BINNENLAND, INGEZONDEN iSpierpijn' Kloosterbalsem 'J SCHEEPSBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA. NIEUWE AVONTUREN VAN SNU FFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 20 DEC 1927 HET LIJK IN HET DUIVENHOK. DE KNECHT OP VRIJE VOETEN GESTELD. De belde mannen, die verdacht zijn betrokken te zijn geweest bij het geval van abortus provocatus, tengevolge ■waarvan een Duitsch dienstmeisje is overleden, zUn Maandag door de Haag- eche Justitie opnieuw gehoord De aangehoudene K. is in het Huis van Bewaring, na dit verhoor, ingeslo ten. De knecht M. is weder op vrije ■voeten gesteld. Hij zal echter wel wor den vervolgd wegens medeplichtigheid aan het vervoeren van een lijk. Gedurende de laatste dagen heeft de xedenpolitie nog veel materiaal tegen K. in handen gekregen. Er zou zijn komen vast te staan, dat hij zich aan ■vier gevallen van abortus provocatus alle van recenten datum, zou hebben schuldig gemaakt. Verschillende getui gen heeft men kunnen opsporen, die by deze gevallen betrokken zijn ge weest. DANSGELEGENHEDEN TE ROTTERDAM. ENTREéHEFFJNG OM VEEL VULDIG BEZOEK TEGF.N TE GAAN. De Rotterdamsche correspondent van de Tel. schryft: Naar wy vernemen, zal het met in gang van 1 Januari a.s. op order der zedenpolitie aan exploitanten van dancings verboden zyn vryen toegang ■tot' hun etablissementen te verleenen ■of diploma's af te geven, waarop vrye toegang kan worden verkregen. De mi nimum toegangsprijs moet vyftig cent bedragen, terwijl tevens verboden wordt deze som geheel of gedeeltelijk in min dering te brengen van de consumptie prijzen. Aanleiding tot dezen maatregel was het feit. dat een der dancings er een gewoonte van maakte diploma's te distribueeren onder jonge meisjes, die daardoor lederen avond dit etablisse ment bezochten. De zedenpolitie achtte het noodig, de meisjes tegen dit her haalde bezoek te moeten beschermen en is van meening. dat by entréehef- flng haar bezoek zich tot een enkelen avond per week zal beperken. Billiikerwüzc kon deze bepaling niet voor één enkele gelegenheid getroffen worden, maar moet deze voor alle gel den. In de kringen der vermakelijkheids- directeuren wordt de nieuwe voorwaar de geacht een te diep ingrijpen in de rechten van den exploitant. Doch het verleenen van dansvergunningen is een gunst, waarvoor het hoofd der politie de voorwaarden kan stellen. die hij noodig en dienstig acht. GAT IN EEN WOONSCHIP GESTOKEN. DRIE KINDEREN IN GEVAAR Uit Rotterdam wordt aan de Tel. ge meld: Een schipper van een voorbijvarend vlot heeft met zijn sCheepshaak zulk een gat in den wand van een woon schip gestoken, dat het schip begen te zinken. Daardoor geraakten drie kin deren van den schipper A. J. B. in ge vaar. De kinderen, die ziek waren zUn door een auto van den G. G. D., welke ijlings was gewaarschuwd, naar het Zie kenhuis Bergweg overgebracht en al daar ter verpleging opgenomen. Ei zyn fceistond maatregelen ga to men om het verder zinken van het schip te voorkomen. Men kon echter niet verhinderen, dat de inboedel einit'.g werd beschadigd. DUURDER SCHOEISEL. De Federatie van Nederlandsche Ver eenigingen van Lederfabrikanten, Bon den van Schoenmakerspatroons- en Schoenwinkeliers veree n iginge n ver spreidt een mededeelLng, waarin wordt gewezen op de belangrijke stijging der huidenpryzen. die sinds dit voorjaar vyftig a zestig procent bedraagt. Alle versohynselen wijzen er op, dat die sty- ging van blijvenden aard zal zyn. De vraag naar hulden overtreft het aanbod De lederprljzen zullen dientengevolge 40 