K 11 BINNENLAND, HANDELSBLAD RADIO-PROGRAMMA NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE f haarlem's dagblad dinsdag 1 nov. 1927 de philips fabrieken te eindhoven. IThans 10.000 beambten en arbeiders. enkele merkwaardige cijfers Maandagmiddag trad de tienduizend ste arbeider by de N.V. Philips Gloei lampenfabriek te Eindhoven in dienst. De heer A. F. Philips directeur der N.V., sprak de nieuw intredende, den heer B. Clement toe en stelde hem daarna een envelop met inhoud ter hand. By de gebeurtenis waren onder meer aanwezig de he eren C. Zaalberg, directeur-generaal van den Arbeid, af ge vaardigde door den minister van Arbeid en de burgemeester van Eindhoven met de vier wethouders. De heer Zaalberg complimenteerde den heer A. F. Philips en zijn mede werkers. De Burgemeester van Eindhoven deel de den heer A. F. Philips mede, dat de gemeente hem met een gedenkpenning naar aanleiding van het tot slandko- men der radio korte-golfverbindlng Ne derland—Indië wilde begiftigen en te vens met een eerste exemplaar van een ontworpen gemeen tevlag. Maandagavond heeft de heer A. F. Philips voor de microfoon van den Phi- lipszender een rede gehouden, die ook door Hilversum is uitgezonden. Spr. me moreerde de geschiedenis van de zaak. Hy deelde daarby onder meer mede, dat ln 1895 de zaak maakte 500 lam pen per dag en thans 250.000. In den oorlogstUd is besloten een glas fabriek te bouwen. Thans wordt ge werkt in de glasfabriek met 12 ovens, die meer dan 300.000 glasballons per dag maken. Later werd ook Argon gas gefa briceerd en er kwam by de zaak een cartonnagefabriek. Naast electrische gloeilampen aldus spr. verder, werd in 1918 de fabricage van radiolampen ter hand genomen. In dit artikel nemen wU thans de eerste plaats in Europa ln. De radio af deelin gen hebben zich de laatste jaren zoo uitgebreid, dat reeds 40 pet. van ons ge- heele personeel hierin is te werk ge steld. Voortgaande trad spr. in byzon- derheden omtrent de sociaal econo mische zyde van het bedrijf. Hy deelde onder meer mede, dat gesticht Is een pensioenfonds voor beambten en arbei ders, zoowel als voor him weduwen en weezen. In de polikliniek wordt gratis hulp verleend; zieken worden ook aan buis bezocht, terwijl het geheele gezin van deze gratis hulp kan profiteeren. Gebouwd werden circa 1300 beambten en arbeiderswoningen die tegen lage buur zijn verkrijgbaar. Het plan is verder nog een vyf a eeshonderd woningen te bouwen, wan neer de regeering hierbij de hand wil reiken ter bestrijding van de werkloos heid. Voorstellen hieromtrent werden reeds door de N.V. gedaan. Er werd een sportpark aangelegd en een studiefonds werd gesticht, waardoor begaafde kin deren van de beambten en arbeiders in staat worden gesteld hun studiën voort te zetten. Voor het onderwys werd verder veel gedaan. Aan het einde zij ner toespraak zeide spr. Nog enkele cijfers wil ik u noemen: In 1891 werd begonnen met 30 arbei ders. in 1895 bedroeg dit getal 42, in 1900 400, in 1915 3100, in 1925 8100, en thans is voor onze industrie het histori sche moment gekomen dat de 10.000ste man zyn intrede gedaan heeft in onze fabriek. In al onze dochterondernemin gen te zamen c.a. 7000, dat maakt 17.000 beambten en arbeiders in totaal. Alvorens te eindigen kan lk niet na laten het Nederlandsche Volk te danken voor het vertrouwen, dat het heeft ge toond in de fabrikaten van onze Ven nootschap en voor den voortdurenden steun, dien wy hebben mogen ontvan gen; terwyi hier tevens zeker op zyn plaats is een