WAT ONZE EERSTE KLASSERS DEDEN DE TWEEDE KLASSERS NEDERL. VOETBALBOND E. D. O. verliest voor de tweede maal van Ajax. H. F. C. behaalt weer een punt. Maar H. V. V. óók! Goed werk van R. C. H. De Stormvogels in de verdrukking. V. S. V. verliest een kostbaar punt. De roodbroeken zet ten hun overwinningenreeks voort. Bloemendaal op eigen veld door Zand poort geklopt. De uitslagen. WIE DE DOELPUNTEN AFDEEL.NG I. MAAKTEN. U. V. v.—H. B. S. 5—2 R. C. H.Excelsior 42 Ajax—E. D. O. 1—0 D. P. C.—V. O. C. 6—2 Tweede klasse A: West-Frisia—W. P. C. 2—1 Helder—D. E. C. 3—4 V. S. V.—Alc. Victrix 1—1 Z. V. V.—HoUandia 5—2 K. P. C.—H. R. O. 1—0 2e klasse B. H. V. C.—Haarlem 1—2 A. F. C.Zeeburgla 22 Bloemendaal—Zandvoort 14 B. F. C.—Velox 3—3 3e klasse A: Watergraafsmeer—D. J. K. 31 KlnheimS. D. W. 0—5 O. S. V.Assendelft 3—2 De KennemersD. 8. V. 32 Schoten—T.O.G.O. 2—2 4de klasse O. Oosterpark—Aurora 31 Reserve le klasse. E. D. O. 2—Ajax 2 4—4 B'. Wit 2—R. C. H. 2 2—2 Z. F. C. 2de Spartaan 2 81 D. E. C. 2—Hilversum 2 43 H. F. C. 2—A. F. C. 2 3—3 Reserve 2e klasse A. Stormvogels 2Ajax 3 2—0 Haarlem 2Watergraafsmeer 2 50 AFDEELING II. Ie klasse De Spartaan—H. F. C. 11 FeijenoordF. F. C. 21 Sparta—Stormvogels 30 H. V. V—A. D. O. 3—3 't Gooi—Blauw Wit 01 AFDEELING III. Ie klasse Z A. C.—D. O. T. O. 5—1 A. G. O. V. V.—Ensch. Boys 3—1 HeraclesVitesse 31 Wageningen—Robur et Vel. 51 AFDEELING IV. le klasse LONGA—P. S. V. 3—4 Eindhoven—N. A. O. 01 N. O. A. D.—M. V. V. 4—2 B. V. V.—WUlem II 1—4 Roermond—Wilhelmina 1—2 AFDEELING V. le klasse. Vel oei tasVeend am 80 G. V. V.—Leeuwarden 06 Alcldes—Achilles 3—1 Fris iaBe Quick 4—0 RANGLIJSTJES. AFDEELING I Eerste klasse -ri A c o 8> O 1 S I H Ajax 9 8 0 1 16 23—8 D. F. O. 10 7 2 1 16 37—21 R. O. H. 10 5 2 3 12 27—23 E. D. O. 9 4 3 2 11 23—13 Hilversum 8 4 0 4 8 23—21 U. V. V. 10 3 2 5 8 20—34 Excelsior 8 3 1 4 7 16—16 V. U. C. 9 3 0 6 6 26—35 H. B. S. 10 3 0 7 6 3435 V. O. C. 9 1 0 8 2 14—41 TWEEDE KLASSE A. V. S. V. 11 9 1 1 19 32—11 D. E. C. 10 7 0 3 14 29—13 West-Frisia 9 6 0 3 12 16—14 W. F. C. 9 5 1 3 11 15—16 K. F. C. 9 4 2 3 10 20—13 Helder 10 3 2 5 8 26—21 H. R. C. 9 3 1 5 7 16—18 Alcm. Victrix 8 1 2 5 4 15—30 Z. V. V. 9 2 0 7 4 14—34 Hollandia 8 0 1 7 1 12—28 Tweede klasse B, Zeeburgla 11 7 3 1 17 41—20 Velox 11 7 3 1 17 34—20 A. F. C. 12 7 3 2 17 41—23 Haarlem 11 7 1 3 15 32—18 Zandvoort 10 5 1 4 11 21—19 V. V. A. 10 4 1 5 9 26—33 H.V.C. 12 3 2 7 8 19—31 B. F. C. 10 2 3 5 7 19—25 Bloemendaal 11 3 3 6 7 25-31 D.O.N.A.R. 10 0 0 10 0 6—44 AFDEELING II Eerste klasse: Feijenoord 10 7 2 1 16 3412 Sparta 10 5 3 2 13 25—13 Blauw Wit 9 5 1 3 11 18—16 't Gcni 11 4 3 4 11 22—19 Spartaan 11 3 4 4 10 1720 A. D. O. 9 3 3 3 9 23—25 Z. F. C. 10 4 1 5 9 23—19 Stormvogels 10 4 1 5 9 1933 H. V. V. 10 3 2 5 8 2130 Van Eek Reeder Van den Berg Van Haeren Sigmond Verkerk De Koning Brugman Van Dam Hanse Ruisch Geutskens Steffens Tanis v. d. Hurk S. v. d. Laan Dona Perukel Jr. Tegenpartij STORMVOGELS Houtkamp De Jonge Van Pel Eoekelaar Van der Velde Muller De Geus Bieshaar Fièvez Huysmans Polanen Smits Van Daalen J. Kammeijer Moolenaars BLOEMENDAAL Kopjes Nieman Sunter Immer Cassee Parson Beijk Jr. Bakker De Jong Warlé ZANDVOORT A. Molenaar Keesman G. Paap Schuts J. Paap Kraayenoord W. v. d. Mije Rinkel R. C. H.Excelsior (42) Het was niet overdreven diruk aan den Middenweg, niettegenstaande „Excelsior" op bezoek kwam. De weg blijvers hebben ditmaal wel groot on gelijk gehad, want