FLITSEN BIOSCOOP FEUILLETON Het Huis met den Pij! BINNENLAND Wilhelmina Anthraciet llir" vV>rKiliHU HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 3 OCT. 1927 VAN HAARLEM'S DAGBLAD No. 1015 DE VOO~TiEURSLEUTEL Vader gaat opgeruimd i onderweg naar de kegel club moeder roept hem ach terna of hij de huissleu tel achtergelaten heeft, voorgeval er nog iemand anders uitgaat vader loopt terug en legt I den sleutel op de gebrui- I kelyke plaats onder de deurmat komt weer terug om de anderen eraan te herin neren dat zij den sleutel na gebruik weer onder de mat moeten leggen gaat weer op weg, maar beseft dat de mat toch geen veilige plaats is keert dus weer terug en zoekt naar een betere bergplaats meldt aan de familie, dat hy 'm nu op het eetkamerkozijn heeft ge legd gaat definitief op weg. niet wetende dat de an deren later zullen verge ten de voordeur te slui ten. (Nadruk verboden). Rembrandt Theater. ..De Smarten van Satan", naar het bekende boek van de nu overleden En- gelsche schreister Marie Corelli tot film verwerkt. Daar het een der bekendste boeken der veelgelezen schrijfster is, zal de inhoud aan zeer velen bekend zijn. We zien Geoffrey Tempest, den iongen. armen, succesloozen schrijver op zijn zol derkamertje zitten schrijven. Mavis Clare, die in hetzelfde huls een kamertje bewoont, tracht ook met schrijven een schamel stukje brood te verdienen. Een heel enkelen keer wordt haar copie niet teruggestuurd. De twee jongelui vinden elkaar en de voorbereidingen voor net huwelijk worden getroffen. Geoffrey wü ter bestrijding der onkosten van het huwelijk geld gaan halen bij den uit gever voor zijn laatste artikelen. Ze worden hem ongeplaatst teruggegeven en de firma stelt in den vervolge geen prijs meer op zijn bijdragen. Thuisgeko men komt hij in opstand tegen het lot. Niets, niets heeft waarde, alleen geld beteekent iets. Plots breek: er een he vig onweer los en als Geoffrey opkijkt, staat er een onbekende in zijn kamer. De vreemde is Prins Lucio, die G. de blijde boodschap brengt, dat hij door den dood van een hem onbekenden oom eigenaar is geworden van een onmete lijk fortuin. Prins Lucio is niemand an ders dan Lucifer, de verbannen aarts engel Zijn straf is, de menschen tot het slechte te brengen, terwijl elke ziel, die hem weerstaat, hein één uur van geiuk zal brengen, daar hij dan een uur aan de poorten van het Paradijs mag door brengen. Geoffrey heeft een harde les te leeren; hij wordt pas weer gelukkig wanneer hij tot Mavis, die ziek is ge worden van verdriet, is teruggekeerd. Satan heeft dan geen invloed meer op hem, de reine, mooie liefde van Mavis redt èn Geoffrey èn geeft Satan een uur geiuk. „De Smarten van Satan" Is zeer ze ker een film die boeit. Onder no. 3 van het programma staat „Op het Tooneel: Professor Arpa Duo. Fhenomenaal Music Act. Les Soeurs Is- saess, Russische Nationale Dansen. Het muzikale duo mocht een groot welverdiend applaus in ontvangst ne men. Hoe ongewoon de instrumenten ook zijn, die ze bespelen, het publiek ge noot bijzonder, hetgeen het dan ook on omwonden toonde. De „zusters" in haar Russische dansen werden ook hartelijk toegejuicht, men moet de lenigheid en soepelheid en vlugheid \an beiden bewonderen. Luxor-Theatcr. Een programma van groote verschei denheid wordt deze week in bovenge noemd theater afgedraaid. In het eerste hoofdnummer „Als iemand verre reizen doet" kan men weder genieten van de malligheden van Harold Lloyd. Wie van de bioscoopbezoekers kent hem niet? Den man met den uilenbril, die alle malle dingen uithaalt. We zien hem hier als den zoon van Baron van Droogzand tot Kaalhuizen, wien het