HAART EM'S DAGBLAD D'NS DAG 29 "OV. 1927 SPORT EN SPEL VOETBAL. Ranglijstjes. AFDEELING I Eerste klasse ei fs ■jj S3 i 8 8 o O M H Ajax 8 7 0 1 14 22—8 D. F. C. 9 6 2 1 14 31—19 E. D. O. 8 4 3 1 11 23—12 R. C. H. 9 4 2 3 10 23—21 Hilversum 8 4 0 4 8 23—21 Excelsior' 7 3 1 3 7 14—12 II. B. S. 9 3 0 6 6 32—30 V. U. C. 9 3 0 6 6 26—35 U. V. V. 9 2 2 5 6 15—32 v. 0. c. 8 1 0 7 2 12—35 Tweede klasse A' V. S. V. 10 9 0 1 18 31—10 D E. C. 9 6 0 3 12 25—10 W F. C. 8 5 1 2 11 14—14 West-Frlsia 8 5 0 3 10 14—13 Helder 9 3 2 4 8 23—17 K. F. O. 3 3 2 3 8 19—13 H. R. C. 8 3 1 4 7 16—17 Alcm. Vlctrix 7 1 1 5 3 14—29 Z. V. V. 8 1 0 7 2 9—32 Hollandla 7 0 1 6 1 10—23 Tweede klasse B Zceburgia 10 7 2 1 16 39—18 Vc'.ox 10 7 2 1 16 31—17 A. F. O. 11 7 2 2 16 39—21 Haarlem 10 6 1 3 13 30—17 Zandvoort 9 4 1 4 9 17—18 V. V. A. 10 4 1 5 9 26—33 H. V. C. 11 3 2 6 8 18—29 Bloemendaal 10 2 3 5 7 24—27 B. F. C. 9 2 2 5 6 16—22 D. O. N A. R. 10 0 0 10 0 6—44 AFDEELING II Feyenoord 9 6 *2 1 14 32—11 Sparta 9 4 3 2 11 22—18 't Gooi 10 4 3 3 11 22—18 Blauw Wit 8 4 1 3 9 17—16 Z. F. O. 9 4 1 4 9 2217 Stormvogels 9 4 1 4 9 19—21 Spartaan 10 3 3 4 9 16—19 A. D. O. 8 3 2 3 8 20—22 H. V. V. 9 3 1 5 7 18—27 H. F. C. 9 1 1 7 3 9—32 R. C. n. 2—Z. F. C. 2 (6—2). R. C. H. 2 heeft goed werk verricht door met flinke cyfers tan de Z. F. C.- reserves te winnen. De Zaanlanders speelden nogal forsch. doch konden daar mede toch niet verhinderen dat R. C. H. al spoedig een nuttigen 20 voorsprong had. De achterhoede van de R. O. H.- reserves weet zich tot rust staande te houden, Na de rust is het R. C. II. 2 weer, dat liet. eerst doelpunt, doch dan gelukt het den Z. F. C.'ers om den achterstand te verkleinen. Dat is voor de R. C. H.'ers het moment om er nog een schepje op te doen; ge'eideli'k wordt de score vergoed tot 61. De achterhoede van R. C H. gelooft het dan wel en mede doevdat de Zaandammers er alles op zetten om op te halen wordt Kcs nor tweemaal gepasseerd. Daar blijft het verder by. A. F. C. TT—E. D. O. IT (6—2). F. D. O. TT heeft een smadelijke ne derlaag geleden, hoewel erkend moet word*n dat het niet meelieu Kort na het begin moest Breems uitvallen; E. D O soeel',e bijna den geheelen wed- str!1d met 10 man. Met de rust leidde A. F. O slechts met 10, Daarna begon de misère; het werd 20, 3—0, en toen 4—0. Daarna gelukte het F. D. O., de eer te redden, maar nog was het A. F C. niet genoog, zU maakte er 51 van. E. D. O. verkieir.de den achterstand, waarna A. F. C. er ten slotte 62 van maakte. ZWEMMEN. MISS GLEITZE UITGEDAAGD Uit Londen wordt aan de Tel. ge meld: Een wellicht spannende zwemwed strijd over de Straat van Gibraltar zal binnen enkele weVen plaats hebben, wanneer miss Gleltze ten minste de uit daging van miss Hudson, een andere Londensche typiste daartoe aanneemt. Zooals bekend wil miss Gleitze trachten als eerste van haar sekse de Straat van Gibraltar over te zwemmen, doch daar ook door miss Hudson dit verlangen is uitgesproken, stelt laatstgenoemde voor