BINNENLAND STADSNIEUWS. arr.-rechtbank. urr den verkiezingsstrijd. Amsterdamsche Beurs WEERBERICHT THERMOMETERSTAND BURGERLIJKE STAND TELEGRAMMEN SCHEEPSBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTiE. voor d; i deren. haarlem's dagblad donderdag 20 oct. 1927 levend verbrand in zijn auto. TWEE ARRESTATIES. Woensdagmorgen zyn, naar het Hbld. meldt te Zwolle op last der justitie aan gehouden mejuffrouw J. de Groot-Groen en A. ten Koppel, chauffeur. Laatstge noemde was chauffeur bij den scheeps bevrachter H. J. de Groot, die in den nacht van 11 September tusschen WJje en Olst in' zijn auto levend verbrandde. De brand ontstond, doordat Ten Koppel op een eenzame plaats benzine bijvulde en deze benzine door het aansteken van een cigaret door De Groot naar Ten Koppel verklaart in brand vloog. De vtouw van De Groot wandelde, toen dit geschiedde, op eenigen afstand. berucht ZAKKEN roller GEARRESTEERD. POOL WERKTE OP INTERN. TREINEN. De Rotterdamsche correspondent van de Tel. meldt: De laatste weken was het de centrale recherche opgevallen dat zich een jong- mensch, die geen Hollandsch sprak, op drukke punten van de stad ophield. Men vermoedde met een zakkenroller te doen te hebben. Men hield hem steeds scherp in 't oog, doch er kon niets tegen hem blijken. Den laatsten tijd hield de man zich schuil, doch Dinsdag dook hij plot seling weer op en de recherche besloot hem in te rekenen. De man gaf op M. Heim te heeten en Oostenrijker van ge boorte te zijn. Voorts verklaarde hij, dat hij 22 jaar oud was. Inderdaad werd een paspoort ten name van Heim in zijn be zit gevonden. Bedoelde Heim was bij de centrale recherche echter bekend als een berucht en internationaal misdadiger. De dactyloscopische gegevens van Heim klopten niet met die. welke van den' ar restant werden genomen. Nadat deze nogmaals aan een streng verhoor was onderworpen, zeide deze tenslotte een valschen naam te hebben opgegeven en Modzek Glauman te heeten. 18 jaar oud en Pool van geboorte te zijn.. De man gaf toe. dat hij kortgeleden in Berlijn ti$n maanden gevangenisstraf heeft onder gaan. wegens zakkenrollerij. U't verdere inlichtingen, die de politie heeft mgewonnen. is gebleken, dat men met een berucht internationaal zakken roller te doen heeft, die voornamelijk op groote internationale treinen werkt. Den laatsten tijd heeft de man in een logement aan de Baan verblijf gehou den. Daar werden o.a. "avonden een regu van een aangeteekende zending naar Warschau en een re<?u van het ba gagedepot van het station Delftsche Poort. Daar bleek hij een grooten koffer in depot te hebben gegeven, welke een aantal nieuwe costumes en kostbare plaids bevatte. Voorts bleek nog. dat hy bU een firma aan de Hoogstraat een smoking met avondmantel in bestelling had. Wij meldden de vorige week, dat een Jongen van vijftien jaar bij de Visch- markt door epn Pool een bankbiljet van 10C0.