RAADSVERGADERING GEMEENTERAAD Verzmmtochrsiet RADIO-PROGRAMMA. NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 28 OCT. 1927 ZANDVOORT. Het voorstel tot invoering van een Straatbetasting wederom aangehouden Voor de tweede maal aang; honden het voorstel van de heeren Elffers ea Forrer, om 100 opcenten op de hoofdsom der Vermo gensbelasting te heffen. Een commissie voor werkver schaffing ingesteld. Geen hucrverlaging voor gemeente- woningen. De begrooting voor 1928 aangeboden. Het voetballen op Zondagmorgen. Vergadering van den gemeenteraad van Zandvoort op Donderdag 27 Oc tober 1927, des avonds half acht Voorzitter: de heer H. van Alphen, burgemeester. Alle leden zijn aanwezig. Ingekomen stukken. Voorgelezen wordt een verzoek van raadslid Forrer. om een interpellatie te mogen houden over het verzoek van den Burgemeester aan de beide Zand- voortsche voetbalvereenigingen, om voortaan niet meer op Zondag vóór des middags twaalf uur te voetballen. De Voorzitter heeft geen be zwaar tegen deze interpellatie. De heer Siegers oppert er bezwaar tegen. Allereerst deelt hij mede. dat de heer Forrer nis: namens de beide voet- balvereenigingen zal spreken. Er wordt op het oogenblik overleg gepleegd tus- schen den Burgemeester, den HaarL Voetbalbond en de twee betrokken clubs. Hangende dit overleg acht hij het on- gevenscht, thans deze interpellatie toe te staan, omdat hij er juist nadeel voor de clubs van verwacht. De Voorzitter zal het verzoek van den heer Forrer aan het eind van de agenda in stemming brengen. Straatbelasting. Tri de vorige vergadering was aange houden een voorstel van B. en W., om een verordening tot heffing van straat- belasting vast te stellen, volgens welke pl.m. f 80.0C0 straatbeiasting moet wor den betaald. Dat is 65 pet. van de kos ten. die de gemeente meet testeden voor aanleg, onderhoud en varlichting van wegen en voor verwijdering van water en vuiL Thans wordt hei voorstel weer in be handeling gebracht. De heer Druyf stelt voor, aan art. 7 toe te voegen een art. 7a. waarbij be paald wordt, dat woonhuizen, die als winkelhuizen verhuurd worden, vcor 75 procent der huurwaarde moeten worden aangeslagen. De heer Molenaar oppert eenige bedenkingen. Hij vraagt het voorstel aan te houden tot na de behandeling van de begrooting en totdat het rap port van de Staatscommissie-De Vries behandeld zal zijn. De heer Siegers is het hiermee eens. De heer G e e r s verklaart zich tegen deze straatbelasting. Men moet, meent hij. de inwoners niet nog zwaarder be lasten, dan reeds he: geval is. Hij ver zoekt das, de straacbelasting voorloo- pig niet in te voeren. De heer F r a e n k e 1 kan begrijpen, dat vele bezitters van groote villa's er bezwaar tegen hebber., dat deze belas ting wordr ingevoerd. Hij juicht het voorstel van B. en W warm toe en spreekt de hcop uit, dat de meerderheid van den Raad dit ook zal doen. Ook de heeren Van der Mij en Koning verklaren zich tegen het in voeren van deze belasting. De Voorzitter ontraadt, met de Invoering er van te wachten tot na de verschijning van het rapport der Staats commissie. Hy geeft den raad in over weging, het voorstel aan te nemen, vooral omdat het komende jaar een moeilijk jaar zal blijken te zijn. De heer Gunt er s vindt het ook beter, het voorstel bij de behandeling der begrooting aan de orde te stellen. Spreker is niet tegen de straatbelasting, omdat