er een wedstrijd van te maken. Miss Hudson Is een der Engelsche deelneem, sters aan de Olympische Spelen in Parijs geweest. Op 16 Sept. jl. deed zij een poging om over het Kanaal te zwemmen doch zU moest na 13 uur ln het water te hebben doorgebracht, opgeven. AUTOMOBILISME. FORESTTS AUTO OMGESLAGEN De pogingen, die de Itallaansche coureur Forestl Zaterdagmiddag onder nam om het snelheidsrecord van Perry Thomas en majoor Campbell te verbete ren. werd byna fataal, aldus wordt uit Londen aan de Tel. gemeld. Toen zijn wagen, de .Djelmo" een snelheid van ongeveer 150 mijl per uur had bereikt, slipte liy plotseling, reed tegen een vlag- gestok, en kantelde tweemaal over zij. Toeschouwers renden naar den auto; gelukkig bleek, dat de coureur op wer- keiyk wonderbaariyke wyze aan den dood was ontsnapt. HU had slechts een hevig bloedende wond boven zün oog en ren verwonding aan den schouder opge- -open. zyn vrouw, die het ongeluk zag. :e! flauw. Forest! had reeds eerder op der. dag een poging gedaan om het re cord over 1 mijl met stilstaanden start te verbeteren, doch dit was hem niet gelukt. ZUn tyd bedroeg 3 minuten meer, dan die van Thomas. DE OLYMPIADE 1928. ENGELAND KOMT Uit Londen wordt aan de Tel. gemeld: Het deelnemen van Engeland aan de Olympische Spelen te Amsterdam is thans 'definitief en officieel verzekerd, gelet op de beslissing, die Maandag avond op de vergadering van het Brltsch Olympisch Comité werd genomen. Twee uur lang werd onder voorzitterschap van lord Rochdale de huidige situatie besproken, die geschapen is door het aannemen van eenige resoluties door verschillende sportbonden om deelne ming aan de aanstaande Olympische Spelen te verlxinderen. De vergadering werd bijgewoond door ongeveer 40 leden. Na afloop van de bij eenkomst werd een verklaring gegeven, waarin medegedeeld wordt, dat het Britsch Olympisch Comité besloten heeft, om een team naar de Olympische Spelen te zenden, daar men meent, dat op deze wyze de belangen van de ama teursport het beste gediend zuilen wor den. Men is_ evenwel niet van plan om de loondervingskwestie te laten, zooals die op het oogenblik is en op het vol gende congres zal Oroot-Brittannië krachtig ..de amateursport verdedigen". Het Comité is van meening, dat. nu een groote meerderheid van de sport bonden zulks wenscht, deelgenomen dient te worden aan de spelen en geen poging gespaard zal worden om het succes van deze federaties te verzekeren. Verder is men van meening. dat de fe deraties, die vergoeding voor loonder ving niet aanmoedigen, gesteund die nen to worden. Het Britsch Olympisch Comité zal thans alles aanwenden om het succes van de Engelsche ploeg te verzekeren. Binnenkort zal men over gaan tot een poging om fondsen voor het team te verzamelen. GEEN HONGAABSCHE VOET BALLERS NAAR AMSTERDAM Het Hongaarsch Olympisch Comité heeft een vergadering gehouden, waarin twee belangryke besluiten zijn genomen. n.L dat de Hongaarsche amateurvoetbal ploeg niet aan de Olympische Spelen zal