m BINNENLAND. INGEZONDEN SCHEEPSSERICHTEN RADIO-PROGRAMMA NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJ? HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 6 DEC. 1927 DE VERMISTE SCHEVE- NINGSCHE LOGGER. HET SCHIP ALS VERLOREN BESCHOUWD. ïTaar aanleiding van de vermissing van den logger Scheveningen 421 „De Adelaar", wordt gemeld, dat de reeder van liet schip, de heer Jac. Den Duik, heeft verklaard, weinig hoop meer te hebben op behoud van den logger. De gehoele afgeloopen week is hij bezig geweest inlichtingen in te winncd. waar hij maar kon vermoeden, dat men iéts kon afweten van het vermiste vaar tuig. Nadat de Schev. 421 een reis van 14 dagen had genaakt is hij op Dinsdag 18 October vertrokken; waarheen, is niet met zekerheid te zeggen, aangezien de schippers in de meeste gevallen vrij Wijven, het vischwater te bepalen. De roeder vermoedt, dat het scQiip geweest zal /."in op de Oostpunt van de Dog- .ccr.dM.nk, teen op 28 October een Wes terstorm opstak. Uit mededeelingen van binnengekomen schippers blijkt, dat het daar in den nacht van 28 op 29 October noodweer geweest is. Zooals reeds ge meld. heeft een Katwijfcsche schipper gezien dat een vaartuigje door hooge golven werd opgenomen en in de diepte verdween. De heer Den Duik heeft zich nadat dat gerapporteerd was. in ver binding gesteld met den schipper van dien Katwijkschen logger, de K W. 144. De schipper verklaarde, dat de legger, dien hij had zien verdwijnen, zwart was. Dit klopte niet, want alle schepen van Jac. Den Duik hebben een witte verschansing. In vertbar.d hiermee tracht de reeder thans uit Katwijk nadere ge gevens te verkrijgen. De hoop op behoud werd verlevendigd, toen schipper Groofcveld, van de Sch. 189 die jJ. Vrijdag in Scheveningen binnen kwam, rapporteerde, dat hij den ver misten logger waarschijnlijk gezien had onder de Engelsehe kust. Deze schipper heeft thans echter verklaard, dat hij zich vergist heeft. Het door hem bedoelde schip is zeer waarschijnlijk geweest de Sch. 254, welker tuigage geheel over eenkomt met die van de Sch. 421. De twee politiekruisers, die nu reeds gedurende tien dagen de wateren af zoeken, hébben geen enkel teeken van de Sch. 421 vernemen. Te Scheveningen is ook binnengeko men de VI. 81. De schipper daarvan heeft in de buurt van Terschelling zien drij ven witte pollen (breels), waarop het nummer S. 421. Deze zijn dus zeker van den vermisten logger afkomstig. Ook vond dezelfde schipper in die buurt een omgekeerde roeiboot drijven, waarvan de bodem rood geschilderd was. Door de hooge zee kon de bemanning het num mer van deze boot niet opnemen, doch hei wordt vrijwel zeker geacht, dat ock deze 'boot afkomstig is van de Sch. 421. Deze laatste waarnemingen bewijzen wel niet het vergaan van den, logger maar geven toch wél stertce aanwijzin gen. In visscherijfkringen ziet men zich nu genoodzaakt, den logger als verloren te beschouwen, niet zoozeer wegens het lange uitblijven Zondagochtend kwam de laatste logger van de reederij Jac. Den Duik binnen maar wel mede door de omstandigheid, dat het schip op geen enkel praairapport voorkomt en door niemand is gezien, en alle na sporingen vrcuhteloos zijn