HERINGA &WUTHRICH RADIO-TOESTELLEN EIGEN TELEGRAMMEN. WEERBERICHT BURGERLIJKE STAND THERMOMETERSTAND SCHEEPSBERICHTEN HAARLEM'S DAGSLAD DONDERDAG 29 SEPT. 1927 HAARLEM 5 (Adv. Ing. Med.) door den Directeur-Genersal toegezegde verbetering nu heel spoedig wordt inge voerd? Nu het slechte jaargetijde weer aan breekt, waardoor de dienst van het be stellende personeel nog zwaarder wordt, wordt met verlangen naar verlichting uitgezien. Niet alleen het postpersoneel maar ook het publiek zal er mede gebaat zijn. Als de regeling zoo gemaakt wordt, dat een besteller op een dag niet aan drie maar aan twee bestellingen mee werkt, kan er meer tijd gegeven worden voor het sorteeren van de post, terwijl ook bereikt wordt, dat iemar.d die des morgens vroeg komt op verschillende da gen vroeg naar huis kan gaan om een behoorlijke nachtrust te genieten. De avondbestellers kunnen dan 's morgens later komen. Wy hadden over deze klacht een on derhoud met den Directeur van het Postkantoor, die mededeelde geen aan leiding te vinden veel daarover te zeg gen. De zaak is, volgens de klagers, in handen van den Directeur-Generaal. Wel verklaarde de Directeur, dat de werktijden van het personeel gunsti ger zijn dan uit de mededeelir.gen door bet publiek opgemaakt zou worden. Uit zonderingen daargelaten is de werktijd van de briefpostbestellers verdeeld in vier dagdiensten. Op een dag komt de besteller om half zes ia dienst tot 8 1/2 uur, rust dan van 8 12 tot 1 uur, om daarna weer in dienst te komen van 1 uur tot 4 uur en van kwart voor 6 tot half 9. Op den tweeden dag zijn de werkuren van" 5 1/2 uur tot 8 1/2 uur en van 1 tot 4 uur. Den derden dag is de dienst sis den eersten dag. Den vierden dag wordt alleen gewerkt van 5 1/2 tot 8 1/2 uur 's morgens en van 5.45 tot 8 1/2 uur, 's middags. Dan is de besteller dus op den dag on geveer 9 1/2 uur vrij. In het totaal is de werktijd van het bestellend personeel per werkdag gemid deld 8 uur 3 min. Eenmaal in de vier weken moet op Zondag een dienst van 4 uur worden verricht, waardoor de ge middelde dienst met inbegrip van den Zondagsdienst 8 uur en 13 minuten be draagt. Dit alles betreft uitsluitend de 62 be stellers belast met de briefpostbestelling. Er zijn in totaal 128 bestellers; de ove rige 66 doen verschillende andere dien sten. Zooveeldoenlijk wordt over het totaal der 128 bestellers een rouleersysteem toe gepast. PROF. W. EINTHOVEN. T LEIDEN, 29 Sept. (V.D. draadloos) Alhier is ovxerleden Prof. dr. W. Eind hoven, hoogleeraar in de physiologic aan de Universiteit te Leiden. Prof. Eindhoven werd te Semarang in Ned.- Indië geboren. Hij studeerde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, waar hij in 1885 promoveerde tot doctor in de ge neeskunde op proefschrift getiteld „Sterecscopie door kleurverschil" In hetzelfde jaar volgde zyn benoeming gewoon hoogleeraar in de physiolcgie aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Op 24 Februari 1886 aanvaardde hij het Hoogleeraarambt. Verschillende belangrijke artikelen verschenen van zijn hand. In binnen- en buitenlandsche periodieken. Prof. Eindhoven heeft zich vooral naam ge maakt door zijn onderzoek op het ter rein van den hartslag, de uitvinding van den snaar-galvanometer en van het electro-cardiagram. De teraardebestel ling zal plaats hebben Zaterdagmor gen te elf uur op de begraafplaats het Greene Kerkje te Oegstgeest. ARR.