vo rige numqier) werden hulde en bloe men gebracht. De directrice, mej. Berdenis van Berlekom, werd bedankt voor haar medewerking en zelf hield zy een hartelijk speechje tot de Oudercom missie die zoo veel werk had gedaan. Tenslotte kwam de schoolfilm in drie afdeelingen: „Van Krocht tot Spaar en Hout". De heer Jack Pfersich heeft alle eer van zijn regie. Hij heeft my rondweg verteld dat hij erg trotsch op zijn film is, en dat is te begrijpen. Hij heeft er alle reden toe. De groepeeringen, de ac tie, de keuze van enscèneering op Spaar en Hout, de vondst en de combinatie van zoovele aardige momenten uit het schoolleven, die in een korte film zoo'n mooi overzicht en zoo'n typeerenden in druk geven. het .'s alles heel knap werk. Dat de Meisjes H. B. S. in zoo'n oud, lekkend, ongeriefelijk gebouw ge huisvest is heeft den heer Pfersich gele genheid gegeven om 't dramatische ele ment en de tendenz in zijn film te bren- De wethouder spreekt. gen, en hy heeft daar een dankbaar ge bruik van gemaakt. Alleraardigst is de Raadszitting waarin over de nieuwe Meisjes H. B. S. gedebatteerd wordt, ten Prinsehove-zelf geënscèneerd. Ir. P. F. de Bordes, de onder-directeur van Open bare Werken, treedt erin op als geest driftig wethouder, vermoedelijk van On derwijs, en een mij onbekend acteur is zeer imponeerend als het raadslid-dat- er-niet-aan wil, terwijl op de publieke tribune de oud-directrice mej. Farret en Dr. G. Nolst Trénité zich geducht doen gelden. Ik noem nu maar een paar namen, maar het mooie van zoo'n film is dat iedereen er in voorkomt. Alle leerares sen, alle leerlingen, en concierge Reedijk natuurlijk ook. De verrukking in de zaal UIT DE FILM: De scène in de raadszaal. Hoe de les zal zyn als de school op Spaar en Hout gevestigd is. De slotacte op Spaar en Hout is wel buitengewoon geslaagd. Wy kunnen ons voorstellen dat die omgeving een lich tend ideaal voor de Meisjes H. B. S. is. En deze propaganda voor een nieuwe school zal wel indruk maken, al zijn de tijden er niet erg gunstig voor. Mej. Berdenis van Berlekom huldig de den heer Pfersich onder groote geestdrift van het auditorium. Daarna ging men den dansvloer bou wen en werd er nog lang gedanst. Het was een schoon feest. R. P. H^T COLLEGE VAN B. EN W. DE FUNCTIëN. Naar wij vernemen hebben in het nieuwe college van B. en W. van Haar lem, de wethouders dezelfde functie be houden, die zij hadden in het college in oude samenstelling. WAARNEMEND BURGEMEESTER In de vergadering van het college van B. en W. is aangewezen om voortaan als waarnemend Burgemeester op te treden Mr. J. N, J. E. Heerkens Thijssen. DE „SIAMEESCHE" TWEELING TE LONDEN GESTORVEN. Dezer dagen gaven wy in ons blad een foto van een aaneen gegroeide, z.g. .Siaiheesche" tweeling, de Londen ge boren. Beide kinderen zyn thans, na vier dagen te hebben geleefd, gestor ven, het een twee minuten na het an der. Het gezamenlijk gewicht van deze twee kinderen was bij de geboorte on geveer acht pond. Zij hadden een zeer zwakke bloedsomloop, maar lichaamp jes en ledematen waren volkomen nor maal gevormd. Beiden hadden biyk- baar een volledig skelet, elk een hart en longen. De grootste gedeelten van borst en maag waren aan elkaar ver bonden, men weet echter niet hoever en op verzoek der ouders zal hiernaar geen nader onderzoek worden ingesteld. DE FEESTEN TE BEVERWIJK. DE VOETBALWEDSTRIJD. In tegenwoordigheid van veel publiek, is Donderdagavond op het „Kennemers" terrein de voetbalwedstrijd „Stormvo gels"„V. S. V." .Hennemers Combina tie" gespeeld. Onder de aanwezigen merkten wij op de leden van het hoofd-comité de heeren A. Moens, Joh. B. Coppens, C. J. Miermans en W. de Groot. Om ongeveer 6.45 uur trapte Mr. Moens af. Stormvogels had 3 invallers. Aanvankelijk is Stormvogels sterker, doch weldra blijkt de combinatie in goe de conditie te zijn en een flinke kracht te ontwikkelen, zoodat de keeper van Stormvogels heel wat werk te verzetten krijgt. Het eerste doelpunt wordt gescoord door de combinatie, doch scheidsrechter Katoen constateert buitenspel. Na 20 minuten spelen weet Zwanenburg aan de combinatie de leiding te verschaffen. (1—0). Met dezen stand kwam de rust. Dadelijk na de hervatting maakt Groeneveld voor de combinatie het twee de doelpunt, de stand wordt door den zelfden speler na 10 minuten opgevoerd tot 30. waarna even later Zwanenburg het vierde punt maakt Het spel wordt nu forscher en Storm vogels komt geweldig opzetten, doch de1 verdediging der combinatie weet van Een incident. Konden wij melden dat tot heden alle feesteiykheden zonder incidenten wa ren verloopen, in den afgeloopen nacht is toch eenige rustverstoring voorgeval len. Eenige feestgangers, die in een op gewekte