TWEEDE KAMER. BINNENLAND. SCHEEPSBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA. ..CADENA NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJF HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 25 NOV. 1927 24 November. De begrooting van Binnenlandsche Zaken en Land bouw. Landbouwaangelegenheden. Mond- en klauwzeer. De zalmvangst. Ir. onafzienbare rij spraken öe spre kers over tuinbouwconsulenïen, eieren en bev.oeiingen. Bij de artikelen. Alleen bet allerbelangrijkste rele- veeren we. Want antwoord krijgen de meeste le den niet van minister Kan. Zijn laatste woord is steeds .zal ik gaarne overwegen." En toch maakt de Kamer nooit den indruk van zich met een kluitje in het riet gestuurd te gevoelen. Dit kan al leen verklaard worden uit de zekerheid, die algemeen heerscht in de Kamer, dat. het zwaartepunt van minister Kan's werkzaamheid niet ligt in de Kamer, maar in zijn departement. Waar hij volijverig is. Gisteren had het pachtvraagstuk alge- meene belangstelling gehad. De minister ging er niet op in omdat een door hem gereedgemaakt voorontwerp in lianden werd gesteld van den minister van Justitie er. het niet gewoonte is, \an dergelijke tusschen ministers zich bewegende ontwerpen bijzonderheden mede te dselen. De bedoeling is in het algemeen (dit weinige hoorden we) de scherpe kanten weg te vijlen. Op de v. agen var. den heer Lovink die wij gisteren recapituleerden heeft de minister geantwoord, dat na zijn eersten brief aan den Amerikaan- schen minister V3n Landbouw, een zoo "uiterst gering aantal gevallen van be smette bloemen of planten zijn voorge komen bij den invoer in Amerika, dat practisch gesproken, de Nederlandsche invoer absolute zekerheid biedt. Op een schrijven van minister Kan,-waarin ge vraagd werd den invoer op dien grond geheel vrij te laten, antwoordde Amerika afwijzend, omdat geen 100 pet. zekerheid bestaat. Des ministers conclusie schijnt dus wel volkomen juist: niet het be smettingsgevaar. maar het protectionis me is de eenige reden, waarom de in voer geweerd wordt in Amerika. De Ge- neefsche in- en uitvoerverboden-con ferentie bewerkte echter strooming in wat vastgegroeid was: te Genève is goed werk gedaan (de minister bracht den heer Lovink nog hulde voor zijn aandeel in dezen arbeidh En in het licht der daér genomen besluiten, zal de minister thans opnieuw een poging wagen bij de Amerikaansche regeering Den toestand in het algemeen van land- en tuinbouw, het geheel over ziende, kon de minister nu niet zoo on gunstig noemen, als sommige Kamer leden dezen wel hadden geteekend. Hij wees daartoe op de uitvoercijfers van 1927, die vergeleken met die van 1926, stijging vertoonden. Minister Kan is bereid de instelling van een staatcommissie te overwegen, die een onderzoek zal hebben in te stéllen naar de wanverhouding tusschen de verkoopwaarde van gronden en de opbrengst der productie. Wat de artikelen betreft, zij het vol gende vermeld. Veel feitelijks werd niet medegedeeld. De minister zeide niet den indruk te hebben, dat de jachtrechten-commississ geen goed werk doen. Dat er niet meer deren voortgang is in het werk der vast stelling van de schadeloosstellingen, we gens het opheffen der heerlijke jacht- xechten, weet de minister voor een deel aan het niet betrachten van genoeg- zamen spoed bij het indienen der be treffende stukken door belanghebben den. In vele gevallen is de rechtsgeldig heid van aanspraken reeds vastgesteld. Wanneer het eenigszins mogelijk is, zal de minister het volgend jaar meer geld besteden voor de uitbreiding der bebossching in