TWEEDE KAMER. Lcelyke tandaanslag FLORES-FILM HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 10 DEC. 1927 9 December. De Waterstaatsbegrooting voortgezet. De vraag der onbewaakte overwegen. De Kamer vraagt een commissie van onderzoek. De unanieme aanneming een échec voor den minister. Het mijnwezen. Aziaten bij de Nederlandsche koopvaardij. Een motie-Brautigam. Tien sprekers hadden in den nacht voor elkaar, den minister en den voor zitter hunr.e spoorwegdesiderata ten beste gegeven. Desiderata waarop de mi nister vanmiddag heeft geantwoord. Een antwoord, dat niet ieder bevredigde en zeker niet ten opzichte van een punt. dat door vrijwel alle sprekers was aan geraakt. de „onbewaakte overweg". Hier zelfs heeft de minister een écheeje ge leden, dat eenigszins als een thermome ter mag beschouwd worden voor de stemming van de Kamer jegens den mi nister by de waterstaatsbegrooting van dit Jaar. De minister begon zUn rede van ant woord met opmerkingen over de dienst en rusttijden van het personeel van de Staatssporen. Waarom moet er een nieu we commissie komen vroeg hU voor het discussieeren over en behandelen van kwesties, die de dienst- en rusttfl den aangaan? Daarvoor Is immers de Personeelsraad aangewezen, die goed werkt. Wanneer deze raad die kwesties niet behandelt, vervult hij zijn taak niet goed: het hangt vel van d n Personeels raad zelve af of ze in het bedrijf wordt een levend orgaan. De heer van Braambeek had aange drongen op een nieuw A. R. D. Daarvoor achtte de minister den tijd nog niet ge komen eerst moest het huidige goed worden doorgevoerd. Verhooging van loon voor verschillende categorieën moest de minister afwyzen, omdat 3/4 der uit gaven personeelsuitgaven zijn. Verhco- ging van loon zou het bedrijf op het oogenblik niet kunnen dragen. Nog eens drong de minister er by de Kamer op aan de heer van Braam beek moest zich dit ter liarte nerr n, om zijn vooraanstaande positie onder het spoorwegpersoneel alles te doen om zooveel mogeiyk de personeelsaan gelegenheden allereerst in den Perso neelsraad te doen bespreken. Een ongevalsstatistiek voor tramwegen waarop vannacht de heer Deckers aandrong zal de minister overwegen. T. a. v. de classificatie van het spoor wegpersoneel stalde de minister vast. dat hy op het oogenblik geen taak heeft: Immers deze kwestie is op het moment opnieuw een onderwerp van overleg tusschen directie en personeel. De minister kan de inrichting van de derde klasse nog niet zoo verkeerd vin den. Voor de afschaffing van de derdi klasse voelt hy niet: alle rangen en 6tanden hebben daaraan tegenwoordig behoefte. De heer v. d. Waerden had ge vraagd. de derde klasse wat beter ln te richten. Met armleuningen o.m. De mi nister is bereid deze vraag voor het nieuwe materieel en by herstel van het oude te overwegen. Maar van beklee ding van de derde klasse waarop de heer v. d. Waerden ook had aangedron gen wil de mln'ster niet weten: dat noemde hij geen goede fmancleelc po litiek. De Engelsche tcestand van het tweeklassenstelsel achtte de minister voor ons land niet geschikt. De tarieven hebben 's ministers voort durende aandacht. De autobussen doen de tramwegen veel schade. „Wat denkt de minister" had de heer Knottenbelt gevraagd „van een schadevergoeding aan de tram wegen uit- 's Ryks kas". Daarvoor voel ik ook zeide de minister wanneer mynheer Knottenbelt my een adresje geeft waar ik die schade halen kan. De bewindsman beloofde voorts aan dacht te schenken aan het pensioen- vraagstuk van het tram persen eel. Hob- ben we deze mededeelingen niet al eens eerder