-RECHTBANK. DE ZEGELDIEFSTAL TE TILBURG. HELERS VOOR RECHTBANK. DE (Ongecorrigeerd). VLIEGTOCHT MET DE POSTDUIF. DE ELF STEDEN-TOCHT. Men meldt ons uit Soesterberg: Het vliegtoestel „Postduif" is Woens dag om 5.30 uur de elfsteden tocht, die een afstand van ruim 900 K.M. bedraagt begonnen. Het traject is Soesterberg ArnhemMaastricht's-BoschMiddel burg—Den Haag—Haarlem—Amster dam—Leeuwarden—Groningen—Assen UtrechtSoesterberg. Passagiers zijn luitenant Koppen, mevrouw Koppen, de heeren Fryns en Ellerman. Het toestel en de motoren verkeeren in uitstekende conditie. DE HALTE AAN DE ZANDVOORTSCHELAAN. OVEREENSTEMMING OVER DE PLANNEN. De onderhandelingen tusschen de Nederlandsche Spoorwegen en de ge meentebesturen van Heemstede en Bloemendaal zijn in zooverre gevor derd, dat overeenstemming is bereikt over de plannen in groots lijnen. Maar de onderhandelingen over de bijdra gen in de kosten, door beide gemeen ten te betalen, zijn nog steeds aan den gang. naar men ons aar. de afd. Weg en Werken der Ned. Spoorwegen te Utrecht verzekerde en naar ook de burgemeester van Heemstede ons zei- de. De burgemeester van Heemstede gaf ons als zijn persoonlijke meening te kennen, dat hij wel geloofde dat de zoo zeer begeerde halte er komen zal. „Indien wij het met de gemeenten geheel eens zijn geworden", zoo deelde men ons aan „Weg en Werken" nog mede, „dan wordt onmiddellijk met de uitvoering der plannen begonnen". Heden -de voor de Haarlemsche rechtbank een belangrijke zaak. Te recht stonden de helers van den zegel diefstal te Tilburg. Onze lezers herin neren zich hoe de Haarlemsche recher che een paar maanden geleden U Haarlem verschillende personen aan hield, die post en plakzegels beneden de waarde te koop aanboden. Hoe de aanhouding plaats had. Zooals bekend as het aan de cherc' ter core gekomen dat hier en in een andere plaats van het land een party ongebruikte post en plakze gels tegen een lageren dan den vastge- stelden pry's zou verhandeld worden. Omdat de zegels voor minder dan de helft van de waarde werden aangebo den en het hier bovendien een zeer groote partij gold, waaronder zegels van hooge waarde, was het duidelijk da misdrijf in het spel moest zyn. De recherche ging daarna nauwlet tend het onderzoek doen. Einrêlyk was haar gebleken dat de zegels te Haarlem zouden verh- -deld worden.Toen ditDins dar 14 Juni zou geschieden werden de verkoopers en de gegadigden gearres teerd Vcor een perceel in het zuiden van d' stad stond een auto waarin twee heeren waren gezeten. Te voren •«•aren twee andere heeren uit dezelfde to gestapt en het perceel binnenge- en an. Onverwacht kwam de recherche op- zeiten en deze arresteerde de twee hee ren die in de auto zaten. Verder werd een inval in het huis gedaan. Daar wer den de twee andere heeren ook aange houden. De aangehoudenen werden naar het bureau van politie gebracht en de auto werd in beslag genomen. By het onderzoek op het politiebu reau, bleek dat de heeren in het bezit waren van een zeer groote party post en plakzegels ter waarde van eenige duizenden guldens. Het waren echte zegels en geen vervalschte of misdruk ken. Van de vier aangehoudenen bleken er drie de eigenaars van de zegels te zjjn. De vierde had de bedoeling als kooper op te treden. Twee van de drie verkoopers waren uit en Haag afkomstig, een uit Am sterdam. De aangehoudenen weigerden eer. verklaring er van te geven hoe ze aan de zegels kwamen. Als de zegels in den handel gebracht waren zou de Staat voor een zeer be langrijk bedrag zijn benadeeld. Aanvankelijk werden de aangehoude nen weder in vrijheid gesteld. Maar daarna kwamen weder zulke nieuwe be zwarende omstandigheden dat de poli tie besloot hen weder aan te houden. Dit geschiedde op het station juist ter- wyl de vier mannen gereed stonden met den trein te vertrekken. Een nader onderzoek van de politie bracht aan het licht, dat de gestolen