THERMOGENE w RHEUMATIEK HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 21 NOV. 1927 BINNENLAND. ERNSTIG ONGELUK TE NIJMEGEN. Groote autobus door trein verpletterd. ZEVEN GEWONDEN. Zaterdagavond kwart voor zeven kwam de autobus van de onderneming Quick te Nijmegen aan den overweg bij de Gierstraat, in botsing met trein 157 uit 's-Heriogenbosch. In de autobus, die geheel vernield werd, waren zeven personen gezeten, die allen gewond naar het CanLsiusziekenhuis zijn ver voerd. Vier der inzittenden zijn ernstig gewond. Voor het leven van den chauf feur Jansen wordt gevreesd. De man had een gecompliceerde beenbreuk en zware inwendige kneuzingen bekomen. Het ongeluk had plaats omdat de boomen van den overweg niet waren gesloten. De overwegwaehter F. A. van Kerkhof, wegwerker en tijdelijk hulp- wachter van de Ned. Spoorwegen, ver klaarde. aldus de Tel.. dat het signaal, dat telefonisch uit Wychen langs de lijn gegeven moet worden, wanneer de trein daar om 6.35 uur passeert, niet gege ven is. Zijn instructies luiden, dat hij onafhankelijk var. dit signaal drie mi nuten voor het tijdstip waarop de trein behoort te passeeren. de boomen moet neerlaten. De trein was precies op tijd. Uit het voorloopig onderzoek ingesteld, is reeds komen vast te staar., dat de man de boomen niet op tijd heeft ge sloten. Wel deelde hij mede, dat hij om 6.40 uur nog op de baan heeft uitge- ken en den trein toen niet zag. Daarop is de man weer in zijn huisje gegaan. Hij hoorde even later den trein aanko men. Een hevige slag. Tegelijk klonk een ontzettende slag. die de omwonenden deed opschrikken. De botsing had plaats gehad. De trein, die in volle vaart reed. trof de bus in de flank en sleurde het voertuig, een van die zware bussen, welke zeer com fortabel zijn ingericht en plaats bieden aan een dertigtal personen, neg over ©en afstand van plm. acht meter mede. Daarna viel de wagen die geheel aan splinters was gereden, opzij en stortte els een ruïne naast de spoorlijn, neer. Kermend lagen de passagiers tusschen de puinhoopen. De trein schoof nog een 200 Meter door voor de machinist hem tot stilstand kon bren gen. De chauffeur H. Jansen te Nijme gen, die juist zijn vrijen dag had, maar voce- een collega inviel, was op de loco motief blijven hangen en werd door deze over den geheelen afstand mee genomen. Toen de trein stilstond bleek, dat ook groote brokstukken van den wagen op locomotief en tender waren blijven hangen. Van alle zijden kwam hulp voor de gewonden opdagen. De gewonden wer den na verbonden te zyn, naar het R. K. Ziekenhuis te Nijmegen vervoerd. De overwegwachter van de post, on middellijk voorafgaande aan die waar bij het ongeluk plaats had, bevestigde de mededeelxngen van den overweg- wachter, dat het signaal uit Wychen niet gegeven is. Bovendien is uit het voorloopig onderzoek, dat door de po litie onder leiding van den inspecteur van het verkeer werd ingesteld, komen vast te staan, dat bet signaal niet de fect was. De gewonden.. De namen der slachtoffers zijn be halve de reeds genoemde chauffeur: mevrouw Van Ewijk, echtgenoote van een schoenfabrikant, oud 28 jaar, en de heeren: J. den Burger, F. van Heu- men, J. Walraven, A. C. Veenendaal en J. Hubsrs,allen tusschen 20- en 30-ja- rigen leeftijd en inwoners van Nijme gen. Allen hadden min of meer ernstige hoofdwonden en inwendige kneuzingen lekorr/n. Mevrouw van Ewijk heeft bovendien