BEURSKRONIEK fi\h VOETBAL HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 17 SEPT. 1927 Lires en francs. Iets over suiker. Nieuwe emissiestroom. De Amsterdamsche Beurs. Amsterdam, 15 September. Sedert Poincaré eenigen tijd geleden de mededeeling deed. dat er vóór de verkiezingen van 1928 geen verdere financieele operaties op touw zouden worden gezet, heeft de franc geen fluctuaties van beteekenis vertoond. De internationale speculatie zag waar schijnlijk in, dat het onbegonnen werk was, hier iets te ondernemen. Want al verklaarde Poincaré ook, dat er vóór dat tijdstip geen sprake zou zijn van valorisatie, noch van stabilisatie, om dat beiden illusoir zouden zijn zonder politieke stabiliteit, hij gaf wel zooveel te kennen, dat de regeering zou ingrij pen. wanneer de frahc ondertusschen misschien neiging tot fiucfcueeren mócht gaan vericonen. Men is thans in Frankrijk algemeen de meening toe gedaan, dat het land nu kan rekenen op een periode van rust. die minstens een maand of zeven zal duren. En men gelooft, dai de handel en de industrie in dien tijd rustig kunnen voortw mken, zonder vrees voor politieke complicaties. Hetgeen aan de innerlijke versterking van den economischen toestand en dus van den franc, zeker ten goede za! moeten komen. Sedert de Italiaansche regeering voor eenigen tijd mededeelde, voornemens te zy'n de lire te handhaven op een peil van 90 per pond sterling, hebben ook daar de noteeringen weinig afwijking ver toond. In financieele kringen is de meening overheerschend, dat zeer bin nenkort een belangrijk besluit te wach ten is, dat tot effect zal hebben, dat een feitelijke stabilisatie van de lire zal plaats vinden op het huidige niveau, als een begin van de wettelijke stabilisatie. De Ban ca dltalia zou ongeveer dezelf de volmachten verkrijgen, als de Bank van Frankrijk en het recht verkrijgen biljetten uit te geven voor het aankoo- pen van buitenlandsche valuta. Zoodat zij automatisch een verdere appreciatie van de lire zou kunnen tegengaan. Thans moet uit verschillende mede- deelingen blijken, dat het met de Cu- baansche plannen tot beperking der suikerproductie nog niet zoo ver is als men geneigd was aan te nemen. Er moet dan op het oogenblik niet anders bestaan dan een eenvoudig schema voor een wetsontwerp tot het reglementee ren van den suikeroogst op Cuba. Aan gaande de instelling van een suikerbu reau -vor den verkoop van de suiker op de wereldmarkt is momenteel nog niets te zeggen. Men weet niet, hoe dat wel door. de verschillende belanghebbenden zal worden opgenomen. Ook het plan om te komen tot een algemeene beper king van de suikerproductie is heel delicaat, omdat de belangen der biet suikerproducenten in Europa niet de zelfde zijn als die van de rietsuikerpro ducenten. Zoodat men in ingewijde kringen betwijfelt, of de conferentie van suikerproducenten, die men op het oog heeft, wel slagen zal. De stroom emissies is weder met groo- te kracht komen opzetten. Er werden deze week talrijke belangrijke emissies, meest buitenlandsche obligatie-uitgif- De Wedstrijden van den komenden Zondag. Drie wedstrijden in Haarlem en bo vendien nog StormvogelsSparta en Zand voortBloemendaal I Welk een verschil met de vorige week,- toen R. C. H. voor haar wedstrijd tegen H. B. S. niet de minste concurrentie te duchten had! Alles was uit! E. D. O. naar Dordt, Haarlem naar Amsterdam, Zandvoort naar Bussum! En H. F. C. was vrij. Nu moeten de Haarlemsche liefheb bers hun keus doen uit de volgende wed strijden: H. F. C.Spartaan. E. D. O.