er, zooals hij vermoedt, een be drag van f 30.000 a f 35.COO daardoor in de gemeentekas val vloeien. Het voorstel tot aanhouding wordt aangenomen met 7 tegen 6 stemmen. De Voorzitter deelt mede, dat het voorstel bij de behandeling der be grooting weer aanhangig zal worden gemaakt. De Vermogensbelasting. Eveneens was in de vorige vergade ring aangehouden het voorstel van de heeren Elffers er. Forrer, om 100 opcenten op de hoofdsom der Vermo gensbelasting te heffen. B. en V/. hebben nu een afwijzend prae-advies uitgebracht. De heer Elffers stelt voor, ook dit voorstel aan te houden tot de be handeling der begrooting. Dit wordt aangenomen met 7 tegen 6 stemmen. Ook het voorstel van de heeren E !-f- fers en Forrer, om een wijziging te brengen in de verordening, regelende het beheer van het Gemeentelijk Gas- en Waterleidingbedrijf, wordt aange houden. Commissie voor Werk verschaffing. De meerderheid van het college van B. en W. stelt vcor. een Commissie van V.'erkv:r=cha:'f:ng :::r.c?men. Vcorgc- steld wordt om deze commissie, onder voorzitterschap van wethouder Padt, te doen bestaan uit twee vertegenwoor digers van aen Raad, n.l. de heeren J. Druyf en K. van der Mije. een vertegen woordiger van de werkgevers, n.l den heer J. van der Werff, den correspon dent van de Arbeidsbemiddeling en als vertegenwoordigers van de werknemers 2 leden, aan te wijzen door den Zand- voortschen be3tuurdersbond. een lid, aan te wijzen door de afd. Zandvoort van den R.K. Bouwarbeidersbond en één lid aan te wijzen door de afd. Zandvoort van den Chr. Nat. Werkmansbond. De Eurge meester deelt mede, niet met de instelling van een derge lijke commissie a cc oord te gaan. Hij meent dat de volger.ee oplossing de beste is: B. en W. maken een lijst op: a. van noodzakelijke werkzaamheden, die moeten geschieden tot behoud van hec gemeentelijk bezit als het vlakken van duin, het rccien van dooöe boomen en eventueel vlakken van het duin ten Westen van den Zeeweg. b. Werkzaamheden als de verbreeding van den Boulevard, welke werken uit gevoerd worden voor zoover de finan- cieele toestand dit veroorlooft Publieke werken kan dan in overleg met den correspondent van de arbeids bemiddeling elke week een groep arbei ders in dienst nemen. De benoodigde gelden voor deze werk- verschaffin g kunnen dan gevonden wor den door een verhooging der desbetref fende posten der begrooting. Wordt een Commissie voor Werkver schaffing ingesteld en voteert de Raad een bedrag ter beschikking van deze Commissie, dan vreest de Burgemees ter voor herhalingen van werkloosheids bestrijding als van jaren terug met al de nadeelen daaraan verbonden. De heer Geers meent, dat h.et beter is (en hiermede bedoelt hij niets on vriendelijks aan het adres van wethou der Padt), om het voorzitterschap van deze commissie op te dragen aan den wethouder voor Publieke Werken, omdat de heer Zwaan in deze materie beter georiënteerd is. Behalve den heer Zwaan zou hij in die commissie wil len benoemd zien een paar raadsleden en den agent van de Arbeidsbeurs. Hij maakt er een voorstel van. De heer Druyf stelt voor, ook al is deze commissie reeds groot, er nog twee leden aan toe te voegen, namelijk den wethouder van Publieke Werken en een lid van de bouwondernemers. Het verheugt spreker, dat niemand zich in beginsel tegen deze commissie als in stituut heeft verklaard. De lieer Siegers