de aanwezigen heb ben kunnen genieten van een moolen, spannenden kamp tusschen twee vrij wel gelijkwaardige ploegen. Gelijkwaar dig a3 thans in het veld, want de grootere productiviteit van de R.CJL- voorhoede heeft het pleit ten gunste van de R.CH.'ers beslist. Te twee uur laat deae de volgende elf tallen aantreden: R. C. H.: Radsma, Kuyt, Brevost, Geutskens NieuwenhuiS, Krom, Hanse, van Dam, Verkerk, de Koning, Spoor. Excelsior: Huisman, Bak, Stoflk Jr., van Ommeren, Ernst, Mout. Grdbbe, Stolk Sr., Bommel, van Rijssel, Van den Berge. R.CH. trapt ai en is direct fn de meerderheid. De Excelsior-verdediging moet alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen, doch dat lukt tenslotte niet. Spoor speeït, na een algemeenen aan val den bal door naar Verkerk, die op zijn beurt terugspeelt naar den vrij- staanden De Koning, die met een zeer fraai schot Van den Berge het nakijken geeft (1—0).. R. C. H. blijft sterker; eenige cor ners zijn daarvan het resultaat. Spoor kogelt van dichtbij tegen den paal, waarna weer een corner ontstaat. Langzamerhand komt toch een periode van Rotterdamsoh overwicht, waarin Krom cs. kunnen toonen wat ze waard zijn. Vele aanvallen worden afgeslagen of gaan doro sleoht schieten door de Excelsior-voorwaartsen verloren. Dan breekt R. C. H. plotseling door, •n sohemutseling volgt, waaruit Hanse op fraaie pijze no. 2% scoort (20). Dan blijft R.C.H. tot de rust sterker, hetgeen door Verkerk door een derde doelpunt worden uitgedrukt. Dit doel punt leek wél houdbaar, doch Van den Berge werd het uitzicht benomen door de backs. We ontwaren langs de lijnen vele glundere gezichten. Eindelijk zal R.CH. dais thuis ook weer eens winnen. Niet alzoo denkt Excelsior er over, dat direct na de hervatting geducht komt opzetten en het de R.CH.-achterhoede ruiet bepaald gemakkelijk maakt. In deze periode geeft Spoor na een snel len aanval een mooden voorzet die door Verkerk ineens ingeschoten wordt; een mooi schot, doch Van den Berge stopt dezen bal meesterlijk. Als dian een misverstand ontstaat in de R.C.H.-verdediging, profiteert Van Ommeren daarvan dankbaar en scoort tegen (31). De spanning komt er dan weer in. vooral als kort daarna een der voor- waartsen no. 2 langs Radsma jaagt (3—2). De R.C.H.'ers kunnen nu toonen of het hun ernst is en inderdaad ziet Nieuwen- huis kans, om het spel weer te ver plaatsen. R.CH. blijft dan weer ge- ruimen tijd aanvallen en nadat eers Verkerk een buitenspel doelpunt ge maakt heeft dat geannuleerd wordt,, smaakt hij kort vóór het einde het ge noegen, om een goed door Van Dam en Hanse opgebrachten bal ineens langs Van den Berge in het doel te schie ten. Met 42 komt dan het einde van dezen geandmeerden wedstrijd. Het was voor de R.CJ-L'ers een aan gename St. Nicolaas-surprise. SpartaanH. F. C. (11) Deze strijd werd in het Stadion ge speeld. Een der H.F.C.'ers liet lang op zich wachten, waardoor ruim over tweeën, en voor korten tijd echter, met 10 man begonnen werd. Het resultaat is ten slotte gelijk spel H. F. C. 10 1 2 7 4 10—33 V. S. V.AIcm. Victrix (11) V.S.V. trapt af. De eerste aanval is voor AV.; deze loopt uit in een corner, die door Elfring wordt genomen, zonder resultaat. De gasten houden het spel open Reitsma die te veel ongedekt wordt gelaten deelt diverse mooie centers uit. Elfring zien we dan mooie rennen onder nemen Een gevaarlijk moment komt voor V.S.V. als v. d. Pieterman over den bal trapt. De bal komt tegen de