III 145e Jaargang No. 13572 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Maandag 19 September 1927 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ptr w«ek f 0.27H» met geïllustreerd Zondagsblad f 0^2; per 3 maanden: Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) f 3.57H- Franco per post door Nederland 3.87M- Afzonderlijke nummers f0.15. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haafiem en Omstreken f 0.57^; franco per post f 0.65 ADVERTENTIENVan 1 tot 5 regels 11.75; iedere regel meer 35 cents Reclames 60 cents per regel. Bij abonnement aanzienlijk rabat. Twaalfstuivers-advertentiën van Vraag en. Aanbod van 1 tot 4 regels 60 Cents per plaatsing, elke regel meer 15 Cents k contant; buiten het Arrondissement dubbele prijs. Olreotie, Redactie en AdministratieGr„ Houtstraat 93, Post-Giro 38810 Telefoonnummers: Directie 13082, Hoofdredactie 15064, Redactie 10600 en Administratie 10724 en 14825. UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER Directeuren J. C. PEEREBOOM en P. W. PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Drukkerij: Z.B, Spaarne 12, Telefoon 10122, 12713 Bijkantoor voor Santpoort, Velsen, Velsen-Noord, Umulden, IJmuiden-Ooat, Beverwijk, enz., enz. Driehuizerkerkweg 2, Velsen, Telefoon 521 DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN EERSTE BLAD AGENDA. MAANDAG 13 SEPTEMBER Kunstkring voor Haarlem en omstre ken Kenaupark 23: Tentoonstelling van teekeningen en graphiscn werk van S. Jessurun de Mesquita. Bioscoopvoorstellingen. Cabaret Modern: Optreden van ver schillende artisten. La Mascotte, Groote Markt: Dan cing. Tivoli, Tempeliersstraat: Dancing. Café Dreef zicht: Trio Stoffes, Firma J. A. Boskamp en Zonen te Overveen „Keuzetentoonstelling" van 10 tot 5 uur. DINSDAG 20 SEPTEMBER Stadsschouwburg: Het Schouwtooneél: „Je meent 't", 8 uur. Kunstkring voor Haarlem en omstre ken Kenaupark 23: Tentoonstelling van teekeningen en graphisch werk van S. Jessurun de Mesquita. Cinema Palace, Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling, 8 uur. Luxor Theater: Bioscoopvoorstelling 8 uur. Scala-Theater, Kleinë Houtstraat: Bioscoopvoorstelling, 8 uur. Cabaret Modern: Optreden van ver schillende artisten. La Mascotte, Groote Markt: Dan cing. üvoH, Tempeliersstraat: Dancing. Café Dreefzicht: Trio Stoffer. Firma J. A. Boskamp en Zonen te Overveen: „Keuzetentoonstelling" yan 10 tot 5 uur. BESTRIJDING VAN DEN WOEKER. ALLEEN HET GEMEENTE- PERSONEEL GEHOLPEN. Ruim een Jaar geleden gaven wij een aerie feuilletons over de praktijken van de woekeraars te Haarlem.. Wij pleitten er toen voor om een In stelling in het leven te roepen om meer dan tot heden keto geschieden den. woe ker te bestrijden. De Haarlemsche Hulp bank verleent alleen aan kleine zaken- menschen voorschotten. Het fonds van de Vereeniging ter bestrijding van den woeker heeft niet voldoende geld be schikbaar om aan de vele aanvragen van zaken- en niet-zakenmenschen te vol doen. In samenwerking met dit fonds heeft de Boazbank reeds vele mensohen die in nood zaten geholpen. Het fonds bleef dan borg voor liet voorgeschoten bedrag. Er is door het bestuur van de Vereeni ging tot bestryding van den woeker met eenige leden van het gemeentebestuur de mogelijkheid besproken om het ver- leenen van voorschotten aan ingezetenen ter bestrijding van den woeker te ver gemakkelijken. De basis der besprekin gen was eerst, dat samenwerking gezocht zou worden met een bank, die over een gebouw beschikt en waarvan de direc teur bereid was de leiding van de bank ter bestrijding van den woeker op zich te nemen. De gemeente zou dan tegen een lage rente voor het bedrijfskapitaal zorgen. Later is, omdat het gemeentebestuur daartegen bezwaar