PEEK CLOPPENBURG KONINGSTRAAT 31 UIT DE OMSTREKEN INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 CENTS PER REGEL GR. HOUTSTRAAT 38/40, KONINGSTRAAT 31 Wegens belemmering der verbouwing wordt de ingang door den tunnel Gr. Houtstraat Maandag a.s. OPGEHEVEN en is de toegang uitsluitend HAARLEM'S DAGBLAD DE MIDDELBARE SCHOOL VOOR MEISJES. HET 60-JAR1G BESTAAN. Ontvangst ten Stadhuize, Welk een anderen aanblik bood de Oude raadszaal ten stadhuize Vrijdag middag aan dan in de dagen dat we er zoo menige raadszitting medemaakten onder Burgemeester Boreel. Thans de zaal geheel gevuld met dames te mid den van wie zich slechts enkele heeren bewogen, leden van het college van B. en W. en eenige leden van den Raad. Dat de vrouwelijke leden van den Raad er bij waren, dat spreekt wel van zelfl Het waren de deelneemsters aan de reünie ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan der Middelb. school voor meisjes aan wie in de oude raadszaal ververschin gen werden aangeboden, nadat de Bur gemeester haar in de hal van het Raad huis had toegesproken. De Burgemees ter. de heer C. Maarschalk, gewaagde van de toeneming van den bloei der school en van de verandering in de op vattingen „omtrent de opvoeding en het levensdoel" van het meisje, waar aan hij toevoegde wenschen voor den verderen bloei der school. „Haarlem", zoo zeide de Burgemees ter, „dat o.a. om z'n onderwijs, met eere in den lande wordt genoemd, heeft het voorrecht, ook een middelbare school te bezitten, uitsluitend voor meisjes be stemd; een onderwijsinrichting, welke tal van belangrijke gemeenten moeten derven; sterker nog. Haarlem is met die oprichting alle andere gemeenten voorgegaan onze school is de oudste in het land. Genoegzame reden dus om, nu zestig laren sedert hare oprichting voorbij gin gen, bij dezen mijlpaal een oogenblik stil te staan; te meer. wijl aan het 50- jarig bestaan der school. ter oorzake van de tijdsomstandigheden, geene bijzondere aandacht is geschonken; wèl geschiedde dat bij haar zilveren jubi leum, maar die herdenking ligt dus al zeer verre achter ons. Zestig jaren is een lange tijd in het leven van het individu! Bij den een rijst op dien leeftijd de gedachte, dat na nog enkele stappen de grenspaal wel bereikt zal zijn, een an der ervaart, dat het leven alsdan toch wel een eindweegs be g-afwaarts gegaan is. (indien al de 60-jarige leeftijd be reikt is). Niet alzoo bij eene inrichting, als waar van wij thans het 60-jarig bestaan her denken. Zal het wèl zijn en ik constateer zulks met blijdschap ten opzichte van onze Mid£glfcare School vcor Meisjes dan neemt zoor. inrichting met de jaren in bloei toe. en, weet zij met het getij de baker.s te verzetten, dan komt zij. raar mate de jaren klimmen, öe ge meenschap in meerdere mate ten goe de. Ik sprak van toeneming In bloei, en daarbij heb ik niet zoozeer het leerlin gen-aantal op het oog. Er zijn toch ja ren geweest dat dat aantal aanmerke lijk grooier was dan nu. ofschoon het zielental der gemeente belangrijk min der was. Men bedenke daarbij, dat de opvatting omtrent de opvoeding en het levensdoel ten aanzien van het meisje door den geesz des tijds belangrijke wijziging heeft ondergaan in die mate zelfs, dat het aantal meisjes, dat tegenwoordig b.v. een hoogere Burgerschool bezoekt bijna opweegt tegen dat der jongens. Nauwelijks een kwart eeuw geleden kwam het, indien a! toch slechts sporadisch voor, dat een H. B. S. onder hare leerlingen enkele meisjes telde. Doch niet alleen wat het aantal leer lingen betreft ook de wijze waarop het onderwijs wordt gegeven heeft belang rijke wijzigingen ondergaan; niet min der ook ce wijze waarop de leerlingen verpoozing vinden. Zoo denk ik in dit verband aan de aan deze school