bovenlat springt in het veld terug om daarna pardoes in de armen van v. d. Wint te worden geschoten. Dan komt V.S.V. in actie en zien wc goed werk van J. Heyerman en Horeman. v.d. Abeele krijgt nochtans niet veel te doen, daar de schoten meest langs of over het doel gaan. Aan den anderen kant heeft Elfring met z'n mooie schuivers even min succes. Drie corners op het doel van V.S.V.. goed door Elfring genomen, leveren evenmin iets op. H. Heyerman komt alléén voor het doel der gasten en krijgt de kans van den dag. die hU echter niet benut. Rust 9—0. Na rust direct een aanval van A.V., geleid door Elfring. Als de bal vlak voor het doel van V.S.V. is, fluit de scheids rechter, omdat er twee ballen in het veld zijn. Daardoor ontgaat A. V. een prachtkans. Horeman toont dan welk een goed voetballer hij is. V. S. V. komt in dc meerderheid, maar alle aanvallen stranden op de hechte verdediging van A.V. Dc gasten worden geregeld terug gedrongen, maar ze krijgen daardoor gelegenheid om meer uitvallen te doen. Een daarvan heeft succes. Bos weet v. d. Wint te passeeren. met een onhoudbaar schot geeft hij zijn club de leiding: 01. Alcmarla gaat dan uit alle macht ver dedigen. Voortdurend zit de bal voor het dc-1 der gasten. Van den Abeele krijgt herhaalde malen gelegenheid zijn talen ten te toonen. Hij staat steeds waar hij staan moet. Eenige minuten vóór het einde scoort H. Heyerman den gelijk maker: 1—1. Met dezen stand komt het einde. Wij zagen bij de H.F.C.'ers na lang durige afwezigheid in het elftal. Van Beekum weder medespelen. Hoewél deze, wat verdeelicg van het spel betreft, geen ideaal middenvoor is, wist hij het door gevaarlijke rushes de vijandelijke verdediging herhaaldelijk zeer lastig te maken, terwijl af en toe een gevaarlijk schot gelost werd. Miezérus was ook weder van de party. Deze was aanvankelijk niet op dreef, na rust, toen hij rechtsbuiten speelde ging het beter. Onder leiding van den heer Snapepr stelt H. F. C. zich aldus op: Van der Meulen, Van Renesse, Van Haeren, Jongen eel, Kuypere, C. Lamp, Reeder, Reydon, v. Beekum Miezérus, v. d. Berg. Het winnen van den toss te van geen invloed. Direct aan beide zijden een meer vurig dan fraai spel. Eén der Spartaan-backs mist let lijk maar de Spartaan-keeper is net iets eerder bij den bal dan de toeloopende H.F.C.'er. Lamp is er aanvankelijk niet erg in. zoodat van rechts voor H.F.C. nogal eens gevaar komt. Van Haeren echter is zooals gewoonlijk flink op dreef. Van der Meulen krijgt enkele harde schoten te verwerken, hetgeen hij op solide wijze doet. Zijn collega aan de andere zijde laat zich ook van zyn beste zijde zien. door kort na elkaar eenige harde schoten van Van Beekum keurig te stoppen. Het spel is dan een tijd lang vrij verdeeld, zonder eenig overwicht aan een van beide rijden. Voor rust v geen der partyen te doelpunten, zoodat met 00 wordt gedraaid. Wanneer weder hervat is, heeft H.F.C. haar opstelling wat aanval betreft ge wijzigd. Van links naar rechts wordt nu als volgt gespeeld: v. d. Berg, Reeder van Beekum, Reydon, Miezérus. jEt zal slechts eenige minuten gespeeld zyn, als by een Spartaan-aanval Lamp er niet vlug genoeg by Is. De rechts buiten zet laag voor, en ongeveer in doel geeft de Spartaan-midvoor Schoon hoven op voor v. d. Meulen onhoudbare wijze zyn club de leiding (10). Eerst nu blijkt, dat heel wat HF.C.