BUITENLANDSCH OVERZICHT NEDERUND STEUNT 'T POOLSCHE VOORSTEL T AMERIXAANSCHE LEGIOEN IN FRANKRIJK. LETTEREN EN KUNST iir Beter dit, dan in 't geheel niets. Omdat iedere toevlucht tot den oorlog verboden dient te worden! Grootsch onthaalToch nog een Sacco-Vanzetti-relletjes. - De Fransch- Amerikaansche vriendschapsbanden. T BELANGRIJKSTE NIEUWS. Hoe vreesachtig de communisten waren dat Frankrijk de banden met Moskou zou verbreken, bleek wel uit de geweldige actie die door de Russische pers en de Russische agenten in Frank rijk is gehouden om de breuk te voor komen. Zelfs was men bereid Rakofski terug te roepen teneinde de republiek absolute genoegdoening te geven. Doch dan zou tevens de onwettigheid van Rakofski's "handeling erkend zijn. Vandaar dat men veel moeite heeft met een formule te vinden die deze moeilijkheid omzeilt en toch de zekerheid geeft omtrent het vertrek van gezant Rakofski uit Parijs. Natuurlijk heeft de Moskousche pers al t mogelijke gedaan om Engeland de schuld te geven van Frankrijk's prikkel baarheid. Thans wordt Frankrijk's wel willendheid, de nederlaag voor de Engel- sche conservatieven genoemd! Omdat het Foolsche voorstel te Genève tenminste den aanvalsoorlog veroordeelt, heeft de Nederlandsche gedelegeerde er zich voor verklaard en het verdedigd. Met een amendement vreesde hij het voorstel in gevaar te brengen. Dit zegt echter niet en jhr. Loudon heeft dat duidelijk uiteengezet, dat Nederland, geheel aanhanger is van het Poolsche voorstel. Integendeel het had veel ingrijpender en direct gevolg heb bende maatregelen willen ter hand né men de hervatting var. de bestudeering van de principes van het Protocol van Genève). 't Is hier natuurlijk zóó gesteld: beter deze resolutie die den aanvalsoorlog veroordeelt, dan heelemaal niets. En: iedere stap naar een betere toekomst-, !s er één. Natuurlijk heeft de Nederlandsche delegatie zich het recht voorbehouden om op de kwestie van de onwettelijkheid van den oorlog terug te komen! F. A. De derde Commissie In de vergadering van de ontwape ningscommissie werd het Poolsche voorstel ook vooral door Jhr. L-oudon Nederland) verdedigd. Daarna hebben graai Bernstorfi, lord Inslow, Paul Bon cour. Holsti I.Finland)generaal de Ma rinis (Italië)lansen (Noorwegen) en Politis (Griekenland) voorgesteld zon der verdere discussie het Poolsche voor stel bij acclamatie aan te nemen, wat gebeurd is, nadat eerst een amendement van Japan verworpen was. Het Duitsche voorstel om de ontwa peningsconferentie vóór de bijeenkomst van de Volkenbondsvergadering van het volgend jaar te laten bijeenroepen, is op voorstel van den voorzitter der der de commissie, Benesj naar een sub-com missie van 14 leden verwezen, onder wie zich ook graaf Bernstorff bevindt. De commissie zal eveneens de Neder landsche en Fransche voorstellen on derzoeken en Woensdag een voorloopig rapport bij de voltallige commissie - in dienen. De optanten-quaes- tie in Zevenbergen- Geforceerde oplos sing. Hieromtrent meldt de Tel.: De Volkenbondsraad heeft de beraad slagingen over het Roemeensch-Hon- gaarsche conflict over de kwestie der Hongaarsche optanten in Zevenburgen voortgezet. Naar bekend, waren beide partijen het oneens over de kwestie der competentie van het indertijd krachtens het vredesverdrag van Trianon ingestel de gemengde scheidsgerecht. De voorzitter van den Raad, Vlllegas, stelde voor, de in het rapport van Cham berlain vervatte voorstellen, met uitzon dering der daarbij voorziene sancties, aan de beide betrokken