deelnemen en de verbreking van het contract met den hotelhouder te Baarn, aangezien deze plaats te ver van Am sterdam ligt en het voor de Hongaren te vermoeiend zou zyn steeds naar Am sterdam en terug te reizen (TeL) DE ROEIWEDSTRIJDEN TE HAAR LEMMERMEER. Omtrent het gedeelte Ringvaart van de Lijnden af tot by Sloten, dat voor de bij gelegenheid van de Olympische spelen in 1023 te houden roeiwedstrijden werd uitgekozen en geschikt bevonden, vernemen we, dat by het terzake inge steld onderzoek en een gehouden con ferentie een tweetal bezwaren werden kenbaar gemaakt, die echter, naar ver wacht wordt, aan een geregeld verloop der wedstryden geen afbreuk behoe ven te doen. Het eerste bezwaar was, dat men voor de 35 Meter lange „ach ten" de Ringvaart ter plaatse gaarne eenige meters breeder had gezien. Het; andere betrof de aanwezigheid van langs den kant in het water aange brachte z.g. spoelbakken van aan den Akerdyk wonende groententelers. Dit bezwaar hoopt men te zijner tUd te kun nen ondervangen door met de eigenaren een schikking te maken, opdat het daar heen geleid zal kunnen worden, dat die spoelbakken tydeiyk verwyderd kun nen worden. MUZIEK. MANNENKOOR „PROZA EN POëZIE. Deze vereeniging gaf in den Jans- Schouwburg een soirée, die ingeleid werd niet het zingen van eenige amusante nummersd oor het mannenkoor. De heer Jan Booda begeleidde zelf aan den vleugel, zyn naam waarborgt een muzi kale voordracht; technisch is er nog veel te overwinnen, doch er was op dezen feestavond natuuriyk niet te oordeelen als op een concert. De gezongen num mers, nl. „De domme Jodokus" cn „Bier cantate"? die grappige bedoelingen hadden, oogstten veel succes. Verder werd de avond gevuld met attracties, voordrachten, enz. Zooals altyd weet „Proza en Poëzie" gezellige avonden te organiseeren, die overgroote belangstel^ ling genieten. DUBBEL MANNENKWARTET „AURORA". Ook hier was feest, vyftlerv jaren gele den werd het kwartet opgericht en ter gelegenheid van dit jubileum werd nu een feestavond gegeven in het gebouw „Flora", Pretoriaplein. In de pauze me moreerde de voorzitter de wisselende kansen die het kwartet heeft gehad en sprak woorden van dank tot den direc teur. heer K. Zeilmaker en tot diens vrouw. Ondanks groote, voornameiyk fl- nancieele moeilijkheden heeft hij ener giek het kwartet voor ondergang behoed. Als stoffelyk blijk van hulde werd hem een zilveren potlood overhandigd, terwyi mevrouw Zeilmaker bloemen ont- Enkele opmerkingen: Over 't algemeen domineert de le tenor te veel, hoewel zyn zang verdiensteiyk was. De andere stemmen leden aan onzuiverheid. In de eerste plaats is er een grooter dynamisch evenwicht noodig. Te waardeeren is ove rigens de yver en toewyding van deze menschen voor wiei de zang een ont spanning is na wellicht geestdoodenden arbeid. Met de gelukwenschen voor dit jubi leum hoop ik dat „Aurora" in de toe komst tevens naar een op hooger peil staande zangkunst zal streven. PIET MÖHRINGER. WEER EEN TRAM GEDERAILLEERD. Maandagavond