had, de zaak zoo ge steld. dat de vereeniging zelf de nieuwe instelling zou beheeren. In maanden werd niet van de zaak gehoord. Nu komen B. en W. met een vocistel aan den raad om een overeenkomst te sluiten met de Haarlemsche Hulpbank, waardoor het mogelijk zal worden, dat die bank aan gemeente-personeel dat binten schuld in- financieele moeilijk heden komt een voorschot verleent om het te beschermen tegen mogelijke woe- kerpaktyken. B. en W. deelen in hun toelichting mede, dat de voorwaarde wordt gesteld, dat B. en W. tegen het verleenen van een voorschot geen bezwaar hebben. Bo vendien willen B. en W. het ambtenaren en werkliedenreglement aanvullen met de bepaling, dat als gemeentepersoneel op een andere wijze dan de omschrevene een geldelijk voorschot opneemt en in verband daarmede salaris of loon ce deert, ontslag kan worden verleend. Natuurlyk juichen wy toe dat B. W. maatregelen willen nemen om het gemeentepersoneel te beschermen tegen de praktijken der woekeraars. Dus blijkt dat B. en W. zich nu willen beperken tot het ge" :entepersoneel. zy stellen zich blijkbaar op het standpunt dat zy overheidsbemoeiing in deze zaak niet verder moeten uitstrekken. Een principiëel bezwaar overweegt dus, niet het geldelijke, want de indertijd bespro ken regeling zou aan de gemeente zeer weinig financieel risico bezorgen, terwijl de jaarlyksche kosten ook niet belangryk zouden zijn. DS. J. M. LEENDERTZ. Naar wij vernemen heeft Ds. J. M. Leemdertz, te Koog Zaandijk, het beroep by de Vereen. Doopsgezinde gemeente alhier, in de vacature Ds B. P. Planten- ga, aanvaard. Ds. Leendertz werd geboren 28 No vember 1885. In 1910 werd hij propo nent. Op 6 November 1910 aanvaardde hy een beroep op Wieringen, dat hy in 1923 weer verliet om te Koog-Zaan dijk het predikambt te aanvaarden. WONING CLANDESTIEN BETROKKEN. EN WEER ONTRUIMD. De noodwoning aan het nr. 12, die ledig stond, is Zaterdagmor gen, zonder dat genoemde woning aan hem verhuurd was, betrokken door J. Scheffer, palingvisscher van beroep, die wegens huurschuld uit zyn woning aan den Slaperdijk was gezet. Het was echter een korte vreugde want onmiddellyk is de woning weer op last van het gemeentebestuur ontruimd, met welke ontruiming het gemeentelijk woningbedrijf was belast. De ontruiming geschiedde onder toezicht van de politie en onder leiding van den heer A. F. P. Onderwater, hoofdinspecteur by den Wo ningdien si. Verzet had niet plaats doch op alle mogelijke verrassingen was gerekend. ADRESBOEK VAN HAARLEM. GEMEENTELIJKE SUBSIDIE? Wy deelden mede, dat de N.V. Uitge versmaatschappij „Haerlem" ten behoeve van de uitgaaf van een adresboek van Haarlem den Raad een subsidie heeft ge vraagd berekend naar 10 per duizend ingezetenen. De subsidie werd gevraagd als tegemoetkoming in de te maken kos ten voor het verkrijgen van de adressen benoodigd voor de samenstelling van het adresboek. B. en W. herinneren in hun prae- advies er aan, dat in 1925 aan genoemde N.V. voor de uitgave van een adresboek een subsidie van 800 is verleend. Ze stellen voor thans weder een bedrag van 800 te verleenen. Ze merken nog op dat adressante biykens een mondelinge toelichting de meening was toegedaan dat bovenvermeld raadsbesluit de strek king had, overeenkomstig haar destijds gedaan verzoek een jaarlyksche tege moetkoming in de kósten van het ver krijgen der adressen toe te kennen. Zoo dra haar bleek dat dit niet in de bedoe ling van den Raad heeft gelegen heeft ze opnieuw een verzoek ingediend. HAARKLOVERIJ. (Volgens wetenschappelijke be richten, is het mogelijk de identiteit vast te stellen door het onderzoek van een enkel hoofdhaar. Het haar van elk individu heeft zyn eigen ken merken, die bij geen ander rnensch dezelfde zijn. Men