pet. moeten stygen en een verhoo ging van 20 tot 30 pet. heeft reeds plaats gehad. Het spreekt vanzelf dat de schoenprijzen deze verhooging moeten volgen. Naar gelang het soort en de hoe veelheid leder, dat er aan verwerkt is, is schoenwerk en herstelwerk aan 6Choenen, voor fabrikanten en repara teurs belangrijk duurder geworden. JOURNALISTIEK. De heer W. C. F. Scheps, te Den Haag. Is benoemd tot Haagsch redac teur van het dagblad „De Standaard", waarvan hy reeds 9 jaar correspondent iwas. MISDAAD? Op het R.K. kerkhof te Anna Pau- lowna is gerechteiyk het lijk opgegra ven van wUlen den heer H. V.. die 6 weken geleden was gestorven. Vermoed werd dat hy niet den natuurlUken dood gestorven was. MEISJE DOODGEREDEN. Zondagmorgen is op den Rotterdam- schen Dijk te Schiedam de 12-jarige Cornelia v. d. Krogt. die met haar zusje achter een passeerende trom den weg overstak, door een luxe auto. bestuurd door dr J H. K. uit Rotterdam, nar- gered n Kot meisje werd door het spat bord gegrepen en tegen den grond ge slagen; het bleef, hevig bloedeijd uit mond en ooren, bewusteloos liggen. Het werd per auto naar het ziekenhuis over- gt nacht. doch bij aankomst aldaar w*f: Jaet reeds overleden. DE INBRAKEN IN DE MIJNSTREEK. PATROUILLES VAN BURGERWACHTEN. In verband met de veel voorkomen de diefstallen en inbraken in de MUn- streek en in het grensgebied, besloten vele Limburgsche burgerwachten op ver zoek der inwoners des nachts wederom te patrouilleeren, evenals dit geschiedde in de Jaren 1921—1922 tijdens de periode van onveiligheid aan de grens. Het patrouilleeren is reeds begonnen. STAKING VAN DEN QUICKBUSDIENST TE NIJMEGEN. PUBLIEK VERTROUWDE VERVOERMIDDEL NIET MEER De voor Nijmegen en omtrek bekende autobusdienst van „Quick" heeft aange kondigd met 27 Dec. dezen dienst stop te zullen zetten. Sedert het ongeluk op 19 Nov. 1.1. bij den spoorwegovergang aan de Groene Straat te Nijmegen, is voor het publiek er biykbaar het vertrouwen uit; immers zoo wordt meegedeeld sedert dat droevig ongeval is het vervoer met 4OT0 personen per week verminderd. Een dergelijken teruggang kon de onderne ming niet dragen. Van de vijf personen, die by het on geluk ernstig werden gewond, heeft thans één het Canisius-ziekenhuis zoo goed als hersteld verlaten. De andere vier gaan langzaam vooruit, ook dus de chauffeur Jansen, die lang in levensge vaar heeft verkeerd. Hy zal nog gerui- men tyd in het ziekenhuis moeten ver blijven. doch zal, naar verwacht wordt, genezen. KONINKLIJK WINTERVERMAAK. ..De Koninklijke Familie maakte Zon dagmiddag een tocht per arresled e door het Koninklijk Park en Hoog-Soeren. Prins Hendrik mende zelf het twee span schimmels. BELASTING VAN NEDERLANDERS IN DEN VREEMDE. In een te Den Haag gehouden byeen- komst is opgericht een Comité van ver zet van Nederlanders, in het Rijk woon achtig, tegen het wetsontwerp betref fende da belasting van Nederlanders, wonende in het Buitenland TREURIG EINDE. Het achtjarige dochtertje van den landbouwer De Visser onder Ritthcm (Z.) is door een rosmolen gegrepen en onmiddellyk gedood. Voor den inhoud dezer rubriek steil Ie Redactie zich niet verantwoordelijk Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie der. :nzendcr niet teruggegeven. DE NOOD DER VOGELS. Weer waart de honger dooi- het land en de anders zoo dartele schepselen, de vogelt*, zullen er hot slachtoffer van worden, indien niet overal getracht wordt, den nood te lenigen. Vele soor ten hebben ons in de laatste maanden verlaten, om den wintertyd in mildere streken door te