ouderlijk huls ontzegd wordt, omdat hij op straat pin da's loopt te eten. Wat hij op zijn' rei zen voor avonturen beleeft wordt u op het witte doek duidelijk gemaakt. Ach tereenvolgens zien we Harold Lloyd in Mexico, in het hooge Noorden en ook als dokter; daarin was hij o.i. het best. Het was een echte Lloyd-film, dat wil zeggen dat er braaf gelachen wordt. In het actueele en interessante Luxor- Nieuws zien we allereerst de kracht van het water als het stormt, voorts een bezoek aan de Rotterdamsche havens, de ontvangst van de A. J. C. door den Burgemeester van Utrecht, zeilen op de Maas, Luitenant Koppen en zijn reisge- nooten die den derden Holland-Indië- vliegtocht gaan maken. Amusant was de oud-Drentsche boerenbruiloft. Ook za gen we de Amerikaansche légionaires bij hun bezoek aan Volendam en Marken. En tot slot voor onze dames: Femina. Het was weer schitterend. Als tweede hoofdnummer draalt „De Apache", een dramatische schets uit het Parijsche leven in 6 acten, met in de hoofdrol de eertijds bij de Hollandia- fabrieken spelende Adelqui Millar. Deze film verplaatst ons achtereenvolgens in de misdadigers wijken van Parijs en in de Society-kringen. Adelqui Millar vervult hier de rol van „De Panter", de Apache. Het is een woest mensch maar is altijd de zwakken behulpzaam, zooals in dit filmwerk eenige malen blijkt. Als het hem gelukt is in Amerika een for tuin te verzamelen, komt hij in Parijs terug als Ramon Vargas en huwt met Armande Alberts, dezelfde jonge dame waarop hij gezworen heeft zich te zullen wreken. Als het later tusschen hen tot een ontknoopïr.g komt, blijkt het dat ze elkaar zóó liefhebben dat het verleden vergeten is. De muziek gaf een uitstekende muzi kale illustratie. Het geheel is een programma, dat we gaarne aanbevelen. Men kan lachen en genieten van goed spel. Naar het Engelscb van A. E. W. MASON. 19) ,Xaafc u hem in dit huis komen?" „Ik verwacht hem ieder oogenblik". „Dat is prachtig", riep Jim uit. „Dan zal ik hem dus ook ontmoeten! De schurk! Het zou mij niets verwonderen ais ik hem een flink pak slaag gaf" en hij balde bij voorbaat al zijn vuist. „Ik vrees dat dat niet zooveel zou hel pen als u wel denkt. Neen. ik wilde u vragen of u vanochtend alles aan mij over wilt laten monsieur Frobisher", viel Hanand hem nuchter in de rede. „Als u Waberski dadelijk die twee brie ven cndeT zijn neus duwt, valt zijn hee- le beschuldiging in duigen en zal hij 2e intrekken. Hij zal zijn excuses maken en uitbarsten in een heele serie klach ten en verwijten. En dan krijg ik niets meer van hem los. Dat wil ik niet". .Maar wat denkt u dan uit hem te lc *n?" vroeg Jim ongeduldig. Ti:sclren -:?ts, misschien niets", ant woordde de detective schouderophalend. Cinema Palace. Een luchtige, en amusante film, het hoofdnummer: „Aan den schoonen blauwen Donau". Deze rolprent had dan ook Vrijdag avond bij een talrijk publiek een uit bundig succes. Lya Mara is er één en al bekoring en frischheid in als de jonge Weensche uit eenvoudigen stand, die van geen „poppenkasterü" wil weten. Haar gees tig spel boeit van begin tot eind in deze aaneénschakeüng van aardige, vroo- lyke tafereelen. Terecht mag bij deze groote jubileums film der „Ufa" van een feestvoorstelling gesproken worden, want het is inder daad een feest, deze vertooning bij te wonen. Wat er ook zoo by bekoort is de eenvoud die het geheel kenmerkt. Het spel van Harry Liedtke en Hans Junkermann sluit zich uitmuntend by dat van Lya Mara aan. Ieder Haarlemmer moet deze buiten gewoon mooie film, waarin nu letterlijk niets stuitends voorkomt en die van een pessimist een optimist zou maken, gaan