ze gels niet te Haarlem ontvreemd zyn. La ter is gebleken dat in den nacht van 30 op 31 December m_ in het re gistratiekantoor aan de Katoenstraat re Tilburg. Daarby is voor f 13000 aan plakzegels gestolen. In verband met verschillende aanwij zingen werd aang. nomen dat de teHaar lem te koop aangeboden zegels inder daad van die inbraak afkomstig waren La:er werden nog als verdachten van medeplichtigheid in zake de plakzegels aangehouden de echtgenoot-en van twee der verdc ten. De waarde aan postzegels fcij de verdachten gevonden was niet zoo greet als de waarde aan plakzegels. N :ar schatting gaat het om een w van meer dan f 10.000. Tenlastelegging Heden hadden zich te verantwoorden M. W. A. W„ koopman wonende te Am sterdam, thans gedetineerd, wien is ten laste gelegd 't vervoeren van de plakze gels uit winstbejag, P. J. van den M. auto-handelaar te Den Haag, eveneens gedetineerd, wien hetzelfde is ten laste gelegd en J. G. koopman te Den Haag, ook gedetineerd, wien is ten laste ge legd het ten verkoop aanbieden van de zegels voor f 8000, althans f 7000 en het hulp vsrleenen aan Van den M. Het eerst is behandeld de zaak te gen M. E. A. W. oud 42 jaar koopman te Amsterdam. De heer Houwing, ontvanger der re gistratie en domeinen te Tilburg, deel- mede dat hij indertijd op zijn kan toor de deuren opengebroken vond en dat door hem zegels tot een aanzien lijk bedrag werden vermist. In het register was s' hts eenzaam en alléén na de inbraak nog 'n zegel van f 7.50 gevonden. Al de andere zegels wa ren weg. Te zamen was voor een be drag van ruim f 13000 aan plakzegels ontvreemd. Nog nimmer was uitgeko- fen wie den diefstal met braak heeft ge pleegd. Get. J. P. Mulder koopr---- te Haar lem, had naar aanleiding van een ver zoek van den hoofdinspecteur Woud een onderhoud met den verdac' gehad en daarna een bod van f 5500 gedaan op een party zegels. Verdachte zou dat bod aan de kameraden mededeelen. Een paar dagen later zyn in een per ceel in den Hout de onderhandelingen voortgezet. Verdachte had daarna een onderhoud met een paar personen in een auto. De auto ging weg - - keerde na een kwartier terug. Verd: :hte nam uit die auto iets in ontvang: 1 'er- hand kwam de recherche, die verdachte met zijn kameraden -nhïeld. Toen zeide verdachte, aldus get. „Ik Ti u wel", snappende dat hij was verraden. Een rechercheur deelde met' dat hy in het perceel in een kast had gezeten, dat in die kast een spleet was en dat hy zoo alles had kunnen gadeslaan. Op het juiste oogenblik kwem deze getuige uit de kast, er kwam meer politie en door gezamenlyk optreden werden ver dachte en ziin kameraden aangehou den. Verdachte bekende dat hy de zegels uit winstbejag had vervoerd en zeide dat de zegels hem door v.d. M. waren ter hand gesteld. Vóór den tijd had G. tegen hem gezegd: Ik heb iets voor je te verdienen. Ik heb zegels te koop. Kan je die niet aan den man brengen „Hy deed het voorkomen als kon ik dan f 500 verdienen," ging get. voort. „G. deelde my mede, dat de zegels van een diefstal in het Zuiden van het land afkomstig waren." Verder verhaalde verdachte hoe hy meende te Haarlem een kooper te heb ben gevonden en hoe daarna v. d. M. hem een couvert met zegels had gegeven die hij mede had genomen naar een per ceel in den Hout, waarna de aanhouding volgde, op die manier als getuige Mul der mededeelde. De eisch. Het O. M. ging de geschiedenis van de aanhouding na en het optreden van de Haarlemsche recherche. Volgens hem is vaststaande uit onderscheidene kentee- kenen, dat de zegels die verdachte ver voerde van den diefstal te Tilburg zijn afkomstig. Verdachte erkende dat de ze gels