ons land. Dank zij het kunstmatig uitzaaien van zalmpjes is de zalmvisscherij in stand gebleven. Terwijl voor eenige jaren iedereen dacht, dat het einde van de zalmvisscherij naderde. Verschillende leden nu, de heeren van Zadelhoff. Duymaer van Twist, Bulten en van Rappard hebben niet alleen ge pleit voor een tegengaan van de water verontreiniging maar bovendien ge pleit voor een voorschrijven van een nachtelijke sluiting van de zalmzegen - visscherij. Maar de minister wil aan dit laatste niet voldoen: hij merkte op. dat nachtelijke sluiting practisch zou neerkomen op een beperking van den vischtijd van de groote zalmzegenvis- scherijen op de benedenrivieren en van één zalmzegenvisscherij op de Lek. De overige zalmzegenvisscherijen visschen in den regel niet. Nachtsluiting zou de bedrijven in hun visscherij zeer beperken, omdat met het tij moet worden rekening gehouden. Dr. Lovink stelde zich naast den mi nister. al adviseerde hij nu de zalm teelt nog in het stadium verkeert van het experiment en het ncodig is op de resultaten te wachten van het volgende jaar groote voorzichtigheid te be trachten- Dr. Lovink drong ook aan op een blijvend overleg met het buitenland, omdat een gcede samenwerking voor de zslmtcclt vee! fcoteckent V/at de waterverontreiniging betreft de minister moet wachten op de be handeling van de ricienwet. De begrooting werd zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Evenals de begrooting voor de Lands drukkerij. Waarover geen woord viel. AVONDVERGADERING. De begrooting van Arbeid voortgezet. Critiek op den minister. Het onderwerper.-aanital ln den avond was al even groet en even gevarieerd ais in den middag. Evenals Dinsdag avond was cok nu de critiek op 's mi nisters beleid zeer scherp, ondanks de verdediging, die minister Siotemaker Dinsdag ten beste gaf. Allereerst werd de afdeeling Arbeid besproken. Dc heer Veraart wild11 bet al- of niet toestaan van overwerkvergunningen overlaten aan het samenspreken van werkgevers en werknemers, waarbij de hoogieeraar zich meende te kunnen gronden op den geest van de Arbeids wet van 1919. Mevr. Bakker—Nort pleitte voor een regeling van den Arbeidstijd voor win kelbedienden. bovenal voor filiaalhou ders, voor kellners en voor verpleegsters. Als donker schilderde zij het leven van deze mensehen. De heeren Hiemstra en Loerakker vroegen om een volledige landbouwarbeidswet, een volledige wet en niet een, die zich naar het plan des ministers beperkt 'tot regeling alleen voor vrouwen en kinderen. De heer Loerakker klaagde voorts over de arbeidsregelingen in het bloembollenbe- drijf, waar voor de ééne groep (die der tulpenpellers) wel de arbeidstijd is beperkt, xr.aar voor andere groepen die in dezelfde schuren gelijkwaardig werk doen. niet. De heer Stenhais gispte opnieuw den minister, dat hij niet voortvarend voort ging met den uitbouw van de Arbeids wet over vele werkers, die veel te lange dagen maken. Maar vooral klaagde de heer Stenhuïs over den oud-minister de Vries, als Rijksbsmiddelaar, die. naar zijn gevoelen allerminst deugde vcor zijn taak. omdat hij daarvoor de kunde en de onpartijdigheid zou missen- Wanneer de heer Schaper hot beleid van dep. huidigen Arbeidsminister beziet dan denkt hij steeds aan het sprookje van Blauwbaard, vooral aan Zuster Anna, die maar altijd nog niets komen zag. Bovenal had de heer Schaper be zwaar tegen een koppeling van de win kelsluitingswet aan de beperking van de werktijden. Ock mej. Grceneweg drong •bij den minister aan op een uitbreiding van de werkzaamheid van de Arbeids wet op het