bestaande vereenïging: Afwisseling van alle dingen is aange naam (A. V. A. D. I. A.), die ongetwij feld ten doel heeft het aangename aan het nuttige te paren. Gelukkig neemt ook thans nog, niet tegenstaande de uitgebreidheid der leer stof, de studie niet zooveel ty'd in be slag dat de tijd tot aangename ontspan ning geheel zou ontbreken. Gelukkig maar, want na prettige ver poozing vlot het werk des te beter en de wijze waarop de ontspanning wordt ge noten is in hooge mate bevorderlijk aan den goeden geest welke op deze school heerscht. Daarom zijn ook de leerlingen de beste propagandiste der school. Als ik dan ook den bloei onzer middel bare school voor meisjes constateer, staat mij niet het leerlingenaantal, maar meer het gehalte van het onderwijs en het rijke programma voor oogen. en'ik behoef daartoe slechts te herinneren oa. aan de reorganisatie, welke vóór enkele jaren dat programma heeft ondergaan, en aan de invoering van het zg. ,4n- speeteurs"-examen bij het verlaten der inrichting. De verleiding is groot om een ver gelijking te maken tusschen den toe stand van nu en dien van vóór 60 jaar toen b.v. slechts enkele onderwijze ressen (geen dames met middelbare be voegdhein) aan de school verbonden werden: doch ik zal dit thans niet doen. Slechte wil ik de bijzonderheid ver- melden. dat. bij alle wisseling van per soneel. de leiding der school gedurende h't lange. 60-j?.rige tijdvak (althans tot on 1923). in handen was van slechts 2 eikender opvolgende directrices, nl. nu v ->n mej. von Sehubertz. in 1901 opge volgd door mei. Farret. De laatste kan inzonderheid op dezen dag met groote voldoening op haar loffelijk volbrachte levenstaak terugzien, en ik zeg haar in <*~-e oc-ger-bükken met groote waardee- r -- '■onecht r.og dank vcor wat zij voor (-_ -„„i en geweekt 5s. Ce ocenwcordige directrice, mej. Eer- var. Bertelmm die. teaelijk met dit jubileum. herdenkt, dat zij 25 jaar aan een eerst als leerares. later ook als di rectrice hare eminente krachten aan de oovceding der vrouwelijke jeugd gewijd heo-'t. breng ik eveneens hulde en dank Voor het vele, dat zij tot den bloei on zer jubileerende inrichting heeft bijge dragen. De beteekenis van een onderwijs-in- ZATERDAG 10 SEPT. 1927 richting als waarvan wij thans het 60- jarig bestaan vieren, is niet licht te overschatten. Hare leerlingen toch, zijn (naar den regel) de moeders van vol gende generaties, en wie zal aangeven de mate van zesgen en geluk, die een verstandelijk goed onderlegde eclitge- noote of huismoeder juist ook door haar kennis en ontwikkeling om zich heen verspreidt? Daarom wensch Ik onze Middelbare Meisjesschool bloei tot in lengte van dagen, tot verspreiding van kennis, tot toeneming van beschaving, tot vermeer dering van vrouwelijk geluk, kortom: tot heil der menschheid en inzonderheid van Haarlem's ingezetenen". De woorden van den Burgemeester werden met applaus begroet. Daarna nam mej. Lefebvre, voor zitster der feestcommissie, het woord om te danken voor de ontvangst. Spr. gewaagde met dank van de groote be langstelling die het gemeentebestuur steeds voor de school had betoond en verzekerde dat de reünisten het op pry's stelden door het gemeentebestuur te zijn ontvangen. Ze noemde deze ont vangst een van de mooiste deelen van de feestviering. Met den wensch dat het gemeentebestuur steeds belangstelling in de school moge blijven koesteren en haar die steeds moge betoonen. eindigde spr. haar kort, maar sympathiek woord van dank. De leden van het college van B. en W stelden zich daarna aan de aanwezigen voor en geleidden de reünisten vervol gens naar de oude raadszaal, waar men nog eenigen tijd bijeen bleef. ''ET ONTSMETTEN VAN WONINGEN. £~N GEMEENTELIJKE CONTROLE-DIENST. Onze