HAARLEM'S DAGBLAD BUiTENLANDSCH OVERZICHT DE 80STE VERJAARDAG VAN VON HINDENBURG. EEN TACTISCHE FOUT VAN DE COMMUNISTEN. BESCHUIT s STADSNIEUWS. limm. GEMENGD NIEUWS MAANDAG 3 OCT. 1927 TWEEDE BLAD Een spontane huldiging Van het geheele Duitsche volk. De Berlijnsche socialisten onthouden zich op waardige wijze van de offi- ciëele huldiging. \on Hindenburg 80 jaar en Von Hindenburg als Msjarig cadet. T BELANGRIJKSTE NIEUWS. Het feit van den dag was Zondag evenwel trouwens Zaterdag de huldi ging van president Hindenburg. Zoo goed als alle Duitsche tijdschriften en couranten waren aan den 80sten ver jaardag van Onkel. Feldmarschall ge- gewijd. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar hieronder. De politieke kant van het feit was namelijk sterk geaccentueerd. De socialisten hebben zich op waardige wijze van de officieele huldiging ont houden. De communisten daarentegen hebben agressieve pogingen in het werk gesteld om relletjes te verwekken, waar toe de massa echter in 't geheel niet geneigd bleek. Integendeel. Hindenburg is door hoog en laag, jong en oud, rijk en arm, op weergaloos spontane wijze gevierd ge worden. En t is duidelijk dat het homogene Duitsche volk in hem een herleefd idool heeft gezien. De antipode van den communist was de Stalhelm-man. Hij zag er dreigend uit in 't Feldgrau. Zijn vaandel was met zwart omfloerst Resumeerend kan men zeggen dat deze verjaardag door het volk gemaakt is tot den grootsten nationalen feest dag sedert den oorlog en de revolutie. Uitgezonderd de communisten en de socialisten hebben alle partijen eensge zind meegedaan. Een ernstige wanklank dreigden de bramstaking en de staking van kellners te worden. De communis ten hadden tenslotte in die richting toch vergeefsche pogingen gedaan. Slechts de werklieden verbonden aan de bierbrouwerijen bleven in staking om hun actie meer kracht bij te zetten. Inmiddels is> het zeer onverstandig geweest van de Eerlijnsche communis ten om op dezen dag die zooals ge bleken is, zoo na aan 't hart van 't ge heele volk lag agressief te gaan op treden. Deze groote tactische fout zal hun voorloopig 't laatstes restje popu lariteit kosten. F. A. Geestdriftige viering van Von Hindenburg's 80sten verjaardag. Heel Berlijn viert den 80sten verjaar dag van von Hindenburg, schrijft de N. R. Crt. De Zaterdag verschenen num mers van de kranten waren bijna uit sluitend aan zijn persoon gewijd. Reeds in den loop van den morgen stroomden veel nieuwsgierigen naar de Wilheim- strasse, teneinde de aankomst der ver schillende eeredeputaties af te wach ten. Bestellers met brieven, telegrammen en pakketten liepen af en aan, de toe vloed nam zulk een afmeting aan, dat de post een afzonderlijken dienst naar het presidentspaleis moest inrichten, waar de postzendingen binnen werden gebracht met groote manden. Het is verbazingwekkend, hoeveel eetwaren de president als geschenk werden ge stuurd, in heft bijzonder allerhande soorten koek, waaronder een zooge naamde „Baumkuchen" van zeer groo te afmetingen. Op de tafels, bestemd voor de uitstalling van de geschenken, kan alles geen plaats vinden en men moet zich tevredenstellen met een soort tentoonstelling van monsters, daaronder is een servies van Meissner porcelein, geschonken door de regeering van Sak sen, het geschenk van de rijksregee- ring, dat bestaat uit een servies voor 36 personen, in het geheel 500 stuks, elk stuk afzonderlijk met de hand beschil derd. Het is vervaardigd naar een mo del van een servies dat 160 jaar gele den voor den Ouden Fritz is gemaakt. Ieder stuk draagt een inscriptie die be trekking heeft op den verjaardag. Onder de deputaties, die him opwach ting kwamen maken, moet ook worden genoemd die van industrie, handel en landbouw, bestaande uit de heeren Duis- berg. Ravené, Rieser en graaf Roedern, die den