UIT DE OMSTREKEN. Dans- Academie J, G. Martin A Zonen BURGERLIJKE STAND HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 20 SEPT. 1927 KAP-DEMONSTRATIE. NED. BOND VAN KAPPERSPERSONEEL. Als ooit gebleken is dat kappen een kunst is en -dat er met het volste recht van liaarkunstenaars gesproken mag worden,, dan bleek dit Maandagavond in het gebouw van den Haarl. Kegels bond waar de afd. Haarlem van den Ned. Bond van Kapperspersoneel een kapsdemonstratie had georganiseerd. 't Was er gezellig er zat beweging in de massa. Stoelvast waren alleen de arme vrouwelijke slachtoffers (er was cén mannelijk exemplaar)die zich aan één van de negen in het programma ges noemde bewerkingen gedurende kor» teren of langeren 'tijd moesten onders werpen. Om elke demonstratieplaats stond een groot en steeds wisselend aantal toeschouwers. Buitengewoon groot was de belangstelling voor de kllei» massage, die een gezicht met een huid als de verschrompelde schil van een appel maakt tot een bekorend glad gelaat waarover de glans der jeugd verspreid ligt. Maar: wie mooi wil worden schijnt volgens de kapperswet zich eerst lecdijk te moeten laten mas ken. Goeie hemel wat 'n medelijden hadden wij met de dame die eich eerst het gezicht in een natte doek moest laten pakken, daarna de huid van het gelaat moest laten insmeren met een donkergroene zalf (waarschijnlijk ,,uit de klei getrokken") en dan den rom» mei er weer met een doek moest la» ten afwrijven. En dat alles ten aan» schouwen van vele medemenschen! Het resultaat was een strak en rim» pelloos gelaat, overdekt met den blos der jeugd. Om de waarheid te zeggen, wij zagen niet zoo heel veel verschil tusschcn het gelaat der dame vóór en na de bewerking en zij behoeft zich dus niets aan te trekken van wat wij hierboven opmerken over de vrucht die ons aller moeder zoo noodlottig werd! Behalve die klehmassage was er nog heel wat meer. Niet voor niets hing er boven het podium een dreigend veel» armig en veeldradig instrument, niet voor niets stonden er op de demon» stratietafeltjes allerlei geheimzinnige dingen gereed waarvan een leek, die blij is als hij tijd kan vinden om zich driemaal in de week te laten scheren en die verder van de kapkunst geen flauw benul heeft, zoo maar niet da» «lelijk het doel begrijpt. Maar toen wij dan eindelijk één voor één de „producten" van de dezen avond ten toon gespreide kappers» en grimeerkunst (er was ook een waarlijk niest onverdienstelijk gegri» meerde Falstaff»figuur), geëncadreerd door een gouden lijst, voordcelig uit» komend tegen een warmgetint gor» dijn en beschenen door een fantastische verlichting, op het podium zagen staan, toen werden wij wel overtuigd, al snapten we dan (niet veel van de tech» niek, dat deze avond niet tevergeefs W8R georganiseerd. Het doel dat de heer G. H. Oschatz, de voorzitter van de afd. Haarlem van den Ned- Bond van Kapperspersoneel, in zijn ope» ningswoord had uiteengezet, was be» reikt: de demonstranten hadden ge» toond dat zij wat kunnen en dat zij in staat zijn geheel zelfstandigen ar» beid te leveren. Daar stonden de verschillende ge» golfde en gedroogde, gemasseerde, ge» grimeerde en gevibro»masscerde lij» dende partijen, die zich met zooveel geduld alle mogelijke bewerkingen hadden laten welgevallen en het was schoon! Zij vonden haar belooning in het applaus en de kreten van bewon» dering die alomme opklonken. Nfog enkele dingen verdienen aan de vergetelheid ontrukt te worden. In zijn openingswoord heette de heer Oschatz welkom de hceren H. H. Heuscher, den Bondssecretaris, Th. Hollingo., leider der Haagsche