HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 23 DEC. 1927 HEEMSTEDE GEMEENTERAAD De heer Koper bedankt als raadslid. Afscheid ran den heer Swolfs. Bcëcdiging van den heer Vos ais gemeente secretaris. Vergadering van den gemeenteraad op Donderdagavond, onder leiding van den burgemeester, Jhr. J. P. W. van Doorn. Afwezig de heeren Droog, Kwak en Koper. Ingekomen stukken. ingekomen is een brief van J. Koper d.d. 17 December j.l. houdende mede- deeling dat hU als lid van den Raad der gemeente bedankt. Voor kennisgeving aangenomen. De Voorzitter brengt den heer Koper een woord van dank voor de door hem getoonde belangstelling in de gemeente. Ingekomen is voorts een brief van mevr. S. C. Borst geb. Borst, gemeen te-vroedvrouw, d.d. 28 Nov. jJ. houden de verzoek haar salaris thans bedragen de f 1100 per jaar, plus vergoeding van f 10 voor 30 armen-verlossingen, te willen brengen op f 1500 per jaar, met de verplichting hiervoor gratis de ar- menverlossingen te verrichten tot een maximum van 30 verlossingen per jsar. B. en W. stellen voor op dit adres af wijzend te beschikken daar er naar hun meening geen enkele aanleiding be staat tot salarisverhooging van de ge- gemeeiitc-vroedvrouw over te gaan. De heeren Van der Linden en Van der Erf steunen het verzoek. De Voorzitter zegt. dat B. en W. het traktement voldoende achten. Een voorstel van den heer Van der Linden aan het verzoek te voldoen, wordt verworpen met 7 tegen 5 stem men. Ten slotte is ingekomen een brief van N. J. v. d. Linden d.d. 17 December j.l. houdende een voorstel aan de werk- loozen vallende onder de momenteel ln werking zijnde steunregeling in ver band met het Kerstfeest op Zaterdag 24 December a.s. een extra-uitkeering groot f 2.50 met een toeslag van 50 ct. voor ieder kind beneden den leeftijd van 14 jaar te verleenen. Voorgesteld wordt B. en W. een cre- dlet te verleenen om. met inachtne ming van de voorgestelde nonnen, een extra uitkeering te verstrekken aan de daarvoor in aanmerking komende werk- loozen. De Raad vereenigt zidh hiermede. Plaatselijke Inkomsten belasting. Bil punt 7: Voorstel tot wijziging der heffingsverordening Plaatselijke In komstenbelasting stelt de heer Van Unen voor, dit punt aan te houden omdat het niet behandeld is in de fi- nancieele commissie, tenzij op het oor deel van die commissie geen prijs wordt De heer R ij k e s wil ook aanhou den omdat hfj de mérites van het voor stel nog niet geheel kan beoordeel en. Wethouder Van de Poll zegt dat uitstel van de behandeling nadeelig kan zijn voor de gemeente. Blijft im mers de goedkeuring van de Kroon lang uit, dan kan het nadeel geven bij de vaststelling van de kohieren. De heer Breed is het wel eenigs- zins met den heer Van Unen eens maar wil toch niet uitstellen. De Voorzitter merkt op dat het verwijt van den heer van Unen onge grond is, daar niet in de verordening staat dat voorstellen, als hier aan de orde, aan het oordeel van de finan- cieele commissie moeten onderworpen worden. Een voorstel van den heer Van Unen (het voorstel eerst in de finan- cieele commissie te brengen) wordt verworpen met 7 tegen 5 stemmen. De heer Van Unen vindt het ver keerd verlaging voor te stellen alleen voor huishoudens met kinderen. Men moet toch ook denken aan de belangen van bij voorbeeld gepensionn eerden. Spr. kan zich met de sterke progressie in het voorstel van B. en W. niet ver eenigen en wil toch nog aanhouden. De heer Van der Erf vindt het zeer goed dat het voorstel van B. en W. de groote gezinnen wil ontlasten. De heer V r i n g wil