winkelpersoneel, zonder af te wachten de regeling van de winkel sluiting. Cmdat aldus mej. Groene- Wcg een winkelsluitingswet op zich zelf niets uitwerkt: na de sluiting kan den meisjes-winkeljuffrouwen neg menig werk worden opgedragen. Ook pleitte zij met vuur voor de moederschapszorg. De heer van Gijn liet een heel ander geluid hcoren. Hij, op zijn beurt, waar schuwde den minister voor uitbreiding van de Arbeidswet, omdat op het oogen- blik een eerste verelschte is de Arbeids wet soepeler te maken. Vooral wat de overwerkvergunningen aangaat. Waarom zoo kwam de vraag wordt de overwerkvergunningen niet zoo gegeven, dat de bedrijven weer bloeien kunnen, door meerder overwerk neemt de ar beidsgelegenheid toe. De heer van Voorst tot Voorst, de R.K. agrariër noemde een landbouw arbeidswet allerminst onmogelijk, wan neer maar, zoowel van werkgevers- als werknemerszijde de kwesties gezien wer den in liefde en rechtvaardigheid. De minister erkende dat het beter zou 2ün de regeling van de uitwerking de; Arbeidswet aan de maatschappij zelve over te laten. Daar moet het heen. De vraag is maar hoe aan deze goede' wensch practischen vorm te geven. En dat is zeer moeilijk. Laten wij zeide de minister in afwachting daarvan werken aan den uitbouw der toepassing van de Arbeidswet. Wanneer de minister aan dezen uit bouw verder werkt, dan is dat maar ge deeltelijk in overeenstemming met zijn iedealen. Want hij wilde de geheele wet. Maar aldus de minister wij moeten twee gevaren zien te ontkomen, het gevaar van een ontbreken van vol doende controle en het gevaar van een beau geste; er meet werk gedaan wor den. dat practische be teekenis heeft. De minister zeide dat het gemakkelijk was op te sommen wat er nog ontbrak. Maar hij heeft te rekenen met de eco nomische omstandigheden. Over de moederschapszorg zal de mi nister bij de ziektewet spreken. De minister kon niet anders inzien, dan dat de Rijksbemiddelaars heel, heel gunstig werk deen. Hij wees op de cijfers van 1926. Over den heer de Vries als rijksbemiddelaar onderschreef de mi nister het oordeel niet van den heer Stenhuis. omdat hij vóór een oordeel te vellen, alle overwegingen bij de rijks- bemiddeling moest kennen. Aan een verpleegstersbesluit werkt de minister, maar hij liet er zich niet over uit. De bewindsman stelde vast, dat het werktijdenbesluit voor winkels er komt en de wettelijke regeling voor de winkelsluiting. Voor een duurder maken van het leven vreesde de minister niet De minister beloofde, dat een regeling van den arbeidsduur voor vrouwen en kinderen in den landbouw niet zal af houden van een regeling voqr de man nen. De boeren moeten worden opge voed. Gp dit moment was 't half één. Onze enveloppe moet gesloten wor- den. INTIMUS. AUTO DOOR TREIN GEGREPEN. SLECHTS EEN GEV/ONDE. Dinsdagavond reed een auto met volle vaart door een der afslultboomen van den spooroverweg bij halte Leeuwar den van de Noord-Friesche Locaal Spoor. De andere boom stuitte den auto ln zijn vaart, waardopr het achterste ge deelte op de rails bleef staan. Op dat oogenblik kwam een trein aan uit de richting Stlens en sleurde den wagen nog eenige meter.? mee. De drie Inzittenden sprongen er uit; de bestuurder, een houthandelaar uit Sur- huisterveen, 'liep enkele verwondingen op. De Tel. meldt, dat volgens verklaringen van den chauffeur, hij de gesloten boomen wel zou hebben gezien, doch weger.s de gladheid van den weg niet in staat zijn geweest te stoppen. HET VERGAAN VAN DE „MAFALDA". DANKBETUIGING VAN MUSSOLINI. Naar het Hbld. verneemt heeft de Italiaansche premier, de