Electriciteit DATUMSTUKJES HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 6 DEC. 1927 Heringa Wuthrich, Haarlem (Adv. Ing. Mcd.J Haarlem, 6 December Ping Pong. Het is een kwart eeuw geleden da: de eerste Nationale Ping Por.g wedstrijd ir. ons land werd gehouden. Dit gedenk waardig evenement vond plaats in onze stad, en wel in het Brongebouw, op 7 December 1902. Er namen 48 spelers aan deel. waaronder ue besten des lands. Deze laatste term, ontleend aan Haar lem's Dagblad van die dagen, bewijst dat men toen ping pong meer au sérieux nam dan tegenwoordig. Het was trouwens pas in zijn eerste periode, en er kon nog alles van verwacht worden. Zeer begrijpelijk dat de stad Haarlem, die altijd een leidende rol op sportge bied heeft vervuld, zich haastte om pioniersarbeid ook op dit terrein te ver richten. Er was zelfs al een plaatselijke vercemging, met de jolige initialen H. P. P. V., en voor den aanvang van het tournooi hield de voorzitter, de heer Er- kelens, een keurige openingsrede. H(j sprak den wensch uit dat door deze wedstrijden het spel van een modegril tot een ernstig spel zou overgaan. „Het is niet alleen een spel tegen de koude", zei hij. „doch het oefent ook het oog en de handen. Goed zien en juist weten waar de bal terecht zal komen, daar komt het op aan". Onze toenmalige redactie getuigt dat er op vier tafels zeer geanimeerd werd gespeeld, dat het Nationale Tournooi van tien uur "s morgens tot half elf des avonds duurde en dat alle partijen met applaus werden ..bekroond". De eerste prijs, een verguld zilveren medaille en een sportinktkoker, werd gewonnen door den heer Th. O. Godin uit Delft, die dus de eerste Nedcrlandsche Ping Pong Kampioen moet zijn geweest. Vermoede lijk was hij ook de laatste, want ik heb nimmer van herhalingen gehoord. Maar het kan wezen dat de heer Godin nog wel eens in een internationalen wed strijd is uitgekomen, vermoedelijk ge dost in een oranje jersey en vergezeld door een poes met een rood-wit-blauw strikje, die de ballen van onder kasten en plano's te voorschijn bracht. Want de poes is een onmisbaar attribuut bU het edele Ping Pong. zy vervult er de zelfde rol bij die de ballenjongen bij tennis en de caddie bij golf vervult. Voor onzen localen trots is het een aangename streeling om te releveeren dat bij het grootsche Haarlemsche tour nooi in 1902 de vierde en vijfde prijzen werden gewonnen door Haarlemmers: mej. L. H. Dolleman en jhr. R. J. van den Brandeler. Met leedwezen moet thans na een kwarteeuw, verklaard worden dat de vu- rii:e toelcómstwenschen van den voorzit ter der H. P. P. V. niet in vervulling zijn gegaan. Ping pong heeftr zich niet van modegril tot ernstig spel kunnen opwerken, ofschoon het evenmin is ver dwenen Het neemt een unieke plaats in in de rij der sporten, en dat geeft mij aanleiding om cr in deze rubriek eens een woord aan te wijden. Onze sport redactie pleegt het te negeeren, en dit verzuim zal ik nu eens goedmaken. Om de zooveel jaren keert ping pong tot ons terug. En dan breekt het uit als een rage. Iedereen speelt het plotseling weer. Het wordt epidemisch. De p.p.