ver wacht hiervan groot nut bij de opsporing van misdadigers.) Die wetenschap, die doet toch maar Nu weer die vinding van het haar, Hoe halen zy het by elkaar, Het lykt wel toovery Een dief, aanvanklyk niet betrapt, Wordt door zyn 'haar erbij gelapt, Als 't ware op een haar gesnapt, Door die haarklovery. Wanneer er een een moord Dan hangt zyn toekomt, na.de daad, Niet meer, als vroeger, aan een draad, Maar voortaan aan een haar; Althans wanneer de man, beleefd, Een lok achtergelaten heeft, Die de justitie houvast geeft, Dan is hij de De theorie is kolossaal, Elk haar -bevat een hol kanaal, Dat, nauw of wyd, by allemaal, Weer heel verschillend is; En dat de kleurstoffen bevat, Voorts is een menscherfhaar niet glad, Maar overtrokken (wist u dat?) Met schubben als een visdh. Wanneer de dief en moordenaar, Straks hooren van dit nieuw gevaar, Dan is 't waarschijnlijk dat hun haar, Van schrik te berge gaat; Totdat er een een uitweg ruikt, En 't heele gilde zich bepruikt, Of kaal, gerechte straf ontduikt, Daar hen geen haar verraadt. P. GASUS. DR. G E. A. BROESE VAN GROENOU. Op Dinsdag ?0 September zal het 20 Jaar geleden zyn dat Dr. G. E. A. Broese van Groenou de functie aanvaardde van voorzitter der Kon. Liedertafel „Zang en Vriend schap" alhier, als opvolger van Mr. J. B. Loman, die toen Dr. Broese van naar Zuid-Afrika Groenou. vertrok. In al die jaren heeft Dr. Broese van Groenou zich steeds een uitmuntend lei der getoond, die bovendien by verschil lende gelegenheden de Liedertafel op eminente wyze heeft vertegenwoordigd. Hij heeft de Liedertafel zeer vooruit- gebracht en het is dan ook in niet ge ringe mate aan den jubilaris van mor gen te danken dat zijn jubileum samen valt met een periode van grooten bloei van „Zang en Vriendschap'.. De verhouding tusschen Dr. Broese van Groenou en zijn medebestuurdsleden is van den meest aangenamen aard: de leiding der vergaderingen is by hem in zeer goede handen; de voorzitter weet voet bij stuk te houden als hij dat noo- dig acht zonder daarby evenwel de on derlinge vriendschappelijke verhouding te schaden. Moeilijke tijden heeft de tegenwoor dige voorzitter der Liedertafel meege maakt: dagen van strijd, dagen van minder grootèn bloei in financieel op zicht, ook tyden van glorie (wij herin neren aan de schitterend geslaagde con coursen van 1915 en 1920, beide te Haar lem gehouden) en steeds is hy gebleven de leider, die aan Zang en Vriendschap verknocht bleef, op wien Zang en Vriendschap kon vertrouwen. Zeker zal dit 20-jarig jubileum dan ook niet onopgemerkt voorbijgaan. ANGSTKRETEN IN DE LUCHT. Vliegtuig met 12 passa giers neergestort. ZEVEN PERSONEN OMGEKOMEN. Weder heeft een ernstig vliegongeluk plaats gehad. Reuter seinde Zaterdag uit Plainfield dat een groot verkeersvlieg tuig, een Fokker, dien middag nabij Plainfield is neergestort. Het vliegtuig, waarin 12 passagiers een pleziertocht van tien minuten maakten, boven het vliegveld van Hedley, naby New-Bruns- wick in den Staat New Jersey, stortte in een boomgaard neer. Zeven personen zyn er by om het leven gekomen. Vijf anderen hebben zoo ernstige verwon dingen bekomen dat men voor hun leven vreest. Nadere bijzonderheden. Deze vlucht, aldus wordt in een cor respondentie uit New-York aan De Courant gemeld, maakte deel uit van een reeks vluchten, die tijdens de va- cantiedagen georganiseerd worden door de Renold's luchtvaartmaatschappij. Deze maatschappy had in de bladen der omliggende plaatsen van te voren druk geadverteerd, dat Zaterdag passagiers- vluchten konden worden gemaakt tegen een tarief van 1 cent per pond. De ani mo voor de vluchten overtrof verre de verwachtingen van de maatschappij en om negen uur in den morgen stonden reeds verscheidene