president de eigendomsoorkon de over het goed Neudeck overhandig den, 't stamhuis van de familie von Hin denburg, dat den heer v. Hindenburg als verjaarsgeschenk door vrijwillige bijdra gen van Duitsche industrieelen en land bouwers werd aangeboden. De president toonde zich over deze verrassing, zeer verheugd. Verder kwamen het bestuur van den Duitschen officierenbond, het bestuur van de Stahlhelm en kort daarop de bond van Joodsche frontsoldaten en van academische frontsoldaten, die wer ken aanboden van in den oorlog geval len Duitsche dichters. De Duitsche ja gers ontbraken al evenmin op het appèl als Hoersing, president van de Rijksba nier. Een wanklank bij al deze feestelijkhe den is de staking bij de Berlijnsche brouwerijen, die Zaterdagochtend begon nen is, waardoor verschillende bier-eta blissementen in verlegenheid dreigen te geraken. Daar komt nog hij, dat de kellners een staking beginnen, evenals het per soneel van de tram. Men zegt, dat al deze categorieën dit ongelegen tijdstip hebben gekozen om aan hun eischen meer kracht te kunnen bijzetten. Zaterdagavond was er in de stad vrij veel volk op de been; althans op de punten, waar men hoopte den president te kunnen zien; zoo bijvoorbeeld bij de Marmorzaal in de Zoölogische Garten, waar von Hindenburg eenige oogenblik- ken de gast van de officierenvereenigin- gen was. Een betrekkelijk groot aantal menschen had zich opgesteld op de Wilhelmsplatz in de hoop daar iets te kunnen hooren en zoo mogelijk ook iets te kunnen zien van de groote taptoe en den fakkelop tocht. De menigte was daar niet zoo bijster groot, maar wel uiterst dicht op eengedrongen. Bereden politie hield haar op een afstand. Uit de Wllhelminastrassë kwamen de muziekkorpsen aanmarcheeren, gekleed in veld-uniform, met den ransel op den rug, den stalen helm op het hoofd en het geweer aan den schouder. Zij wer den geflankeerd door fakkeldragers. Alle afdeellngen droegen de zoogenaamde Iraditioneele vaandels van het oude. regiment uit het keizerlijke tijdperk. De fakkeldragers stelden zich op in een rij voor de binnenplaats van het paleis, die uitkomt op de Wilhelmstrasse, en het eene muziekkorps na het andere gaf op het binnenhof een muziekstuk ten beste. Te midden van bloemstukken stond Hin denburg op zijn balcon in de keizerlijke generaals - uniform, geheel alleen, onbe wegelijk, De menigte in de Wilhelni- strasse, die niet zoo bijzonder talrijk was, juichte den soldaten in het voor bijtrekken toe. Toen de taptoe afgeloopen was, trok de menigte op de Wilhelmsplatz door het politiecordon heen en de betrekkelijk smalle Wilhelmstrasse in tot voor het paleis van den president. Dientengevolge ontstond aldaar een gevaarlijk gedrang. De politie, die de situatie niet meer meester was, gaf bevelen, die gedeeltelijk tegen elkaar indruischten en de verwar ring nog grooter maakten. Een ijzeren ketting, waarmede de stoep tegenover het palels was afgesloten, werd door de opstuwende menigte op verschillende plaatsen doorbroken., alsof het een hor logeketting was. Vrouwen gilden en vie len in zwijm. Intusschen riepen de men schen, die tot het paleis waren doorge drongen om den president, die echter aan het verlangen om nogmaals op het balkon te verschijnen, niet voldeed. Eerst na geruimen tijd gelukte het de politie de menigte te verspreiden. (Zie ook onder laatste nieuws). Primo en Chamberlain. Austen Chamberlain is te Palma op Majorca aangekomen en heeft eenige uren later bezoek gehad van den Spaan- schen premier Primo de Rivera. Een officieus communiqué meldde, dat het eenige doel van het bezoek was, dat de staatslieden, die elkaar slechts opper vlakkig kenden, eens nader kennis wil den maken. De ontvangst geschiedde op het jacht van Chamberlain. Volgens het officieuse communiqué liep de gedachtewisseling over de internationale politiek