- bacll zweeft door den ether en tast jong en oud aan. Er worden familie- en vrienden-tournooi en gehouden. Enkele geestdriftelingen noemen het woord competitie. Maar zoover komt het nooit. Plotseling is het uit. Niemand weet waarom. De bacil vindt blijkbaar geen voedingsbodem meer en sterft in zeer korten tijd uit. Men praat er niet meer over. En een eigenaardig maar niet on verklaarbaar verschijnsel is de ping pong-afkeer, die zich na zoo'n tijdperk bij velen vertoont. Van het spel zelf zal ik niet veel zeggen. Menschen die bang zijn voor dc gevaren van voetbal, hockey en cricket kunnen het met een gerust hart spelen. Zelfs als de tegenpartij een overhandschen smash in je oog mikt hindert het nog niots. Brancards en Roode Kruis-mar.nen vinden bij dit spel geen arbeidstaak. Een voorname rol vervult, zooals reeds gezegd, de kat. En ook de lamp. vooral als deze laag boven de tafel hangt. Sommige tecöi- nisch-hoog-ontwikkclde spelers weten liet z.g. lampeffect op geniale wijze te benutten Maar in vele families verklaart men „lampbal" ongeldig. Als spel tegen de koude heb ik ping pong nooit kunnen apprecieeren, want er was altijd een brandende haard of kachel bij, zoodat het geval zich een voudig niet voordeed. De „oefening van de handen", door den heer Erke- lens aangeduid, schat ik op een waarde van nul. maai* die van het oog is daar entegen zoo sterk, dat iedereen cr op den duur draaierig van wordt! Het peu terige getik drijft de meeste menschen binnen een uur tot verwoed ..hitten", waardoor z steevast verliezen. Het is dus eer. goede tactiek als men zijn eigen grens kent om den tegenstan der door ïgc rallies uit te putten. Te oordeelen naar den naam zou het spel uit China kunnen afstammen, maar daaromtrent verschillen de mee ningen der geleerden zeer. Zelfs de oudste, slaperigste poesen worden door het springen van den ping pong-bal tot nieuw leven en jeug dige snelheid gewekt. Uit het oogpunt van lichamelijke op voeding heeft het spel geen beteekenis. Meer zal ik er niet van zeggen, maar •k heb een vermoeden dat een nieuwe epidemie op til is. want in mijn ken nissenkring praat men er tegenwoordig weer over. Vooruit dan maar weer. R. P. PROV. STATEN VAN NOORD-HOLLAND. OPENING MET GEBED GEHANDHAAFD. Hedenmorgen half elf werd de najaars zitting der Pvov. Staten van Noord Hob land voortgezet, Aan de orde komt de benoeming van een lid der commissie van bestuur van het Provinciaal Ziekenhuis nabij Sant poort en van een lid der commissie van bestuur der Provinciale Ziekenhuizen „Duinenbosch" te Bakkum en te Me cicmblik. Herkozen worden respectievelijk mevrouw M B. Boissevain—Pijnappel e:i Mevrouw L. J. van Kuykhof—Koedijk. Tot leden van den Raad van Toezicht op de provinciale bedrijven worden her kozen Mr M. Sllngenberg en Dr. Ti: van der Waerden. Thans komt aan de orde het voorste) van de leden D. Wijnkoop en G. A. Vader inzake wijziging van het Regle ment van Orde 'voor de vergaderingen der Prov. Staten namelijk om het uit spreken van de gebedsformule door den Vooratter by de opening der vergadering af te schaffen. Ged. Staten deelen mede. dat een dergelijk voorstel reeds drie maal eerder door de Staten is verworpen. Zij wen- schen geen prae-advies uit te brengen Alle leden moeten voor zichzelf hun houding bepalen. In het college van Ged. Staten zijn de opvattingen omtrent het formulier-gebed uiteenloopend; zij dragen een persoonlijk karakter De heer W inkoop verklaart een korte toelichting op dit voorstel te zul len geven, omdat hij een lange toelich ting niet noodzakelijk acht. Het had spreker bij zijn komst in deze Staten verbaasd dat deze verouderde traditie liier nog niet was opgeheven. Als dit ge bed niet bestond, zou naar sprekers meening geen enkel lid het in zijn hoofd halen, om voor te stellen, het gebed in te voeren. Behalve in de Staten van Noord- en Zuid-Holland wordt het ge bed in geen enkele andere Statenzittlng