heer Mussolini, een officieel schrijven aan het Ned. gezantschap te Rome gericht, waarin hij verklaart, da: het hem bij het droe vig cngeva! van het stoomschip Mafalda zeer aangenaam geweest (is) kennis te nemen van de bewijzen van moed en van hartelijke kameraadschap, gege ven door de Ned. Scheepvaart, van wélke het stoomschip ,,Alhena" van Rotterdam van de firma Van N ie velt Goudriaan heeft bijgedragen tot de redding van de overlevenden". De minister verzoektde Nederland sche regeering aan de Nederlandsche scheepvaart en aan de dappere beman ning van het stoomschip „Alhena" de betuigingen van welgevallen en van dank van de Italiaansche regeering te willen overbrengen. Ook de Italiaansche gezant te den Haag heeft persoonlijk aan den minister van Buitenlandsche Zaken den dank van de Italiaansche regeering vertolkt. DE „ROTTERDAMSCHE TRAM". GEMODERNISEERDE TREK SCHUIT. Het Weekblad der Ned. Vereeniging van Spoor- cn Tramwegpersoneel meldt: En zoo gebeurde het op den 2ósten October van hot jaar 1927. Samen waren ze naar stad gegaan, terwijl ze in den namiddag van genoemden da tum van plan wqren weer naar het land hunner inwoning, n.l, Duiveland, terug te keeren. Trein 105. Vertrek van Rotterdam Rosestraat precies 5 uur, stond klaar, doch de heeren wa ren in vertraging, acoals trouwens meer gebeurt met personen die nu eenmaal niet alle dagen komen in onze goede stad van handel en verkeer. Bovendien een glaasje Pils en een bil jart zijn nogal verleidelijke artikelen, zoodat het te laat zijn in die omstan digheden heusch verklaa. -aar is. De trein halen echter was eisch, want anders kom je niet meer thuis en dusja, wat te doen. Goede raad was duur. Eindelijk evenwel komt een van de twee pflsdrinkende heeren op de gedach te, nadat de ober nog eens had vol geschonken, om den trein even te laten wachten. Wat zeg je me, was dat eventjes een idee. En daar ging die dan. HalloJaWelk nummer? Aansluiting met de Rotterdamsche Tram, juffrouw. HalloJamet de Directie der R.T.M. Na een oogenblik: Ja mijnheer. Mijnheer u spreekt met_die neg mee moet met den trein van 5 uur naar. Duiveland, kunt u dien trein ook even* ophouden, want we Zien geen kans meer om nog op tijd in de Rosestraat te zijn. Jaja, als het niet te lang duurt. Nee meheer, we zijn zoo daar Nou goed dan, maar opschieten, hoor! In orde. we komen direct. En zoo gebeurde het dat 22 minu ten na den aangegeven vertrektijd van den trein, twee boeren zwetend en blazend kwamen aanloopen, welke ijlings een plaatsje zochten ln den klaar staanden trein, die met een foeterend publiek en een van stoomovenioed bla zende machine stond te wachen om de reis te aanvaarden naar het land van bieten- en tarwebouw. Of, toen werd vertrokken, wel de juis te personen waren gearriveerd, is niet bekend. R.-K. ARBEIDERS BEWEGING EN POLITIEK. SCHEURING IN DE R.-K. STAATSPARTIJ TE WACHTEN? Op een te Utrecht gehouden verga dering heeft de heer A. J. Schutte, se cretaris van het R.K. Werkliedenver bond in Nederland gesproken over het onderwerp „Arbeidersbeweging en poli tiek". Aan het einde zijner rede ging spr. na, hoe het volgens zijn persoonlijke meening in de toekomst gaan zal met de R. K. Staatspertij, Aan dit gedeelte van de toespraak van den spreker ont- leenen wij aan het verslag in De Maas bode het volgende: Het lijdt geen twijfel aldus spre ker of een van deze twee dingen moet gebeuren en zal gebeuren, wat onver mijdelijk is: ofwel wij krijgen, wanneer de R. K. S. P. in democratische rich ting gaat om tot een juiste reorganisa tie te komen, afscheiding van