WAT ONZE EERSTE KLASSERS DEDEN DE TWEEDE KLASSERS VOETBAL Ned. Voetbalbond Een spannende wedstrijd aan de KZeverlaan. Nederla gen voor H. F. C, R C. H., Haarlem, Bloemendaal en Zandvoort Stormvogels brengt aan Spartaan de eerste nederlaag toe. Ook A. D. O. voor het eerst geklopt. De Uitslagen. AFDEELING I. Ie klasse HB.S.Hilversum ExcelsiorV.D.C. E. D. O.—U. V. V. D. P. C.—R. C. K. V. O. C.Ajax 2e klasse A E- E. C.—W. F. G. HollandiaHelder K. F. C.—V. S. V. H. R. C.—Z. V. V. 2e klasse B Zeeburgia—Haarlem V. V. A.—H. V. C. Zandvoort—A. F. C. B. F. C.—D. O. N. A. R. VeloxBloemendaal 3e klasse A. S. D. W.—O. D. E. AssendelftWat er^r.meer Q. S. C.—Kinheim 3e klasse B D- S. V.—T. H_ B. SchotenDe Kennemers T. O. G.Purmersteyn 4de klasse C. OosterparkHalfweg SloterdijkAurora Reserve le klass& TL G. H. n—Ajax H De Spartaan II—E. D. O. n Hilversum HBlauw Wit II H. F. c. n—z- F. c. n A. F. C. n—D. E. c. n Reserve 2e klasse A Ajax ni—V. V. A. n Haarlem II—Alcm. Victr. n Watergraafsmeer nStormv. II AFDEELING II. Ie klasse. Z. F C.H. F. C StormvogelsDe Spartaan A.D .O.Fevenoord 't GooiSparta Blauw Wit—H. V. V. Tweede klasse A: A. S. C.—D. H. C. St. Hooger—Fortuna H. D. V. S.Voorwaarts V I. O. S.—3 M. T. HerculesQuick 2e klasse B S. V. W.Neptunus O. D. S.—S. V. V. Overmaas—L. S. V. XerxesMerwede C. V. V.—Unitas Reserve le klasse Unitas II—Xerxes II Sparta nD. F. C. n u. v. v. n—v. o. c. n d. h. c. u—c. v. v. n Fevenoord nH. B S H AFDEELING III. le klasse. WageningenEnschedé VitesseRobur et Vel. A. G. O. V. V.—Go Ahead Ensch. BoysHeracles D. O. T. O.—Z. A. C. AFDEELING IV. le klasse. N. A. C.—P. S. V. N. O. A. D.—Willem II M. V. V.—B. V. V. EindhovenRoermond Wilhelmina^-Longa AFDEELING V. le klasse: Be QuickFriesland G. V. V.—Achilles AlcidesG. V. A. V. VeendamVelocitas FrisiaLeeuwarden 1—3 4—1 3—3 3—2 0—4 1—2 2—4 1—2 1—2 5—2 2—1 0—1 4—0 2—1 2—1 1—3 1—3 3—3 1—1 2—1 6—1 6—3 3-5 0—3 2—4 4—2 1—3 4—3 4—2 2—2 6—1 3—3 8—1 2—2 5—2 3-2 6—2 7—4 2—1 2—2 2—4 6—1 3—1 2—6 2—4 4—2 1—0 6—2 2—1 1—3 2—0 4—2 3—2 2—0 1—3 E. D. O.—U. V. V. (3—3) EEN SPANNENDE MATCH. Wie gedacht heeft, E.D.O. eens een gemakkelijke overwinning te zien be halen. zal Zondag wel spoedig van ge dachten veranderd z«n, want U. V. V., die twee wedstrijden heeft verloren en zelfs niet één goal scoorde, had met rust een stevigen 30 voorsprong. U.V.V. speelde een snel, overrompe lend spel en had een uitstekende ach terhoede. De vleugelspelers Buitenweg en van Doorn zijn zeer snel en geven uitstekende voorzetten, terwijl Van Reenen en Oosting over een hard en zuiver schot beschikken. In de achter hoede was vooral Krcashof voor de E.D.O.-veorhcede- een onoverkomelijk struikelblok. Wat deze speler Zondag middag presteerde, was in één woord schitterend. Op een gegeven moment, toen de bal naar het ledige doel rolde, wist hy op het laatste oogenblik nog te redden, maar kwam daarbij leelijk met den paal in aanraking, zoodat hij de kleedgelegenheid moes: opzoeken. Gelukkig bleek het ongeval niet van ernstigen aard, want na rust stond hij weer met het zelfde élan te verdedigen. Ook Balt heeft menig schot verwerkt; het was daarom voor hem dubbel jam mer dat bij het eenige foutje, dat hij maakte, een doelpunt ontstond. Als scheidsrechter Van der Lee het sein geeft voor den aanvang, komen beide partijen volledig als volgt uit: e. d. o.: M eenhorst. Kuil, Boerée, Peruke! Sr., Dinkla, C. v. d. Laan, Swart, Taxus, Steffens, Perulcel