— werd ontfutseld, doch dat de Jongen door zijn optreden weer in het bezit van dit biljet kwam. Een der vischkoopers had echter ge zien. dat de Jongen door een man werd tegengehouden, toen hy den zakkenroller aan de politie wilde aanwijzen. Deze vischverkooper heeft nu den gearresteer den Glauman herkend als dengene, die den jongen heeft tegengehouden. De man is ter beschikking van den commis saris van politie gesteld. Uit een en an der blükt, dat de recherche een p-oeden slag heeft geslagen. personeele belas iing te amsterdam. i NIEUWE HEFFING OPCENTEN. VAN Thans is verschenen de voordracht van B. en W. van Amsterdam betref fende die vaststelling van een nieuwe verordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom der perscneelé belasting. De nieuwe regeling is progressief en klimt van 90 tot 145 opcenten, welk maximum eerst geheven wordt bij huur waarden van meer dan 1200. De wer king van dit tarief Is. dat voor alle groepen van aanslagen naar huurwaar den tot en met 2800, een verlaging van gemeentebelasting verkregen wordt: voor de groepen van aanslagen naar huurwaarden van meer dan 2800 tot en met 3500 blijft de belastingheffing stationnair, terwyi voor de aanslagen naar huurwaarden van meer dan 3500 een geringe verhooging van gemeente belasting intreedt, die voor de groep van hoogste aanslagen rond 2.5 pCt. be draagt. Omtrent de financieele gevolgen van de voorgedragen regeling deelen B. en W. mede dat de opbrengst van de ge- meente-opcenten daardoor naar raming rond 685.000 lager zal worden, daarin begrepen de rond 288.000 ten gevolge van het wegvallen van 70.00 aanslagen naar de laagste huurwaarden. De opbrengstraming bedraagt rond 5.000.000. In de concept-begrooting 1928 is de opbrengst der opcenten ge raamd op 5.300.000, zoodat er op de zen post een tekort ontstaat van 300.000. waarmede in Mei van het volgende jaar, bij het vaststellen van den factor voor det Inkomstenbelasting rekening zal moeten worden gehouden. B. en W. stellen ten slotte voor de nieuwe regeling 1 Januari 1928 te doen ingaan. OM AMSTERDAM AAN TREKKELIJK TE Mr\KEN. DUIVEN OP DEN DAM? Bü de behandeling van de Amsterdam- sche gemeentebegrooting in de afdee- lingen van den Raad informeerde een lid wat B. en W. denken te doen om Amsterdam wat aantrekkelijker te ma ken voor de tallooze vreemdelingen, die bij gelegenheid van de Olympische spe len verwacht worden en die voor een groot deel toch per slot van rekening zoo drukte dit lid zich uit, „komen om zich te amuseeren". Een ander lid vroeg of het niet mo gelijk zou zijn op den Dam en eventueel op andere pleinen, duiven te houden. Hij meende, dat dit een attractie te meer voor Amsterdam zou zijn. Beleedigend strooibiljet te Beverwijk EISCH TEGEN J. E. 40 OF 20 DAGEN. TUdens de raadsverkiezingen te Be- verwyk werd daar een strooibiljet ver spreid. waarin de heer J. Visser, no. 2 van de candidatenlyst der S. D. A. P. heftig werd aangevallen. De inhoud van dit strooibiljet was van dien aard dat de heer Visser een aanklacht wegens smaad by de politie indiende. Heden werd de zaak behandeld voor de Haarlemsche rechtbank. Verdachte was J. E„ oud-wethouder en thans lid van den Raad van Beverwyk. Verdachte had zich te verantwoor den wegens opzetteiyke beleediging van den heer J. Visser door de verspreiding van bedoeld strooibiljet. Vóór dat de acte van dagvaarding werd voorgelezen deelde de heer J. Vis ser mede dat hy zich civiele party stel