acht het verkeerd, zooveel afgevaardigden van organisa ties in de commissie op te nemen. Spre ker heeft, wat de steun verleening be treft. de laatste jaren veel teleurstel ling ondervonden. Hij heeft namelijk dikwijls bijgewoond, dat menschen, die Zaterdags hun handen ophouden om steun te ontvangen, naar café-chan- tants en bioscopen gingen. Hij steunt het voorstel van den heer Geers. Wethouder Padt antwoordt den heer Geers, dat ook hij indertijd had geadvi seerd. o mden heer Zwaan, die op dit ge bied een deskundige is, het voorzitter schap van die commissie op te dragen. De heer Zwaan kon dit evenwel wegens drukke werkzaamheden niet aanne men, zoodat hy aan spreke- verzocht, het voorzitterschap te willen aanvaar den. En hoewel spreker weet, dat de voorzitter van zulk een commissie voor vele moeilijkheden zal komen te staan, is hg tenslotte voor de macht der fei ten gezwicht en heeft hij zich zijn can- didatuur laten welgevallen. Nochtans is hij gaarne bereid (en hy hoopt dat de heer Zwaan hem in dezen enthou siast tegemoet zal treden), het praesi- dium van die commissie aan den heer Zwaan over te dragen. Mocht deze bij zijn weigering volharden dan hoopt hy. dat de heer Zwaan als gewoon lid tot de commissie zal toetreden. Den heer Siegers antwoordt spreker, dat hij het niets erg vindt, kinderen van te werk gestelde ouders naar caft-chan- tants en bioscopen gaan. Hoewel spre- k* persoonlijk tegen deze twee dingen is, meent hij. dat de gemeente niet het recht heeft, aan de te werk gestelden (die immers werk voor het hun ver strekte geld leveren) te verbieden, da? hun kinderen bioscopen of andere in richtingen bezoeken. De heer Siegers merkt op, dat hij geen te werk gestelden bedoelde, maar zij, die ondersteuning genieten. De heer Fr aen kei verklaart, zich aan de woorden van den heer 81egers geërgerd te hebben. Spreker kan best begrijpen, dat een arme werklooze ook eens lust heeft, een „bioseopie te pak ken" (gelach). De menschen leeren er van. Bovendien kunnen zij dan eenige uren hun ellende vergeten, want zij kunnen niet, zooals rijke menschen een paar weken naar het buitenland gaan, om daar van andere natuur ie genieten. Daarom vindt hij het zoo goed, dat het eerste nummer van een bioscooppro gramma altijd uit natuurtafereelen be staat Het gezicht daarvan werkt ver edelend cp de menschen. De heer D r u y f kemt er tegen op, d3t over de arbeiders zoo onwelwillend ge sproken worde. De heer Siegers heeft nooit iets gedaan, zegt spreker cm wat werk vcor de menschen te zoeken. De Voorzitter roept den heer Druyf tot de orde. Als de heer Druyf op dezelfde wijze blijft doorgaan, zegt de Voorzitter, dat hij de zitting zal schorsen. De Voorzitter wensc'at het debat op een goed peil te houden. De heer Druyf moet zich tot het aanhangige voorstel bepalen. De heer Druyf eindigt zijn rede met nog eens te protesteeren tegen de beleedigende woorden aan het adres van de arbeiders. Wethouder Zwaan verklaart, geen bezwaar te hebben, als lid tot de com missie toe te treden. Tenslotte word; net voorstel van. de meerderheid van B. en W. aangenomen De commissie zal met eenige personen worden uitgebreid. fi.nr, de Huisvrouwenvereeniging wordt onder eenige voorwaarden het gymna stieklokaal van school C in gebruik ge geven cp Woensdagnamiddag van half drie tot vier uur. Verzoek om huurverlaging. B. en W. adviseeren af te wijzen