honderden in de rij, wachtend op hun beurt om gewogen te worden en de vlucht te maken. Vele menschen volbrachten de vlucht in een drie-motorigen Fokker van hetzelfde type, als waarmede Bvrd zijn poolvlucht maakte, terwijl anderen in een kleinere machine vlogen. De menigte groeide echter zoo snel, dat de maatschappy nog een grooten Fokker-eendekker naar bui ten liet brengen, met een Bristol-Jupi- ter-motor, welk toestel bestuurd werd door den bekwamen piloot Chandler. Vyf vluchten werden zónder incidenten ge maakt, de zesde was de noodlottige. Het toestel had slechts tien personen aan boord mogen hebben, doch er waren er twaalf, onder wie een jongen van 7 jaar en twee meisjes van 15 en 17 jaar. Alle passagiers waren bloedverwanten van elkaar. Nauwelyks was de machine opgestegen of de op het vliegveld achtergebleven piloten zagen, dat er iets niet in orde was. Chandler slaagde er evenwel in zijn machine weer horizontaal te krijgen op een hoogte van ongeveer 150 Meter, toen het toestel opnieuw begon te „wagge len". Nog eens scheen de piloot het toestel in zijn macht te krijgen, maar toen stortte het, daar de motor weiger de, met den neus naar voren in een appelboomgaard neer. Twee boerenar beiders, die op nauwelijks 30 M. aan het werk waren, zagen hoe even voor den val alle passagiers naar voren in de ca bine gevlucht waren en zy hoorden de angstkreten, die evenwel op het mo ment van den val plotseling verstom den. De vleugels der machine waren af gebroken' en het versplinterde hout der cabine lag overal tusschen de appelboo- men verspreid. De piloot, de mecanicien en drie der passagiers waren op slag dood. Twee an dere passagiers stierven op weg naar het ziekenhuis. De maatschappij die de vlucht orga niseert, heeft sedert 15 Juli ongeveer 4000 passagiers vervoerd, zonder dat een ongeluk plaats had. Alle machines wer den dagelijks geïnspecteerd. BEVORDERING. De eerste-luitenant C. Eldermans, Commandant van den Kaderlamdstorm te Haarlem, is met ingang van 1 October a.s. bevorderd tot Kapitein. Vrijdag heeft voor 't eerst het groote Fokkervliegtuig dat eerlang naar Indië en terug zal vliegen, „proef gestoomd". De machine, even voor de eerste vlucht; als inzet links luit. Koppen, die 1 October hoopt te vertrekken; rechts de Fokker-mecanicien EHeman. DE VOORDRACHT VOOR DIRECTEUR DER H. B. S. (A.) Een dringend beroep van leeraren op den Raad. OM IEMAND TE BENOEMEN DIE TOT HET LEERARENCORPS DER SCHOOL BEHOORT. EN DAT NIET VOOR DE TWEEDE MAAL TE PASSEEREN. Door leeraren aan de H. B. S. (A) met 5-j. cursus is het volgende adres tot den gemeenteraad gericht: Geven met verschuldigden eerbied te kennen, de ondergeteekenden, allen leeraren aan de H. B. S. A met 5-jarigen Cursus (Hoogere Handelsschool en H. B. S. met 3-jarigen Cursus) in deze gemeente, dat onder de sollicitanten naar de met 1 October 1927 vacant komende be trekking van Directeur der bovenge noemde H. B. S. zich bevinden de hee- ren: Ir. M. Voorzanger, scheikundig inge nieur, leeraar in de Schei-, Wiskunde en Technologie, en Drs. C. B. A. Proper, leeraar in de Engelsche taal, letterkunde en handels correspondentie, welke beide leeraren respectievelyk reeds 15 en 18 jaar als leeraar werkzaam zyn aan de H. B. S„ waaraan de betrekking van Directeur vaceert; dat beide leeraren door adressanten voor de te vervullen betrekking van Di recteur der H. B. S. A met 5-jarigen cursus, uitermate geschikt worden ge acht; dat adressanten het van groot belang voor de H. B. S. A en het daar gegeven onderwijs achten, dat een der beide hier boven genoemde sollicitanten tot Di recteur der H. B. S. A met 5-jarigen Cursus worde benoemd; dat het leerarencorps, aan de H. B. S. A werkzaam, zich zeer teleurgesteld