van*den minister gehoord? Ja zelfs enkele keeren reeds! Zoo tusschen beiden railleert de minister wat met de Kamer. Is het nu een voldoend ant woord aan de Kamerleden die er op hadden aangedrongen spoorwegoverwe- gen by scholen te doen bewaken, om te zeggen, dat hier nu juist een mooi object ligt voor den onderwyzer om de jeugd naar het moderne verkeer op te voeden. De heer Boon klaagde over het voor schrift, by overwegen maar 10 K.M. te mogen rijden. Die geringe snelheid be vordert ongelukken, meer dan een snel heid van b.v. 25 K.M. De minister deel de mede, dat dit voorschrift gegeven is na het raadplegen van ettelijke deskun digen. Wat de kwestie der onbewaakte over wegen in het algemeen betreft, moest de minister, op grond van eigen waarne ming en van de processen-verbaal vast stellen, dat de meeste ongelukken uit onvoorzichtigheid voortkomen. En auto matische signalen hebben vreest de minister tot gevolg dat de onacht zaamheid toeneemt. Het eenlge, waarop de minister hoopt. is. dat het volk wordt opgevoed, langzaam maar zeker, tot voorzichtigheid bij het moderne verkeer. Ten aanzien van de kwestie-Visée merkte de minister op. dat hy aan wat in de memorie van Antwoord over deze kwestie werd medegedeeld mede deelingen in ons blad uitvoerig weerge geven niets had toe te voegen. Heel erg tevreden bleek ook bij „Spoorwegen" de Kamer niet te zyn. Vooral niet over 's ministers antwoord op de opmerkingen over de onbewaakte overwegen. De Kamer gaf uitdrukking aan de ongerustheid, die in heel het land leeft over de ongevallen by de onbewaakte overwegen. De heer Boon verscheen met een motie aldus luidende: „De Kamer van oordeel, dat het vraagstuk der veilig heid op onbewaakte overwegen aan een ernstig onderzoek behoort te worden onderworpen, noodlgt den minister van Waterstaat uit een commissie te benoe men van deskundigen, die middelen zal hebben te beramen om de veiligheid op de overwegen te verzekeren". Deze motie vond by de Kamer weer- I slag. Dat voelde de minister ook, want toen hU zich over de motie had uit te spreken, zeide hij nog eens duidelijk, dat zyn studie, zyn waarneming en zyn ervaring een veranderde overwegen- politiek absoluut niet noodlg oordeelden, maar wanneer de Kamer unaniem zich voor de motie zou verklaren, dan zou hy haar zeer ernstig overwegen! En de Kamer was unaniem on danks des ministers verklaring, dat de huidige overweg-politiek de juiste is vóór de motie. Een klein echec voor den minister. De afdeeling „Mynwezen" bracht ge lijkluidende wenschen van de heeren Hermans en Drop naar een wettelijken grondslag voor de contactcommissie in het mijnbedrijf. De minister wist wel. dat er voor een wettelijken grondslag redenen waren, maar hU betwyfride of zoodanige regeling op het oogeribük in moeilijke omstandigheden by de particuliere mynen zou kunnen worden doorgevoerd. Waarom de minister er op aandrong dat er een gezond vakvereenigingsleven zou «ot stand komen. Ook daardoor zouden de werknemers veel kunnen be reiken. wat blijkbaar thans de contact commissie hun nog niet in de schoot wierp. Bij „Scheepvaart" klaagde de heer Bra u tig am over een te veel gehruik van Ocstersche schepelingen, op de Neder landsche lynen. die de werkloosheid onder de Europeesche zeelui zeer doen toenemen. De heer Brautigam wees op gevaren, op het meevoeren van ontelbare ..stowaways", op gevaren voor doorwer king van het communisme, op de weini ge vakkennis, op gevaren voor ziekten, fccrwyi bij een scheepsramp op Ooster lingen niet te vertrouwen is. De eenige reden, waarom de Nederlandsche zee man wordt