„ZILVER "ALPACCA INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 CENTS PER REGEL NED. FILMLIGA. DE TWEEDE VOORSTELLING. In de circulaire die de afdeeling Haar lem der Ned. Filmliga verspreid heeft wordt nog eens duidelijk gezegd wa; de vereenlging eigenlijk ten doel heeft: Het vertoonsn van filmexperimenten die een denkbeeld geven van wat voor uitstrevende kunstenaars wars van de zucht naar grove sensatie van het pu bliek vervaardigen. Natuurlijk kunnen al die films geen meesterwerken zijn. Doch zy zijn uit hoofde van haar ont wikkelingsgeschiedenis van haar bedoe ling de belangstelling van ieder weten schappelijk en artistiek denkend mensch waard. De fouten die die voor uitstrevende regisseurs maken, de mis slagen die zij bij hun eerlijke pogingen om iets anders, iets beters dan de ge wone amusementsfilm te geven, begaan, moet men niet al te streng beoordee- len. De Liga toch is een kr»ng van in- tellectueelen die ais h?t ware de r.ieuwe films willen bestudeeren, genie ten willen het schoone wat zij daarbij ontmoeten, en waardeeren toch, de ar tistieke poging die ten grondslag ligt aan zelfs minder goed geslaagde mo derne films. Men kan zich zeer goed in denken, bjji oorbeeld dat velen de film Entr'acte niet hebben kunnen genieten. En het is ons bekend dat er in het bestuur der Liga geen eensgezindheid bestond over de vraag of dit werkje al dan niet opgeveerd moest worden. Ten slotte was de meerderheid vo.>r opvoeren, omdat zij het strijdig tegen de princi pes van de Liga vond een film die groot meeningsverschil zou uitlokken of waar deering of afkeuring, te weren. De Liga toch, wil er- volledig denkbeeld geven van wat er geschiedt in de studio's in het buitenland. Naar wij vernemen heeft de afdeeling Haarlem thans een 170-tal leden. Het behoeft geen verwondering te wekken dat in den tijd van eenige weken zich gsen honderden inwoners v_n Haarlem en omstreken hebben opg'geven. De sprong van de bioscoop raar de Liga is een vrij groots. De programma's die de Liga geeft, stellen eischen. Toch is het vreemd dat op omstreeks 110.000 inwoners geen 200 mensehen te vinden zijn die mee willen helpen aan het bereiken van het doel dat de Liga zich stelt. Het ledental ls om het finan cieel budget sluitend te krijgen nog te klein. Nu iets over het programma. De heer J. Pfersich opende de bijeen komst. Hij dankte den componist Hans de Bock, die evenals de vorige maal de films begeleidde. De Bock heeft „En Rade" indertijd voortreffelijk op het eerste gezicht geaccompagneerd. Nu was de pianist bij ..Rien que les heures" ge bonden aan de speciale partituur, die fcy onberispelijk vertolkte. De eerste film was een zeer belang rijk modern reclamemiddel voer de ten toonstelling op cinematografisch en fo tografisch gebied die indertijd te Ber lijn is gehouden. De totaal indruk dien men van zoo een gebeurtenis krijgt is op een betrekkelijk klein aantal meters celluloid vastgelegd. De beelden schieten door elkaar heen. Hier dringt zich een scène uit de Nibelungen aan ons op, daar een tafereel uit het „Kabinet van Dr. Caligari". Alle mogelijke phasen uit het filmbedrijf zijn kris kras door elkander op suggestieve wijze in t zwart wit en grijs verwerkt. En ten slotte doemen boven een roteer ende filmtrommel de letters van net woord .Kopho" op, en maken zich uit de gereglementeerde chaos de woorden „Da musst zur Kipho gehen" los. Deze korte film was werkelijk een mooi staaltje van zelfstandige filmkunst. Cavalcanti wiens werk op de vorige matinee ten deele was vertoond stond nu volledigheidshalve nog eens op het programma, met „Rien que les heures". Een groote film die in een aantal tafe- reelen die onderling niets