woord van har tel ijken dank voor de groote toewyding, zoowel van het boogere, als van het lagere per soneel, dat heeft geholpen, onze Ven nootschap tot den tegenwoordlgen bloei op te voeren. Het cijfer van 10.000 beambten en ar beiders (-sters) in onze fabrieken in Eindhoven zal voor ons allen een spoor slag zyn, op den Ingeslagen weg voort te gaan en rekenen wy dan ook voor de toekomst weer op den steun van ons eigen vaderland!" de werkloozen- agitatie. SAMENWERKING N. A. S. EN N. S. V. Wij ontvingen het volgende pers- bommunlqué: Op Vrydag 28 October had een be spreking plaats van de Dagelijksche Be sturen van N.A.S. en N.S.V. over de werkloozenagltatie en actie en om ge meenschappelijk optreden van de beide revolutionnaire vakcentrales te verkrij- gen. Vastgesteld werd, dat permamente sa menwerking in een gemeenschappelijke commissie doorgevoerd kan worden, die tot lokale samenwerking in de verschil lende plaatsen zal leiden. In een nader te formuleeren gemeen schappelijk program van eischen zal de nadruk gelegd worden op practische concrete pui)ten van werkverruiming, werkverschaffing, ondersteuning en de voorwaarden van binnenlandsche emi gratie e.d. Omdat in het verleden in de ge woonlijk in het Winterseizoen optreden de losse W A.C.'s het positieve werk te veel op den achtergrond raakte, be paalden zich deze comités te veel tot louter agitatorischen arbeid, hetwelk beslist onvoldoende geacht moet worden in een periode waarin de werkloosheid een geheel ander karakter aanneemt en gich veel permanenter laat gelden. ernstig ongeval. BEIDE BEENEN AFGEREDEN. Te Rotterdam heeft op het terrein van de N.V. Machinefabriek en Scheeps werf P. Smit Jr. aan den Krec-kweg een droevig ongeluk plaats gehad.. De 24- jarige schilde C. L. kwam doordat hy vlug wilde oversteken te vallen, ter- wyi juist een kraan kwam aanryden. De beide beenen van L. werden afge reden. In zorgwekkenden toestand is de schilder naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. de unificatie der sociale verzekering. HOE STAAT HET MET DE PLANNEN? Aan het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over de Begrooting van Arbeid voor 1928 is het volgende ont leend: Vele leden vroegen, hoe het met de plannen tot unificatie van de sociale verzekering staat-. Eenige leden achtten het gewenscht, de uitvoering van de verzekering in handen van één lichaam te leggen. Van verschillende zyden werd aange drongen op een spoedige indiening van een ontwerp-Ziektewet. Een aarftal leden drong aan op een organisatie als is aangegeven in de Proeve Posthuma Kupers met premievrije uitkeering van 80%. Verscheidene leden achtten het nood zakelijk, dat de onbemiddelde ouden van dagen van 65 jaar of ouder een uit keering van f 3 per week genieten. Sommige leden drongen aan op wijzi ging van art. 33 der Invaliditeitswet, opdat ook zy. die reeds den leeftijd van 35 jaar hebben bereikt, in de verzeke ring kunnen worden opgenomen, zonder dat ibijstort-ing noodzakelijk is. An dere leden waren hiervan niet over tuigd. Gevraagd werd, wat bedoeld wordt met de zinsnede ln de Troonrede be treffende wyziging van de Invaliditeits wet. Sommige leden drongen aan op een wijziging van de ouderdomsverzekering waardoor het mogelijk zal worden dat reeds gestorte premiën by overlijden van verzekerde vóór het 65ste levens jaar voor de nabestaanden niet geheel verloren gaan. door autobus aan gereden. VADER VAN TALRIJK GEZIN GEDOOD. Zondag had op den weg Lottum Broekhuyzen een aanryding