Gemeente-Reiniging heeft het met haar nieuwe afdeeling de Blauw zuur-installatie voor het zuiveren der woningen buitengewoon druk. Veelvul dig ziet men de auto van dezen dienst door Haarlem's straten rijden. Herhaal delijk worden eenige woningen per dag onder handen genomen. Deze zuivering geschiedt dan voor particulieren maar ook voor de bouw- vereeniging die daarvoor aanvraag doen. Toch hadden verschillende besturen van bouwvereenigingen en stichtingen ingezien dat. hoewel zuiveren een bui tengewoon afdoend middel is, men al leen met het zuiveren nog niet is waar men wezen moei. Vanwege verschillende vereenigingen ,n stichtingen is men er dan ook toe overgegaan om herhaalde lijk controle op de woningen uit ie oefenen, met de wetenschap dat alleen deze controledienst reeds preventief werkt, wat jammerlijk genoeg! nog voor sommige gezinnen noodig blijkt. Deze controlediensten worden to: heden verricht door particuliere instel lingen of personen. Nu er evenwel vanwege de gemeente een zuiveringsdienst is gekomen, heb ben B. en W. van verschillende zijden het verzoek ontvangen om ook een ge meentelijken controledienst tegen wand gedierte in te stellen. Door B. en W. is thans besloten om bij wijze van proef voor den tijd van één jaar hiertoe over te gaan, mits alle vereenigingen en stichtingen bereid zijn zich bij een der- gelijken controledienst aan te sluiten. De kosten zullen alsdan bedragen f 1 per woning en voor noodzakelijk geble ken extra-proefspuitingen 75 cent per keer. Naar aanleiding van bovenstaand be richt hadden wij een onderhoud met een bestuurder van een belangrijke wo ningbouwverf eeniging uit onze stad. Dezen juichte den getroffen maatregel var. B. en W. toe en had het volste vertrouwen dat de bouwvereenigingen en stichtingen alle tot een dergelyken controledienst zou den toetreden. Onze zegsman vestigde er de aan dacht op. dat dit trouwens meer en meer noodzakelijk is geworden, daar van gemeentewege de noodwonin gen en krotten worden opgeruimd en de bewoners van deze woningen in de hui zen der vereenigingen worden onderge bracht. Nu is het algemeen bekend dat zoo vele noodwoningen onder het ongedier te zitten, vandaar dan ook dat het huis raad eerst door den gemeentelijken ont- smettingsdienst vóór het vertrek naar de nieuwe woning wordt gezuiverd. Het is echter opvallend, dat de bestu ren de grootste zorg hebben met de be woners die op dergelijke wijze aan hen door de gemeente worden toegewezen. Deze zorg is er, omdat velen bewoners nog door een goed voorbeeld geleerd moet worden de woning op een behoor lijke wijze te bewonen. Daarnaast ook moeten de besturen er streng voor wa ken. dat er geen ongedierte in zoo'n woning komt, daar dan de andere be woners hiervan eveneens hinder zouden krijgen. Het moet zelfs wel voorgeko men zijn, dat men in een jaar tijds tweemaal een woning van een gezin dat ook door de gemeente aan een be paalde vereeniging was toegewezen, moest zuiveren, wat de vereeniging op een tamelijk bedrag aan onkosten bracht naast de last voor het bestuur en de naaste bewoners die ook eenige dagen hun woning moesten verlaten. NEDERLANDSCH STUK. BIJ HET VEREENIGD TOONEEL. Het Vereenigö Toneel, directie Eauard Verkade en Dirk Verbeek, heeft, naar het „Vad." verneemt, een oorspronkelijk Nederlandsch tcor.eelstuk in drie bedrij ven, van mevr. M. LimburgClant v. d. My 11 te 's Gravenhage, getiteld .Dool tuin", ter opvoering aangenomen. JULIA CULP GERIDDERD H. M. de Koningin neeft de oekende Nederlandsche zangeres Julia Culp, die op het oogenblik in Cechoslowakye woont, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. MEJ. J. BERDENIS VAN BERLEKOM. „Tien minuten!" zei de jubilaresse van vandaag, die ook Donderdag en Vrij dag al zoo