III ONZE GROENTJES BON VOOR DB AGENDA DATUMSTUKJES WILT U DENKEN AAN. NIEUW JAARS-ADVERTENTIËN ONS NIEUWE ZONDAGSBLAD 45e Jaargang No. 13659 Verschijnt dagelijks, BeHalve op Zon- en Feestdagen Vrijdag 30 December 1927 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN per week f 0.27H, met geïllustreerd Zondagsblad t 0.32; per 3 maandenVoor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) f 3.57Jv Franco per post door Nederland 3.87^». Afzonderlijke nummers f0.15. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem en Omstreken f0.57H; franco per postf 0.65 ADVERTENTIEN: Van 1 tot 5 regels 11.75; iedere regel meer 35 cents Reclames GO cents per regel. B| abonnement aanzienlijk rabat Twaalfstuivers-advertentiSn van Vraag en Aanbod van 1 tot 4 regels 60 Cents per plaatsing, elke regel meer 15 Cents contant; buiten het nrrondissement dubbele prijs. Directie, Redactie en AdministratieGr. Houtstraat 03, Post-Giro 38810 Telefoonnummers: Directie 13082, Hoofdredactie 16064, Redactie 10600 en Administratie 10724 en 14825. UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER Directeuren J. C. PEEREBOOM en P. W. PEEREBOOM HoofdredacteurROBERT PEEREBOOM DrukkerijZ.B. Spaarne 12, Telefoon 10122, 12713 Bijkantooi voor Santpoort, Velsen. Volsen-Noord, IJmulden, IJmulden-Oost, Beverwijk, enz., enz. DrIehulzerkerkweg 2, Velsen, Telefoon 621 DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD verwijzen wij naar de tweede pagina van dit blad. FISCAAL DEBAT. De Eerste Kamer heeft de verlaging van de rijwielbelasting van 3 tot 2.50 Bonder hoofdelijke stemming maar niet erg gretig bekrachtigd. Verscheidene heeren voelden er weinig voor, en met name baron De Vos van Steenwijk bleek eigenlijk een tegenstander van verla ging. De rijwielbslasting wordt, zei hij. gemakkelijk opgebracht en kan ook ge makkelijk gedragen worden, want voor iedereen, ook voor den eenvoudigste is de fiets gewoonlijk een genotmiddel. En de belasting verdwijnt in het niet bij de kosten van aankoop en bandenverbruik. Minister De Geer zei o.a. dat de rij wielbelasting geheel van karakter is ver anderd sinds zij helpt om de kas van het Wegenfonds te stijven. Het is nu een bestemmingsbelasting, noodig omdat de wegen ook voor den wielrijder wor den aangelegd vooral de rijwielpaden. Het zijn debatten zooals dit die de Staten-Generaal impopulair maken bij de massa van de kiezers, en ik geloof dat het veel tactischer zou zijn ge weest om deze onnoozele belastingverla ging van twee kwartjes nu maar eens zonder bedenkingen, rondweg en „de bonne grace", te geven. Uit zulke debat ten krijgt men weer den indruk dat on danks de geweldige overschotten van twee achtereenvolgende jaren elke be lastingverlaging de grootste moeite kost-, en dat er krampachtig wordt vastgehouden aan een belastingdruk, die veel te zwaar weegt. Wij zijn niet in den oorlog geweest, en niettemin vrijwel het zwaarst-fiscaal-belaste volk in Europa. Wij heeten een welvarende na tie, maar wij moeten een onmogelijk groot percentage van onze inkomsten naar den ontvanger brengen en we ten allemaal dat het niet zoo behoorde en behoefde te zijn. Dit besef leeft on der alle lagen van ons volk. Ofschoon weinigen de zaak in finesses kunnen be- oordeelen, voelt ieder heel wel dat het Cnanciëele staats- en gemeentebeleid in de oorlogsjaren en daarna allesbe halve goed is geweest, en dat wij nooit zoo ver in den belasting-afgrond had den moeten verzinken. Daarom zijn de Staten Generaal impopulair als zij too- nen slechts noode te willen meewerken tot vermindering van lasten, die het volk al zooveel jaren lang zuchtend en mor rend heeft moeten dragen. De