BUITENLANDSCH OVERZICHT DE BRIEFWISSELING TUSSCHEN MOSKOU EN PARIJS INZAKE RAKOFSKI DE CRITIEKE TOESTAND IN DEN BALKAN. ALARMEERENDE BERICHTEN UIT MEXICO. BINNENLAND. NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE. Wilhelmina Anthraciet ^ïanjeI»0O BSüREN UIT DE OMSTREKEN HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 10 OCT. 1927 De Engelsche en Fransche gezant doen stappen bij den Yoego-SIavischen minister van Buitenlandsche Zaken. T BELANGRIJKSTE NIEUWS. De met nogal veel ophef aangekondig de publicatie van de briefwisseling tus- schen Moskou en Parijs inzake de affaire Rakofski is slechts een resumé van za ken die ons al bekend waren. Inmiddels is deze publicatie in dit stadium van de zaak wel van belang voor Frankrijk, dat er eens te meer duidelijk mee in het licht stelt, dat Moskou en in het bijzon der Rakofski weer eens het boekje te buiten zijn gegaan. Het laatste telegram dat wij naar aan leiding der affaire ontvingen is van Vaz Dias en luidde als volgt: Naar uit Moskou gemeld wordt, zal een nieuw communiqué van de Sovjetregee- xing verschijnen omtrent de betrekkin gen tot Frankrijk. In dit communiqué sal de Sovjet-re geering verklaren, dat de Russisch-Fran- sche betrekkingen, ondanks den eisch van Frankrijk om Rakofski terug te roe pen, niet in gevaar zullen worden ge bracht. De Sovjetregeering zal verder verklaren, dat zij bereid is, den eisch van Frankrijk inzake de terugroeping van Rakofski in te willigen. De Sovjet-regeering zal echter aan de Fransche regeering meeóeelen. dat de arbeid van Rakofski te Parijs steeds het vertrouwen van de sovjet-regeering ge had heeft en dat Rakofski in de Russi sche diplomatie zal worden gehandhaafd Van goed ingelichte zijde wordt ge meld, dat Rakofski Woensdag uit Parijs zal vertrekken om zich naar Moskou te begeven. Officieel is dit telegram nog niet be vestigd geworden. Met bezorgdheid denken wij aan wat de aanvallen der Komitadsii op Yoego- Slavisch grondgebied en de moord op generaal Kowaisjewitsj weer tot gevolg zullen hebben. Hieronder volgt een pu blicatie van de Matin" waaruit blijkt, dat de toestand zóó critiek wordt geacht, dat de groote mogendheden hun gezan ten reeds de noodzakelijke stappen heb ben laten doen bij den Yoegoslavischen minister van buitenlandsche zaken. Ten derde brengen wij onder de bijzóndere aandacht van onze lezers den toestand in Mexico, die door de situatie in Vera Cruz weer een geheel ander en gevaar lijker aspect gekregen heeft. F. A. Gomez de baas in Vera Cruz met 30.000 man De Mexicaansche regeeering laat nog steeds in de verschillende staten perso nen arresteeren, die er van verdachte worden betrokken te zijn geweest by den opstand van de generaals Serrano en Gomez, terwijl ook verdere executies zijn voltrokken aldus meldt de Courant. De stenge oensuur maakt het moeilijk om geruchten van feiten te onder scheiden, doch wel schijnt vast te staan dat de federale troepen, hoewel hun vliegers de troepen van Gomez in de bergen van Vera Cruz in een moeilijke positie hebben gebracht, tot dusver nog niet de overhand in dezen staat heb ben. De federale regeering heeft de regee ring van Vera Cruz gesehorst. Senator Abel Rodriguez van Chihuahua is tot voorloopig gouverneur van den staat Vera Cruz benoemd. De opstandelingen hebben, om de achtervolging door de federale troepen te bemoeilijken, groote schade aangericht aan der. spoorweg, welke de beide oceanen met elkaar ver- Vindt, tusschen Puebla en Perote. Volgens bzrichten uit Zacatecas is kolonel Carlos Villanueva ter dood ge bracht op de beschuldiging, dat hij het garnizoen tot muiterij heeft aangezet. Achttien der voornaamste burgers van San Luis Potosi en alle leden van den gemeenteraad van Tapachula in den staat Chiapas zijn gearresteerd, de bur gemeester wist tijdig naar Guatemala te