zien. Wü geven er gaarne 1000 ineen stortende filmhuizen of geweldige filmbranden-met-veel-vlammen en rook voor! Er is ook nog een klucht: „Bedeesde Jim". Deze staat, noch wat spel noch wat inhoud betreft, op de hoogte van „Aan den schoonen blauwen Donau", maar is toch zeer genietbaar en doet de zaal soms schudden van het lachen. Het Wereldnieuws geeft velé, uiter aard vluchtige maar belangwekkende kijkjes van overal. Er zijn zelfs zeer im posante foto's bij. Nog een speciaal woord van waardee ring zij gewijd aan de aardige, luchtige muziek vooral aan de deinende wals- wijzen bij het hoofdnummer. Scala. Vroeger bestond in het Scala Theater het programma voor het grootste gedeel te uit bioscoopnummers, afgewisseld met een kleine variété-voorstelling. Tegen woordig is het juist andersom. De meeste tijd wordt nu in beslag genomen door het revue-gezelschap van Mie en Ko. Maar hoe het zij, de bezoekers amusee ren zich den ganschen avond, vooral tij dens het optreden van genoemd gezel schap, dat bijna anderhalf uur in beslag nam. De bezoekers leven geheel met Mie en Ko mee; daar kunnen we hun de ver zekering van geven. Zij hebben een rui me plaats in hun hart ingenomen. Het programma van dit gezelschap gaf dan ook aan „elck wat wils". Grappig waren de lotgevallen van een chocoladejongen, evenals het nummer „Aan de vischmarkt te Amsterdam"; bijzonder mooi en pak kend was „de Opera op straat", waarbij door het duo beschaafd gezongen werd. Onbedaarlijk werd gelachen bij „De Ar- tis-dag van Mie en Ko"; ontroerend wa- j ren de stukjes „Grootvaders Klok" en „Terwijl moeder danst". „De groote vlucht over den Oceaan" en „Oome Ko heeft een radio" deden de lachspieren weer werken. Het was afwisselend een lach en een traan. Men verzuime niet, dit veelzijdig pro gramma te gaan zien. Op het filmdoek kwam eerst een serie Parijsche revue-attracties, waarna we vergast werden op een aardige klucht „Romeo en Julia". Ongeveer kwart voor elf begon het. hoofdnummer te draaien, getiteld: „Bloedhonden", een sensatiedrama in zes acten, waarin de speurder Rin-Tin-Tin de hoofdrol vervult. De muzikale il lustratie was den geheelen avond uit stekend. LEGER DES HEILS. DE VIERING VAN HET JUBILEUM. Zaterdag 1 October werd de viering van het veertigjarig bestaan van het korps Haarlem van 't Leger des Heils ingezet. In den loop van den middag verza melden de korps-soldaten zich op het Prinsen Bolwerk, waarbij zich behalve vele belangstellenden voegden de mu zikanten van het muziekkorps „Den Haag I", die onder leiding van den ka pelmeester J. A. R. Wasserval het jubi leum met muziek zullen opluisteren. Te kwart over vier ging het in op tocht van het Prinsen Bolwerk, dwars door de stad. Voorop de vlag van het Leger, dan het Haagsche muziekkorps gevolgd door een praalwagen, waarop gezeten was de Ne- derlandsche Maagd en een aantal kinde ren, die de wapens droegen van Haar lem en het Leger des Heils en de zinne beelden van geloof, hoop en liefde. Daarachter volgden padvindsters, het Haarlemsche muziekkorps, de jongeiie- denwerkers en tot slot een wagen met een molen, een symbolische voorstelling van de circulatie van komenden en .Jk heb u al in Parys verteld dat ik nog met een ander doel naar Dyon ben gegaan". „Die anonieme brieven?" „Ja. U was er gisteren bij toen made moiselle Harlowe mij vertelde hoe ze er achter gekomen was d2t men mij voor deze kwestie uit Parijs liet komen. Het bericht is dus tenslotte niet door een van mijn collega's verspreid. Zelfs nu weet nog niemand dat ik hier ben. Neen, het was de schrijver van die brieven. En bij zco'n moeilijke kwestie mag ik geen enkele