een arm gebroken. N.vg wordt gemeld dat de heer J. den Bur ger een kaakfractuur en bloeduitstor ting in het linkerbovenbeen, de heer F. van Heumen een sleutelbeenfractuur en brandwonden aan den rug heef GEM EENTEBEGROOTING VAN DEN HAAG. GEEN BELASTING- VERHOOGING. B. en W. van Den Haag zeggen in de Memorie van Antwoord op het af- deelingsverslag van den gemeenteraad aangaande de gemeentebegrooting, dat zij het zich vooral in de laatste jaren tot plicht gerekend hebben ten opzichte van hst financieel beleid tot groote voor zichtigheid te manen. De ontwikkeling van de financieele en economische posi tie niet alleen van deze gemeente maar van het geheele land, vertoont nu niet een zoodanig opgaande lijn dat er reden is tot blijmoedig optimisme. B. en W. zijn overtuigd dat een belast ingverhooging noodwendig een slechten invloed op de ontwikkeling van da gemeente moet uit oefenen en dat zelfs naar belastingver laging moet wordT. gestreefd, zonder dat' zij daarnevens de verzorging der pu blieke belangen zouden willen vermin deren. Of er in komende jaren even wicht zal zijn tusrehen verhooging van de gewone inkomsten en die van de uit gaven belastingverlaging hierbij na tuurlijk buiten beschouwing gelaten zal de toekomst moeten leer en. De uit- siag van he: bekende proces inzake ver deeling van opcenten op de dividend- er. tant-ièmebelasting heeft het financieel aspect in de tegenwoordige omstandig heden belangrijk gunstiger gemaakt. Of schoon daaromtrent eerst bij de behan deling van het vermemgvuldigingsgetal. voor de gemeentelijke inkomstenbelas ting voor 1928—''29 beslist zal kunnen worden, meenen B. en W. toch wel thans het uitricht te kunnen openen, dat het verhoudingscyfer van 1,3 met vrij groote zekerheid niet zal behoeven te worden verhoogd. Voor volgende jaren kunnen 33. en W. uiteraard geen voorspellingen floen. DE CORRUPTIE TE DEN HAAG. VAN GROOTEN OMVANG? Naar De Residentiebode van een der ambtenaren van de gemeentebedrijven te Den Haag vernam zouden de thans voor ontslag voorgedragen leden van het personeel mededeelingen hebben gedaan omtrent andere personen, werkzaam bij de bedrijven, die evenals zij retour- en steekgelaen hadden aangenomen en leveranciers aan de gemeentebedrijven en andere takken van diensten. In verband daarmede zouden naar de zegsman mededeelde, op dit oogenblik niet minder dan 130 personen, alle ge meente-ambtenaren over verschillende bedrijven en takken van dienst verdeeld, in dienst der gemeente 's-Gravenhage onder verdenking staan en zou naar hun gedragingen thans een onderzoek worden ingesteld. Het blad heeft getracht ter bevoegder plaatse nadere inlichtingen omtrent de ze nog al alanneerende mededeelingen te krijgen, maar men weigerde pertinent elke inlichting. Het onderzoek was nog steeds in vol len gang en hangende dit onderzoek kon men aan de pers geen inlichting ver strekken. Men wenschte deze mededeelingen noch te ontkennen, noch te bevestigen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 CENTS PER REGEL. TEGEN DOOZEN VAN 75 EN 45 CENT Eischt Hollandsche Verpakking Mededeelingen van B. i W Aan de Memorie van Antwoord van B. en W. op het sfdeelingsverslag om trent de gemeentebegrooting is het vol gende ontleend: Naar aanleiding van de in de pers verschenen berichten betreffende cor rupties gepleegd door de directeuren van gasfabrieken verwijzen B. en W. naar de Nota van