gebleven. HUISELIJK DRAMA TE ROTTERDAM. TWEE SCHOTEN OP ZIJN ZOON GELOST. Te Rotterdam heeft zich Zaterdag te ongeveer 1 uur ten huize van den 53- jarigen café houder A. J. S. een huise lijk drama afgespeeld. De 29-jarige zoon A J. S. Jr. was sedert geruimen tijd werkloos en leefde op kosten van zijn ouders. Desondanks wilde de zoon steeds den baas spelen en hierdoor was een eenigszins gespannen verhouding ontstaan. Zaterdag ontstond opnieuw twist, waarbij de vader zich zoo driftig maakte, dat hij uit zijn klein model automatisch pistool twee schoten op zijn zoon loste. Een der schoten trof dezen aan de linkerzijde van den hals, De zoon trok daarop oveneens zijn pistool en richtte deze op zijn vader. De jongen trof af, doch het wapen ket ste. Da ter bleek, dat de patroonkamer uit de pistool verwijdend was. Buren hadden inmiddels de politie gewaar schuwd. De vader werd aangehouden en in het bureau Meermanstraat in be waring gesteld. De zoon werd in het ziekenhuis Coolsingel verbonden, waarna hij naar huis terug kon keeren. LOONACTIE EIJ SPOORWEGPER SONEEL? Gezien de gunstige resultaten van de laatste jaren der Ned. Spoorwegen (over de jaren 1925 en 1926 waren de netto- opbrengsten vergeleken bij voor afgaande jaren f 7 millioen hocgcr"), heeft de Ned. Vereeniging van Spoor wegpersoneel besloten een voorstel aan den Personeelraad te doen, om met den Personeel raad de vraag te bespreken, of de omstandigheden nu niet zoodanig rjjn veranderd,dat er met eenige re delijke kans op succes kan worden be gonnen met het stellen van nieuwe loon- eischen. DOOR DEN TREIN GEDOOD. Tijdens het rang eer en op het rangeer terrein van het station Kerkrade—Rol- <iuc onder Hanrade moet de rangeer der P. H. B. een slag hebben gekregen van den trein. Toen nl. de machinist geen signalen meer ontving en de oor- vak daarvan wilde naspeuren vond hij den ongelukkige met een diepe wonde in eer. rechterslaap en bloedend uit neus cn mond tusschen de rails liggen. Na enkele minuten stierf de man. die ge huwd was cn vader van een kind. DE GEARRESTEERDE KERKVOOGD. NOG MEER VERDUISTERING? Dc N. R. Ct. meldt: Zaterdag heeft te Noordwjjk een ver gadering plaats gehad van scliuld- eischers der firma S. Parlevliet Zn. in liquidatie, van welke firma de gear resteerde kerkvoogd D. P. te Katwijk firmant is. Meegedeeld werd, dat de fir ma een zakenschuld van ongeveer f 100.000 heeft en een hypothecaire schuld (op gebouwen en schepen) van f 71.000, welk bedrag waarschijnlijk niet uit de opbrengst van het onderpand te rug ontvangen zou worden. De grootste zakencrediteur is de firma Lubbe te Alkmaar met f 57.000. Het bedrag van debiteuren te vorderen bedraagt f 2258. Er bestaat onzekerheid of, en zco ja op welke wijze de firmant D. P. de f 20.000, tot de kerkgelden behoorende, in de boeken verantwoord heeft. De ge arresteerde firmant beweert, dat hij deze belagd had in de firma S. Parle vliet Zn,, zoodat er van verduiste ring geen sprake zou zijn. Van andere zijde wordt, dit niet alleen betwijfeld, maar meent men redenen te hebben de f 20.000 van de kerkgelden ten eigen bate zou hebben aangewend, maar bo vendien uit de zaak der Drma S. Parle vliet 8z Zn. ook