geweerd, achtte de heer Brautigam de voordeelen der goedkoo- pere oosterlingen. Zeer klaagde hij over minder waardeerende woorden, die de koopvaardy over den Nederlandschen zeeman had gesproken. De heer Knottenbelt is tegen dit alles opgekomen. Hy wees op de internatio nale concurrentie en op de noodzake- lyke bedryfsvrijheid, die eischte, dat noo dige maatregelen zullen .worden doorge voerd. Noodig aldus de Rotterdam- sche koopman zyn de Oosterlingen, omdat dezen de hitte by de machines in de tropen veel beter verdragen kun nen. dan Europeanen en om eenigszins tegemoet te komen aan het verloop on der de Nederlandsche zeelui op lange reizen. Technische kwesties! Voor specialitei ten geëigend. Het vestigen van een oordeel werd de Kamer niet gemakkeiyker gemaakt, toen de minister van wien toch dik wijls het objectieve oordeel verwacht mag worden niets ter voorlichting zeide. Hy had een adres der zeelieden ontvangen en dit wilde hy eerst be- studeeren. IntusscQien tot een beslissing kwam het niet vandaag. Een beslissing zal ech ter moeten komen. Want, om den mi nister een onbevangen studie mogelijk te maken, diende de heer Brautigam een motie in en vroeg tevens die mo tie op een nader te bepalen dag te be handelen, een motie, welke de Kamer vroeg uit te spreken, dat een onder zoek naar liet bemannen der Nederland sche koopvaardijvloot met Aziaten noo dig is. dat het resultaat van dat onder zoek aan de Kamer moet worden mede gedeeld. opdat zy kan overwegen of maatregelen noodig zyn. Ten slotte nog twee mededeelingen. Eerst, dat de minister bereid bleek het werk, noodig voor het lelden van het spoorwegverkeer uit Haarlem en de Zaanstreek naar Nieuwersluis en verder, buiten Amsterdam om. uit te voeren, wanneer van Amsterdam een verzoek tot hernieuwde bespreking uitgaat. Daarna, dat de Waterstaatsbegrooting zonder hoofdelijke stemming is aan vaard. Dinsdag: Oorlog! INTIMUS. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN CENTS PER REGEL INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regel. DE BEROEMDE, SCHITTERENDE KOMT IN HAARLEM, 18-21 DEC. CR00TE ZAAL VAN 'T GEM. C. GEBOUW BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK. Ondertrouwd: A. Wegman en W. L. Suyk. Getrouwd: A. Slobbe en A. M. L. Tribels. Bevallen: J. H. E. Johansen—Freek d. J. E. van BalenVellema, d. A. de Vriesvan der Wel z. M. M. Bruinen berg—Ruig d. Overleden: A. Zwolsman. 93 J., wede van A. Alberts: R. van de Pauw, 79 j., wede. van G. van der Geest, van D. Nieuwland en van H. Bleys (overleden te Haarlem). HAARLEMMERMEER Bevallen: A. de Reevan der Veek, zoon; C. KoopmansBalk. dochter; H. Hoff—Velzel. zoon: T. Wilderom—Bon- kerk, zoon: P. Kauffman—van der Vlugt, zoon. M. zypvan Vliet, d. Ondertrouwd: A. van Rooyen en V. Gerritsen; C. van der Hengst en P. C. J. de Jong. Gehuwd: J. Kulk en C. E, van Rtjs- wyk; A. Koridon en D. van Prooyen. J Overleden: Neeltje Kunis, 67 j„ wede van A. C. van Es. ontsiert het gelaat Onaangenaam ruiken nit den mond ia weer zinwekkend. Deze schoonhei dsgebreken worden spoedig verholpen door het poetsen met de heerlyk rerfrisschende Chlorodont Tan<l|»n.*>tsu De tanden krygon een schitterenden, Ivoorkleurigen glans, ook aan do z\kanten, by gelyktydig gebruik van den speciaal voor dit doei geschikten Chlorodoiit Tandenborstel, waarop de haren in den vorm van de tanden geplaatst zyn. Rottende spysreslon, welke onverrnydelyk tusschen de tanden aohterbly ven en de hoogst onaangename lucht veroorzaken, worden geheel verwyderd. Probeert U eerst een kleine tube van 35 cent in verpakking met garantiestrook on meisjeskopje. C'lilorodont Tandenborstel voor kinderen 45 cent. voor dames (middelbard haar) 75 cent, voor heeren (hard haar) 75 cent, ln de bekende blauw-groene Chlorodont-doos. Alom vorkrygbaar. 