VOOR DE LUISTERVINKEN 1 4l VOETBAL HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 8 OCT. 1927 VIERDE BLAD Onze Radio Rubriek. VRAAG: Gaarne ontving flc uw advies betreffende een kristal-ontvanger. ANTWOORD: Hoewel de bijgevoegde teekening aan duidelijkheid niets te wenschen overlaat, is het toch moeilijk een toestel op een afstand te beoor- deelen. Er ontbreken te veel gegevens u. waar bestaat het kristal uit? Is het toestel geheel in orde, moet u Daventry en Hilversum kunnen hooren, Komt u maar eens met het toestel bij mij thuis. VRAAG: Ik heb een 4 lamps Koomans toestel 2 x L.P. tevens induotief g- lampe. Zou het mogelijk zün, zonder het toestel te veranderen, dit op het lichtnet te monteeren? Zoo Ja, wat is daar dan voor noodig in plaats van accu en anodebabterij? ANTWOORD: Dit is maat, niet zoo eenvoudig te doen. Bouwt u het toe stel om volgens het schema gegeven in Haarl. Dagblad van Zaterdag 1 Oot. jJ. Daar zult u wel resultaat mede verkrij gen. VRAAG: Heeft u voor mij een ANTWOORD: schema voor een 1 lamps toestel? //I Ctsn* dtL VRAAG over een advies aan J. II. een radiotoestel. Zandvoort inzake het verbeteren van ANWOORD: Zie hierboven een verbeterde teekening. De bedoeling is dat u een spoeltje maakt hetwelk past in de middelste spoel Croostersposl) volgens de opgegeven maten. Persoonlijk heb ik hiermede goede resultaten ge had. Vertelt u eens uwe ervaringen. SPORT EN SPEL. Lichamelijke Opvoeding weer onberispelijk. De lenigheid van de goed gevormde lichamen was bewonde renswaardig, doch wat ons niet beviel, waren de schokkend uitgevoerde arm en beenbewegingen, die in dit tweede gedeelte voorkwamen; zoo hevig schok kend, dat alle lichamen zichtbaar sid derden. Dit moet, dunkt ons, een on aangename sensatie geven en wij vragen ons af welk nut er in is gelegen. Het marcheeren voldeed ons even weinig als van de dames. De sprongen ontaardden geleidelijk in volmaakte acrobatiek dat vooral betreuren wij. Hier was niets meer in, dat iets met lichamelijke opvoe ding had te maken en de vele leeken, die aanwezig waren, zouden wel eens kun nen denken, dat deze acrobatiek een einddoel der lichamelijke opvoeding was En niets is minder waar. Wij waren er geheel mee in den circus-sfeer geraakt; immers de gymnasten waren geheel in tricot gestoken, precies als de ouder- wetsche acrobaten, en wij aanschouwden dat alles in een circus. De illusie werd dan ook volkomen. Neen, voor de pauze was werkelijk het beste gegeven, vormende gymnastiek van hoog gehalte, onberispelijk uitgevoerd door kranige jonge mannen, uitsluitend gekleed in een kniebroekje, zoodat het effect der oefeningen op het menschelijk lichaam voor ieder duidelijk te zien was. De volksdansen, die het laatste num mer vormden, heb ik niet meer gezien. Voor niet-Amsterdammers, die nog per trein weg moesten, was het al rijkelijk laat, al moet erkend worden, dat de te genwoordige snelle varbinding ons in staat stelde vijftig minuten na het ver laten van theater Carré op den Kleinen Houtweg terug te zijn. Het geheel beschouwende, mogen wij van een zeer bijzonderen avond spreken, die menigeen lang in het geheugen zal blijven. Ook in Groningen (Donderdag avond) en in Den Haag (Zaterdag) zal het succes ongetwijfeld groot zijn. Tenslotte een vraag aan de Deensche dames. Waarom draagt u allen (slechts één uwer vertoonde een modern kapsel) zulke overvloedige coiffures? V/ij meen den, dat Juist in de gymnastiek en de sport het kort geknipte hoofdhaar voor onze sportzusjes zoo'n uitkomst was. Het stond nu wat ouderwetsch en niet be paald vlot H. L. WARNIER De Wedstrijden Hallo! Hallo! Eenigc theorie betreffende de Hoogfrequente wisselstroomen welke door dc Detector in een ontvangtoestel gelijkgericht worden en een laagfrcq. ka rakter krijgen. Uit een hoogfrequenten wisselstroom, zooals door de golflijn van fig. I is voorgesteld (afwijkingen van de mid dellijn Ab naar boven en beneden stellen stroomen voor van afwisselende richting) t.4AAAywwv. kan men met behulp van een gelijlc- richter maken wat in Fig. TT te zien is; alleen de bovenste helft der figuur is overgebleven. Bij hetgeen men nu heeft .VAA- AAA AAA ".