inlichtingen, welke ter ken nis van den gemeenteraad is gebracht. B en W. zijn ook van oordeel, dat, in afwachting van den uitslag van het jus titieel onderzoek, het subsidie aan de Vereeniging van Gasfabrikanten niet moet worden gegeven. Het bedrag is be grepen in de algsmeene onkosten van het bedrijf, waarvoor de post niet pro memorie kan worden uitgetrokken. Het zal vooralsnog niet worden uitbetaald. Op een vraag omtrent de maatregelen welke de Vereeniging van Gasfabrikan ten tegen het ontvangen van provisie voor leveranties heeft getroffen, ant woorden B. en Y7 dat in den brief van 25 October 1927 het bestuur der Veree niging van Gasfabrikanten aan B. en W. o.a. het volgende mededeelt: Niettemin wordt overwogen of zoo mogelijk in samenwerking met ande re Vereenigingen maatregelen kunnen worden getroffen, om het geconstateer de kwaad te voorkomen". Het is B. en W. bekend, dat de Ver eeniging van Nedorlandsche Gemeenten inderdaad ae kwestie van volkomen en voortdurende uitsluiting van levering aan alle gemeenten den knoeierijen bij levering in haar algemeenheid in studie heeft genomen. Het resultaat daarvan zal men dienen af te wachten. In het algemeen komt het in tusschen B en W. raadzaam voor in deze met bedacht zaamheid tc werk. te gaan. mede in het belang van personen, die aan deze za ken zijn verbonden, maar geheel buiten het geven van steekpenningen. De boekwaarde der voormalige gasfa briek aan den Loosduinscheweg bedroeg per 1 Januari 1927: f 846 642-42- Aan de gebouwen en terreinen is nog geen bestemming gegeven. Een voorstel zal den raad eerstdaags bereiken. DE WINSTEN UIT DE BEDRIJVEN. ONMISBAAR OM UITGAVEN TE DEKKEN. In de Memorie van Antwoord op het afdeelingsverslag van den gemeenteraad over de gemeentebegrooting, deelen B. en W. van Den Haag mede: De winsten uit de bedrijven vormen, niet alleen in deze maar ook in andere gemeenten, een onmisbaar bestanddeel der middelen, die dienen om de uitgaven der gemeente te dekken. B. en W. kunnen geenszins toegeven dat deze winsten tet 's Gravenfnage in verhouding tot de totale dekkingsmid delen te hoog zouden zijn. De in de laatste jaren herhaaldelijk toegepaste verlagingen op de bedrijfstta- rieven hebben doen zien. da: B. en W en ook de Raad, met de belangen der verbruikers ten volle rekening houden. Het is gemakkelijk te zeggen, dat met het behalen van eenlgszins belangrijke win sten uit de bedrijven radicaal meet worden gebroken, doch daarmede is nog niet opgelost de vraag met welke andore middelen het dan ontbrekende moet worden gecompenseerd STUDIECONFERENTIE VOOR VREDES VRAAGSTUKKEN. ZEDELIJKE ONTWAPENING NOODIG Op de studieconferentie voor vredes vraagstukken te Amsterdam gehouden, zijn verschillende resoluties aangenomen Nadat eer.ige sprekers over het ont- wapentogsvraagstxflc het woord hadden geveerd, werd aangenomen de volgende resolutie: De conferentie, overwegende, dat de feitelijke ontwapening van de landen niet kan worden verwezenlijkt, dan wanneer door een zedelijke ontwapening een atmosfeer van vertrouwen tusschen de volkeren wordt geschapen. spreekt den wensch uit. dat de vrou wen en moeders alle krachten zullen ïnsrannm om deze zedelijke ontwape ning voor te bereidien door de opvoe ding van de jonge generaties zoowel op school als lai het huisgezin. Daarna volgde sluiting der confe rentie. Vóórdat dit plaats had. dankte mej. Frances Sterling voor