degenen, die in 1921 ook zijn heengegaan en de N. K. P. hebben opgericht, waarvan het getal niet onbelangrijk zal zijn, ofwel, wanneer de R. K. S. P. niet zou mee gaan in democratische richting, dan zul len de consequenties moeten worden aanvaard van het program, door het Verbond in 1925 samengesteld, en zullen maatregelen moeten worden genomen om die programmapunten te verwezen lijken en zal, evenals in België het ge val is. de R. K. arbeiderspartij als af zonderlijke partij moeten fungeereij. Het meest gewenschth achtte spr., dat een federatie van katholieke partijen werd opgericht, waardoor veel onheil zal worden voorkomen Wanneer het dien kant opgaat, zal de R. K. arbeidersbeweging hebben te zor gen zoo sterk mogelijk te staan en is het noodzakelijk, dat den R. K. arbei ders zoowel in de breedte als in de diep te, zooveel mogelijk ontwikkeling wordt bijgebracht. Doch nimmer, aldus eindigde spre ker, mag uit het oog verloren worden, i dat de katholieke eenheid moet bewaard blijven wanneer het gaat om specifïek- ~odsöicnstige belangen. TREURIG OM HET LEVEN GEKOMEN. DOOR HOLLEND PAARD. Te Zaandam zag de 40-Jarige onge huwde courantenbezorger B, Servaas, in de Oostzijde couranten bezorg- plotseling een op hol geslagen paard op zich aankomen. Onmiddellijk sprong ♦hij van zijn rijwiel en trachtte zich aan den kant van de straat te redden, doch werd hierbij getroffen door het slinge ren van der. wagen. Hij stierf weinige oogenblikken daarna. BELASTING INNEN VAN WERKLOOZEN. UITSTEL MOGELIJK? Door den heer Polak zijn aan den Minister van Financiën de volgende vra gen gesteld: I. Is de Minister bereid mede te deelen of den ontvangers dor directe belastin gen opgedragen is, belasting te innen van werklcozen, wier eenig inkomen be staat uit de uitkeering uit een werk- loozenkas of uit crisissteun? II. Zoo ja, acht de minster het dan niet beter, de inning uit te stellen tot dezulken weder wer»: gevonden hebben, daar immers de uitkeerings- of steun bedragen niet gedoogen, dat een be langrijk gedeelte daarvan aan den fiscus afgestaan wordt? III. Zoo neen, wil de minister dan maatregelen nemen, om een einde te maken aan het optreden van den ont vanger van het 8ste kantoor te Am sterdam, die meedoogenloos tot ver volging en verkoop van goederen over- gaat, tot het innen van belasting van lieden, die maandenlang werkloos zijn, in zorgelijke omstandigheden leven en wier eenig bezit in wat schamel huisraad, bestaat? PAKKETTEN UIT POST ZAK VERDWENEN. EEN DUISTERE ZAAK. De Avondpost meldt: Woensdagmiddag ontving de hulpbe steller v. d. B. te Zoeterwoude, op dracht, per fiets een zak met post stukken naar het postkantoor te Leiden te brengen. Mett den zak vóór op z'n fiets peddelde .v d. B. naar de Sleutel stad en leverde zijn vrachtje te bestem der plaatse af. Bij controle van den in houd bleek echter, dat een aantal pak ketten. waaronder met geldswaardige pa pieren, ontbrak. Door den directeur ondervraagd, wist v. d. B. niet te verklaren hoe die stuk ken zy'n verdwenen. De eenige moge lijkheid leek hem, dat hij ze onderweg heeft verloren. De politie werd met de vermissing in kennis gesteld en nam v, d. B. nog maals een verhoor af. Licht werd in deze duistere zaak echter niet gevon den. Langs den geheelen weg, dien de hulp- jbesteller van Zoetermeer naar Leiden tlrêêffc afgelegd, is vergeefs naar öb ver miste stukken "gezocht. PROF. MR. A. J. BLOK. SPOEDIG HERVATTING COLLEGES. Prof. mr. A. J. Blok, hoogleeraar in het strafrecht en de strafvordering aan de Leidsche universiteit, die zich heeft overwerkt en op