regeeringen als voorloopige aanbevelingen voor te leggen. De Raad zou da§ eventueel tijdens zijn Decemberzitting opnieuw op de aange legenheid kunnen terugkomen. Ondanks het feit, dat Chamberlain thans een spoedige stemming verlangde, nam de Hongaarsche gedelegeerde, graaf Apponyi, het woord. Hij verklaarde, dat Hongarije de aanbevelingen niet kon aanvaarden; spreker stelde zijnerzijds voor, dat de rechtsbeginselen, volgens welke het gemengde scheidsgerecht zich naar de opvatting van den Raad behoort te laten leiden, voor het uitbrengen van advies aan het permanent hof van nl- ternationale justitie zullen worden voor gelegd. Hierop verzocht Chamberlain, na uiting te hebben gegeven aan zijn leed wezen over het feit dat Hongarije niet wilde toegeven, hem van zijn functie als rapporteur te ontheffen. De overige le den van den Raad drongen er evenwel bij hem op aan, zijn functie te blijven waarnemen en tenslotte werd een voor loopige oplossing in de aangelegenheid bereikt. De Raad aanvaardde namelijk de aan bevelingen van Chamberlain's rapport, met uitzondering der op de sancties be trekking hebbende aanbevelingen. Hon- rije en Roemenië werden uitgenoo- digd, zich ten aanzien dezer aanbevelin gen vóór de a.s. Decemberzitting van den Raad definitief uit te spreken. Chamberlain ging er daarop mee ac- coord. als rapporteur te blijven fungee- ren. Hij vertrekt nog hedenavond naar de Cöte d'Azur. 't Amerikaansche legioen in Frankrijk. - Poincaré's speech. Poincaré heeft tijdens een feestmaal tijd, die de Fransche regeering aan het Amerikaansche legioen heeft aangebo den, allen welkom geheeten, die zoo dapper Frankrijk hebben helpen bevrij den van den overval en wier helden moed in de Fransche harten gegrift blijft. Poincaré herinnerde o.m. aan de schending der Belgische neutraliteit, aan het misbruik van den duikbooten oorlog, de schending van het Volken recht. Ook de Amerikanen beschouwden de geallieerden als verdedigers van de goe de zaak en kwamen aan him zijde strij den voor het heil der volken. Poincaré eindigde met de Amerika nen uit te noodigen met de zelfde ge voelens mede te werken tot het berei ken van een blijvenden wereldvrede. Savage, de commandant van het Le gioen. gaf de vreugde der legioenairs te kermen over hun terugkeer in Frank rijk. Hij zette het ontstaan en het doel van het Legioen uiteen, n.l. mede te werken aan den vrede, en de beginselen van vrijheid en recht te beschermen. Ten slotte getuigde hij van de onwan kelbare vriendschap tussclien Frankrijk en Amerika. Maandag had, meldt de Tel. de offi- cieele opening der conventie en de groo- te parade door Parijs plaats. Ten einde deze parade tot een succes te maken, had de regeering den 19den September tot een openbaren vacantiedag verklaard, zoodat de straten bijna hetzelfde beeld vertoonden van den 14den Juli. Misschien hadden zij een vroolijker aanzien dan gewoonlijk, doordat de ver sieringen fraaie en talrijker waren dan ooit. Alleen 't weer werkte niet mee; uit den grijzen hemel vielen nu en dan re genbuien. Maar dit verhinderde niet,' dat de Parijzenaars zoo voltallig mogelijk waren opgekomen, om de parade gade te slaan en het enthousiasme had niet grooter kunnen zijn, wanneer de Ame rikaansche légionnaires Fransche poilus waren geweest. Wellicht waren velen meer uit nieuwsgierigheid dan uit aan hankelijkheid komen kijken, maar lang zamerhand werden allen ingepalmd door de jongensachtige vroolijkheid der Ame rikanen en door de fantastische costu mes van sommige