kleinigheid verwaarloozen. Wist Waberski dat er om mij gestuurd was? Heeft hy dat op het politiebureau gehoord toen hij Zaterdags zijn aan klacht indiende, of van den rechter van instructie? En als hij het toen gehoord heeft, met wien heeft hij er over ge sproken, tusschen het oogenblik van zijn onderhoud met den rechter van instruc tie en den tijd, waarop een brief gepost moet zijn om Zondagsmorgens bezorgd te worden? Dat zyn vragen waarop ik het antwoord moet weten en als wij hem dadelijk onschadelijk maken met uw brieven, gelukt mij dat niet. Ik moet het door vriendelijkheid van hem zien los te krijgen. Dat begrijpt u wel". Jim gaf toe met tegenzin. Hij had zoo graag gezien hoe Hanand op zijn meest uitbundige wijze Waberski on derhanden zou nemen. Hanand had het gaanden In de tehuizen en werkinrich tingen aan het Spaarne. De stoet werd ontbonden aan het eind van de Dreef, waar in de stadstent een muziekuitvoering gegeven werd, die zeer veel belangstelling trok. Het weer hield zich goed. Muzikale bijeenkomt'. Voor Zaterdagavond stond op het pro gramma een groote jaarfeestsamen komst, die onder zeer groote belang stelling in de Gemeentelijke Concert zaal gehouden werd. De samenkomst werd geopend door stafkapitein Balterman. De aanwezigen zongen, begeleid door het I-Iaagsche en het Haarlemsche muziekkorps een der strijdliederen: „Voorwaarts soldaten". Adjudant Heerman, de leider van de tehuizen aan het Spaarne sprak het dankgebed uit. Daarna was het woord aan comman deur Vos, oud-officier van het jubilee- rende korps, die voorging in gebed, en een strijdlied deed zingen. Stafkapitein Buiterman wekte op om het Leger op zijn verjaardag een verja ringsgift te schenken by de nu volgende collecte. E^pitein Buiterman heette den spre ker van den avond, luit.-kolonel Joh. Feenstra, welkom en gaf hem. het woord. De vereenigde muziekkorpsen speel den hierop de Marsch „Integrity", die stafkapitein Buiterman verdoopte in „Jubileumsmarsch". Het massale geluid klonk prachtig in de groote concertzaal. Onder leiding van Br. Schaap en op de piano begeleid door kapelmeester Wasserval uit Den Haag zong de Haar lemsche zangbrigade een „Feestlied". Kapitein Buiterman stelde na 't ein digen van de muziek de nieuwe korps commandanten, de ensigns Van Buite nen, voor. campagne tot een goed einde weten te brengen. Zy hebben het werk van de adjudanten Verkaaik op waardige wijze voortgezet, zeide spr.. De ensign hield daarop een toespraak. Prachtig klonk de selectie „Rocklng- haru",die „Den Haag I" uitvoerde, voor al wat de pistons in de hooge tonen be treft. Luid applaus klonk op, na elk num mer van het korps. De kapelmeester Wasserval, voerde hiema uit een „Handbel-solo". Zyn in strument bestaat uit een groot aamtal afgestemde klokken, die de kapelmees ter met groote vaardigheid deed rinke len. Een zeer eigenaardig gehoor, waar van zeer zeker bekoring uitgaat. Kapelmeester Wasserval speelde voor een aandachtig gehoor „Uren, dagen maanden, jaren" en nog eenige andere liederen, in glashelder tremolo. Ook tweestemmig speelde hy. Het had een enorm succes. Ook muziek van de korp sen begeleidde de kapelmeester met zijn hand-carrillon. „Den Haag I" deed zyn machtige ge luid dat soms afdaalde tot zachte en teere zang nog hooren in „Liederen van den Hemel". Luid applaus ontving adjudant Ver kaaik, de grondlegger van de jubileums- actie, die uit Groningen overgekomen was, om zyn vroegere korps te felici- teeren. Met muziek en gebed werd de samen komst besloten. Huldigingssamenkomst. Zondagmiddag had in de groote Ge meentelijke Concertzaal een huldigings samenkomst plaats, die zeer druk