van diefstal afkomstig zyn. Het O. M. nam in aanmerking dat verdachte nog nimmer is veroordeeld en dat hy al spoedig bekende. Het vorderde tegen den verdachte 6 maanden gevan genisstraf met aftrek van preventief. Verdachte deelde mede dat hy door omstandigheden op zwart zaad was ge komen en verzocht hem een voorwaar delijke straf op te leggen. Daarna kwamen binnen de Andere verdachten. P. J. v. d. M. oud 36 jaar. en J. G. cud 35 jaar. Toen de heer Houwing uit Til burg zijn verklaringen had afgelegd en de president verdachten vroeg of zij daar iets op hadden aan te merken antwoord den verdachten: „Wy zeggen vandaag niets" M. E. S. W., nu gehoord als get. doet een zelfde verhaal, als door hem daan als verdachte, nadat de president hem er op had attent gemaakt' dat hy nu onder eede werd gehcord en dus goed de waarheid moest zeggen. Nog zeide get. dat G. hem schappeiyk had behandeld en tegen hem had gezegd dat hij de zegels maar in kleine partyen moest trachten aan den man te bren gen. G. had hem ook f 10 gegeven om te kunnen „handelen". Een der verdachten had tegen get. ge- Ga toch niet naar Dolly' den bynaam van den heer M„ „want dan word je verraden". Echter dat was te laat! Get. had reeds met dien heer onderhandeld en moest dus terugkomen. Toen hij weder by den heer M. kwam informeerde de heer M. by de politie per telefoon. Hij antwoordde get. „Ik heb r.og niet genoeg inlichtingen van de po litie. kom van middag maar eens terug." Get. kwam niet terug. Kort daarna had te Haarlem het onderhoud met aen heer Mulder plaats, dat leidde tot de aanhouding. De heer Woud en een paar recher cheurs deelden byzonderheden mede aangaande de aanhouding van verdach ten, die al vermeld zyn. Een van de rechercheurs had een relaas opgemaakt van een gesprek tusschen de verdach ten gevoerd in den celwagen tydens een vervoer naar den rechter-commis- saris dat geheel werd voorgelezen. Het relaas komt hierop neer dat verdachten telkens tegen elkander zeiden: Ze kunnen ons niets maken dat ze deden opmerken dat niet kon worden bewezen dat de zegels van dief stal afkomstig waren en dat de een den ander toeriep: houd den moed er maar in; zeg niets. wy komen wel spoedig vrij. Dit te midden van aller hande andere praatjes. Onder meer vroeg de een den ander nog of hij van zyn vrouw hield! Ter terechtzitting deelde een get. die óók met den celwagen was ver voerd mede, dat een der verdachten had gezegd tegen zyn kameraad: „zeg niet te veel, want daar zit nog iemand in den wagen". „Daarop", aldus get., riep ik "terug: „Klets maar raak, want het is een toffe jongen". Verdachten nogmaals gevraagd of zij iets hadden aan te merken, ant woordden: „wij hebben niets te zeggen". Het O M. dat daarna zijn requisitoir nam, releveerde *dat deze verdachten steeds hadden ontkend. Echter meen de het O.M. dat er een overtuigend en een wettig bewijs van het ten laste gelegde is geleverd. De eerste verdachte werd schuldig verklaard aan heling, de tweede aan heling en medeplichtigheid. Het O.M. deed nog opmerken dat naar zijn meening v. d. M. die reeds meermalen is veroordeeld meer schuldig is dan G. die voor den eersten keer terecht staat. Gevorderd werd tegen Van der M. 1 jaar en 6 maanden en tegen G. 1 jaar gevangenisstraf voor beiden met aftrek van preventief „Heb je nog iets te zeggen", vroeg de President tot verdachten. „Ik ben onschuldig", zeide verdachte Verdachte G. zeide dat ook. PleidooL De verdediger mr. E. G. S. Bourlier van den Haag, zeide dat uit een zwygen van verdachten nimmer iets ten hunnen nadeele mag worden af geleid. Tegen het hooren van den get. W. kwam spr. op. Het is nimmer de