nog een bedrag van om streeks f 40.000. De crediteuren, die van meening zijn, dat deze bedragen nog wel achterhaald zullen kunnen worden, hebben een com missie van onderzoek in het leven ge roepen bestaande uit de heeren Lubbc te Alkmaar; Ouvehand en Meyer te Katwijk aan Zee en A. F. C. Bück- man te IJmulden. Mr. C. Punt te Noordwljk aan Zee is tot llquidateur benoemd. Nog werd meegedeeld dat de bodten der firma c-inde 1926 met een batig saldo sloten. EEN INBREKER ONDER HET BED. WEINIG HELDHAFTIG ECHTGENOOT. De Tijd schrijft: Toen de vrouw van B. te Sippen- aeker zich ter ruste wilde begeven, be merkte zij dat er iemand op de slaap kamer was geweest, daar alle kasten cn laden waren onderstboven gehaald en onderzocht. En toen ze eens goed rond keek zag zij eenman onder het bed liggen. Gillend van schrik holde de vrouw de trappen af. gevcigd door haar echtgenoot, de straat op en toen de vrouw van de eerste emoties beko men was, vertelde zij haar wedervaren. De echtelieden hielden krijgsraad. Zij kwamen overeen, dat de man hulp zou gaan halen bij de buren, die echter op vrij grooten afstand woonden, daar het huis vrij geïsoleerd lag. Intusschen zou de vrouw wel een oogje in het zeil houden. Eenigcn tijd later bagaf zich een dapper troepje landlieden, flink met dorschvlegels en andere instrumenten gewapend naar het huis van B. Dooh heel in de verte hoorden zij het ge schreeuw der vrouw; het klonk als een angstkreet in den pikdonkeren avond. In versnelde pas werd verder gemar cheerd cn bij de boerderij vonden B en zijn buren de vrouw bewusteloos Langzaam kwam ze wederom bij. en toen deelde zij mede. dat de dief haar schan delijk had mishandeld. De verontwaar digde menschen maakten aanstonds jacht op den deugniet, die echter ver dwenen was, zonder het geringste spoor achter, te laten, en met medeneming van geld, kleedingstukken en andere zaken. - v DE GASDIRECTEUREN. Te Groenlo. De gemeenteraad van Groenlo heeft besloten inzake de beweerde corruptie aan de gasfabriek een nader onderzoek in zijn geheel dcor bemiddeling van Ge- dep. Staten van Gelderland en niet met behulp van den heer Van dc-r Stel te doen geschieden. INVALIDITEITS EN OUDERDOMS- VERZEKERING. Naar aanleiding van de voorontwerpen tot wijziging van do Ouderdcms- en In validiteitswetten heeft het Verbondsbe- stuur van Patrimonium een adres aan denmir.ister van ArbeSd gezonden, waar in aangedrongen wordt op zoodanige wij zigingen van genoemde wetten; dat: 1. in de eerst-genoemde wet naast de mogelijkheid van premie-restitutie bij overlijden, ook de mogelijkheid der ver zekering eener weduwe- en weezenrente wordt opgenomen; 2e. in dé Invaliditeitswet ook de leef tijdsgrens van 35 jaar, neergelegd in artikel 33. verhoogd wordt, zoo mogelijk t.ot 45. subsidiair tot 40 jaar, waardoor de kosten in belangrijke mate geredu ceerd zouden worden; 3e dat. het. plakken van volwaardige zegels ook bij werkverschaffingen ver plichtend wordt gesteld. BRUTALE INBRAAK TE OORTEREXD. De oorrespoztdent van de Tel. te Leeuwarden meldt Zaterdag is op klaarlichten dag bij den landbouwer- J. E. Gerlotfs te Ooster- end een brutale inbraak gepleegd, ter wijl de bewoner alleen