-AiA A .'V AJ\ is van een lage frequente nog geen sprake. Er zijn alleen snel op elkander volgende stroomstooten, alle in dezelfde richting en een systeem dat te traag is, om de snelle stroomwisselingen van Fig. I te volgen, zal ook door de stroom stooten niet in trilling worden gebracht Men kan ook zeggen, dat men in Fig. II men een constanten stroom te doen heeft (voorgesteld door de op gemid delde hoogte getrokken stippellijn), waarop een wisselstroom van dezelfde frequentie als in Fig. I gesuperponeerd is Tengevolge van den constanten stroom zou nu bijvoorbeeld de trilplaat van een telefoon een standvastige kracht onder vinden, die geen trillingen, maar slechts een blijvende standverandering veroor zaakt; om den nieuwen stand zal dan de plaat onder den invloed van de wis- selstroomen In Fig n een weinig heen en weer trillen,, maar dat zal wegens de te hooge frequentie dier wisselstroo- men even onverklaarbaar zijn, als de be wegingen van de telefoonplaat die rechtstreeks door de oorspronkelijke wis- selstroomen van Fig. I hadden kunnen worden voortgebracht. Ik doe nog opmerken, dat men, als de constante stroom in Fig. II door een condensator wordt weggewerkt, alleen de wisselstroomen overhoudt. Het doel, om, uitgaande van hoogfre quente wisselstroomen, laagfrequentie stroomen te verkrijgen, kan men door toepassing van de bekende zwevingsme thode bereiken. Wij combineeren dus de ontvangen radiotrillingen van Fig. I met in het ontvangtoestel voortgebrachte hoogfrequente trillingen met een van die der eerstgenoemde trillingen ietwat af wijkende frequentie. Wij krijgen dan de in Fig. Ill voorgestelde zwevingen, nog steeds hoogfrequente trillingen, maar n.* met een amplitude die afwisselend groot (in p., r en t) en klein (in q en s) is. Zooals men weet, komt dat, doordat de twee trillingen, dia wij samengesteld hebben, elkaar beurtelings versterken en verzwakken. Is voor de ontvangen radio trillingen n het aantal volle perioden in de seconde, en is dat aantal voor den wisselstroom waarmee wij de radiotril lingen hebben samengesteld n', dan wordt het aantal keeren per seconde dat de amplitude groot is (p. r en t enz.) door het verschil der getallen n en n' gegeven. Was b.v. n 8000, n' 7500, dan zou dat aantal „zwevingen" 500 zijn. Tusschen de punten q en s zouden dan 15 of 16 van de kleine golven liggen, ongeveer tweemaal zooveel als in de fi guur. De wisselstroomen met wisselende amplitude, die in Fig. Ill zijn voorge steld, zullen nog altijd als hun frequen tie hoog is, een telefoonplaat niet merk baar in trilling kunnen brengen. Maar als wij eerst met een gelykrichter de eene helft van Fig. m afsnijden, zoodat wü het geval van Fig. IV krijgen, wordt de zaak anders. Men ziet nu onmiddellijk, dat er by de hooge frequentie der kleine golven nog een lagere frequentie (gelijk aan die der zwevingen) is gekomen en nu zal een telefoonplaat wel in trilling kunnen ge raken, en wel omdat de gehjkgerichte stootjes die hy krygt, een tUd lang sterk zyn, dan een tijd lang zwak. daarna weer sterk, enz. In den tyd gedurende welken zy sterk zyn, zal de plaat b.v. door de op elkaar volgende