—Ajax. HaarlemH. V. C. Aan de Spanjaardslaan komt de Slo- terdijksche club Spartaan op visite. Deze stevige ploeg zette Zondag de com petitie in met een verrassende 31 over winning op Blauw-Wit. Ze schijnt dus flink sterk te wezen. Maar ongerust zijn we niet, want H. F. C. komt met het volgende elftal uit: Van der Meulen, Weber, Van Haeren, Reuvekamp Gille, Kuypers, De Jonge Reydon, v. Wijk, Miezérus, Sigmond, v. d. Berg. En E. D. O., die de vorige week zulk een schitterende 7—1 overwinning op D. F. C. in Dordt behaalde, ontvangt Ajax, dat nog niet voor de competitie gespeeld heeft. Maar de Amsterdammers ontvin gen Zondag Sparta voor het spelen van een vriendschappelijken wedstrijd, die ze met een 61 nederlaag naar huis terug stuurden. Waarmee we dus maar willen zeggen, dat er morgen aan de Klever laan twee voorhoeden tegenover elkaar ten, op onze markt ondergebracht. Ver der werden weer verschillende nieuwe aangekondigd, o.a. 4000 aandeelen Compagnie Commerciale et Industrielle du Liège (elk groot frs. 1000) tegen 255 1/2 pet., f 200.000 aand. Cult. Mij Pangheotan tegen 125 pet. (uitsl. v. aan- deelh.), f 3 millioen 4 1/2 pet. obl. Ne- derl. Indische Gas Mij tegen 99 pet., terwijl door een Nederlandsche bank- groep S 5 millioen van de leening van 25.000.000 6 pet. 5-jange notes Deut sche Bank werd overgenomen. Deze lee ning zal tegen 99 1 2 pet. worden aange boden. Verder werden ter beurze ge ïntroduceerd aandeelen Cultuur Mij. Koerintji tegen 140 pet. De emissies Rotterdam en Intern Maschinen A.G werden overteekend. De beurs opende de week heel stille tjes, voor de meeste afdeelingen. Er was nagenoeg geen handel en een be paalde tendenz viel er niet waar te ne men. Later werd de stemming nog wat minder rooskleurig, onder den invloed van de weinig opwekkende berichten voor Kon. Olie o.a. het uitbreken van den strijd tusschen Koninklijke en Standard Oil in China enz. Doch nog weer later kwam de markt onder den „oliedruk" uit en kreeg een opgewek ter voorkomen. Het is evenwel begrijpe lijk, dat de koersen in de bankafdeeling voor het meerendeel iets lager afkwa men. In de industrieele afdeeling trokken vooral Jurgens ,"e aandacht door een flinke stijging met ca. 17 punten tot boven 212. Een verklaring wist men voor de vraag niet te geven. Kunstzijdewaar den eveneens gevraagd en hooger. Ove rige fondsen meestal prijshoudend. Oliewaarden gedrukt. Soms was het aanbod in Koninklijke zeer groot. De koers bleef per saldo nagenoeg onver anderd. Rubbers, waar weinig in omging, vertoonden aanvankelijk een neiging tot dalen. Later verbeterde de tendenz een weinig, zoodat de koersen zoo on geveer op het niveau van verleden week of daaromtrent, afkwamen. Scheepvaarten maakten een goeden indruk, al was de affaire hier in het begin niet groot. Later nam de vraag in omvang toe, voor Nievelt, Java, China. Japan, Lïoyd, enz. De koersen vertoon den per saldo zeer weinig verschillen met die van de vorige week. Suikers evenwel hadden af en toe een kwaden dag met een onregelmatig ver loop en lustelooze houding. Later werd de stemming echter weer vaster. Dit kon echter niet verhinderen, dat het koerspeil vrij algemeen daalde van 5 tot 10 punten. De tabaksmarkt opende deze week vast, op de goede vooruitzichten voor de najaars-inschryvingen en de verwach tingen voor den komenden oogst. Later kwam er aanbod opzetten, doch daarna werd de tendenz weer vaster. De han del was geperkt. Deli Batavia en Se- nembah per saldo iets