half zeven is een mo torwagen van de lijn naar Bloemen- daal op het Stationsplein gedevalueerd. Een half uur later was de wagen weer in het spoor. Zondagavond liep op de zelfde plaats een tram uit de rails. BINNENLAND. HET VERMOORDEN VAN PISUISSE EN ZIJN VROUW. Verdachte op zijn plan gezinspeeld. ZIJN OMGEVING ER GEEN ACHT OP GESLAGEN. Het Vaderland schryft: Tjakko K., de jongeman, die Zater dagavond het echtpaar Pisuisse doodge schoten heeft en daarna zelfmoord pleeg de. heeft Zaterdagmiddag reeds met het plan rondgeloopen. Een paar dagen lang had hy er reeds op los geleefd. Blykbaar had hy al zijn geld opgemaakt. Want toen hy Zater dagmiddag met een paar kennissen bil jartte in een artistencafé te Den Haag. vroeg hy een van hen tien gulden ter leen. „Om naar Amsterdam te gaan", zei hy er by. De kennissen rieden het hem af, maar hy zette door. Toen het spel uit was, ging Tjakko K. heen. „Geef me een hand, het is de laatste keer dat jullie me zien", zei hy nog. In de drukte van het café ging de beteekenis van zijn woorden verloren. De kennissen geloof den het niet en schonken er geen aan dacht aan. Maar toen zy s avonds van het gebeurde hoorden, herinnerden zy zich zyn woorden. De Tel. schryft; De brieven ten getale van zes die in het bezit van den verdachte zijn ge vonden en welke het adres der naaste familieleden vermeldden, zyn in den trein geschreven. De politie heeft deze met geopend en zij zullen ook niet ge opend worden. De Parabellum een automatisch pistool van Duitsche makelij was van een zeer zwaar kaliber, nameiyk 9.5. De kracht ervan blijkt uit het doordrin gingsvermogen der projectielen. Een er van. die de zijde van Pisuisse heeft ge troffen. heeft aan den anderen kant het lichaam verlaten. De agent, die Pisuisse om hulp heeft hcoren roepen en op eer.igen afstand, zonder hulp te kunnen bieden, het gebeurde heeft ge zien, verklaarde, dat de dader na het echtpaar Pisuisse te hebben neergescho ten, de revolver tegen de maagstreek zette. Door het schot werd de getrof fene met kracht achteruit geslingerd. Achteraf schijnt het. dat meer dan zes schoten gelost zyn; de houder, die op z'n minst acht patronen bevat, was ge heel leeggeschoten. Nog meldt het blad: Naar wy van bevoegde zyde verne men, biykt dat tusschen Kuiper, die aanvankeiyk verbonden was aan het ge zelschap van Pisuisse, en den heer en mevrouw Pisuisse vele moellykheden van persooniyken en zakelijken aard gere zen zyn. Kuiper, die door een en ander èn als mensch en in financieel opzicht in zeer benarde positie is geraakt, moet door de onoplosbaarheid der moeiiykhe- den tot den staat van wanhoop zyn ge komen waarin hy de daad bedreef. De begrafenis. In verband met het justitieel onder zoek zal de begrafenis van het stof felijk overschot van den heer en me vrouw Pisuisse niet zooals aanvanke lijk in het voornemen lag Woensdag plaats hebben. De teraardebestelling is thans bepaald op Donderdag op de be graafplaats Oud Eik en Duinen in Den Haag. De stoet zal om 1 uur van het woon huis van den heer Pisuisse aan de Johan van Oldenbaxneveldtlaan vertrekken. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Men meldt ut Nieuwer-Amstel: De 24-jarige G. S. in dienst by den landbouwer H. te Oosteinde, keerde Za terdagavond tydens een dichten mist met een door hem bestuurden vierwieligen wagen huiswaarts, en moest daarby tus schen de halten Kerkweg en Oosteinde den niet bewaakten over; eg van den locaal spoorweg AmsterdamAalsmeer passeeren. De wagen was slechts met een paard bespannen, terwyl een paard naast het voertuig was gespannen en een er achter. Op het moment dat wagen en paarden zich midden op den spoorweg bevonden zag de voerman plotseling een personentrein naderen. Door de paarden met groote kracht aan te sporen raakte het achter den wa gen gespannen paard los juist op het moment dat de andere paarden den overweg waren gepasseerd. De voerman kon zich redden door van den wagen te springen. De wagen werd door den trein gegrepen en circa honderd meters mede gesleept en totaal vernield. Als door. een wonder bleven voerman en paarden ongedeerd. De trein kwam uit de richting Aalsmeer. HILVERSUM ZONDER GOLFLENGTE. Uit Berlyn wordt aan De Courant ge meld: De radio-conferentie van Washington heeft een besluit genomen, dat voor den geheelen Europeeschen radio-omroep van ingrijpende beteekenis zal zyn. De conferentie heeft nameiyk lan gere golflengte beperkt tot de golfleng ten van 1340 tot 1875 M. Slechts op deze lengten mogen zenders werken. Dientengevolge komen talrüke Euro- peesche zenders zonder golf. Tot de zenders, die hun golf verliezen, behoo- ren Hilversum, 1060 M., Zeesen (DuKschland) 1250 M„ Bazel 1100 M., Warschau 1111 M„ De Deensche zen der te Kalundborg 1153 M., de Zweed- sche zender Boden 12C0 M., Constantl- nopel 1230 M., de Zweedse he zender Motala 1320 M. en Köningswusterhau- sen. De overgebleven golflengten van 1340 tot 1870 M. zyn reeds vol bezet door Moskou. Da ven try. Charkof en Parijs. Hoogstens kunnen nog twee zenders daarin worden opgenomen. Op het in Pebrauri a.s. te Genève te houden con gres wordt hierover strijd vervracht tus schen Nederland, Duitsehland. Zweden Denemarken en Litauen. MOORD UIT MINNENIJD. DE DADER GEARRESTEERD. Uit Valte wordt aan de Tel. ge meld: Reeds eenigen tyd bestond er een vee te tusschen Jam Blank en K. P„ beiden uit Valtermond om een meisje. Bij een feest, dat Zaterdag in een der cafés aldaar gegeven werd, kwam deze tot uitling. De ongeveer 20-jarige Blank was reeds naar huis gegaan, maar werd later, om ongeveer half twaalf, naar butlen geroepen. Toen hy heraan ge hoor gaf, werd hy plotseling aangeval len en werd hem een aantal steken toegebracht os, in het onderiyf en in den slaap, terwyi hem bovendien de keelslagader werd doorgesneden. Hy liep nog eenige schreden weg, maar zakte weldra door bloedverlies neer en overleed reeds na eenige oogenblikken. De dader werd door de politie garres- teerd en legde, naar wij vernemen een