en an dere punten van gemeenschappelijk be lang voor beide landen. Primo de Ri vera heeft evenwel verklaard, dat er geen enkele overeenkomst of bondge nootschap besproken is. Kabaal in Bloemhof. Stormachtige tooneelen hebben te Bloemhof in Transvaal plaats gehad, waar een vergadering die door Smuts zou worden toegesproken, door natio nalisten werd verstoord. Ongeveer 300 nationalisten hadden afgesproken, dat zij Smuts niet zouden toelaten het woord te voeren; zij renden de zaal binnen waar een verwoed gevecht ont stond tusschen Natten en Sappen. Stoe len en fiesschen vlogen door de zaal, zoo dat heel wat aanwezigen met builen en bebloede gezichten naar huis moesten gaan. Smut's aanhangers waren in de minderheid en werden ten slotte door de Natten de zaal uitgejaagd. De Union Jack in de zaal werd in flarden ge scheurd. Buiten de zaal werd de vecht partij voortgezet en een aantal leden van de S. A. P. mishandeld. Generaal Smuts heeft later een waar schuwing gepubliceerd, waarin hij zegt dat de S. A. P. zich niet zal onderwer- pen aan dergelijke campagnes. De vrij heid van vergadering is niet beperkt tot de Nationalisten, zegt Smuts, want dan zou het land spoedig een klein Rusland worden. De opvolger van Von Maltzan. Naar verwacht kan worden zal de post van Duitsch gezant te Washington (die door het vliegongeluk van Von Maltzan is opengevallen) spoedig worden bezet. Met het oog op de belangrijke politieke en economische problemen, die te Washington beslist worden, worden als candidaten slechts de namen van alge meen bekende persoonlijkheden ge noemd. Volgens de bladen zijn de beide oud rijkskanseliers, Luther en Cuno, welke laatste tegenwoordig directeur van de Hamburg-Amerikalijn is, favoriet. Mocht inderdaad een van beiden den gezant- schapspost te bekleeden krijgen, dan zou voor de eerste maal een gewezen rijkskanselier Duitschland naar buiten vertegenwoordigen. KORT EN BONDIG. Een merkwaardig ongeluk heeft zich voorgedaan op het station Karsbad. Een rangeerlocomotief reed tengevolge van verkeerden wisselstand tegen een goe derenwagen op, die geladen was met 10.000 leege fiesschen. Acht menschen werden als het ware onder de glas scherven bedolven en liepen leelijke snij- wonden op. Vijf hunner zijn er ernstig aan toe. Te Salt Lake City heeft een vrouw in de rechtszaal zeven schoten gelost op rechter Tillman Johnson, die vijf maal werd getroffen en voor wiens le ven men vreest. De rechter had onlangs in een civiel geding om 25.000 dollar vonnis gewezen ten nadeele der vrouw. Bij een familietwist heeft de 17-jarige Ferdinand Manow te Wiesbaden zijn vader met een bijl doodgeslagen. De jon gen is gearresteerd. Bij het verrichten van acrobatische toeren met zijn sportvliegtuig boven het vliegveld te Teheran, is Vrijdag de Duit sche vlieger Wagner omlaag gestort en gedood. Het Duitsche tankschip „Theodor" van ca. tweeduizend ton, is in het Korsfjord nabij Bergen aan den grond geraakt en uiteen geslagen. De uit zeven koppen bestaande bemanning kon niet meer gered worden. Een oude wet. Te San Francisco zijn de directeur en eenige leden van het personeel eener bioscoop gearresteerd wegens het ver- toonen van films van den strijd tus schen Dempsey en Tunney. De arres tatie is geschied op grond van een oude wet waarbij het transport van films van dergelijke wedstrijden van den eenen staat naar den anderen wordt verboden. De wet dagteekent van 1910 toen men vreesde, dat het ver- toonen van films van den strijd tusschen Jeffries en den neger Johnson aanlei ding zou geven tot rassen-relletjes. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 CENTS PER REGEL. In elke rol bevindt zkh een spaarkaartje van Hent tevens inwisselbaar tegen boeken - jgj PROVINCIAAL ZIEKEN HUIS NABIJ SANTPOORT. REKENING OVER 1926. Ged. Staten bieden den Provincialen Staten ter goedkeuring aan de rekening van ontvangsten en uitgaven van het Proviciaal Ziekenhuis nabij Santpoort over het dienstjaar 1926, zooals deze voorloopig door Ged. Staten is goedge keurd. De rekening is opgemaakt tot een to taal bedrag aan gewone ontvangsten en uitgaven van 1677893.89 j4 en van bui ten gewone van 127804.12 of totaal 1805698.01 1/2. Onder de gewone ontvangsten is ver meld een bijdrage van de Provincie van 122741.66^4 of 82258.33 1/2 minder dan geraamd was. In de Memorie van Toelichting wordt opgemerkt: De ontvangsten aan verpleeggelden overtroffen de raming met 60.492.54j4 welke meerdere opbrengst deels is toe të schrijven aan het grooter aantal pa tiënten, dat in de 2e en 3e klasse A en B werd verpleegd (37) alsook aan het feit dat voor 38 patiënten welke in het Sanatorium werden verpleegd van 1 Januari 1926 af 1.450.en van 1 Juli af 1.250.— aan de Gemeentebesturen in rekening is gebracht. Met betrekking tot de uitgaven kan 't Blanke tegen 't zwarte kind. Thans wordt uit Gary, in den staat Indianapolis, gemeld, dat de stakende blanke schoolkinderen die trouwens hun ouders in gesloten phalanx achter zich hadden het he'bben gewonnen met hun staking. Men weet dat het ver zet ging tegen de opneming van neger kinderen in de scholen voor blanke kin deren. Welnu, het gemeentebestuur van Gary heeft thans besloten, dat er aparte ne- gerscholen zullen komen. Onze redactie-cynicus voorspelt, dat wij deze maand een regendag meer zullen krijgen dan de vorige maand, omdat October 31 en September 30 dagen heeft De beenen. Een winkelier in Berlin W. is op een oorspronkelijk denkbeeld gekomen, om de aandacht te vestigen op den onbe- rispelijken pasvorm van de door hem aangeboden zijden dameskousen. Hij engageerde een mannequin, die slechts in het bezit behoefde te zijn van een paar volmaakte beenen. De étalage is zoodanig ingericht, dat slechts deze schoone onderdanen te zien komen en nu verdringt tout-Berlin zich voor het raam. om een paar in zijden gestoken beentjes te bewonderen die zoo nu en dan eenige charlestonpassen maken. Schlee klaagt. Schlee, de man die met Broek zoo'n prachtigen vliegtocht had volbracht, nl. van Detroit in de Ver. Staten tot heel in Tokio (Japan), heeft van Japan de reis over den Stillen Oceaan per schip voortgezet, omdat er een drang op hem was uitgeoefend door de verontruste openbare meening. Te San Francisco aangekomen, heeft Schlee zich daarover bitter beklaagd. Volgens hem had het Amer. dept. van marine hem een spaak in het wiel ge stoken. „U moet aan de wereld zeggen", zei- de Schlee tot de dagbladcorresponden ten, „dat de buitenlandsche regeeringen ons beter hebben geholpen dan de Ame- rikaansche regeering". De tijger en hst jongetje. Uit Mysore in Britsch-Indië wordt mel ding gemaakt van een buitengewoon merkwaardig voorval uit de dierenwe reld. Naby een dorp in de jungle wer den een oude man en een zesjarig knaap je door een tijger overvallen. Het roof dier greep het jongentje met zijn muil en sleurde het kind mede. De dorpelingen organiseerden een klop jacht en twee dagen later vonden zij het kind, terwijl het bij een vijver aan het spelen was. Toen zij aanstalten maakten, om het knaapje mee te voeren sprong de tijger uit het dichte struik gewas te voorschijn. Ondanks de woe dende aanvallen van het dier slaagden de dorpelingen er in, het kind mede te nemen en den tijger te verjagen, door de jungle in brand te steken. Het bleek, dat het knaapje volkomen ongedeerd was. Een vreemde zelfmoord. Graaf von Lusi, procureur-generaal van het gerechtshof te Spandau, heeft in den afgeloopen nacht zelfmoord ge pleegd. Hoewel zijn vrouw hem smeekte zijn voornemen niet ten uitvoer te bren gen, schoot hij zich in haar tegenwoor digheid een kogel in den slaap; hij was op slag dood. Graaf Lusi die zijn loopbaan als