uitgesproken. Ook in üe Staten-Gene- raal geschiedt het niet. evenmin als in den Amsterdamschen Raad Met de burgerlijke orde heeft het uitspreken van dit gebed niets te maken. Als deze Staten het voorstel van spreker verwer pen, dan zoekt hij er wat anders ach ter. Hij hoopt echter, dat men thans deze verouderde traditie zal afschaffen. De heer De Jong Schouwen burg herinnert aan de drie vorige keeren, dat een dergelijk voorstel ver worpen werd. Volgens spreker ligt de uitslag der beraadslagingen niet in onze handen, maar in die van God, Die de provincie Noord-Holland reeds rijk ge zegend heeft. Het volk van Noord-Hol land kenmerkt zich door een godsdienst zin. Spreker zou het dus betreuren, als het voorstel-Wynkoop zou worden aan genomen. Hij acht dit een stap in de verkeerde richting. Hij en zijn vrien den stellen veel prijs op het behoud van het gebed. De heer C o 1 ij n geeft toe, dat het publieke gebed niet de schoonste uiting van godsdienstzin is, maar hij en zijn politieke vrienden hopen toch, dat het voorstel-Wijnkoop met groote .meerder heid zal worden verworpen. Dit gebed is niet verouderd, het Nederlandsche volk heeft er volgens spreker gelukkig nog steeds behoefte aan. Wjj erkennen hiermee de almacht van God, zegt spre ker. De heer P c 1 a k verklaart namens de sociaal-democratische fractie, dat deze vóór het voorstei-Wijnkoop zal stem men. Zij acht het niet juist, een der gelijk gebed uit te spreken in een ver gadering van menschen met zulke veï- schillende levensopvattingen. Dit is van spreker en zijn vrienden geen gebrek aan eerbied; zij achten dit allerminst de plaats om een gebed uit te spreken. Dit behoort te geschieden in de kerk en in de binnenkamer. Zij, die zich vóór deze vergadering willen sterken door gebed, behooren dit in hun binnenka mer te doen. Spreker heeft zich nimmer aan het uitspreken van het gebed ge- stooten en hij heeft het ook steeds aan gehoord, maar thans is hij er vóór, om deze „formaliteit" af te schaffen. De heer Asscher deelt namens de fractie van den Vrijheidsbond mede, dat zij tegen het voorstei-Wijnkoop zal stemmen, omdat zij niet onnoodig de gevoelens van anderen wil krenken. De heer Verschure verklaart na mens de R.-K. Statenleden, dat dezen tegen het voorstel zullen stemmen. Nie mand zou er aan denken, een dergelijk voorstel in te dienen; alleen de heer Wijnkoop schynt het voor het voeren van 2yr. politiek noodig te hebben, zegt spreker. De heer Ketelaar zegt namens zijn politieke vrienden, da: de vrijzinnig- democraten vóór het voorstei-Wijnkoop zullen stemmen. Vele personen, zegt spreker, beschouwen het alleen nog maal ais een ceremonie. Deze vergadering is niet de plaats voor het uitspreken van een gebed. Spreker acht het verkeerd, togen dit voorstel te stemmen, om d a t het van den heer Wijnkoop komt. De heer Wijnkoop repliceert en zegt tot den heer Verschure, dat hü deze zaak niet noodig heeft om propaganda te maken. Tot de leden van den Vrij heidsbond zegt spreker, dat zj ia dit geval ..zaken maken". Zy willen vol gens hem, „in den pas blijven", by dc Christelijke groepen. De heer Asscher heeft andere bedoe lingen met het gebed, zegt spreker. De heer Asscher hecht trouwens zelf weinig waarde aan dit gebed, anders zou hij bij het uitspreken er van zijn hoed opzet ten. Tegen den hoer Colijn zegt spreker, dat hij (Wijnkoop) de almacht van God niet erkent en spreker erkent alleen de almacht van de scheppende kracht van den arbeid: van de individuen die te zamen de groote arbeidersklasse vor