volledige bekentenis af. Het ïyk is in beslag genomen en naar de marechaus seekazerne vervoerd. SCHEEPSBERICHTEN. Aagtekerk 27 Nov. van Rotterdam n. Hamburg. Abbekerk 27 Nov. 8 tl ran Bremen n. Hamburg. Agamemnon 24 Nov. van Port au Prince n. Aux Cayes. Alcinous 27 Nov. van Amsterdam n. Londen. Alkmaar 26 Nov. van Valparaiso naar Talcahuano. And ijk 28 Nov. te Rotterdam van Antwerpen. Ares 27 Nov. van Bremen naar Hamburg. Bandoeng 28 Nov. 2 i 30 m. van Hamburg n. Rotterdam. Billiton 27 Nov. van Genua naar Marseille, Bcira naar Rotterdam. Bnnendijk 27 Nov. van Rotterdam n. Boston. Bintang 24 Nov. van Manilla naar San Francisco. Blitar j. 28 Nov. 7 uur, Dungeness, Rotterdam en Antwerpen n. Java. Borneo 27 Nov. te Genua, Batavia n. Amsterdam. Boskoop 27 Nov. te Rotterdam van Corral. Burgersdyk J. 28 Nov. v.m. Scffly Newport News n. Rotterdam. Calypso 25 Nov. te New York van W.-Indië. Ceylcn 27 Nov. te Java van Calcutta. Cottica 25 Nov. van New York naar Port au Prince. Crynssen 26 Nov. van Dover. Amster dam n. Barbados. Delfland 27 Nov. te Rotterdam van Freetown. Drechterland 26 Nov. 19 u. van Rio Grande do Sul, Amsterdam n. Buenos Ayres. Edam 25 Nov. n.m. van Vera Cruz, Tampico naar Rotterdam. Flandria 26 Nov. 22 u. van Pernam- buco, Buenos Ayres n. Amsterdam. Gaasterland j. 26 Nov. Madeira, Am sterdam n. Buenos Ayres. Gemma 28 Nov. van Yokohama, Rot terdam n. Japan. Giekerk 26 Nov. van Mosselbaai naar Port Elisabeth. Grijpskerk 27 Nov. van Rotterdam n Hamburg. Hector 26 Nov. van Charleston naar Europa. Indrapoera 27 Nov. 11 u. van Port Said. Batavia n. Rotterdam. Jacatra 27 Nov. van Rotterdam naaT Hamburg. Jan van Nassau 25 Nov. te Curasao v. Amsterdam. Johan de Witt 27 Nov. te Batavia v. Amsterdam. Kennemerland p. 25 Nov. Teneriffe, La Plata n. Rotterdam. Kertosono 27 Nov. van Rotterdam n. Hamburg. Klipfontein 28 Nov. van Rotterdam n. Kaapstad. Kota Radja p. 28 Nov. Perlm, Rot terdam n. Java. Krakatau 26 Nov. van Suez, Amster dam n. Batavia. Maasland 26 Nov. te Santa Isabel, Amsterdam n. ""'.-Afrika. Madioen 23 Nov. te Sabang, New York n. Java. Madoera 27 Nov. te Suez, Japan n. Rotterdam. Manoerr..n 27 Nov. te Amsterdam van Java. Meliskerk 27 Nov. te Antwerpen, Am sterdam n. O.-Afrika. Moerdyk 23 Nov. van St. Thomas Pacifickust n. Rotterdam. Montferland 27 Nov. te Amsterdam n. Buenos Ayres. Nas p. 25 Nov. Perim, Amsterdam n. Batavia. Noorderdijk 26 Nov. te San Francisco v. Antwerpen. Oberon 26 Nov. van Barrios naar Kingston. Oostkerk 27 Nov. van Rotterdam naar Wladiwostock. Op ten Noort, 26 Nov. van Manilla n. Tarakan. Oranje Nassau 26 Nov. van Dover n. Madeira, Amsterdam n. West-Indië. Prinses Juliana 27 Nov. van Algiers, Batavia n. Amsterdam. Randfonteln 26 Nov. te Hamburg van Rotterdam. Rhea 27 Nov. van Amsterdam naar W.