de mede werking en gastvrijheid te Amsterdam ondervonden. Na afloop der conferentie werden de buitenlandsche gasten ont vangen door den burgemeester van Am sterdam in diens ambtswoning. HET ELECTRISCHE TREINVERKEER. WEDER STAGNATIE. Zaterdag is kortsluiting ontstaan in de electrische bovenleiding op het sta tionsemplacement te Leiden. Teneinde verder onheil te voorkomen moest de stroom worden uitgeschakeld met het gevolg dat het treinverkeer stagnatie ondervond. Nadat het technisch personeel uit Leidschendom-Voorburg ter plaatse was aangekomen werd het euvel in zoo verre hersteld, dat het electrisch ver keer in de richting Amsterdam—Rotter dam weer kon worden hervat. De rich ting RotterdamAmsterdam bleef ech ter gestoord, zoodat alle electrische trei nen naar Amsterdam langs het tw< 3de perron moesten worden geleid, waardoor eenige vertraging ontstond, die den ge heelen dag heeft aangehouden. In de morgenuren was die vertraging uit den aard der zaak het grootst, daar teen de electrische treinen in beide richtin gen door locomotieven op het emplace ment Leiden moesten worden opgeduwd. Zaterdagnacht is de bovenleiding gere pareerd. BELGISCH ANNEXIONISME. KINDERACHTIGE PROPAGANDA. Een der grootste banken te Amster dam kreeg een geldzending uit België. Op de achterzijde van een zllverbon van f 2.50 was het volgende geschreven: „Limburgers! De veldgijze soldaten van Holland zullen vluchten voor de Belgische regimenten. Sluit u aan bij België, waartoe ge behoort L'Unicn fait la Force, Action nationale de Belgique". „Och erm!" zeggen ze hier in Maas tricht. DE ROOFOVERVAL TE NOORDWIJK. EEN VERDACHTE AAN GEHOUDEN. In verband met den roofoverval eenige weken geleden in het postkantoor te Noordwijfe aan Zee is door de politie te Noordwyk aan Zee overgebracht, zekere D., tot voor kort te Voorburg woonachtig. Kort geleden is tevens aangehouden P. van R., uit Leiden, die na verhoor echter direct weer op vrije vceten werd gesteld. ZAKELIJKE BEDRIJFS BELASTING TE DEN HAAG GEEN VOORSTEL TOT VERMINDERING. In de memorie van Antwoord op het afdeelingsverslag van den gemeenteraad over de gemeentebagreofcing deelen B. en W. van Den Haag mede, dat zij thans geen voorstel kunnen doen tot vermindering of afschaffing der Zake lijke bedrijfsbelasting. De mogelijkheid van deze vermindering of afschaffing zal onder de ocgan moeten worden ge zien by de vaststelling van het ver- houdingscü'fer voor de Inkomstenbelas ting 1928—1929, in Mei as. „NIEUW LEVEN". Cabaret-avond. Stampvol was de groote zaal van het Gemeentelijk Concertgebouw Zater dagavond. De geheelonthouders-tooneel- vereeniging „Nieuw Leven" gaf een cabaretavond die, oh. groote attractie gevolgd werd door een bal. Wij zou den het cabaretgedeelte te kort doen. als wij dit geen attractie noemden. Het was superieur. Een eminent gezelschap cabaret-kunstenaars had Adolf Bouw meester. de impressario, op de planken gebracht. Daar was allereerst Alex de Haas. vlot en beschaafd conférencier, die de leiding had. Alex de Haas is is eenvoudig en bescheiden. Zcndei grootdoenerij weet hij het publiek te pakken, met een enkelen hoofdknik con tact te krijgen. Hij is een uitstekend liedjeszanger, een vlot pianist, gitaar speler, dichter. iiet danspaar Siegfried en Victolre gaf in het begin van den avond een ge slaagde parodie op „Black Bottom" en demonstreerde het elegante van een mo dernen tango. Boven de