afdeelingen. De pa rade werd dan ook ten slotte een groo ter succes dan de organisatoren zelf had den durven hopen. In het Trocadéro. Verder zegt de Tel.; In den morgen had de eerste bijeen komst der conventie in het TToeadéro plaats. De president van de republiek Boumergue, de voorzitter van den se naat Doumer. verschillende leden van het kabinet, de voorzitter van den ge meenteraad van Parijs, de prefect van de Seine en nog vele andere Fransche auto riteiten waren bij de opening aanweg. Nauwelijks waren de toejuichingen, waar mede president Doumergue by zijn komst werd ontvangen, geëindigd, of een man stond op van zijn plaats en riep: „Leve Sacco en Vanzetti". De man werd gear- 1 resteerd en bleek de secretaris van het Sacco en VanzeLti-comité te zijn, die door het politie-cordon had weten heen te dringen en niet herkend was, omdat hy zijn snor had laten afscheren. Dit was echter de eenige onvriendelijkheid jegens de Amerikanen, die werd opge merkt. De conventie werd geopend door mi nister Marin, die namens de Fransche regeering de conventie hartelijk welkom heette in Parijs. De Amerikaansche zaak gelastigde Whitehouse dankte namens de Amerikaansche regeering voor de gastvrijheid van Frankrijk. Een bood schap van president Coolidge werd daar op voorgelezen, w aarin gewezen werd op het feit, dat de beide landen gelijke Idealen huldigen. Nadat ten slotte de Fransche en Amerikaansche volksliede ren door een Amerikaansch opera-zanger waren gezongen, vertrokken de Fransche gasten en begon de conventie met het behandelen der agenda. De Parade. De parade van het Amerikaansche le gioen door Parijs, die het glanspunt van den dag was, zou om halftwee begon nen zijn, maar het was twee uur voor de stoet zich in beweging zette. De route ging van het Trocadéro langs de Avenue d'Iena naar de Place de lEJtoile, onder den Are de Triomphe, langs de Champs Elysées naar de Place de la Concorde. Verder door de Rue Royale naar de groote boulevards, door de Rue Rivoli en via het stadhuis naar het plein voor de Notre Dame. Ierland. - Zal Cos- grave stand houden? De laatste getallen die te midder nacht over den uitslag van de verkie zing in den Ierschen Vrijstaat bekend zijn geworden, wijzen uit dat de regee- ringspartij 48 zetels in de Dail bezet heeft, de republikeinen 42, de arbei derspartij 11, de onafhankelijken 10, de boerenpartij 4, de Nationale Liga 2 en de groep der „Irish Workers" (commu nisten) een. Hoewel het nog niet mogelijk is, den definitieven uitslag van de verkiezing te voorzien, acht men het toch waarschijn lijk dat Cosgrave een coalitie-regeering zal vormen met de medewerking van de onafhankelijken en de boerenparty. De Engelsche bladen zeggen echter dat Cosgrave van plan zou zyn aan de Valera de taak om te regeeren op te dragen, indien zijn meerderheid onvol doende mocht zijn en zij verklaren dat Engeland in dat geval reden zou hebben om te vreezen dat het Iersche vraagstuk het weer zorg zal baren. WAAR IS ZAGORSKI7 Oa „verdwenen" Poolsche Beneraal, over wiens raadsel achtige 'iguur zooveel te doen is. KORT EN BONDIG. Er is ingebroken in een juwelierswin kel in de Frledrichstrasse te Berlijn. Er is voor 150.000 mark aan edelsteenen, horloges en gouden voorwerpen gesto len. Van de daders geen spoor. vyfhonderd gewapende mannen zyn in de bosschen by Hammonton in New Jersey aan het zoeken naar twee negers, die op een eenzamen weg een dokter hebben doodgeschoten en daarna zyn vrouw hebben aangerand. De vervolgers dreigen de vluchtelingen te