-Indië. Roepat 26 Nov. van Port Said, Ba- avia n. Amsterdam. Rondo 27 Nov. van Amsterdam naar Ned. Indië. Rotterdam 27 Nov. n.m. van Plymouth, New York n. Rotterdam. Salabangka 26 Nov. van Batavia naar Amsterdam. Samarinda j. 28 Nov. Perim, Rotter dam n. Australië. Schiekerk p. 27 Nov. Gibraltar, Rot terdam n. Calcutta. Sembilan 28 Nov. van Batavia naar Amsterdam. Siantar 27 Nov. van Rotterdam naar Hamburg. Sim al oer 27 Nov. van Port Swetten- ham, Amsterdam n. Batavia. Singkep j. 25 Nov. Gibraltar, Am sterdam n. Batavia. Sirrah 27 Nov. van Duala naar Kribi. Sitoebondo 28 Nov. te Londen, Ba tavia n. Rotterdam. Soekaboemi 27 Nov. te Havre van Batavia, vertrekt vermoedelijk 29 Nov. n. Rotterdam. Springfontein 27 Nov. van Kaapstad n. Duinkerken en Rotterdam. Streefkerk p. 26 Nov. Perim, Rangoon n. Robterdam. Stjuyvesant 27 Nov. van Amsterdam n. Hamburg. Sumatra 26 Nov. te Beira van Port Natal. Tabanan p. 27 Nov. Kaap del Armi Rotterdam n. Batavia. Tjerimai 28 Nov. van Kobe naar Btavia. Tjipanas 24 Nov. van Manilla naar Hongkong. Van Rensselaer 25 Nov. van Curasao n. P. Cabello. Vechtdyk 26 Nov. van Part Said, Java n. New York. Venezuela 28 Nov. n.m. te Plymouth verwacht, Barbados n. Amsterdam. Volendam p. 27 Nov. n.m. Cape Race, Rotterdam n. New York. Westerdijk 27 Nov. van Rotterdam n. New York. Westerdijk 27 Nov. van Rotterdam n. New York. Zeelandia 27 Nov. v.m. te Buenos Ayres van Amsterdam. Zenada 26 Nov. van Lorenzo Marques n. Durban. Zijldyk 26 Nov. van Pernambuco .Am sterdam n. Buenos Ayres. Ares, 27 Nov. te Hamburg van Bre men. Amsterdam, 26 Nov. te Colon van Am sterdam. Baarn, 27 Nov. te Arica van Corral, vertrok naar Guayaquil. Bilderdyk 28 Nov. van Algiers, Br.- Indië naar Rotterdam, Cardiganshire, 25 Nov. van San Fran cisco naar Rotterdam. Grotius, passeerde 28 Nov. Gibraltar, Amsterdam naar Batavia. Indrapoera, 1 Dec. n.m. 2 u. te Mar seilles verwacht, Batavia naar Rotter dam. Maasdam 26 Nov. v.m. te Tampico van Rotterdam. Parana 26 Nov. te Panama. Pacific kust naar Londen. Prins der Nederlanden, passeerde 27 Nov. Perim, Amsterdam naar Batavia. Riouw 26 Nov. van Sabang naar Pa- dang. Rotterdam, 28 Nov. te Rotterdam van New-York. Sitoebondo, 28 Nov. 21 uur van Lon den. Batavia naar Rotterdam. Siantar, passeerde 28 Nov. Casquets, Rotterdam naar Java. Tjibodas 27 Nov. te Sjanghai. Van Spilbergen, 25 Nov. van Belawan Deli naar Rangoon. Zosma, 28 Nov. van Colombo, Am sterdam naar Japan. Zenada, 26 Nov. van Delagoabaai naar Port Natal. MEDEDEEL1NGEN a 60 Cts. per regel. 6 ACCUMULATOREN Laad- cn reparatie-inrichting voor elk fabrikaat. H. N. FISCHER. BAKENESSERGRACHT 9 HAARLEM TELEF. 140^7 RADIO-PROGRAMMA. WOENSDAG 30 NOVEMBER. HILVERSUM. 1060 RL 12.00 Politieber. 12-352.00 Lunchmuzick door het trio Dick GrocneveJd, viool. A. van Leeuwen, cello. P. Jochemse, piano. 5.307.15 Dincrmuziek door het A.N.R 0.»orkcst. Jaap Stroomenbergh bas-bariton. Egb. Veen aan den vleu* gel. 7.157.45 Gczondhcidshalfuurtje door Jan v. Zutphen: Nazorg en ar» beidstherapic bij de t.b.c. bestrijding. 7.45 Politieber. 8.00 VPROFcestavond ter gelegen» heid van het 50»jarig bestaan van de Vrije Gemeente te Amsterdam ir. het Geb. v. d. Vrije Gemeente te Am» sterdam. 