of ficier was begonnen had zich nog in den oorlog aan de studie van de rech ten gezet en was er in geslaagd de hooge functie te bereiken die hij sinds eenige jaren te Spandau bekleedde. Hij was een overtuigd aanhanger van het oude regime gebleven en had zich reeds eens voor het gerechtshof te verantwoorden wegens het optreden van de wet ter be scherming van de republiek, daar hij zich op beleedigende wijze over de rijks- kleuren zou hebben uitgelaten. Hij werd toen vrijgesproken maar de procureur- generaal ging in hooger beroep; in twee de instantie had de zaak nog niet ge diend. Voor den oorlog beschikte graaf von Lusi over een enorm inkomen van on geveer 1000 mark per dag. De oorlog en de inflatie hadden hem echter geheel geruïneerd. Dit was een der oorzaken waarom hij besloot zich aan de studie van het recht te wijden teneinde zich aldus een bestaan te verzekeren. Zijn woning te Spandau was versierd met alle mogelijke herinneringen aan het keizer lijke Duitschland. Verzekerd wordt dat graaf von Lusi drukke correspondentie voerde met Doorn. De oorzaak van den zelfmoord is ge heel onbekend. Hij was gelukkig gehuwd en vader van een 9-jarig dochtertje. Men vermoedt dat het tegen hem ge voerde proces zijn zenuwen sterk in de war heeft gebracht. Kort voor dat hii naar de revolver greep had hij aan tafel een woordenwisseling met zijn vrouw gehad; misschien heeft hij dus in verre gaande opgewondenheid gehandeld. Te Spandau werd eerst het gerucht ver spreid dat graaf von Lusi, die in deze industriëele gemeente vele politieke te genstanders telt, vermoord was. Uit het onderzoek is intusschen afdoende geble ken dat de graaf zelf een einde aan zijn leven heeft gemaakt. 't Wetenschappelijk onderzoek naar moord. De bladen weten te melden dat een geheel nieuw soort van wetenschappe lijk onderzoek wordt ingesteld om over den geheimzinnigen moord op den poli tie-agent Gutteridge te Stapleford, Ab bots, in Essex, licht te ontstaken. Men verwacht met behulp van deze methode er zich van te kunnen verge wissen, of de kogels, die den agent ge dood hebben, afgevuurd zijn uit de re volver, die een jongen aan het strandje van de Theems bij de brug van Hammer smith heeft opgeraapt. Het instrument, in kwestie heet de „vergelijkende microscoop" en is tot dus ver og nooit in Engeland gebruikt. Het is gemaakt naar het model van een dat in de Vereerfigde Staten in de zaak van Sacco en Vanzetti dienst heeft gedaan. De uitkomsten, die er toen mee verkre gen zijn, overtuigden de commissie, wel ke gouverneur Fuller van raad diende, dat de noodlottige kogel uit een revolver afkomstig was geweest, die Sacco er- bende in zijn bezit te hebben gehad. Het is een langdurig werk, maar de man. die met het onderzoek belast is, een lid van de geweermakersfirma Chur chill, vertrouwt vast. dat hij een stellige uitspraak zal bunnen doen. Het instru ment berust op het beginsel, dat een kogel, als hy uit den loop komt, van dien loop een bepaalden „afdruk" neemt. Daar geen twee loopen volkomen gelijk zyn. moet men aan den kogel kunnen zien, of hij door een bepaalden loop ge gaan is. 100 foto's op een speldeknop Uit de zalen der Royal Photographic Society te Londen; waar een tentoon stelling wordt gehouden, is het pronk stuk der verzameling gestolen, nl. een micro-fotografie, ingezonden door prof. Goldberg uit Dresden. Dit miniatuur-foto'tje is de kleinste kiek ter wereld. Er zouden er meer dan 100 van noodig zijn, om de oppervlakte van een speldeknop af te dekken. Het plaatje stelde den uitvinder der vroegste fotografie, Niepce, voor. Slechts door een sterke microscoop was het te zien. De intrinsieke waarde van het dingske is gering en voor den dief is het zelfs zonder eenige waarde, als hij niet over een sterke microscoop beschikt. De da der van den diefstal zal wel in