be zocht was. De zaal was geheel gevuld.. De burgemeester van Haarlem, de heer C. Maarschalk had bericht door hem eigenlijk al beloofd. Maar hy bleek nu zeer kalm en bezadigd te willen op treden eif interesseerde zich op dit oogenblik meer voor de anonieme brie ven dan voor Betty Harlowe. Jim had een gevoel of hy bedot werd. .Maar u heeft mij gezegd, dat ik dier. man zou ontmoeten dat moet u niet vergeten". „Dat zal ik ook niet vergeten", ver zekerde Hanand hem. Hij liep met hem naar de deur die vlak bij het erkerraam was. en deed die open. „Kijkt u eens als u .hier nu wilt wachten" en toen de teleurstelling nog duidelijker zichtbaar werd op Jim's gezicht, voegde hij er bij: „O, ik verlang niet van u dat u de deur dicht zult doen. Neen. Zet u er maar een stoel bij. En laat de aeur op een kier staan zoo! Dan kunt u hooren en zien, zon der gezien te worden. Is u nu tevreden? Nog niet erg? U zou aldoor op het too neel willen zijn als acteur! Ja. dat wil len we allemaal wel. Maar u weigert tenminste niet om uw rol verder te spe len!" en met een vriendelijken grijns liep hij weer naar de schrijftafel. Op de binnenplaats hoorden ze iemand loopen met een eigenaardigen sleepen den tred. B „Het was hoog tijd voor onze afspraak" r:-i Hanand fluisterend ..want hier komt onze held van de steppen!" ultstedigheid verhinderd te zyn, de sa menkomst by te wcr.cn. De samenkomst werd t '*eid door com mandant W. H. Howard, leider van het Leger des Ileils in Nederland die, nadat de zangbrigade een openingslied had gezongen en een gebed was uitgespro ken dcor een der officieren, 'n inleidend woord sprak waarin hy allen welkom heette en dank bracht aan den Commis saris der Koningin Jhr. Mr. Dr. A. Röell voor zyn tegenwoordigheid en zijn be langstelling in het werk van het Leger en ook de beide predikanten Ds. Drijver en Ds. Blauw, dankte voor hun tegen woordigheid en hun bereidheid op deze bijeenkomst het woord te voeren. Jhr. Mr. Dr. A. Röell, die hierna het woord verkreeg, dankte den comman dant en het bestuur van het corps te Haarlem voor de hem gezonden uitnoó- diging voor deze bijeenkomst. Het corps te Haarlem is het eerste geweest dat in Nederland den arbeid voor het Leger begon. Spr. wenschte het Leger geluk dat na veel strijd, moeite en verdruk king de plaats fcc reikt heeft, waarop het nu staat. Zijn arbeid strekt tot heil van misdeelden, tot zegen van gevallenen. Spr. eindigde met den wensch dat het Leger nog lang zal arbeiden tot heil van Haarlem. Ds. D. Drijver, predikant bij de Evang. Luth. Kerk te Haarlem, zeide dat er een groot verschil is tusschen de werk- wUze van het Leger das Heils en van de predikanten, maar toch begrijpen en waardeeren de predikanten het Leger, overtuigd als zy zijn, dat vele wegen 72 Jim stak zijn hoofd om een hoek van de deur. .Monsieur Hanand!" fluisterde hy op gewonden. .Monsieur Hanand! Het ïykt mij niet verstandig om de ramen naar de binnenplaats open te laten. Want als wij een voetstap zóó duideiyk in deze kamer kunnen hooren, kan alles, wat hier gezegd wordt toch op de binnen1- plaats verstaan worden?" „Natuurlijk, dat is waar ook!" riep Hanand uit en sloeg zich vol verwijt op zijn voorhoofd. ,Maar wat moeten we daaraan doen? Het is zco warm. Het zou onverdragelijk nat worden in deze kamer. De dames en Waberski zouden flauw vallen. Bovendien heb ik een poli- tie-agent om te zorgen dat er niemand komt die hier niets te maken heeft. We zullen het er maar op wagen". Jim trok zijn hoofd terug. „D5e man neemt niet graag een goe den raad aan", zei hij verontwaardigd, maar hy zei het niet hardop en op het zelfde oogenblik werd