een verzoek van eenige bewoners van ge- meentewonlngen aan de Marktraat en den Parallelweg, om den huurprijs te verlagen. De heer Fra enkel acht een huur prijs van f 7.50 per week voor de „prutswoningen" aan de Marisstraat veel te hoog. Niets is in deze huizen ge verfd. De heels boel is gebeitst. Als bij voorbeeld een bewoner van no. 12 een spijker in den muur slaat, dan moet zijn buurman van no. 14 de hulp van een dokter inroepen wegens de wond in zijn rug die hem door dien spijker is toegebracht (gelach). Spreker noodig; B. cn W. uit, den huurprijs te verlagen. Ieder, die de woningen aan de Maris straat ziet, zal moeten toegeven, dat de huidige huurprijs veel te hoog is. Wethouder Zwaan is er tegen om het verzoek in te willigen, omdat er reeds zulk een groot verlies op de exploi tatie geleden is. Het voorstel van B. er. W. om afwij zend op het verzoek te beschikken, wordt aangenomen. De begroeting voor 1928. Aangeboden werdt de begrooting voor 1928. In ontvangst en in uitgaai is voor den gewonen dienst geraamd een bedrag van f 819.453.95 1,2 en van f 425.090 voor den kapitaaldiemst. Aan inkomstenbelasting most worden opge bracht f 323.0C0.46. Hiertegenover staat een uitgaafpost van f 100.000 als aandeel van hei rijk in de kwade posten. Het vorig jaar was geraamd voor inkomsten belasting f 446.362.60 en als aandeel kwade posten f 173,362,60. Interpellatie Forrer. Thans komt aan de orde de inter pellatie van den heer Forrer over het voetbatverbod op Zondagmorgen. De heer Forrer zegt, dat behalve het voet ballen, ook andere dingen, die onder publieke vermakelijkheden vallen plaats hebben. De vrees is gewettigd, dat bijvoorbeeld ook een mooie samen komst van de S.D.A.P. met den heer A2- barda als spreker en Jan Musch als Jeclamator zon worden verboden. Spre ker vraagt den voorzitter, wat hij pre cies bedoelt. De Voorzitter meent, dat de in terpellatie van den heer Forrer voorba rig is. Vooral nu hy er heel andere din gen dan het voetbalspel by haalt. Het gaat hier gewoon om een verzoek aan de voetbalvereenigingen: spreker ver trouwt, dat het overleg met den Haarl. Voetbalbond in gunsfïgen zin zal wor den opgelost. Goedgekeurd werden de volgende agendapunten: Voorstel tot wyziging van het raadsbesluit van 5 Mei 1927 betreffende koop van ongeveer 70 M2 grond voor verbreeding van het Tram- plein; Voorstel tot het doen van af- eu overschrijvingen van de begrooting, d.enstl926; Voorstel tot wijziging van de verordening tot heffing van retribu tie geld voor bezoek inrichting voor Mid delbaar en Voorbereidend Hooger On derwijs te Haarlem en Bloemend aal; Voorstel om niet in te gaan op de aan bieding van den directeur der gemeen tewaterleiding van Amsterdam; Voor tel om tot de Kerstvacantievan dit jaar toe te staan, dat meer dan 28 leerlingen in de 7e klasse der U.L.O.-schooI mo gen worden geplaatst; Voorstel tot vaststelling eener verordening, houdende eenige maatregelen van tucht op de openbare school voor U.L.O.; voorstel tot wijziging der overeenkomst met de gemeente Haarlem betreffende den Keu ringsdienst van vee en vleesch; voor stel om te vergrooten het bestaand ma gazijn van de Bedrijven aan de Oranje straat; Voorstel tot vaststelling van een verordening tot het regelen van de maximum-snelheid in verband met de nieuwe Motor- en Rywielwet. Te elf uur wordt de vergadering ge sloten. HEEMSTEDE. EERVOL