de voor 1 en met verzoek tot een openbaar mak in g van het vonnis. De heer J. Visser die het eerst als get. werd gehoord deelde mede. dat hy in Mei lid van den gemeenteraad was en dat hij toen opnieuw candidaat was. Aan den vooravond van de raadsverkie zing vond spr. in zyn brieven bus het biljet, dat door hem voor hem beleedi gend werd geacht. Vooral -verklaarde get. zich beleedigd omdat in dat biljet stond dat hy in den raad had gepleit ten bate van wo ningbouw „om een familielid aan werk te helpen". Get. ontkende dat gedaan te hebben. Voorts achtte spr. zich beleedigd om dat volgens hem in dat biljet is te ken nen gegeven, dat hy had gepleit voor behoud van de oude gasfabriek ter wille van zijn cokeszrak. En eindelijk omdat er in stond dat hy was „reactionnair en slippendrager van het kapitaal". De verdachte deelde mede, dat hy het biljet had geschreven naar aanlei ding van een verziek van den heer P. P. Pruys, maar dat hij niet de bedoe ling had gehad om den heer Visser te beleedigen. Het is geschreven in het algemeen belang. Nimmer was de be doeling om den heer Visser in zyn persoon te treffen. Spr. was van rneenlng dat het voor de gemeente voordeeliger was gas te nemen van het hoogovenbedryf, maar, zeide hy, de heer Visser ging daarin niet mede. Dit optreden van .den heer Visser was naar de meening van den verd. niet in 't algemeen belang. Naar aanleiding van een vraag van den verdediger, mr. G. W. C. Pleister, zeide de heer Visser dat hij cokes van de gasfabriek betrok, ook in den tyd dat hy lid van den raad was. De heer Vis ser vervolgde dat hy in 't algemeen be lang in den raad had verdedigd om de gasfabriek te behouden, omdat dan de cokes gemakkeiyker kou kunnen wor den betrokken. Hij deed dat in 't alge meen belang, in dat van de gemeen schap, waarvan get. een deel uitmaakt. Get. had gemak er van indien de gasfabriek er bleef, omdat hij dan ge makkeiyker cokes kan betrekken. Maar het was in 't algemeen belang dat de fabriek er bleef. De heer P. P. Pruys zeide dat hy den heer E. had gevraagd een biljet te schrijven om de party van de S. D. A. P. te treffen. Om den heer Visser ging het niet Get. kan zich niet herin neren of verd. hem vóóraf een proef liet zien van het biljet. Hij had geen opdracht gegeven om het biljet zóó te maken als de verdachte dat heeft ge daan. Verdachte herhaalde dat hy het biljet maakte op verzoek van den heer Pruys. Hij had nog aan den heer P. ge zegd: „indien ik dat biljet maak dan zal het een aanbeveling voor den heer Thyssen moeten worden". Tweede getuige was de heer K. Thys sen. Deze verklaarde dat de verdachte hem had gezegd: „er zyn menschen die een biljet voor u willen verspreiden". „Goed", had getuige gezegd, „maar dan wil ik dat biljet eerst wel eens zien". Verdachte had geantwoord: „De oopie heb ik niet". Get. had de biljetten niet gezien. Ze waren niet bij hem aan huis bezorgd maar by den heer E. De heer G. M. Tromp, een drukker te Beverwyk zeide dat de verd. liem de oopie had gebracht van het biljet en dat hy daarby had gezegd dat het in opdracht van Pruys was. Get. had er een paar fouten uitgehaald en daarna het biljet afgedrukt. De biljetten wa ren