- supporters aanwezig zyn. Lulde worden de H.F.C.'ers aangemoedigd. Spartaan wordt op eigen helft teruggedrongen. Het Spartaan-doel ondergaat een ware belegering. Dan worden de Spartaan-uitvallen weer wat talryker en ook voor het H.F.C.-doel ontstaan benauwde oogen- blikken. Goede schutters blijken er in de voorhoede der Amsterdammers ook niet te zyn. Prof. Snapp-r overziet in middels herhaaldelijk gevallen van bui tenspel, waaraan vooral de Spartanen zich schuldig maken. Dan krijgt de HJ.C. op den rand van het strafschop-gebied een vrijen trap te nemen. Miezérus plaatst voor doel, en Spartaan werkt weg, de bal belandt by Reeder, die met een hard schot den stand gelijk maakt (11). Wel appelleerde de Spartaan-grens rechter, doch voor iedereen was het niet duidelijk waarom. Terecht werd het punt dus toegekend. Nu kwam er groote spanning. Partijen wogen flink tegen elkaar op en aan weerszijden vinnige uitvallen. Onder heftigen strijd om de overwin- ning kwam het einde met verdeeling der punten. AjaxE. D. O. (10) Voor de tweede maal in dit seizoen, is EJD.O. door Ajax geslagen. De neder laag is eohter onverdiend. Want zeker driékwart van den speeltyd is EJD.O. sterker geweest, maar letteriyk niets lukte. Beide voorhoeden waren niet in staat, om een behoorlijke, kans te scheppen. Dat de Ajax-aanval eenmaal wist te scoren, is toe te schrijven aan een klein foutje van een der EJD.O.-ver- dedigers. Overigens was het een aardi ge wedstrijd vol spanning, die voor een talryk publiek onder scheidsrechter Van Gessel door de volgende elftallen werd gespeeld. Ajax: De Boer. Windt, v. Kol, H. F. Anderiessen, W. Anderiessen, Martens. Hamel, Ingenbleek, v.d. Meer, Volkers, Ten Have. E.D.O.: v/L Hurk, Perukel Jr., Steffens, S. v. d. Laan, Tanis. C. v. d. Laan, Dinkla, Perukel Sr. Boerée, Kuyl, Meenhorst. Na eenige wederzydsche aanvallen schiet Van der Meer naast. Successieve - iyk komt EJD.O. in de meerderheid; t-al van aanvallen worden op de Ajax- veste ondernomen; steeds opent Dinkla het spel met forsohe trappen op de vleugels. Vooral Tanis wordt in deze periode aan het werk gezet. Hoe handig zyn aanvallen ook zyn, doelpunten biy- ven uit, terwijl dezen middag zyn schot onzuiver is. waardoor menige kans voor E.D.O. verloren gaat. Intussohen zit de Ajax-aanval ook niet stil; hier dreigt het meeste gevaar van rechts. Maar het binnentrio wordt door de EJD.O.-verdediging weinig kans tot scoren gegeven. Kuil blinkt weer uit; hy weet met veel bravour steeds redding te brengen. Opgestuwd door de uitstekend spelen de middenlinie, gaat E.D.O. weer tot den aanval over. De druk op het Ajax- doel is groot, doch verder dan een drie tal hoekschoppen weten de roodzwarten het niet te brengen. By een snelle doorbraak krijgt v. d. Meer plotseling den bal vry, doch op het laatste moment weet Boerée hem den bal te ontfutselen. Als Perukel Sr., eens keurig opbrengt, plaatst hy den bal naar Steffens, die sterk gehinderd door Van Kol, naast schiet. Dan krygt Hamel den bal vry; hij plaatst voor den doelmond en vd. Meer scoort (10). Dit is wel een tegenslag voor de E.D.O.