ontsnappen. „El Sol", een te Mexico-Citv verschij nend blad, meldt, dat de regeering van plan is een aantal aanhangers van wij len president Caranza te arresteeren, waartoe ook behooren Juan Marragan, de gewezen chef van den generalen staf van Carranza en diens gewezen minister van Buitenlandsche Zaken. Generaal Gustavo Salina, de chef van de Mexi caansche luchtvaart afdeeling, is ver momd uit Mexico City te Laredo in Texas aangekomen. Hij verklaarde, in het geheel niet bij het complot betrok ken te zijn geweest, doch vreesde voor zijn leven wegens zijn vriendschap met den onlangs doodgeschoten generaal Serrano. Een der bladen van Arizona meldt, dat het opperhoofd Mafcus van de Jaqui-Indianen zich Vrijdag met vier honderd Indianen heeft overgegeven. Daar dit bericht echter uit officieele Mexicaansche bron komt, kan men niet nagaan of het juist is. Generaal de Lara, die zich te Los An geles bevindt, en het hoofd is van de la Huerlajunta verklaarde gisteren, dat de opstandige generaal Gomez te Vera Cruz over 30.000 man beschikt. Critieke situatie tus schen Bulgarije en Yocgo-Slavië. De Matin" meldt uit Weer.en: De po litieke situatie tusschen Bulgarije en Joegoslavië is zóó kritiek, dat de groote mogendheden er toe zyn overgegaan stappen te doen. De Engelsche en Fransche gezant te Belgrado zouden ieder afzonderlijk een onderhoud hebben gehad met den Joe- goslavischen minister van Buitenland sche Zaken, om op de hoogte te komen van de bedoelingen zijner regeering als gevolg van den moord op generaal Ko- watsjewitsj. Naar de „B. Z. a. M." van goed inge lichte zijde verneemt heeft Yoegoslavië in een nota bij de Bulgaarsche regeering verlangd omtrent de maatregelen, wel ke de Bulgaarsche regeering denkt te nemen cm een herhaling van de jongste overvallen der Macedonisch-Bulgaar- sche komitadsji-benden te voorkomen. Het Bulgaarsche kabinet is onmiddel lijk in een zitting bijeengekomen, welke tot 's avonds laat duurde. Naar ver luidt zal een beslissing in de zitting van vandaag worden genomen. Volgens een andere lezing zou een beslissing reeds zijn gevalen, daar de in de nota gestelde termijn, naar beweerd wordt, reeds is afgeloopen. KORT EN BONDIG. Naar uit New York gemeld wordt, zal door de Vereenigde Staten de spe ciale meteorologische dienst ten behoe ve van de Oceaanvliegers worden opge heven aangezien de kosten te hoog zijn en het vliegweder eerst in het voorjaar weer gunstig wordt. De tweede zuster van den ex-keizer, de weduwe prinses Ciktoria van Schaum- burg-Lippe, zal in het huwelijk treden met een Rus, Alexander Soebkof. De prinses is 61 jaar oud. In 1890 was zy in het huwelijk getreden met prins Adolf van Schaumburg Lippe, die in 1916 overleed. Te Kimberley bij Appleton (Wiscon sin) is de tweede verdieping van een groote papierfabriek ingestort, waardoor 150 arbeiders onder de puinhoopen wer den bedolven. Tot nu tce zyn reeds 25 lijken geborgen. DE INDONESISCHE STUDENTEN. WEDER HUISZOEKINGEN. Een dezer dagen heeft de justitie, in sa menwerking met de Leidsehe recherche, wederom huiszoekingen gedaan bij een aantal Indische studenten aldaar, o.a. in het bekende perceel Wasstraat 1. Over het resultaat van het onderzoek kunnen voorloopig geen nadere mede- deelingen worden gedaan. A. ROELVINK t In den ouderdom van 70 jaar is te Op- loo overleden een in de financieele we reld bekende persoonlijkheid, de heer A. Roelvink, oud-directeur der Twentsche Bank. De overledene was verder onder meer jarenlang lid van het bestuur der vereeniging voor den effectenhandel. CONGRES COMMUNISTISCHE PARTIJ HOLLAND. Het- Congres van de Communistische partij Holland (Landelijk Comité) is Zaterdag te Amsterdam gehouden. Het woord werd gevoerd door den heer D. Wijnkoop die een uitvoerige rede hield over de internationale situatie en de ver houding tot de communistische