ONTSLAG AAN DEN HEER S WOLFS. Zitting van den gemeenteraad op Don derdagavond. Voorzitter de burgemeester Jhr. J. P. W. van Doorn. Aanwezig alle leden. Aftreden van den ge meente-secretaris. Ingekomen is een verzoek van den heer A. A. Swolfs om eervol ontslag a!s gemeente-secretaris, ambtenaar van den Burgerlijken Stand en Rentmeester van het Grondbedrijf met ingang van 1 Januari 1928. De Voorzitter neemt het woord en zegt dat ieder zal kunnen begrijpen wat er bij B. en W. is omgegaan bij le zing van dit verzoek. Meer dan 21 jaar 13 de heer Swolfs in de gemeente Heemstede werkzaam ge weest. Nu ziet hij zich genoodzaakt zijn werk te eindigen. Het schrijven van het verzoek om ontslag zal hem pijn ge daan hebben. En ook spr. doet het leed dat een zeer trouw en zeer werkzaam ambtenaar nu heengaat. De gemeente Heemstede heeft de vruchten geplukt van zijn studies gemaakt in andere ge meenten en van de ervaring daar opge daan. Spr. vestigde de aandacht op drie voorname eigenschappen van den heer Swolfs: werkzaamheid, plichtsbesef en zelfopoffering. Steeds stond hy voor B. en W., voor de leden van den Raad en ook voor alle gemsentenaren klaar, zyn werk in de gemeente is voor Heemstede van onschatbare waarde geweest; veel initiatief is van den secretaris uitge gaan Hij kende de gemeente in al haar kleine en groote behoeften. Het besluit van den heer Swolfs moet geëerbiedigd worden maar spr. hoopt Jat er nog eenige gelegenheden zullen ko men om hem te danken voor wat by vcor de gemeente heeft gedaan en waar voor B. en W. en de Raad hem ten zeer ste erkentelijk zijn. (Applaus). Zonder hoofdelijke stemming wordt hierna het voorstel van B. en W. aan genomen. den heer Swolfs op de meest eervolle wijze ontslag te verleenen on der dankbetuiging voor de vele en ge wichtige diensten aan de gemeente be wezen. De heer Swolfs dankt met een kort woord den burgemeester voor het ge sprokene en den Raad voor zijn instem ming. Spr. gevoelt zich dankbaar dat hij voor de gemeente heeft mogen werken en dat Heemstede zich ontwikkeld heeft tot een der mooiste gemeenten van ons land. Moge Heemstede steeds vooruit gaan en moge het door een verbeterde wetgeving mogelijk worden dat een slag. als de gemeente onlangs is toegebracht haar nooit meer kan treffen. Tenslotte dankte spr. alle ambtenaren, vooral die ter secretarie, die hem door hun werkkracht en toewijding het ver vullen van zijn taak gemakkelijk heb ben gemaakt. (Applaus). Ingekomen stukken- Ingekomen is o.m. een verzoek van het hoofdbestuur van den Algemeenen Bond van Politiepersoneel in Nederland om toekenning V£.n vacantietoeslag aan het politiepersoneel, met een adres hou dende betuiging van instemming van de afdeeling Haarlem van dien 3ond. B. en W. vestigen er de aandacht van den Raad op, dat in de vergadering van 16 Maart 1922 een door een lid van den Raad gedaan voorstel tot het verleenen van vacantietoeslag op hun voorstel is verwerpen Het standpunt van B. en W. is te dien opzichte niet gewijzigd en de salarissen van het politiepersoneel zyn behooriyk geregeld, zoodat verhooging. in welken vorm ook. niet gemotiveerd is- De heer Koper wil den vacantieby- slag verleenen. Zonder vacantiebyslag zullen de menschen niet kunnen uitgaan, Zij hebben hun gewone inkomsten noo dig vcor levensonderhoud. De Voorzitter meent dat er geen aanleiding is om aan het verzoek te vol doen. 