voor noodzake lijk levensonderhoud f 100 meer aftrek ken De heer Audretsch sluit zich hierbij aan. Wethouder Van de Poll zegt dat kleine luyden, als gepensionneerden, toch al graag in de gemeente wonen. Waarom het hun dan nóg gunstiger te maken? Na nog eenige discussie trekken B. en W. hun voorstel in om er mee te komen in de volgende vergadering met een beschouwing over de verhooging noodzakelijk levensonderhoud. Verordening financieele commissie. Bü punt 9: ie aanvulling van de Verordening der Financieele Commissie stelt de heer Van Unen voor in de verordening op de financieele commissie op te nemen dat ook wijzigingen in de belastingverordeningen aan het oordeel dier commissie worden onderworpen. De Voorzitter zegt toe dat B. en W. met een gewijzigde verordening zullen komen. Het voorstel van B. en W. wordt z. h. s. aangenomen. Jaarweddcregeling ambtenaren. Bij punt 10 (wijziging jaarweddere- geling ambtenaren) wil de heer Rij ke s aan B. en W. de bevoegdheid geven aan ieder ambtenaar een toe lage van f 150 per jaar toe te kennen, wanneer hy daarvoor in aanmerking komt en niet alleen aan de ambtenaren aio dc leiding eener afdeeling hebben. De heer Van Unen enn Van der Erf steunen het denkbeeld; de heer De Boer is er tegen. De Voorzitter betoogt dat het alleen gaat om een reorganisatie ter secretarie. Een paar ambtenaren krij gen daarbij grooter verantwoordelijk heid en verzwaring van him taak. B. en W. willen op 't oogenblik alleen aan die ambtenaren, chefs van afdeelingen, f 150 meer geven. De Raad kan later altijd komen met een voorstel om het denkbeeld uit te breiden. De heer Breed verklaart zich togen gratificaties. De Voorzitter adviseert de zaak nu verder niet te vertroebelen Het voorstel van B. en W. wordt z.h.s. aangenomen. Benoeming Ambtenaar Burgerlijke Stand. Met Ingang van 1 Januari wordt met algemeene stemmen benoemd tot Ambte naar van den Burgerlijken Stand, de heer J. C. Snel, ambtenaar ter secre tarie. Benoeming rentmeester Grondbedrijf. Met algemeene stemmen wondt tot Rentmeester van het Grondbedrijf be noemd de heer N. Vos Beëediging van den gemeente-secretaris. De nieuwbenoemde gemeente-secreta ris, de heer N. Vos, wordt door den scheidenden secretaris, den heer Swolfs binnengeleid. De Voorzitter spreekt den heer Vos waard eerend toe en vestigt er de aandacht op hoe hoog de nieuwbenoem de ook bij de Raad staat aangeschre ven. Ook de heer Swolfs heeft met blijdschap gezien dat de heer Vos tot zijn opvolger is aangewezen. Spr. her innert er aan dat de heer Vos steeds in den heer Swolfs een uitmuntend voorbeeld heeft gehad en veel van hem geleerd heeft. Hierna legt de heer Vos de vereischte eeden af. De voorzitter zegt nog er niet aan te twijfelen dat de heer Vos een zeer verdienstelijk secretaris zal zijn. d alles zal doen om den bloei der ge meen te te bevorderen. Rondvraag. De heer Van der Linden vraagt of geen pressie kan worden geoefend op de eigenares der onbewoonbaar verklaarde woningen tegenover het Raadhuis om te maken dat die hulzen wat beter onderhouden worden. De Voorzitter zegt dat dit al ge daan is. De heer Audretsch wijst op on- gewenschte toestanden van den Heeren- weg tusschen van Merlenlaan en Koe- diefsiaan. De eigenaren willen wel grond daar afstaan om den weg te verbreeden. Er kan dan een fietspad worden aangelegd. De Voorzitter zegt dat niet alle eigenaren zoo bereid zijn als de heer Andretsch zegt. Misschien zijn zij nog tot andere gedachten te brengen. De heer De Boer zegt dat vaak zoo lang moet worden gewacht aam het