thuis was. Juiet toen 'hij zich even naar den stal had begeven, hebben inbrekers zich met val- sohe sleutels toegang tot de woning verschaft. Toen de boer terugkwam, ont dekte hij. dat zij uit een bureautje, dat zij geopend hadden met sleutels, welke in oen lade lagen, een btorag var. onge veer f 400 hadden ontvreemd. De Iccge portefeuille werd later in de gang terug gevonden. Het lijdt geen twijfel of de daders zijn goed var. de situatie ter plaatse op de hoogte geweesë JHR. DR. C. G. W. F. VAN VREDENBURCH. De correspondent van de N.R.Ct. te Brussel meldt: Maandagochtend half twaalf kwam koningin Elisabeth mevrouw Van Vre- denburch en haar zoon de innige dcel- nenung van de Befeische koninklijke familie betuigen. Het bezoek duurde ruim een half uur De Koningin werd ontvangen door Rid der Huysen van Kattendycke, tijdelijk zaagelastigde; Jhr. Van Vredenburch's zoon en jhr. Jan van Vredenburch. Ne- derlandsch rijkslandbouv,-consulent in België, broeder van den overleden ge zant. Na mevrouw van Vredenburch en de andere leden van d." familie Van Vre denburch haar innige deelneming en die van den koning cn de prinsen en prinsessen van het Koninklijk Huis hebben betuigd, bleef de Koningin ge- ruimen tijd bij het stoffelijk overschot van den gezant bidden. De Koningin was vergezeld van een hofdame, prin ses de Garaman Chimay. De plechtige uitvaart is bepaald op Woensdagochtend half-elf. Na een ge bed door een der Nederlandsche predi kanten in Brussel, zal het Ujk onder militair geleide naar het Zuider-Sta- tion worden gebracht: het gaat met den middag trein naar 's-Gravenhage. Maandag den heelen dag door kwa men vooraanstaande personen uit Ne- derlandsche en Belgische diplomatieke kringen in het gezantschapsgebouw hun ne deelneming betuigen met den diepen rouw. die de familie van Vredenburch en de Nederlandfche kolonie heeft ge troffen. Er kwamen veel telegrammen en brieven van rouwbeklag uit Neder land en van elders. Van Koningin Wilhelmina ontvingen mevrouw van Vredenburch en haar zoon een treffend telegram, terwijl de Ko ning en de Koningin der Belgen s mid dags een prachtigen krans zonden inet een driekleurig lint. waarop de namen „Albert" ca ..Elisabeth". Nader wordt nog gemeld dat de ter aardebestelling te Den Kaag op Oud Eik en Duinen zal plaats hebben op Donder dagmiddag 2 uur. BELGISCH-IIOI.LANDSCH NOOIT- M EER-OORLOG-COMITé Men deelt ons mede: Na gehouden besprekingen te Antwer pen en Brussel op 1 en 2 December 1.1. is het Rslgisch-Hollandsch Nooit-meer- Oorlog-Comité opgericht Het comité stelt zich ten doel: 1. toe nadering van de antimilitairistische be wegingen in beide landen door gemeen schappelijke studie, conferenties enz. 2 het bevorderen van een vredelievende verstandhouding tusschen beide landen er. het vormen van een Belgisch-Hol- landscli anii-milltairistisch vredesbloc. Het comité is voorloopig samengesteld uit de volgende heeren: A. de Bevere. Chatelet. Colet, K. de Feyter. Dumou- lln, E. Ehelers, Ds. J. B. Th. Hugenholtz. L. Laisnez, Armand Suis, Ds. L. P. Valat, Vroman. In het aanslaande voorjaar 1928 hoopt het comité afgevaardigden van alle an timilitairistische organisaties in België en