lynchen als zy ze vinden. Te Calcutta hebben twee jonge Ben gali's terecht gestaan, die onlangs in hechtenis waren genomen onder beschul diging dat zy in het onwettig bezit van wapens en ontplofbare stoffen waren. Zy zyn veroordeeld tot zeven jaar stren ge opsluiting. Naar Belga meldt, heeft El Tayana, de laatste hoofdman van de opstandelingen in Marokko zich met zyn volgelingen onderworpen aan het Spaansche gezag. De Fransche hooge commissaris heeft aan de regeering van Libanon een be drag van twintig millioen francs uitbe taald voor den wederopbouw van Ras- haya. dat tijdens de opstanden der Droesen is verwoest. HET BEZOEK DER AMERIKAANSCHE OUD-SOLDATEN IN FRANKRIJK. Een vertegenwoordiger van den Franschen gezant, maarschalk Foch en generaal Pershing, op het Amerikaansche kerkhof te Suresnes. HET TOONEEL. DE BALLETDANSERES Vroeger heette hot „De Gevolgen van een Echtscheiding", gisteren kre» gen -wij het ais ,.Dc Balletdanseres" en over cenigc jaren zullen wij dit blij; spel van Bisson misschien nog wel eens als „De twee Schoonmoeders" te* rug zien. Het jis de geschiedenis van den armen Henri Duval, die om van zijn lastige schoonmoeder verlost t« worden, zich laat scheiden van zijn vrouw en dan als bij wijze van sur* prise zijn eerste vtouw als zijn eigen schoonmoeder in zijn eigen huis ziet terugkceren. met in haar gevolg. madame Bonivard, de gevreesde en gehate schoonmoeder uit zijn eerste huwelijk! De klucht culimineert in den uitroep van het slachtoffer: „Vroe» ger had ik er één, nou ikrijg ik twee schoonmoeders in mijn huis!" Alex Bisson was -de Fransche JCa» delburg! Hij schreef voor een „familie» publiek", dat zich heel ieen avond on» schuldig wenschte te vermaken en nog met schoonmoeders zoet jgeliou» den kon worden! Bisson heeft betere en fijnere blijspelen geschreven dan 'de Balletdanseres bijv. Het Historisch Kasteel en van Franschen geest be» merkt men al heel weinig als )zoo lek» ker dik op in Hollandschen klucht» spel toon gespeeld wordt als door de familie de Ia Mar. Ik ben al 17 jaar ,.in het vak", maar ik beken eerlijk, dat ik met de familie* relatie van de de 3a 'Mar's nog nooit goed op de hoogte ben. Daar zagen wij in de Balletdanseres Chris de ia Mar, Riek de la MarKlcy, Jos. de la Mar, F. de la Mar en Juul de la Mar. Maar de Napoleon onder de la Mar's en zijn dochter Fie met het Napoleon» tisch talent waren er niet bij. Wat wel degelijk te merken was. Fijn was het spel allerminst Maar het publiek gierde van de pret en de helft van de zaal lag in katzwijm, toen Chris de la Mar voor zijn twee schoon» moeders op -de vlucht sloeg, alsof twee tijgers waren losgebroken. Wat blijkbaar de bedoeling was van Chris sn de medespelende de Ja Mars. Een avon i dus van ons'huldig ver» maak, zooals men mocTit verwachten bij een stuk. waarin schoonmoeders de hoofdpersonen zijn. J. B. SCHUIL STOFFELIJK OVERSCHOT VAN ISADORA DUNCAN. Het stoffelijk overschot van Isadora Duncan is Zondagochtend te Parijs aan gekomen. Slechts weinig vrienden van de zoo noodlottig omgekomen kunste nares waren op het Gare de Lyon byeen, maar die er waren konden hun ontroe ring niet meester biyven toen de, met mauve gedrapeerde en onder bloemen bedolven kist uit de rouwcoupé gedra gen werd. Jean Pierre Liausu schryft: „Wy heb ben u naar het huis van uwen broeder gedragen; daar ligt nu uw teedere li chaam bedolven onder leliën en rozen; maar het wonder van uw leven is met den dood niet opgehouden; gy woont in onze harten, gij die in alles kunst gaaft en