interna tionale. Spr. eindigde zijn rede met een krachtige opwekking voor het eenheids front. maar dan het organisatorische eenheidsfront. Na de rede van den heer Wijnkoop is aangenomen een resolutie ingediend door de afdeeling Weesp luidende: Het Congres van de C. P. H. (lande lijk comité) acht het van het grootste belang, dat de verbindingen met de Communistische Internationale zoo spoe dig mogelyk worden hersteld. Het Congres draagt derhalve het te benoemen Centraal Comité der partij op alles in het werk te stellen, opdat een herstel der verbindingen met Moskou worde verkregen, op den grondslag van de verklaring d.d. 25 Juni jl. door het Landelijk Comité bij een brief van de kameraden Hippe c.s. aan de Executieve der Communistische Internationale ge zonden! Vervolgens is nog gesproken door den heer J. Brommert over tactiek in poli tiek en vakbeweging. In de zitting van Zondag werd als conclusie aangenomen de resolutie van het betoog van Brommert die inhield dat de basis voor de te volgen politiek moet zijn het algemeen program van actie van 1924. Het congres keurde hierna de statuten, vastgesteld op de party-conferentie van 2 November 1924, goed, waarmede de partij een „grondwet" heeft gekregen en haar werkzaamheden kan beginnen. Dus om de partij te doen functionneeren' zal te te benoemen Comité een secre taris aanwijzen. Aan de orde was vervolgens de be noeming van een Centraal Comité, den nieuwen naam, waaronder, de partij in den vervolge zal optreden. Tot leden van dit comité werden geko zen mevrouw H. P. Stam-Prinsen, J. C. Cefccn, H. Wolöers, G. van Burink, J. Brc-mmert Jr., J. Hoogcarspel. D. J. Wijn keep. Is. van Loen, Alex Lisser, J. F. Frederiks en J. Huizipga. Nadat nog eenige besprekingen waren gehouden werd het congres gesleten. VOOR DE KINDEREN, Verheugd daalt Hassan af naar de schatten van den waterput. Hij neemt zich al voer zes en dertig groote kisten en koffers vol goud en edelgestecr ten te pakken. Elke woestijnmuis kan er l est drie torsen. Hassan wil de rijkste man worden in heel Arabic. Daar komt reeds een veer van den vogel Rok omlaag zweven. Hassan slaakt een wilde juich» kreet. Dat is dc sleutel, die hem den toegang tot de schatten zal openen. Doch ditmaal heeft de veder geen witten rand.... Dc inhalige Hassan let daar niet op. MIDDENSTANDS- BELANGEN. OPRICHTING VAN EEN PARTIJ? Uit Arnhem wordt aan de Tel. ge schreven: Naar wij vernemen is een groep be kende middenstanders in het land bezig om zich te organiseeren, ten einde een party te vormen, beoogende de zuiver ecoonmische belangen van den midden stand (uit handeldrijvende zoowel afls uit andere kringen), by raads-. Provin ciale, Staten- of Kamerverkiezingen in de toekomst tot hun recht te doen ko men. DE OLYMPIADE. REDUCTIE OP DE SPOOR WEGEN. Het Comité 1928 ontving bericht van de Nederlandsche Spoorwegen, dat ter vereenvoudiging van de administratie geen 25 pet. reductie op de geheele reis. zooals aanvankelijk toegezegd was, doch 50 pet. op de terugreis aan deelnemers, officials en buitenlandsche journalisten verleend zal worden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regel. Zeer weinig asch Enorme hitte Zuinig in gebruik io| Hoenderdos, Leidsehe Plein, Te!. 10773 j J. A. VILLEMIN Jean Aid. Villemin, de tuberculose- onderzoeker wiens honderste geboorte dag herdacht zal worden in de Sor- bonne. Jean Antoine Villemin, in 1827 te Prey in de Vogezen geboren, werd in 1867 hoogleeraar, in 1882 geneeskundig inspecteur van het leger. Zijn studies op het gebied der tuberculose waren zeer belangrijk. Reeds in 1874 was hy tot lid van de Académie de Médicine benoemd. Tot zijn bekendste werken behooren: „Du tubercule au point de vue de son siège, de son évolution et de sa nature" (1861), „Le róle de la lésion organique dans les maladies" (1862), „Traité