half-en-half jubilaresse was. Want jubileerde haar school niet en is zij niet één met dc inrichting waaraan zij nu 25 jaar als leerares in de Fr ari sche taal is verbonden en aan het hoofd waarvan zy nu sedert eenige jaren staat? „Tien minuten heb ik voor u, maar dan moec ik weer weg voor het diner, want ik zit in de Commissie van ont vangst en dus mag ik niet te laat ko men!" Twee groote deugden van mej. Ber- derüs van Berlekom, waarvoor zy trou wens bekend staat, spraken uit deze woorden: plichtsbetrachting en punctua liteit. En waarover spraken we nu in die krap toegemeten 10 minuten? Waar anders over dan over de school, over de leerlingen, over het gebouw van nu en het gebouw van., straks!? Want over haarzelf is de jubilaresse niet zoo makkelijk aan 't praten te krijgen, vooral niet in tien minuten. Maar over de school? Dadelijk bereid! „Ja, als dat kon, Spaar-en-Hout, zoo als in de film, dat zou inderdaad prach tig zijn, als ten minste het gebouw ge schikt was, waarover ik thans niet oor- deelen kan", zei de jubilaresse. „Maar in ieder geval: Zoo'n groot terrein bij de school en water, dat is tegenwoordig wel een ideaal, waard om naar te stre ven. Gelegenheid voor een buitenschool, beoefening van de zeil-, zwem- en roei- sport allemaal vlakbij.het is in de film nog maar fantasie, maar het zou wel heerlijk zyn als het eens werke lijkheid kon worden. En toch.die oude school.toen ik er 25 jaar geleden voor het eerst in kwam, dacht ik: „Wat 'n somber ge bouw!" Maar of ik er nu in al die jaren aan gewoon ben geraakt, ik weet het niet; een feit is het dat ik het gebouw aan de Krocht nog zoo héél erg slecht niet vind. Verschillende lokalen zijn flink hoog en ruim, de directiekamer is klein, maar ik vind haar, misschien juist daarom, toch niet ongezellig Daar staat tegenover, dat er te weinig lokalen zyn, de trappen zijn te smal en het dak deugt niet meer. Dan moeten de drie hoogste klassen in de „vrije tien minuten" altijd op straat rondloopen in de buurt van de school; er is maar plaats voor 80 fietsen, terwijl er 160 leer lingen zijn, zoodat tenslotte een ander gebouw, vooral met een andere en veet betere ligging, toch wel zc'er gewenscht zou zijn in het belang der leerlingen. Niet dat ik anders over gebrek aan be langstelling van het gemeentebestuur te klagen heb. Van leermiddelen word ik altijd uitstekend voorzien, de voorraad instrumenten voor physica is in de laat ste zes jaren zeer uitgebreid; sedert een paar jaar hebben we ook electrisch licht, zoodat over dag ook de sombere gedeelten van het gebouw verlicht kunnen worden". „Er is wel veel veranderd in die 25 jaren!" „Ach ja: de geest onder de leerlingen vooral, wordt er gezegd. En dit is ook wel zoo: vele dingen zijn geheel anders geworden. Het is in 't bijzonder moei lijker dan vroeger om den werklust der kinderen op te wekken. Maar slechter dan vroeger zijn zij toch werkelijk niet. Vroeger stonden leeraressen en leerlingen op grooten afstand van elkaar, tegen woordig naderen zij elkaar veel dichter. Hierin kan toch waarlijk niet iets slechts gezien worden. Ongetwijfeld is de geest veranderd en sommige dingen doen je wel eens vreemd aan, maar ik geloof toch niet dat er reden is voor ernstige klachten". „Hoe lang hebt u al zitting in 't be stuur van de afdeeling Haarlem der Al liance "Frangaise?" vroegen wij nog, toen de tien minuten al bijna om waren. „Van de oprichting af. Ik heb de afdee ling helpen oprichten er. ben tot verle den jaar secretaresse geweest. Het vorig jaar winter was ik ziek van December tot Mei en mocht, toen ik weer beter was, in den eersten tijd des avonds niet uit. Toen heb ik bedankt als secretaresse, maar ik ben bestuurslid gebleven. Toen de afdeeling, nu ongeveer drie jaar