hooger. Arends burg en Deli Mij wat lager, hetgeen wel de verdeelde stemming illustreert. De grondtoon was desniettegenstaande vast te noemen. BEURSMAN. komen te staan, die de kunst van scoren verstaan! Ook in Umuiden een belangrijke wed strijd tusschen de Stormvogels en Spar ta. De LJmuidenaren hebben tegen H. V. V. reeds het zoet der overwinning ge smaakt, zoodat ze morgen met veel ver trouwen het veld zullen betreden. Maar Sparta heeft de vorige week ondervon den, dat er stevig gespeeld moet worden om tegen een sterke club de overwin ning te behalen. De Rotterdammers ko men dus stellig „tot aan de tanden ge wapend"! R. C. H. gaat naar den spiksplinter- nieuwen winner van den Zilveren Bal, Excelsior. De laatste won Zondag op Spangen maar liefst met 50 van Feijenoord. En nu de club van Bak op eigen terrein aan het Toepad speelt, droomt misschien elke Excelsior-suppor ter reeds van een nieuwe groote over winning. Maar zij zullen ondervinden, dat de Racing nog tot goede dingen in staat is! Haarlem verloor Zondag in Amster dam twee kostbare punten tegen A. F. C. en dat nog wel na het spelen van een heel goeden wedstrijd. Nu spelen de rood broeken morgen aan den Schoterweg te gen he; Amersfoortsche H. V. C., een vereeniging, wier kracht wü nog niet kennen. Zij won Zondag met 43 van Velox, zoodat zij in ieder geval den weg, die ter overwinning voert, weet te -in den. Haarlem zal zich echter geducht inspannen, om zich thans de sterkste te toonen. Daar kan men van op aan! De wedstrijd Zandvoort.Bloemendaal kan veel moois te zien geven, vooral omdat de Zandvoorters reeds twee pira ten binnen hebben en omdat Bloemen daal de vorige week een eervolle 43 nederlaag leed. Als de teekenen niet be driegen, zou een gelijk spel hier wel eens het resultaat kunnen zijn. Vooral de middenlinie lykt ons niet bijs ter sterk. Morgen komt. Sparta op bezoek. De Rotterdammers boekten Zondag j.l. met hun zoo goed als volledige elftal "n stevige nederlaag tegen Ajax. Dit houdt echter volstrekt niet in, dat Stormvogels een gemakkelijke overwinning wacht, vooral niet, nu de Stormvogels-achterhoede door het niet medespelen van Haak da nig verzwakt is. Een troost is. dat Thys- sen momenteel weer zoo goed op dreef is, zoodat 't Formenoy c.s. niet gemakkelijk zal vallen hem te passeeren. Wij ver wachten een spannenden strijd met als zeer waarschijnlijk resultaat een gelijk spel. Het Stormvogels-elftal ziet er als volgt uit: Thijssen, Veuger, Koster, Vermaak, Snoeks, v. d. Velde Sr. de Jonge, Oldenburg, Houtkamp, v. d. Velde Jr., Boekelaar. AJAX III—STORMVOGELS II Met het volgend elftal bekampt Stormvogels II Zondag a.s. Ajax Hl: De Waard, v. d. Lugt, Heylig Jr., de Boer. Visman, Heylig Sr De Waard, Hoogerduin, Visser, v. Hemert, Muller, E. D. O.—AJAX. Men schrijft ons: De eerste thuiswedstrijd van E. D. O. in de competitie is tegen het sterke Am- sterdamsehe Ajax. Gelet op de presta tie, door E. D. O. geleverd in Dordrecht mogen wij aannemen, dat we een span nenden strijd kunnen verwachten, daar Ajax nog altijd tot de leidende clubs behoort, en voor het Haarlemsche pu bliek altijd een gaarne geziene tegen partij is. E. D. O. schijnt in goeden vorm te zijn en zal zeker wel haar best doen om een zoo goed mogelijk resultaat te verkrijgen, want het is bekend, dat de roodzwarten tegen de sterkste clubs haar beste spel ontplooien. E. D. O. komt geheel volledig uit, dus als volgt: Meenhorst, Kuil, Boerée, Perukel Sr., Dinkla. C. v. d. Laan, Swart, Tanis, Steffens, Perukel