Postkantoor. Kan geen pressie wor den geoefend op het Rijk om verbete ring hierin aan te brengen? De Voorzitter zegt dat er over gecorrespondeerd is. Maar er schijnt bij de Posterijen nog geen aanleiding te bestaan verandering in den toestand te brengen. Afscheid van den heer Swolfs. A. A. SWOLFS Aan het slot van de zitting richt de Voorzitter hartelijke afscheidswoorden tot den heer Swolfs. Spr. zegt hoe het allen die met den heer Swolfs in aan raking zijn geweest, leed doet dat de secretaris heengaat. Nooit was hem eenige moeite te veel en steeds had hij zijn tijd beschikbaar voor de gemeente. Wij zullen", aldus spr., „u zeer mis sen en wij wensdhen u nog vele ge lukkige en gezonde jaren, die gij zult kunnen wijden aan uw vrouw, uw kin deren en uw vele liefhebberijen". Namens den Raad en den voorzit ter bood spr. den scheidenden secre taris een door een der ambtenaren samengesteld bundeltje met afbeeldingen aan en een gouden horloge met gouden betting en sprak de hoop uit dat het den heer Swolfs verder goed zou gaan. De heer Swolfs dankte hartelijk voor het schitterend geschenk dat hem zeer verraste. Het deed spr. genoegen dat het geschenk iets was ca: niet op rust duidt, want al wil het lichaam dan niet meer zoo mee. zijn geest wil nog van geen rust weten. Spr. ui'.::- den wensch dat de raadsleden en hun ge- z'nnen steeds voorspoed zouden heb ben en dat Heemstede, onder leiding van dezen burgemeester en dezen raad, zich spoedig zal herstellen van den slag die het is toegebracht en dat de gemeente zal groeien en bloeien. Hierna werd de openbare zitting ge sloten. Zy nog vermeld dat zonder hoofde lijke stemming werden aangenomen dc TOorsteDen betreffenderastetelhng pensioengrondslagen. Kasgeld! eening 1928, voorloopige vaststelling gemeente rekening 1928 met btfbehoorende be- drij f srekeningencomptabiliteitsbeslui- ten; toekenning van een toelage aan mej. H. TellemanRusman; belegging van gelden gestort voor het afkoopen van het onderhoudsrecht van graven; tweede wijziging der verordening op de verdeeling der werkzaamheden aan den Burgerlijken Stand; verkoop van grond van het terrein .Rozenburg" en terrein aan den Voorweg; aanleg van de Zo- merlaan; wijziging verordeningen Grondbedrijf; onderhandsche verhuur hoek van Merlenlaan en Heimanslaan: de voorstellen inzake Plantsoenen, ver gunning voor bouwen op voor weg be stemden grond «i vaststelling herzie ning XLVm v*a het Uitbreidings plan. BLOEMENDAAL. GEMEENTERAAD Telefonische verbinding Poli tiepost strand met dien te Bioe- mendaaL Verhooging subsi dies tuberculosebestrijding. Verhooging salaris gemeente architect. Subsidie aan be waarscholen. Aan dc H.O.V. een subsidie van f 1500. In de middagzitting van Donderdag werd voortgezet de behandeling der GEMEENTEBEGROOTING VOOR 1928 By het hoofdstuk Openbare Veilig heid brengt de heer Kremer lof en hulde aan de politie voor haar optre den en plichtsvervulling. Echter één wensch heeft spr. nog, rü. dat de poli tiepost Bloemendaal aan Zee telefonisch met het bureau van politie in het cen trum der gemeente wordt verbonden. Spr. wenscht een voorstel daartoe in te dienen. Al kost dan zulk een verbin ding geld, het moet gebeuren, aldus spr. De heer VanNederhasselt zegt dat verleden jaar voor de bedoelde telefonische aansluiting al een post op de Begrooting voorkwam. Echter de meerderheid van B. en W. wilde er niets van weten om aesthetische en andere redenen. Spr. zou het zeer toeli non indien nu weder een p^st voer eei tele fonische ansluiting op de begrooting werd gebracht. Een voorstel van den heer Kremer om .