brengen, andere evenwel zyn hun geboortegrond trouw gebleven en tot de laatste groep behooren de meezen, roodborstjes, ïysters, hegge- musschen en nog meer. Hoe zullen deze dieren zich redden, nu de natuuriyke voedselvoorraden onbereikbaar zyn geworden? Zonder hulp zal het sterftepercentage groot zyn. tot nadeel ook van den mensch, die de vogels, en in het byzonder de in sectenetende, niet kan missen. Immers, de vogels helpen krachtig mee, om in secten- en andere plagen te voorkomen om het behoud van het evenwicht in de natuur te bevorderen. Wy doen dan ook een dringend be roep op het Nederlandsche volk, om te trachten de vogelsterfte tot een mini mum te beperken Indien overal voor voedsel en voor drinkwater gezorgd wordt, zullen duizenden vogels gespaard biyven, en over enkele weken kunnen zy zich weer wijden aan de rol, die voor hen in de natuur is weggelegd. En daar enboven zullen zU zonneschijn bren gen in het leven van velen door hun gezang, door hun kleuren, door heel hun leven. Brood, vooral bruin brood, wordt door de meeste vogels met graagte gegeten, zoowel door de kleine meezen en rood borstjes, als door de grootere water hoentjes en meeuwen. Spek of spek- zwoerd, kaaskorst, tafelafval en eigen- iyk al wat eetbaar is, onze gevederde vrienden maken er ln dezen tyd een dankbaar gebruik van. Apennootjes, hennepzaad, een doorgeslagen cocos- noot, onze meezen smullen er in en de pakjes voer voor zaadetende of voor in sectenetende vogels, anders gewooniyk voor kooivogels bestemd, kunnen nu bult/n goede diensten bewijzen. Als het kan, zorg dan ook voor water ln een ondiep bakje. Eenigszins (doch vooral niet te veel) buiten gezet, doet het althans korten tyd dienst. Maar maak de voerplaats en de drinkplaats daar. waar de katten de vogels niet kunnen bespringen. Spoort de kinderen aan, voor de vo gels te zorgen; gy bewijst er niet het minst den kinderen zelf een goeden dienst mee. Op aanvrage zenden wy gaarne een geschriftje over Eenvoudige Winter- voederlng kosteloos toe. (Adres: Hee rengracht 540. Amsterdam Het Hoofdbestuur der Nederlandsche Verceniging tot Bescherming van Vo gels. Dr. A. E. H. SWAEN. Voorzitter. J DRIJVER. Secretaris INGEZONDEN MEDEDEELÏNGEÏf a 60 Cent* per regel. I stijve spieren dadelijk wrijven met het eenige middel dat tot diep ln Uw «pieren doordringt en U snel weer lenig maakt: Akker's ,,Geen goud zoo goed' 1 ROEIEN. TOEKROEIEN IN WHERRIES EN GIEKEN. Nu de wateren alom ddcht Mggen en de schaatsen na langen tyd weer voor den dag gehaald zijn, is het misschien niet het aangewezen moment, om over toer roeien te schrijven, zal menigeen denken. Ten onrechte. Mocht het zoover komen, dat de schaatsenliefhebbers lan ge tochten kunnen ondernemen naar buiten, dan zullen zy weer eenmaal te meer bunnen constateeren, hoe byzonder mooi ons Hollandsche landschap is, vooral van den waterkant bekeken. Al len, die wel eens per schaats over den Mooien Hel, naar de Liebrug zyn gere den. zullen getroffen zyn geworden door het mooie silhouet van Haarlem en de rustige voornaamheid van de dorpjes in den IJpolder. Wanneer men 's zomers dienzelfden weg al roeiend aflegt, dan is het daar overal een gekrioel van vo gels, de weilanden kunnen dan zoo mooi ln de zon kleuren met talloaze bloe men. Men ziet dan Holland op zyn al lermooist. Wat ik hier schryf geldt al lerminst alleen voor de onmidöel! ":e omgeving van Haarlem. Overal kan men ze aantreffen, die mooie kronkelende wateren, die zoo mooi gesierd worden door de met riet begroeide oevers en waar de molens