't Is wel prettig om naar buiten te kunnen gaar., maar er zijn zooveel pret tige dingen. De heer Audretsch vraagt of B. en W. him advies baseeren op een ver gelijking met andere gemeenten. De Voorzitter zegt dat vergeiy- krng zeer moeilijk is. Er zijn verschil lende omstandigheden in verschillende gemeenten. De heer Kwak geeft in overweging op deze zaak terug te komen by de be grooting. Het voorstel van B. en W. den toe slag niet te geven wordt met 12 tegen 3 stemmen aangenomen (die van de hee ren Koper. Audretsch en Vring). Inkomstenbelasting. In handen van B. en W. om praead- vies wordt gesteld een adres van den heer Van der Erf inzake aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud en kinder aftrek by de inkomstenbelasting. Reglement van Orde In de commissie van advies in verband met het voorstel tot wijziging van bet Reglement van Orde voor de raadsver gaderingen worden benoemd de heeren: Van der Erf, Kwak en Breed. Overneming grafkelder. By het voorstel tot afkoop van het onderhoud van den grafkelder der fa milie van Vollenhoven vraagt de heer Van der Erf of de gemeente hierbij geen risico loopt. Wethouder Van de Poll stelt den heer Van der Erf gerust. De zaak is goed bekeken. Het voorstel van B. en W. wordt z.h.st. aangenomen. Eveneens voorstellen van B. en W. in zake verkoop van grond op het terrein „Valkenburg", aanleg van een weg en kade van de Noordzijde van de Zand- vaart by de Kerklaan (waarby de heer Schelvis verzoekt er geraeentenaren aan te laten werken wat de Voorzit ter en wethouder Droog toezeggen), de herziening XLVIII van het uitbrei dingsplan betreffende versmalling van de Zand vaart en de benoeming van de heeren A C. Boekwijt. W, H. Dekker en D. R. J. Koster ondeTscheideniyk aan de scholen aan der. Voorweg, den Bron- steeweg (voor L. O.) en den Bronsteeweg (voor U. L. O.) Brand!? raan. De heer R ij k e s is voor het voorstel een brandkraan te plaatsen op terrein van de 3yz. School Kerklaan 56. maar vraagt of door de school eenige vergoe ding wórdt gegeven aan de gem. Duin waterleiding Spr. heeft in de verorde ning een bepaling gemist betreffende brandkranen op particuliere terreinen. De Voorzitter zegt dat het geen gewoonte is brandkranen te plaatsen op particulier terrein. Door de bijzondere ligging van de school is nu een uitzon dering gemaakt. Spr. gelooft niet dat er aanleiding vcor vergoeding is. Maar B. en W. en de commissie kunnen het denkbeeld overwegen. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen. Onderwijzend personee' Bronstee-schooï. Benoemd worden: tot onderwijzeres aan bovengenoemde school mej. A. M. C. Smeets onderwijzeres op wachtgeld te Nijmegen (met algemeene stemmen) en tot onderwijzer de heer S. van Weele onderwijzer op wachtgeld te Ouddorp. (1 stem werd uitgebracht op der. heer J. M. Overmeer, tijdelijk onderwijzer aan de Bronsteeschcol). B. en W. worden voorts gemachtigd aan genoemde school een tydelyk vak- onderwyzer te benoemen voor lichame lijke oefening a 125 per jaar voor elk wekeiyksch lesuur, by gebleken geschikt heid na 2 jaar te verhoogen tot 150. 