stemming verkeerden, werden door de marechaussée aangemaand, heen te gaan. Toen hieraan niet werd voldaan, wilden zij er met den gummi stok op inslaan, doch dit lukte niet, daar hun hun deze werden oötnomen en een der marechaussées er zelf een klap mee op het hoofd kreeg. Ook werd hun belet van sabel of re volver gebruik te maken, daar hun han den werden vastgegrepen. Gelukkig naderde toen een bezadig der der rijksveldwachters, die de men- schen tot kalmte en doorloopen aan maande waaraan toen voldaan is. Van het gebeurde is proces-verbaal opge maakt. VOLKS- EN KINDERFEESTEN. De feesten werden Donderdag voor middag voortgezet met volks- en kin derspelen, welke werden gehouden op de Meerkade. Ondanks den ongunstigen ty'd, was er ook voor dit onderdeel der feesten flinke belangstelling. Behalve voor de afdeeling langzaam fietsen voor meisjes, was de deelname bijzonder groot, waartoe de beschikbaar gestelde Prijzen niet weinig zullen hebben bijge dragen. Het watersteken, waarvoor 34 lief hebbers waren ingeschreven, heeft kolossaal op de lachspieren gewerkt. Om ruim 12 uur waren deze feesten afgeloo pen en werden de pryzen, bestaande uit kunst en luxe voorwerpen, bj'oute- rieën en boeken, door den voorzitter van het hoofdcomité, Mr. A. Moens, die het geheele feest had bijgewoond, uitge reikt. DE SPORTDEMONSTRATTE. Ook dit deel der feesten is goed ge slaagd. Alles sloot als een bus en de ovatie, aan het einde den hoofdleider, den heer B. J. Wieland Los, gebracht, was dan ook volkomen verdiend. Precies op tijd werd begonnen met de Springrietoefening door meisjes en vrije oefeningen der dames van „Tum- lust" die onder leiding van den heer Wieland Los. correct werden uitge voerd. Hierna kwamen eenige partyen ge wichtheffen en worstelen, door leden van de Beverwijksche Krachtsportver- eeniging D.OH. Worstelen. Veenstra-Kranenburg, onbeslist. Pattesvan Eeck, onbeslist J. Sint, P. Kluft door Sint gewon nen. Kranenburg—van Soest, v. Soest winnaar. Gewichtheffen. Dit bestond in tweehandig drukken, trekken en stooten. G. v. Dijk, 65 K.G., 65 K.G., 85 K.G., A. Mooy, 65 K.G., 65 K.G. 85 K.G., J. Groen 65 K.G., 67 1/2 K.G., 85 K.G., S. Beentjes 87 1/2 K.G. 82 1/2 K.G. 115 K.G. Hierna werden eenige partijen scher men gedemonstreerd op floret, door mevrouw A. J. j. AdmiraalMeyerink en mevrouw E. Aerts—Spatz.De belang stelling waarmee deze en de andere partijen schermen, door de heeren V. Grassine-G. F. Aanstoot en die tusschen de heeren G. F. Aanstoot en H. Rade maker werden gevolgd .toonde aan dat dit naar veler genoegen was. Vervolgens demonstreerden de hee ren D. Brandsen en B. G. Kanne een partij middengewicht boksen. Interessant was het vendelzwaaien door den heer A. Hendriks, uit Eindho ven. Vervolgens werden uitgevoerd door de dames van „Turnlust" een aantal staaf- oefeningen, waarmee veel succes werd behaald. Het belangrijkste was echter het optreden van de leerlingen der Haagsche Kweekschool, onder leiding van dr. J. H. O. Reys, in him Sokol- oefeningen. Dit was zóó goed in orde dat het allen speet, dat nog niet een toegiftje kwam. Het nimmer hoogspringen en pols hoogspringen was eveneens perfect. De heeren H. Thesingh, den Haag, kam pioen van Nederland, F. Bührman, Am sterdam en S. van Musscher te Haarlem sprongen resp. 1.80 M, 1,75 M. en 1.65 M„ terwijl by polshoogspnngen, de hee ren Runia, den Helder, Hartman, West- zaan en v. d. Zee, Haarlem, het tot 3.35 M. brachten. De wegwedstrijd „dwars door Bever wijk", bracht 15 deelnemers aan den start. Precies 5 minuten over 3 loste inspecteur Ragut het startschot en na 11 minuten 40 seconden, was de eer ste op het punt van vertrek terug. Deze de Beverw ijker Schram, had den af stand van 3.5 KM. afgelegd in 11 min 40 sec. Tweede was Hesselingen, var Jmuiden-Ooet in 11 min. 55 1/5 sec, der de De Vreeze, vierde de Ruiter, er vijfde Rooymans, allen te Beverwyl' De nummers touwtrekken gingen tus ploegen van „De Kennemers", „Turn lust" en D.OH. waarby aan Hen nemers" den eersten en aan ,D. O. K. de.i tweede a prijs ten deel vieL De hindernisloop over een afstand van 50 M. werd gewonnen door ploeg C. van „Turnlust" in 1 min. 16 3/5 sec tweede was ploeg B. in 1 min. 25 2 5 sec en derde ploeg C. in 1 min. 33 3/5 sec. Verder werden door de leden var. „Turnlust" nog verschillende oefenin gen gedaan aan brtig en hoogrek, ter- wyi de meisjes eenige aardige volks dansen uitvoerden. Het is een uitnemend geslaagde mid dag geweest. Mastklimmen. Te 6 uur werd op de Meerkade aan gevangen met mastklimmen. Het vuur werk tenslotte was een evenement voor Beverwijk. Nog nimmer zagen wij hier zoo iets schittei ends vertoonen.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 9