Vak» school en den heer Lingeman, voor» zitter ('er afd. Hadrlem van den Pa» troonsbond. Een vurig propaganda» woord 'voegde hij hieraan toe. aanslui» tend aan de leuzen die in grootc let» ters den aanwezigen op een doek aan den wand bekend werden gemaakt: ge» reglementeerde samenwerking tusschcn patroon en personeel, beter vakonde-» wijs en verheffing van vak en vakgc» nooten (algemeene ontwikkeling). De goedgekeurde avond werd opge» luisterd door muziek van den Jazz» band onder leiding van den heer P. R. van Strien. Natuurlijk zorgde deze Jazz»band ook voor de muziek bij het geanimcer» de bal dat op de demonstratie volgde. Nog zij vermeld dat de gekleurde kapmantels voor deze gelegenheid welwillend waren afgestaan door de firma Kaper te Delft. UITGAAN. PI6UISSE IN DEN STADE". 71IÖUW- BURG. Men schrijft ons: Woensdag 21 September zal in den Stadsschouwburg een voorstelling van „Vroolijke Kunst" gegeven worden on der leiding en met medewerking van Jean Louis Pisuisse. Hoewel den avond te voren in samenwerking met Jenny Gilliams en Henk Stuurop voor de ver- eeniging „Haarlemsch Tooneel" opge treden wordt zai door de omstandig heid. dat in den Stadsschouwburg het geheeie gezelschap van Pisuisse aan de voorstelling deelneemt, het programma aldaar uit den aard der zaak een ge heel ander karakter dragen. Jean-Louis zelf met zijn voordrachten en praatjes in verschillende talen en stemmingen behoeft bij het Haarlemsche publiek niet nader te worden ingeleid, doch gaame verneemt men zeker, dat hij zijn nieuwste liedjes, de „Schlagers" van het cabaret-Pisuisse te Schevenin- gen belooft te brengen; Jenny Gilliams en Tjakko Kuiper zullen een keur van soli en duetten uit hun internationaal répertoire doen hooren, Paul Collin, de vertolker van Fransche boulevardliedjes bij uitnemendheid, die jarenlang deel uitmaakte van Pisuisse's gezelschap, zal door velen als oude bekende met vreugde begroet worden. Voor afwis seling in het vocale gedeelte zorgt de Spaansche danseres Sophia Gallirué, met haar dansfanfcasleën. Het buiten gewoon rijke programma vermeldt als bijzondere attractie de nationale cos- tuum-scène: :„Vroom en Vroolijk Vo- lendam", uitgevoerd door het geheeie gezelschap. Deze typisoh-Hollandsche scène met schilderachtige décors en bekoorlijke oorspronkelijke liedjes zal zeker niet het minste blijken van wat dezen avond geboden wordt, die in zijn geheel een mooi cabaret-programma be looft, waarvan de samenstelling alleen het geheim van Jean-Louis Pisuisse schijnt te zijn. DE HARINGVANGST. EEN RECORD. De stoomharingvisscher Dirk Jacobus IJM. 267, een zoogenaamde „haring- fiets", was Maandag te Dmuiden aan den afslag met 36 last pekelharing (ruim 600 kantjes). Het deel der vangst dat Maandag verkocht werd, bracht reeds f 8700 op. Vermoedelijk zal de totale be somming de 10.00 gld. overschrijden. Dit is ongetwijfeld een record-besom ming OPDRACHTWEDSTRIJD TE UTRECHT. SUCCES VAN DE HAARL. REDDINGSBRIGADE. (Van een specialen medewerker) Zondag had, ter gelegenheid van het 10»jarig bestaan van den Ned. Bond tot het Redden van Drcnkelin» gen te Utrecht een „opdrachtwed» strijd" plaats, waarvan door de voor» naamstc brigades in Nederland deel» genomen werd met de best onderlegde redders en redsters. Ook de Haarlem» sche Reddingsbrigade kwam uit in dezen hoogst belangrijken kamp. Van officieelc zijde werd groote be» langstelling getoond in dezen wed» srtijd. H.M. de Koningin had toege» zonden een grootc bronzen medaille, de Koninklijke Nationale Bond voor Reddingswezen en E. H. B. O- „Het Oranjekruis" had een grootc