-spelers, daar zij in deze periode steeds in de meerderheid waren. Na de thee komen de roodzwarten weer het eerst in den aanval Steffens zet stevig door, dooh De Boer weet tU- dig in te grypen. Het spel is uiterst snel, met beider doelen om beurten in gevaar. Van der Meer speelt den bal scherp op links, waardoor een gevaarlijk moment voor het E.D.C -doel ontstaat, maar Boerée redt ten koste van een hoekschop, die evenwel, als alle andere weggewerkt wordt. Even is thans Ajax een tikje in de meerderheid., een vliegend schot van Hamel weet Meenhorst met de grootste moeite te verwerken. Eenige schoten weet De Boer te keeren, terwyi Van Kol, een solide party staat te backen, waardoor iedere kans op een doelpunt te niet wordt gedaan. De roodzwarten geven echter geens zins op; zelfs Dinkla schiet keurig den bal onder de lat, doch De Boer redt weer. Niets wil baten en wanneer de heer Van Gessel voor het laatst fluit, heeft EJD.O. twee kostbare punten ver speeld. SpartaStormvogels (30) De elftallen waren als volgt: Sparta: Roem, v. Z wieter en, v. d. Geest, Engelchor, Oosthoek, de Jong. Knape, Viergever. Prins, Formenoy, Weber. Stormvogels: de Jonge, Muller, Houtkamp, Blinkhof, v. Pel. v. d. Velde, Oldenburg, Visman, Koster, Haak, Thyssen. Het begin is voor Sparta, dat aan stonds gebruik maakt van de vryheld, welke haar buitenspelers wordt gegund. Men houdt echter stand en dan gaan Houtkamp c-s. er vandoor. Het resultaat is een corner, die niets oplevert. By Sparta wordt veel op Weber gespeeld. Een zyner voorzetten geeft Viergever de kans van den dag. doch v. d. Velde redt schitterend. Even later is het Prins, die een mooie kans krygt. Hy kopt mooi, maar Thyssen redt niet minder fraai. Snel gaat het spel op en neer. De Sparta-aanvallen zyn echter gevaarlij ker, doordat het spel meer open wordt gehouden. Toch neemt Stormvogels by- na de leiding, als Muller na 'n through- pass van Houtkamp netjes inschiet, maar Roem stopt met zijn voet. Ook Thyssen blykt weer in conditie, want als het Sparta-publiek reeds juicht, 6topt hy een kopbal van Prins onverbeteriyk. Een kogel van Viergever ondergaat een zelfde lot. Hoe meer de eerste helft verloopt, hoe meer biykt dat de Stormvogels-ver- dedeging het wel klaren zal, doch dat haar voorhoede haar short-passing moet laten varen. Nu kan de Sparta-verdediging steeds ■weer met succes ingrijpen en krygt een speler als de Jonge veel te weinig te doen. Kort voor de rust koppen Oldenburg en Koster tegen elkaar. Viergever profi teert hiervan en plaatst den. bal langs den wel iets te vlug uitloopenden Thijs- sen_( 10). Direct hierop lost Prins een hard schot, maar nu is Thyssen weer op zyn plaats. Rust 10. Direct na de rust begrijpen Van Zwie teren en Roem elkaar niet. Bijna heeft Houtkamp succes. Stormvogels zit goed op den bal. Na een center van Olden burg loopt De Jonge naar binnen Roem staat in den verkeerden hoek, maar het leder gaa/t juist langs den paal. Lang duurt dat Stormvogels-offensief niet, want al spoedig komt Sparta in actie. Een zachten center van Weber schiet Formenoy in eens in. Op onbe- grypelijke wyze stopt Thyssen echter. De Stormvogels-keeper is er werkelijk weer ouderwetsch in, want ook een kop bal grabbelt hy netjes uit zyn doel. By eiken Stormvogels-aanval doet zich het gemis aan een goed schutter gevoe len. Zelfs als Roem het leder kwijt raakt wordt nog niet geschoten. Sparta schiet meer vooral Viergever, maar hij is niet fortuinlyk. Bovendien is Thyssen in goeden vorm. Als hy echter een foutje maakt, kan Formenoy via Visman sco ren. (20). Stormvogels wyzigt haar opstelling. Zoo zien we o.a. Haak en Oldenburg in de voorhoede. Veel baat dit niet, want Prins maakt er nu direct 30 van. Een mooie kans krygt Stormvogels als zy aansprak kan doen gelden op een pe nalty. Scheidsrechter Vuyck geeft ech ter een vrijen trap op den rand van het strafschopgebied, dien Koster naast trapt. Heet einde