Holland tot een bijeenkomst in Brus sel bijeen te roepen Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. DE GEMEENTEBEGROOTIN"G VAN BLOEMEN DAAL Naar aanleiding van de begrootig 1923 van de gemeente Bloemendaal verzoek ik plaatsing van het volgcr.de: Ik neem aan da: het veer een groot deel onzer inwoners een geruststelling is, als men ziet dat de belasting 1928 weer geraamd is op ongeveer f 750.COO tegen een heffing var. 3 pet.; vooral voor de gegoeden, went als is de belas ting neg zoo laag, als men kapitaal krachtig is bedraagt het toch r.og eer. aardig sommetje wat men jaarlijks moet betalen. Blijkbaar denkt wethouder Laan er ook zoo over. want hij toch is de man die de belasting op 3 pet. wilde handhaven, Hij wil in onze gemeente Immers kapitaal lokken. Ik bekijk de zaak heel anders. Wethouder Laan denkt in dit geval te veel aan zijn eigen portcmonnaie, mijns inziens; on- d.r de minder goed bedeelden zijn er wel. die er anders over denken, omdat er iuist onder hen velen zijn, die dage lijks of wekelijks te kort komen; daar om moet men er naar streven dezen toe stand te verbeteren. Ik neem de vrij heid om op eenige posten die op de beg rooting voorkomen en ook eenige za ken die er niet op voorkomen aanmer kingen te maken. Hoofdstuk in open bare veiligheid, het koopen van een nieuwe motor met zijspan voor de Po litie; ik ga van het standpunt uit. dat als deze uitgaaf r.codlg is. zij gedaan moet worden, maar ik geloof dat cr noodzakelijker dingen zijn. Op hoofd stuk VU afdeelir.g plantsoenen, kom lk terug, maar voor de verlichting Is uit getrokken f 354.40vorig Jaar f 397.13. dus een vermindering van f 427.3 dat zit natuurlijk in de grenswijziging. Is de Vogelenzangsche weg daar ock bij begre pen? Ik vermoed van niet, want anders had het er m.i. bij moeten staan. Wordt het nu zachtjes aan geen tijd, dat deze weg goed verlicht wordt? Is het niet het toppunt: een hoofdweg door de ge meente die niet verlicht is? Wethouder Laan heeft in een der vorige raadsver gaderingen gezegd: dat de Vogelzangers troetelkinderen zijn van de gemeente! Hoofdstuk IV subsidie H.S., deze post Is f 100 minder dan het vorig ja3r. waarom meet nu juist cezs post beknibbeld wor den? Worden d3 gelden niet goed be steed? Hoofdstuk VI openbare werken: hierop is uitgetrokken voor onderhoud van wegen en voetpaden f 108.873 dit bedrag is mvee! te laag. de wegen, genoemd door B. cn W.. die vermoede lijk met topeka rullen worden bedekt, rijn voldoende, maar waar blijft nu het andere werk. Is het niet meer dan erg zoo als sommige wegen er bij liggen, in het geheele Ktnheimpark staat bijna me: éétl straatkolk goed, bij regenval loopt zelfs het water hier en daar bijna over den weg. In de laatste raadsver gadering is nog gespraker, over den tchar.daligen toestand in Reinegom. In de graaf Florislaan is een lengte van ruim 100 Meter die bij regenval bijna geheel blank staat, zulke misstanden moeten toch eens een einde nemen. Maar dat kost geld. Het gevolg van lief feit, dat deze post vorig jaar met f 16.000 beknibbeld werd is geweest, dat endergeteekende in de maand Mei ter tafel van B. en W. moest vernemen, dat de financdeele omstandigheden