gouden medaille beschikbaar gesteld, evenals de eerstgenoemde, een eereprijs. De Maatschappij tot Redding van Drcnke» lingen schonk haar zilveren legpen» ning voor het beste medische werk, terwijl prachtige zilveren medailles waren ontvangen van het Gemeente bestuur van Amsterdam en van de burgemeesters van Den Haag cn Utrecht I De wedstrijden in Utrecht werden bijgewoond door tal van belangstel» lenden; de burgemeester van Utrecht en kolonel Bueno de M.esquita, com» mandant der genietroepen waren on» der de aanwezigen, i De opdracht, welke voor a.Ue groe» pen dezelfde was, <ter verkrijging van een juiste beoordecling (telkens werd alleen de kampende groep tot de zwetuzaal. Toegelaten) luidde: .,'t Is nacht; een -levensmoede werpt zich tc water en zinkt weg. Een voorbijgan» ger, die niét kan zwemmen, ziet het ongeval gebeuren en -belt een brigade» lid op. De voorbijganger wijst ecnigs» zins de plek aan- waar het slachtoffer te water ging. De redder springt te water, duikt naar een pop, die op een onbekende plaats ligt cn brengt deze boven water. 'Zoodra dit gelukt is, springt een van het drietal, die door loting als drenkeling is aangewezen, te water. Het slachtoffer komt -tijdens het vervoer ibij kennis en gaat zich krachtdadig verzetten." Na af-loop van het waterwerk wer» den zij, die als redder cn helper zijn opgetreden, geëxamineerd door de Me dische Convmisise, bestaande uit de doktoren: Suyling (Utrecht). lïcrma» nides (Noordwijk) cn Stasse (Amster» dam). De jury werd gevormd cfoor de heeren: J. van Gcmcn, Amsterdam, A. J. Meyerink, Haarlem, W. Waal» burg en J. de Groot beiden Den Haag, en H. Cuhfus, Bussum. Haarlem is schitterend uit den strijd getreden; 3 ploegen waren afgevaar» digd. De groep, bestaande uit de hoe» ren G. de Lugt, M. Brandt cn E. Wie» dijk, won den eereprijs (gouden me» daille) voor het hoogst aantal punten voor het Medisch cn Technisch deel tezamen. De damesplocg, gevormd door de dames: mevr. C. de Klerk Out, G. de Klerk en S. de Klerk, be» haalde den len prijs (medaille van den burgemeester van Den Haag), terwijl de ploeg, bestaande uit de heeren D. N. H. Haase. A. H. dc Bruyn Jr. cn j. Mok. in hun afdeeling het hoogst aantal punten voor het technisch werk behaalde. Het speet ons, dat voor het beste technische werk geen afzonder» lijke prijs beschikbaar was gesteld.' De medaille van dc Koningin werd gewonnen door de dames der Amst. Brigade, de 2e prijs door dc Rotter» damsche groep. Ook de le prijs hec» ren kwam aan Rotterdam, terwijl Utrecht den 2en prijs won en tevens de medaille der Mij. tot Redding van Drenkelingen voor het beste Medi» sche werk. INDUSTRIEBANK TE HAARLEM In de Maandag gehouden Algemeene Vergadering van Aandeelhouders werd de balans -en winst» en verliesrekening over het boek jaar 1926 '27 goedge» keurd en het dividend bepaald op 5 1/2 pet. of f41.25 per aandeel cn het oprichtersdividend Ibcpaald op f 4.50 per stuk. Mr. Dr. B. Baron -Mackay werd als commissaris der bank herkozen. Aan het jaarverslag over 1926/27 (het 26c boekjaar) is ontleend dat dc werkzaamheden zich bepaalden tot het gewone beheer van dc belangen der bank. Verliezen werden in het afgeloopen boekjaar niet geleden. De brutowinst bedraagt f36.11914, dc nctto»winst -f29.299.24. De reserve bedraagt thans f52.371.55. De balans per 30 Juni 1927 sluit met een bedrag van f 509.009.73 cn do winst en verliesrekening met een be» drag van {36.119-14, GEWONDEN DIEREN EN IVOOR» WERPEN Terug tc bekomen bij: J. Tjeches, Haarlemmcrlicdestraat 4, völdflesch en broodzak; Bur. van