een nog typischer ca chet aangeven. Voor een liefhebber van de watersport is het dan ook een ideaci, om een tocht van eenige dagen te doen, De A. N. W. B. heeft zeer goede kaar ten uitgegeven, die zeer behoorlijk de route aangeven, en toch wordt er door het wherry-toerisme weinig of geen ge bruik van gemaakt. Ik zonder hierbij de tochten uit, die van Haarlem naar de Kaag gemaakt worden of van Amster dam uit „Het Gein" rond. De eenige re den, die men zou kunnen aanvoeren om dit verschynsel te vorklaren, is dunkt mij. dat het maken van tochten niet voldoende georganiseerd wordt en aan gemoedigd. De meeste roeiers zyn alleen op de hoogte van het water in de onmiddel lijke omgeving van hun eigen stad; zij weten gewooniyk weinig van dc brug- en sluismoeiiyklieden elders. Evenmin ziin zij op de hoogte wat de beste en mooiste route is. die te nemen valt. Een samengaan tusschen de verschillende roeivereenigingen zou, naar het mU wil voorkomen, veel verbeteringen hierin kunnen brengen. Indertijd is dat al eens gebeurd by de organisatie van den vyf- provinciën-tocht. die nog later uitgebreid werd tot den elf-provinciën-tocht. Het was de heer Filipona, die zich hier druk om gemaakt heeft en ook veel succes hiermee bereikte. Voor de uitvoering van zijn plannen waren de omstandig heden dan ook wel byzonder gunstig, zy werden opgezet en uitgevoerd in de oorlogsjaren, in den tijd dus. dat men niet naar het buitenland ging en aan gewezen was op het binnenland-toeris- me, De eerst georganiseerde vyf-provin- ciëntocht beperkte zich tot de Westelij ke provinciën, terwijl by den in het vol gende jaar georganiseerden elf-provin- ciën-tocht alle provincies in volgorde een lieurt kregen. Elke deelnemer moest by zijn tocht bij de verschillende ver- eenigingen aankomen en een wimpel in ontvangst nemen en een boekje laten afstempelen. Vele deelnemers kwamen pas laat ln de plaats van hun bestem ming aan en konden den autoriteit van het stempelen dus pas laat bereiken, zoodat deze niet zelden nog 's avonds laat uit bed „getrommeld" werd. Op al onze roeiwateren zag men de met wimpels versierde booten, meestal wherries. Een enkele waagde den tocht zelfs in een skiff. Eikend ag legde hy een bepaald traject af met zyn gewone pak in zeildoek gepakt en op zyn skiff vastgebonden, 's Avonds reisde hij terug naar de plaats van afvaart en haalde zyn koffertje op. Iedereen, die met meer of minder moeite den tooht volbracht, ziet nu nog met voldoening op deze prestatie terug. By velen prijken de wimpels nog aan den wand van hun kamer. En herleving van dezen vroegeren provinciën-tocht behoort tot de onmo gelijkheden. Ten eerste omdat de om standigheden zoo geheel anders gewor den zyn. Er zullen er slechts weinig zijn. die nu ze weer naar het buiten land kunnen gaan, weer een tocht van drie weken op deze manier zullen on dernemen. De tocht was wel anders te doen. Ik herinner my nog. dat iemand vertelde op zyn tocht ergens op de Waal by Nijmegen een wherry ontmoet te hebben, bemand met twee Haarlem mers, die broodmager waren, slechts één week tyd hadden, maar bezield waren met een vurig fanatisme den tocht te volbrengen. De ervaring, !n dien tyd opgedaan op de groote rivieren, heeft echter wel uitgewezen, dat deze geen ideaal vaar water voor wherries zyn en by een toekomstige organisatie zal de baan ook zoo gelegd moeten worden, dat desze vermeden worden, terwijl tevens de tocht korter gekozen moet worden. Hoogstens zal de tocht zich moeten be perken tot een drie-provinciën-tccht: Noord- en Zuid-Holland