met elkrnder te maken hebben het innerlijk van een wereldstad bedoelen weer te geven. Cavalcanti is de man van het détail. En in het bijzonder voor het detail van de ellende. Zijn scherp ooo speurt tot 'in het oneindige na uit welke nietige be- sranddeelen de groote tragiek van de wereldstad is opgebouwd. Eii als zijn toeschouwers geen geduld genoeg heb ben ora zijn langzame tocht door het snelle leven van één dag te volgen, dan komt dit misschien omdat Cavalcanti te dikwijls in herhaling treedt. Natuur lijk heeft dit werk zijn zwakke punten. Meer nog dan „En rade". Doch het vertoont hoogtepunten die bewijzen dat de totaal andere richting, waarin Caval canti gaat dan de gewone, tot een schoon en zuiver resultaat heeft ge voerd, zonder dat concessies werden ge daan aan den smaak van het groote publiek. De ouderwetsche film, die om de te genstelling te demonrireeren, vertoond werd had veel succes. .De vergiffenis van grootvader" ligt in den afgror.d van vergeteldheid. Want na 1906 heeft de filmtechniek geweldige sprongen ge maakt. Heeft m^a in 1906 tranen ge stort om deze filmtragedie? Wis en ze ker! Nu werd er braaf om gelachen! Na de pauze werd een journaal ge draaid. Een bloemlezing van goede fragmenten uit andere Journalen. De opmerking werd gemaakt dat men der gelijke films ook in de bioscopen ziet. Zeker. Doch de Liga heeft óók ten doel herhalingen te geven van wat goed was in de bioscooptheaters. Geëindigd w«rd met Entr'acte. Van Réné Cl2ir en Picabia. Een revclu- tionnaire poging van twee Jeugdige Franschen, die in hun losbandige over moed misschien te ver gingen. De hee- ren wilden door alle regel en alle maat op den kop te zetten, door te breken met alle sleur eens iets heel anders ge ven dan. Hollywood. Er waren er onder hei publiek die dit aanstellerig vonden, anderen die er toch iets in zagen, iets van ongelimiteerde opstandigheid tegen alle conventies. Zooiets als dada. Hoe het ook zij, de Liga heeft het werkje vertoond omdat zij een volledig overzicht wil geven van wat in de werk plaatsen van de voorhoede geschiedt. GEMEENTELIJKE SUBSIDIES. VOORGESTELDE VERHOO GINGEN. In verband met de annexatie worden door B. en W. verhoogingen van subsi dies voorgesteld. B en W stellen voor om de volgen de subsidies te geven: RK. vereenlging tot bescherming van meisjes ..St. Martha" 150»). (Voor 1927 was 1000 uitgetrokken). RK. Vrouwenbond ten behoeve van da instelling d:r Jullanazusters. voor hun verzorging bij ziekte der huisvrouw l-óOO. (Voor 1927 was 1000 uitge trokken, maar Schoten gaf ook 600). HET VERPLICHTE ZEVENDE LEER JAAR. De heer Albarda had den waarnemen- den minister van Onderwijs gevraagd hoe het gaan zal met het wetsontwerp tot invoering van de leerverplichting voor het zevende leerjaar tijdens hec ziekteverlof van den minister van On derwijs? Minister Kan, de waarnemende Mi nister van Onderwijs, heeft geantwoord: Van een minister, die gedurende de ziekte van een ambtgenoot, tijdelijk diens Departement beheert, kan, naar de meening -an den minister, niet ver wacht worden, dat hij een ontwerp als het onderhavige, dat nóch eenvoudig, noch urgent is, met de Staten-Ger.e- raal behandelt. DE DIEFSTAL IN EEN CAFé In verband met den diefstal van 35 uit een portemonnaie in een café aan de Korte Heerenstraat gepleegd, zijn als verdacht van heling van geld aangehou den R. en De B.. beiden ts Haarlem, die hebben bekend. AANGEHOUDEN In October werd by de politie aan gifte gedaan dat uit een winkel in de Holstelnstraat eenige portefeuilles en portemonnaies werden ontvreemd. In verband daarmede is Zondag aangehou den H. W. G., schilder te Haarlem", die deze voorwerpen heeft verkocht. Hij kon