stooten naar binnen worden gedreven; vervolgens, als de stooten zwak zijn. kan hy door zijn elas ticiteit naar buiten keeren. Dan komt weer een opeenvolging van sterkere stoo ten, die hem naar binnen doen gaan enz. Men kan het nog verduidelijken door, evenals wy in Fig. II deden, een stïp- peliyn te trekken op de halve hoogte van de kleine golven. Men krijgt dan niet, zooals in Fig. n een rechte iyn, maar een gebogen iyn met regelmatige golven. De kleine afwijkingen naar weerskanten van de stippellyn in Fig. IV zullen nu wegens de hooge frequentie onwerkzaam zijn, en het zal op hetzelfde neerkomen alsof men alleen de wisselin gen en stroomsterkte had, die aan die stippellijn beantwoorden. Zie fig. V, waar ik de stippellijn van Fig. IV, maar nu volgetrokken, herhaald heb. Men kan nu in deze laatste figuur weer een lijn op de gemiddelde hoogte (de gestippelde rechte lijn) trekken. Als dan splitst men de electriciteitsbeweging in een constanten stroom, waarvan wy kunnen afzien, en een verkelijken wis selstroom van lage frequentie; voorge steld door de schommelingen aan weers kanten van de stippellijn. Ik merk nog op: lo. dat deze wisselstroom niet zuiver sinusvormig zal zyn, dat er m.a.w. „bo ventonen" in kunnen voorkomen, maar dat zal niet hinderen en 2o dat het bovengezegde in hoofdzaak zal blijven gelden, ook wanneer de gelijk- richter stroomen in de eene richting niet geheel mocht terughouden. Het scherpe afsnijden van de eene helft der figuur is niet noodig. Het zou reeds voldoende zyn, dat stroomen in de ééne richting in veel mindere mate dan die van de andere richting worden doorgelaten. Men kan het boven besproken middel om tot een lagere frequentie te komen, twee maal achtereen toepassen. Dit ge beurt b.v. in het ontvangstation te Meyendal. waar de „dubbele zwevings ontvangst" wordt toegepast. In het eerste gedeelte van de opvang inrichting ontstaat uit een gelijkgericht mengsel van de ontvangen golf en de bijgemengde golf uit het zwevingstoestel No. 1 de middelfrequentie 8000 en in het tweede gedeelte van de opvanginrich ting ontstaat uit het gelijkgerichte meng sel 8000 en 4500 of 8500 de verschil fre quentie. 500 Deze laatste frequentie kan in de telefoon worden gehoord. Desge- wenscht kan deze laatste frequentie 500 worden gewijzigd, zoodat de ontvangen toonhoogte verandert. De ontvangen toonhoogte kan inplaat3 van direct in de telefoon te worden ont vangen, ook eerst worden geleid naar een „toonselectieapparaat", waarvoor de toonversterker wordt gebezigd. Wenscht men verder nog iets te weten over dezen toonversterker laten de luistervinken het my dan even weten Ook kunnen zU hier over lezen in een aflevering van „de In genieur" van 23 Augustus 1924. JOHN D. AUKES. Haarlem 7 October 1927. Gratis spreekuur van den Radiodokter, uitsluitend voor de luistervinken ge abonneerd op Haarlem's Dagblad. Daar het reeds meex-malen is voorgekomen, dat men mij verzocht eventueele vragen betreffende de radio- vraagrubriek uitvoeriger te behandelen, hetwelk wegens plaatsgebrek niet moge- iyk is, wordt voor de luistervinken van Haarlem's Dagblad de gelegenheid ge opend voor vragen welke een mondelinge toelichting vereïschen, het spreekuur, hetwelk gehouden wordt des DINSDAGS van 8 tot 10 uur des avonds te bezoeken. Dit is dus uitsluitend voor de abonnés van H. Dagblad. Het adres van den H. Dagblad-Radiodokter is zyiweg 105rd. Haarlem. VRAAGHeeft u voor mij een schema voor een 4 lamps toestel en voor een plaatstroomapparaat om zelf te bouwen? ANTWOORD: Voor schema 4 lamps toestel verwijs ik u naar rubriek van 1 October j.l. Evenwel publiceer ik vol gende maal een PhilipsoPvaoiger