Jr.. v. d. Hurk. U. V. V.: Buitenweg, Oosting, v. Reenen. Rijnberk v. Doorn, Kerkhoven. Smelt, v. Gelder, Kooshof. Helleman, Balt. U. V. V. heeft het voordeel van den vrij sterken wind, doch E.D.O leidt den eersten aanval, dien Helleman onscha delijk maakt. Het spel is zeer snel en het aan schouwen ten volle waard. ED O. krijgt den eersten hoekschop te nemen, doch Krooshof redt Buitenweg, die op de linker vleugel speelt, blijkt zich hier goed thuis te voelen, Perukel Sr.. heeft het met dezen speler niet gemakkelijk, maar hij kwijt zich goed van zUn taak. Een scherpen voorzet van eerst genoem de maakt Meenhorst onschadelijk. Direct daarop moet Balt handelend op treden bij een voorzet van Swart. Bij een snellen aanval van den rechter vleugel van U.V.V. schiet Oosting hoog in, maar Meenhorst staat op de goede plaats. Perukel en Van der Hurk weten meermalen door snelle uitvallen ver warring in de U.V.V.-achterhoede te stichten. Een scherp schot van Van der Hurk gaat rakelings naast. Dan weet Van Reenen met een hard schot Meenhorst te passeeren (01). Direct daarop krijgt Steffens een soort gelijke kans. maar hij wordt op het laatste moment door Krooshof van den bal gewerkt. De tweede goal, die Oosting scoorde, wiel wel wat gelukkig De bal veranderde van richting door dat Kuil hem in het gezicht kreeg, waardoor het leder langs den verrasten Meenhorst in het net belandde (02.) Spoedig hierop is het rusten. De algemeene opinie is, dat E.D.O., die nu het voordeel van den wind krygt, het wel op zal halen. Maar toch niet eerder alvorens U.V.V. door Oosting met een keurig schot den stand op 03 brengt. E.D.O. is hierdoor geenszins ontmoe digd. Fanatiek valt zij aan en na een goed opgebraehten bal van Dinkla scoort Van der Hurk (13). Dit geeft den roodzwarten moed. Hard wordt er thans gestreden en na keurig spel van links weet Steffens den stand op 2—3 te brengen. Door dit succes aangemoedigd houdt ED.O. het beste spel. Maar U.V.V. blijft toch steeds gevaarlijk door haar snelheid. Dan brengt Tanis na vlug inloopen den stand op 3—3. StormvogelsSpartaan (21 De elftallen zijn als volgt: Stormvogels: Thijssen, Haak. Koster. Veuger, Oldenburg, v.d. Velde, v. Es, Houtkamp,, Van Pel, v. d. Velde, De Jonge. Spartaan: De Groot, Grobbe, Sombeek. Kuikens, Grfjzenhout. v. Geyssel, Smit Jonkbloedt, Klumper. Walst, Ohm, Oerlemans. Bij Stormvogels zn dus Snoeks en Boekelaar vervangen. Voorts speelt Ol denburg spil. terwyl de ex-R.C jl.'er van Es. de rechtsbuitenplaats bezet. Stormvogels heeft den toss gewonnen en laat Spartaan tegen den wind in af trappen. Nauwelijks is afgetrapt of Houtkamp krijgt een fraaie kans, docih zyn schot is te zacht, om Oerlemans te verontrusten. Gesteund door den wind blyft Stormvogels geruimen tijd voor het Spartaandoél, maar Ohm en Walst staan solide te backen. Plotseling doet Spartaan een vluggen uitval. Zoowel Grobbe als Kuikens ne men Thijssen onder vuur, doch deze is als altijd safe. Oldenburg voelt zich op zijn nieuwe plaats best thuis. Hy voedt zijn voor hoede uitstekend. Hier is men echter niet best op schot. Alleen een schot van Houtkamp, dat tegen de lat komt, verdient in deze periode vermelding, alsook een vrije trap van Koster die rakelings over vliegt. Door den hevigen wind blijft het spel eenzijdig. Na twintig minuten komt een aardig stukje werk van de