110 mm VOOR DE JEUGD. EEN HELDHAFTIGE REDDING Als regel bezorgde Nep zyn beide ba zen, Wim en Jaap, nogal wat last, maar de jongens waren daar al wel aan ge wend. toen zy hem op zekeren dag uit- noodigden voor een wandeling. Nep was een stoute keeshond en Wim en Jaap waren twee kleine Jongens. „Hy zal die ganzen wel de schrik aan jagen." zei Wim, toen Nep temidden van een troep waggelaars sprong, die kwek kend een uitvlucht zochten door een heg. en verdwenen in den tuin van ba ron Heemstraten. Nep ging ze achterna en zoo deden Wim en Jaap. Maar plotseling zagen zy tot hun schrik baron Heemstraten zelf in zyn tuin wandelen. Een verschrikte gans vloog den baron om zoo te zeggen in het gezicht. Nep rende tusschen zyn beenen door en wierp hem byna onder ste boven om vervolgens weer de gan zen achterna te draven. „Hy zal de ganzen geen pyn doen, ba ron." fluisterde Jaap, terwyi hy zich op veillgen afstand hield. ,,'t Is maar aardigheid van hem." mur melde Wim. „Jullie jonge deugnieten!" raasde de baron, die de beide jongens intusschen wel herkende als neven van den kust wachter. „Daar zul Je voor boeten! Ik zal die hond doodschieten!" En kwaad stapte hy weg. „Ga mee naar huis. Nep." riep Jaap en hy pakte den hond by diens halsband. „Ik geloof, dat de baron zijn geweer is gaan halen," zei Wim. „Als wij slim zijn vluchten wy gauw door dat gat ln den heg, waar wy zooeven door gekomen zyn. Oh. kyk eens. Nep heeft ook nog die prachtige bloembedden door elkaar gegooid! Oh, als de baron dat ziet zijn wy zeker niet gelukkig. Kom, jó, ga mee!" Wim en Jaap logeerden in het huisje van den kustwachter op den duintop. Hun oom was uitgegaan naar het dorp om boodschappen te doen. Hy zou pas heel laat terugkomen, en had daarom den jongens bevolen, dat zy op hun ge wonen tyd naar bed moesten gaan. BU het verloopen van het gety dien avond, werd het echter plotseling zwaar weer. Het begón hevig te stormen en groote groene golven beukten met kracht op de hooge golfbrekers en strandmu- ren. Wim en Jaap waren volkomen gewend aan stormweer en maakten zich heele- maal niet bang. ZU lagen wakker in bed en spraken over den last. dien zij zoo den krijgen met baron Heemstraten als die zyn vernielde bloembedden zou heb ben ontdekt. Voor het blinkende haard vuur lag Nep, die de oorzaak van al hun vrees was. Wim stapte uit bed om den hond eens te vertellen, hoe stout hy wel geweest was en terwijl hy even voor het venster stond om naar den storm te kijken, bemerkte hij iets in de verte. „Jaap," riep hy uit, „kom eens kij ken, wat is dat?" Natuurlijk sprong Jaap dadelijk zyn bed uit en kwam naast hem staan. .Het lijkt wel of er iemand op de Zwarte Pier staat te seinen met een lan taarn." vond Jaap. „Maar het ls vloed, op het oogenblik. en wie zou er nu op zulk een uur op de Zwarte Pier kunnen staan?" „Dat weet ik ook niet." antwoordde Jaap. „maar ik ben er zekér van. dat daar menschen staan, zy moeten hulp hebben." „Welnu," vond Wim. „dan moeten wy ze helpen." De jongens hadden gauw besloten. Snel kleedden zy zich aan, lieten Nep achter om op het huls te passen en gingen naar het bootenhuis. Het was een heele toer voor de beide knapen om met de boot tot in't water te komen. Gelukkig maar. dat hun oom zulke geoefende roeiers en zwemmers van hen had gemaakt, al zou hy ook nooit hebben goedgekeurd, dat zy met zulk weer op