-.an B en W. opdracht te geven voor 't aanstaande Zomerseizoen te maken dat bedoelde telefonische aansluiting er komt, werd door den Raad aangenomen. De post: abonnement op de telefoon enz. wad daarvoor met f 500 verhoogd. In de volgende zitting zullen B. en W. met een voorstel komen aangaande de ma nier van tot standkoming der telefo nische aansluiting. By den post Kosten der verlichting enz. deelt de Voorzitter mede, dat een nieuw plan van verlichting in be werking is en dat den Raad eerlang ten aanzien daarvan een rapport zal be reiken. Voorts wordt met dc P.E.N. over een nieuw coritratft' önh^rfiSnÖeltL De heer Cassée dient een voorstel in om te besluiten den post: Kosten van de burgerwacht f 900 te schrappen. De post wordt echter gehandhaafd na een verdediging er van door den heer Van Nederhasselt. Tegen den post stemden de leden Cassée, Schulz en Noorman. Naar a&nleiding van een wensch van den heer Nuyens wordt besloten de subsidies aan de vereeniging tot bestrij ding der tuberculose te Haarlem en aan de vereeniging „Hervormen Levens kracht" te brengen op onderscheiden lijk f 1000 en f sro. Aan de afdeeling van den Vo'.k-bond tegen drankmisbruik zal een subsidie van f 400 worden verleend. Dit besluit viel nadat de heer Bornwater daarvoor had gepleit. Aanvankelijk was op de Begrooting een bedrag van f 200 uitge trokken. Het salaris van den gemeente-archi tect werd gebracht van f 5000 o,i f 5500. Een commissie ad hoe werd aangewezen om te onderzoeken welke salarissen van het personeel by Openbare Werken ver der moeten worden herzien. Een lange discussie heeft plaats gehad over den post onderhoud van wegen en voetpadcn.Tenslotte wordt de post van f 108.873 aanvaard. B. en W. zullen in de volgende raadszitting nader den raad mededeelen welke wegen onderhanden zullen worden genomen. Verschillende leden achten een ver betering van den Bloemendaalschen en Vogelenzangschen weg noodig. De Raad dient naar hun meening te beslissen welke wegen zullen worden verbeterd en niet. B. en W. dienen dat uit te maken. Dc heer Kremer dient een voorstel in om den post riolen enz. met f 10.000 te verhoogen, nadat eenige leden in verschillende gedeelten der gemeente een goede rioleering hebben bepleit. He: is wel gemakkelijk zóó de heerK r e ra e r er maar mede te schermen de belasting b'.yft laag en haar op 3 pet te houden, maar al het noodige na te laten. De heer Van Nederhasselt ont raadt aanneming van dat voorstel en zegt dat de rioleering geleidelijk aan wordt verbeterd. De heer Schulz kan er wel mede gaan den post hooger te maken, maar spr. wil dat niet doen. zoo als de heer Kramer dat wil, by manier van protest tegen het financieel beleid van B. en W. Ten slotte wordt de post gebracht op een bedrag van f 20.000. De heeren Prin- senberg en Cassée hadden bepleit u maken dat er komt een goede rioleering onderscheidenlijk aan dc Ve'.dlaan en aan den de Ger.estetweg. Naar aanleiding van een voorstel van den heer Schulz wordt dc postkosten van de gemeenïereinigir.g met f 500 ver. ininderd. Eenige Ieder, hadden bepleit de gemeentereiniging weder in eigen be heer te nemen. De Raad besloot echter af te wachten of de pachter zyn contract wenscht te handhaven alvorens daaromtrent een beslissing te nemer.. BU den pos: sub-idie aan de be waarscholen dient de heer Prinsen- berg een voorstel in om de subsidie niet tc bepalen op f 30 per leerling, zoo als B. en W. hadden voorgeateid. maar op f 50 per leerling. De heer Cassée wil de onderwijsuit gaven niet verder