gebroeders v. d. Velde. De Jongste zet keurig voor en Van Pel doet de rest (1—0). Een halve minuut later kogelt de Jonge kei hard in. De paal redt voorloopig, doch in het volgend oogenblik vliegt de bal via Oerlemans in het net (2—0). Stormvogels heeft nu den smaak te pakken. Een prachtig staaltje samen spel met Houtkamp besluit Van Es met een hard schot, dat Oerlemans keurig stopt. Ondanks den achterstand houdt Spartaan dapper vol. Vooral de pittige Sombeek valt op. Oldenburg maakt het hem echter bijzonder lastig, zoodat, mede door toedoen van de overige ver der" :rs Thijssen niets te doen krijgt. Meestal wordt het gevecht geleverd voor het Spartaan-dceL Hier is de ver dediging met Walst aan het hoofd echter zeer actief. In de middenknie valt het goede spel van Van Geyssel op. Met de rust is de stand nog 20. De tweede helft is nog maar zeer jong, als Houtkamp een voorzet van Van Es in eens hard tegen de lat schiet. On danks den tegenwind vallen de Storm vogels energiek aan. Oldenburg geeft het bezielende voorbeeld, waarvoor hy eens zelfs een pluimpje van scheids rechter Eymers krijgt. Natuurlijk zit ook Spartaan niet stil Na snel naar binnen loopen schiet Grij- zenhout rakelings naast. Toch blijft Stormvogels iets meer in den aanval, wat niet wegneemt, dat Grobbe met een keihard schot den achterstand ver kleint (21). Even te voren had Som beek juist tegen de lat gekopt. Deze tegenslag ontmoedigt Stormvo gels geenszins. Er wordt met zulk een enthousiasme gewerkt, dat ain de bes te dagen doet denken. Het spel blijft dan ook gelijk opgaan en zoowel een Stormvogels-goal als de Spartaan- ge lijkmaker kan verwacht worden. Een kogel van Grobbe houdt Thijssen er bui tengewoon mooi uit. Spartaan komt nu iets in de meerderheid. De Stormvogels-verdediging is ech ter enorm en de voorhoede brengt steeds weer opluchting. Tot het einde toe houdt zij stand, zoodat tenslotte met 21 de eerste overwinning op eigen terrein wordt behaald. De Stormvogelsverdediging verdient een pluim voor haar zeer goed werken. Vooral Oldenburg was als spil buiten gewoon op dreef. De voorhoede wisselde goede met slechte momenten af. Het opbrengen was vaak heel goed, doch de schut ter en doorzetter ontbrak. Ook de Spartaan-verdediging maakte een soliden indruk met Ohm, Walst en Van Geyssel als de besten. De voorhoe de maakte geen sterken indruk. Z. F. C.-H. F. C. (5—2) ben verwey sreelt mee. De strijd te Zaandam is wel op een ferme nederlaag uitgeloopcn. doch er zijn gelukkig lichtpunten De voornaam ste is wel dat ds in het H.F.C.-elftal aangebrachte wijzigingen een voorhoede op de been heeft gebracht, die kans zag tot tweemaal toe te doelpunten en dat wel op fraaie wijze. De verdediging was er echter, speciaal wat de middenlinie betreft, niet op voor uit gegaan. Kuypers komt ons voor een heel wat betere spil te zijn dan Van Houten, die ditmaal hopeloos naar zijn vorm liep te zoeken. Ook Reuvekamp Gille was er niet zoo in. Verder ontbrak Van Haeren, en al za gen wy met genoegen Ben Verwey aan het werk, van hem kon na zyn langdu rige afwezigheid niet verwacht worden, dat hij eerstgenoemde kon doen verge ten. Van der Meulen heeft, vooral na rust, zijn doel op uitstekende wyze ver dedigd. Zooals in Zaandam gebruikelijk, werd eerst te half drie begonnen. Kuypers wint den toss en is zoo ver standig eerst met den hevigen wind in den rug te spelen. De opstelling der H.F.C.'ers luidde: Van der Meulen de Jonge, Verweyt Kuypers, v. Houten, Reuvekamp Gille, Reydon, Reeder, v. Eek, Sigmond, v. d. Bei-g. Z. F. C. stelt hier tegenover: RÜP. Rijp, v. 