d'histologie humaine normale et patho- logique" (1864) en „Etudes sur la tuber culose" (1868). Hy stierf in 1892 te Parijs. PROF. IR. S. VER MAE S y Te Delft is Donderdagavond in den ouderdom van 59 jaar overleden prof. Ir. S. J. Vermaes, hoogleeraar in de metal lurgie en docimasie aan de Technische Hoogeschool aldaar. De moord op den politieman. Men meldt uit Londen: De jacht op de daders van den moerd op den politieagent te Stapleford Ab bots blijft spannend. Een man en een vrouw in Zuid-Londen zijn aan een streng verhoor onderworpen. De man is op het politiebureau vastgehouden; eenige door hem afgelegde verklaringen worden onderzocht. Er is echter geen aanklacht tegen hem ingediend. Ook een taxi-chauffeur moet belangrijke in lichtingen hebben gegeven over een man dien hij kende en dien hij op den dag van den moord naar een plaats in de buurt van Stapelford Abbts heeft moe ten brengen. Deze man en twee van zijn .Tienden zijn sinds den dag van den moord zeek. Neger-humor. Iedere blanke zoo vertelt iemand in het „Eerl. Tag". krijgt op den duur bij de negers in Afrika zyn bijnaam. Slechts onder dien naam kennen hem de inboorlingen. Op weg naar een blan ke noemt men den zwarte, dien men ontmoet, eenvoudig dien bijnaam, en de inlander wijst den ander terecht. Met kennis van den echten naam komt men ér echter nooit. Die by naam houdt steeds verband met zekere uiterlyke omstandigheden, waarin het toeval den betrokkene nu steeds verbonden houdt. Een paar voor beelden: „Bwana Rupia" (meneer roepij) heette een mend van den schrijver, omdat hij den negers altijd zoo groote fooien gaf. Een ander heette „Bwana Tsja" (meneer thee), omdat hij naar het scheen veel thee dronk; de schrijver maakte hem nooit anders mee dan voor een glas whisky. Een boer, die eens in woede een steen wierp naar een neger, heette zijn leven lane„Bwana Ma-we" (meneer Steen). „Bwana Ndege" (meneer vogel) was de naam van een bekend Engelsch officier, mr. Wiggins, die tegen Von Lettow-Vorbeck in Oost- Afrika als vliegenier had gestreden; een ander heette naar zijn groote lichaams lengte „Bwana Twigga" (meneer gi raffe), een een kaal hoofd bezorgde een volgende blanke den naam „Bwana Kahara" (meneer kogel). De schrijver, die entomoloog is, heet „Bwana Ndudu" (meneer insect). Maar den mooisten naam kreeg een Jonge vriend van dezen insect-heer. Reeds den tweeden dag na zijn aan komst in Afrika moest en zou hy een olifant schieten. Met het zware olifari- tengeweer en de camera bewapend (de camera, om na volbrachte- heldendaad de gebruikelijke foto naar Europa te kunnen sturen, ging hij regelrecht het oerwoud in. Hy dacht blykbaar dat de olifant daar op hem wachtte. En in derdaad, daar beweegt zich iets groots zwarts. Pief-paf en daar ligt de jacht trofee! Maar kon deze nieuweling ook weten, dat het gewone huis-varken in Afrika zwart is? Een arme zeug op zoek naar haar jongen, had by zyn eerste poging het leven gelaten. De negers hadden schik voor tien. Zij kregen het vermoorde varken van den grooten ja ger cadeau. En nu behoefden ze zich cok niet het hoofd te breken, hoe de nieuweling heeten moest. Natuurlijk „Bwana Ngruwe", meneer zwyn! Het aardigste was, dat deze naam zoo klop te: de nieuwgekomene had nl. met Michel Angelo de hebbelijkheid gemeen van zich nooit te wasschen. (Tel). Een vergeten honderd jariger. (Van onzen Londenschen corres» pondent). Op 27 September had Engeland een honderdjarige in de persoon van Miss Jean Rose. Port Gordon, Banffshire, 's Lands, wijs wil dat de Koning ge» nadig notitie neemt van zulk een bui» tengewonen verjaardag. De pastoor van de kerk waartoe de honderdjarige behoort, zond Zijne Majesteit een telegram, eerbiedig inlichtend Jat Miss Rose den honderdjarigen leeftijd had bereikt en er eenige huishoudelijke bijzonderheden bijvoegend. De