medisch advies gerui- men tijd rust heeft moeten nemen, is thans zoozeer in beterschap toegeno men. dat hij na de Kerstvacantie zijn colleges zal kunnen hervatten. DE GASDIRECTEUREN. Dc raad van Zieriksee heeft besloten een onderzoek in te stellen naar de ge dragingen van den vorigen directeur der gasfabriek. RETOURCOMMISSIES IN GASBEDRIJF. De Goudsche correspondent van de Maasbode meldt, dat hij verneemt, dat het ook aan de gasfabriek te Gouda niet volkomen richtig zou zijn. In de geheime raadszitting van Vrijdag zal een en an der ter sprake komen. Andijk, 23 Nov. op de reede van Ant werpen v. Hamburg. Aldabi, 23 Nov. te Montevideo, Rot terdam n. B.-Ayres. Aludra p. 23 Nov. 16 u. Ouessant, B.- Ayres n. Rotterdam. Abbekerk p. 24 Nov. 3 u. 20 m. Vlis- singen, Australië, l.v. Antwerpen en Rotterdam. Alkmaar 21 Nov. te Antofagasta v. Amsterdam. Agamemnon 22 Nov. te Kingston J. Breda. 22 Nov. v. Guayaquil n. Valpa raiso. Blitar 23 Nov. 18 u. te Antwerpen, Rotterdam n. Batavia. Breedyk p. 24 van. Lizard, New-York n. Rotterdam, Brielle, 24 Nov. te Hamburg v. Rotter dam. Ceylon 22 Nov. v. Belawan Deli n. Tandjong Pandan. Cardiganshire, 22 Nov. te San Fran cisco, Paclfickust n. Rotterdam. Dinteldijk, 19 Nov. v. San Jose de Guatemala, Rotterdam n. de Paci- fickust. Djember 23 Nov. n.m. te New-York v. Batavia. Eemland 24 Nov. 4 u. 40 m. te Rotter dam v. Antwerpen. Gelria 23 Nov. v. Lissabon, Amster dam n. Buenos-Ayres. Grijpskerk, 23 Nov. te Antwerpen, Beira n. Rotterdam. Heemskerk 23 Nov. v. Mombassa n. .éden. Indrapoera p. 23 Nov. 10 u. Perim, 26 Nov. nam. te Suez verwacht. Batavia n. Rotterdam. Jagersfontein p. 22 Nov. Dakar, Rotterdam n Kaapstad. Johan de Wit. 23 Nov. v. Belawan Deli, Amst.vraam n. Batavia. Kangean, 22 Nov. v. Colombo, Bata via n. Amsterdam. Koudekerk 24 Nov. v. Rotterdam n. Bombay. Küstroom 24 Nov. v. Amsterdam n. W. -Afrika. Mapia, p. 24 Nov. Perim, Wladiwo- stock n. Rotterdam. Manoera.n p 22 Nov. Sagres, Bata.ia n. Amsterdam. Moena 23 Nov. v. Singapore n. Ma cassar. Madccra p. 23 Nov. 14 u. Perim, Ja pan n. Rotterdam. Nebraska, 22 Nov. te Seattle. Paclfic kust n. Rotterdam. Noorderdijk, 24 Nov. vm. te Los An geles Harbour, Antwerpen n. de Pacl fickust. Ulctheroy 23 Nov. v. Swansea. Rot terdam n.d. Pacifickust. Prins tdor Nederlanden 23 Nov. v. Suez, Amsterdam n. Batavia. Randfontein 24 Nov. v. Rotterdam n. Hamburg. Reggestroom p. 23 Nov. Madeira, Am sterdam n. W.-Afrika. Simaloer 23 Nov. v. Sabang naar Soerabaja. Sitoebondo, 23 Nov. v. Gibraltar, Ba tavia n. Rotterdam. Samarinda p. 24 Nov. 2 u. Suez. Rot terdam n. Sydney. Schiekerk p. 23 Nov. Ouessant, Rot terdam n. B.-Indië. Stadsdijk, 23 Nov. v. Belawan Deli, New-York n. Batavia. Stagen 22 Nov. te Tawao, vertrok n. Menado. Tasman. 23 Nov. v. Sydney n. Singa pore. Tambora, p. 24 Nov. 6 u. Ouessant, 25 Nov. 14 u v. Batavia te Rotterdam verwacht. Ulysses, 24 Nov. middernacht van Galveston te Bremen verwacht. Vlieland vertrekt 25 Nov. v. Freetown n. Havre en Amsterdam. Zeelandia 23 Nov. v. Santos, Amster dam n. Buenos-Ayres. ZATERDAG 26 NOVEMBER HILVERSUM 1060 M. 12.00 Politieber. 12,35—2.— Lunchmuziek door het trio D. Groeneveld, viool. A. v. Leeuwen, cel lo; P. Jochemse, piano. 2.004.00 Filmmuziek. Aansluiting van de Cinema Royal te Amsterdam. Orkest onder leiding van Hugo de Groot. 4.00 Italiaansche les. 4.305.00 Fransche les. 5.005.30 Duitsche les. 5.307.15 Concert door het A.N.R.O.- orkest. Hille's Dubbelmadfcenkwartet. Populair programma. 7.157.45 Tuinbouwhalfuurtje door den heer Balk: De groote beteekenis van de winter- cn stapelprodücten voor onze voedselvoorziening. 