weten- schappeiyb-belangstellende kringen ge zocht moeten worden: waarschijnlijk is het een weinig scrupuleus curiositeiten jager. Speelt U ook een instrument? vroeg de gastvrouw aan een harer mannelijke gasten. Alleen in mijn eigen huis zei deze, be scheiden en voegde er fluisterend aan toe: tweede viool worden opgemerkt, dat deze totaal 14.668.60J4 minder hebben bedragen dan geraamd is geworden. Hoewel enkele posten met name „Voe ding", .Brandstoffen, verwarming, enz." „Wasschery en strijkinrichting", „Ren te van geldleeningen" een vrij groot overschot lieten, zijn de uitgaven op de overige artikelen door verschillende om standigheden van dien aard geweest, dat deze overschotten tot op 14.408.50j4 na voor afschrijving aange wend moesten worden. De hoogere kosten ad 67.589,73 en de mindere uitgaven ad 14.668.60 1/2 maakten dat van de Provinciale bijdrage welke oorspronkelijk op 250.000. was geraamd slechts 122.741.66j4 be- noodigd was om de Rekening sluitend te doen zijn. Dit is 75.962.32 minder dan over het jaar 1925 door de Provincie werd bijgedragen. De kosten van verpleging bedroegen in 1926 per patiënt 1.109.46. PROVINCIAAL ZIEKENHUIS DUINENBOSCH. Ged. Staten bieden den Provincialen Staten ter goedkeuring aan de reke ning van ontvangsten en uitgaven van het Provinciaal Ziekenhuis Duinenbosch ■te Bakkum over het dienstjaar 1926, zoo als deze voorloopig door hen is goedgekeurd. Ze wijst aan een totaal bedrag van gewone ontvangsten en uit gaven van f 1.148.115.421/2 en van buitengewone ontvangsten en uitgaven van f 177.871.501/2 of totaal van f 132.598.93. Onder de ontvangsten ls een post, bijdrage van de Provincie, groot f 308.996.71 of f 89.436.29 minder dan geraamd was. De hoogere cmt- vangsten zijn hoofdzakelijk toe té schrijven aan het uitbreiden van het getal verpleegden. De kosten van verpleging bedroegen in 1926 per patiënt f L344.38. PROVINCIAAL ZIEKENHUIS TE MEDEMBLIK. Ged. Staten bieden den Provincialen Staten ter goedkeuring aan de reke ning van ontvangsten en uitgaven van het Provinciaal Ziekenhuis te Medem- blik over het dienstjaar 1926, zooals deze voorloopig door hen is goedge keurd. Ze wijst aan een totaal bedrag aan gewone ontvangsten en uitgaven van f 369.424.89 en van buitengewone ontvangsten en uitgaven van f85.364.53 of totaal f 455.289.42. De post bijdrage van de Provincie bedraagt f 48.917.89 of 21.082.11 minder dan geraamd was. De kosten van verpleging bedroegen in 1926 per patiënt f 1.101.09. OPDRACHTEN Door den architect J. J. Verhagen ïs namens de directie der N.V. Werf Con rad opgedragen aan den heer G. A. Ja ger vli. Bierboom alhier het maken van grond-, hei- en betonwerken benooóigd voor een kraanbaan op de terreinen dec N.V. te Zaandam. 't Rookende dienst meisje. Het arbeidsgerecht te Berlijn had zich af te vragen of een dienstmeisje dat rookt, zonder opzegtermijn mag worden ontslagen. Het meisje dat prachtig in bont uitgedost was verschenen, had nl. 2 maanden loon en 2 maanden kostgeld van haar vroegere gebiedster geëischt, omdat deze haar op staanden voet ge daan had gegeven. Dat kwam omdat het meisje voortdurend sigaretten rookte en daarmtfe doorging ook toen het haar ver boden was. De rechtbank besliste, op raad van een bijzitster, dat rooken ondanks verbod, wel een reden is voor ontslag, maar niet voor ontslag op staanden voet. Het meisje had dus recht op schadevergoe ding, doch daar ze 14 dagen na het ontslag al een andere betrekking had gevonden, werd haar 14 dagen loon en 14 dagen kostgeld toegekend. Moppe rend over de ..allures van de hedendaag-' sche meisjes" betaalde de mevrouw het bedrag dadelijk uit. Voor de kampioenstentoonstelling der Kennel Club in Crystal Palace te Londen werden bijna 6000 honden ingeschreven, een recordl JTwee haarlooze deelnemers.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 5