plaats tus- schen een autobus van den heer Kuypers en den heer C. K. uit Velden, die per rijwiel in de richting Tienraay reed. Enkele oogenblikken na de aanrijding overleed de wielryder aan de gevolgen. De heer K. is vader van een groot gezin. HET VRAAGSTUK DER POKKEN- INENTING. In de jongstverschenen aflevering van het Ned. Tydschrift voor Geneeskunde komt een uitvoerige studie voor van dr. J. Th. Terburgh, hoofdinspecteur van de Volksgezondheid over de epidemio logie van de postvaccinal encephalitis in Nederland. In hoofdzaak wordt door de uitkoms ten van deze studie de meening beves tigd, die dr. Terburgh samen met dr. Van BouwdUk Bastiaanse en dr. Bijl het vorige jaar heeft geuit, dat de na inenting met koepokken voorkomende hersenontsteking door een onbekende smetstof wordt veroorzaakt, die ln het lichaam der geënte patiënten en niet in de pokstof aanwezig moet zijn geweest tydens de inenting. Het volgende staatje geeft het aantal waargenomen gevallen: 1923: 1 Vóór 1 Aug. 1924 4 Van 1 Aug. -24—1 Aug. ^5 38 Van 1 Aug. '251 Aug. "26 29 Van 1 Aug. *26—1 Aug. *27 52 Van 22 Aug.heden 5 Deze laatsbe vijf gevallen zyn voor gekomen na Inenting met de nieuwe „steriele" koepokstof. In de maanden November en December is op 70.164 en tingen geen enkel geval waargenomen, daarentegen in de maand Maart op 183.763 entingen 44 gevallen. Het volgende staatje geeft de leeftij den aan, waarop de ziektegevallen zyn waargenomen: Aant. gevallen. Vaccinaties. 0 Jarigen 1 27.405 1—2 (3) jarigen 42 197,258 (3) 4, 5 en 6-jarigen 79 253.423 712-jarigen 7 35.345 Verder biykt het, dat de ziekte meer op het platte land dan in de steden voorkomt en dat in een gemeente, waarin een geval is waargenomen, vaak nog een tweede of derde geval later voorkomt. De gevallen zijn voorgekomen na het gebruik van alle drie in Nederland ver vaardigde koepokstof soorten; nl. die uit Amsterdam, uit Rotterdam en uit Gro ningen. Van een verband tusschen de sterkte der pokstof-reacties en het voor komen der ziekte bleek niets. In een mededeeltng in hetzelfde tijd schrift bestrydt prof. Aldershoff, direc teur van het Rijksserologisch Instituut te Utrecht, de meening van prof. Gor ter en dr. Van Nederveen, dat het vac cinevirus zelf de oorzaak zou zyn van de encephalitis. Er is niets gebleken van een verband tusschen de sterkte der reactie op de plaats van inenting en het voorkomen van encephalitis. begrooting van arbeid. BESCHOUWINGEN OVER HET BELEID VAN DEN MINISTER. Biykens het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over de Begrooting van Arbeid werd van verschillende zijden uiting gegeven aan een gevoel van groo te onvoldaanheid over het beleid van den minister en geklaagd over de on vruchtbaarheid van zyn bewind. Reeds by de behandeling van de begroobing voor 1927 bleek van ernstige ontstem ming by vele leden der Kamer over het klaarblykelyk gemis aan een doelbe wuste politiek by deze bewindsman, over het ontbreken van een werkpro gram voor den eerstvolgenden tyd en over het gemis aan inzicht ln de wyze waarop aanhangige problemen tot een oplossing zouden kunnen worden ge bracht. Men was toenmaals vrij algemeen van meening dat by die kritiek in aanmer king moest worden genomen de korte tyd, gedurende welken de minister aan het bewind was, zoodat een defini tief oordeel niet mocht wor den geveld. In de memorie van ant woord meenden vele leden een ietwat krachtiger en socialer geluld te kunnen beluisteren dan de minister tot dusver had doen hooren en men had