Politie, |Smede» straat, melkbus; F. v. Aalst, Iepen» straat 32, bril; T. Ilage, Emostraat 12, bril; A. Schcffer. Oranjestraat 109, ceintuur; T. Dekker, Nagtzaam» plein 28, ceintuur -(grijs); C. Verkacrt, Gen- de Wetstraat 2rd, duif; J. Smit. Elzenplein 24, gummi»hands:choen; J. Feije. Lange Raamstraat 28, dames» handschoen; Bur. v. Politie, Smede» straat, kinderhandschoen; G. Dak, Rcitzstraat 78. hondje, met halsband en riem; J. Dekker. Ripperdastraat 4, wit/wart hondje; Kennel Fauna", Parklaan: bruine 'hond, gebracht door v. Dan-tzïg, Nobclstraat 29; grijs katje, gebracht door Seegcrs, Vrouwenhek» straat 74, drie witte katjes, gebracht door Witkamp. Ridderstraat 15; grijs katje, gebracht door Slcu-tcl, Kcnnc» mcrplcin 14; kat met jongen, gebracht door v. d. Berg. Kennemerstraat 8; bont katje, gebracht door Hammer, Bannestceg 6; B. Kruiven, Rustenbur» gerlaan 27 K, blauwe kiel en wit schort; G. Jacobs, Kloosterstraat 109. studentenmuts; S. v- d. Ban. T. v. Berkhoutstraat 7, regenmantel; Raie» ter. Slachthuisstraat 10 rd. vermoede» lijk gouden manchetknoop; W. B. Com» mence, Kinderhuisvest 7, portefeuille met inhoud; Schcrpcnhuizen. Spaan» schevaartstvaat 29. portemonnaie met inhoud; G. M. Spiering. Wagenma» kerslaan 2, pakje met zilv. ring; Bur. van Politie. Smedestraat, parapluie; J. Plantinga. Timorstraat 93. portemon» naie met inhoud: F. v. d. 'Brink. M. v. Heemskerkstraat 50, reticule met in» houd; G. Groene veld. Anjelierstraat 29, gouden ring in étui; J. de Nobel. Roosveklstraat 16, rijwiclbel.merk in étui; G. J. Oxener, Jan Steenstraat 43- idem, idem; C. Raadstra, Lcidsche» vaart 28 G, idem. idem; J. Reedijk, Geweerstraat 35- hecrenrcgenjas; Mej v. Huis, Pictcr Kiesstraat 51. leeren riem. gordijnenstof; T. Hooij. KI. Hout» straat 57, gouden ring met steen; Th. Gecling, Bloemcrtstecg 4, rozenkrans; Wisbrunn en Liffmann, Gr. Houtstr.. kaar-t Stoops 'Bad; A. Boxs, Hagelin» gerweg 169, Santpoort, taschje met in* houd; J, Pieters. Boogstraat 6, tasch, inh. portemonnaie; J. Cornelisscn, Antoniestraat 81 rd. ibon-te zakdoekjes. VELSEN. VOORLOOPIGE OPSCHORTING VAN HET VERVOLG-ONDERWIJS. B. en W. deelen den raad mede, dat zij tijdens den duur der cursussen voor vervolgonderwijs aan de scholen C. D. F. en G. van October 1926 tot en met Maart 1927 geregeld aanteekening heb ben doen houden van de voorgekomen verzuimen. Uit deze aanteekening blijkt, dat het absenteïsme zeer belang rijk is geweest. Dit euvel, alsmede het betrekkelijk klein aantal .leerlingen* dat- "zich voor- deelneming aanmeldt,"1 heeft bij het college de vraag doen rij zen, of bedoeld onderwijs in zijn huldi gen vorm moet worden gestaakt, omdat het blijkbaar niet aan de behoefte vol doet, dan wel of door een aanvulling van het leerplan met één of meer popu laire vakken, liet onderwijs aantrekke lijker moet worden gemaakt, zoodat op •een grooter en regelmatiger bezoek valt te regelen. B. en W. hebben zich gewend tot de commissie van toezicht op het lager on derwijs, met het verzoek, het college van advies te dienen. Uit 't antwoord van de commissie op de door B. en W. gestelde vragen blijkt, dat ook zij van oordeel is, dat het ver- volg-onderwijs niet aan de behoefte vol doet. De commissie meent te moeten ad- viseeren, het vervolgonderwijs, zooals dat thans wordt gegeven, op te heffen. Zy is van oordeel, dat bijvoeging van een of meer populaire vakken ook niet tot het gewenschte doel zal leiden. Hier uit dient evenwel niet te worden gecon cludeerd, dat de gemeente hare be moeiingen op het gebzied. van de ver zorging van het onderwijs aan de jeugd boven den leerplichtigen