men. De heer Wijnkoop meent, dat dit ge bed niets te meiten heeft met een uiting van godsdienstzin. Hij vindt het zelfs verachtelijk en keurt het af. dat de voorstanders van het gebed anderen willen dwingen cr respect voor te heb ben. Hij eischt ook respect voor zijn meening, maar vindt dit nooit. Het voorstei-Wijnkoop wordt daarna in stemming gebracht en verworpen met met 39 tegen 34 stemmen. Dc overige agendapunten worden com missoriaal gemaakt De vergadering word: verdaagd tot Woensdagmorgen half elf. DE PORTUGEESCHE BANKBILJETTENZAAK. Zooals wij reeds in ons vorig num mer meldden heeft de Hooge Raad verworpen het cassatieberoep van den heer K. Marang van Ysselveere, die door het Ilaagsche Gerechtshof wegens heling in verband met de Portugeesche bankbiljettcnzaak tot twee jaar gevan genisstraf was veroordeeld. Naar aanleiding van deze beslissing herinnert de Avondpost cr aan, dat de heer K. Marang na de uitspraak der rechtbank uit de voorloopige hechtenis werd ontslagen waarin hij precies 11 maanden doorgebracht had. Hij ver trok toen onmiddellijk naar het buiten land, waar hij nog steeds vertoeft. „Men mag wel redelijkerwijze verwachten, dat hij aldus het blad, nu de Hooge Raad het vohnnis van het Hof heeft beves tigd, niet. terug komt. Want nog dertien maanden in de ge vangenis zitten, zal zijn bedoeling wel nie zijn althans dit was het gevoelen van mr. Rolar.dus Hogedoorn, de rechts kundig adviseur van den heer Marang. Hij zal 8 jaar weg moeten biyven. wil het recht tot tenuitvoerlegging van' de straf verjaard zyn". JUBILEUM H. J. LAMP. HET 60-JARTG BESTAAN DER FIRMA. De bekende firma H. en J. Lamp in de Barteljorisstraat vierde heden haar .60' jarig bestaan. Bij deze gelegenheid ontvingen de fir manten natuurlijk van verschillende zij den vele bloemstukken en andere bewij zen van belangstelling. Onder de bloem stukken waren er o m één van de R.K. Middenstandsvereeniging en één van de Middenstands Centrale. Hedenmorgen te half 12 kwamen de vertegenwoordigers van bovengenoemde organisaties, alsmede van de Barteljoris- straatverceniging hun gelukwenschen aanbieden. De heer P. J. M, van Tetering, voor zitter der R.K. Middenstandsvereeniging vestigde er de aandacht op dat hier een jubileum werd gevierd van een der meest bekende zaken van Haarlem. Spr. wenschte de firmanten hartelijk geluk met hun 60-jarig feest. Het 50-jarig feest viel in de oorlogsjaren en werd in dien moeilijken en droeven tijd niet ge vierd. Spr. wenschte de firma ook namens zijn medebestuursleden van harte geluk en in 't bijzonder den heer J Lamp die met hem zitting heeft in het bestuur der R.K. Middenstandsver eeniging. .Moge uw zaak nog lang een sieraad zijn voor den Haarlemschen middenstand!" zoo eindigde de heer Van Tetering. De heer C. ten Boom, voorzitter der Haarlemsche Middenstandscentrale, bracht de .gelukwenschen over van den gêheelen Haarlemschen middenstand. Spr. herinnerde er aan dat er in de af- geloopen 60 jaar groote en schokkende dingen zijn gebeurd; in dien tijd heeft spr. heel wat sterren zien op- en onder gaan. De zaak werd gevestigd door den va der der beide tegenwoordige firmanten. Welk een verschil tusschen die zaak en de tegenwoordige, die wel een paleis mag genoemd worden! Spr. sprak den wensch uit dat de zaak steeds in bloei zou toenemen en uitte er zijn vreugde over dat een nieuw en talrijk geslacht de traditie der firma zal voortzetten en het licht van deze groote „Lamp" nog jaren over de Barteljorisstraat zal schij nen. De heer Ten