onvermoeid streed tegen het mecha/- nisme. O, bittei noodlot; dat mechanisme doodde eens uwe twee kinderen en het doodde u Een ooggetuige van het ongeluk deelt nog mede dat de auto van mevrouw Duncan ternauwernood vaart had toen de halsdas van de kunstenares door het achterste wiel gegrepen werd; zy kreeg toen een ruk zoo hevig dat de rugge- graat brak; de dood trad bijna onmid- deliyk in. mi iijiiiiuiiuuBiKW l'liwllliiiife litLiliJiiiLili-il Een bergbeklimster slachtoffer van haar slechte schoenen. Een juffrouw Dingwall uit Edinbur; beklom dezer dagen met een gezelschap de Saddleback, op twee na de hoogste berg in Engeland, toen zij uitgleed en 70 voet diep in een ravyn vieL Zy brak fcaar schedel. Bij de lijkschouwing werd het onge luk aan haar ondeugdelijke schoenen geweten. Zij had er spijkers in laten slaan, maar die konden in de dunne zolen niet houden en op een zeker oogenblik was zij uitgegleden. De plek was niet gevaarlijk, maar, zeide een ge tuige. vrouwen loepen en klimmen met de ongeschiktste schoenen aan. Onrust in Lissabon. Te Lissabon zijn weer een aantal offi cieren en burgers gevangen genomen, verdacht van een samenzwering tegen het huidige gezag. Pij wijze van voor zorgsmaatregel heeft de regeering het gebruik van auto's op den openbaren weg voorloopig verboden. Zij zal met alle macht de pogingen tot opstand onder drukken. Sterke troepenafdeelingen pa- troulleeren door de stad, waar het ove rigens rustig moet zyn. De Russische Recht spraak. Het Moskousche commissariaat van justitie heeft een ontwerp van wet ter vereenvoudiging en bespoediging van de rechtspraak gereed gemaakt. De compe tentie van de volksrechtbanken wordt uitgebreid en zy worden verplicht bin nengekomen zaken binnen 48 uur in be handeling te r.emen. Ter ontlasting van ce rechtbanken zullen'in de dorpen scheidsgerechten worden ingesteld voor civiele zaken van weinig beteekenis. Ook Is men van plan ln afgelegen streken ballingsoorden voor zware misdadigers Jn te richten. Het is toch maar verwonderlijk hoe sommige dieren hun gewoonten zoo kunnen inrichten dat zij den heelen wintel doorslapen en eerst ui de zomermaanden ontwaken. Hei wordt tegenwoordig steeds wonder baarlijker, hoe zij winter en zomer uit el kaar kunnen houden. De trouwlustige van 70 jaar. Een 70-jarig oudofficier had in een park te Chelsea kennis gemaakt met een 20-jarig kindermeisje en was met haar thee gaan drinken. Hij bood haar zijn bejaarde hand aan, welk aanzoek niet ongunstig werd ontvangen. De ouders van het meisje vonden het zelfs beter dat zij een man op jaren dan een jongen man nam. De vrijage is intus- schen wel heel prozaisch geëindigd, na melijk voor den rechter, voor wien het amoureuze oude heertje zich te verant woorden had wegensdiefstal van een koffer met kleeren ten nadeele ryan zijn geliefde. Het is intusschen met een sisser af- geloopen, nl. met een geldboete van vyf pond (het maximum) wegens het on rechtmatig beleenen van den koffer; de beschuldiging van diefstal liet men val len. Van het geld, dat hij voor de be leening van den koffer had gekregen, was de 70-jarige met het meisje uitge gaan. 1871—1919. L'Oeuvre toont een foto van twee Ame rikanen, vader en zoon. voor het graf van den onbekenden soldaat. Papa Haucke trok in 1871 met het overwin nende Duitsche legers door den Triomf boog. zyn zoon deed het in 1919 met de overwinnende legers van de geallieerden. Men zou, zegt het blad, inderdaad geen treffender illustratie kunnen be denken van de ydelheld en de dwaas