opdrijven. Om die reden is spr. tegen de v vorstellen tot verhooging der subsidie. De heeren Hog enbirk en van Nederhasselt betoogen dat naar hun meening f 30 subsidie genoeg is. Het voorstel om te verleenen subsidie van f 30 per leerling wordt aangenomen met de stemmen der leden Cassée, Dor- hout Mees en De Clercq tegen. Daarna wordt de vergadering tot des avonds verdaagd. In de Avondzitting wordt op voorstel van den heer Noor man besloten aan de H. O. V. te gewen een subsidie van f 1500 ln stede van f 1000, zooals B en W. hadden voorge steld- By de begrooting van het gasbedrijf informeert de heer Schulz of nu niet kan worden overgegaan tot een verla ging van den gasprijs voor het klein gas verbruik met één cent per M3 of tot in voering van een vastrechttarief. De Voorzitter antwoordt dat het gasbedrijf nog te onzeker is en dat nog niet genoeg winst is behaald om nu te kunnen overgaan tot een verlaging van den gasprijs. De heer Schulz doet opmerken, dat by een verlaging van den prijs het gebruik van gas zal toenemen. Volgens hem kan by deze begrooting van het gasbedrijf een verlaging van den gas prijs voor het klein-gasverbruik worden toegestaan en zal dit niet schaden aan het bedrijf Wil men echter een vast- rechttarief gaan invoeren dan zal spr. geen voorstel indienen tot gasprijsverla- ging. De heer Kremer zegt dat Haarlem niet met een beter tarief voor Bloemen daal wil komen, omdat Haarlem op de gaslevering aan Bloemendaal nog verlies maakt. Spr. meent, dit in aanmerking nemende en ook dat nog niet zulk een groote winst door het gasbedrijf van Bloemendaal wordt gemaakt, dat het nog niet tyd is om over te gaan tot een gasprysverlaging. De heer Schulz dient een voorstel in om den gasprijs voor het klein gas verbruik met éên cent per M3 te verla gen. De heer Hogenblrk geeft als zyn meening te kennen, dat er nu nog niets kan komen van een gasprüsverlaging. Wel kan wellicht een verlaging van den meterhuirr worden overwogen. De Voorzitter zou het roekeloos vinden om nu Ineens zoo in te grijpen als de heer Schulz wil. Het voorstel van den heer Schulz komt ln stemming en wordt verworpen. De leden Schulz, Nuyens en Noorman stemmen er voor. Door de res tee rende gedeelten der Be grooting werkt de raad zich vlug heen. Met algemeene stemmen wordt de ge- meentebegrooting aangenomen. De Voorzitter zegt, alvorens de vergadering wordt gesloten, de laatste in 1927. dat we nu zijn in de donkere dagen voor Kerstmis. Spr. hoopt dat de leden van den Raad het volgende jaar veel licht mogen hebben in hun leven en bedrijf, voor hun persoon en voor hun gezin. Voorts wenscht spr. allen toe een genoegeiyken overgang van het, oude in het nieuwe Jaar. Daarna wordt de ver gadering gesloten. GEVONDEN DIEREN EN VOOR WERPEN. Terug te bekomen bij J. Ronner, D. v. Dalelaan 34, Haar lem, een boortje; A. v. d. Ham, Bloemen- daalsche weg 65, Bloemendaal, een. huis sleutel; Lodeweegs, Veldlaan 65, Aci- denhout, een schakel armbandhorloge, (zilver)Hendriks, Rollandspad 17. Haar lem, een greenachtige kinderhand- schoentje: Vijverweg 4a Bloemendaal. een wollen gebreid vost; Poortman, Ke naupark 24. Haarlem, een damessier- speld: Lewin, Anegang, Haarlem, een Ierschen setter: Lindner, Hartenlus:- laan 7, Bloemendaal, een poesje; Rei- neke, Rijperweg 14, Bloemendaal. een duif; Visser, Bredercdestraat 2, Haar lem. een vulpen: C. Koker, Madelieven- iaan 9 b Aerdenhout, een transportry- wiel; Mudde, Alb. Thy ml aan 46, Bloe mendaal, een klein, bruin hondje; V/. Flooren, Oosterduinweg 4, Aerdenhout. een pomp, veim. van een auto; Baale, Sterreboschlaan 1. Bloemendaal, een schaats: aan den politiepost te Aarden hout, een corsage en een wollen hand schoen; aan het bureau van Politie te O verveen, een grijze nappa handschoen, een bobslede, een kindcrschaate, een scheerriem, een huissleutel, een zilveren broche. SCHEEPSBERICHTEN Aalsum, pafeeerde 21 Dec. Dakar. Rot terdam naar Kaapstad. And ijk, 31 Dec. van Port Soedan, Rot terdam naar Rangoon. Bandoeng. 