gele den, haar 15-jarig bestaan vierde, ben ik vereerd met de benoeming tot Offi cier d'Académie". De tijd was om. Wij mochten mej. Van Berlekom niet langer ophouden en namen afscheid van de eenvoudige, sympathieke jubilaresse, aan wie zeker vandaag wel weer op on dubbelzinnige wijze zal blijken, hoezeer zij door talloos velen wordt gewaardeerd. ONGELUK BIJ DEN SLUISBOUW. Men schrijft ons uit IJmuiden. Vrijdag is de arbeider B., wonende te Velsen Noord, bij het verrichten van werkzaamheden aan den sluisbouw van een 13 M. hooge stelling gevallen, ten gevolle waarvan een zijner polsen en twee ribben braken. De ernstig gewon de is per ziekenauto van den stalhouder Van G. te Velsen, na door dr. dc Vries Robles te zijn verbonden, naar de Maria Stichting te Haarlem overge bracht. GEVONDEN DIEREN EN VOOR WERPEN. Terug te bekomen by: J. C. Coté, Kloppersingel 165, beursje met geld; P. Kaasenbrood. Harmenjans weg 82 O, roeiboot; C. Burggraaf, Ha- egstraat 38, goude nbroche met steen tjes; J. v. Es, Asterstraat 14rd., dop van een motor; J. Brandenburg, Indi- schestraat 59, bruine hond; H. Scholte, Gierstraat 59, grijze dameshandschoen; Bur. van Politie, Smedestraat, heeren regenjas; Broekhof, KI. Houtstraat 80, kettinkje met slot; Bur. van Politie. Smedestraat, werkkiel; P. W. Hooidonk Soutmanstraat 49, sigarettenkoker; Ken nel „Fauna", Parklaan: grijze kat. ge bracht door Bakker. Spaarnhovenstraat 33, witte kat. gebracht door Van de Kolk, Jan Steenstraat 91; Bur. van Po litie, Smedestraat, portemonnaie met in houd: J. Erkelens, Schoterweg 56. kin- derportemonnaie; J. Bakker. Zijlstraat 69. portemonnaie met inhoud: Laduc, Siwardstraat 22, passer; P. Konings. 2e Hoogerwoerddwarsstraat 34. rijwielbel. merk in étui; D. Philippo, Jan Steen straat 11. rijwielbel. merk In étui: P. Doornbosch. Da Costastraat 25, rtjwiel- belastingmerk; M. Brockbern, Leidsche- vaart 278, rozenkrans; P. Rieu, Hof- meenerstraat 36, sleutel van melkbus; P. Peetoom, Assendelverstraat 27, sleutel van Ford-auto no. 71; H. E. Spee, Kruis tochtstraat 4, doublé speld; H. de Lugt. Damaststraat 44, gouden sierspeld; Bur. van Politie, Ripperdapark 14. haarstrik met speld; mej. Prinsen. Ged. Raam gracht 47, damestaschje met inhoud; P. Punt, Gen. Joubertstraat 21. zakmes; S. de Vries, Smedestraat 1, kinder-zwem- pak. J. Terstel, Slachthuisstraat 91. broche met portret J. Groothuis, Kennemer- straat 17 zwart, twee boeken: mevr. Lammers. Kweektuinstraat 24. R.K. kerkboekje; Havenkantoor Koudenhorn twee cano's; J. Veenhof, Pepynstraat 21 schoolétui; J. Smit, De Clercqstraat 127 étui met schrijfbehoeften; Bureau van Politie, Smedestraat, 12 K.G.-ge- wicht; Van Loon, Oranjeplein 21, 1 K.G.-gewicht; Koningsbruggen, Ane- gang 7 dameshoed; F. Smit, Spaarn- dammerweg 10 D rood, Duitsche her dershond; G. Bijster, Ipenrodestraat 12, witte hond; Bureau van Politie, Smede straat werkjas; Helder Cederstraat 20, heeren jas; G. Bruin, BloemfonteJjn- straat 9, paar bruine kousen; Kennel Fauna Parklaan, zwarte kat, gebracht door mevr. Veen, Kenaupark 16; Bur. van Politie, Smedestraat parelmoertje; P. Hut, Slachthuisstraat 19. rijwielbe- lastingmerk; R. Pillard, Anjeliersstraat 16, rywielbelastïngmerk in étui; J. van Nes, Kritzingerstraat 47, rijwielbelas- tingmerk in étui; Bureau van Politie, Smedestraat, rywielbelastïngmerk; A. Steenstra, Ripperdastraat 15 C. huissleu tel; Wesselink, Kokstraat 9, kinder schopje; J. Bakker, Elzenplein 28, zuig- speen; C. v. d. Goes, Oranjestraat 81, damestasch met inhoud; P. Punt, Gen. Joubertstraat 21, zakmes. Terug te béèorgen bij: A. J. Verharen, Harmenjansweg 42, abonnementskaart (spoor)W. v. Es, Geweerstr. 