Boom bracht ook de gelukwenschen van de Barteljorisstraat- -ereeniging over. namens welke organi satie de heer A. H. Weijburg nog een kort woord van gelukwensch sprak. De heer H. Lamp. de oudste firmant, beantwoordde de sprekers en dankte na mens de firma voor de hartelijke woor den van gelukwensch en de bloemstuk ken. Spr. dankte ook de dames van het winkelpersoneel, met wie altijd op aan gename wijze wordt samengewerkt en hoopte dat het personeel zou voortgaan met de firma op dezelfde wijze zijn steun te verleenen. Tot zijn beide zoons zeide de heer Lamp: „Jongens, wij heb ben nu de grootste zaak van Haarlem; doet je best. dat het de grootste zaak ■an Nederland wordt!" Ook de pers dankte spr. voor den steun steeds aan den Haarlemschen middenstand verleend en eindigde daar- met het corps emballeurs. in 't bij zonder den chef-embaHeur. den heer Reinders. toe te wenschen dat het nog ele jaren aan de zaak verbonden zou blijven. De tweede firmant, de heer J. Lamp. bood ten slotte aan de heeren Ten Boom on Van Tetering. voorzitter en secretaris der Haarlemsche Middenstandscentrale, namens de firma als herinnering aan dezen dag een aardig souvenir aan: een tinnen aschbak. waarin de jubileumsda tum gegraveerd staat. DS. S- Ll'LOFS Te Den Haag is in den ouderdom van 78 jaar overleden Ds. S. LuJofs, predikar.: bü de Doopsgezinde Gemeen te aldaar. De overledene, die een bekende figuur was, heeft een groot aandeel gehad in het werk van den Volksbond, tegen drank misbruik. Hij was verder onder meer bestuurslid van de vereeni- ging van moderne Theologen. De crematie van het stoffelijk over schot zal plaats hebben in het crema torium op de begraafplaats Westerveld. Donderdag, na aankomst van trein 11 uur 45 minuten. CULTUUR MIJ. „PAGOTTAN". In de heden te Haarlem gehouden buitengewone algemeene vergadering -an aandeelhouders, bijeen geroepen ter behandeling van een voorste! tot wijzi ging der statuten, was het daarvoor ver- elschte kapitaal niet vertegenwoordigd. Een tweede vergadering zal daarom worden gehouden op Donderdag 15 De cember 1927. WEERBERICHT naait waarnemingen verricht in den morgen van 6 December. Medegedeeld door het Kon, Ned. Me:. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 774.5 m.M. te Haparanda; laagste barometerstand 723.8 m.M. te Vesimanoer. Verwachting tot in den avond van 7 December: Matige tijdelijk wellicht krachtige Zuid-Oostelijke tot Zuidelij ken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, zelfde temperatv.ur. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Dinsdagmiddag 1 uur 759 m.M. Zeer langzaam gaat de barometer achteruit. Stand van gistermiddag 760 m.M. CAREL VAN HUIZEN, Opticien, Kleine Houtstraat 13 THERMOMETERSTAND 6 December Hoogste gisterenF. 38 Laagste'hedennacht F. 33 Hoogste heden 12 uur F. 41 BURGERLIJKE STAND HAARLEM 6 December. Bevallen: 4 Dec.: J. v. Hengel— Brandt, z.; 5 Dec.: A. v. d. MeerVos sen, d 4 Dec.: G. v. Waadenoijen KernekampMoot, z.; 5 Dec.: W. J. M. de GraafRoosen, d.; 2 Dec.: K. v. Huisv. d. Berg, z.; 4 Dec,: J. M. L. BroekhofGuldemond, d.; 4 Dec.: J. E. LipsMolenkamp, d.; 3 Dec.: E. A. G, Heeresv. Buuren, d.; 4e Dec.: P. E. Vos—Kramer, z.; 2. Dec.: A. H. Ba- rendsKuipers, d.; 4 Dec.: M. de Jong —Scholten, z.; 4 Dec.: C G. W. Stet- v. Duffelen, d.;«3 Dec.: A. v. Dansik— Bouwens, z.; 5 Dec.: R. C. Smitde Wolf, z. Overleden: 3 Dec. M. E. Hout. 16 j„ Lx Heerenvest; 3 Dec. P.. 1 maand, zoon van A. H. Olieüam, Pladellastraat. 2 Dzc. P. Kiewied, 52 j., Ampzingstraat. 