9.30 Buitengewoon concert zan En» gelsche zang door bekende Engelsche zangers- Het Engelsch vokaa'.kwartet onder leiding van Stewart Wilson. Elsie Suddaby, sopraan. Astra Des» mond. alt. Stewart Wilson, tenor. Ar* thur Cranmcr, bariton. Mrs. Percy C. Hull, begeleiding. 10.00 Persbcr. 10.10 Voortzetting concert. .HUIZEN, 1840 M. (na 6 nur 1950 M.) 12.30—1.45 NCRV. Concert door het Trio Lauenroth. Mej. L. Lauen* roth, piano. Mej. Scager, viool, Mevr. J. Hehl. cello. 5.156.15 NCRV. Kinderuurtje o. 1. van Mej. G. Ingwerssen tc Amster dam. 7.00—7.30 NCRV. Lessen. 7.30—8.00 Spreker NCRV. Derde les in Pluimveeteelt door den heer Joost Sluis. 8.00 NCRV. SpT. Prof. Dr. Eekhof te Ocgstgeest: Belijdenissen van Augustinus. Mevr. NV. Cantévan Amerongen. sopraan. Mevr- Lies v. d. Brink Prakke, fluit. Tabe Bas, te nor. Met pianobegeL DAVENTRY, 1600 M. 11.20 Daventry»kwartct en 1 -melon radio dansband. I.202.20 Orkestooncert- 2.50 Lezing. 3.10 Concert. 3.20 Lezing. 3.50 Daventry*kwartet- 4.05 Lezing. 4.20 Licht klassiek concert. Strijk* kwartet cn solisten (piano, sopraan). 5.35 Kindcruurtje. 6.20 Concert*Orgelbespeling- 6.40 Tuinpraatje. 7.05 Concert»orgelbespeling. 7.20 Causerie in Sussex»dialcct. 7.35 Mendelssohn's songs without words (piano). 7-45 Lezing: What society means. 8.05 St. Andrewsa/vonJ. 'Schotfchj programmat City of Aberdeen Police Pipe»band. Hall Russell's mannen» koor. Schotsche en Gaelic duetten, Orkest. 9.20 Nicuwsber. 9-35 Hr. L. Feuchtwanger: Indruk ken van Engeland. 9.50 Nieuwsber. 9.55 Tilly of Bloomsbury, oomedle in 3 acten van Ian Hay. PARIJS „RADIO-PARIS". 1750 M. 1030—11.00 Concert 12.502-10 Orkcstconcert. 5.055-55 Orkestconcert. 83010.50 Concert. Orkest cn so» listen. Gevarieerd programma. LANGENBERG. 469 M. MUNSTER, 242 DORTMUND 283 M. 1252.50 Orkcstconcert. 5.206.20 Orkestconcert. 7.35 Symphonieconcert- \Verag»or* kest en K. H. Pillney, piano. Daarna tot 11.20 Dansmuziek- KONÏNGSWUSTERHAUSEN, 1250 M. II.207.05 Lezingen en lessen. 7.25 Orkestconcert onder leiding v. F. Adam uit Munchen. 9.5010-50 Wintcrconcert Orkest van A. Henke, tenor. HAMBURG, 395 M. 3.3s Ccllo*concert. 4.20 Dansmuziek. 5.20 Concert 7-20 Bandoniop en mandolii :-;crt. A. Hafeler, cither. 10.5011.50 Dansmuziek. BRUSSEL. 509 M. 5.206.20 Dansmuziek. 8.5010-35 Orkestconcert onder lei» ding van Flor. Alpaerts. NIEUV/E AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGEL1JNTJF VOOR DE KINDEREN. Knagelijntje vindt het plan prachtig en dus stapt Snuffelgraag naar Omar ben Stootblok en biedt hem zijn diensten aan- De arme Omar is do-blij met deze uitkomst. Gaat jullie je maar gauw vcrklecdcn, zegt hij, dan laat ik intus» sch.cn het koord spannen. Zoo hard ze kunnen rennen Snuffelgraag en Knagelijntje naar huis, nadat ze aan Vader heb* ben verteld wat ze van plan zijn. Je zult zien, het wordt reusachtig leuk, roept Knagelijntje onder het rennen. En Snuffelgraag hijgt te rug: Nouenof.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 10