49, beurs je met inhoud; M. Kimmenaede, Brou wersvaart 86, boender; H. v. d. Ree, Oosterstraat 54, enveloppe met inhoud (geld); J. Ligtvoet, Busken Huetstraat 3, grijs hondje; Kerssen, Schotervoet pad 2, hond (Doberman); J. Sandberg, Scheldestraat 9, wollen yerssey; P. de Wilde, Korteweg 24, kist met gonjezak- ken; Kenel „Fauna", Parklaan; grijs katje, gebracht door Boerkoel, Berkero- deweg 15; T. Bouwman, A. L. Dyse- rinckstraat 23, nummerplaat auto C 26361; J. H. Witte, Nagtzaamstraat 29. portemonnaie met rijw. bel .merk; F. Serné, Siwardstraat 3, pakjes met kin- der- en damesjapon; C.Wezeldyk, Feith- straat 14, penning no. 133; P. Vergers, Zaanenlaan 15, kinderportemonnaie m inh.; W. v. Dijk, Julianapark 7, idem idem; H. M. Klein. M. v. Heemskerkstr 56. rijwielbelmerk met étui; H. J. Nieuwenburg. Celebesstraat 9, idem ld.: H. State. Elzenplein 2, rywielbel.merk (kosteloos); J. Carels. Rollandstraat 61, idem met étui; J. v. Munster. Indische- straat 115, rUwielbelastingmerk; H. Schermhuls, Indischestraat 49, huis sleutel. VERKErr SONGELUKKEN Te Santpoort. Vrijdag werd de gemeentewerkman D. op den Hagelingerweg aangereden door een vischauto. Hij viel van zyn fiets en klaagde over pijn aan arm, been en schouder. Bovendien was zijn jas to taal verscheurd, doch zyn fiets had niet veel schade opgeloopen. D. moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. KLERKEN BIJ DE SPOORWEGEN. EERST DE WACHTGELDERS. Het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegper soneel heeft zich, naar wij vernemen, in verband met het feit, dat door de Ne derlandsche Spoorwegen wederom tot de aanstelling van klerken speciaal bij den Dienst van het Vervoer wordt overge gaan, tot de directie gewend over de vooruitzichten, die daardoor voor de op wachtgeld gestelde- klerken zijn ge schapen. De Vereeniging dringt er op aan voor de bedoelde vacaturen in de allereerste plaats aan te wijzen de kler- ken-wachgelder en daarna degenen wier dienstverband als klerk op aanstelling voor bepaalden tijd niet werd verlengd wegens bezuiniging. Voorts wordt er op aangedrongen, dat geen klerken op wachtgeld voor weder aanstelling zullen worden gepasseerd al leen op grond van vroegere keurings uitkomsten ,doch ieder die overigens in aanmerking komt desgewenscht aan een nieuwe keuring te onderwerpen. CENTRALE NED. AMBTENAARS- BOND. Het hoofdbestuur van den Cc-ntralen Nederlandschen Ambtenaarsbond benoem de in zijn vergadering van 8 September tot zesden bezoldigden hoofdbestuurder den heer J. Wiarda thans bezoldigd voor zitter van de afdeeling Amsterdam van dien bond. HEEMSTEDE HET TELEGRAAFKANTOOR. Het bij post- en telgraafkantoov te Heemstede zal met Ingang van 12 dezer voor den telegraafdienst geopend zijn van 8—21 uur. NED. HERV. KERK. VERDEELING IN WIJKEN. Dr. Korff deelt in „Ons Blad" mede: Op de kerkeraadsvergadering is beslo ten onze gemeente te verdeelen in twee wijken. De grenslijn tusschen beide wy- ken wordt gevormd door de Zandvoort- schelaan, de Koediefslaan en het ge deelte der Lanckhorstlaan, dat van Landzichtlaan tot Bronsteeweg loopt met dien verstande, dat de Zandvoort- schelaan en de Koediefslaan bij de Noordelijke wijk, het genoemde gedeelte der Lanckhorstlaan bij de Zuidelijke wijk behoort. De pastorale arbeid in de Zui delijke wijk is aan mij toegewezen. HILLEGOM. DE TWEEDE FEESTDAG Op Donderdag ving het feest al om 9 uur aan toen versierde sportkarren, auto-peds en vliegende Hollanders een tochtje door het dorp maakten. Alle deelnemers kregen een prijs, het was een aardig nummer, alleen is het jammer, dat er niet meer deelnemers waren. Daarna begon het ringrijden per fiets op de van den Endelaan waar de „Har monie" speelde. De volgende prijzen werden toegekend: het mooiste geheel le prijs Joh. Lubbe en Gonda Lubbe, 2e prijs Jan van der Linden en Annie van Rooden. Ringr)**"** voor dames le prijs Annie van Rooden. 