Jr., v. d. Hurk. EXCELSIOR—R. C. H. Men schrijft ons: R. C. H. gaat morgen den winnaar van den Zilveren Bal in eigen huis opzoe ken. Het winnen van den Zilveren Bal is op zichzelf reeds een prestatie van be lang, doch als men daarbij bedenkt dat de eindstrijd ging tusschen Excelsior en Feijenoord en dat Excelsior met liefst 50 van de kampioenen van vorig jaar heeft gewonnen, dan behoeft het geen nadere toelichting dat R. C. H. een war me ontvangst tegemoet kan zien aan het Toepad. R. C. H. komt uit met: Radsma. Kuyt, Krom, Geutskens, Nieuwenhuis, Prevost, Nachtegeller, v. Dam, Verkerk, Ruys, Brugman. R. C. H. 2—BLAUW WIT 2. R. C. H. 2 speelt zijn eersten competi tiewedstrijd op eigen terrein tegen Blauw Wit 2. HAARLEM—H. V. C. Tegen het sterke H. V. C. uit Amers foort verschijnt Haarlem morgen aan den Schoterweg als volgt: De Vries, Cats, Mooie naars. Dik, Bieshaar, Torringa, J. Kammeyer, De Geus, Huysmans, Van Daalen, Fiévez. HAARL.VOETBALBOND HET BEGIN DER COMPETITIE. Zoo zal dan Zondag a.s. de zomer* vacantïe van onze voetballers in den HaarL \oetbalbond ccn einde nemen en de competitie weer beginnen. Het weer leent er zich uitstekend toe,-zoo* da<t men naar alle waarschijnlijkheid reeds spoedig behoorlijk spel kan aanschouwen, temeer daar tcgenwoor* dig talrijke vereenigingen de gewoonte hebben om de voetbalschoenen in het geheel niet meer op te bergen. Wat de indeeling betreft, merken we op, dat er wederom itwee eerste klasse afdeelingen zijn gevormd. In I A zijn ondergebracht: Haarlem IV, Ripperda, I. V. O., E. D. O. III, Schoten II, Bloemendaal II, Bennebroek. V.S.V. II, D.I.O. In afd I B: Haarlem III, R. C. H. Ill, H. F. C. Ill, E. D. O. IV, Haarlem Veteranen, Zeemeeuwen, Hillegom, Schoten II A, Kennemcrs, II en V. V. H. Als nieuwelingen treffen we 6aan. Ripperda en V. S. V. II, die zich het vorige seizoen bij de promotïewed* strijden een plaats in de hoogste af» deeling wisten te veroveren. Ook D. I. O. is na een kortstondig verblijf in den N. V. B. tot den Haarl. Bond teruggekeerd. In I B treffen we de Zeemeeuwen aan. Deze vereeniging speelde het vorige seizoen nog in de derde klasse van den H. V. B. en wist daarvan het kampioenschap te veroveren. Het be* stuur van den Bond promoveerde de jonge vereeniging thans rechtstreeks by keuze naar dé eerste klasse en ge let op de resultaten van verschillende ^•iendschappelüke wedstrijden was daar aanleiding toe. al is het natuur» lijk geen zuivere maatstaf. De overige afdeelingen zijn als volgt samengesteld: Klasse II D: V.V.H. II, Spaarnevogels, Spaarne* stad, Hillinen II, H. H. G. S. C., Scho ten III, D.W.O., D.I.O. III. Klasse III 'A: Bennebroek II, Spaarndam. Spaar* nevogels II, I.V.O. III. Ripperda II, Halfweg II. Klasse III B: Swastika, Kinheim II, Droste, D. W.O. III. Stormveld II, V.OG. II, Hillegom III. Klasse III C: E.H.S, III, V.S.V. IV, Damiatcn. D.S.K. II, Zeemeeuwen III, E.D.O. VI, Kinheim III. Klasse III D: H. F. C. VIII, E.D.O. VII. R.C.H. VII. Kennemers IV. Zandvoort III, Bloe* mendaal III, T.H.B. III. Klasse III E: D.W.O. II, V.O G. III, Bloemen» daal IV, Zandvoort IV, Zeemeeuwen IV, Schoten IV, E.H.S. IV. Klasse III F: Damiaten II, Swastika II. Zee* meeuwen II. Ripperda II, V.V-H. III, Hoofddorp H, Hillinen Hl. Ie klasse Noord: D. T. V—D. D. V. Koog Zaandijk—Excelsior. Ie klasse Zuid: Het Zuiden—H. S. V. D. K. C.—Vitesse (L.) FluksDeetos. 