pastoor ontving daarop een telegraphisch ant» woord van 's Konings secretaris, waarin hem werd medegedeeld dat de aandacht van Zijne Majesteit reeds op dezen verjaardag gevestigd was ge» worden en dat om documentaire be» wijsstukken was gevraagd. Het telc» gram voegde er verklarend aan toe. dat het in verband met onregelmatig» heden, die zich zoo nu en dan voorde» den bij de leeftijden van de vele hon» derdjarigen. die onder 's Konings aan» dacht waren gebracht, noodig was ge» bleken afschrift van het geboorte» of doopsbewijs tc vragen voordat het ge» va! aan Zijne Majesteit werd voorge» lcgd. Zulk ccn certificaat met betrek» king tot den leeftijd van Miss Rose had de secretaris van den Koning niet ontvangen. Een onderzoek, na ont» vangst van dit telegram, maakte uit dat het vercischtc afschrift, hoewel dc leeftijd van de vrouw buiten kijf was, niet kon worden verkregen daar de pastoor, die haar een eeuw geleden had gedoopt, verzuimd had het feit te registreeren, hoewel hij dit voor vijf volgende kinderen der ouders wel had gedaan. En zoo moet het geschieden dat de Koning haar op haar zeer ouden dag den zegen van zijn bewijs van be» langstelling moet onthouden. Een mi» nuut van vergeetachtigheid heeft hier ten gevolge gehad dan honderd jaar later een oudje schreit. Arme Miss Rosel 't Amateurisme en de vliegsport in Engeland. De minister voor luchtvaart Sir Sa muel Hoare heeft te Bristol de terreinen van de club voor het vliegen met lichte vliegtuigen geopend. De minister zeide dat de regeering ook deze club finan cieel zou steunen en voor ieder harer leden die de militaire vlieg-diploma's A of B. bemachtigde de gebruikelijke gratificatie van 50 pond sterling zou uit betalen tot een maximum van 2000 pond. De proef met de opleiding van bestuur der door particuliere clubs die twee jaar geleden begonnen was, mocht uitnemend geslaagd heeten. Op het oogenblik wa ren er 6 clubs in het land met 1500 leden van welke de helft tot de actieve vlie gers behoorden en van deze hadden weer 157 hun brevet als militair vlieger be haald. Vreeselijke gevolgen van den oorlog. „Dit is wel een van de hardste en el lendigste gevallen, waarvan ik ooit ge hoord heb", luidde de uitspraak van den „coroner", van Southampton, die een onderzoek had ingesteld naar den dood van George Jordan, een 36-jarigen oud soldaat, die zich vergiftigd had. Jordan was gewond in den oorlog door een granaatscherf, welke zijn hersens kwetste. In Nov. 1925 was Jordan tot dertien maanden gevangenisstraf veroordeeld, wegens poging om iemand in een t%in te wurgen. Vóór zijn veroordeeling was hy eerst eenige maanden in observatie geweest. Een zielsziekte werd toen niet door de geneesheeren geconstateerd. Daarop volgde veroordeeling, echter reeds na drie weken werd hy als een misdadig krankzinnige in een gesticht opgesloten. De medicus van het gesticht deelde mee, dat Jordan door ds granaatwond af en toe in de war was en dan aanvallen die op epilepsie geleken, kreeg. Dan deed hij dingen, die hij zich niet meer herin nerde. De coroner zeide in zijn uit spraak: „Deze man heeft door zijn dienst bij het leger in den oorlog, letsel gekregen dat hem de eigenschappen van een mis- dïger verleende, terwijl hy een recht schapen mensch was. Ter wille van dc vrouw en kinderen moest de minister van binnenlandsche zaken verzocht wor den alles in het werk te stelen om van hem de schandvlek dat hy een misdadi ger zou geweest zyn, weg te nemen. Het is een van de hardste en droevigste za ken waarmee ik ooit te maken heb ge had". De jaloersche direc teuren". De twee ondernemers van nachtvei- ligheidsdiensten in een Zwitsersch stadje noemden zich beiden directeur. Het waren beiden ijverige lieden die den post van directeur en nachtwaker tegelijk waarnamen. Van hun nachtelijke activiteit hielden zy nauwkeurig boek