21 Dec. 14 uur te Antwer pen. Rotterdam naar Batavia. Baralt, 20 Dec. van Guayaquil, naar Cristobal. Boskoop, passeerde 22 Dec. Vlissingen Antwerpen naar Amsterdam. Callisto. 21 Dec. te La Gualra van Amsterdam. Ceres, 22 Dec. te Hamburg van Am sterdam. Ceylon. 19 Dec. Tan Rangoon naar Calcutta. DinteldOk. 18 Dec. te Los Angeles. Pa- ciflckust naar Rotterdam. Eemstroom. 21 Dec van Las Pataas, Amsterdam naar West-Afrika. Ga roet. passeerde 21 Dec. Octavos, Batavia naar Rotterdam. Gemma. 22 Dec. van Sjanghai naar Rotterdam. Orotlus, 21 Dec. van Belawan Deli. Amsterdam naar Batavia. Hector 21 Dec. van Aarhuis naar Her sens. Houtman 21 Dec. van Sydney naar Singapore. Kambangan, 20 Dec. te Penang, van Amsterdam. Kangean, 22 Dec. te Amsterdam van Batavia. Laertes, 17 Dec. te Batavia Tan Am sterdam. Lochgoll. sL te Londen. Paclfickust naar Rotterdam. Maasdam 21 Dec. mm. van Havana, Tampico naar Rotterdam. Orion, 20 Dec. van P. Barrios naar Kingston. Polydorus, 21 Dec. te Port Said, Am sterdam naor Java. Priam, paleerde 22 Dec. Perlm. New- York naar Java. Radnorshire. 20 Dec. van Taco ma n. Rotterdam. Samarinda. 22 Dec. te Adelaide van Rotterdam. Sembüan. 21 Dec. van Port Said, Java naar Amsterdam. Simon Bolivar. 21 Dec. van Barbados naar Plymouth en Amsterdam. Singkep. 21 Dec. te Sabang van Am sterdam, vertrok naar Socrabaya. Sltoebonda, 22 Dec. te Hamburg van Rotterdam. Tjerimai, 22 Dec. 17 uur van Batavia te Rotterdam verwacht (verb.) Veendam, 22 Dec. n.m. te Rotterdam van New-York. Volendam, 21 Dec. nm. van Boulogne. Rotterdam naar New-York. Vondel. 21 Dec. van Suez. Amsterdam naar Batavia. Waaldijk. 22 Dec. van Antwerpen, Amsterdam naar Brazilië. Waterland. 25 Dec. te Londen ver vracht, Rosario naar Amsterdam. IJselkcrk, 21 Dec. te Madras. Rangoon naar Rotterdam. zyidyk, 21 Dec. te Buenos Ayres van Montevideo. RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 24 DECEMBER HILVERSUM 1060 M. 12.00 Politieber. 12.352-20 Lunchmurick door het ANRO»trio. 2.004.00 Filmmuziek. Aansluiting van de Cinema Royal te Amsterdam. Orkest onder leiding van Hugo dc Groot 4.00 Italia3nscbe les. 4.305.15 Fransche les. 5.15—6.00 Duitscho les. 6.007.45 Concert door het ANRO.- orkest. 7.45 Politieber. 8.10 VARA. Concert. Eli Bomll. viool. Lion Contran, piano. Sonate pathétique op. 13. Beethoven (pianoh Concert-so nate Veracini 'riool, plano). 8.45 Kerstklokken. Bespeling van het Carillon v.h. Kon Paleis op den Dam te Amsterdam door J. Vincent. 1. Koraal: Halleluja, looft den Heer. 2. Zeegekoor, Handel. 3. Kerstzang, Amsterdam. 4. Oud-Holl. KTstliedeeren. a. Nu zyt wcl- lecorae; b. Laat ons gaan bezoeken; c. De Dryvoudige geboorte, d. Menschen, zyt nu al vcrbiyd: e. Verheugt U, Chris- tenscnaar; f. O Kerstnacht, schooner dan de dagen. 5. Potp. van 20 Kerst liederen. 6a. Adeste i.dells; b. De her derken.» lagen bij Nacht. 7a. Kerstlied, Vincent: b. 't Was nacht in Bcthlcms dreven. 8. Fi gelenzang «Etre zy God). 