2e prijs Johanna Rovers, 3e prijs Annie van der Lans. Ringrijden voor heeren le prijs P. Nieuwenhuis, 2e prijs J. Verbrugge, 3e prijs J. van der Linden. Ongeveer 11 uur was deze pret al af- geloopen. De harddraverij begon ongeveer 2 uur Elf paarden stonden ingeschreven. Ver over zessen viel de beslissing. Deze is: le prijs f 200 Omega eigenaar van Leeuwen te Groningen. 2e prijs f 75 Miss Zelda Peter zelfde eigenaar. 3e prijs f 40 Hollandia van Lezmond te Stompwyk. 4e prijs van f 30 werd verdeeld over Ne vada B. van L. Ensingh te Heemstede, Monte Carlo van F. J. Koot te Schie- broek, en Meigroet van Th. de Lange te Katwijk, le troostprijs f 50 Bretteur van D. de Vlieger te Haarlemmermeer, 2e troostprijs f 25 Princes Olga van den zelfden eigenaar. BENNEBROEK. DE ORANJEFEESTEN. De Oranjefeesten alhier zijn uitste kend geslaagd. De prijzen van de ver schillende wedstrijden werden door den burgemeester aan de gelukkige winners uitgereikt, de uitslag was als volgt: Driebeenloopen le prijs Gerard Weyers, 2e L. Heems kerk, 3e Bernard Laramerse, 4e Daan Tonnekreek; 5e. G. van Kesteren, 6e T. Assendelft. Blaassla'an: le prijs Teunis de Gier; 2e Nic. Hoo- gervorst, 3e T van der Londen, 4e C. v. d. Mey, 5e W. v. d. .Staag, 6e, Rertus Huierman, 7e W. van der Peet. Reizigerstournée le prijs Corn. Weyers, 2. A. de Gier, 3. Ant. Weyers, 4. P. Nieuwenhuis, 5. Nico v. Lierop (meest passende costuum). Boegsprietloopen le prijs H. Hoogervorst, 2. W. Wub- be, 3. G. Kromhout, 4. Jan Weyers, Baldragen: le prijs: Marie Abswoude, 2. Johanna de Raat, 3. Marie v. d. Berg, 4. Anna Hoogervorst; 5. Secilia Louter, 6. H. Looyengoed; 7. M. v. d. Peet, 8. Lena Wennikers, 9, Alida Pruis, 10. Annie Veen, 11. Keetje Looyengoed. Turf dragen: le prijs M. Witeman, 2. N. Koelemeyer 3. Jo Heemskerk, 4. Emmy Kok, 5. Jans Warmerdam; 6. Marie Lommerse. Sleutel trekken: le prijs M. Kokkelkoren, 2. Nel. Weyers, 3. Jeanne Jansen, 4. M. Verbruggen, Ringsteken per fiets: le prijs: Elsje des Bouvrie; 2. M. Smit, 3. Truis Smit, 4. Geertruida van Lierop. Etalagewedstrijd: le prijs: K. S. Sijtsma, 2. F. J. Kragt, 3. C. Out, 4. H. Nieuwenhuis, 5. J. F. Lommerse. Bloemencorso: Groepsprijs: mondorgelclub „Hierna Beter", le prijs versierde rijwielen L. Kohier, 2e N. Oleyenhoek, le prijs bok kenwagen, Maas Kout. 2. van Rooyen Extra prijs mooist versierde kinderwagen Paula. Ida en P. van Waveren. Ringrijden: le prijs Mej. de Vlieger. 2. van Rooyen 3 Dergman, 4. H. Kragt. Extra prijs voor het mooiste geheel 4 kistjes sigaren. Krijn van Keulen. ZANDVOORT. GEMEENTEBEGROOTING Thans hebben Ged. Staten de bc- g:-3tlng van Zandvoort goedgck:u.d. OKII BLOEMENDAAL. GEVONDEN DIEREN EN VOORWER PEN. Terug te bekomen bij: J. Metzelaar H. Roozenlaan 27, Haar lem, een bruine portemonnaie; L. Kui per le Helmerstraat 323 huis. Am sterdam een broche; M. v. d. Peijl, H. Rooze.nlaan 47, Haarlem, een doublé armband; Metselaar, Bloemendaalsche- weg 267 Overveen, een lorgnet in étui; Bestelling. Oranje Nassaulaan 64, Over veen. een bont; P. Kalbfleisch, Coorn- hertstraat 17 Haarlem, een paar dames handschoenen; Kleverlaan 49, Bloemen - daal een Teddy beer; de Visser, Park weg 5, Zloemendaal, een poes, W. J. v.d. Berg p.a. Jutte, Borneostraat 24 Am sterdam, een zilveren beursje; Wicherts Noordertuindorplaan 6, Haarlem, een grijze hoed; H. Philippo, de Clercq straat 103, Haarlem, een zilveren dames horloge; J. W. Stier. Kleine Houtstraat 112 rood. Haarlem, een sigarenkoker; Ten Have, Zandvoorterweg 227, Zand voort, een hondenhalsband; P. Koele- mjj, Zuidertuindorplaan 9a, Haarlem, een groote groene broche; van Ooijn, Lage Duin -n Daalscheweg 9 b