het niet toelieten alle weken te laten wer ken. dus we! een bewijs dat deze post veel te iang is. onder hetzelfde hoofd stuk komt voor: onderhoud wandel plaatsen en plantsoenen, nu wil ik even terugkomen op de 2de Motorfiets voor de Politie: m.i. zou het toch billijk zijn als voor dezen tak van dienst ook ein delijk. eens een auto werd aangeschaft, deze tak van dienst is altijd afhanke lijk van P. W„ cn dat is toch niet goed te praten. Onze Gemeente is in het be zit van 3 auto's, te weinig voor het werk wat er te doen is. Het een moet altijd op het andere wachten. Hoofd stuk XI werkverschaffing. Uitgetrokken is een bedrag van f 14.000 evenals 't vorige Jaar volgens de rekening be droegen toen de werkelijke uitgaven f 22.640.57 nu zou ik toch wel eens aan 3 en W. de vraag willen stellen, waar dat geld aan besteed is, en dat in dien zin, dat men werkelijk te weten komt of de werkverschaffing er mee gebaat was en niet zoools nu, alle productieve arbeid ö.e verricht worct onder den naam van werkverschaffing. Als de post P. W. niet aan een ton genoeg heeft, welnu geef haar dan twee ton. Dan het Raadhuis, het politiebureau en de arbeiderswoningen, daar wordt in de begrooting in het geheel niet over ge schreven, ik vind dat B. en W. err de andere raadsleden zich belachelijk ma ken voor de buitenwereld. Bloemendaal. de rijkste gemeente uit ons Nederland kan niet in zijn beboette voorzien; op het ©ogenblik is deze zaak gegeven in handen van een commissie van P.W.; wat moeten die menschen in vredes naam beginnen zonder geld? ik weet twee middelen dier- ik den raad In zijn geheel gaarne in overweging wil geven om het doel te bereiken; liet eerste middel is de belasting van 3 pet. op 4 pet. te brengen, dan komt er weer onge veer f 250.000 binnen, dan kan men ten minste krijgen wat dringend noodig is. cn dan staat onze belasting nog ver beneden anderen gemeenten; wil men daar niet aan. dan is er het tweede middel: als er een kerk moet komen, wordt er gecollecteerd en met succes, als nu de raadsleden ieder in die richting eens te werk gingen? Ik ben cr van overtuigd dat in onze gemeente in korten tijd een nieuw Raadhuis en een nieuw politiebureau zouden verrijzen. G. BOUWHUIZEN. Graaf Florislaan no. 18, Vogelenzang. INGEZONDEN MEDE.DEELINGEN a 60 Cent* per regel. HANDELSBLAD GRATIS •Zij, die zich thans als kwartaal» abonné opgeven, ontvangen het Handelsblad tot 1 Jan. gratis- Abonnement ƒ1.90 p. maar.d cn 5.50 per kwartaal. Buiten Am» sterdam verhoerd met 20 ct. per maand voor verzending. Abonnementen op tc geven bij het Bijkantoor Handelsblad (Wensïng's Alg, Advert.-3urcau) TEMPEL1ERSSTR. 32 TELEFOON 10209 Alwaki 4 Dec. te Rotterdam Alcyone j. 3 Dec. Fernando Ncronha. Rotterdam n. Buenos Ayres. Aicinous 3 Dec te Hamburg van Lon den. Ares 5 Dec. tc Amsterdam van Ham burg. Achilles 4 Dec. te Havre. San Juan (P.R.) n. Amsterdam. Bacchus 2 Dec. van New York n. La Guadra. Bennekom 3 Dec. te Curasao van Am sterdam. Btlli:oc p. 4 Dec. Flnisterre, Beira n. Rotterdam. Breedjjk p. 4 Dec. vm. Pracóle Point, Rotterdam n. Houston. Br telle 5 Dec. te Antwerpen von Hamburg. Blomir.ersdljk 4 Dec. van Algiers. New York n. Java. Bandowoso 