hoop, dat de aanvankehjk ongunstigen indruk omtrent het optreden van dezen mi nister ten slotte zou worden verzwakt. Deze verwachting is evenwel niet in vervulling gegaan. Integendeel, de in druk ls versterkt, dat deze minister niet by machte is het omvangryke en gewichtige departement, dat aan zyn zorgen is toevertrouwd, te beheeren, al wilde men gaarne erkennen, dat hy van goeden wille is. De minister mist, zoo werd betoogd, de kracht tot regeeren en verliest zich in bespiegelingen en overwegingen. In dit departement behoort een man van de daad het departement te behee ren, niet iemand die te weinig practi- schen zin heeft om te doen wat de tydsomstandigheden vragen. Sommige leden verklaarden daarom, dat hun in deze omstandigheden de lust en de moed tot opbouwende kritiek ontbraken. Hoewel zy niet twijfelden aan den yver van den minister, achten zy hem tot behooriyk opbouwend werk niet in staat. Andere leden achten de kritiek op het beleid van den minister overdreven en onbfflyk." Men meet niet vergeten, dat het beleid van dezen minister gezien moet worden in het licht van de finan- cieele omstandigheden, waarin het ryk eenige jaren verkeerd heeft en van de vele moeilijkheden, waarmede het Ne derlandsche bedryfsleven te kampen had en heeft. Dat deze minister huiverig is de in diening van wetsontwerpen te bevorde ren die nieuwe lasten op het bedrijfs leven leggen, moet, naar het oordeel der hier aan het woord zynde leden, in zijn crediet worden geboekt. De Kamer zal zich moeten gewennen aan de gedachte, dat de groote oogst aan sociale vooruit zichten door 's ministers ambtsvoorgan gers inzonderheid door minister Aalber- se. is binnengehaald en dat eenige rust voor het bedryfsleven geen nadeel be- teekent. de s. d. a. p. EEN BUITENGEWOON CONGRES. Blijkens het verslag ln Het Volk van de Zaterdag gehouden vergadering van he Partybestuur der S.D.A.P., was van den heer Henri Polak een brief inge komen waarin hy mededeelt ingevolge verzoek van het Partybestuur, terug te komen op zijn oorspronkelijk voornemen om reeds nu te bedanken als voorzitter van de party en zich bereid verklaart als zoodanig aan te blijven tot het as. buitengewoon congres. Ten aanzien van de reorganisatie in de leiding van het dagblad Het Volk, werd geconstateerd, dat de politieke leiding geheel bij den heer Ankersmit blijft en dat van eenige koersverandering geen sprake is. De voorgenomen reor ganisatie betreft uitsluitend de tech nische en administratieve belangen van de courant. Omdat evenwel, zoo meldt het ver slag verder, verandering wordt bedoeld in de bevoegdheden van den door het congres benoemden hoofdredaceur, is het noodzakelijk dat het congres der partij, in de gelegenheid wordt gesteld deze aangelegenheid te beslissen. Aan gezien het de bedoeling is de nieuwe regeling te laten ingaan met 1 Januari 1928, heeft het partijbestuur besloten een buitengewoon congres byeen te roepen op 17 en 18 December as. Het partybestuur stelt, behalve dit punt, op dit congTes aan de orde een voorstel tot benoeming van een bezol digd voorzitter en een voorstal tot in voering eener nieuwe contributierege ling. Het congres zal dus een huishou delijk karakter dragen en enkel aan deze interne partij-aangelegenheden zyn gewyd. het voor hem nood lottige portret. HOE EEN INBREKER WERD OPGESPOORD. Eenigen tyd geleden werd gemeld, al dus de Rotterdamsche correspondent van de Tel., dat was ingebroken by de firma Wolf en Dunlop aan de Oppert te Rotterdam. Er werd toen een bedrag