en iedere maand plaatsten zij het resultaat daarvan in een plaatselijk blad by het politiebericht, zegt de Tel. Die maandelijksche berichten in de pers waren telkens een bron van erger nis voor beide partyen. Als de één vijf tien open deuren had gesloten en de ander maar dertien werd de tweede woedend. Stond het bericht van den an der echter op een gunstiger plaats in de krant dan dat van den één, dan werd de één nydig. Zoo hoopte zich bij beide partyen de ergernis op. En het kwam tot een uit barsting toen de twee directeuren elkaar op een ambtshalve nachtelijke wande ling ontmoetten. Zij grepen de gelegen heid aan om eens hartig van gedachten te wisselen. Daarbij bleef het niet: zy vlogen elkaar in de haren, de directeuren scholden elkaar uit voor „nachtwaker" en ten slotte krabde de een den ander een oog uit. De politie maakte een eind aan den strijd. Beide directeuren komen nu te gelijk en op dezelfde plaats in de krant en voor den rechter zien ze elkaar weer. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regeL Naar ieders keuze Naar ieders smaak PRINS HENDRIK ALS TAFEL REDENAAR. „De Witte", te Den Haag, de bekende sociëteit heeft 125 jaar bestaan. Ter ge legenheid daarvan had Zaterdag een feestdiner plaats. Aan een verslagje er van in de Tel. ontleenen wy het vol gende: De Prins weet dadelijk den goeden toon als tafelredenaar te treffen: herin nert zich dat Koningin Sophie, toen zy deze sociëteit voor het eerst zag, meen de: „Oh, oh, wat zullen de heeren nu uithuizig worden", en hoe zij als Zy thans een bezoek aan de Tent in het Bosch en het Witte Paviljoen op Sche- veningen zag. zou uitroepen: „Oh, oh, wat zijn de dames uithuizig geworden". Dat brengt er den prettigen tafeltoon in.... ZANDVOORT. HET TRAMPLEIN. De voorloopige vluchtheuvels op het Tramplein zijn thans vervangen door betonnen, die omgeven zyn met wit en zwart beschilderde yzeren banden. Op eiken heuvel is een lantaarn geplaatst. Het Tramplein is hiermede de best ver lichte plek van het dorp geworden. HOUT AANGESPOELD. Aan het Noorderstrand kwam Vrydag zooveel hout aan, dat het bij karren vrachten naar het dorp vervoerd moest worden. BEVERWIJK. NIET ZINDELIJK. De politie had gehoord dat door een venter, haringen in de haven werden afgewassdhen en daarna aan de inwo ners oerkocht. De burgemeester heeft zich in ver binding gesteld met den directeur van den keuringsdienst te Haarlem terwijl de politie, in samenwerking met den keurmeester een onderzoek heeft inge steld, hetgeen er toe heeft geleid, dat proces-verbaal is opgemaakt tegen D. P. wenende te Marken, terzake het op onzindelijke wijze behandelen van eet waren. VELSEN. ARBEIDSONGEVAL. Vrijdagmiddag was de metaalbewer ker v. D., wonende alhier, en werkzaam in de smedery der papierfabriek bezig met het slijpen van een beitel. Door een ongelukkig tceval sprong de beitel terug en verbrijzelde de middelvinger van de linkerhand. Na aan de fabriek te zijn verbonden, is in het ziekenhuis te Beverwyk de vin ger geamputeerd. Dood in den scheerstoel. Een geval van plotseling overlyden onder zeer ongewone omstandigheden wordt uit Turijn gemeld door de TeL: Een zeventigjarig landbouwer uit een dorp bij Aosta, Guiseppe Dherin, ging als naar gewoonte naar zijn barbier.Na- dat deze aan zijn gebruikelijke baard- operatie begonnen was en middelerwyi een praatje met den klant had aange knoopt, sloot de oude man opeens de oogen. De barbier ging onverdroten voort met scheren en praten. Toen hy gereed was, zei hy beleefd: „Alstublieft, meneer". Maar de oude man antwoordde niet. Dherin was reeds verscheidene minuten dood. Een arts werd nog geroepen; hy wist niet anders te zeggen, dat dat de man waarschijnlijk overleden was op het moment dat de barbier hem de oogen zag sluiten.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 6