9. Koraal: Dankt, dankt nu allen God. 10.00 Preludium en allegro. Pugnar.i- Kreisler. Meldge Gluck, Kreislcr 'viool, plano). Toespraak ran Ds. D. Bakker. predikant te Amsterdam. Nieuwe kracht die ons omhoog zal dragen. Andante Spianato en polonaise op. 22. Chopln piano). Adagio quasi andante. Locatel- 11. Aria op de G-snaar. Bach (viool, pia no). Andante Bach (viool). HUIZEN, 1840 M. (na 6 uur 1950 M.) 12,301.30 KJt.O. Lr.r.chmuzSek door het trio Winkels. 3l K.R.O. Klndcruurtje door mej. Ria Mulder, Mej. J. Leeflang. Hr. Jac. Suerink. 5.30630 K.R.O. Dlnermuzkk. 6.307.30 N.CJLV. Uitzending Kerst- r.achtviering v. d. Broedergemeente Hernhutters te Zeist. 7.30—8— K.R.O. Staatsparty. Teta over de geschiedenis van de R-K. Staatsparty door J. B. Vesters, Red. van het Huisgezin. 8. K.R.O.-Uitoending uit "s-Hertogerv- bosch. Het Kon. Muziekkorps der Koo. Ned. Sigarenfabriek Eugène Goulmy en Baar. dir. Joh. Wierts. Het Parociale gem. Koor van St. Jacob. Dir. Kapelaan A. Pesscrs. Kinderkoor Parocieschool St. Jan. Hoofd eerw Frater Bernulfus, Diri gent Frater Leonlus, Begel. van Frater Herman. Beiaard bespeling van den St. Janstoren door den staatsbeiaardier A. van Balkom. Spr. C. J. J. Terwissctoa van Scheltlnga: Kerstmia. DAVENTRY 1600 M. en LONDEN Ml ML 1,202.20 Octetlconcert. Carltcm-Oc tet. 3.35 De Militaire band en solisten (a*. tenor) 5.35 Kinder uurtje. 6HO Het radio-harp-kwintet (vlod. fluit, clarinet, oello. harp). 7.15 Mr. D. Freeman en ztfn Susaex- Players. Mummers (Play). 7.35 Mendelssohn's pianomuziek. 7.45. Rugby-causerie. 8.05 Een Kerstparty. Mabel Consta»- duros. 8.50 Lofzangen door het radio koor Ld. St. Mary's kerk. 9HO Weerber. nieuws. 9.35 Voorlezing van „Hie almanae- ican". 9.50 Nieuwsber. 9.55 Variété. 10.50—12.20 Oansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS" 1750 M. 12.50—2 10 Orkestconcert. 5.055.55 De Homonyme Jazz 8.50 tot 's nachts 3.20. 1. Variété. 2. Religieuze zang en muziek. 3 Dansmu ziek. LANGENBERG 469 M. 12.251.50 Orkestconcert. 3.05—3.50 H. Probet vertelt Kerst sprookjes. 3,505.KeTstnacht. C. Hansen, sopraan, R. Rlelh. declamatie. Werag- koor. 5.5.20 Kerstgedachten, door Pater Dionysius. 5.206.20 Orgelconcert, door Hans Bachem. 's Avonds geen* uitzending. KÖNÏGSWUSTERHAÜSEN, 1250 M. 1.402.50 Lezingen en lessen. 3.054.05 Kerstfeest. Daarna tot 5 20 Orkesteoncert. 5HO6.20 Orgelconcert. 7HO9.20 Kerstfeest v.d. eenzamen. HAMBURG 395 M. 3.50 Orgelconcert l.d. Nlcolatkerk Kiel. 4.50 Duitsche Kerstliede.ren. 7.20—9.20 Kerstfeest voor de eenza men. BRUSSEL 509 M. 5.206.20 Dansmuziek. 8.35—10.35 Orkestconcert ln Luik. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN 60 Centa per regel. HANDELSBLAD GRATIS Zij, die zich thans als kwartaal» abonnc opgeven, ontvangen het Handelsblad tot 1 Jan. gratis- Abonnement ƒ1.90 p. maand en f 5-50 per kwartaal. Buiten Am» sterdam verhocgd met 20 ct. per maand voor verzending. Abonnementen op te geven bij het Bijkantoor Handelsblad (Wcnsing's Alg. Advert.-Burcau) TEMPELIERSSTR. 32 TELEFOON 10209 NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE VOOR DE KINDEREN. In een eenzame muurnis van het palcis vindt Ormccsz een zielige, magere zwaluw, die ver» woed zit te slapen. Dat kon EI Hasi, dc der- wislj van den Sultan wel eens zijn. ment Ali ben Gcsjoohtc- Als muis hield hij er óók zulke vreedzame manieren op na. Als hij niet at, dan was hij onder zeil- Ormoesz spreekt dc slapende zwaluw aan, maar dat helpt niet. Het diertje blijft doorsla pen alsof het Rf-dacht heeft: ik zal mijn schade van bet hcele jaar eens inhalen. Wat Ormoev/ n dc anderen ook deen om hem wak ker tc krijgen, niets helpt.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 11