Bloe- mendaal, een huissleutel, een kleerbor stel, een fantasie armbandje, een me talen beeldje, de Vries, Alb. Thymlaan 31 Bloemendaal, een gulden; P. Bersee, Midden Duin enDaalscheweg 15, Bloe mendaal, een rywielbelastïngmerk 1927; V,'. v. Kessel, Ramplaan 102, Haarlem, een gouden schakelarmband; J. v. Vel sen, Leidscheplein 11 rood, Haarlem, eenu zilverbon; G. v. d. Molen, Saenre- damstraat blok 4 D, Haarlem, een deuk hoed; G. v. d. Veldt, Delftstraat 37 zwart, Haaiïem, een zeil van een auto- kap; T. Tonkens. Oranje Nassaulaan 45, Overveen, een padvindersriem; F. Hek- ker, Militaireweg 14, Overveen, een re genjasje. H. Nieuwenhuizen, Dlederik- straat 9, Haarlem, een paarse directoir; G. v. Overbeek, Bloemendaalscheweg 250 Overveen, een vulpotlood; Bever sluis. Zomerzorgerlaan 4, Bloemendaal, een dames vulpenhouder in étui; aan het bureau van politie te Overveen, een bruine heeren portemonnaie, een dames taschje, een tabakspijp, een kinder- portemonnaie, een damesbeursje, een zakmesje, twee kleine sleuteltjes, een schoen, twee huissleutels, een sleutel» merk B. K. S„ een kaïn. HAARLEMMERMEER DE JUWEELEN SPELD Bij gelegenheid van het te Hoofddorp gehouden concours-hippique had een dame uit Amsterdam het ongeluk een juweelen speld te verliezen. Thans is ge bleken, dat die vermoedelijk door een zwerver is gevonden. Hij vervoegde zich op het erf van een landbouwer aan den Sloterweg en vroeg aan de bewoonster of zij een speld wilde hebben, die hU te Hoofddorp tijdens het concours had ge vonden en die voor hem zoo hij zeide toch geen waarde had. De vrouw ech ter zag dadelijk wel dat het geen bazar- artikeltje was en liet de speld deskun dig onderzoeken, waarbij bleek, dat zé een niet onbelangrijke waarde vertegen woordigde. De vrouw deed aangifte bfj de politie, die een onderzoek instelt. BEVERWIJK. HET VUURWERK. Tijdens het vuurwerk op de Meerkade kwam een zoogenaamde „telegraaf", niet terug, doch ontplofte boven de hoof den der toeschouwers. Hierdoor bekwa men verschillende personen brandwon den aan gelaat, handen en armen, ter wijl ook kleedingstukken werden be schadigd. Het ergste was er aan toe mej. P. D. uit Zaandam, die de bran dende stukken in haar oogen kreeg en die dadelijk naar een dokter gebracht moest worden. De kans is niet gering dat zij een harer oogen zal verliezen. INBRAAK. In den nacht van Donderdag op Vrij dag, is ingebroken ten huize van de fa milie N. aan de Cornells Amsestraat. Verschillende voorwerpen o.a. een rijwiel en een naaimachine zijn medegenomen. De naaimachine is evenwel door de politie opgespoord. IJMUIDEN IJMUIDEN'S BLOEI In de laatste bestuursvergadering van de Vereeniging „IJmuiden's Bloei" werd medegedeeld, dat de administrateur der vereeniging een gemeentebetrekking had aanvaard. Daarom werd besloten een oproeping voor een nieuwen administra teur te plaatsen, die tevens het Bureau voor Vreemdelingenverkeer aan zijn huis moet hebben. Van den Minister van Waterstaat was bericht ingekomen, dat er mogen wor den geplaatst twee wegwijzers en zes banken op het terrein van het Staats- visschershavenbedryf. De jaarvergadering zal zoo mogelijk nog vóór 1 October gehouden worden. Een der leden wees er op. dat dezen zomer weer is gebleken, hoe noodig een weg naar het zeestrand en een parkeer plaats voor auto's zijn. De voorzitter zeide. dat hieraan voortdurend wordt ge werkt. Medegedeeld werd, dat het Hoofdbe stuur der Nederlandsche Reisvereeniging zijn dank heeft uitgesproken voor de wijze, waarop „IJmuiden's Bloei" heeft medegewerkt aan de excursie met de Monte Olivia. Als de vereeniging het volgende jaar weer iets dergelijks organiseert, zal dit zeker van IJmuiden uit geschieden.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 14