met weerstands-koppeling. Wat betreft plaatstroomapparaat ge lieve u nog even op te geven of die be stemd is voor gelijk- of wisselstroom en welke netspanning. VRAAG: Heeft u voor mij een 4-Iamps verbeterd Koomans schema? ANTWOORD: Zie het schema in den radio-vragenrubriek van het Haarlem's Dagblad van 1 October j.l. Dit zal u be vredigende resultaten opleveren. VRAAG: 1. Mijn radio maakt de laatste dagen een by'geluid, dat van heel zacht aanwast tot een zeer sterk sirenegeluid, zoodat ik niets meer van de muziek hoor. Het was o.a. by het luisteren naar Parijs, ongeveer 9 uur. Hoe kan ik dit verbeteren? 2 Bij zware, volle muziek, of een zeer hooge zangstem is het, alsof er door een vloeipapier geblazen wordt. Weet u daar ook raad tegen? ANTWOORD: 1. Dit geluid berust op een eigenaardigheid uwer lampen, ge naamd „het microfonisch effect". Waar- schynlijk staat uw luidspreker op het toestel of in de onmiddellijke naby- heid met den geluidgever naar het toe stel gekeerd. Zet de luidspreker zoover mogelijk van het toestel af. Een tweede middel is óf de anodespanning te ver lagen, óf de lampen te zetten in z.g. „veerende" lampvoetjes. 2. Waarschijnlijk deugt uw luidspre ker niet. deze gaat by zware muziek z.g. resoneeren en veroorzaakt het schorre geluid. VRAAG: Kunt u my ook aanwijzin gen geven, hoe ik zelf een 3-lamps toestel kan maken? ANTWOORD: Dit is maar niet zoo een twee drie gezegd. Ik kan u moei lijk in dit hoekje een les in radio techniek geven. Wellicht kan een uwer kennissen schema's lezen, welke ik u gaarne zal verstrekken, en kan hij u verder inlichten. Tegen geringe vergoe ding kan ik u wel mondeling toelichten ten mynen huize. VRAAG: Mijn toestel is volgens een 4 lamps Koomans schema. Bij gebruik making vn spoel 3C0 als middenspoel en 200 of 250 ais antcnnesncel op 4 lampen krijg ik meestal een zeker lawaai, zoodat er van de muziek niet veel meer terecht komt. Met Hilversum en dus op 3 lampen mot lagere spoelen heb ik dit niet. Voor Hilversum en Daventry heb ik als antennespoel noodig ,150 en 200. Is dit normaal? Zoo Pet, hoe kan ik dan verbetering krijgen? ANTWOORD: Wanneer het toestel geheel in orde is. zPt u met spoelen 250 a ls antennespoel en 300 als rooster- spoel geen muziekstations tegenkomen, wel enkele telegrafis-stations. Dit is waarschijnlijk het geluid dat u hoort. Wat betreft afstemming van Hilver sum is dit normaal. Zou hiervoor nemen spoelen 100, 150 75. NIELS BUKH IN Het was in de laatste Kerstvacantie, dat het gelukt is in Haarlem, een cursus te doen geven van 10 dagen in de gym nastiek, zooals die in Denemarken aan de school van Niels Bukh wordt onder wezen. En ik heb er in deze rubriek van verteld, hoezeer de ruim zeventig deel neemsters en deelnemers oudere en jongere leerkrachten in lichaamsoefe ningen, zij die het spoedig hoopten te worden en verdere belangstellenden zich hebben ingespannen, om deze voor hen zoo nieuwe werkwijze aan den lyve te kunnen beoordeelen. Die beoordeeling was, dank zij de voort reffeiyke en aan gename leiding van den heer Sönder- gaard, leeraar aan het instituut van Niels Bukh te Ollerup, zeer gunstig. De inspannende arbeid, die gevorderd werd, werd door de cursisten met graagte en opgewektheid verricht. Thans vertoeft Niels Bukh zelf in ons land en hy is vergezeld van dertien da mes en even zooveel heeren, gekozen Pt de besten zijner leerlingen, om ons onder zyn persoonlyke leiding een beeld te ge ven van zyn methode in alle perfectie. Wij trokken derhalve Maandagavond j.l. naar Amsterdam om daarvan in het theater Carré getuige te zyn. Reeds op het station alhier viel te con- stateeren, dat de