2de klasse B: Sportief—D. E. V. II D. T. V. HSport Vereent. Swift HHaarlem II 2de klasse D: Ulysses—L. U. T. O. D. D. V. H—Advendo OOSTELIJKE AFDEELING le klasse A: NovïomagumEK. C. A. le klasse B: Naas—H. K. C. D. O. S.—Zwart Wit. NOORDELIJKE AFDEELING le klasse: Rood ZwartFriso VoorwaartsW. K. Prom.-degr. Noord, le klasse. KineaSparta. Overgangsklasse A: O. S. C. A.—Bilthoven (12-2 u.) Ready Tekca n—Eendracht (10-12 u.) Olympia—Oosterpark. Overgangsklasse B: Haarlem—K. V. O. B. E. P.—Z. K. V. Overgangsklasse Zuid: Ons EibernestA. L. O. O. S. C. R.—Die Haghe. Rozenburg—Deetos II. H. K. B. De competitie van den plaatselijken bond zal 2 October aanvangen. De volgende twaalftallen gaven zich reeds op: Haarlem III, Advenda II, S. V. n, G. S. D. I en II D. V. V. 3 en T. H. B. I. O.a. missen we nog Halfweg Vooruit. ZOMERCOMPETITIE Voor deze competitie moet Zaterdag gespeeld worden S. V. aAdvendo B. MEDISCHE KEURING VAN KORF-. BALLERS Evenals by enkele voetbalvereenigin- gen reeds keuring van spelers en adspi- rantspelers bestaat, komt ook in de korf balwereld deze sportkeuring. In Amster dam is een sportkeuring-bureau opge richt. De Utrechtsche club R. U. C. heeft reeds een medischen adviseur. Haarlem mag niet achterblijven. Is het niet iets voor de H. K. B.? DAMMEN. POSTDUIVEN. HAARL. POSTDUTVENBOND. Deze bond hield een wedvlucht van Vilvoorden (België) afstand 162 KM., waaraan door de aangesloten vereeni gingen werd deelgenomen met 408 dui ven, loslating had plaats te 10 uur, de prijzen werden als volgt behaald: J. Groot 1, A. Schuiten 2, 13, 67, G. J. v. Tongeren 3, 11, 14, 42, 43, 48, 51, 56, W. Keur 4, W. Petri 5, 15, 50, 58, 79; H. Holsken 6. 24, 29, H. Roosdorp 7, 61, Jan J. Lasschuit 8. J. J. Hart 9, 33, P. Brakel 10, 38, 66, H. Stappers 13, 18, 25 78, B. H. Gort 16, 17, 35, W. Spoor 19, 31, 44, M. Mes 20. 41, A. Kramer 21, L. Gimbrere 22, 65, J. W. Radsma 23, J. F. Harmsen 26, P. H. Boeree 27. 45, P. A. Bosse 29. 64, J. F. Terhorst 30. B. J. Nieuwenburg 32; P. J. v. Daalen 34 47 77; P. v. d. Veen 36; J. J. Kan 37 60 69; Joh. Hartel 39; J. J. Petri 4» 52; J. B. v. d. Meer 46 53: A. J. Verdonschot 49; R. Slot 54 71 72 74; H. Fikkert Jr. 55 62 80; C. v. t. Ende 57; A. Selhorst 59 81; J. Verver 63; G. J. Kors 68 76; D. Radsma 70; W. v. Kampen 73; J. J. v. d. Meiden 75; H. J. Handgraaf 82; Eerste duif te 12 uur 39 min. snelheid van 1013 meters per minuut, laatste prijswinner te 12 nar 54 min. Wedvlucht vanaf Halle Zondag 11 Sep tember, afstand 185 K M., los te 8 uur. P. H. Boeree le; H. Holsken 2e, 15e 29e; C. v. t. Ende 3; J. Staphorst 4 11 44; J. Groot 5; J. G. N. Leurs 6 17 35 39 43; P. Kruyer 7 30; P. Bannlnk 8; Th. Mens 9; Joh. v. d. Pol 10 32; T. Cornet 12 13 22; P. J. v. Daalen 13; J. H. v. d. Broeke 14 21 41; W, Walgien 18; Joh. Hartel 19; G. J. v. Tongeren 20 24 28 31 34; L. r, Meurs 23; C. Hoogendoom 25, 36; J. Bo- gaert 26; Jan J. Lasschuit 27; R. Slot 33; J. H. Hart 36; M. Mes 38; H. J. Hand- graaf 40; L. Koning 42 45; L. Koper 46; eerste duif te 10 uur 40 min., snelheid van 1159 meters per minuut, laatste prijs winner te 11 uur 14 min. BIOSCOOP Cinema Palace. Van het Wereldnieuws zijn ditmaal, vooral Interessant de autorennen, waar bij den toeschouwers zelfs een ongeval en het wegdragen van het slachtoffer niet gespaard worden. „Parijs in Charlestonroes" is het eer ste hoofdnummer. De humor heeft er de overhand in, al is het niet te hopen, overigens, dat het „moderne huwelijk" zoo is als dat van den dokter, die met zijn vrouw de hoofdrol vervullen in deze comedie, die wordt aangekondigd als een geestige presiflage op