't Kaar. C. Bakker, D. Klopper, J. de Boer Lust, Hoogmoed, Breeuwer, Steens, v. Meelik. Scheidsrechter Castelijn heeft de lei ding. Even na het begin krijgt H. F. C. een vrijen trap te nemen, dien Kuypers maar net over schiet. De Z. F. C.-aanval com bineert beter, dan die van H.F.C. Een mistrappen van Verwey wordt H.FC. bijna noodlottig, maar Van der Meulen weet vallend nog fraai te redden. Na een kleine 10 minuten heeft Z. F. C. bij een hoekschop succes. (10). Reeder in den H. F. C.-aanval zet en kele malen goed voor, maar met schie ten kan hy nog niet overweg. De nieu we midden-voor verdeelt het spel aar dig; herhaaldelijk zet hij de vleugels aan het werk. Reydon echter moet in Van 't Kaar zyn meerdere erkennen, terwyl de voorzetten van Van den Berg steeds door een Z. F. C.'er onderschept wor den. Hoewel tegen wind in zijn de Zaan dammers geenszins zwakker, eerder het tegendeel. Het regent hoekschoppen, vooral op het H.F.C.-doel. Uit een dezer vergroot de rechtsbinnen den voorsprong van Z.F.C. Kort hierop is een misverstand in de H.F.C. achterhoede oorzaak dat de linksbinnen van Z.F.C. kan doelpunten (30). H. F. C. ziet in, dat het zoo niet gaat. Er wordt wat harder aangepakt; elk oogenblik verwachten wij een H.F.C. doelpunt. De eerste maal geeft v. Berg reden tot juichen, als hij van kort bij hard in schiet. No. 2 komt van den voet van v. Eek, die zich vrij weet op te stellen, hetgeen Sigmond goed op merkt. Laatstgenoemde plaatst handig naar hem en v. Eek doet de rest. Vrij direct hierop was het rust. Wanneer weer hervat is, komt Z.F.C. onstiumig opzetten. Voorloopig geven v. d. Meulen. de Jonge en Ben Verwey, die nu wat ingespeeld raakte, niet thuis Toch wordt de druk te hoog en na on geveer een kwartier maakt Breeuwer er 42 van. Dit blijkt voor Z. F. C. het sein, om blijkbaar af en toe wat forscher op te treden. Gelukkig treedt de scheidsrech ter direct flink hiertegen op en be perkt het zich direct. H-F.C.'s aanval doet wel vinnige uit vallen, doch de Z FC.-verdediging mag er wezen. Nadat v. d. Meulen divers- kogels gehouden heeft moet hij nog een maal zwichten (52). Even dachten wy Reeder, na een fraaien rush van Reydon, nog een te- genpunt te zien maken, doch vlak voor doel wist een Z. F. C.'er zich handig voor den bal te werpen. Terwijl Z. F. C. nog na een uitval een doelpunt maakt, fluit de scheidsrechter tijd. Einduitslag 52 voor Z.F.C. Na drie nederlagen wordt het inmid dels wel tijd, dat er eens gewonnen wordt. Het zou juist iets voor H.F.C. zijn om ons den volgenden keer bij den las- tigen uitwedstrijd tegen Feyenoord eens te verrassen! D. F. C—R. C. H. (3—2) D. F. C. WINT VERDIEND R. C. H. is er niet in geslaagd, om een winstpuntje uit Dordrecht mede te bren gen. Met alleszins verdiende cijfers heeft D. F. C. de overwinning behaald, voor namelijk door beter spel van het geheele elftal. De oorzaak van de nederlaag moet voor een groot deel bij R. C. H. zelf ge zocht worden. Vooral de voorhoede heeft onvoldoende gespeeld. De combinatie ontbrak en ook was het afgeven van den bal meestal onvoldoende. De middenll- nie, waarin Muller de plaats van Prevost innam, heeft verdedigend goed gewerkt; het afgeven was ditmaal