met Utrecht. HLerby hoeft het niet uitgesloten te zijn. dat in andere gedeelten van ons land geiyke tochten van denzelfden aard georganiseerd worden. Dit kan lokaal gebeuren. Hier zjjn echter de meeste roeivereenigingen; hier be staat dus de beste kans tot slagen. Het moet, dunkt my mogelijk zyn. om een tocht in dezen zin te nemen: A'kr aar. Haarlem. Leiden, den Haag. Delft. Rot terdam, Gouda, Utrecht, Loosdrecht. Amsterdam, Alkmaar. Het begin kan dan in een willekeurig punt genomen worden, terwijl de rich ting ook willekeurig kan zijn. Op elk der genoemde hoekpunten ts een roei- vereenigmg, die wellicht haar medewer king zal willen verleenen, om gastvry- heid te verstrekken en mede te werken tot het opstellen van een kaart en weg- beschrijving in de onmiddellyke omge ving van haar standplaats. Overal kun nen zeer mooie trajecten gekozen wor den. Kaarten en wegbeschryving zouden tegen bepaald inleggeld afgegeven kun nen worden. Om de deelnemers aan te moedigen zouden dan weer wimpels of medailles op elke plaats afgegeven kun nen worden.Het zou wellicht zóo geregeld kunnen worden dat verschillende routes aangegeven worden. Van enkele dagen tot een week toe, zoodat ieder iets van zyn gading vindt. De medewerkende vereenigingen zouden ook vereenigings- vaartuigen moeten afstaan om den tocht te volbrengen, Wil een dergelyk plan eenigszins kans op succes hebben, dan zal alles zeer zorgvuldig moeten worden voorbereid. Alles zal van den eersten toer af goed moeten loopen. want een slechte erva ring in het begin zou de zaak doen stranden. Het initiatief tot dit plan Is uitgegaan van „Het Spaame" en voor het eerst ter tafel gebracht op de vergadering van den Westeiyken Roeibond. De bestuur ders der daarby aangesloten vereenigin gen betuigden allen hun instemming en besloten dit direct aan hun vereeniging voor te leggen. Aan de detailleering zal ondertusschen verder gewerkt worden door de verschillende besturen en het bestuur van den Westeiyken Roeibond. Eenige maanden voorbereiding zyn slechts noodig. Dit jaar zal er overigens nog wel geen sprake van uitvoering zyn; alle aan dacht zal dezen zomer wel gevestigd zyn op de Olympiade. De eerste poging zal dus gewaagd moeten worden in 1929. Eind 1928 zou het ontwerp geheel gereed moeten zyn. Ten einde een kostenraming te krij gen zou begonnen kunnen worden om een voorloopig ontwerp voor de omstre ken van Haarlem op te stellen. In elke plaats zou natuuriyk een ver eeniging verantwoordeiyk moeten zyn. In Alkmaar de gelijknamige roeiver- eeniging. In Haarlem. Leiden, Den Haag Delft en Schiedam de by" den Westely- ken Roeibond aangesloten vereenigin gen. In Rotterdam zou nog een der veree nigingen aangezocht moeten worden; in Gouda de Goudsche Roeivereeniging, in Utrecht de Viking, in Loosdrecht de Watersportvereeniging Loosdrecht. Amsterdam bezit ook vele Roeiveree nigingen waarvan de W m de meeste activiteit op 't gebied van het toerroeien vertoonde, Een voordeel van het door het Spaame voorgestelde plan lijkt my nog, dat de geïsoleerd liggende vereenigingen als de Goudsche en de Alkmaarsche meer contact zullen krijgen met de an dere en daardoor misschien tot groote ren bloei zullen komen. E. A. Kr. RECTIFICATIE In de advertentie Haarl. Chauffeursschool Kennemerstraat 62 staat: Telefoon 14871, dit moet zijn Telefoon 14831 Alderamin 18 Dec. v. Hamburg n. Antwerpen. Alhena. 17 Dec. te Bahia v. Buenos- Ayres. vertrok n. Rotterdam. Almelo 18 Dec. te Hamburg v. Rot terdam. Amsterdam 17 Dec. te Arica, v, Amst. vertrok n. Iquique. Andyk, 18 Dec. v. Suez, Rotterdam n. Br.