de herkomst niet opgeven. IN HUURKOOP GEKOCHT EN DAN VERKOCüT. Zaterdagavond werd door de politie aangetroffen L., die in het bezit was van wollen dekens. Bij onderzoek bleek, dat die dekens en nog enkele andere, te zamen 8 stuks, en nog 3 tafelklee- den bij winkeliers in huurkoop werden gekocht en onmiddellijk verkocht. L. is aangehouden en als verdach' van he ling zijn in arrest gesteld P. G. v. d. B en J. J. H. DE GLADHEID. VERKEER VEEL VERTRAGING Door den ijzel waren de straten van morgen glad. De voetgangers moesten voetje-voor- voetje loopen om niet te vallen. Ook voor de wielrijders was het oppassen. Velen zijn geslipt en hebben onzacht kennis gemaakt met de straatsteenen. Het autobusverkeer was geheel in de war. Vooral in de richting Haarlem— VelsenIJ muiden. Verschillende auto's raakten door de gladheid van den weg af. Een melk auto uit de richting Haarlem komende, draaide nabij Meervllet te Velsen ge heel om en kwam zoodoende met den kop weer in de richting Haarlem te staan. Op dezelfde plaats reed een luxe auto achteruit van den weg af. Deze moest met behulp van een anderen auto weer op den weg worden ge trokken. Bij de voornaamste tramhaltes werd zand gestrooid. De gemeeniereiniging ging dade lijk nadat de ijzel begon met zes auto's waarachter machines bevestigd waren, de stad in om zand en grint te strooien. Het tram en treinverkeer ondervond ook vertraging. Over het treinverkeer leest men el ders in dit nummer nadere bijzonder heden. Autobus omgeslagen. Men seint ons uit IJmuiden: Hedenmorgen is wegens de gladheid op Ge Havenkade een Katwyksche auto bus omgeslagen. Eén der inzittenden kreeg een snijwond aan een zijner han den tengevolge van het breken van een ruit. De overige passagiers bleven ongedeerd. VELSEN. EEN ARBEIDSBEURS. Door het gemeentebestuur van Velsen is aan de diverse vakorganisaties hun meening gevraagd omtrent een even tueel op te richten arbeidsbeurs in de gemeente Velsen. Reeds verschillende malen moet hiertoe, vooral van de zyde der hoofdarbeiders aandrang zijn uitge oefend en deze aangelegenheid werd cok reeds eenige malen in den Raad ter sprake gebracht. De antwoorden die reeds binnengeko men zijn geven het sterke vermoeden, dat de vestiging eener arbeidsbeurs in deze gemeente niet ver meer zal zijn. ERNSTIGE TREINVERTRAGING. Geen electrisch treinverkeer Amsterdam-Rotterdam. VOEDINGSDRADEN GEBROKEN. De zeer zware ijzel, die wij sinds Zondagavond te verduren hebben, heeft het electrische net van de spoorwegen tusschen Amsterdam en Rotterdam da nig in de war gebracht. Oj verschil lende plaatsen had de ijzel ton ge volge. dat er geen stroom op de voe dingsdraden kwam. Daardoor kanden de treinen, althans de electrische, noch uit Rotterdam, noch uit Amsterdam vertrekken. Om elf uur hedenmorgen was er te Amsterdam r.og geen enkele electrische trein binnengekomen. Wel waren enkele treinen voortgetrokken door een loco motief van Amsterdam vertrokken, maar deze kenden niet ver kernen, doordat op verschillende plaatsen eenige voe- dingsdraden waren geknapt. Nabij Warmond was een draad gebro ken. die op beide sporen terecht kwam. zoodat de geheele spoorbaan werd versperd, en ook de stoomtreinen daar niet verder konden. Tot overmaat van ramp brak van morgen ook een voedtngsdiraad van Delft en Den Haag, zoodat de in Rot terdam ingelegde stoomtreinen van Delft niet verder konden rijden en een lange file van spoorwagens op de spoor baan moest blijven staan. Om elf uur vanmorgen was nog geen enkele verbe tering in het verkeer aangebracht. Op het Centraal-Station te Amster dam was het abnormaal stil. De meeste reizigers, die in de rich ting van Rotterdam moesten vertrek ken