heid van den oorlog. Een groot oplichter door 't noodlot getroffen. Brigadier Carré van de Parysche re cherche was belast met het opsporen van den 26-jarigen Armand Caulier. by- genaamd Ouistiti, een berucht inbreker, gelijk de bijnaam, argot voor een inbre- brekerswerktuig. waarvan Caulier zich bij voorkeur bediende, reeds aangeeft. Zaterdag was de brigadier getuige van een auto-ongerechtigheid op den hoek van boulevard en rue faubourg Mont- martre. Hij vroeg den automobilist naar zyn papieren, die niet in orde bleken, en nam hem daarop mee naar het politie bureau. Hier bleek de man een „mail lot" (nauwsluitend tricot) te dragen van fijne, zwarte zijde, het klassieke klee- dingstuk van den „hotelrat". De man werd eens flink aan den tand gevoeld en bleek waarlijk de langgezochte Ouistiti te zijn. Hij had nog pas 250.000 fr. gestolen te Deauville en een bekenden prins voor 35.000 fr. opgelicht. Hy „werkte" altijd alleen en zeide meer dan 1000 voorname hotelkamers bezocht te hebben om de gasten te berooven. In zUn bagage vond men 133 verschillende Identiteitsbewijzen, wat men de twee. die men op den man zelf aangetroffen had. 135 maakte. Caulier weigerde te zeggen, waar hij woonde. Hij is naar het huis van bewaring overgebracht. Liegen onder hypnose.' Zekere juffrouw Neumann, uit Ber- lyn, die beschuldigd wordt prof. Rosen, wiens huishoudster zij was. vermoord te hebben is met haar goedvinden gehyp notiseerd om te zien of zy dan anders zou verklaren dan bij volle bewustzyn. De uitkomst was, dat juffrouw Neumann slechts dat zeide, wat zij van den begin ne af verzekerd heeft, dat zy niets met den moord te maken had en ook niet wist wie de moordenaars waren. Veel zegt het niet, want de arts, die het expe riment verrichtte, begon met te verkla ren, dat men ook onder hypnose liegen kan. En politie en justitie hechten dan ook niet in het minst aan deze wijze var onderzoek. Wie mag een autotje koopen? Rechter Crawford van de graaf schapsrechtbank van Barnet heeft een knuppel in het hoenderhok geworpen door zijn uitspraak, dat de meeste men- schen boven hun inkomen leven en dat een graafschapsrechter niet het recht had een auto te kocpen, tenzy hij eigen middelen had. Een graafschapsrechter verdient 1500 pond (18000 gulden) per jaar. Tegen deze uitspraak is met name de automobielhandel opgekomen. Met een jaarlijksch inkomen van 400 pond (4800 gulden) per jaar kan men zich volgens de handelaars al een kleinen auto veroorloven. De rechter uit Barnet heeft intus schen al school gemaakt. Toen voor een Londenschen rechter een- crediteur ge tuigde dat hij een debiteur in een nieu wen auto had zien rijden, zeide de rech ter: Moet ik daaruit afleiden dat hij een inkomen heeft van 1500 pond of meer? 70 uren in doodsangst. In de mijn Trien Kaisin te Gilly aldus wordt uit Brussel gemeld zijn drie arbeiders op 952 M. diepte het slachtoffer geworden van een verzak king, Als door een wonder werden ze niet op slag gedood, maar toen ze in de bange stilte, na het oorverdoovend ge kraak van de instorting met de eenige overblijvende lamp naar een uitweg zochten, bleken zs naar alle zijden in gesloten. Hun hok was amper 2 M. 50 hoog en toen ook de laatste lamp was uitgedoofd scheen ook alle hoop verdwe nen. De twee Belgen, een Vlaming en een Waal, waren moedeloos; hun mak ker in het ongeluk, een Arabier, kroop in een hoek en begon te bidden. Dra bleek dat de luchttoevoer, tegen alle verwachtingen in, voortging en kort daarop hoorden ae gevangenen 't zwak gerucht