4 Dec. 3 u. von Sabang, Batavia n. Rotterdam. Bhtar p. 4 Dec. Kaap Blanc. Rotter dam n. Batavia. Bilderdijk pass. 5 Dec. Ouesaamt. Ran goon n. Rotterdam. Veendijk pass. 5 Dec. Vllssingen. Ham burg n. Antwerpen. Ceres 2 Doc. van Freetown n. Amster dam. Drechtdijk 4 Dec. te Antwerpen. Rot terdam n. Vancouver. Dir.teldUk 30 Nov. te San Francisco Rotterdam n. dc Pacifickust, Eemstroom 5 Dec. te Amsterdam v. Hamburg. Eemdyk 3 Dctn. te Cristobal. Pacafic- kust Rotterdam. Enggano p. 5 Dec. Vlissingem. Amster dam n. Antwerpen. Eemlar.d 4 Dec. 12 u. 5 min. Dungeness Rotterdam n. Montevideo. Flandria 4 Dec. 19 u. van Las PahruLs, Buenos Ayres n. Amsterdam. Gaasterland p. 4 Dec. v.m. Lizard. Rotterdam n. New York. Hield recht 4 Dec. van van Colombo. Rotterdam n. Calcutta. Houtman 3 Dec. te Sydney van Java. Heemskerk 4 Dec. var. aZnzibar naar Rotterdam. IJstroom 4 Dec. te Amsterdam ran Rotterdam. Ir.drapoera 4 Dec. 10 u. van Tanger. Batavia n. Rotterdam. Jan van Nassau 3 Dec. van Curragao n. Sar.-ta Marta. Khpfor.tein p. 4 Dec. Las Palmes Amsterdam n. Z.-Afrika. Kinderdijk 3 Dec. te Willemstad van Antwerpen. Kangean 4 Dec. van Djedda, Batavia n. Amsterdam. Kilstroom p 3 Dec. Finisterre. Am sterdam r. W.-Afrika. Kertosono 4 Dec. te Rotterdam van Hamburg. Leerdam 4 Dec v.m. te Havana. Rot terdam n. New Orleans. Meliskerk j. 4 Dec. Gibraltar. Am sterdam n. Bema. Monlferland 4 Dec. 22 u. te Hamburg van Amsterdam. Modoara 4 Dec. van Genua, Wladi- woetcck n. Rotterdam. Maasland 3 Dec. v. Libreville naar Dakar. Moerdijk 2 Dec. 1380 mijl Zuid-West van Fasnci, Pacifickust naar Rotter dam. Nocrderdijk 1 Dec. te Vancouver van Antwerpen. Orestes 4 Dec. te Curacao van La Guayra. Oost kérk 4 Dec. te Genua. Rotterdam D. Japan. Orania 4 Dec 16 u. te en 18 u. van Leixoes. A.nsterdam n. Buenos Ayres. P. C. Hooft 4 Dec. van Port Said. Batavia n. Amsterdam. Prins der Nederlanden 3 Dec. van Colombo. Amsterdam n. Batavia. Rh ra p. 4 Dec Azoren, Amsterdam n. West-Tr.dië. Randfontein 4 Dec. te Antwerpen. Amsterdam n. z-Afrika. Rietfontein 4 Dec. van Las Palmas, Bc-ira n. Rotterdam. Rijnland 3 Dec. te te Benin in ladins voor Amsterdam. Recnbrandt 3 Dec. van Port Swetten- haan, Rotterdam n. Batavia. Soemba 4 Dec. te Londen. Amsterdam n. Java. Saleier 4 Dec. te Londen, Batavia n Amsterdam. Sir.gkep 4 Dec. var. Suez. Amsterdam n. Java. Scheldesiroom 3 Dec. van Seccondee n. Grand Bassnm. Siantav 4 Dcc. te Genua. Rotterdam n. Batavia. Slamat p 4 Dec. F'.nisterre. Rotter dam n. Batavia. Stuyvesant 5 Dec. te Amsterdam van Java. Texel 5 Dec. te Accra verwacht, West- Afrik a n. Amsterdam. TJhnengteng 2 Dec. te Yokohama Vcendam 4 Dec. vjn. van Havana n New York. Volendam 4 Dec. v.m. van New York n. Rotterdam Wabanan p 4 Dec. 2 u. Perim. Rot terdam n. Batavia. Zaanland 3 Dec. 21 u. van Las Palmas 10 Doc. te Londen verwaoht. Rosario n. Amsterdam. Zosma 3 Dec. van Penang. Amsterdam n. Wl&d twos lock. WOENSDAG 7 DECEMBER HILVERSUM... 1060 M. 12. PollUeber. 12 35 Lunchmuziek door het A.NJt O - trio. 34 Maak het self, door Mevr C. SchaakeVerkozen. 5.307.15 Dlnermuziek door het A.N.R.O-trio. 7.15—7.45 Gczondheldslialfuurtje doer dr. H. H. H. Bekenkamp. Insp. v. <L volksgezondheidWUkverplC6-"6- 7 45 Politiebericht. 