4 Dec. M. C. J., 1 maand, dochter van J. H. Klauwers, Indischestraat. 3 Dec. J. J. Feijen, 17 j., L. Raamstraat. G. Lablans- Boschman, 70 j., Tuinstraat. 4 Dec. C. O. Beekmande Weers, 24 j., Kenne- merstraat. D. M. -Thönev. d. Vlugtj' 75 jir, DreefJ. C. Lebéau, *9 j„ Ged. Oudé- gracht. A> M. de PaaiiwKievit. 70 j., Kamperlaan. 3 H. Oppenhuis, 32 j.? Oost singelgracht. TELEGRAMMEN NOODWEER IN SPANJE. TREIN ONTSPOORD. MADRID, 6 Dec. (V.D. draadloos). - Boven Zuid-Spanje langs de kust, in de streek van Malaga heeft een hevig on weer gewoed. De stad Malaga en omge- virr werd door een stormvloed geteis terd. De sneltrein SevillaGranada :s ontspoord. Nadere bijzonderheden ont breken. daar de verbindingen zijn ver broken. OPLOSSING VAN HET CONFLICT POLEN -LITAUEN. GENèVE, 6 Dec. (V.D. draadloos). De besprekingen over de oplossing van het conflict tusschen Polen en Litauen hebben een gunstigen loop.De vertegen woordigers van Brittannië, Frankryk, Duitschland, Sovjet-Rusland, Polen en Litauen zijn het over het beginsel van een onmiddellijke opheffing van den sinds zeven jaren bestaanden formee- lén oorlogstoestand volkomen eens. Ook over de bijzonderheden van een overeen komst tusschen Polen en Litauen ne men de onderhandelingen een gunsti gen loop. SPO ORWEG ONGELUK WEENEN, 6 Nov. (Wolffbureau) De sneltrein Berlijn—Dresden—Praag -Weenen is by het station Siegmunds- herberg op een goederentrein geloopen. Een reiziger werd zwaai*, 20 licht ge kwetst. In den trein bevond zich o.a. de componist Richard Strauss met zijn echtgenoote, die ongedeerd bleven. De matcrieele schade is aanzienlijk. DE GROOTE VLUCHTEN DAYTON BEACH 'Florida'', 6 Nov. I Ned. Tel. Ag.) Draadloos. De be kende vliegeniers Brock en Schlee, die met hun machine Pride of Detroit 19 dagen naar Japan zyn gevlogen, zul len t lachten een hieuwen record-vlieg tocht te maken. De toebereidselen daartoe zijn in vollen gang en zullen Woensdag gereed zyn, op welken dag zij hier zullen aankomen. VLIEGONGEVAL. ST. JOHNS (Newfoundland'. 5 Dec (Reuter). Aan de westkust van New foundland is het iyk van een vlieger aangespoeld; het is het iyk van graaf de Lesseps uit Toronto, die eenige we ken geleden is verongelukt. GEEN CHOLERA TE BALI. BATAVIA. 5 Dec. (Aneta). Een onder zoek op Bali heelt uitgewezen dat de daar voorkomende kwaadaardige buik ziekte. geen cholera is. TREINBOTSING. 21 GEWONDEN. WEENEN, 6 December. (V.D.. draad loos'. De sneltrein Bcrlyn—Dresden— Praag—Weenen, die gisteren ie Weenen moest aankomen, is naby het station Sigmundsherberg in botsing gekomen met een goederentrein. 20 passagiers wei den licht, en 1 ernstig gewond. BRAND ST. LOUIS, 6 Nov. (Ned. Tel. Ag.) Draadloos Bij een brand in de de pendance van het Buckinghamhotel zijn vyf vrouwen omgekomen, drie menschen worden vermist en acht zeer ernstig gekwetst. WEER VERMINDERING VAN IMMI GRATIE IN DE V. S. NEW-YORK, 6 Dec. iV.D. draadloos) By het huis van Afgevaardigden is een voorstel ingediend, de immigratie gedu rende vijf jaren, te beginnen met 1 Juli 1928, jaarlijks met 5 pet. te ver minderen. BEVERWIJK. VOOR DE OLYMPIADE. Bij de Donderdes te Arnhem gehou den worstelwedstrijden welke zijn be doeld als voorwedstrijden voor de in 1928 te houden Olympiade kwam in de afdselir.g zwaar gewicht uit de Beverwij- ker Jar. Muys tegen den Hongaar O. Szelky. Volgens bevoegde ooggetuigen, heeft Muys hier uitstekend partij gegeven, hoewel hij na twintig minuten, op pun ten verliezer is verklaard. I-Iierbü moet in aanmerking worden genomen het