leeftijd kan la ten varen. De commissie adviseert, het vervolg onderwijs op te heffen en daarvoor in de plaats te stellen onderwijs aan de rij pere jeugd, volgens het systeem, zooals dat is toegepast in de gemeente Lonneker. Bij dit systeem is uitgegaan van de gedachte van gelijkstelling van het openbaar en bijzonder onderwijs. Ook de oudercommissies aan de open bare lagere scholen drongen bij B. en W. aan tot het nemen van gelijke maat regelen. In verband met een en ander mede met het oog op het feit, dat de com missie van bijstand r^-or onderwijszaken haar advies nog moet uitbrengen, stellen B. en W. den raad voor, het vervolg onderwijs voorloopig geen aanvang te doen nemen, ook al omdat het college vreest, dat de zaak niet meer vóór 3 Oc tober a.s. het tijdstip waarop volgens "t leerplan het vervolgonderwijs moet aan vangen. haar beslag zal krijgen. ZILVEREN DOKTERS JUBILEUM. 18 October is het 25 jaar geleden, dat Dr. P. A. Barentsen sinds Juni 1917 ver bonden aan Velsen's Ziekenfonds (met standplaats Velsen-Noord) zijn arts-exa men aflegde. Hij vestigde zich eerst te Bergeik (N.-B.) en verwierf zich daar al spoedig een uitgebreiden kring van vrienden, die hem met leedwezen in 1917 naar Velsen zagen vertrekken. Ook in Velsen verwierf de heer Ba rentsen heel gauw de sympathie vanailen met wie hij in aanraking kwam. Het zal hem dan ook op 18 October niet aan blijken van vriendschap en belangstel ling ontbreken, niet alleen uit den kring der leden van het fonds, doch ooi? van zijn particuliere patiënten. Buiten zijn drukke praktijk en zijn studie, vindt de as. jubilaris nog tijd zich aan de algemeene zaak te wijden, als lid der gezondheidscommissie, terwijl hij tot voor enkele maanden, voorzitter was der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. MELKPRIJS VEïtïIOOGING. Maandag is dc prijs der volle melk, opnieuw met één cent per liter verhoogd en gebracht van 13 op 14 cent. Dit is binnen 3 weken de tweede verhooging. PERSONALIA Voor het laatste gedeelte van het chemisch, annalytisch examen.gehouden te Amsterdam door de Ned. Cheroï» sche Vereeniging, slaagde onze plaats» genoot de heer P. Zalm. werkzaam aan het Laboratorium der papierfa» briek. JAARVERSLAG ..HOOGOVENS" Aan het jaarverslag van de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken ontleenen wij nog, dat het gasver» bruik der gcmcen-te Velsen belangrijk toenam. Afgeleverd werd gedurende het verslagjaar een hoeveelheid van 4.137.180 lM3. (gem. 11.335 M3. j>er et» maal). Gedurende het tijdvak van 1 Juli 1925 tot 31 Maart 1926 werd af» geleverd een hoeveelheid van 2.683.000 M3. (gem. 9-828 M3. per etmaal). De /installaties voor de gaslevering aan deze gemeente, zoowel als aan Beverwijk worden uitgebreid. OPENING „DA COSTASCHOOL". Onder groote belangstelling heeft Zaterdagmiddag de officieeie opening plaats gehad der „Da Costaschool" van de Vereeniging tot Oprichting en In standhouding van Scholen voor lager en meer uitgebreid lager onderwijs aan den Groote Hout of Koningsweg te Velsen Noord. Aanwezig waren o.m. de wethouders K. H. Tusenius. J. C. Dunnebier, J. P. Nijssen,"de raadsleden F. P. Vermeulen, H. Homburg, C. v. d. Steen, J. P. Hand- graaf, P. F. C. Roelse en A. ten Broeke, de gemeente-secretaris de heer K. M. Hofstede, de heer K. Brands en Tj. Ster- ringa, respectievelijk hoofd-inspecteiEr en inspecteur van het L.O., Ds. J. D. Boerkoel en de heer G. H. Suring, ver tegenwoordiger van de directie der Hoogovens en vele hoofden van scholen uit de gemeente Velsen en uit den omtrek. De voorzitter, de heer J. P. Bierma, gaf