ook niet zoo als we dat mochten verwachten. In de backlinie heeft Krom weer uitstekend gespeeld. Vooral na de rust bracht hij herhaaldelijk den bal goed op en zoo doende had hij nog min of meer aandeel in het eerste tegenpunt. Het verloop van den wedstrijd die tus- schen de volgende ploegen werd gespeeld was ongeveer als volgt: D. F. C.: Born. Litz, de Bruin Bierens. v. Twist, Piantoni, Van Dam, Ruisch, Lebret, de Vries, Versluis. R. C, h.: Brugman. Ruis. Verkerk v. Dam. Nachtegeller, Muller, Nieuwenhuis, Geutskens Krom, Prevost, Radsma. R. C. H. trapt af doch D .F. C. neemt onmiddellijk den aanval in handen. Reeds aanstonds moet Radsma hande lend optreden, doch desondanks ziet D. F. C. kans, om binnen vijf minuten na den aanvang uit een kopbal te scoren (1—0). De D. F. C.'ers blijven sterker en met groote moeite houdt de R. C. H.-achter- hoede zich staande. Uit een corner slaat Radsma den bal weg; er wordt wat ge talmd met wegwerken en Lebret brengt met een goed schot den stand op 2—0. Er is dan nog pas een kwartier ge speeld en het ziet er niet gunstig uit voor R. C. H. R. C. H. komt dan een paar maal voor het Dordtsche doel, doch de aan vallen worden afgeslagen. Daarentegen onderneemt D. F. C. ook weer een serie aanvallen waarbij Radsma zieh geducht weert. Verkerk is dan niet fortuinlijk als hü tegen den uitloopenden D. F. C.-doel- man schiet. D. F. C. blijft inmiddels sterker; tegen het verstrijken van de eerste helft maakt Ruisch uit een voorzet van v. Dam D. F. C.'s derde doelpunt. De rust gaat dus in met 30 voor D. F. C. Na de hervatting begin R. C. H. met een paar aanvallen, doch de D. F. C.'ers laten zich ook nu niet onbetuigd en ma ken het Radsma nog geducht lastig. R. C. H. kan maar niet haar spel ont plooien; de D. F. C.'ers zijn steeds iets eerder by den bal. Nu en dan wordt er wel wat te forsch gepeseld, waartegen scheidsrechter Kool voldoende optreedt. Langzamerhand wordt dan D. F. C. wat minder en komen de R. C. H.'ers wat meer opzetten. Krom werkt voor twee; hij brengt steeds den bal op en geeft dan goed door. Van Dam benut eenmaal zulk een center en schiet hard in, Bom kan niet voldoende wegwerken en Verkerk scoort een tegenpunt. (31) Het gaat dan nog spannen. R. C. H. zet er nu alles op. De aanvallen worden menigvuldiger, de D. F. C.-defensie weerstaat den druk echter uitstekend. Toch breekt Brugman nog eens door, hij zet den bal goed voor doel en Verkerk scoort nogmaals (32). Er is dan nog vijf minuten speeltijd. Beide partijen zetten er alles op. Er moet eerst een corner genomen worden op het R. C. H.-doel. Dan breekt R. C. H. nog weer eens door de verdediging van D. F. C. heen; ook hier is een comer het gevolg. Nachtegeller plaatst daaruit den bal goed voor, Ruis schiet tusschen tal van beenen door, de bal gaat juist naast De laatste kans om gelijk te maken is hiermede verkeken, want als weer uit getrapt is, fluit de scheidsrechter voor het laatst en heeft D. F. C. verdiend met 3—2 gewonnen. RANGLIJSTJES. AFDEELING I. o S, ae on 4 3 0 1 14—8 6 D. F. C. 4 3 0 1 7—9 6 Excelsior 3 2 1 0 8—2 5 Ajax 3 2 0 1 6—3 4 V. U. C. 4 2 0 2 14—12 4 E. D O. 3 1 1 1 11—6 3 R. C. H. 3 1 1 1 8—7 3 H. B. S. 3 1 0 2 8—10 2 U. V. V. 3 0 I 2 3—11 1 V. O. c. 4 0 0 4 4—15 0 AFDEELING n. Feenoord 3 3 0 0 15—5 6 Spartaan 4 3 0 1 8—4 6 A. D. O. 4 2 i 1 13—10 5 Sparta 3 1 2 0 8—6 4 Blauw Wit 4 2 0 2 9—8 4 Stormvogels 4 2 