belangstelling zich geenszins tot Amsterdammers alleen zou beperken. Vele leerkrachten en be langstellenden uit onze eigen stad wachtten er op den trein, die hen naar de hoofdstad zou brengen. Zeer tydig kwamen wy bij het gebouw Carré aan, waar de bezoekers reeds in dichte drommen naar binnen trokken. De belangstelling was groot, niet alleen quantitatief, doch ook qualitatief; tal van autoriteiten en vooraanstaande per soonlijkheden wilden blijkbaar van dit gymnastisch festyn getuige zyn. Allengs liep het groote gebouw geheel vol. zco- dat met uitzondering van die plaatsen, vanwaar men in het ceheel niet op het tooneel kon zien, geen plaatsje onbezet bleef. Voor de ruim twee duizend aan wezigen opende het mannenkoor „Apol lo", nadat Niels Bukh met zyn dames en heeren was afgemarcheerd, den avond met het Deensche Volkslied, ge volgd door het Wilhelmus. Ook gedu rende de verdeae afwerking van het pro gramma deed het koor zich voor afwisse ling hooren, speciaal in echt-vaderland- sche liederen. Deze aanvulling werd over het algemeen zeer gewaardeerd. Het eerste gymnastische nummer be trof het uitvoeren van primitieve, dus elementaire gymnastiek, door de dames, die gekleed waren in licht blauwe jurk jes, met ceintuur om het middel, zon der mouwen. De beenen geheel bedekt met tricot, aan de voeten witte schoen- ONS LAND tjes. Zij verrichtten onder de pittige leiding van Bukh haar oefeningen, die afwisselend kracht, lenigheid en behen digheid beoogden, met een rustige zeker heid, die bijna deed veronderstellen, dat het voor deze dames eigeniyk uit gesloten was, ook maar een klem foutje te maken. Individueel, zoowel als in groepsverband, was de uitvoering der oefeningen, die elkaar zonder onderbre king opvolgden, volmaakt. Het was ab soluut af, wat men te zien kreeg. De oefeningen waren groofcendeels die, welke de cursisten te Haarlem ook moesten uitvoeren; door de Deensche dames werd echter de indruk gewekt alsof die oefeningen in het geheel geen inspan ning vergden en alsof de gedemonstreer de lenigheid altijd zoo groot was geweest. De lichaamshouding was eveneens on berispelijk; het marcheeren daarente gen stelde mij teleur, het maakte den indruk van stijfheid en dat behoeft toch stellig by zulke soepele, lenige figuren niet het geval te zijn. Hier was m.i. een stylfout waar te nemen; het zwaarte punt van het lichaam lag tydens het gaan niet ver genoeg naar voren en ook de armbeweging was niet natuurlijk. Het v/erken der dames heeft ons voor de pauze meer geboeid dan daarna. Het tweede gedeelte heette volgens het pro gramma „Vorführungsgymnastik", dus een soort uitvoerings- of demonstratle- gymnastiek, zouden wij kunnen zeggen. Hierby was veel werk gemaakt van dt aesthetische lynwerking, vooral van de groep als geheel. Het was heel mooi, maar bleef naar onze meening toch be neden de aesthetica, die ons in de laatste jaren in de rhythmische gymnastiek uit Duitschland is gebracht. Ik geloof, dat men in Denemarken goed zal doen. die rhythmische gymnastiek voor de dames in te lasschen, natuurlyk met behoud van de primitieve gymnastiek, zooals wij die voor de pauze hadden te zien gekre gen. Na de pauze werd bij vele der oefe ningen tydens de uitvoering gezongen. Afgescheiden van de omstandigheid, dat de Deensche melodieën voor onze ooren wat saai aandeden, moet toch in het algemeen de vraag onder het oog gezien worden of zingen tegeiyi: met li chaamsoefeningen, die toch al zooveel van de ademhaling vorderen, eigenlijk wel een gelukkige en doelmatige aan vulling is. Wij meenen, dat 't onjuist is; een opwekkend lied bij op- of afmarsch is natuurlyk altyd op zyn plaats. Over de oefeningen der- heeren kun nen wij nu, na de bespreking van het optreden der dames, kort zyn. Voor hen geldt eigenlijk hetzelfde; co!: hier na dc pauze voor ons gevoel althans, een te leurstelling. De uitvoering der oefenin gen was, zooals welhaast vanzelf spreekt van den komenden Zondag. De eerste plaatselijke wedstrijd in dit seizoen te Haarlem: R. C. H.