het moderne huwelijk en dan ook inderdaad eenige geestige vondsten telt. Als regisseur heeft Ernst Lubitsch goede dingen in deze film gedaan; voor al het gedeelte waarin de Charleston- roes aanschouwelijk wordt voorgesteld, doet het wel. „De donkere sloppen van Algiers" is de titel zegt het reeds, een rol prent van geheel anderen aard. Het is een realistisch werk waarin o.m. aan schouwelijk en afschuwwekkend wordt voorgesteld hoe het bij den handel in meisjes en vrouwen toegaat. De trucs, die bij dezen weerzinwekkenden „han del" worden toegepast krijgen we in aangrijpende scènes te zien. Dat door dit alles een liefdesgeschie denis is heengeweven, spreekt vanzelf De film is hier en daar wat melodra matisch maar dat kan in dit geval, als waarschuwing tegen het gevaar en zijn gevolgen, geen kwaad. Een compliment voor de muzikale begeleiding! Luxor-Theatcr, Deze week is het programma in bo vengenoemd theater niet alleen goed, maar het ls buitengewoon goed. De di rectie heeft een programma samenge steld, dat klinkt als een klok. We kun nen dan ook ieder die belang stelt in prachtige natuurtooneelen en fraai spel, aanraden een bezoek aan het Luxor- Theater te brengen. De Pathé-revue geeft veel verschei denheid en vooral de tooneeltjes uit de Karpathen vragen belangstelling. Maar dan komt één der glansnummers van het programma, n.l. „De Reis van de Monte Olivia naar de Noorsche fjorden" We weten allen wel dat dit schip met 1500 leden van de N. R. V. een reis naar Noorwegen heeft gemaakt, maar wat daar gezien werd weten we niet en dat wordt u op de film vertoond. Aller eerst het vertrek uit IJmuiden waar dui zenden aan den wal stonden om het ver trek gade te slaan. Vervolgens zien we de overweldigend schoone natuur van de fjorden. Dat was schitterend met al de watervallen en sneeuwpoorten. Eigen aardig was ook toen de reizigers eenige honderden meters hoog waren geklom men het waarlijk niet zoo kleine schip een gewone stoomboot geleek. Het was een lust voor de oogen dit nummer te zien en we kregen een indruk hoeveel de reizigers genoten moeten hebben.,. Als altijd bevat het Luxor-Nieuws veel actueels met als slot iets voor de dames Femina. Het hoofdnummer sluit zich geheel bij het voorgaande aan. Prachtig van op zet, schitterend spel enz. Dit werk is met goud bekroond op het congres in 1926 te Parijs gehouden. „De man met de Hispano" is een groot dramatisch werk in 10 acten en is gespeeld door de tooneelspelers van de Comédie Fran- Caise. Het is de schiedenis van een ge- ruineerd jongmensch die naar Senegal wil vertrekken maar door verschillende omstandigheden dit voornemen niet ten uitvoer brengt. Hij komt in aanraking met Lady Oswill. Hoewel deze dame ge huwd is. gaat ze terwille van George een echtscheiding aan. Haar man is echter op de hoogte van den toestand waarin George verkeert en hij geeft hem den raad te verdwynen. Als deze daaraan gevolg geeft wordt hij door Oswill gered en het slot is: Eind goed, al goed. Rest ons nog een woord van lof te brengen aan de muziek die voor deze gelegenheid uitgebreid was. Het geheel is een programma dat veel belangstelling zal wekken, getuige reeds het bezoek van Vrijdagavond. Scala. De film ,De schreeuw in den nacht" dient wel in 't bijzonder vermeld te wor den! De hoofdrollen worden er op bui tengewoon interessante en vlotte manier vertolkt door den hond Rin-ton-tin, den wereldberoemde, een schat van een baby, de kudden schapen en.... een lammer gier van vervaarlijken omvang, die als „acteur" ook buitengewoon groote talen ten toont te bezitten. Maar niet alleen om die wonderlijke dressuur, of om die teeder smeekende, bijna menschelijke blikken van Rinty of die grappige graai- beweginkjes van de baby is deze film zoo uitmuntend boven andere. Ook het film verhaal is goed. De intrigue. Die is een voudig, niet tè sensationeel en in ieder geval zeer spannend. Wij zullen den in houd van deze voortreffelijke film niet verder verklappen, doch willen slechts den raad geven, het werk „De schreeuw in den nacht" te gaan zien. In Scala wordt ook nog een revue op gevoerd. Door het gezelschap Joop So gers. De titel is als wij 't wèl hebben „Bob wat heb jij met Jet gedaan"? Deze revue is meer een operette-ach- tige klucht, of een zeer kluchtige ope rette, dan een.revue. Maar dat doet er niet toe. De medespelenden, vooral Bobby muntten uit in vermakelijke dwaasheidsprestaties. De bezoekers van Scala de zaal was stampvol waren uitbundig van vreugde. 't Was als lederen Vrijdagavond: Een doorslaand succes. Vermelden wij tenslotte iemand die altijd op voortreffelijke wijze zijn plicht vervult. De heer van Pelt. de explicateur heeft bijzonder goed de film „De schreeuw in den nacht" „begeleid". Ook hij had deel in het succes. STORMVOGELS—SPARTA In tegenstelling met het vorige jaar hebben de Stormvogels dit seizoen met een overwinning ingezet. Toch valt hier uit nog weinig te concludeeren, daar H. V. V. de tegenpartij was, van welke vereeniging in den aanvang van het sei zoen tegenwoordig nooit veel tegenstand is te verwachten. Onze meening is, dat het Stormvogels team nog heel wat beter zal moeten gaan spelen, wil het weer een goeden gooi naar het kampioenschap doen. Klasse A: H. F. C. IV, R. C. H. IV, Stormvogels III, Haarlem V, Hoofddorp, T. IT. B. II, Aurora II en D. O. A. Klasse II B: Stormvogels IV, H. F. C. V, R. C. H. V, Haarlem VI, V. S. V. Ill, V. O. G., E. H. S. II. Klasse II C: E.D.O. V, H.F.C. VI. R.C.H. VI. Kennemers III, D.I.O. II, I.V.O. II, Hillegom II. SPORT EN SPEL. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Voor Zondag as. is alleen In de eerste klasse een volledig programma vast gesteld. Uit den aard der zaak is het thans nog zeer moeilijk zoo niet on mogelijk, om ons aan voorspellingen te wagen. We zullen dus kalm het eerste treffen aanzien en met de vermelding van het programma volstaan. I A: Schoten nHaarlem IV E.D.O. IHRipperda. Bloemendaal III.V.O. BennebroekD.I.O. I B: R.C.H. ni—E.D.O. IV Haarlem niHaarlem Veteranen. Hillegom—Zeemeeuwen. Kennemers nSchoten II A H.F.C. Hl—V.V.H. KORFBAL. EEN GOED BEGIN IS HET HALVE WERK Als onze Haarlemsche korfballers dat spreekwoord eens goed in hun ooren opnamen morgen, het begin van het ze ker negen maanden lange competitie verband, en eens toonden, dat korfbal in Haarlem en omstreken nog leefde! Uit de ry der N. K. B. twaalftallen is Advendo H geschrapt; toch zeker maar tijdelijk? Haarlem, dat zich wist te handhaven, begint met het sterke K. V. O. te ont vangen. Het terrein-voordeel is voor de Haarlemmers altijd van groot belang ge weest en bracht menige overwinning aan de Kleverlaan. Zal 't morgen ook zoo zijn? Behalve bekende gezichten, ko men enkele spelers uit het tweede uit. Vooral van hen is enthousiast spel te verwachten: van de meer geroutineer- den kan het uithoudingsvermogen doen winnen. Haarlem I komt uit in Over gang Noord b. Advendo I is geplaatst In West HD. Daar onze Haarlemsche club in Sep tember nog niet over een terrein be schikt, wordt als eerste wedstrijd uit gespeeld en wel tegen D. D. V. n te Am sterdam. Ook Advendo speelt met een eenigszins andere ploeg dan verleden jaar. Voor hen moet nummer één op de ranglijst het aantrekkelijkst lijken. Maar dan dient flink begonnen te wor den. En dat kan! Haarlem H in W n B gaat naar Swift H. Eveneens in W H B zien we de oud- H. K. B. ploeg van Spore Vereent voor de eerste maal in N. K. B.