zcu gevoelen, ja zelfs in zyn eer gekrenkt, wanneer thans voor de 2de maal, zooals nader in de memorie van toelichting wordt uiteengezet, iemand tot Directeur "der H. B. S. A. zou worden benoemd, die zelf niet tot het leerarencorps der H. B. S. A. behoort en evenmin als de door adressanten bedoelde sollicitanten, al eerder als Directeur eener H. B. S. is werkzaam geweest, aangezien daardoor, naar het oordeel van adressanten, on verdiend en dus ten onrechte het stem pel van minderwaardigheid op het lee- rarenpersoneel der H. B. S. A zou wor den gedrukt; redenen, waarom zy den Raad met den meesten aandrang verzoeken, in het be lang van het onderwys, één der beide gegadigden, hierboven genoemd, tot Di recteur der H. B. S. A. met 5-jarigen cursus te benoemen. Tot zoover het adres dat geteekend is door de volgende leeraren: J. C. Appel doorn, Beuvery, A. J. Borggreve, R. Borggreve, G. A. Brands, A. Corver, E. L. Elte, B. ten Have, J. Hop, P. de Jongh, J. Kal, R. Klaver, R. W. Lieve, T. Messchaert, J. H. Mulder, W. L. Pi laar, Jan Pot, Smits, De Vries. In de by het adres behoorende me morie van toelichting wordt om. het volgende gezegd: Toen ongeveer zeven jaar geleden de betrekking van Directeur aan de H. B. Smet 3-jarigen Cursus en Hoogere Han delsschool (thans H. B. S. A met 5-j. Cursus) vacant kwam, is door de leera ren dier school een adres aan den Raad der Gemeente Haarlem gericht om tot directeur benoemd te krygen iemand, die reeds vele jaren de school als leeraar had gediend en in zijn loopbaan als zoo danig blyken had gegeven, voor de be trekking van directeur de noodige ge schiktheid te bezitten. Zooals Uw College bekend zal zijn, heeft het hierbovenbedoelde adres toen niet het gewenschte resultaat opgeleverd, maar kreeg de school tot directeur een leeraar, die niet aan 'de H. B. S. waar aan de betrekking van directeur vaceer de, werkzaam was. Dit passeeren van het leerarencorps der school zelve heeft in die dagen het eergevoel der leeraren, werkzaam aan de H. B. S. met 3-j. cursus en Hoogere Handelshoogeschool zeer gekrenkt. Im mers, het had allen schyn, alsof in dit groote corps van leeraren, die hun spo ren op het gebied van onderwijs in veel jarige, getrouwe plichtsbetrachting ver diend hadden, niet één geschikte kracht kon worden gevonden, die in staat zou zyn, de directeursfunctie naar behooren te vervullen. En thans, na zeven jaren, vaceert de betrekking van Directeur weer aan de zelfde school. Doch in dien tyd zyn toe standen en inzichten, naar adressanten hopen, veel in hun voordeel veranderd. Weer bevinden zich onder de sollicitan ten 2 leeraren der school, die lange ja ren tot volle tevredenheid van het Ge meentebestuur en Onderwysautoriteiten zyn werkzaam geweest, leeraren, die een uitstekende reputatie genoten en nog genieten by leerlingen en oud-leerlingen der school en hun ouders, bij Directeu ren en Collega's, leeraren, van wie men met volle recht kan en mag verwachten, dat zy als directeur uitstekend op hun plaats zullen zyn, omdat zi| aan een krachtige persoonlykheid tevens paren de zoo noodige tact om met menschen om te gaan, en daardoor in staat geacht mogen worden, die sfeer in de school te scheppen en te handhaven, waarin do- Uit een onderhoud, dat een deputatie uit adressanten op Dinsdag 13 Septem ber j.l. met den Wethouder van Onder wys had, mochten adressanten opmaken, dat thans het Dagelyksch Bestuur der Gemeente Haarlem één der beide door adressanten bedoelde sollicitanten ern stig voor de Directeursbenoeming aan de H. B. S. A in aanmerking zal doen ko men, daar, zooals de Wethouder van On derwijs opmerkte, de H. B. S. A. by het opmaken der aanbeveling, niet is gepas seerd. Het verheugt adressanten zeer, dat