—E. D. O. Het is te hopen, dat het mooie herfst weer van deze week nog even aanhoudt, dan voorspellen we den penningmeester der Racing een uitverkocht huis, want al moge het waar zyn, dat de ontmoe tingen tusschen R. C. H. en E. D. O. geen geschiedenis hebben (in het sei zoen 1923/'24 speelde E. D. O. nog in de tweede klasse, hun prestaties in de eer ste klasse zijn zóó mooi, dat een plaat selijke wedstryd tusschen deze beide clubs heel belangrijk geworden is. Er is maar één seizoen geweest, dat E D. O. en R. C. H. in één klasse inge deeld zijn, dat was 1924.'25. Die twee wedstryaen leverden aan R. C. H. de meeste winst op, want aan de Klever laan won de Racing met 23 en aan den Middenweg was een 2—2 gelyk spel het resultaat In de twee volgende sei zoenen speelden de clubs elk in een andere afdeeling. Men kan dus zeggen, dat een ontmoe ting tusschen R. C. H. en E. D O. nog de bekoring en het aantrekkelijke van het nieuwe heeft. O.i. zijn de elftallen aan elkaar gewaagd. Dat bewijst ook hun plaats op de huidige ranglijst. Alleen door een beter doelgemiddelde staat E. D. O. boven R. C. H. Hun cyfers lui den als volgt: E. D. O. 1 1 3 11— R, C. H. 3 1113 8—7 Er valt dus absoluut niet te voor spellen, wie morgen winnen zal. Zelfs het terreinvoordeel kan geen gewicht in de schaal leggen, tenzij het hard gaat re genen, want het R.C.H.-veld kan veel meer regen verdragen, dan het terrein aan de Kleverlaan. Hoe het zy, we verwachten een mooien, fairen strijd, waarvan de leiding is toevertrouwd aan een der beste scheidsrechters in ons land, den heer Eymers. Men zie voor de samenstelling der elftallen elders in dit nummer. H.F.C. gaat morgen met het volgen de elftal naar Feijenoord: Van der Meulen, Hcomans, Van Haeren, Jongeneel. De Jonge, Reuveknmn Gille. Reydon, Reeder, Van Eek, Van den Berg, Lamp. Zocals men dus ziet, ontbreken twee flinke krachten op het appèl, namelyk Kuypers en Sigmond. We wachten nog altijd op het eerste winstpuntje van H.F.C., maar vreezen dat dit ook morgen nog op zich zal laten wachten. Ook in de tweede klasse B zyn slechts een paar wedstryden vastgesteld. Haar lem, Bloemendaal en Zandvoort zyn vrij De roodbroeken benutten hun vrijen Zondag met het spelen van een vriend- schappelyken wedstrijd op het terrein aan den Schoterweg tegen het Schie- damsche Hermes. Schoten ontvangt op haar terrein aan den Vergierdeweg het Amsterdamsche Hortus, die ze ook reeds in de degrada tie-wedstrijden ontmoet heeft. Hier kan het dus óók spannen. STORMVOGELS—HILVERSUM Storn.vogels benut den vrijen Zondag door het spelen van een vriendschappe- hjken wedstryd tegen Hilversum. V. S. V D. E. C. Het mag bekend heeten, dat V. S. V. de nieuwe 2de klasscr, zich tot dusver op alleszins bevredigende wijze haar 2de klasseschap waardig heeft getoond. Werd eerst Alcmaria Victrlx met 23 geklopt daarna volgde een 31 overwinning op Hollandia, terwyl Zondag het zeer sterka K F. C. er op eigen terrein met 21 aan moest gelooven. De V. S. V.'ers beschikken momenteel over een sterk team. Vooral hun verde diging mag met eere genoemd worden. Nu komt morgen D. E. C. op bezoek. Deze sterke Amsterdamsche tweede kiasser zal ook dit jaar wel een goeden gooi naar het kampioenschap doen. zelfs al werd de vorige week met 2—1 van W. F. C. verloren. De