variété-kunst staat de zang van Jeanne Bacüek, op2ra- en liederen- zangeres. Door den ernst en de waarde van haar liederen, en haar wijze van zingen staat zij verre van wat op dezen avond geboden werd. Wij kunnen haar beschouwen als de soliste van dien avond, met een ge heel apart repertoire. Voor de pauze trad zij op met de groote Aria uit Traviata. Haar geluid is wat zwak voor de groote zaal. Maar haar stem is van superieuren klank, en zij had groot succes. Van geheel ander genre was de zang van Jeanne Horsten, d-e echte caba retière. Zij is de zangeres van het jolige li-ed van het refrein. Begeleid door haar echtgenoot Henrl Theunisse, zingt en acteert zy tot het applaus al hcoger oplaait, en zij telkens nog eens en nog eens een toegiftje moet geven. „Als de zon schijnt door de ruiten", en „Kijk je 's avonds naar de sterren", compo sities van Henri Theunisse zelf, zingt iedereen mee. Stormachtig was het suc ces; aan het applaus kwam geen ein de. Jeanne Horsten was wel de ster van den avond. Haar potpourri was dan ook alleraardigst, alle populaire wijzen van den laatstem tijd laat zf) de revue pas- seeren. Veel succes had ook E. Bressier, „il lusionist", de moderne heksenmeester met zyn „magische experimenten". Zoo mysterieus als zijn naam zou doen ver onderstellen ls hy nu niet. Zijn magi sche experimenten komen neer op een ongelooflijke handigheid. Een gooche laar als hij vermag toch altijd nog te boeien. Het refrein van „In Hotel het Gouden Kwastje", moet je meezingen met Alex de Haas, al ben je in Haarlem altijd een beetje huiverig om te zingen En dan in zoo'n volle zaal! Een heele durf. Maar enfin, Jeanne Horsten voerde ook „Com munity Singing" in en op het laatst zon gen ze allemaal van „Zachtjes aan, dan breekt het lijntje niet". Wat kan Lex de Haas ook goed een Amstcrdamsch straatliedje zingen. Hy weet wel. dat zooiets toch maar gaat boven allen kunstmatlgen volkszang. Jeanne Bacüek zong „de Nachtegaal", en „de Vogel in het Woud" van Tauber. twee liederen, die haar zeer goed lig gen. Ten slotte kwam nog eens het dans paar Siegfried en Victolre. nu mot den Charleston, zooals de galante Fransch- man hem danst, en zooals de dood kalme Engelschman het doet en de „een klein beetje heerschzuchtige Dui-tscher", de losse Amerikaan en tenslotte ook de Holland-er. Een geestige creatie, die zoo veel succes had, da.t al de tableaux nog maals moesten opgevoerd worden. „Trudy* is een dans, die indrukken geeft van de zwemkunst van Gertrude Ederle. Iets zeer bijzonders, meeir eigen aardig dan mooL Voor entré-acbe m-uziek zorgde de „Ever-fun"-band, onder leiding van Paul Engelenburg. De band is klein maar geeft rhythmische muziek. De muziek voor het bal was van Mr. Stoeken's band, die zorgde, dat na middernacht nog eenige uren prettig gedanst kon worden. Mr. Stoeken begeleidde ook som mige cabaretnummers. De cabaretavond van „Nieuw Leven" is uitstekend geslaagd. SCHEEPSBERICHTEN Alcinous.p 18 Nov. Gibraltar, Bata via, n. Amsterdam. Brielle. p. 19 Nov. Vllsslngen, Ant werpen n. Rotterdam. Breda, 16 Nov. v. Balboa n. Guaya quil. Brielle, 19 Nov. te Rotterdam van Corral. Blydendijk, 18 Nov. te Houston van Rotterdam. Ceylon, 17 Nov. v. Rangoon n. Java. Insulinde, 19 Nov. 9 u. te Batavia v. Rotterdam. IJselkerk, 18 Nov. v. Colombo, Rot terdam n. Calcutta. Jan van Nassau. 18 Nov. te La Guaira v. Amsterdam. Jan Pieterszoon Coen, 19 Nov. te Amsterdam v. Batavia. Leerdam. 