er gebeld. Een paar seconden later verscheen Gaston. Monsieur Boris", zei hy. ..Ja", knikte Hanand. „En wil je aan de dames zeggen dat we klaar zyn?" Boris Waberski. een lange man met ronde schouders, kromme knieën en wonderlijke voeten, in het zwart ge kleed en met een zwart vilten hoed in zyn hand, kwam vlug de kamer binnen kunnen leiden naar hetzelfde doel. De sympathie voor het Leger gaat in de eerste plaats uit naar den grooten stichter, William Booth, een der grootste godsdienstige figuren die met zeer ge brekkige middelen een eigen, geweldi ge organisatie geschapen heeft. Gene raal Booth was het symbool van gees telijke heerschersmacht en zelfbeheer - sching en hij paarde aan practdschen zin het geduld en de blijmoedigheid van den Christen. Vervolgens hield ds. M. G. Blauw, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, een toespraak. Ds. Blauw zeide verheugd en dank baar te zijn omdat hij op deze samen komst het woord mocht voeren en ook omdat twee predikanten van verschil lende richtingen waren uitgenoodigd: een vrijzinnig en een orthodox predi kant. Spr. vestigde er voorts de aandacht op, hoe de tyden zyn veranderd in de afgeloopen 40 jaar en hoe er groote verandering is gekomen in de houding van het publiek en van de kerk tegen over het Leger des Heils. Het speet spr. dat niet meer predikanten aan wezig waren; spr. had er van elke kerk tenminste één verwacht. Met dank van Commandant Howard (die in het Engelsch sprak; zijn toe spraken werden vertolkt door adj. Cohen) aan de sprekers, werd de bijeen komst die nog door verschillende zang en muzieknummer s werd opgeluisterd, met gebed gesloten. ONTZETTENDE DOOD. Noodlottige brand te Amsterdam DIENSTBODE DOOR ROOK GESTIKT. Het persbureau Vaz Dias meldt ons uit Amsterdam: In den vroegen Zondagmorgen, het liep tegen vijven, ontdekte de nachtwa ker dat uit de zolderverdieping van het perceel Emmastraat 1, hoek Willempark weg rook kwam. Hij schelde aan en na eenigen tijd verscheen een ongeveer 50-jarige Duit- sche dienstbode. Hy maakte haar op den rook opmerkzaam en sprak het vermoe den uit, dat er brand was en dat zij de familie moest wekken en het huis ver laten. Ze keerde terug om zich wat te kleeden. Intusschen was de rook onrustbarend toegenomen en was de brandweer ge waarschuwd. De dienstbode noch een be woner lieten zich zien. Toen de brand weer na enkele minuten arriveerde strompelen en bleef plotseling staan toen hij Hanand zag. Hanand boog en Waberski boog eveneens; en toen ston den de twee mannen elkaar aan te ky- ken. Hanand een en al glimlach en vriendelijkheid, en Waberski een min of meer belachelijk figuur zooals die gril lige caricaturen die in de middeleeuwen op de pilaren van de kerken te Dyon zyn gebeeldhouwd. Hy staarde den de tective verbaasd aan en draaide met zijn lange, bruine vingers aan zijn grij zen snor. i „Wilt u gaan zitten?" zei Hanand be leefd. „Ik denk dat de dames ons wel niet lang zullen laten wachten." Hij wees op een stoel voor de schrijf tafel, links van hemzelf en tegenover de deur. „Ik begrijp het niet", zei Waberski aarzelend, „Men stuurde my een bood schap waaruit ik opmaakte dat de rech ter van instructie om mij gestuurd had. „Ik ben zijn afgevaardigde", zei Ha nand. „Tk benEn hij zweeg. „Ja?" Boris Waberski keek verwonderd. ,.Tk zei niets". „Neem mij niet kwalijk. Ik ben Hanand". Hy sprak den naam razend vlug uit, maar Waberski schrok niet en gaf ook geen teeken van herkenning. „Hanand?" Waberski schudde het hoofd. ,,Dat moest ongetwijfeld voldoen- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regel. Zeer weinig asch Enorme hitte Zuinig