breekt dan ook aan met een verdiende 30 zege voor Sparta. BloemendaalZandvoort (1-4) De strijd tusschen deze belde tegen standers was ditmaal minder spannend, dan gewooniyk. Vooraameiyk het voor- hoedespel der bezoekers was veel beter dan dat der Bloemendalers. Terwyi byna elke onsystematisch opgezette aanval der witten dood liep op het muurvaste backstel der geelblauwen, wist de Zand- voort-voorhoede zich diverse fraaie kan sen te scheppen, waarvan er niet min der dan vier werden benut. Reeds in de eerste helft legden de be zoekers den grondslag voor deze stevige overwinning. Aanvankeiyk kreeg de thuisclub de beste kansen doch toen deze onbenut waren gebleven, kwam de Zandvoort-aanval los. Na een kwartier spelens kreeg Keesman, wiens weder op treden voor Zandvoort een geduchte versterking bleek, den bal even vry en met een subliem schot in den hoek gaf hy zyn club de leiding. (01). Tien minuten hierna bracht de geel- blauwe linksbinnen den voorsprong der bezoekers op 02 toen hy handig om één der witte backs heen liep en Beyk geen schyn van kans gaf. Met dezen stand werd gedraaid. In den regel spelen de witten tUdens de tweede helft hun beste spel, doch de bezoekers gaven het witte team hiervooT thans niet de minste kans.. Na tien mi nuten was de geringe kans op een gun stig resultaat voor de thuisclub, vrywel geheel vervlogen. De kleine Zandvoort rechtsbinnen had toen zyn club met een derde doelpunt vrywel in veilige haven gebracht. (03). Het was Keesman die met een gewel dig schot van grooten afstand het pleit beslechtte. (0—4). Wel werd Bloemendaal hierop sterker, doch slechts sporadisch brachten de witte aanvallen het tot doelman v. d. Mye. Eindeiyk probeerde Beyk Jr. het in zijn eentje. Na een drietal tegenstanders te zyn gepass^-1 suisde de bal juist buiten v. d. Meije's bereik in het Zand- voort-doel. (14). Hlerby bleef het echter. De geel-blau- we-backs bleven ondanks het Bloemen- daal-ovenvicht in de laatste 5 minuten, de situatie meester en de bezoekers won nen tenslotte welverdiend met spre kende cyfers. Scheidsrechter Slikkermeer leidde uit stekend. De elftallen luidden als volgt: Bloemendaal: J. Beyk. IJfs, Bakker, J. Cassee, H. Beyk, de Jong, Kopjes Nieman, A. Cassee, Sunter, Im mer, Parson. Zandvoort: G. Paap, Molenaar, Keesman, Rinkel, Schut, E. Keur, Beekhuis, J. Paap, H. v. d. Mye, J. Water, J. v. d. Mye. H. V. C.Haarlem (12) Op het sportpark „Blrkhoven" te Amersfoort heeft Haarlem Zondag een zwaar bevochten overwinning behaald. Het geluk is wel eenigszins aan de zyde van de roodbroeken geweest. Van Daa len wist o.a. tweemaal een zeker doel punt te voorkomen toen De Vries reeds was gepasseerd. In de eerste helft wilde het niet erg lukken, wat in hoofdzaak kan worden toegeschreven aan het zeer effectvolle terrein. Na de rust bleken de rood broeken ingespeeld. De leiding berustte in handen van den heer Repelius, die zeer streng optrad en elke poging tot ruw spel den kop indrukte. Haarlem stelt zich als volgt op: De Vries. Torringa, v. Daalen. Dik. Goedhart, Moolenaars. Huysmans. De Geus, Bieshaar, Smits. Fievez. H. V. C. valt onmiddellijk na den af trap aan, doch deze aanval wordt afge slagen, waarna de eerste Haarlem-aap- val reeds een kans oplevert die we gens het effectvolle terrein door Huys mans niet wordt benut. De roodbroe ken kunnen met het terrein niet erg overweg. De bal doet de meeste vreemde sprongen. Steeds wordt het Haarlemdoel in gevaar gebracht. Torringa