2k>nder hoofdeiyke stemming worden voorts aangenomen de voorstellen be treffende: tydelyke voorziening in school ruimte voor de Bosch- en Hoven school, het geven van den naam van Wie- ken plein aan het plein gelegen tus- schen de verlengde Jan van den Berg straat en de Vijfheerenstraat; ontheffing i'an eischen voor dranklokaliteiten, rui ling van grond voor verbetering van het voetpad langs den Heerenweg; aankoop en aanvaarding van grond aan den Glip- pcrweg voor wegverbreeüing en het ver leenen van ontheffing van art. 15 der Bouw- en Woningverordening. Nieuw Schakelstation. Het in ons blad vermelde voorstel tot stichting van een nieuw schakelstation voor het electriciteitsbedrijf wordt even eens z.h.s. aangenomen nadat de voor zitter eenige vragen van den heer R y- kes aangaande de financieele zyde van het voorstel beantwoord heeft. Rondvraag. Dc heer Van der Erf vraagt hoe het staat met een hinderlijken paal aan den Voorweg, een aanwijzingsbord op den hoek van de Postlaan en de Ha venstraat en aan de andere zyde van de Havenstraat bij den Heemst. Dreef en met een hinderlijken boom aan den Glipperweg. De Voorzitter antwoordt dat de Motor- en Rijwielwet geheele wyziging in verkeerstoestanóen zal brengen. Met dc borden moet dus nog maar gewacht worden. Wethouder Droog zegt dat onder handelingen over den paal op den Voor weg gaande zijn. Wethouder Van der Poll ziet geen aanleiding om te'" adviseeren den boom aan den Glipperweg weg te nemen. De heer Mooienaar vraagt een bord met „langzaam rijden' te plaatsen bij de school aan den Voorweg. De voorzitter zegt overweging toe. De heer R ij k e s vraagt wanneer de aula op de Alg. Begraafplaats in dienst kan worden genomen. De Voorzitter zegt: zeer spoedig, zoodra het meubilair er is. De heer Schelvis vraagt wanneer de steunregeling voor de werkloozen in werking treedt. Er is daarover door een organisatie aan B. en W. geschreven. De Voorzitter antwoordt dat op dien brief juist antwoord onder weg is. De heer Koper vraagt of er geen aanleiding is te Heemstede een commis sie te benoemen om te onderzoeken of er eventueel corruptie bij het gasbedrijf valt te constateeren. DeVoorzitter heeft niet den min sten argwaan tegen den directeur der gasfabriek. Er is geen aanleiding voor een commissie. Als er hier te Heem stede corruptie zou zijn, zullen politie en Justitie het wel ontdekken. Die on derzoeken thans deze zaken in het ge heele land. Hoe zou bovendien zoo*n commissie moeten werken? Inzage van boeken kan zy niet krijgen. De heer Kwak zegt dat een deel van den Bronstecweg is opgebroken geweest, zonder dat er een waarschuwingsbord stond. Iets dergelijks komt meer voot in de gemeente. De Voorzitter zegt onderzoek toe. De heer Kwak zegt dat aan de Ha venkade steeds zand en steenen worden gelost. Hierdoor is de bouwer van eenige nieuwe huizen aan de Havenkade ge dupeerd. De aangewezen plaats voor lossen is de Kanaalkade. Daar kan ge lost worden zonder last voor de omwo ners. Maar daar gebeurt het niet. Dan vraagt spr. betere plaatsing, nog liever verwijdering van de urinoir aan de Ha venkade. Vlak in de buurt staat er al een. Wethouder Droog zegt dat juist om die urinoir is gevraagd voor de schip pers. Binnen een paar weken zal zand gelost worden aan de Kanaalkade. Maar spr. kan niet beloven dat aan de Ha venkade nooit meer iets gelost zal wor den. Hierna gaat de Raad over in geheime zitting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per re^eL bij het boodschappen doen, een doos Purol mede te brengen. Elk oogenblik van den dag kan het in Uw gezin te pas komen ZATERDAG 29 OCTOBER. HILVERSUM, 1060 M. 12 u. Politiebericht. 