van f 600 gestolen. Bij een onderzoek van de politie was ontdekt dat by een opengebroken kast een portefeuille lag, waarin zich een portret bevond. De dief had vermoede- ïyk een en ander laten liggen. Het gevonden portret bleek te zyn van den zeventien jarigen H. W., die vroeger by de firma Wolf en Dunlop in dienst ge weest is. Deze jongeling is thans te Amsterdam aangehouden. Hoewel hy hardnekkig ontkent, iets van de in braak af te weten, is hij toch ter be schikking van de justitie gesteld. verkiezingen staten en gemeenteraden. NIET MEER IN éëN JAAR? Verschenen is de agenda van de derde vergadering van den Party raad der R.K. Staatsparty, die 25 en 26 Novem ber te Utrecht zal worden gehouden. Onder de voorstellen, die aan de orde zullen komen, vinden wij er een van de R.K. Rykskieskringorganisatie Tilburg, om het Partybestuur uit te noodigen er bij de Regeering op aan te dringen, dat in de toekomst de verkiezingen (candi- daatstelling) voor de Provinciale Staten en de Gemeenteraden niet meer ln een en het zelfde jaar worden gehouden. Het Partybestuur zou willen aanraden aan he Partybestuur op te dragen deze aangelegenheid te onderzoeken en daar over een gemotiveerd oordeel uit te spreken. Daarop kan dan later een be sluit worden genomen en de weg wor den ingeslagen, welke voor den Party- raad zoo noodig op dit stuk wijziging te verkrijgen. erfpachtscanon voor arbeiderswoningen. HOE B. EN W. VAN AMSTER DAM OORDEELEN. In de Memorie van Antwoord op het afdeeliwgsverslag van den gemeente raad over de gemeentebegrooting voor 1923 verklaren B. en W. van Amster dam dat zy het niet in overeenstemming met de ten aanzien van de grondpoli- tiek gevolgde beginselen achten den erfpachtscanon voor arbeiderswoningen beneden den kostenden prys te stellen. Wanneer, merken zij op, by een erf pachtscanon, vastgesteld overeenkomstig bedoelde beginselen, de huren der wo ningen zok hoog worden, dat zy bui ten het bereik vallen van de gezinnen, waarvoor zij bestemd zyn, dan zal een eventueele tegemoetkoming moeten wor den gegeven in den vorm van een toe slag op de huren. Niet juist is, dat de canon voor gronden, waarop arbeiders woningen worden gebouwd, hooger ls dan die voor gronden, waarop geen ar beiderswoningen komen. echtpaar door kolen damp bedwelmd. HUN TOESTAND ZORGWEKKEND. Uit Zaandam wordt aan Het Volk gemeld: Zondagmiddag kwam een schoonzoon van de familie Snijdood, Dampad, aam een gesloten deur en ging weer heen, omdat hij meende, dat de familie aan den wandel was. Toen hij evenwel om vyf uur in den avond dit bezoek her haalde en de deur nog gesloten vond, vertrouwde hij deze langdurige afwe zigheid niet en waarschuwde de politie. Deze heeft de deur toen opengebroken en vond den man en de vrouw te bed, v-rgiftigd door kolendamp. Onmid dellijk werd geneeskundige hulp inge roepen en de patiënten naar het zieken huis Parkstraat vervoerd. Daar bleek dat de levensgeesten nog niet waren ge weken. Evenwel wordt voor hun leven gevreesd, daar de beide slachtoffers niet alleen den geheelen. nacht, maar zeer waarschynlijk ook het grootste deel van den Zondag den kolendamp hebben ingeademd. corruptie in het gasbedrijf. Tc Edam. De Raad der gemeente Edam besloot onlangs den directeur van het gasbe drijf in zyn functie te handhaven, daar uit een accountantsrapport de waarheid van beschuldigingen van den heer Van der Stel niet bleek. Drie raadsleden vroegen aan Ged. Sta ten om een onderzoek, eventueel vernie tiging van het raadsbesluit. Thans stelt naar wy ln De Tyd lezen, de Justitie een onderzoek in. Te Zaltbommel. Onder de gasdirecteuren, die de heer v. d. Stel had beschuldigd, kwam ook voor de directeur te Zaltbommel. Een der raadsleden heeft B. en W. nadere inlichtingen gevraagd. De voorzitter van den gemeenteraad heeft geantwoord dat B. en W. een onderzoek zullen In stellen en den Raad den uitslag daar van zullen mededeelen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regel. Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. ALLE soorten advertenties worden zonder prijsverhooging aangenomen 22 bij het Bijkantoor Handelsblad (Wensing's Alg. Advert.-Bureau) tempeliersstr. 32 Telefoon 10209 de coevorder middenstandsbank. een strafvervolging. Uit Assen wordt aan Het Volk ge meld: In aansluiting op ons bericht betref fende het rapport der curatoren in het faillissement van de Middenstandscre- dietbank te Coevorden, waaruit bleek, op welke onverantwoordelijke wijze on gedekte credieten waren gegeven, kun nen wij thans mededeelen, dat door de justitie te Assen thans een strafvervol ging tegen de directie is ingesteld in verband met het verleenen van cre dieten en de ontstane tekorten. de woningpolitiek der regeering. OVER DE OPRUIMING VAN KROTTEN. Aan het Voorloopig Verslag der Twee de Kamer over de Begrooting van Ar beid is het volgende ontleend: Verscheidene leden konden zich niet vereenigen met de wonlngpolitiek, zooals die in den laatsten tijd wordt gevolgd, vooral wat betreft de uitvoering van de financieele paragraaf der Woningwet. Blykens tal van uitlatingen staat de re geering op het standpunt, dat in de be hoefte aan woningen voor normale ar beiders uitsluitend door het zg. particu lier initiatief moet worden voorzien. De hier aan het woord zynde leden betreur den dit starre standpunt ten zeerste, omdat de ondervinding in vele gemeen ten overtuigend aantoont, dat het parti culier initiatief, voorloopig althans, niet by machte is aan de bestaande vraag naar behooriyke arbeiderswoningen te voldoen. De door de regeering te dezen aanzien ingenomen houding houdt ver dere ontplooiing van dit werk tegen. Voorts staat het, zoo betoogden de hier aan het woord zijnde leden verder, voor ieder onbevooroordeeld deskundige vast. dat in vele deelen van het land, met name ten plattelande, in de woningbe hoeften van aanzienlijke groepen arbei ders niet zal kunnen worden voorzien, indien niet op een of andere wyze een byslag in de huur wordt gegeven. Voorts spreken de hier aan het woord zijnde leden het vertrouwen uit, dat de regeering krachtig zou blijven medewer ken aan het saneeren van de woning toestanden door de opruiming van krot ten, in leder opzicht te bevorderen. Zy vertrouwden, dat de hiervoor vereischte voorschotten en bydragen op onbekrom pen wyze door de regeering zouden wor den verleend. Andeer leden konden zich met de kri tiek op de woningpolitïek der regeering niet vereenigen. Zoo wenschten zy o.a. op te komen tegen de verwachting, dat de regeering de voor krotopruiming benoo- digde voorschotten en bijdragen op on bekrompen wijze zou verleenen. Niet dat zy er bezwaar tegen zouden heb ben, indien de regeering zich in bepaal de gevallen wat vrUgcving betoonde, doch het als regel beschikbaar stellen van ruime bedragen voor krot-oprui- ring achtten zij ontoelaatbaar. In vele gevallen zou die vry'gevigheid in hoofd zaak slechts ten goede komen aan de dikwyls bemiddelde eigenaren van die krotten. Strenge toepassing van de Wo ningwet is hier vereischt en indien krot ten niet tot behoorlijke woningen te herstellen zijn, moet onbewoonbaarver klaring worden toegepast. WOENSDAG 2 NOVEMBER. HILVERSUM,.. 