IJmuidenaren komen 7-°r wr.ar- schynlijk als vclgt uit; v. d. Wint, v. d. Pieterman, v. d Grier.clt Böhm, Eruidschaar. Wey Koning, Heyerman, Heyerman, Koreman, Hillclcamp. KORFBAL. DE VIT: TTRIJDEN VOOR LIG N. K. B. We verwachten van Haarlem, die mor gen haar derden wedstrijd op eigen ter rein speelt tegen B. E P., een derde over winning in successie. Met wat meer schotvaardigheid kan het zelfs een groote overwinning werden. Advendo I speelt een plaatselijke ont moeting, een „nieuwe" tegen Ulysses. Noch Advendo, noch Ulysses hebben tot nu toe veel succes gehad Eeide twaalf tallen zullen dus wel probeeren in Haar lem óe puntjes machtig te worden. We geven Advendo de betere kans. S. V. te Santpoort zal zich met hand en tand moeten verdedigen tegen Swift H, dat Haarlem II met een punt ver schil sloeg. Haarlem II zoekt Hercules II op. De Haarlem-reserves zijn op den goeden weg en zullen morgen toch zeker met één puntje thuis komen? Het programma luidt als volgt: WESTELIJKE AFDEELING le klasse Noord: D. E. V—Excelsior WesterkwartierD. V. D. Swift—Koog Zaand. (12-2 u.) le klasse Zuid: Vitesse (L H. S. V. D. K. C—Fluks Velox—Het Zuiden Deetos—H. K. V. 2c klasse B. Sport Vereen.Swift II Hercules II—Haarlem II D. T. V. II— D. E. V. n Sportief—Victoria 2de klasse D: Koog Zaandijk HLuto D. V D. nWesterkwartier III AdvendoUlysses ConcordiaD. D. V. n OOSTELIJKE AFDEELING le klasse A: NcviomagumRapiüitas Be Quick—Z. K. C. le klasse B: AchillesA. K. C. NaasH. K. C. Overgangsklasse B: K. V. O—D. E. D. K. V. K. V.—Z. K. V. Haarlem—B. E. P. HAARL. KORFBALBOND Het ziet er naar uit. dat de opening van de wintercompetitie onder gunstige omstandigheden zal plaats hebben. Zoo ais reeds meegedeeld is, wordt in twee kleine klassen gespeeld. Na de compe titie zal er gelegenheid gegeven worden om in te schrijven voor een bekercom petitie. Morgen is alles in de weer! Voor de eerste klasse zyn vastgesteld: T. H. B— Haarlem III en D. V— G.S.D.; voor de tweede: Ulysses IIAdvendo II (10 uur) en G. S. D. II—S. V. II (2.30). HOCKEY DE STEDENWEDSTRIJDEN Zondagmiddag worden op V/aalsdorp Stedenwedstryden gehouden tusschen AmsterdamHilversum, Het Gasten, Den HaagRotterdam en Haarlem. Deze wedstrijden zijn tevens de eer ste selectiewedstrijden voor de samen stelling van het Nederlandsch Elftal en het z.g. Elftal B. Het belooft dus Zondag belar.gryk te worden. De loting heeft het volgende resultaat gehad: 1.30 uur: HaarlemDen Haag-Rotter dam. 1.30 uur: Amsterdam-HilversumHet Oosten. 3 uur: Finale tusschen de winnaars. 3 uur: Wedstryd tusschen de verlie zers. Het Haarlemsch elftal komt als volgt uit; Katte Fraser. Deenik, Mr Geyl. Modlich, Brand, v. Citters, Hubrecht. Jhr v. d. Poll, de Visser, Visser 't Hooft. Of Haarlem succes zal hebben? Het elftal is lang niet zoo sterk als andere jaren, daar o.a. v Eeugen Bik. Kop, Muller v. Czerniky wegens ver blijf buitenslands ontbreken. Dat neemt niet weg, dat het elftal er wezen mag. Speciaal de voorhoede is sterk. De vleugelspelers zyn snel. de combina tie is aan elkaar gewend (de Visser zal zich wel gauw weten aan te passen) en schutters zyn er voldoende. Ook de half- linie is goed. Het backstel is uiterst safe. maar wat langzaam. Over keeper Katte kunnen we wel zwygcn. Zyn talenten zyn voldoen de bekend. De wedstryd tegen Den Haag zal uiterst spannend zijn: de Nederlandsch- Elftal-Commissie zal hier zeker wel eenige toekomstige internationaal aan het werk zien. Jammer is het, dat Moöïich als Dult- scher voor een der Olympische Elftallen niet in aanmerking komt. Er wacht ons Zondag een pracht'* hockeydag.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 13