keerden nadat zU vernomen had den, dat zij slechts met groote vertra ging hun plaats van bestemming kon den bereiken, naar het loket terug om hun geld terug te ontvangen. Onder leiding van den stationschef, den heer Muller werd hedenmorgen in allerijl een noodregeling gemaakt, om een, zy het dan gebrekkig, verkeer tusschen Amsterdam en Rotterdam mogelijk te maken. De treinvertraglng heeft natuurlijk in verschillende bedrijven hier ter stede ongemak veroorzaakt. Werklieden die van elders komen om hier te werken, kwamen natuurlijk veel te laat. De autobusdienst Haarlem—Leiden heeft van de stagnatie in hst treinver keer geprofiteerd. De autobussen wer den bestormd. Vele extra-diensten wer den ingelegd. De E.S.M. had byna geen vertraging gehad. Omdat die dienst intact was, konden de menschen die uit Haarlem naar Amsterdam moesten en uit Am sterdam naar Haarlem, nu de trein hen niet kon vervoeren, van de E.S.M. ge bruik maken. Een kijkje aan het Haar- lemsche station. Niet zoodra had een Haarlemsche fir ma ons telefonisch medegedeeld, dat er blijkbaar geen treinen uit Rotterdam aankwamen en had bovendien een onzer abonnés ons verteld dat hij al een hee- len tijd zat te wachten op menschen uit Lelden, die maar niet kwamen of wij gingen naar het Haarlemsche station, om te informeeren hoe het met de ver binding met Rotterdam stond. „Jawel", zei ons de stationchef, „dat is wel juist. Uit Rotterdam is geen trein binnengekomen en de verbinding met Amsterdam en de treinenloop naar Rotterdam worden zoo goed mogelijk onderhouden. Bijzonderheden kan ik u niet geven. Ik weet er niets van. Maar er wordt nu ieder oogenblik een trein uit Rotterdam verwacht". Ieder oogenblik.... wy wachtten. Dat gesprek met den chef had te on geveer 11 uur plaats en om half 12 on dervroegen wij nog eens een der stations opzichters. Wanneer de trein kwam? .,'k Wou dat ik het zelf wist", zei hij. „Springen die draden zóó maar?" „Ja, met de kou schijnen ze te krim pen en als er dan spanning op komt springen ze". Wij wachtten. Intusschen konden wij constateeren dat inderdaad het stationspersoneel alle mogelijke moeite deed om den toestand te blijven beheerschen en den treinen loop met stoomtrelntjes en met een en kelen electrischen trein uit Amsterdam, die dan weer retour ging. gaande te hou den. Een buitengewone drukte van wach tende reizigers heerschte aan het sta tion dan ook niet. Tegen twaalf uur vroegen wy nog eens weer aan een anderen beambte. „Hij kan ieder oogenblik binnenko men!" Wy wachtten nog maar wat. En ja, eindelijk, te 12.10, daar kwam uit de richting Rotterdam een electri sche treinmet een locomotief er voor! Hij was stampvol Er zaten heel wat jongelui in, die een luid hoera aanhieven, toen zij het Haar lemsche station binnenreden. Wij klampten een der reizigers aan: „Welkom te Haarlem!" „Dank u. Zegt u dat wel! Van morgen om 6.32 uit Rotterdam vertrokken en nu al te Haarlem!" „Een voorspoedige reis!" „Zegt u dat alweer wel! Natuurlijk mijn aansluiting naar Den Helder ge mist. En al dien tijd in den trein ge zeten!" „Kan u er dan nergens uit?" „Nergens. Het ding stopt telkens, wel 100 keer hebben we stilgestaan, maar telkens niet aan stations". ..Wat is er dan eigenlijk gebeurd? Eer. draad gebroken?" Hij haalde de schouders op: „Ik weet het niet. Maar ik weet wel, dat ik nu een kop koffie ga drinken. Dag meneer!" „Dag meneer". Vele reizigers waren inmiddels uitge stapt en hadden het station verlaten. Zy werden spoedig vervangen door rei zigers voor Amsterdam. Maar niet bui tengewoon veel. De locomotief had nu haar plicht ge daan en kon gaan; de trein zou op eigen electrische kracht verder ryden. 