bedoeling van den wetgeving geweest dat de eene verdachte tegen den an deren verdachte wordt uitgespeeld. PI. oordeelde verder dat niet is be wezen dat opzettelijk uit winstbejag is vervoerd. Verdachten „vervoerden" niet, maar lieteen zich in een auto vervoeren!! Van een te koop aanbieden uit winstbejag is mede naar de meening van pr. niets gebleken. PI. concludeerd tot vrijspraak en een onmiddellijkontslag uit de preventieve hechtenis. De rechtbank, na in raadkamer te zijn geweest, wees dat beseliste verzoek af. De uitspraak is bepaald op heden over 14 dagen. ERNSTIG SPOORWEG. ONGELUK. Op de lijn Antwerpen Brussel. 100 GEWONDEN? BRUSSEL, 29 Sept. (V. D.) Op den spoorweg Antwerpen—Brussel heeft een ernstig spoorwegongeluk plaats gehad. Volgens de eerste berichten zouden .er honderd gewonden zijn. Nadere byzon derheden ontbreken nog. ..BRUSSEL, 19 Sept. (V. D.) Nader wordt gemeld dat de sneltrein die he denmorgen te kwart over zeven van Brussel naar Antwerpen vertrok tosschen Mechelcn en Weerde op een lokaal trein uit Antwerpen is geloopen. De materieele schade is zeer groot. Verdere byzonderheden ontbreken nog. 4 ERNSTIG GEWONDEN. MECHELEN, (B. T. A.) Reuter seint ons nog: Bij het spoorwegongeval werden, volgens B. T. A. 50 personen gewond. Verschei dene gewonden liepen slechts lichte kneuzingen op, maar 4 zijn ernstig ge wond. Er zullen 4 uren noodig zün om den weg weer vry te maken. DE RAMP IN ZWITSERLAND BERN, 28 Sept. (B.T.A.) De pontonniers zijn er in geslaagd aan de inwoners van Rugell hulp te bicden. Er zij reeds veertig personen gered maar men weet niet hoeveel er nog in gevaar verkeeren. Twee gezinnen, sa* men circa 20 personen, roepen nog om hulp. Ecnigc inwoner? van Rugell zijn omgekomen. Hoewel het water 30 a 40 c.M. is gedaald, is de strooming nog zeer sterk en staan huizen cn schuren nog een meter diep in het water. Aan do zijde van Schallcnbcrg werken Oostenrijksche pontonniers mede aan het redden der bevolking. DE ZUSTER VAN VANZETTI NE\V YORK.. 29 Sept. (Reuter) De zuster van Vanzetti heeft zich gis» teren aan boord van de Mauretania ingescheept om naar Italië terug te keeren. Zij droeg een gedeelte van de asch van Sacco en Vanzetti bij zich. VERZETSMAN NEERGELEGD. Aneta seint ons; Een patrouille onder leiding van luite nant Hartcg heeft m het B3kongan- sche den verzetsman Nja Oeraa neerge legd. GEVECHTEN IN MEXICO. VELE DOODEN EN GEWONDEN. MEXICO. 29 Sept. (Reuter). Vier en dertig personen die worden afgeschil derd als fanatieke Katholieke opstan delingen zyn in een gevecht met de regeeringstroepen in den staat Jalisco gedood. Een Katholiek priester, pater Senado. is aan den krygsraad uitgele verd en op bevel van dezen raad ge- executeerd. Het eerste gevecht duurde 4 uur en had plaats te Los Mezquites, waar 38 opstandelingen die onder aan voering stonden van pater Senado, wer den teruggedreven. Veertien van hen werden gedood en twee gevangen geno men. Het tweede treffen duurde 3 uur. waar by de opstandelingen 18 dooden achter lieten en verschillende gewonden. GEVAARLIJKE OEFENINGEN KEL1LEN, 28 Sept. (Wolffburcau) Op het exerciticterrein Grueneberg, clat door de Franschc bezettingstroep pen wordt gebruikt, werden verscho» nen Zaterdag door een Fransch des tachement schietoefeningen gehouden met scherp waarbij eenige granaten over Avelsbach vlogen. Zij sloegen in de onmiddellijke nabijheid van een groep arbeiders in den grond. Slechts door toeval werd niemand hunner ge» wond- Ook ontploften er granaten in de onmiddellijke nabijheid der school van Avelsbach. Het voorgevallene heeft groote beroering veroorzaakt onder de bevolking der