0 2 7—10 4 't Gooi 3 1 1 1 9—7 3 Z. F. C. 3 1 0 2 7—8 2 H. F. C. 3 0 0 3 3—8 0" H. V. V. 3 0 0 3 2—13 Oi ZeeburgiaHaarlem (5—2) Op het zware terrein van Zeeburgia hebben de Amsterdammers zeer geflat teerd van Haarlem gewonnen. Het liep den Amsterdammers in alles mee en Haarlem juist tegen. Scheidsrechter Slikkerveer was be last met de leiding. Haarlem stelde zich als volgt op: De Vries. Van Daalen, Moolenaars, Dik, Goedhart, Torringa, J. Kammeijer, De Geus, Huysmans, Smits, Fiévez. Het begin is sensationeel; reeds in de eerste minuten, als Van Daalen op De Vries zal terug spelen, is deze uitge- loopen en rolt het leder in het verla ten doe! (1—0). De rocdbrceken zijn niet ontmoedigd; na eenige minuten schiet Fiévez op doel; de keeper behandelt het leder verkeerd en de stand ls weer gelijk (1-1). Geholpen door den wind is Zee burgia in de meerderheid, doch de Haarlemverdeilging is voor haar taak berekend. Goedhart speelt een goede partij spil en met Dik en Torringa is de middenlinie een struikelblok voor de tegenparty, terwijl de beide backs met verre trappen verder onheil steeds voorkomen. Op gelukkige wijze komt Zeeburgia opnieuw aan de leiding als uit een vrijen trap de bal tegen Goedhart springt en buiten bereik van De Vries in doel belandt. (21). Ondanks dezen tegenslag blijft Haar lem vurig doorspelen en weldra is het De Geus. die 'den stand weer gelijk maakt. Bij een uitval van Zeeburgia wordt Goedhart van den bal gewerkt; hiermee krijgt Zeeburgia het derde doelpunt. Kcrt hierop is het rusten. Als na rust Haarlem het voordeel van den orkaan heeft, verwacht een ieder dat Haarlem zal ophalen. Het ziet er dan ook wel naar uit. Zeeburgia wordt geheel op eigen helft teruggedrongen en de bal zweeft steeds voor het doel der Amsterdammers. De uitvallen van Zeeburgia hebben niet veel te beteeke- nen. Steeds zuiveren Van Daalen en Moolenaars het terrein. Toch wordt het spel van de Haarlemvoorhoede te kort gehouden. Als de Amsterdamsche keeper reeds is gepasseerd en de bal in de modder blijft steken, is Fiévez net een oogen blik te laat om den gelijkmaker te scoren. Dan komt weer een doelpunt voor Zeeburgia als de linksbuiten den bal naar voren speelt en de rechtsbuiten, op een meter afstand alleen voor De Vries staande, en ongehinderd kan scoren. Dan gaat v. Daalen nog naar voren, doch dadelijk daarop scoort Zeeburgia andermaal en is Haarlem een geslagen elftal (52) Van weerszijden volgen dan nog en kele aanvallen, doch gescoord wordt niet meer. Het einde brengt Haarlem wederom een nederlaag. VeloxBloemendaal (21) De eerste Bloemendaal-overwinning laat nog steeds op zich wachten doch het zit cTn witten ook niet mee. Ook in deze ontmoeting verdiende Bloemen daal zeker één puntje en -was met een klein beetje veine een overwinning niet vreemd geweest. Onder een waren orkaan, waarvan de Utrechtenaren het voordeel hebben wordt begonnen. Van welk "en voordeel dit wint was bleek al heel spoedig. De strijd werd z;er eenzijdig. Velox zit aanhoudend vcor het witte doel en zelden zal Beijk zoo'n drukken middag hebben beleefd. Een kwartier lang weet de witte achterhoede den druk te door staan, doch dan opent de Utrechtsohe linksbinnen de score met een goed schot dat via den paal doel treft (1—0). Tot rust blijft het een stryd tusschen den Velox-aanval en de Bloemendaal- achterhoede. Deze laatste verwerkt zeer veel. doch kan niet beletten dat de thuisclub den stand op 2—0 brengt, volgens veler mee ning met een buitenspel-doelpunt. 