naar de woning van den heer E. ge bracht. Get. P. de Vries getuigde dat de heer E. hem had verzocht de biljetten aan den man be brengen. Get. die een vroend van den heer Thy'ssen was en dien gaarne in den raad had, had de biljetten, die hem werden gegeven ver spreid zonder ze te hebben gelezen. De heer E. had get. medegedeeld dat de heer Thyssen hem had gezegd: „ga maar naar de Vries, die zal de bil jetten wel gaan bestrijden". Naar aanleiding van die verklaring, zeide verdachte, dat hy aan den heer de Vries de biljetben had gegeven. Eerst voor den rechter-commissaris had verd. beweerd dat hij de biljetten by den heer de JV. in de schuur had geworpen. Nu zeide get. dat hij dat indertyd ge zegd had op verzoek van de Vries, die bang was anders voor de verspreiding te zullen worden vervolgd. De heer de Vries had dan ook in de instructie gezegd dat hy de biljetten had gevonden maar hy kwam daar nu op terug. De eisch. Het O. M. had liever de zaak niet vervolgd. Hy had daar een onderhoud met den heer V. over gehad. Maar de heer Visser wilde daar niets van weten. Eigenlijk echter hoort deze zaak niet thuis in de rechtszaal. wy hebben hier nu een kleine copie van een raadszitting te Beverwyk, mis schien dan een weinig rustiger. Verd. deed echter een minderwaardige daad door het verspreiden van dat biljet. De verd. gaat geheel en al op in de politiek Gaat hij daarmede door, dan gaat hij misschien in de politiek ten onder, al dus het O. M. De zaak acht het O.M. van niet veel belang. Het requireerde tegen verdachte f 40 of 20 dagen. Pleidooi. De verdediger mr. G. W. C. Pliester was het met het O. M. eens dat deze zaak eigeniyk niet in de rechtzaal thuis behoort. Om de daden van den verd. te kunnen beoordeelen zal meer licht dienen op te gaan. Het biljet dat nu is verspreid is een antwoord op een ander, maar dat andere kent men niet. Het is nu de vraag is dit biljet belee digend voor den heer Visser. Verdachte had nimmer de bedoeling den persoon van den heer Visser te beleedigen, maar wilde dienen het algemeen be lang. Verdachte gaf in dat biljet we der dingen die in den raad werden opgemerkt, maar niet met de bedoeling aardige dingen geschieden Voortgaande zeide pl. dat hij niet kan inzien dat in het verspreide biljet iets beleedigends is. In dat biljet is ook gezegd dat de heer Visser is een „reac tionair en slippendrager van het kapi taal". Maar daarmede* oordeelde pl., zijn de eer en de goede naam van den heer V. niet aangerand. Het motief van den heer E. was te dienen het algemeen belang en laat men zeggen de S. D. A. P. te 'treffen, maar er was bij hem geen opzet om te beleedigen. Van een opzet telijke beleediging moet verdachte wor den vrygesproken. Kan dan de verdachte wegens ver spreiding worden veroordeeld? D. V. kreeg de biljetten var L. om te ver spreiden. maar het was geen opdracht van E. Voor de verspreiding van de biljetten kan verd- niet worden ver volgd. Tenslotte zeide pl. dat verdachte niet diende zijn eigen belang, maar dat van Pruys, die iets had tegen Visser. Het leek hem een onverstandige daad var de rechtbank om den verdachte te gaan veroordeelen. Pl. meende dat niets dan een vrijspraak kan volgen. Opgegeven door de Nat. Bankvereeniging DONDERDAG 20 OCT. 1927 StaaU'eemngeii Ned. 1923 5% Ned. 1919 Scheepvaart Oode Vaart Scheep*. Unie... Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Nievelt Rotterd. Lloyd.. Stoomr. Ned Marine Comm.... Marine Pref Induftneën Ned. Knsitzqde. M*kubee. Holl. Kunstzijde. Oode Philips Gew. Jurgens. Cen'.r. Suiker 'od. Ond. Buiten!. Anaconda copper Steel Comm Bank Kol. Bank... Indische Bank... CerL Hand. Mij. Petro'eum Peudawa Gec. Holl. Petr. Kon. Petroleum. Geld Cultuur Mij. H.V.A Java Cultuur Cult. Vorsten!... Dito Actions Kaliredjo Poerworedjo Tabak Deli Mij.— Senembah Deli Batavia Oostkust. Rubber Amst Rubber... Lampong Sum Wai Sumatra Vico Silau Sumatra... Deli Bat. Rubber Serbadjadi Intercont. Rubb. Amerika Southern Rails abuh. IOOVA 101^ 84 200 44 222 103 y2 136H \82Vi 201K 51* 37K 382 H3H 143M 508 241H 124>* 95H 1453,o 283M 180 176^ 14 y2 215 347 828 430 182 171 120*4 131 531^ 252 291 216 313^' 188 148 246 210 12x/8 132H 13H 199 220 114 144*4 509H 2A2H 233 186 175H 474 490 532 254 292H 219 naar waarnemingen verricht in den morgen van 20 October. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Insti tuut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.3 m.M. te Isafjord. Laagste barometerstand 740.3 dlM. te Stockholm. Verwachting tot den avond van 21 October: Matige tot zwakken Noord-Westeiyken wind, afwisselende bewolking, wellicht nog enkele regen- of hagelbuien, moge lyk nachtvorst iets kouder. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Donderdagmiddag 1 uur: 761 m.M. Sedert hedennacht is de barometer weer vooruitgaande. Stand van gistermiddag 757 m.M. CAREL VAN HUIZEN, Opticien Kleine Houtstraat 13. 20 October Hoogste gisterenF. 56 Laagste hedennachtF. 51 Hoogste heden 12 uur F. 54 HAARLEM 20 October. Ondertrouwd: 19 October: J. J. Auf- derheyde en J. E. v. Es, W. P. v. d. Wal en G. Weber, D. Smit en M. Kren, L. H. Breuring en A. M. G. Lagerwey, R. G. Oppelaar en H. T. Kelderman, S. Meyer en T. Mol, P. Vink en C. Hoenderdos, L. v. d. Voort en M. Huigsloot. Getrouwd: 19 Oct.: A. L. Huyg en A. M. Jak, W. Moeke en M.'Stevense, A. Bosch en A. M. v. Doorn, C. G. Meyer en W. Kroon, S. v. d. Berg en G. J. A. H. Pieters Graafland, F. H. v. Nieuwen- huizen en M. A. Franken, N. W. Lom- merse en H. M. Vink, J. J. v. Batenburg en M. M. W. Mader. Bevallen: 16 Oct.: A. M. E. Nijssen Janssen, d., 17 Oct.: A. E. C. ver gay Ploeg, d., W. A. Rotteveel—Huigens, d., 18 Oct.: J. A. Willemsev. d. Weele, d., F. Roosen—Dekker, z.r M. M. J. Borst Vasen, z. Overleden: 18 Oct.: H, v. KolkFaas, 83 j., Wilhelminastraat. DE GROOTE VLIEGTOCHTEN. MONTEVIDEO 20 Oct. (Reuter). Kapitein Costes, die Dinsdagavond ten gevolge van een onweder genoodzaakt was te Pslotes te dalen en voornemens was een nonstopvlucht te maken van Rio de Janeiro naar Buenos Aires, heeft telegrafisch bericht, dat hy voornemens is hedenmorgen opnieuw weg te vlie gen. DE SCHAAKMATCH CAPABLANCA- ALJECHIN. BUENOS-AYRES 20 Oct. (VJD.) De 17e party tusschen Capablanca en Alje- chin werd na 59 zetten remise, zoodat Aljechin nog leidt met drie tegen twee. GROOTE OVERSTROOMINGEN IN ZUID-SLAVlë. BELGRADO. 