zee gingen. De Zwarte Pier was een groote golfbre ker. geheel uit bazaltblokken opgebouwd. Het uiterste punt, dat het verst in zee lag, was veel hooger, dan het verdere stuk. dat de verbinding tusschen golf breker en kust vormde en by zwaar weer stond dan ook de geheele pier ver onder water, terwyl slechts de top van het hooge uiteinde boven den waterspie gel uitstak. Die top was wei meer dan honderd meter m zee. De golven sloegen over de-kleine boot. maar de beide jongens hielden vol en worstelden met het water om vooruit te komen. Langzaam maar zeker kwamen zy iets dichterby en hoe meer zij nader den, des te duideiyker zagen zy de ge stalte van een man, die op het hoogste punt van den pier stond te zwaaien met een scheepslantaarn. Eindeiyk waren zy met ontzagiyke inspanning tot dichtbij den pier gena derd. „Spring!" schreeuwde Wim. „wy kun nen onmogelijk dichterby komen," „Ja. maar dan slaat de boot om!" riep de man zoo luid mogeiyk terug. „Probeer het maar!" riep nu Wim weer. „Het is de eenige kans. Als U nog lang blyft staan wordt ge wegge slagen door den wind." De man waagde den gevaarlyken sprong en ofschoon de boot ontzettend schommelde, sloeg zy toch niet om. De man nam nu de riemen en begon te roeien en bij het licht van den scheeps lantaarn herkenden de jongens baron Heemstraten. De baron zei geen woord en roeide krachtig door tot zij weer aan de kust waren. Hy liep met de jongens mee naar het huisje van den kustwachter, waar hy even warm wilde worden. Jaap trok eindelijk de stoute schoenen aan en sprak de eerste woorden. „Als u straks binnen bent, baron moet U Nep geen kwaad doen. want het was vanmiddag niet zyn bedoeling om uw bloemen te beschadigen." „Stel je voor!" lachte de baron. „Ik zou hem net zoo min kwaad kunnen doen als zUn twee dappere, kleine meesters! Wacht maar, ik zal niet gauw vergeten wat jullie voor my gedaan hebt. Als Je oom terug is. zal Ik hem vertellen hoe flink jullie je gedragen hebt en zorgen, dat de belooning niet uitblijft. Mijn zeil jacht sloeg op den pier en ik had nog juist den tyd om myzelf te redden Toen zy een uur later weer naar bed gingen, zei Jaap: „Was dat even 'n tref, zeg. dat wij dat seinlicht zagen!" en Wim vond, dat hy gelijk had. Twes Japanjchs Tiim-celebritoltonda haar Okawahl DenJIr an da lief tallige Mum) Yaky xljn getrouwd Hier zijn zal Je het geen achlldef- achtig duo? ANSWERS The popular Home Journal of Great Britain TheJournaithatelle how Britishers Live think work and play Splendid Stories 13 r i g h t Articles ANSWERS jil Dl OMSTREKEN. HEEMSTEDE PLUIMVEETENTOONSTELLING. De Pluimvee- en Konynenvereeni- ging „De Eendracht" heeft Vrijdagavond haar jaariyksche Nationale Tentoonstel ling geopend in het R-K. Vereenigings- gebouw aan den Heerenweg. Hoewei de tentoonstelling nog niet geheel gereed is. kon men al een goed overzicht krijgen van wat dit jaar ten toongesteld wordt. En dit doet zeker niet onder voor de tentoonstelling van verleden jaar. ter gelegenheid van het Jubileum der vereeniging. Het is niet al leen quant-iteit maar ook qualtteit. Van de grootste hoenderrassen zyn er vele en prachtige exemplaren hoewel natuur- lyk de leghorns bekend als de produc tiefste dieren, een groot deel der ten toonstelling, wat hoenders betreft, in nemen. Ook voor konijnenliefhebbers is er te genieten. Zoo zijn er eenige Angorako- nynen, die een sieraad zyn als men eenige moeite voor de verzorging over heeft. Dit jaar vraagt de afdeeling post duiven de bijzondere aandacht, omdat de Postduivenvereeniging „de GevLeugel de Vrienden" dit jaar zelf