7.45 Politieber. 8.10 V.A.R.A.-avond. Spreker: F. S. Noordhoff, voorz. v. d. Centr Ncd. Amb- tenaarsbond. Mien Emeisv. Buuren, voordracht. Eli Bomli, viool. Floor Bro- met, piano. 1. Opening. 2. Concert D- majeur (no. 4). Mozart (viool, piano). 3. Fragment uit Merijntje Gijzen's Jeugd, de Jong (voordracht). 4a. Malaguena. Spaansche dans op. 21, de Sarasate, b. Spaansche dans, Granados, Kreisler, (viool, piano). Pauze. 5. Rede v. d. heer F. S. Noordhoff: De plaats der ambte naren in de samenleving. 6a. Wals, Brahms, b. Menuet. Porpora Kreisler. (viool, piano). 7a. Machteld, Potgieter, b. De Eons, Sam. FaLkland, c. Zelf moord. Sam. Falkland, d. Cupidootje. Ad. v. Scheltema (Voordracht). 10.30 Persber. HUIZEN, 1840 M. (na 8 uur 1950 M.) 12.30—1.30 KRO. Concert door het trio Winkels. P. Lustenhouwer,, piano. II. Scholl, viool. O. Hendriks, cello. 3.00—4.00 KRO. Kinderuurtje. J. Sue- rink. Ria Mulder. Mej. Leef lang. 6.007.00 KRO Gramofoonmuzick. 7.007.30 KRO Cursus Hollandsch door D. C. G. v. Ringelestein. 7.30—8.00 R.K. Staatspartij. Iets over de geschiedenis van de R.K. Staatspar tij door J. B. Vesters. Hoofdred. van het Huisgezin (KRO). 8.00 Concert. KRO. Trio Gaillard. Het K.R.O. Mannenkwartet onder leiding v. Dom. Roest. Spreker: Pater G. Vrijmoed uit Delft: Katholicisme, Socialisme. Daarna persber. DAVENTRY 1600 M. en LONDEN 361 M. I.20—2.20 Dansmuziek. Wallis en Daw son. syncop. duet. 3.35 Arsenal versus Spurs. Voetbal wedstrijd. 4.20: Variété. 5.35 Kinderuurtje. 6,20 Militaire bandconcert. D. Hart, bariton. 7.20 Lezing: The secrets of a Roman Fortress. 7.35 Pianomuziek van Bach. 7.45 Lezing: The ABC of Wintersports 8.05 Militaire bandconcert. W. H. Squire, cello. 8.50 Volksdansen. Orkest en solL 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing; Mr. J. B. Priestley leest uit zijn werken voor. 9.50 Nieuwsber. 9.55. Variété. 10.50—12.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS" 1750 M. 10.50—11.00 Concert 12502.10 Orkestconcert. 5.055.55 Dansmuziek. 8.5011.20 Concert. Met medew. van de Parijzer artisten. Orkest, Jazzband, LANGENBERG, 469 M. 12,30—1.50 Orkestconcert 5.206,20 Richard V/agnerconcert. Fr. Hansen, sopraan. Werga-orkest en -koor. 7.20 Vroolljke avond. Malkastenrevué. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. KöNIGSWUSTERHAUSEN, 1250 M. II.207.05 Lezingen en lessen. 7.35 Busoni-concert. Mainzer Mannen- zangvereeniglng. Mozart-BusonL E. Weiss, piano. H. Hubertus, tenor, A- Bermann, baritcfn. Dr. Hermanns, bas. Mainzer Sted. Orkest. 9.5011.50 Dansmuziek. HAMBURG 395 M. 3 35 Vroolijk concert 5.20 Orkestconcert. 7.20 Bandonion- en mandolineconcert. Mandolineclub en A. Haaler, cither. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. BRUSSEL 509 M. 5.20—6.20 Dansmuziek. 7.35 Galaconcert, tot 10.35. In de pauze voorlezing. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regel. Smaken verschillen doch over is men het eens!! VOOR DE KINDEREN. Een andere hofdame valt Iji 'iet gezicht van zóóveel gruwden pal achterover. 7.c is flauw, echt heclcmaal flauw cn niet een klein beetje, zooals anders. Zc wc.rdt opgevangen door een bediende cn voorzichtig weggedragen om bij te komen van den schrik. Doch dc meeste dames zetten hel op een loo» pen, zoo hard zc kunnen. Als ze dagelijks gc- noódzaakt waren om zco'n rush tc maken, ver» loren ze zeker 15 gram muizenvet per week. Ongerekend dan nog dc schrik, die een muis óók niet in z'n klccren gaat zitten.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 12