in zijn openingsrede een overzicht vam het ontstaan en het werk der ver eeniging van 1921 af, tot op heden. Spr. dankte allen die tot den bouw van deze school hebben bijgedragen, vooral het gemeentebestuur. Vervolgens voerden het woord de heeren Brands, Sterringa, Tusenius, Wethouder van Onderwijs, Ds. Boerkoel, Suring en van Popta, die allen hun beste wenschen uitspraken voor den bloei der school. De school bevat 3 leslokalen en een gymnastieklokaal, maar er is voldoen de terrein voor uitbreiding. GEVONDEN VOORWERPEN Huissleutel, manchet. IJMUIDEN ROEKELOOS RIJDEN VAN EEN AUTOBUS»CHAUFFEUR Zaterdagmorgen kwam een te Eg» mond thuis bchoorende autobus, be» stuurd door den chauffeur J. R. in volle vaart de Neptunusstraat uitrij» den in de richting van de Bik» en Ar» noldskadc. Door de groote snélheid geraakte de bus op het trottoir langs de betonnen balustrade van het spoor» wcgemplacement. Het scheelde slechts eenigc 'decimeters of dc bus was tegen de 'balustrade gereden. Een agent van politie zette den wilden chauffeur in een luxebus, die op de kade stond na en slaagde er in hem te (achterhalen, waarna hij proces»verbaal tegen hem opmaakte- HO SPITAAL»KERKSCHIP .,DE HOOF" Het hospitaalskcrkschip „de Hoop" is Zaterdagmorgen van IJmuiden yer» trokken voor zijn derden kruistocht onder de haringvisschers op de Noord» zee. Als geneesheer bevindt zich weder» om aan boord dt. F. G. van Asperen Ds. J. H. Vaandrager. N.H. predi» kant te Monnikendam maakt Ms gees» telijk verzorger den toch mee. OPENBARE VERGADERING DER S. D. A. P. De Federatie Velsen der S. D. A. P- belegt a.s. Vrijdagavond een tweede vergadering over dc wethoudersbe» noeming, ditmaal in „Flora" aan den Z< eweg GEVONDEN VOORWERPEN (Engelmundusweg) Een slinger van een auto; portemon naie met inhoud; dames taschje met in houd; idem idem; paar zwarte hand schoentjes, hondenpenning; postduif, rij- wlelmerk, huissleutel. CWillemsplein) Bankbiljet, rozenkrans, koperen ring, portemonnaie met inhoud, postduif, vul potlood, portemonnaie met inhoud: gele hond; slinger van een auto; kinderpor- temonnaie, gouden broche, rijwielmerk, schortceintuur, nummerplaat auto G HEEMSTEDE GEVONDEN VOORWERPEN Terug te bekomen bij: Neeskens, Mo- lenwerfslaan 6, een steigerpaal. E. Schmal, Rijksstraatweg 47, een groote zwarte hond. Mooser, Glipperweg 80, een rijwielbelastingmerk; A. Driessen, Mo- ienwerfslaan 118. vier leesboeken: Goos- sens, Iepenlaan 23. een portemonnaie m. inhoud; K.Schulz, Iepenlaan 4, een ceintuur; J. van der Ham, Res Novaplein 13, een slinger van een auto; Verzijlberg, Sumatrastr. 3, een boekje met muziek nummers. Wed. Willemse, Voorweg 27, een koralen halsketting. Weijers, Iepen- laan 29, een jonge Duitsche herdershond. Tushuizen, Binnenweg 191. een lorgnet. Kerklaan 38, een bemande flesch. Wes- selman, Molenwerfslaan 48,. een kruiwa gen. Bouwmeester, Meerweg 9. een haarkam. Van Meurs, Valkenburgerplein een grijze poes. H. Bos, Binnenweg 37, een zilveren armband. Bureau van poli tie, Raadhuisstraat, een couvert mei fo to's en een huissleutel, ZONDEN MEÖEDSEUNCÊN 60 CENTS PER REGEL rim v. .-iii mIIMi, ,.i 1. I! iiiii! SIK S? AMSTERDAM Palestrinastraat 1 bij het Concertgebouw Spreekuur dagelijks van 2-5 eu 7.30—9.30. HILVERSUM Hotel Hof van Holland" en „Patace HoteC' Spreekuur eiken Zaterdag „H. v. H." van 2-5 uur. Aanvang van den nieuwen cursus in de Moderne Dans, Rhythmische Gymnastiek en Plastische Danskunst Zaterdag 15 October Spreekuur dagelijks (behalve Zondag) van 25 en 7—9 uur Haarlem, Schagchelstraat 29, Telef. 