groote verschil in li chaamsgewicht. Muys weegt nl. 85 K.G. en Szelky 97 K.G, Door deze prestatie maakt Muys een zeer goede kans, om Nederland bij de Olympische spelen te vertegenwoordi gen. Amsterdamsche Beurs Opgegeven door de Nat. Bankvereeniging DINSDAG 6 DEC. 1927 Staatslceningeu 6% Ned. 1923 5% Ned. 1919 Scheepraart Oude Vaart Scheep*. Unie... Holl. Llojd Paketvaart Oude Boot Nievelt Rotterd. Lloyd.. Stoomv. Ned. Marine Comm.... Marine Pref. InduairieSn Ned. Kunstzijde Maekubee Holl. Kunstzijde. Onde Philips. Gevr. Jnrgens..„ Cenlr. Suiker.... Ind. Oud. Buiten). Anaconda copper Steel Comm Bank Kol. Bank... Indische Bank... Cert. Hand. Mij. Petroleum Peudawa Gee. HolL Peh. Kon. Petroleum. Geld. Cultuur Mg. H.V.A Java Cultuur Cult. Vorstenl... Dito Actions Kaliredjo Pocrworedjo Tabak Deli Mij Senembah Deli Batavia Oostkust. Rubber Amst. Rubber... Lampong Sum... VVai Sumatra.... Vico Silau Sumatra... Deli Bat. Rubber Serbadjadi. Intercout. Rubb. Amerika Soulbern Rails.. Wabash..... 100^ 101H 8CH 194 44 222 96 130 180 192®^ 5H 41\ 37IH 117 140* 505 245 115H 104H 146 274 178 174 16* 352*4 8C8 440 178* 165 122»*' 465 496 572 254J4 324* 232 336* 207* 158 256 330 20;V 141* 68* 37 1* 1174 1404 503 247 807 438 1784 165 126 473 498 571 253Ij 325* 209 4 332 21 68* MARKTNIEUWS. PURMEREND. 6 Dec. 1927. Kaas. Aanvoer 24 stapels kleine, 49 a 52 per 50 KG. Boter. Aanvoer 652 KG., prijs f 2 a 2.15 per KG. Vee. 436 runderen, waaronder zijn 185 vette en 16 stieren. 26 paarden f 100 a f 200 per tuk. 23 vette kalveren f 1.45 a f 1.60 per KG. 172 nuchtere dito f 11 a f 38 per stuk. 586 Vette varkens f 0.60 a f 0.63 per KG. 16 magere dito, f 24 a f 32 per stuk. 244 biggen f 10 a f 15 per stuk. )88 schapen f 23 a 40 per stuk. Kuikens 0.25 a f 3 per stuk. 3 Ganzen f 5 a f 6 per stuk Vette koelen, prijshoudend, f 0 75 a f 1.05 per KG. Gelden koeien prijshoudend f 120 a f 230 per stuk. Melk koeien prijshoudend f 175 a f 325 per stuk. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regel. 00t" piano's Haarlem Zijluieg 57| JVIignon- en Salonvleugelsj BEVERWTJ* Noteering van 5 December 1927. Andijvie, p. kist ƒ1,50 Koolrapen, per zak 1,10 Wortelen. 100 bos ƒ15—ƒ18 Bieten, per K.G. 0,06 Schorseneeren, per K.G. ƒ0,05 Aardappelen, klei, p K.G. 0,090.19 Aardappelen, zand p. K.G. ƒ0,12 Spruitjes, per K.G. ƒ0,07—ƒ0,13 Boerenkool, per kist 1,50 ltooöe Kool. p. 100 ƒ12.—ƒ21 Savoye Kool, per 100 14 Uien. per K.G. ƒ0.09—ƒ0,13 Prei, per bos 0.180,22 Sla. per KI kistje ƒ0.90 Pieterselie, per bos ƒ0,09 Selderie, per bos 0,060,07 Appelen, per Kilo ƒ0,06ƒ0,24. Peren, per Kilo 0.08—0.20 Brusselsch lof 0,20—0,22 SCHEEPSBERICHTEN Aagtekerk 5 Dec. mm. van Rotter dam n. Brisbane via Antwerpen. Alkmaar 2 Dec. van Oorral naar Coronel. Amsterdam 2 Dec. te Guayaquil van Amsterdam. 1 Bilderdijk p. 5 Dec 20 u. 30 min. Vttssingen, Rangoon n. Antwerpen on Breda 4 Dec. van Tocopilla naar Anto- fcigasfca. Kota Radja 5 Dee. van Oolomfbo, Rotterdam n. Batavia. Maasdam 4 Dec. v.m. van Tampico, Rotterdam n. New Orleans. Menado 5 Dec. 12 u. te Marseille, Ba tavia n. Rotterdam. Nias 3 Dec. van Kilmdini n. Tanga. Oidekerk 2 Dec. van Manilla, Japan n. Rotterdam. Rotti 3 Dec. van Batavia r.aar Am sterdam. Rijndam 4 Dec. 7 u. 2 m. 350 mijl West van Land's End, New York naar Rotterdam. Salabangfca 4 Dec, van Sabang, Batavia n. Amsterdam. Slantar 5 Dec. te Genua, Rotterdam n. Batavia. Simaloer 5 Dec. te Batavia van Am sterdam. Sitoebondo 4 Dec. te Hamburg van Rotterdam. Sumatra 3 Dec. van Beira