B. en W. der Gemeente Haarlem na genomen informatiec thans zelfs zon der eenige actie van de zijde der leera ren der H. B. S. A. voor de betrekking van directeur der H. B. S.A. zullen voor dragen. By genoemd onderhoud sprak de Wet houder van Onderwys er zelfs zyn ver wondering over uit, dat het leerarenper- soneel der H. B. S. A niet reeds eerder een onderhoud by hem had aangevraagd, om in dezen van advies te kunnen die nen. Mogelijkerwyze, zoo leiden adres santen daaruit af, had een dergelyk ty- diger onderhoud nog invloed kunnen hebben op de volgorde, waarin de can- didaten op de aanbeveling voorkomen. Doch al zyn adressanten hierin wel wat laat geweest, nu zij eenmaal weten, dat de keuze van het Dagelïjksch Bestuur der Gemeente Haarlem in zekeren zin parallel gaat met de wenschen van adressanten, zijn zij stellig niet te laat, wanneer zy zich thans vol vertrouwen tot het College, dat in laatste instantie moet beslissen, wenden, dat is, tot den Raad der Gemeente Haarlem, met het dringend verzoek, dien candidaat op de aanbeveling voor Directeur der H. B. S. A te kiezen, die thans reeds als leeraar aan die H. B. S. A werkzaam is, d.l. op één der beide heeren, in het adres naar voren gebracht, n.L Ir. M. Voorzanger of Drs. C. B. A. Proper. Ter motiveering van een en ander kan tevens dienen, dat uit de toespraken, gehouden ter gelegenheid van het jong ste jubileum der Middelbare Meisjes school, alhier, duidelijk blijkt, dat ook het Gemeentebestuur van Haarlem met vreugde den gang van zaken op de Mid delbare Meisjesschool gadeslaat, omdat daar zulke uitstekende verhoudingen heerschen, dank zij het feit, dat één der vroegere leeraressen der Meisjesschool, die de algemeene sympathie van het personeel dier school had, door het Ge meentebestuur tot directrice werd be noemd. In dit verband wijzen adressan ten ook nog op het Gymnasium en de voormalige le H. B. S. met 5-j. Cursus, (thans Gemeentelijk Lyceum) in deze gemeente, waar ook een leeraar der school respectievelijk tot rector en di recteur werd benoemd en waar zulke uit stekende toestanden heerschen, dat zy voor den Raad der Gemeente Haarlem een vingerwijzing kunnen zyn, thans by de benoeming van een Directeur der H. B. S. A eenzelfde gedragslijn te volgen. Ten slotte heeft, zooals ieder ter zake kundige kan weten, het onderwys aan de H. B. S. A met zyn sterk uitgesproken literair-économisch karakter zyn eigen aardige behoeften. Adressanten zyn overtuigd, dat alleen iemand, die 't lite- rair-economisch onderwijs, zooals dit aan de H. B. S. A gegeven wordt, uit eigen ervaring ten volle kent en heeft liefgekregen (wat met de leeraren, die adressanten naar voren brengen, stellig het geval is, blijkende uit de omstandig heid, dat zij nimmer een poging gedaan hebben, naar een school van een ander type te solliciteeren), in staat is, aan de H. B. S. A alhier, met succes de leiding in handen te hebben. GEREFORMEE KERK. WIJDINGSAVOND. Wy deelden reeds eerder mede, dat de officieele overdracht van het orgel in de Gereformeerde kerk aan den Klop persingel aan den Kerkeraad der Gere formeerde Kerk van Haarlem aan het einde der maand zal plaats hebben. Na der kan worden medegedeeld dat het zal geschieden op Vrydagavond den 30en dezer.. Bij deze gelegenheid zal de heer B. T. Boeyinga, architect te Amsterdam, een lezing houden over de gedachten, die by Gereformeerden kerkbouw ter sprake komen, die hem by zyn plan geleid hebben en die in de nieuwe kerk him belichaming vonden SCHOORSTEENBRANDJE Zaterdagavond half zeven bluschte de brandweer een schoorsteenbrandje, in het perceel Parklaan 34, bewoond door P. H.. dat ontstaan was ten gevolge van roetaanslag

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 1