10806 BUSSUM Gebouw „Concordia?1 Spreekuur eiken Woensdag van 2—5 uur ZAANDAM Hotel ,,'t Wapen van Amsterdam" Spreekuur 17 en 24 September 1, 5 en 8 October van 2.30—5 en 7—9 uur. De lessen in Rhythmische Gymnastiek en Plastische Danskunst zullen gegeven worden door Mevrouw E. v. d. Heuvel Rijnders-Dijkstra. 86 HILLEGOM. GEMEENTERAAD De gemeenteraad vergadert Dinsdag 27 September namiddags 1.45 uur. De agenda luidt: luidt: 1. Vaststelling der notulen vorige ver gadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Verzoek Tuinbouw-wintercursus om beschikbaarstelling van een lokaal der openbare lagere schoojl. 4. Verzoek H. van Pelt te Zwijndrecht om een bijdrage der gemeente ten einde uit zyn faillissement te geraken. Adres sant was aannemer der waterleiding. B. en W. stellen voor afwijzend te beschik ken. 5. Salarisregeling van burgemeesters, secretarissen en ontvangers. 6. Verzoek van het bestuur van den Zanderijpolder om de Molenbrug aan de gemeente in eigendom over te dragen. B. en W. adviseeren afwijzend te be schikken. 7. Opnieuw vaststelling der verorde ning op de heffing van schoolgeld. 8. Verzoek plaatsing hek B. Frijlink voor de rooilijn, voor te bouwen percee- len aan den Loosterweg II. 9. Vaststelling nieuwe legesverorde ning. 10 Vaststelling verordening uren van Openstelling van het Bureau van den Burgerlijken Stand. 11. Verzoek' Gewestelijke Landstorm commissie om subsidie voor 1928. 12. Verzoek Vereeniging ""voor zieken- huisverpleging „Bennebroek en Omstre ken" om subsidie. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken. 13. Verzoek Hillegomsche Harmonie kapel om subsidie, groot f 300. B. en W. wenschen f 200 te geven. 14. Verzoek plaatsing hek Jac. der Ne derlanden voor de rooilijn der Leidsche- straat 15. Wijzigingsbesluiten begrooting 1927 Besloten vergadering: Reclame in zake rioolbelasting. DE RACERS. De politie heeft alle fietsen die racen weer eens gecontroleerd. Zij moesten af stappen en hun belastingplaatje toonen. Bovendien werden de bellen en remmen nagezien. De politie in Lisse en Sassen- heim treedt ook tegen de racers op. Het publiek klaagt veel over woest rijden door racers opden rijksstraatweg. HAARLEMMERMEER BEROEPEN. Tot predikant bij de Gereformeerde kerk te Nieuw-Vennep alhier (vacature Ds. van Heuten) is beroepen Ds. Seinen te Opperdoes. BLOEMENDAAL. ONTHEFFING BEPALINGEN DER BOUWVERORDENING Overeenkomstig het advies der Com missie van Bijstand voor Publieke Wer ken, stellen B. en W. den Raad voor: A. ontheffing van artikel 7 der Bouw verordening te verleenen aan: a. J .C. G. Dhont-van den Toorn voor vergrooting eener garage aan de Iepen laan op Sectie A no. 8630. b. R. H. T.D. de Favauge voor bouw van twee villa's, garage met chauffeurs woning aande Leeuwerikenlaan op Sec tie C, nos. 29. 188, 171, 172. c. J. J. Verhagen te Haarlem voor den bouw van twee garages aap de Dahlia laan, Sectie C, no. 14 8. d JL J. van Schooten te Overveen voor het sloopen van een weranda en het bouwen van een serre voor het perceel Bloemendaalscheweg- 248, Sectie B, no. 2840. e. het Bestuur van de Haarlemsche Bankvereeniging voor den verbouw van het perceel Bloemendaalscheweg 147, Sectie A, no. 6284. f. H. E. Everard te Haarlem voor den bouw van een landhuis aan de Van Wickevoort Crommelinlaan Sectie C, no. 148. g. A. E. Beekman te Bloemendaal voor den verbouw van perceel Bloemendaal- sche weg 50. h. J. J. Boelstra te 's-Gravenhage voor den bouw van een garage aan de Mis tellaan. i. H. C. Feirabend te Aerdenhout voor het vergrooten van een garage aan de Clematislaan. j. J. J. de Ridder te Aerdenhout voor den verbouw van perceel Zandvoorter- weg 39, Sectie B ,no. 3238. k. A. van Hasselt te Aerdenhout voor den bouw van een garage aan de Wes terlaan, kad. Sectie B, no. 3857. 