8.10. Opera-concert. Een avond gewijd aar. den componist Albert Lort- zing, Lot t l MuskensSleurs. sopraan. Juk» Moes. tenor. Anton Dirks. banton- Het A.N.R.O.-orkest olv. Nico Treep. 10. Persber. HOZEN, 1850 M. (nm 6 uur 1M0 M.) 12.30—1.45 N.CH.V. Concert. Mevr. Ina Muider—Belser. alt. Mevr. C. Brau- tigam-Ides. sopraan. MeJ. Lk» van Mourik, piano. 5.15—6.15 N.C.R V. Kinderuurtje o.l.v. P. de Zeeuw Jzn.. Hoofd eener school m. d. bUbel te Ntjkerk. Mevr. v. d. Poort- Wissels. zang. 7—7.30 N.C.R.V.-lessen. 7.30—8.— N.C-R.V. Causerie over Pluimveeteelt door der. heer Joo6t Sluis te Weesp. 8.— N.CJt.V. Concert. Dameskoor ..Zang Veredelt" te Loenen. o.l.v. H. J. v. Maurik te Utrecht. Spreker; prof. dr. J. A. Cramer te Utrecht' Het werk van den wereldbond van de Kerker.. Daarna Persberichten. DAVENTRY, 1600 M. 11.20. Davcntry. Radiodansband ?a soil (meao sopraan, banjo). I.20—2.20 Orkestconcert. 2.50 Engelsehe les. 3.10 Concert, 3.20 Shakespeare-Richard II. 3.50 Daventrykwartet, 4.05 Lezing. 4.20 Klassiek concert.. Daventry-sirtJkkwarte: en soli alt» piano). 525 Kinderuurtje. 6.20 Daverrtrykwartet. 6 40 Tuinpraatje. 6.50 Nicuwsber. 7.05 Daventrvkwartet. 7.20 Gczondhoicispraatje. 7.35 Mmdelssohns pianomuziek. 7.45. Klngslcy Martin: What society mean6. 8.03 Madrigalen. De Wireless singers. 3.20 Debat tusschen Rebecca West ea Ben Greet: Why act Shakespeare? 9.20 Weerber.. nieuws. 9.20 Nieuwsberichten. 9.40 Populair orkestconcert. 10.13 „Oh! Kay!" operette van Hi* Majesty's theater. II.—11.20 Populair orkest concert. 11.2012.20 Dansmuziek. ?ARYS „RADIO.PARIS-, 1750 M. 10.50—11 00 Concert. 12.50—2.10 Orkestconcert. 5.05—5.55 Concert, Populaire muziek door orkest. 8.50—11.20 Orkestconcert. LANGENBERG. 469 M- MUNSTER. 241 M., DOUTMl'ND 283 M. 12.25—1.50 Orkestconcert. 520620 Orkestconcert. 7.35 „Op Hoop van Zagen", vissrhers tragedie in 4 acten van Herman Heyer mans. Daarna tot 11,20 Dansmuziek X5NIOSWUSTERHAUSEN. 1250 M. 11.207A0 Lezingen en lessen. 8.20 Planoconcert v. M. v. Zadora. 8.50 Concert. C. Bronsgccst, bari ton. B. Soldier-WinWer. plano. 9.5011.50 Dansmuziek. HAMBURG. 395 M. 4.30 Orkestconcert. 8 20 Volks-orkestconccrt 10.50—11 50 Dansmuziek. Kapel Fren- cesco Scarp as Melrose. BRUSSEL. 509 M. 5.20—6.20 Trioconcert (piano, viool, cello) 8.35—10.35 Orkestconcert. .iiijL/üNDLN MEDEDEELINGEN n 60 Cts. per regel. ACCUMULATOREN I.aad- en reparatie-inrichting voor rik fabrikaat. H. N. FISCHER, BAKENESSERGRACHT 9 HAARLEM TELEF. 14097 VOOR DE KINDEREN. De feestmaaltijd bij Soliman ben Trouwelcoa was heerlijk. Er waren hcele karen, die een sprookjesachtige» geur \erspreidden. Er was en RiokkapuJJing. zoo edel van smaak en kunstig van \orm, dat dc muizenkunstenaars cr verzen op hebben gemaakt- Maar de rechte vreugde was er niet- Als Snuffelgraag en Knagelijntje in hun slaapkamer zijn aangeland, kijken ze elkaar peinzend aan. Dan zegt Knagelijntje fluisterend: Snuf, ik vertrouw het hier heelemaal niet. Die Solimar. kijkt ncoit iemand recht zijn oogen en zijn staart is r.immcr in rust. Hij heeft boo ze plannen.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 7