streek. FRANKRIJK DUITSCHLAND PARIJS, 29 Sept. (B.T-A.) Strc» semann verklaarde in een interview met dc Petit Parisicn tc Geneve, zich gelukkig te achten, dat dc betrekking, gen tusschen Frankrijk cn Duitschland te Genève zoo volkomen oprecht cn openhartig waren cn hij uitte de wensch dat de betrekkingen tusschen beide landen steeds inniger mochten worden op ieder gebied waardoor alle kwesties kunnen worden opgelost en een duurzame entente kan worden op» gebouwd. Stresemann herhaalde nog» maals. dat Duitschland. door Locarno te doen voorafgaan aan zijn toetreden tot den Volkenbond zijn politieke wensch heeft onderstreept van niet te willen samenwerken Daardoor heeft het er ook toe bijgedragen de moei» lijkheden verbonden aan het begin der Volkenbondsvergadering te doen verdwijnen en aan het volk het zoo» noodige vertrouwen bij te brengen in bet werk van Genève. DES BURGEMEESTERS WONING. In het Algemeen Handelsblad van he denmorgen komt een artikel voor van den Haarlemschen correspondent van dat blad, waarin hy er op aandringt dat men burgemeester Maarschalk een ambtswoning zal geven. De schrijver merkt op dat jarenlang de burgemeesters van Haarlem in het Kenaupark hebben gewoond en zegt dan: „De Haarlemmer weet niet anders of het hoort zoo, en velen hebben er zich aan gestooten dat er voor burgemeester Maarschalk geen plaats was in het oude park, zoodat hy in een andere wijk heil moest zoeken". Wij hebben nooit gehoord van iemand die zich daaraan gestooten heeft, en wij zien niet in wat het er toe doet of de burgemeester in het Kenaupark. op den Kleinen Houtweg of ergens anders woont. Maar de corr. van het Hbl. wordt er zelfs lichtelijk dramatisch over en zegt: ..De eerste breuk met de traditie kan beteekenen het voorgoed doorsnij den van den band. Daarom leeft tn Haarlemsche harten een wensch. die juist nu verwezenlijkt kan worden". En die wensch is dan, volgens den schrijver, dat den burgemeester een ambtswoning in het Kenaupark zal wor den aangeboden. Er staan nu juist „en kele royale huizen" leeg en de kans dreigt dat het Kenaupark door handels instellingen of particuliere scholen wordt veel geringer, meent de corr., als wordt veel geringer, ment de corr.. als daar voor goed de woning van den bur gemeester is. Van de gemeente mag niet worden verlangd dat zij daarvoor de middelen verschaft, en daarom moét het z.i. maar een geschenk worden van de burgerij. Tot nu toe is de commissie tot dit doel nog niet gevormd. Neen. en wat des burgemeesters eigen opinie betreft: hij heeft een stuk grond in het Haarlemmerhoutpark gekocht, by de Crayenestervaart, en is bezig daar op een nieuw huis .te laten bouwen. Dat weet iedereen in Haarlem, behalve blijk baar de corr. van het Hbld. HONKBAL. Het programma van deze v, ::-k ver meldt Zaterdag: le klasse: A.G.H.C.—Blauw Wit. Beslissingswedstrijd kampioenschap 2de klasse: T.O.G.—Blauw Wi* II. en voor de Eindseriewedstrydon: Z. R. C.— Haarlem. De vijf nog tc spelen wedstryden van de 2de klasse B, waarin o.a. Haarlem II uitkomt, worden dit sei. oen niet meer gesr reld. DE SCHAAKMATCH AL JE CHIN CAPABLANCA BUENOS AYRES, 29 Sept. (V.D.) De vijfde party tusschen Aljechin en Capa- blanca is geëindigd in remise naar waarnemingen verricht in den morgen van 29 September. Medege deeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te de Bildt. Hoogste barometerstand 770.1 m.M. te Danzig. Laagste barometerstand 731.8 m.M. te Vestmanoer. Verwachting: matige tot krachtiger., tijdeiyk wellicht stormachtigen meest Zuid-Westelijken wind, betrokken tot zwaar bewolkt, later wellicht met opkla ringen, waarschijnlijk regenbuien, zachter des nachts, overdag weinig ver andering in temperatuur. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Donderdagmiddag 1 uur 762 m.M. Sedert hedennacht is de barometer dalende. Stand van gistermiddag 766.8 m.M. CAREL VAN HUIZEN, Opticien Kleine Houtstraat 13. 29 September Hoogste gisterenF. 58 Laagste hedennachtF. 48 Hoogste heden 12 uur F. 54 HAARLEM Ondertrouwd: 28 Sept.: J. Lasschuit en A. Spindler, A. L. Huyg en A. M. Jak, W. Stompe en I. v. d. Schaaf, J. P. Bogaard en G. C. Aalders, W. J. Boer boom en H. M. v. d. Manakker, P. T. Vernooy en J. M. v. Maurik, H. J. v. Boekei en I. Das, J. J. G. Sanberg en C. M. Mens. R. Prosée en L. Lutke, H. P. Hahn en H. M. Loman, F. Weyenberg en G. v. Orden. Getrouwd: 28 Sept.: J. Asma en E. K. Neuffer, H. Smit en W. F. Vermond, N. G. v. d. Erf en J. C. Bottelier. J. J. Traksel en L. A. Metje, J. P. L. Zegwaart en C A. J. v. d. Krogt, K. L. Hart en F. Niemann. C. v. d. Hulst en A. C. Griek- spoor, J. Scheelings en A. F. Schliebe, C. H. v. d. Putte en P. Bergman. J. C. Kuiken en N. Persoon, P. Hartendorp en G. Houtwipper, Bevallen: 27 Sept.: M. G. T. SUpestyn Wielders, z.. A. Boots—Hetem, d..C. Honigv. Walen, z., 26 Sept.: J. v. Waard—v. Kuyk, d., Overleden: 27 Sept.: A. M„ 13 d., d. van A. Schoorl, Kamperlaan, A. A. v. Os, v. d. Pigge, 70 j„ Ged. Oude Gracht, 28 Sept.: J. T. Groosmuller, 59 j., Ael- bertsbergstraat. 445e STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 29 September. 5e Klasse 8e Lilst. Hooge prijzen: 4029 4098 4157 10328 10986 15218 15745 ƒ1000. 4182 4766 6362 11919 20030 ƒ400. 1621 2946 3789 6846 9106 10849 15622 2022S ƒ200. 434 3408 8396 10936 11008 12641 16297 16472 16514 20671 100. Prijzen van 70: 46 55 96 351 364 400 513 705 940 1056 1070 1257 1340 1450 1557 1S34 1942 2053 2194 2245 2335 2341 2413 2433 2624 2S14 290.3 3115 3300 3367 3390 3460 3582 3598 3624 3847 3912 3931 3934 4015 4042 4168 4288 4336 4568 4593 4604 5048 5123 5131 5214 5458 5572 5598 5915 6015 6021 6198 6202 6398 6403 6598 6638t 6749 7183 7257 7268 7422 7427 7490 7628 7634 7690 7725 7763 7955 7989 8170 8175 8226 8246 8290 8304 8365 8466 8493 84% 8563 8651 8706 8862 8S8S 8899 8919 8993 9150 9201 9272 9293 9301 9303 9358 9496 9672 %75> 9679 9863 9%0 10148 10244 10258 10342 10361 10407 105S9 10594 10909 10964 11100 11142 11146 11328 lil 7 11496 11553 11584 11585 11606 11624 11814 11846 11881 11946 11994 12078 12086 12122 12262 12267 12334 12341 12414 12533 12544 12576 12644 12667 12776 12866 12873 12882 12937 13001 13039 13059 13072 13171 13264 13391 13515 13630 1375S 13S60 13911 14065 14174 14249 14635 14638 14700 14743 14800 14810 14819 14822. 14S68 15013 15071 15359 15574 16222 16232' 16314 16486 16601 16650 16771 16838 16950 17029 17059 I 17112 17151 17263 173S6 17454 17455 17637, 17720 17722 17804 17906 17911 18031 18036 18069 18093 18192 18399 1X413 18905 19026 19147 19165 19303 19627 19655 19661 19899 19977 20180 20529 20624 20756 20764 20772J EEN TYPHOON NEW YORK, 29 Sept. (V.D.) Uit Ma nilla wordt gemeld, dat op het eiland Luzon een typhoon heeft gewoed. De kustplaats Baler is ernstig geteisterd en grootendeels verwoest. Er zyn meer dan vijfhonderd slachtoffers, terwyl duizen den personen dakloos zijn. Bovenkerk 28 v. Madras, Rangoon n. Rotterdam. Hoogkerk 27 te Bombay v. Rotterdam Klipfontein 28 v. Kilindini n. Rotter dam. Meerkerk 28 nam. v. Boulogne, Rot terdam naar New York. Tabanan, 28 v. Batavia n. Rotterdam Tjibodas, st. 27 v. Chinwangtao naar Dairen. Tosari 28 n.m. te Londen, Batavia n. Rotterdam. Waterland p. 28 Lydd, Rotterdam n. Buenos Ayres. CONCERT REMONSTRANTSCH ZANGKOOR Op Dinsdag 4 October a.s. 