-Indië. Arendskerk 18 Dec. te Rotterdam v. Australië. Batoe 17 Dec. v. Port Said, Wladiwo- stock n. Aarhuus. Bintang, 17 Dec. te San Fraicisco v. Samarang. Blijdendyk 18 Dec. 12 u. 100 myi West v. Sc illy, Galveston n. Rotterdam. Boskoop 18 Dcc. te Antwerpen v. Ham burg. Bovenkerk p. 18 Dec. Kaap Bon, Rot terdam n. Bombay. Breda 16 Dec. v. Corral n. Caleta Co- loso. Coitiea, 17 Dcc. v. Paramaribo n. Ha vre en Amsterdam. Deputé Chrales Nortier, st„ vertrekt 22 Dec. v. Nantes n. Rotterdam. Gaasterdyk 18 Dec. v.m. te New-York v. Rotterdam. Garoet 17 Dec. 20 tl v. Marseille, Java n. Rotterdam Grijpskerk 18 Dec. te Amsterdam v. Antwerpen. Hector 18 Dec. te Aarhus v. Charles ton. Kieldrecht 17 Dec. v. Rangoon n. Cal cutta. Koningin der Nederlanden 18 Dec. v. Port Said. Batavia n. Amsterdam. Krakatau 16 Dec. v. Belawan, Deli n. Singapore.. Lochgoil 17 Dec. v. Liverpool, Pacl- fickust n. Rotterdam. Maasdam 17 Dec. vm. v. Vera Cruz, n. Rotterdam. Medan 17 Dec. 17 u. te Marseille, Java n. Rotterdam. Medan 17 Dec. 7 u. te Marseille, Java n. Rotterdam. Melampus 19 Dec. v. Amsterdam n. Java. Meliskerk p. 17 Dec. Perim, Amsterdam n. Oost-Afrika. Modjokerto 17 Dec. nm. te Londen, Batavia n. Rotterdam. Moerdyk, 18 Dec. te Bremen, Paclflc- kust n. Rotterdam. Oostkerk p. 19 Dec. Perim, Rotterdam n. WladiwostockT Orestes 15 Dec. te Cartagena v. Cu- terdam. Ouderkerk 18 Dc. te Antwerpen van Hamburg. Parana 18 Dec. te Antwerpen. Amst. n. Beïra. Pardo 16 Dec. te Panama, Pacifickust n. Rotterdam. Prins Frederik Hendrik 16 Dec. v New-York n. Port au Prince. Radja 18 Dec. te Amsterdam v. Bre men. Rietfontein 19 Dec. te Rotterdam van Kaapstad. Sembilan 18 Dec. v. Djedda, Batavia n. Amsterdam. Siantar, 18 Dec. Perim, Rotterdam n. Batavia. Simon Bolivar, 15 Dec. v. Curacao n. Porto Cabello. Slamat p. 18 Dec. 5 u. Perim, Rotter dam n. Batavia. Soekaboemi p. 19 Dec. Dungeness, Rotterdam n. Batavia. Sommelsdyk 18 Dec. te Rotterdam v. Bombay. Sumatra 17 Dec. te Kllindinl, Belra n. Rotterdam. Tambora p. 18 Dec. 15 u. Flnisterre. Rotterdam n, Java. Tasman, 18 Dec. te Batavia vah Australië. Ternate 18 Dec. 22 u. v. Sabang, Ba tavia n. Rotterdam. Tjerimai p. 18 Dec. 11 u. Gibraltar. Batavia n, Rotterdam. Veendam 18 Dec. 12 u. 645 myl v. Ply mouth, New-York n. Rotterdam. Venezuela 19 Dec. te Amsterdam van Hamburg. Hamburg. Waaldyk, 18 Dec. te Antwerpen v. Hamburg. Waterland 18 Dec. 14 u. v. Las Pal- mas, Rcsario n. Londen en Amster dam. Zeelandia 18 Dec. 16 u. v. Las Palmas, Buenos Ayres n. Amsterdam. Zyldijk 17 Dec. v. Rio Grande. Am sterdam n. B.-Ayres. Alderamin p. 10 Dec. Vlissingen, Ham burg n. Antwerpen. Djambi 19 Dec. v. Batavia n. New- York. Heemskerk p. 18 Dec. Gibraltar, Bedra n. Rotterdam. Karimata 19 Dec. v. Tjilatjap n. Am sterdam. Kambangan 18 Dec. te Belawan v. Amtserdam. Nykerk 19 Dec. te East London, Beira n. Rotterdam. Rotti 19 Dec. Caanaran, Batavia n. Amsterdam. Salabangka 19 Dec. te Suez. Batavia n. Amsterdam. Tjikembang 19 Dec. van Sjanghai n. Java. Zaanland 19 Dec. v. Amsterdam n, Hamburg. Zosma, 19 Dec. te Sjanghai v. Am sterdam. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regel. HANDELSBLAD GRATIS Zij, die zich thans als kwartaal» abonné opgeven, ontvangen het Handelsblad tot 1 Jan. gratis- Abonnement ƒ1.90 p. maand en 5-50 per kwartaal. Buiten Am» sterdam verhocgd met 20 ct. per maand voor verzending- Abonnementen op te geven bij het Bijkantoor Handelsblad (Wensing's Alg. Advcrt.