kan zyn vorm niet vinden; van dien kant dreigt nogal eens gevaar. De paal brengt eens redding en als by een hoekschop De Vries uit doel is, wordt de bal goed in gekopt. Als een ieder denkt dat H. V. C. de leiding neemt, weet Van Daalen op het juiste moment te redden. De voorhoede van Haarlem komt er langzaam beter in. Bieshaar geeft tot tweemaal toe De Geus een goede kans, doch beide keeren schiet deze naast. Een minuut vóór de pauze komt het leder by den vrystaanden linksbuiten van H. V. C.; deze weet via de handen van De Vries te scoren. (Rust 10). Dadeiyk na den aftrap in de tweede helft biykt het, dat Haarlem groote plannen heeft. H. V. C. wordt op eigen terrein teruggedrongen. Er wordt snel gecombineerd en reeds na vyf minuten scoort De Geus met een hard schot. (1—1). H. V. C. tracht het spel te verplaat sen. doch de Haarlem-verdediging geeft weinig gelegenheid. Eenmaal is het Haarlem-doel byna doorboord, doch opnieuw weet een der achterspelers den bal nog op tijd weg te werken. De rood broeken blijven domineeren. Bieshaar geeft Smits een goede kans, doch deze faalt. Steeds komt de roodbroeken- voorhoeda terug en als Bieshaar eens door de achterhoede breekt, veroorzaakt een H. V. C.'er een vrUen trap Huys mans schiet hard in; de keeper kan niet voldoende wegwerken en De Geus is er spoedig by en scoort no. 2. (12). Smits valt uit en wordt vervangen door Borghouts. De laatste tien minu ten wordt door beide partyen hard ge streden; Haarlem behoudt echter de overhand. Bieshaar geeft Borghouts nog een goede kans, doch deze schiet over. Onder groote spanning verstrijken de laatste minuten en als de scheidsrech ter, die goed voldeed, zyn laatste signaal geeft, heeft Haarlem met 2—1 ge winnen. RESERVE EERSTE KLASSE. Stormvogels 2Ajax 3 (20) Met één invaller voor Heilig Jr. stelde de thuisclub zich als volgt op: de Waard, v. d. Lugt, Jacobs. De Boer, Vermaak, Heilig, de Waard, Van Es, Van Hemert, v. d. Velde, Boekelaar. De thuisclub beschikte dus o.a. over een linkervleugel, welke dit seizoen ook reeds voor het eerste elftal is uitgeko men. Ondanks dit op papier sterke team ook Van Es en Vermaak kwamen reeds als eerste elftallers uit hebben de IJmuider-reserves maar een zeer ma gere overwinning behaald op de hekken sluiters. De Amsterdammers werkten hard en maakten het meermalen keeper de Waard lastig, doch deze liet zich niet passeeren. In de IJmuider-voorhoede „pingelde" v. d. Velde er vaak lustig op los en toonde Van Es zich niet doortas tend genoeg. De rust ging dan bok in met blanken stand. Na de thee ging Van Es buiten spe len en voldeed hier heel wat beter. Na een overtreding in het beruchte gebied werd Stormvogels een penalty toegekend, welke Heilig benutte. (10). De thuisclub kwam toen sterk in de meerderheid en wist nog éénmaal door Van Hemert te doelpunten, zoodat zy met 20 won. E. D. O. 2Ajax 2 (44) De reserves hebben de punten brce- deriyk geloeid, een stand, die met rust al verkregen was, wat ons van het E.D.O.-elftal is medtgavallen. Zelfs hebben de roodzwarten een mcais1 vrrr- snrcag van 3—1 gehad, coch een p-.ar foutjes in de EJD.O.-verdrri'g'rg bracht beide partijen op gelijken vre' Zrlls wist Ajr:: daarop da leiding te nemen (3—doch met de rust was da s'and wederom geiyk d.4) Na da thea heb ben beide partijen vruchlelooze pogin gen aangewend om te scoren, waardoor met onveror.dardan stand het einde kwam.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 10