1. A. A. Hollander voor bouw eener garage aan den Militairenweg op Sectie A, No. 8593. B. afwijzend te beschikken op de ver zoeken om ontheffing van artikel 7 der Bouwverordening, ingediend door: A. A. Hollander voor verbouw van perceel Militairenweg no. 2a. b. M. J. Meyer te Aerdenhout voor den verbouw van perceel Zandvoorterweg 53, Sectie B, no. 3789 met het oog op de te geringe zijwaartsche ruimte. BLOEMEND. REDD.BRIGADE De Bloemend. Redd. Brigade zal op Woensdagavond een ledenvergadering houden ter bespreking van het winter» programma. O.m. zullen dus aan de orde komen de winterocfenïngen in Stoop's Bad, een cursus in E. H. B. O. Ook zal ter sprake komen het gc» lcide bij boottochten. BEVERWIJK. COÖPERATIE „ALGEMEEN BELANG". In de Vrijdagavond gehouden leden vergadering der Coöperatieve Verbruiks- vereeniging „Algemeen Belang", is het bestuursvoorstel inzake de pensionnee- ring van het personeel, aangenomen. Aan deze pensionneering draagt het personeel zelf 2 pet. van het loon en sa laris bij, terwijl de vereeniging het ver dere voor haar rekening neemt. Deze regeling treedt voor het perso neel, dat thans in dienst is, dadelijk in werking, doch voor nieuw aan te stel len, is er een overgangstermijn gesteld. DE VEREENIGDE ZANGERS In het Zaterdagavond te Broek in Waterland gehouden zangconcours be» haalde het dubbel mannenkwartet ,,De Vereenigdc Zangers", directeur de heer H. van Dijk in ;de tweede afd. Mannenkoren den tweeden prijs met 286 punten- 1 GEVONDEN VOORWERPEN Doubl damesring, parapluie, bontje, kwartje, huissleutel, melksleutel, kinder bont, postduif, beursje met inhoud, rij wiel, boodschappentasch, idem, pondsge wicht, Foi'dsleutel, damesparapluie, akte- tasch met inhoud; trapje, portemonnaie met inhoud, bos sleutels. VELSEN Bevallen: E. G. Kramers—Ooyevaar z. C. M. Noorman—Moeiaert z. A. van Nieu- wenhuizeDekker d. H. Dienaar—Bak ker d. J. de HaanWester veld d. M. C. BruninkOoms d. E. C. v. Westerop Groot d. M. HennevangerPlug z. H. BlokBroekhuizen z. A. v. d. Velde Glas d. D. Broekhuizen—v. Baarsel d. Ondertrouwd: A. Numan en M. K. Hoogeland; J. J. v. d. Bogaerde en E. Bruyn; W. Bakker cn C. de Gelder; T. Duinker en A. G. Schoo; N. C. Nat en Ch, E. Peters; J. Krijger en H. M. Lam- pe; J. J. Joldersma en C. G. Schoorl. Gehuwden: P. Krab en Z. H. Kaan; A. Groeneveid en J. Meigera; A. Wegman en J. Jongejans; K. L. Roek en A. Warner; D. Buys en E. Greebe; W. J. Braam en M. J. Maas; A. v. d. d. Wal en A. Rass. J. A. v. d. Molen en D. Voorbraak. HILLEGOM. Onder ircuwd: E. van Dijk en M. E. van Dijk. B. Delhorst en M. J. v. d. Hulst. H. Rikkers en J. P. v. d. Ha ven. Getrouwd: C. H. G. Zaat en A. M. Stassen. Bevallen: M. van Winkel-Barreman d. E. E. van Berken-Helde, z. Overleden' J. Coliin, m., 58 jaren. A. Jansen, m. 48 jaren. HA ARLEMMERMEER Bevallen: A. A. van den Berg-van 't Hof. d. L. J. Meijer-van de VaU, d. A. Luten-Knol, z. S. J. Arensman- van Groeningen, z. G. C. Rooden- burg-de Vries, d. M. A. van Woer- kom-Mesman, d. Ondertrouwd: G. P. Meijer, 29 en C. Amperse, 20 j. A. A. van der Mast 21 j. en G. P. van Dcorn. 19 j. J. H. van der nde, 22 j. en C. Mensink, 19 j. Gehuwd: C. van Klaveren 23 j. en C. G. Scholte, 27 j. E. van Veen 27 j. en H. Betjes, 20 j., P. N. Schalk, 24 j. en W. E. van Putten, 21 j. Overleden: Petrus Bus, 61 j., gehuwd t«et M> C. de Vlieger.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 7