19 Nov. v. Antwerpen, Rot terdam n. New Orleans. Meliskerk, 19 Nov.t e Amsterdam v. Hamburg. Moerdijk, 17 Nov. te Cristobal, Paci- fickust n. Rotterdam. Modjokerto, 19 Nov. 6 u. v. Belawan, Batavia n. Rotterdam. Melampus, 18 Nov. te Hamburg van Londen. Orestes, p. 18 Nev. de Azoren, Amster dam n. Curagou. Ouderkerk, 18 Nov. te Hamburg van Rotterdam. Radja, 18 Nov. te Hamburg v. A'dt m. Rhea, 17 Nov. te Hamburg v. A'dam. Streefkerk, 18 Nov. v. Colombo, Br. Indië n. Rotterdam. Schiekerk, 19 Nov te Rotterdam van Antwerpen. Sitoebondo, 19 Nov. 7 u. te Marseille, Java n. Rotterdam. Tambora, 19 Nov. 2 u. v. Marseille, Java ix Rotterdam. Ternate, 18 Nov. te Soerabaja van Batavia. Albireo, 18 Nov. v. Las Palmas, Am sterdam n. Wi-Afrlka. Algorab. 16 Nov. te Santos. Buenos Ayres n. Rotterdam. Alkmaar, 17 Nov. v. Mollendo naar Arica. Blommersdijk. 19 Nov. vun. v. New port News, New York n. Java. Grynssens t. 19 Nov. v. Hamburg n. Amsterdam. Grootendyk, p. 18 Nov. Lizard, Pacl- fickust n. Rotterdam. Heemskerk, 19 Nov. te Kilindini van Das-es-Salaam. Helder, 18 Nov. te Hamburg van Aarhuus. Hoogkerk, 19 Nov. 17 u. v. Antwer pen, Bombay n. Rotterdam. Jacatra, p. 19 Nov. Gravesend, naar Londen, Java n. Rotterdam. Johan de Witt, 18 Nov. v. Colombo, A'dam n. Batavia. Kangean. 18 Nov. v. Sabang, Batavia n. Amsterdam. Kieldrecht. 19 Nov. n.m. v. Suez, Rot terdam n. Calcutta. Klipfonteln. p. 19 Nov. VUssingen, Hamburg n, Antwerpen. Leerdam, p. 19 Nov. Vlissingen, Rot terdam L v. Antwerpen n. New Orleans. Manoeran, 18 Nov. v. Marseille. Bata via n. Amsterdam. Moena, 19 Nov. v. Belawan n. Penang. Oldekerk, 19 Nov. te Chefoo, Japan n Rotterdam. Orania, 19 Nov. te Amsterdam, van Buenos Ayres. P. C. Hooft, 17 Nov. Singapore, Batavia u. Amsterdam. Phrontis, 19N ov. v. de Clyde n. Java. Prins der Nederlanden, 18 Nov. van Genua, Amsterdam n. Batavia. Prins Frederik Hendrik, 16 Nov. te Paramaribo v. Amsterdam, zet verm. 18 Nov. de reis voort. Rondo. 19 Nov. v. Bremen n. A'dam. Rotterdam, 19 Nov. v. New York n. Rotterdam. Rijnland. 18 Nov. te Seccondee van Amsterdam. Sirrah, 18 Nov. te Accra v. R'dam. Soemba. st. 19 Nov. v. Leith n. A'dam. Sommelsdyk, 19 Nov. vun. v. Kurra- chee n. Rotterdam. Tabanan, p. 19 Nov. Ouessant, Rot terdam n. Java. Van Heutz, 18 Nov. v. Belawan Dell. Veendam, 19 Nov. 15 u. 30 m. van Eoulogne, Rotterdam n. Havana.. Vlieland, 18 Nov. v. Konakry naar Freetown. Volendam, 19 Nov. 22 u. 15 m. van Rotterdam n. New York. Waterland, 18 Nov. v. Rosario, ver trekt 26 Nov. v. La Plata n. A'dam. RADIO-PROGRAMMA DINSDAG 22 NOVEMBER HILVERSUM, 1060 M. 12 u. Politiebericht. 12.352.00 Lunchmuziek door het trio Groenevcld, viool; A. v- Leeu« wen, cello. P. Jochemse. piano. 3.004.00 Knipcursus. 5-307.15 Concert door het A.N.R. O.=orkest. Annie v. BeekRistjouw, sopraan. Hendrik v. Beek aan den vleugel. 7.157.45 Engelschc conversatieles. 7.45 Politiebcr. 8.109-00 N.O.V. Lezing door Th. Thijsscn: Over boeken voor kinde* ren. (4e Lezing over letterkunde, ge* org. door Herman de Mian onder de ausp. v. d. Bijenkorf. 9.00 Afwisselend programma van lichten aard. Het Hawailandcwintet (Chris de Vos Jr.. Hawaiian guitaar. Eug. Scholtcn, Hawaiian guitaar. Jan de Vos, bas guitaar. Fernades, bas guitaar; Chris Secger. Ukulele.) Voordracht door Piet Holman, con» feiencier. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 CENTS PER REGEL ZORGT ER VOOR dat ge weerstand hebt tegen dea naderenden winter, roedt U j ÏVI I ARR'S OUTBROOD 10.00 Persber. 10.10 (Vervolg). Afwisselend pno» gramma. 10.30—1200 N.O.V. Concert io Restaurant Saur Den Haag. Roemeen» schc orkest onder leiding van Core nclius Codolban cn dc Francis Flus» tering Five. HUIZEN, 1840 M. (na 8 uur 1950 M.) 12.301.30 K.R.O. Concert door Trio Winkels. 6.307.00 Esperantolcs door den heer P. Hcilker. 7.007.30 Engelsche les. 7.308-UO Kerklatijn door Leo Spec. 8.0010.30 Arnhcmschc Radio» avond, K.R.O. in dc concertzaal van Musis Sacrum. Dubbclmannenkwar» tct onder leiding van Jac. J. Ruyg» rok (W. Qsterman, Th. Schiebcrgcn. A. Daniels. V. J. Elcmans, A. Gt Grocncvcld, A. Wyman, A. Wolf, Leo Diksc). Dc dames Micp Vroemen en Ric Klcyn met begel. van den heer C- Christiaans. R.K. Volkszangkoor Arnhem (c.a. 40 kinderen) onder lei» ding van P. Frcquin. Begel. door het „Ca rol us Strijkje", met den heer Jcp. Pellmann. B. Verhoeven, dccla» ma tor. Een trio (L. Rooscn, viool; J. Hoelcn, cello. F. Kox, piano). Het muziekkorps Harmonie „St. Grego* rius" onder leiding van Willem Rous* sel. Jac. Oremus, carillonncur (Stads beiaardier). Openingswoord door den Zccrccrw. heer P. Stockman. Deken van Arnhem. Slotwoord door Kape* laan Naber. Persber. DAVENTRY 1600 M. 11.20 Daventry»kwartet, Slydcl Oc» tet cn solisten (piano, sopraan, nari» ton, viool). i 2.50 Muziekles. 3.35 Fransche les. 4.05 Concert. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Boekenpraatje. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Lezing. 6.50 Tyds., weerber., nieuws. 7.05 Dansmuziek. 7.20 Lezing: Outdoor life in Ger» many. 7.35 Bach's fuges (piano). 7.45 Lezing: Rome and the building of an Empire. 8.05 S. Logan, bariton- 8.50 Victor Olof Sextet en C. Cur* zon, piano. 8.208.50 Lezing: Men and Ma* chines. 9.20 Weerber. nieuws. 9.35 Muziekles. 9.55 Nieuwsber. 10.00 De ..Roosters", concertpartij. 10.5012.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS". 1750 M. 10.50—11.00 Concer. t 12502.10 Orkestconcert. 5.05505 Orkestconcert. SöO 11-20 Concert. 8.50—11.20 Concert. Opvoering van een opertucomique (fragmenten). LANGENBERG 469 M. 12.301.50 Orkestconcert. 5 206.20 Orkestconcert. 7.45 „Das Romantische Dusscldorf" 9.40 Sluiten. KöNI G SW USTERHAUSEN 1250 M. 11.207.05 Lezingen en lessen. 7.50 Declamaties van A. van Hatz* feld. 8.50 Sonate A--moll, Reger, Prof. Graudan, cello. H. Freundbcrg. piano. HAMBURG, 395 M. 3.35 Voorlezing- 7.30 „Vergessen Sic nicht... radio revue van Sirr en Freund. Duavna tot 11.20 Orkestconcert- BRUSSEL, 509 M- 5.206.20 Dansmuzïc' 8.35 Orkestconcert. 8 50 Gramofoonmuzick 90s Orkestconcert. 9.20 Dansmuziek. 9.50 Causerie. 101035 Dansmuziek. NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE VOOR DE KINDEREN. 1 r7n\ l *■<- v Af n vf In Ormoesz bemerkt de angst van de twee muizenkinderen. Hij streelt Knagelijhtje over baar kopje en fluistert: „Xijt niet bevreesd, o dochter van den grootcn Pommadekunstenaar. Ik heb nog scherper pijlen op mijn boog. Zij zullen het hart van den Sultan treffen. Ormoesz gaat kalmpjes beginnen aan zijn vierde toer. „Opgelet, dames en heeren," zegt hij. „Maakt uw voorpootjes gereed om te applau, dissecren en uw haren om ten berge te rijzen.Wat ge nu zult zien is nog nood eer vertoond op dc wereld 1"

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 6