't Was een dubbele trein, van 10 wagens. Nauweiyks was hy op gang ge gaan, onder oorverdoovend hoerageroep van de Jeugdige passagiers (ls er wel een tweede volk dat dergeiyke teleur stellingen des levens en der spoorwegen zóó opneemt?) of hü stond weer stil. Emotie! Zou hy niet verder kunnen? Zou de stoom toch weer te hulp moeten komen? Maar neen. eindeiyk, te 12.20 zette de trein van 6.32 uit Rotterdam weer onder een luid hoera en onder heftig vonken geknetter by een beugel toch koers naar Amsterdam! Hoe het hem onder weg vergaan is? Laat ons hopen: goed! En laat ons ook hopen dat met de naderende koude dergeiyke grapjes niet meer gebeuren en dat niet bewaarheid wordt wat ons iemand met het oog op de electrische tractie in den winter zei- de: „Dit is het begin van de ellende!" Uit Amsterdam. Men seint ons uit Amsterdam: Om het uur werd een stoomtrein van het Centraal Station gezonden in de richting Rotterdam, doch verder dan tot Haarlem kon zulk een trein het niet ha len. De Parysche D-trein, die om 9 uur uit Amsterdam was vertrokken, werd van Leiden uit geleid langs Woerden en Gouda, om zoo met groote vertraging de grens te kunnen bereiken De Pullman-trein, die om 12 23 uit Amsterdam vertrekt wordt over Breu- kelen en Gouda geleid De trein uit Vlissingen, die om 11-34 uur in Amsterdam moest aankomen, was ook na Breukelen in de hoofdstad aan gekomen. evenals de trein uit Parys. die om 12 29 uur in Amsterdam moet arri- veeren. De stationschef heeft terwille van de reizigers toestemming gegeven aan het personeel van den bestelgoederentrein, die om 10-04 uur uit Amsterdam naar Haarlem vertrok, om passagiers mede te nemen. Om half twaalf was de situatie zoo. dat tusschen Amsterdam en Haar lem een vry geregeld verkeer kon wor den onderhouden. OOK TRAMVERTRAGING. DELFT. 21 Nov. (V.D.) draadloos. De electrische tramdienst DelftDen Haag. die door den yzel tot heden morgen half negen heeft stil gestaan. Is weer ongeregeld gaan rijder.. TELEGRAMMEN HET SPOORWEGONGELUK B!J RIJSWIJK. ZITTING COMMISSIE VAN ONDERZOEK. Het Haagsche Corr. Bureau seint ons: Hedenochtend heeft te *s Gravenhage hage de onder voorzitterschap van den oud-hoofcinspecteur-generaal der spoer en tramwegen, ir. Van der Vegt, door den minister van Waterstaat ingestelde commissie van onderzoek een begin ge maakt met de openbare verhooren in zake het spoorwegongeval dat in den nacht van 15 op 16 October naby Rijs wijk heeft plaats gehad op het spoor wegtraject RotterdamDen Haag. De verhooren korden niet op tyd beginnen omdat wegens de vry aanmerkelijke vertraging in den treinenloop als gevolg van den yzel het commissielid, wethouder Nivard uit Rotterdam en de eerste ge tuige Alma uit Rotterdam, niet tydlg aanwezig konden zyn. Na een uurtje wachters werd zonder den heer Nivard met een anderen ge tuige het verhoor begonnen. Een 25-taJ getuigen zijn opgeroepen. DE CRITIEKE TOESTAND IN BELGIë BRUSSEL, 20 Nov. (B.T.A.) De Dernière Heure zegt dat do critieke toestand inzake de regeering niet alleen een gevolg is van de militaire kwestie. Wauters, de minister voor industrie, zou niet accoord gaan met Jaspar over de financieele beschikkingen door dezen laatsten beoogd met betrekking tot de installatie van electrische centrales voorzien in de wetsontwerpen tot het doen uitvoeren van groote werken. Een andere moeilijkheid zou zijn gerezen tusschen den minister van landbouw Haels en Jaspar over het geprojecteer de kanaal tusschen de Schelde en het kanaal Terneuzen. ARRESTATIES VAN COMMUNISTEN. KONSTANTINOPEL, 21 Nov. (B.T.A.) De arrestatie der 64 communisten had plaats naar aanleiding van huiszoekin gen welke plaats hadden toen men ont dekte dat er communistische geschrif