1060 M. 12.00 Politieber. 12,352.Lunchmuziek door het trio D. Groeneveld. viool, A. v. Leeuwen, cello, P. Jochemse, piano. 34 Maak het zelf 1 Rubriek van me vrouw SchaakeVerkozen. 6645 Dinermuziek door het Kling ensemble. 7.15—7.45 Gezondheidshalfuurtje door mevrouw dr. Chr. Bader, over Kleu terzorg. 7.45 Politiebericht. 8.10. Concert door het AJ*Jt.O.-orkest o.L van Nico Treep, Renée Regnard, piano. 10.Persber. I.10 Populair concert door het A.N. R.O.-Orkest oJ.v. Nico Treep. Operette programma. HUIZEN, 1950 M. (Na 8 uur 1950 M.) 12.301.30 Concert N.CH.V.. 5.156.15 Kinderuurtje N.CE.V. door Lauren ti us. 7.7.30 Stenografleles. 8.— N.CB.V. Uitzending van uit de Zendingskapel der Herv. Stadszending te Amsterdam. Ds. A. G. H. v. Hoggen- huyze, voorz. Direct. H.S.Z. Ds. W. Limburgh, Herv. Pred. te Amsterdam. Joh. J. van Kerpen, reizend Evange list der HJSZ. Fred. G. Beekman, chr. H.S.Z. MeJ. C. van Hoogenhuyze, mezzo sopraan. F. Hasselaar, orgel. Or.tinv.erp De geestelijke nood der groote stad. DAVENTRV, 1600M. en LONDEN, 361 M. II.20 het Daventrykwartet en Radio dansband. I.202.20 Orkestconcert. 250 Engelsche les. 3J.0 Concert. 3.20 Lezing over Shakespeare. 3.50 Daventrykwartet. 4.05 Lezing. 4.20 Licht klassiek concert. Daventrykwartet en soli «piano, sopraan). 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Daventrykwartet 6.40 Tuinbouwpraatje. 6.50 Nieuws. 7.05. Daventrykwartet. 7.20 Lezing: The care of the teetïh. 6.50 Nieuws. 7.35 Pianosuiten van Bach. 7.45 Lezing Development of mind and character, 8.05 Variété, 8.20 „King David", symph. pslam in 3 deelen naar een drama van Morax. Orkest, koor. E. Suööabay, sopraan D. D'Orsay, alt. L. Gowings, tenor. A. S. ITibberó. 9.50 Nieuws. 955 (Vervolg) Concert. 10.35 Nieuws. 10.4C Actueele causerie. 10.55 Gedichten en muziek. II.20-12.20 Dansmuziek. PARYS „RADIOsPARIS", 1750 M. 10.50—11.00 Concert. 12502.10 o-'^estconcert. 5.05—5.55 T.ioconcert (piano, viool, cello) 8.5010.50 Concert. Orkest en soüs- LANGENBERG. 469 M„ MüNSTER, 241 M., DORTMUND 283 M. 11.2012.15 Declamaties. I.301.50 Kamermuziek (trio en vo cale soil). 4.505.50 Orgelconcert. 7.25 „Der König der dimklen Kam- mer"' van Rabrindranath Tagore. Orkest en koor. Daarna concerto grosso vaa Handel. KÖNIGSWTJSTERHAUSEN, 1250 -M. II.207.05 Lezingen en lessen. 7.20 „Der König der dunklen Kam- mer" uit Langenberg. 95011.50 Dansmuziek. HAMBURG, 395 M. 4.205.20 Dansmuziek. 5.206.20 Orkestconcert. 7.20 Kerkconcert. Vervolgens tot 11.10 Dansmuziek. BRUSSEL, 509 M. 5.206.20 Trioconcert (piano, viool, cello). 8.3510.35 Orfcestconcert INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cl», per regel. 8 accumulatoren Laad- en reparatie-inrichting voor elk fabrikaat. H. N. FISCHER, bakenessergracht 9 HAARLEM TELEF. 140S7 VOOR DE KINDEREN. y 'm-J r i Maar dc duisternis valt en nog altijd weten Snuffelgraag en Knagelijntje geen weg. Dood moe en hongerig kruipen zij in een hoekje, slaan het divankleed om zich heen en vallen spoedig van uitputting in slaap. Dat is al de tweede nacht, dien ze van huis doorbrengen. 's Morgens worden ze gewekt doorAli ben Gesjochte. Bij de snorharen van den Profeet 1 zegt hij, dat zijn zoowaar de telgen van onzen Hofbarbier. Staat op, o jeugdig ges boefte en deelt mij den aard uwer jongste mi - drijven mede....

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 11