1" rust kan de witte doel verdediger uitrusten van de vermoeienissen. Bloe menaal is na voortdurend in den aan val. Na tien minuten spelen verkleint Sunter den achterstand tot een hoek schop (21). Bloemendaal biyft sterker en had de witte aanval in deze periode over de Velox-schutters beschikt, dan had het er slecht voor de Utrechtenaren uitge zien. Nu loopen de krachtige pogingen op niets uit. Eenige minuten voor tijd krijgt Parson de kans van den dag wan neer hy alleen voor den keeper komt, doch hij faalt hopeloos. Hiermede is de kan: op een gelijk spel verkeken. Wanneer de scheidsrechter hst einde aankondigt boekt Bloemendaal een niet geheel verdiende - Het elftal der witten was: J. De ijk. Yfs, Bakker, J. Cassee, Immer, de Jong, Kopjes Nieman, A. Cassee, Sunter, H. Beyk, Parson, ZandvoortA. F. C. (01) Zandvoort speelt tegen den schuin over 't veld staanden wind, wat geen be letsel is, om flink ten aanval te trek ken. A. F. C. Iaat zich insluiten, maar al spoedig worden de bordjes verhangen, en weet A. F. C. te doelpunten (01). Een aanval, geleid door Schut, die mooi voor doel plaatst, wordt door het binnentrio niet benut. Enkele corners leveren ook niets op. Flink wordt er door beide partijen gewerkt, maar de achterhoeden bezweren elk gevaar. Kee per v. d. Meije redt nog eens, als de rechtsbuiten een mooi schot lost, wat hij er net nog ten koste van een corner uit kan werken. Na de rust is Zandvoort meer in den aanval, flink gesteund door den wind, maar door dat de ballen te ver naar vo ren werden gespeeld, was het succes nihil. A. F. C. trekt direct ten aanval; de linksbinnen krijgt een kans, maar Keur trapt den bal voor zyn voeten weg. Een zeker doelpunt voorkomt de back van A. F. C.; wanneer de keeper uittrapt, glijdt hy uit; de direct ingeschoten bal werd door dezen back uit het doel ge kopt. De Z. V. V.-voorhoede valt steeds weer aan; Moolenaar schiet twee meter vóór doel naast. Wanhopige pogingen doet Zandvoort om gelijk te maken, maar niets lukt. Nog enkele aanvallen aan beide zijden volgen en wanneer de scheidsrechter, die goed voldeed, tijd fluit, heeft A. F. C. de puntjes binnen. RESERVE le KLASSE H. F. C 2—Z. F. C. 2 (4—2 In een goed gespeelden wedstryd is het den H. F. C.-reserves gelukt den Zaankanters de beide puntjes te ont nemen. Van den aftrap af namen den Z. F. C.-ers den bal mee en slagen erin, te doelpunten, als de H. F. C. achterhoede aarzelt aan te vallen. Vlak daarop weet de H. F. C.-midvoor op eenigszins ge lukkige wyze gelijk te maken, spoedig gevolgd door een tweeden goal van den voet van Van Wijk. De Zaandammers komen dan in de meerderheid, maar zij kunnen den uitstekend keependen Schoute niet passeeren, totdat toch kort voor rust de gelykmaker wordt gescoord. Na de rust is H. F. C„ gesteund door den sterken wind, direct aanvallend, wat tengevolge heeft dat N. N. met een bui tengewoon fraai schot van verren af stand de score weet te verhoogen; Lamp, die een voorzet van v. Beem goed inzette, voegt een vierden goal aan het totaal toe. Na eenige heftig# aanvallen van Z. F. C. breekt het einde aan met een ver diende overwinning voor de H. F. C.