's avonds kwart over achten hoopt het Remon- strantsche Zangkoor een concert te ge ven in de Remonstrantsche kerk aan de Wilhelminastraat. Als solisten hebben hun medewerking toegezegd de Dames: Mevr. M. Lorenz- van Vollenhoven, viool, Mej. C. Igesz, sopraan, Mej. M. Tuyl Schuitemaker, alt, Mej. C. Teves begeleiding en de lieer G. Drogtrop, tenor. NIETEN 70 82 110 155 157 160 169 175 222 228 235 243 284 317 318 327 366 409 414 435 451 550 560 577 613 664 719 765 798 826 850 852 885 927 949 960 969 971 1012 1033 ÏOSI 1104 111S 1198 1201 1227 1242 1264 1316 1392 1417 1501 1520 1527 1552 1577 1598 1653 1663 1736 1804 1921 2019 2038 2091 2136 2141 2150 2228 2237 2269 2276 2313 2353 2420 2473 2489 2494 2518 2537 2554 2568 2705 2731 2752 2759 2766 2769 2785 2811 2992 2994 3036 3072 3074 30S8 3166 3193 3203 3212 3229 3273 3308 3333 3505 3524 3544 3553 3559 3570 3588 3673 3760 3803 3809 3842 3859 3867 3877 4011 4030 4106 4141 4143 4155 4172 4183 4198 4219 4249 4271 4287 4297 4326 4350 4476 4505 4511 4530 4554 4563 4592 4613 4641 4643 4646 4663 469S 4710 4716 4727 4729 4732 4783 4790 4808 4S2I 4877 4894 4913 4925 5063 5113 5175 5185 5204 5220 5260 5330 5345 5386 5395 5421 5430 5435 5450 5453 5510 5520 5557 5582 5622 5625 5630 5677 5724 5733 5754 5759 5774 5783 5854 5870 5890 5929 5960 6000 6014 6029 6065 6086 6100 6114 6125 6172 6195 6223 6358 6378 6386 6413 6425 6445 6448 6483 6511 6544 6645 6710 6764 6864 6925 6930 6970 6972 7026 7082 7106 7114 7159 7160 7192 7279 7322 7441 7473 7534 7551 7572 7584 7612 7622 7631 7654 7708 7718 7723 7773 7774 7803 7825 7868 7886 7902 7942 SOOS 8013 8030 8038 8063 8076 8080 8173 8194 8195 8207 8272 8276 8327 8400 8413 8441 8458 8460 8476 8479 8519 S546 8600 8686 8694 8697 8744 8761 8775 8788 8811 8812 8814 8817 8836 8846 8876 8884 8893 8953 8999 9019 9034 9062 9084 9083 9116 9145 9156 9265 9270 9310 9331 9336 93S3 9494 9539 9590 9591 9686 9687 9729 9733 9755 9802 9S34 9855 9873 9882 9901 9906 10052 10080 0121 10163 10221 10225 1026S 10281 10292 10299 10304 10311 10324 10366 10434 10459 10465 10718 10783 10990 10997 11214 11250 11578 11672 11811 11847 11975 11979 12025 12028 12117 12148 12545 12654 12722 12728 12934 12938 13161 13228 13432 13463 13611 13642 13836 13S61 14006 14092 14251 14318 14435 14468 14546 14564 14761 14764 14966 15007 15185 15201 15420 15429 15537 15542 15794 15797 15911 15913 16096 16107 16200 16212 16446 16469 16608 16609 16754 16780 16995 17008 17474 17488 17626 17650 17765 17778 10471 10502 10525 10646 10793 10896 10926 10941 11004 11070 11160 11167 12262 11333 11415 11443 11693 11724 11726 11776 11852 11862 11907 11910 11985 11988 11990 12000 12043 12047 12054 12058 12153 12271 12410 12474 12659 12682 12684 12689 12738 12742 12772 1290S 12974 13025 13041 13081 13272 13285 13298 13379 13487 13529 13566 13568 13651 13678 13711 13815 13862 13925 13939 13913 14110 14212 14222 14226 14331 14344 14371 14376 14470 14482 14516 14538 14661 14681 14713 14731 14780 14786 14864 14888 15023 15077 15096 15122 15218 15239 1526Ó 15319 15437 15452 154S0 15485 15567 15670 15676 15699 15S15 15836 15838 15852 15920 15967 16019 16030 16109 16129 16148 16168 16263 16301 16331 16407 16509 16513 16536 16550 16610 16615 16692 16737 16847 16856 16857 16920 17034 17073 17080 17318 17495 17520 17545 17574 17670 17677 17696 17707 17875 17883 17901 17938 10443 10707 10946 11178 11472 11777 11970 12004 12067 12480 12696 12919 13114 13389 13601 13829 13955 14245 14411 14543 14738 14920 15131 15358 154S9 15784 15S68 16091 16187 16441 16564 16719 16930 17375 17598 17708 17947,

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 2