12.352.00 Lunchmuziek door het Tri- anontrio. 2.004.00 Aansluiting van de Cinema Royal te Amsterdam. Filmmuziek. Or kest onder leiding van Hugo de Groot. 4.00 Herhaling Italiaansche les door Giovanni Rizzino. 4.30—5.00 Herhaling Fransche les door Marcel Triccot. 5.005.30 Herhaling Duitsche les door Edg. Griinn. 5.307.15 Concert door het AJ^R.O.- orkest. Lida Vorenkamp Langenveld, viool. Egb. Veen aan den vleugel. 7.157.45 Tuinbouwhalfuurtje. .45 Politiebericht. 10.30 Nicuwsber. 8.10 V.A.R.A.-avond, Arb. Zangver. De Stem des Volks, afd. Haarlem, dir. Joh. F. Keja, 13e ceuwsch Kerstlied „Si Dieu vient au monde" en „Le Sommeil de l'Enfant Jesus", van Gevaert (koor- bew.), 16e eeuw se h minnelied „Het was ser te nacht also soete nacht", Duyse ikoorbew. met orgel, door gem. koor). 17e eeuwsch liedje „Er was een maeg- detje zuiver en net" en „Heer Jesus heeft een hofken", Duyse (koorbew. met orgel, vrouwenkoor). Pauze. Cherubini Requiem, Doodenmls in c-moll (gem. koor met begel. van orgel en strijkorkest (Introitus, Graduale, Dies irea. Offer torium, Sanctus Pie Jesu, Agnus Dei). HUIZEN, 1840 M. (na 8 nnr 1950 M.) 12.301 30 KJt.O. Lunchmuziek door het Trio Winkels, onder leiding van P. Lustenhouer. 3.00400 Kinderuurtje. J. Suerinck, Ria Mulder en mej. Leeflang. 7.00—7.45 Hollandsch, D. G. C. van Ringelestein, Utrecht. 7.458.30 Sociologie, Prof. Aengenent 8.30—11 00 Het K R O.-tio (W. La- ghuwitz, viool, B. Pelzer, cello, F. Bos- hart en mej. J. Boele, alt). Spreker: Pater A. Bergman, O.P., over: Christus en de Levensgoederen. DAVENTRY, 1600 M. en LONDEN, I.202.20 Dansmuziek. 3.50 Dansmuziek en variété. 5.35 Kinderuurtje. 620 Radiokwartet en P. Byrne, ba riton. 6.50 Tyds., weerber., nieuws. 7.05 Radio-kwartet. 7.20: Lezing: That Week. 7.35 Pianosonaten van Haydn. 7.45 Lezing: The cycle and motor- cycleshow. 8.05 Variété. 9.20 Weerber nieuws. 9.35 Voorlezing uit „Alchemy and Warvegetation." 9.55 Lichte muziek. Werken van Paul Lincke onder zyn pers. leiding uitge voerd door het radio-orkest A. Rees, bariton; D. Bennett, sopraan. 10.5012.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS". 1750 M. 10:50—11— Muziek. 12.502.10 Orkestconcert. 5.055.55 Dansmuziek. Homonyme Jazz. 8.5011.20 Ooncert. Orkest Jazzband en solisten. LANGENBERG, 469 M., MUNSTER, 243 M. en DORTMUND 283 M. 12.301.50 Orkestconcert. 3.204.10 Declamaties door Irene Riesch. 4.505.50 Vesperconcert. 6.40—7.20 Uit eigen werken door J. Wincbler. 7.50 Vrooiyke avond. Daarna tot 11.50 Dansmuziek. KöNIGSWUSTERHATJSEN 1250 M. II.207.05 Lezingen en lessen. 7.50 Orkestconcert. B. Kiurina, so praan; C. Bronsgeest, bariton. 9.5011.50 Dansmuziek. HAMBURG 395 M. 3.35 Vrooiyke middag. 5.20 Orkestconcert. 7.20 Mandolineconcert. Daarna tot 11.10 Dansmuziek. BRUSSEL, 509 DL 5.20—6.20 Dansmuziek. 8.3510.35 Concert. Orkest en solisten VOOR DE KINDEREN. Terwij! dc honden vechten, zijn de twee ,muis# jes naar hun kostbaar divankleed geslopen. Paar gaan ze cr mee aan den haal; loop je niet dan hel) je niet! Voor John en Mocstata het vechten zat worden, moeten zij veliig uit het gezicht zijn. Wat hebben Snuffcbraag 'u Knagelijr.tje schik als ze eindelijk in veiligh id zijn. Heb ben we dien bond niet fijn te pakiccn genomen! jubelt Knaag. En Snuf lachtHij wilde liet kleed zeker aan zijn baas brengen. Nu, dat valt hem niet mee.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 16