in gebruik 10 Hoenderdos, Leidsche Plein, Tel. 10773 stond de geheele zolderverdieping in brand. Een paar brandwachts drongen het bovenhuis binnen, maar konden helaas de dienstbode niet meer redden. Zij vonden haar dood op haar kamertje. Toen de brandweer nog in volle actie was kwam de bewoonster van het bo venhuis, mevr. Schram thuis. Zij vertelde dat zij tegen middernacht was uitgegaan en met de Duitsche dienstbode mej. Schilfer alleen het vrye bovenhuis bewoonde. Dit bovenhuis be stond uit een bovenverdieping en een zolderverdieping. Op deze laatste waren de slaapvertrekken. De zolderverdieping brandde uit. Hoe de brand ontstaan is, is onbekend. Het benedenhuis, waarin een wijn handel was gevestigd, is leeg. Tot zoover de mededeelingen van het persbureau Vaz Dias. In de Courant lezen wU nog, dat de omgekomen dienstbode die naar schat ting 50 jaar oud was, op haar kamertje op den grond werd aangetroffen. On middellijk werd de zuurstofkoffer naar boven gebracht en met behulp hiervan werd getracht de levensgeesten op te wekken. De pogingen werden een uur lang voortgezet, toen bleek, dat de le vensgeesten van de arme vrouw gewe ken waren. De mededeeling, dat ook een man zich in het huis moest bevinden, bleek op een vergissing te berusten. Het lyk van de ongelukkige werd per auto-brancard van den Geneeskundigen Dienst naar het Wilhelminagasthuis gebracht. De kamer, waarin het lijk was aangetroffen, was nog niet door het vuur aangetast, doch stond vol rook, zoodafc aangenomen mag worden, dat Marianne Schafer den dood door ver stikking heeft gevonden. De terugweg moet haar door de vlammen afgesneden zijn. EEN SCHOOLBIOSCOOP. HAARLEM VOOR. B. en W. van Baam stellen den Raad voor over te gaan tot voorloopige in voering van de schoolbioscoop voor het openbaar en bijzonder lager onderwys. Gaat de Raad daarmede accoord. dan zal deze kleine gemeente het Groot- Haarlem weder vóór zyn. Wanneer komt in Haarlem toch iets van een schoolbios coop? Zullen wij bij de indiening der Gemeentebegrooting er iets meer van vernemen? de voor my zijn", zei hy glimlachend „maar ik moet eerlijk zeggen dat het dit niet is". „Hanand van de Sureté te Parijs". En op Waberski s gezicht kwam lang zaam een doodelyk verschrikte uitdruk king. „Oh!" zei hij en nog eens. „Oh!" en hij keek naar de deur of hij van plan was er van door te gaan. Hanand wees nog eens op den stoel en Waberski mom pelde: „Ja ja zeker" liep er op een drafje heen en ging zitten. Jim Frobisher keek naar hen van uit zijn schuilplaats en was volkomen over tuigd dat Boris Waberski geen anonie me brieven aan Betty had gestuurd en ook niets over Hanand's komst aan den onbekenden schrijver had medegedeeld. Hij had wel kunnen veinzen dat hy niet wist hoe Hanand heette tot op het oogenblik waarop Hanand uitlegde wie Hanand was. Maar langer niet- Zijn schrik daarna was te echt. „U begrijpt natuurlijk wel dat een be schuldiging zoo ernstig als die u tegen mademoiselle Harlowe heeft geuit, zeer nauwkeurig onderzocht moet worden", zei Hanand zonder een zweem van ironie in zijn stem „en d rechter van in structie heeft ons in Parys de eer aan gedaan cm cr.ze hulp te vragen". Wordt vervolgd.), INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 CENTS PER REGEL. U kunt Uzelf veel werk en tijd besparen door een pak Rinso te koopen en het Rinso waschvoorschrift te vol gen..Dit moderne zeeppoeder bespaart U het zwaarste werk van den waschdag. Snel gereed, een keurig hel dere wasch en veel minder moeite, dit is wat Rinso voor U doet. EEN PRODUCT DER £UKLIOHT ZEEP FABRIEKEN

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 6