naar Mo zambique. Vreemd geld en cheques (Medegedeeld deer de Nation. Bankrereeu. te Haarlem) Koersen tot hedenmiddag 12 uur DINSDAG 6 DEC. 1927 Biljetten Berlijn 59;GS -*59 20 Parijs9.70 0,824 Belg» 34 '40 —34 80 New - York i2.46 2 49 Londen12.06 —12 09 Cheques Berlijn759-09 —59 16 Parijs 9 70 9 78 Brussel34.50 —34 66 Zürich47 65 47.7S Londen12.06'/,12 08 Rome13.25 —13 50 Madrid..40.55 —40 75 Weenen34 S0 —35 00 New-Yörk (Cable) 2 47 2* 48 Kopenhagen66-25 - 66 40 Oslo65 75 - 65 95 Stockholm66 67 - 66 85 Praag 7.35 7 45 416e STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag fi Dcc f927. 2e Klasse 2c l.iist. 5234 5000. 19718 2000. 15799 200. 'v' 1050 4654 9957 f 100. Prijzen van ƒ30 4W 54 160 189 261 280 324 364 '536 594 628 716 723 926 960 1087 1117 1130 1133 1150 1343 1457 1465 149/ 1510. 1545 1559 1595 1646 1668 1707 1723 17-55 1S62 1898 1939 1986 2008 2042 2053 2056 2072 2123 2139 2147 2149 2293 232? 2343 2363 2430 2454 2503 2591 2597 2635 2755 2816 3043 2078 3080 30S2 3114 3176 3188 3234 3276 3307 3327 335S 3436 3442 3460 3515 3529 3579 3582 3656 3672 3674 3719 3768 37*30 3S06 3S50 3966 40SO 40S9 4124 4129 4350 4371 4385 4470 4476 4451 4533 4638 4734 4744 4756 4757 4842 4S94 4933 5016 5037 5051 5074 *5091 5162 5.':5 5237 5309 5403 5417 5419 5422 5433 547) 5577 5714 6062 6070 6103 610S 6192 6274 6576 6398 6424 6428 6485 6506 6552 6571 6638 6645 6681 (>795 6816 6971 6979 7104 7149 7152 7163 71SS 7249 7302 7322 73» 7336 734S 7386 7393 7456 7458 7469 74S4 7496 7534 7608 7647 7656 7705 7729 7S12 7820" 7881 7957 7971 7974 8000 8046 8169 S21I S216 8241 S306 8356 8527 8573 S579 85S6 8592 8650 8674 8694 SS56 SSC1 S886 8896 8932 S963 8969 9001 9002 9013 901» 9038 90-17 9122 9124 939.3 9428 9437 9442 9458 9524 9527 9538 9563 9608 9665 9686 10162 9733 9734 9764 9959 9964 10033 10144 10249 10285 10303 10347 10393 10415 10437 10442 10461 10497 10542 105S4 10666 10757 10762 10809 10828 10910 10967 109S1 10989 11007 11058 11073 11087 11106 11107 11134 11245 11377 11506 11562 11713 11778 11S33 11846 11883 11941 11952 119» 12006 12070 12102 12117 12207 12273 12324 12371 12384 12567 12607 12620 12645 1265.3 12Ó74 12714 12874 12931 .13026 13063 13080 13104 13162 13171 13260 13286 13335 13306 1340.3 13468 13549 1355' 13598 1365S 13659 13664 13676 13720 13771 137» 13835 13S60 13965 14057 14089 14130 14154 I422-' 14315 143*. 8 14324 14104 14409 14410 14417 14422 144.30 14432 14453 14624 14650 14655 14675 14697 14716 14723 14815 14857 14920 15007 15085 15151 15267 15280 15301 15392 15408 15455 15539 1556' 15627 15691 15715 15731 15744 15758 15824 15S40 15887 15903 15916 15928 15985 15986 16035 16063 16096 16 IDS 16150 16167 16296 16384 16405 16416 16431 16153 16571 166.33 167(16 16735 16771 16772 16783 16800 16900 16045 16957 17003 17061 I70S7 17155 17175 17182 17201 1/276 17290 17334 17335 17380 17412 17558 17577 17586 17657 17731 17810 17S23 17872 17888 17941 17943 17990 18008 18059 18061 1S072 18080 1SI5S 18191 1S223 18253 18336 18350 18385 18443 18449 18531 18607 1°61S 1S726 18827 1SS28 18833 18S41 18911 18927 1*029 189/1 1S989 19007 19031 19054 19090 19125 19134 191» 19180 19188 19323 10.333 19445 19469 19518 19577 19580 19590 19 >18 19619 1^644 19694 19752 19802 18320 2GOOO 20016 2O02y 20OSO 200SS 20202 20229 20269 20277 20296 20344 2033S 20427 20487 20459 20626 20530 20540 2D547 20589 20640 2065 20753 20743 2075S 20765 20796 20S19 20S2V 10S44 2085» 20899 20942 20943 20960 2(1974 20979

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 2