geen tentoon stelling houdt, maar hier ingezonden heeft. Ook de afdeeling slerduiven mag ge zien worden. Er is groote verscheidenheid. Wat zeker de aandacht zal trekken is de inzending der schooljeugd, n.l. 32 nummers konijnen, dit voorjaar door le den der vereeniging aan de schoolkin deren t-en geschenke gegeven. Over het algemeen zijn deze, dieren goed ver zorgd. De.1 heer A. v. ïperen, op wiens initia tief dit plan in het leven is geroepen, was over het ingezondene alleszins te vreden. In totaal zUn 531 nummers ingezon den, waarvan 134 nummers hoenders, 72 nummers krielhoenders, 143 nummers konijnen, 120 nummers postduiven en 50 nummers slerduiven. Verder fazan ten, kalkoenen, eenden, ganzen en mar motten. Hierby zyn niet begrepen de 32 nummers der schoolkinderen, die ge heel afzonderlijk beoordeeld worden en waarvoor verschillende prijzen zyn dis ponibel gesteld. Ook dit jaar is wederom een verlo ting georganiseerd, waarvoor verschil lende fraaie prijzen zijn aangekocht. De belangstelling voor deze meer en meer populaire tentoonstelling, zal zeker weer groot zyn. ZANDVOORT. HET RECLAMEBORD IN DE ORANJESTRAAT. De garagehouder E. J. ging indertijd in hooger beroep, toen hij wegens het niet wegnemen van het bekende re clamebord in de Oranjestraat, dat naar het oordeel van B. en W. de badplaats ontsierde tot f 3 boete veroordeeld was. Thans is het vonnis van den kanion- reóhter door de rechtbank bevestigd. DE WERKLOOSHEID TE ZAND VOORT. Het aantal by het bureau voor Ar beidsbemiddeling ingeschreven werk- loozen bedraagt 125 waarvan 92 grond werkers, 1 metselaar, 7 schilders, 6 timmerlieden en 8 opperlieden. BLOEMENDAAL. GEVONDEN DIEREN ïar< VOORWERPEN Terug te bekomen by: Hemmes, Zandvoorterweg 43. Aerdenhout, een klein hondje; H. M. van den Berg. Ramplaan 8. Haarlem, een zwarte hond met bruine pooten; Hooge Duin- en-Daalscheweg 8 Bloemendaal, een hondje zwart met witte vlekken; S. Dekker, Gen. Cronjéstr. 10 Haarlem, een bankbiljet; Blankwater. Tettero- deweg 25 Overveen, een sierspeld: Hoo- gendyk, Noorder tuindorplaan 20 Haar lem, een bajonet; Ouwejan. Bloemen- daalscheweg 43 Bloemendaal. een beige ceintuur (wol); Kennel Haerlem, Wil- helminalaan 22 Haarlem, bastaard Ier- sche setter: Mej. Mr. E. C. van Dorp. Parallelweg 1 Bloemendaal, een kin derschoentje; aan het bureau van po litie te Overveen. een lichtbruine hand schoen, een hulssleutel, een bruin kin derschoen !Je. VELSEN. STEUN A* L.„ DE GEMEENTE. In de laatste raadsvergadering is behandeld een adres van den Bouwvak - arbeidersbond met het verzoek om van gemeentewege een bijdrage te verstrek ken aan bouwvakarbeiders uit de ge meente, die buiten de gemeente werk hebben gekregen. Naar wy vernemen hebben B. en W. zich thans tot de ver schillende organisaties gewend met het verzoek hieromtrent hun meening aan B. en W. kenbaar te maken. SCHAKEN. Vrijdagavond had in de Lunchroom ..Anneta" een wedstrijd plaats tusschen een tiental van de Schaakverceniglng .Kyk Uit" te Velsen en een tiental van de Schaakvereeniging „Castricum". Het resultaat was. dat Velsen met 46 het onderspit moest delven. BEVERWIJK. DE WONINGEN AAN DE C. H. MOENSSTRAAT. Door den heer J. A. Kettenes. xo- nende C. H. Moensstraat 14. alhier, is aan den gemeenteraad den volgenden brief gericht: Ondergeteekende afgaande op an nonces in verschillende bladen, waarin stond vermeld, dat de huJzen in de C. H. Moensstraat onder strenge ge meentelijke architectuur werden ge bouwd en na zich hiervan by den ge meente-architect te hebben overtuigd, kocht het thans door hem bewoonde perceel