van reddingspogingen. Van weerszijden werd geklept, om de rich ting aan te geven. Het duurde 70 uren alvorens het oogenblik der verlossing aanbrak. Eerst in de laatste uren had men, door een zwakke opening, die tot tweemaal toe versperd geraakte, de mannen eenigen drank kunnen reiken. I Slecht weer in Zwitserland. In geheel Zwitserland heerscht felle koude, voornamelijk in het hooggeberg te. waar de sneeuw een voet dik geval len is tot op een hoogte van 1500 M. In het lager gelegen gebied heerscht zware regenval en uit vele plaatsen worden overstroomingen gemeld. In Boven-Savoye is de rivier de Arve, die twee jaar geleden de dijken bij Sal- !a~rhes heeft doorgebroken en welke schade nog niet geheel hersteld was, weer buiten haar oevers getreden en de gfheele vlakte bij Sallanches is nu over stroomd. Over een gebied van meer dan 300 H.A. staan wijngaarden tn bouw land byna een halven meter blank. De weg en de spoorweg van Genève naar Chamonix is nog niet overstroomd, maar het water blijft stijgen en men vreest, dat zij overstroomd zullen worden en dat dan de verbinding tusschen Genève en Chamonix zal worden afgesneden, tenzij er een verbetering in het wear komt. waarop thans weinig kans schynt te bestaan. Tumult in den raad van Potsdam. In den gemeenteraad van Potsdam is een crediet gevraagd van 10.000 M. voor de oprichting van een „Hindenburg toren" op den kleinen Ravensberg bij de stad. Een communistisch woordvoer der verzette zich tegen dit plan en ver klaarde. dat de communisten „voor een man als Hindenburg, die duizende ar beiders in den dood heeft gejaagd, geen cent zouden geven". Welke woorden het sein waren voor het losbarsten van een geweldig kabaal. De communisten werden van alle kanten bestookt, onder de kreten: Gooit ze eruit, zet ze tegen den muur is er dan niemand hier, die den kerel uit de zaal smyt?" Slechts met de grootste moeite ge lukte het den voorzitter, de orde te her stellen. Na een stormachtig debat werd het voorstel naar een commissie verwezen. Een reiziger zette bij zijn aankomst ineen hotel zijn nieuwe paraplu in de paraplubak en hing er een kaartje aan met het volgende opschriftDeze paraplu is het eigen dom van een man, die buitengewoon sterk is en over 10 minuten terugkomt. Toen hij terugkwam was zijn paraplu ver dwenen, maar hij vond een tweede kaartje waarop geschreven stond: Deze kaart is het eigendom van een man, die m 10 minuten 3 K.M. kan afleggen en niet terugkomt. Hittegolf misère. Het .aantal slachtoffers van de hitte golf te Chicago is tot 33 gestegen by een temperatuur van 95 gr. F. Te New-York zyn twee menschen door de hitte be zweken en vyf te St. Louis in Missouri, waar de thermometer 102 gr. aanwees. Honderdduizenden zyn uit New-York naar het strand getrokken. MOORD BIJ RHEIMS. NED. ARBEIDER GEARRES TEERD. In de nabijheid van Rhelms werd de bewoner van een villa levenloos aange troffen. Op zh'n lichaam werden duide lijke sporen van geweldpleging aange troffen en by nader onderzoek bleek dan ook dat hier een roofmoord gepleegd was, waaraan verschillende personen debet moesten zyn. Thans is in verband met dezen moord §en Nederlandsche landbouwer gearres teerd, T. N. geheeten, die aanvankelijk ontkende iets met het misdrijf uitstaan de te hebben. Later legde hij echter een volledige bekentenis af. Uit het verhoor kwam vast te staan, dat een eveneens gearresteerde electricien en diens vtouw medeplichtig waren aan het afschuwe lijk misdrijf.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 10