20 October (VJD.) draad loos). Uit het Oostelijk gedeelte van Zuid-Slavië worden berichten ontvan gen. over greote overstroomingen, ten gevolge van de hevige regens. Vele hui zen zouden zyn verwoest. Twee spoor bruggen zyn ingestort. Het spoorwegver keer is gedeeltéiyk verbroken. Albireo p. 19 Oct. Beachy Head, W. Afrika n. Rotterdam. Buitenzorg p. 19 Oct. Vllsslngen, Rot terdam n. Batavia vla Antwerpen. Breda, 19 Oct. van Amsterdam naar Curasao. Ceylon, 18 Oct. van Rangoon. Grijpskerk 18 Oct. te Zanzibar van Beira. Jan van Nassau, 19 Oct. van Ham burg n. Amsterdam. Maasland 18 Oct. van Hamburg n. Amsterdam. Oostkerk p. 20 Oct. Ouessant, Japan n. Rotterdam Polydorus p. 19 Oct. Perim, Batavia n. Amsterdam. Rynland 19 Oct. van Amsterdam n. Hamburg. Sabor 19 Oct. 16 u. van Antwerpen n. Newport. Springfontein 18 Oct. te Dar es Salaam v. Zanzibar. Toba p. 18 Sagres, Rotterdam naar Java. Tabanan 21 Oct. 16 u. te Marseille verwacht, Batavia n. Rotterdam. Albireo, 20 Oct. van West-Afrika te Rotterdam verwacht. Bondowoso 18 Oct. te Belawan Deli van Rangoon. Djambi 19 Oct. 9 uur van Port Said, New-York naar Java. Djember 18 Oct. 20 uur, van Belawan, Batavia naar New-York. Drechtdyk 18 Oct. te Los Angeles, Pa- cifickust naar Rotterdam. Gelria 18 Oct. van Rio de Janeiro, Buenos Ayres naar Amsterdam. Gemma, 19 Oct. van Suez, Rotterdam naar Japan. Indrapoera, 19 Oct. 8 uur, te Betawan Rotterdam naar Batavia. Jacatra, 18 Oct. van Singapore, Ba tavia naar Rotterdam. Jagersfontein 19 Oct. te Rotterdam van Mombassa. Karimoen 18 Oct. van Perim, Batavia naar New-York. Kedoe, passeerde 19 Oct. 6 uur Suez, Rotterdam naar Batavia. Klipfontein 19 Oct. van Genua naar Marseille, Beire naar Rotterdam. Koningin der Nederlanden 18 Oct. van Algiers, Amsterdam naar Batavia. Krakatau 19 Oct. te Amsterdam van Hamburg. Laertes, passeerde 18 Oct. Prawlepoint Batavia naar Amsterdam. Madoera 18 Oct. te Wladiwistock van Rotterdam. Meerkerk passeerde 18 Oct. Perim, Rotterdam naar Bombay. Montferland 17 Oct. te Rio Janeiro. Buenos Ayres naar Amsterdam. Oostkerk wordt 20 Oct. 23 uur van Ja pan te Rotterdam verwacht. Orania 18 Oct. van Santos, Amsterdam naar Buenos Ayres. Poeldijk 18 Oct. te Rio Janeiro van Amsterdam. Prins der Nederlanden passeerde 17 Oct. Gibraltar, Batavia naar Amsterdam Radnorshire 18 Oct. te Antwerpen van de Tyne. Randfontein 18 Oct. te Algoa Baai van East London. Ridderkerk 19 Oct. van Rotterdam n. Hamburg. Salabangka, 19 Oct. te Port Swetten- ham, Amsterdam naar Batavia. Samarinda 19 Oct. 15 uur van Bata via te Rotterdam verwacht. Scheldestroom 18 Oct. van Las Palmas, Amsterdam naar W.-Afrika. Schlekerk 18 Oct. van Algiers, Bt.- Indië naar Rotterdam. Siantar passeerde 18 Oct. Pantellaria, atavia naar Rotterdam. Simon Bolivar, 19 Oct. te Amsterdam van West-Indië. Texel. 18 Oct. te Dakar, Amsterdam naar West-Afrika. Tjerimai, 19 Oct. 9 uur van Port Said, Rotterdam naar Batavia. Veendyk, 14 Oct. van Mombassa naar Port Said. Zeelandia 18 Oct. van Lissabon, Buc nos Ayres naar Amsterdam. Zosma 18 Oct. van Bremen naar Ham burg. Almelo. 16 Oct. van Valparaiso naar Amsterdam. Denis, st., 16 Oct. te Ceara van Ham burg. Flandria. 