- reserves. R. C. H. 2—Ajax 2 (3—5) R. C. H. 2 heeft de eerste nederlaag te paken. Het sterke Ajax 2 heeft korte metten gemaakt en zich met flinke cy- fers de meerdere getoond. Reeds vóór de rust, met den sterken wind in het voor deel, werd beter gespeeld en nadat de eerste drie kwartier verstreken waren, stonden de Ajaxieden met 30 voor. Een doelpunt was uit een penalty ge scoord. ;ïa de hervatting was het R.C.H. dat het eerst scoorde doch de vreugde was van korten duur. Want spoedig had den de Ajaxieden een vierde doelpunt gefabriceerd. Het R. C. H.-elftal tracht te op te halen en smaakte het genoegen, wederom tegen te scoren. Als dan eerst Ajax, ondanks het goede keepen Kos nogmaals gescoord heeft, brengt R.C.C. den stand op 35, waarmede het einde komt. Spartaan 2E. D. O. 2 3) De roodzwarte reserves hebben een keurige overwinning behaald op Sloter dijk. De volgende spelers hebben dit succes behaald: De Kruyf, Zoet, v. Weere. Drayer, Pennarts, H- Swart, Bor, Riebeek, J. Oome, H. Oome, v. d. Water. De Spartanen hebben het voordeel van den wind. Hierdoor gesteund weten zij eenigen tyd in de meerderheid te blyven. Maar de E. D. Ö.-verdediging ls op haar post en weet den druk te weer staan. Als na eenige mislukte tegenaan vallen v. d. Water snel opbrengt, weet hij met een goed schot zyn club de lei ding te geven. (01). Na de thee is E. D. O. het meest in het offensief. Weer weet v. d. Water den Spartaan-keeper het nakijken te ge ven. (02). E. D. O. speelt thans een gewonnen spel. Uit een voorzet van Bor, dien Oome zeer handig laat gaan voor den vrij- staanden v. d. Water, brengt laatstge noemde den stand op 03. De Spartanen willen thans de eer red den. doch keeper De Kruyf weet op keu rige wyze zyn doel schoon te houden, zoodat met ongewyzigden stand het ein de komt. RESERVE 2e KLASSE. Haarlem 2-Alcmaria Victrix 2 (4-3) Haarlem n heeft Zondag in een tame lijk forschen wedstryd van Alcmaria Victrix n weten te winnen. De wind was bovendien erg hinderiyk. Haarlem stelt zich als volgt op: Hoeben Langendam, Saeys Henneman, Van Balen Blanken, M. Muringer, Borghouts, P. v. Daalen. Klerk, Dankel- man, B."Kammeijer. Haarlem heeft het eerst den wind in den rug. Zij is direct het meest in den aanval. Aanval op aanval wordt onder nomen, maar het wil voorloopig nog niet lukken. Integendeel, Alcmaria Vic trix weet tegen den wind in den eer sten goal te maken. (01). Haarlem geeft het echter niet op. Haar moeite wordt beloond. Uit een cor ner van links weet Van Balen Blanken op goede wijze den gelijkmaker te ma ken. (1—1). Enthousiast valt Haarlem aan. Toch gelukt het ze niet, om voor rust nog te doelpunten. Rust 1—1. Na de hervatting wordt Alcmaria Vic trix geheel op eigen helft teruggedron gen. Klerk weet dan ook uit een center op mooie manier aan Haarlem de lei ding te geven. (21). Deze voorsprong wordt echter niet lang behouden, want de middenvoor van Alkmaar weet in zuivere buitenspelpo sitie den gelykmaker te scoren. (2—2). Het spel begint dan tameiyk forsch te worden. Saeys wordt op ongeoorloof de wijze aangevallen; de Alkmaarsche rechtsbinnen wordt naar de kleedkamer gestuurd. Spoedig hierop gaat Dankel- man in zyn eentje door de Alcmaria- verdediging en scoort onhoudbaar. (3—2). Na dsn aftrap neemt de Haarlem voorhoede den bal mee. Klerk komt al leen voor den goal en maakt geen fout. Toch weet Alcmaria Victrix er kort voor het einde nog 4—3 van te maken. In dezen stand "komt verder geen verande ring meer.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 10