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 TELEFOON 10209 WOENSDAG 21 DECEMBER. HILVERSUM 1060 M. 12.00 Politieberichten. 12.352.00 Lunch muziek door het A.N.R.O.-trio. 3—4. Maak het zelf! Rubriek van mevr. SchaakeVerkozen: 6.30—7.15 Concert door het ANJt.®^ orkest. 7.157.45 Gezondheidshalfuurtje door Dr. A. v. Voorthuysen: Zorg voor het achterlyke kind. 7.45 Politieber. 8.10 Kamermuziek door het Kreutzer Trio (L. Kreutzer, piano. J. WolfstahL viooL G. Platigorsky, cello. 10 u. Persber. 10.30—12.0 N.O.V. Dansmuziek door Gricha Nakchounian and his „Russian North Star Orchestra", van uit hotel des Indes te 's-Gravenhage. HUIZEN, 1840 M. (na 7.30 1950 M.) 12.20—1.45 N.C.R.V. Concert. F. Kloek, orgel. Dameskoortje o.l.v. F. Kloek. 5.156.15 N.O.R.V. Kinderuurtje, o.l.v. Mej. G. Ingwersen. Dameskoortje uit Amsterdam. 7—7.30 N.CJt.-lessen. 7.308.5e les in pluimveeteelt, door Joost Sluis. 8— N.C.R.V. Uitzending van uit de Parkkerk te Amsterdam, vanwege de Evangelisatievereeniging „De Zaadkor rel". Spr. dr. J. G. Geelkerken. Democra tisch Christendom, Dr. M. J. A. de Vrijer: Aristocratisch Christendom. Dr. P. Stegenga Azn. Universeel Christen dom. Met medewerking van leerlingen van de muziekschool van de dames Frank. J. C. Westering, orgel. Mevr. F. Verkruisen-Ravenstein, zang. DAVENTRY 1600 M. en LONDEN 361 M. 11,20 Daventrykwartec en London dans- band, Variété. I.202.20 Orkestconcert. 2.50 Concert voor scholen. 3.35 Balladenconcert (mezzo, cello, tenor). 4.05 Causerie. 4.20 Licht klassiek concert. Daventry- strykkwartet en soli (piano, tenor.) 5.35 Kinderuurtjes. 6.20 Daventrykwartet. 6.40 Tuinpraatje. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Daventry-kwartet. 7.20 Landbouwpraatje; 7.35 Mendelssohn's pianomuziek. 7.45 Causerie. 8.05 Variété. 8.20 „Rigoletto". opera ln drie acten van Verdi (om 9.35 onderbroken dooi een causerie van André Maurols). 10.55 A. J. Alan: The visitors book. II.2012.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 M. 12.50—2.10 Concert. Blanco Baohicha- orkest. 5a05—5.55 Solistenconcert (piano, viool, oello). 8.50—11.20 J^Enfance du Ohrfst"„ voor orkest, koor en sol! LANGENBERG, 469 M. 12,25—1.50 Orkestconcert. 3.304.30 Een kerstsprookje, 5.206.20 Concert. Weragkoor en soli (viool, cello, harp). 7.40 Concert. Dr. Castelle en W. Wahl declamatie. E. Duis, liedjes by de luit. Daarna tot 11,20 Dansmuziek. KöNI G S WU STERHAU SEN, 1250 M. 11,207.30 Lezingen en lessen. 7.50 „In der Weihnaohtsstube", Kerst concert. 9.5011.50 Dansmuziek. HAMBURG, 395 M. 3.35 Orkestconcert. 5.20 Kerstmuziek door het orkest. 6.45 „Eter Troubadour", opera in 4 acten van Verdi. 10.50—11.50 Dansmuziek. BRUSSEL, 509 M- 5.20—6.20 Piano- en vioolsonates. 8.35 Celloconcert. 8.50 Orkestconcert. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regel. f>' ACCUMULATOREN Laad- en reparatie-inrichting voor elk fabrikaat. H N. FISCHER, BAKENESSERGRACHT 9 HAARLEM TELEF. 14037 VOOR DE KINDEREN. Gelukkig blijkt dat Ornioesz cn zijn dochter Tsmallali nog in blakende» welstand zijn. Ze begroeten Ali cn c'c mui/cnkindcrcn zeer vrien delijk. Dan vertelt Smnïelgraag wat cr in hot palcis van SoUraan ben Trouweloos ge schiedOrmocsz luistert en zegt geen woerd- Maar als het verhaal uir is. neemt zijn geiaat een onheilspellende uitdrukking aan. l)at nl ik den booswicht Soh'man ben Trouweloos be» Uald zotten, zegt hij. Jk z.ii zijn naam tc schande maken van het gchccle Bazarmuizcn- rijk. Hij is nu in hoogheid gezeten, doch zijn val is nabij.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 14