op 24 October 1926. Toen hy echter op 31 December het genoemde huis betrok, bleken er ver schillende en groote gebreken aan te zyn. De gemeente-architect hierop ge wezen. vond de afwerking schandelijk en voegde hier aan toe: „als Ik Pruys gelast het huis goed op te leveren, dan moet dit gebeuren.". De architect beraamde, dat de nood zakelijke verbeteringen op minstens f 700 kon worden geschat. Tot op hedea is er echter nog niets geb" rel - hy zich thans tot den raad wendt met het verzoek te willen bevorderen, dat alsnog een schadeloosstelling wordt toe gestaan". De heer Kettenes sohrüft verder, dat hy. toen hij het huis C. H. Moensstraat 14 kocht, te Bergen NH. woonachtig was en geheel op de verklaringen vaa den gemeente architect is afgegaan, die toen verklaarde dat het huls in- en uit wendig. solide was'. Van deze verklaringen is voor de le den van het college en van den raad inzage te verkrygen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regel. SCHEEPSSERICHTEN Algorab 8 Dec. van Las Palm as, Buenos Ayres n. Rotterdam Aalsum 9 Dec. te Rotterdam van Amsterdam. Bengkalis 8 Dec. te Rangoon van Calcutta. Bcndowoso 8 Dec. 17 u. van Colombo Batavia n. Rotterdam. Blitar 8 Dec. 24 u. van Port Saki, Rotterdam n. Batavia. Cardiganshire 8 Dec. te Panama, Pa- cifickust n. Rotterdam. Deli 9 Dec. 5 u. van Perim, Brisbane n. Rotterdam. Eemstroom 8 Dec. te Hamburg van Amsterdam. Giekerk 8 Dec. v. L. Marques n. Port Amelia. IJstroom 8 Dec. te Hamburg van Am sterdam. Kota Radja 8 Dec. 20 u. te Sabang, Rotterdam n. Batavia. Kota ïnten 9 Dec. 4 u. te Belawan Rotterdam n. Batavia. Klipfontein p. 7 Dec. Dakar, Amster dam n. Z.-Afrika. Koudekerk 8 Dec. n.m. van Suez, Rot terdam n. Kurrachee. Leerdam 8 Dec. n.m. van Havanna, Rotterdam n. N.-Orleans. Medan p. 9 Dec. 4 u. van Suez. Rot- n. Rotterdam. Meerkerk p. 9 Dec. Perim, Rangoon n. Rotterdam. Nykerk 8 Dec. te Delagoa Baai. van Beira. Nebraska 7 Dec. v.m. te San Fran cisco. Rotterdam naar de Pacifickust. Oosikerk 8 Dec. van Genua. Rotterdam n. Japan. Prins Frederik Hendrik 8 Dec te New York van West-Inöië. Priam p. 9 Dec. Gibraltar, New York n. Java. P. C. Hooft. 9 Dec. te Genua, Batavia n. Amsterdam. Rynland 7 Dec. v. Burutu n. Warri 10 Dec. te Lagos verw. Rondo 9 Dec. te Port Said, Amster dam n. Java. Reggestroom 9 Dec. te Winnebah van Amsterdam. Sitoebondo 9 Dec. 2 u. te Rotterdam v, Hamburg. Scheldestroom 9 Dec. van Grand Bassam n. Cape Palm as. Texel 8 Dec. van Seccondee naar Free town. Van Outshoorn 9 Dec. te Batavia van Rotterdam. Vlieland 8 Dec. van Havre, West* Afrika n. Amsterdam. Van Rensselaer p. 8 Dec. de Azoren, —bados n. Amsterdam. WaaldUk 9 Dec. te Hamburg van Rotterdam. Andijk 9 Dec. te Genua. Rottendam n. Rangoon. Arendskerk p. 9 Dec. Vlisslngen. Syd ney n. Antwerpen en Rotterdam. Blitar p 9 Dec. 17 u. Suez. Rotter dam n. Bataria. Breda 7 Dec. v. Coquimbo n. Valpa raiso. Gaasterland 9 Dec. tot en v. Pernam- buco. Amsterdam n. Buenos Ayres. Madoera p. 7 Dec. Gibraltar, Japan n. Rotterdam. Moerdyk 8 Dec. 10 u. 36 m. 200 mijl West van Land's End, Pacifickust n. Glasgow en Rotterdam. Orion 6 Dec. v. Kingston J. n. Port au Prince. Poeldenk 7 Dec. v, Bahia n. Rotter dam. Rotti 8 Dec. v. Padang, Batavia n. Amsterdam. Ryperkerk 9 Deo. v. Kllindinl n. Port Soedan en Rotterdam. Streefkerk. 9 Dec. v. Algiers. Rangoon n. Rotterdam. Stuyvesant 9 Dec. v. Amsterdam n. W.-Indiê. Waterland p. Dec. 9 u. Fernando No- ronha, Rosario n. Amsterdam. Zeelandia 9 Dec. v. Bahia, Buenos Ayres n. Amsterdam

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 10