ten werden uitgedeeld onder de arbei ders in de tabaksfabrieken in de om- reving van Konstantinopel. DE GROOTE VLUCHTEN. SAN FRANCISCO, 21 Nov. (N. T. A draadloos). De Erits"he aviateur Giles die een poging deed om via Hawai van hier naar Nieuw-Zeeland te vliegen vertelaarde dat hy heden opnieuw zou starten als het weder zulks toelaat. VLIEGONGELUK BASRA, 20 Nov. (Reuter). Twee Britsche militaire vliegers zUn gedood doordat hun vliegtuig gisteren bran dend omlaag stortte. DE TOCHT VAN SIR ALLAN LONDEN, 20 Nov. (Reuter). Sir Allan Cobham met zyn echtgenoote en zyn vier tochtgenooten, zyn van och tend van Southampton vertrokken en dezen namiddag te Bordeaux aange komen. DE RAMP TE PITTSBURG. PITTSBURG, 21 Nov. (N. T. A. draad loos). De heer Robertson, de directeur de Equitable Gas Company, waar de vo rige week door de ontploffing van den gashouder zulke enorme schade werd aangericht, heeft bekend gemaakt dat de slachtoffers op behoorlijke wijze zul len worden geholpen zonder dat zal wor den afgewacht wie wettelyk aansprake- iyk is voor de aangerichte schade. Er zal in de eerste plaats rekening worden gehouden met wat de humaniteit eischt. BR AND IN OLIERESERVOIRS. BUENOS AIRES, 21 Nov. (Reuter). In de reservoirs van de West-Indian Oil Company is een brand uitgebroken, die afmetingen van een algemeene ramp dreigt aan te nemen. Vijf wagons petroleum zyn verbrand. Een wagen ontplofte, waardoor ver scheidene personen werden gewond. De brandweerlieden slaagden er in het voornaamste reservoir dat honderddui zend galons petroleum bevat, te isolee- ren. CANDIDAAT-NOTARIS VERMOORD. MADÏOEN. 21 Nov. (Anet-a) draadloos, De administrateur van de Afdeelings- bank alhier, heeft den candidaat-nota- ris den heer F. E. Cohen doodgeschoten. Het slachtoffer was vroeger werkzaam op het kantoor van notaris Roeloffs Valk te Batavia. „PERSKWAAD". BATAVIA. 21 Nov. (Aneta) draad loos. In den Volksraad heeft de regeeringsgemachtigde voor Justitie me degedeeld. dat voorstellen tot het tref fen van voorzieningen tegen tntellec- tueele daders van „Perskwaad" deze maand het departement zullen verlaten. In Boven Digoel zal een residentie gerecht worden ingesteld. Amsterdamsche Beurs ■)pse!eren door de Nat. Bankvereenigins MAANDAG 21 NOV. 1927 Staatsleeniofi 6% Ned. 1923 Ned. 1919 Scheepvaart Oude Vaart Scheepv. Unie Holl. Lloyd Paketvaart On de Boot...... NievelL.».»».. Rotterd. Lloyd.. Stoomv. Ned Marine Coma Marine Pref Industrieën Ned. Kunstzijde. Mxkubee Holl. Kunstzijde. Oude Philips Gew. Jurgens.... Cen'.r. Suiker.» od. Oud. Buiten). Anaconda copper Steei Comm...». Bank Kol. Baak Indische Bank Cert. Hand. Mij. Petroleum Peudawa Gec. HolL Petr. Kon. Petroleum. Geld Cultuur Mjj. H.V.A.», Java Cultuur CulL VorstenL.. Dito Actions.». Kaliredjo Poerworedjo.».. Tabak Deli Mij...... Senembah Deli Batavia Oostkust. Rubber Amst. Rubber... Lampoog Sum... Wai Sumatra.... Vico... Silau Sumatra Deli Bat. Rubber Serbadjadi Intercoct Rubb. Amerika Southern Rails.. Wabash 83 195 44 V* 224 100H 130H 178H 200 5 387 8 371 114H 136H 174M 258K 115Vi 100 143 275tf 178 175?* 17H 210 360 797 421 177?i 163H 121 459^ 480 529 258 319H 224*4 317*4 2i8l/i 56 - 3 H ->G8H 15*9 138 64V8 130H 372 113V* 136H 239 276 178*4 178 1634 5294 254 3194 3114 WEERBERICHT naar waarnemingen verricht door het Kon. Nederl. Met. Inst. te De Bildt: Hoogste barometerstand 781,6 mAf. te Stockholm. Laagste barometerstand 744.5 m.M. te Scilly. Verwachting: Krachtige tot matigen, tydeiyk afne mende Oostelyken tot Zuid-Oostelykea wind,, betrokken tot zwaar bewolkt. Weinig of geen neerslag, met lichte of matige vorst in het Noorden. In het het zuiden waarschUniyk regen of nat te sneeuw, met temperatuur om het vriespunt. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Maandagmiddag 1 uur 756 m.M. De barometer die sedert gisteroch tend achteruit liep, heeft heden weer neiging tot vooruitgang. Stand van gistermiddag 759 m.M. CAREL VAN HUIZEN, Opticien, Kleine Houtstraat 13 THERMOMETERSTAND 21 November Hoogste gisterenF. 35 Laagste hedennachtF. 32 Hoogste heden 12 uur F. 33 BURGERLIJKE STAND HAARLEM 21 November Bevallen 16 Nov.: G. M. Sweers— Dijt, d., 17 Nov.: J. Rooda—Bergman, z. 18 Nov.: J. v. Soest—Goebel, z„ J. F, Stommel—Rive, d„ 19 Nov. M. Fris— Elberts, z. KINDERVERLAMMING Te Krommenie heeft zich ook een geval van kinderverlamming voorge daan. 446e STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 21 November. Ie Klasse le Lijst. Hooge pril/en; 2381 5000 4987 2000. 16952 1500. 7742 15374 1000. 16435 ƒ400. 1749 2350 200. 3940 4008 10722 15323 19545 100. Prijzen van 20: 31 42 250 268 276 325 340 356 581 632 675 700 808 813 846 867 S9S 916 920 995 1090 1135 1260 1370 1127 14S1 1544 1592 1596 1617 1661 1712 1744 1750 1780 1855 1SS7 1897 1899 1935 1978 2010 1030 2064 2155 2171 2176 2237 2296 2303 7307 2393 2463 2551 2584 2592 2615 2625 2643 2644 2756 2764 2833 2890 2S95 2919 2998 502S 3071 3095 3100 3145 3186 3242 3297 3334 3341 3368 3499 3509 ^516 3*19 3654 3661 3665 3729 3343 3901 3928 40?2 4073 4112 4160 4329 4344 4314 11™ i2u 4515 4383 4617 4748 477® 4784 4759 4330 4850 4564 4896 4954 5071 5136 5167 5183 5326 5400 5513 5603 5630 5648 565-j 5683 5718 5749 5755 5884 5996 6147 6225 6308 6349 6382 6503 6526 6688 6698 6838 6842 6859 6S99 6925 6953 7010 7088 710! 7117 7141 7154 7159 7237 7276 7373 7438 7522 7582 7600 7609 7734 77W2 IH1 I9," 7921 7936 7966 8162 8177 8251 82/9 8323 -35 8406 8431 S471 8512 8623 8681 8718 8728 8769 8791 SS09 8812 SS50 8862 8877 8891 8899 8993 9152 9306 9390 94IJ 9450 9451 9454 9625 9629 9646 9650 9707 9725 9784 9819 9843 98S9 9915 10021 10045 10(150 10154 10197 10269 10286 10298 10311 10316 10324 10545 10555 10593 10629 10676 10700 10712 10734 10761 10803 10884 10888 10914 10947 10996 11029 11066 11073 11079 11109 11119 11264 11266 11279 11302 11413 11421 11437 11443 11472 11490 llsl3 11536 11543 11551 11589 11604 11610 11636 11641 11690 11700 11777 11782 fl'793 11796 11817 11900 11950 11953 11990 12021 12028 12056 12143 12223 12275 12334 12362 12397 12468 12476 12554 12559 12684 12738 12775 12815 12843 12870 12954 13003 13066 13091 13109 132 '5 13220 13239 13291 13301 13328 13391 13419 13503 13545 13626 136.37 13651 13655 13708 13729 13753 13767 13775 13797 13834 13923 13967 13997 14146 14340 14356 14473 14513 14528 14544 14611 14616 14677 14631 14758 14841 148G4 14954 15017 15089 15209 15252 15284 15290 15327 15362 15390 15401 15405 15472 15544 15593 15615 15629 15687 15688 15753 15880 15885 15893 15913 15941 15945 16003 16011 16018 16037 16047 16077 16088 16119 16157 16171 16294 16306 16330 16337 16341 16352 16420 16422 16465 16408 16701 16736 16758 16808 16825 16896 16903 16909 16962 16973 16974 16982 17013 17007 17130 17132 17200 17256 17258 17326 17461 17538 17544 17672 17682 17786 17800 17819 17830 17855 17904 17906 17933 17049 17977 17993 18017 18139 18151 18154 18180 18243 18391 18'.94 18508 18510 18523 1"T98 18S36 18655 18694 18736 18757 18874 18954 18974 18994 10020 19032 19037 19060 19080 19109 19136 19202 19209 19252 19261 19275 19295 19340 19420 19438 19451 19523 19541 19637 19G55 19682 19721 19751 19771 19825 19905 19998 20056 20051 20171 20163 20195 20105 20161 20114 20283 20246 20205 20469 20422 20471 20403 20590 20585 20553 20773 2071R 20827 20888 20915 20011

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 2