-verband op treden. D. I. V. n zal den Santpoorters o.i. nog wel een lesje kunnen geven. Maar zoo eenvoudig zal dat nog wel niet blijken te zijn. Ook Ulysses, gepromoveerd, zal Zon dag moeten toonen wat het kan. Het komt uit tegen Luto in W n D op haar terrein aan de Munterslaan. Hopen we, dat ook van dezen nieuweling in den N. K. B. het eerste optreden aanmoedi gend en succesvol zal zijn. Het volledige programma luidt als volgt: WESTELIJKE AFDEELING SIMULTAANSéANCE TE IJMUIDEN. Woensdagavond gaf de heer J. W. v. Dartelen te IJmuiden in hotel no. 1 een simultaanseance voor de leden en ge- noodigden der damclub „IJmuiden". Door 23 damspelers werd aan deze seance deelgenomen, waarvan de simul- taanspeler na 3 uur spelen 17 partijen won 3 verloor tegen P. Visser, H, Krikke en P. v. d. Kuil en 3 partijen remise maakte tegen de heeren H. Schaap, A. Post en G. van Zanten. De simultaanspeler behaalde dus 80 pet. van het totaal aantal te behalen punten met een gemiddelde van ca. 7 1/2 minuut per party. HOOFDKLASSE TEAM HAARL. DAMCLUB In de hoofdklasse-afdeeling van den onderlingen wedstryd om het clubkam pioenschap der Haarlemsche Damclub wordt nog vinnig gestreden om de di verse plaatsen in het hoofdklasse-team der vereeniging. Alleen om het clubkampioenschap is de beslissing gevallen ten gunste van P. G. van Engelen, die in dezen wed stryd met een flinken voorsprong den titel wist te behalen. Van Engelen zal dus het eerste tien tal der Haarlemsche Damclub in de a.s. competitie aanvoeren en aan het eerste bord spelen. Betreffende de plaatsen 2 tot en met 10 is vrijwel nog niets te voorspellen. Hoewel nog slechts weinig partyen te spelen zijn, zitten de deelnemers elkan der zóó dicht op de hielen, dat het ver lies van slechts één punt verscheidene plaatsen in het tiental kan schelen. De stand van de hoofdklasse-afdee ling luidt thans: ei a S W) Oo CU 1. P.G.v.Engelen 14 10 3 1 23 L64 2. A. de Jong 13 6 5 2 17 1.31 3. H.J.J.v.Santen 12 5 5 2 15 1.25 4. H. G. Teunisse 13 6 4 3 16 1.23 5. F.A.Berkemeier 14 6 5 3 17 1.21 6. J.W. v. Dartelen 12 6 2 4 14 1.17 7. J. v. Looy 13 6 2 5 14 1.07 8. S. M. Mons 14 5 5 4 15 1.07 9. Ph. F. Amelung 11 3 5 3 11 Ir- 10. J. Poppen 14 4 6 4 14 1.— 11. J. P. v. Eyk 13 3 5 5 11 0.85 12. H. Greeuw 13 3 3 7 9 0.69 13. W. v. Daalen 14 3 3 8 9 0.64 14. J. C. v. Waard 14 2 4 8 8 0.57 15. J. Wielenga 14 1 3 10 5 0.36 Het is thans reeds zeker dat W. van Daalen en Greeuw in de a.s. competitie geen deel meer zullen uitmaken van het lste tiental. J. B. Sluiter Jr. die door het vervullen van zyn militieplichten niet aan den onderlingen wedstrijd kon deelnemen, zal alsnog een plaats in het eerste tiental worden aangewezen. Als nieuwe spelers zullen in het hoofdklas se-team uitkomen de gepromoveerde 2e klassers van Engelen, van Santen en Mons. Voorts bestaat vrij groote zekerheid, dat de Amsterdamsche kampioen P.J. van Dartelen in de a.s. competitie we derom voor zyn oude vereeniging zal uitkomen, wat een geduchte verster king voor de Haarlemsche ploeg zou be- teekenen.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 14