19 Oct. van Amsterdam naar Buenos Ayres. Rotti, passeerde 18 Oct. Perim Am sterdam naar Batavia. VRIJDAG 21 OCTOBER. HILVERSUM, 1060 M. 12 u. Politiebericht. 12.352.— Lunchmuziek door het trio K. v. d. Hoek, viool, J. Frank, cello, P. de Gruyter, piano. 5.30—7.Concert door het Kling-en semble uit het Hof van Holland in Hil versum. 7.05 VJLR.O.-cursus. Vrijzinnig Pro- testantsche Levens- en Wereldbeschou wing. Ds. G. Horreus de Haas Zwolle) 3e deel. De zin van de religieuse en Christelijke gedachte. 7.45 Politiebericht. 8.10 8.35 Les van wege het Onder wijsfonds voor de binnenvaart. Spreker de heer T. P. Keizer, over: De Dordtsche Kil en andere vaarwaters. 8.35 Concert door het AJ7JR..O. orkest oJ.v. Nico Treep. Prof. Joh. Popovice uit Weenen, cello, 1030 Nieuwsber. 10.3012.Uitzending uit de Pschorr dancing te Rotterdam. DAVENTRY, 1600 M. en LONDEN, 361 M. 11.20 Daventry«kwartet en solisten (bariton, viool, piano). 12.50 Orgelconcert. I.20 Lunchmuziek. 3.20 Lezin: Empire History. 3.45 Concer.t 3.50 Lezing: How reading and writing began. 4.05 Concert. 4.10 Symphonieconcert. 5.05' Concert. 5.20 Lezing: A garden chat. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Orkestconcert. 6.50 Tijds., weerber., nieuws. 7.05 Orkestooncert. 7.20 Lezing: Seen on the screen. 7.35 Pianosonates van Haydn. 7.45 Lezing: The art of the cinema. 8.05 Lezing Next week's broadcasting- music. 8.20 Symphonieconcert olv. Sir Lon don Ronald. Mrs. Heas, piano. 9.20 Weerber., nieuws. 9.35 (Vervolg concert.) 10.35 Berichten. 10.40 Causerie. 10.55 Variété. II,2012,20 Dansmuziek. PARUS „RADIO PARIS". 1750 M. 10:50—11— Muziek. 12.502.10 Orkestconcert. 5.055.55 Literair programma. Decla maties. 8.5010.50 Orkestconcert. LANGENBERG, 469 M„ MUNSTER, 242 M. en DORTMUND 283 M. 12.301.50 Orkestconcert. 4.205.20 Orkestconcert. 7.50 Vroolyke avond met Ludwig Manfred Lommei. Daarna tot 10.50 KöNIGSWUSTERHAUSEN 1250 M. en 2.207.05 Lezingen cn lessen. 7.50 Actueele causerie. 8.20 Nico Buica-orkest. A. Sax, so praan. 9.5011.50 Dansmuziek Gadenkapel. HAMBURG 395 M. 3.35 Orkestconcert. 6.20 Orkestconcert. 7.20 „Das Kind", comedie in 3 acten van O. Enking. 9.50 Actueel uurtje. Daarna tot 11.10 Dansmuziek. BRUSSEL, l i M. 5.206.20 Trioconcert. 8.35 Orgelconcert. 9.05 Piano- en vioolconcert. 9.25 Kwintetconcert. 9.55 Gramofoonmuziek. 10.1010.35 Vlaamsche les. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cis. per regel. 6 accumulatoren Laad- en reparatie-inrichting voor elk fabrikaat. H. N. FISCHER, 3akenessergracht 9 HAARLEM TELEF. 14097 Op goed geluk dwalen Snuffelgraag en Kna- gelijntje de woestijn in. Ze zijn al blij, dat ze niet meer in de duisternis zitten. Uren en uren loopen ze, maar de witte tcrens van de stad worden niet zichtbaar. Knagelijntje begint zacht te snikken. Ze is zoo moe.... Eindelijk kan ze niet verder. Met haar hoofdje op Snuffelgraag's knieën huilt ze zich zelf in slaap Haar broer durft haar voorbeeld niet te volgenWant in de woestijn leven vrceselijkc roofdieren: hyena's en wolven en gieren. Snuffelgraag waakt heel den langen nacht.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 11