argumenten van den heer De Vos van Steenwijk toonen mi. dat de ge achte senator niet op de hoogte is. Om in den tegenwoordig en tijd van de fiets als een genotmiddel te spreken, „zelfs voor den eenvoudigste", is toch wel wat al te dwaas. Een genotmiddel! Hoeveel menschen gebruiken hun fiets nog als zoodanig? Ja, bij uitzondering eens des zomers, als het erg mooi weer is en er wegen in de buurt zijn waar de auto het fietsen niet tot een voortdurende stof- kwelling en bermen-vlucht maakt. Dan maken sommigen nog wel eens een tochtje voor hun genoegen. Maar ove rigens? De fiets is een bedrijfsapparaat voor vrijwel iedereen, een onmisbaar ar tikel. En als de' heer De Vos van Steen wijk daarop mocht antwoorden „Ze kunnen wel loopen". zou men moeten coneludeeren dat hij de algemeene ver snelling in het levenstempo, die in de laatste kwarteeuw heeft plaatsgegrepen, niet heeft begrepen. Er is geen tijd meer om te loopen. En electrische trams, bc- lialve dat zij op grootere afstanden lang zamer zijn dan de fiets, zijn nog dik wijls veel duurder in het gebruik ook, terwijl je er lang niet ieder punt van bestemming direct mee bereiken kunt. Het bezwaar van de hooge tarieven is gisteren nog gebleken in den Amster- damschen gemeenteraad, waar men op nieuw heeft betoogd dat zooveel men schen het rijwiel blijven verkiezen om dat de gemeentetram te duur is. Het argument omtrent aanschaffing en onderhoudskosten, die zooveel hooger zün dan de belasting, zet de zaak op haar kop. Juist omdat zij hoog zijn diende men de uitgaven voor een nood zakelijk gebruiksartikel niet extra te ver- hoogen door een belasting. De heer De Vos van Steenwijk vindt drie gulden een nietigheid, maar er zijn duizenden men schen die er heel anders over denken, en dat wel moeten doen ook. Hetzelfde gevoelt men ten aanzien van de redeneering van den minister van Financiën over een bestemmingsbelas ting. Het verandert voor het publiek niets aan de zaak, als men een belas ting van een speciaal etiket voorziet en in een speciaal potje stopt. De belas tingbetaler rekent met de totale som die hij onder verschillende etiketten in ver schillende potjes moet betalen, en con stateert dat dit totaal niet verminderd is Wat kunnen hem verder de benamin gen schelen? Hij is te lang gekweld met fiscale aanslagen om door zulke rede neeringen nog gesust tc worden. Hij zegt eenvoudig: men belast een ding dat ik voor mijn werk noodig heb, alleen om mü maar weer onder een ander motief te laten betalen. Wat heb ik aan al dat schoonschijnend gepraat En wat den jp&Bitanles betreftfeitelijke toestand is zoo dat het voor den wielrij der op den weg steeds moeilijker en gevaarlijker wordt. Vijfentwintig jaar geleden was hij veel beter af. Men legt trouwens geen wegen en paden aan om bepaalde verkeers-categorieën te plezie ren. Dat is alles schijn-redeneering. Men doet het uit harde verkeers-noodzaak, en in het algemeen belang. Dit Eerste Kamer-debat schijnt wel aanleiding te geven om deze nuchtere feiten nog eens te herhalen. De Kamers hebben meermalen haar verdriet doen blijken over gebrek aan belangstelling en erkenning van de zijde ran de kiezers. Als in den Haag de zaken wat practi- scher en reëeler bekeken werden, als men minder sophistisch redeneerde en minder verpolitiekt was, zou er geen grond voor die klacht bestaan. R. P. Haarlem, 30 December De Vijftigste. De Amsterdamsche gemeenteraad heeft Donderdag zijn vijftigste begroo- tingszitting gehouden. Verleden jaar bracht dit praat-instituut het niet ver der dan achtenveertig vergaderingen, maar nu is het halve honderdtal be reikt. Het einde naakt, en men zal dit maal dus niet veel verder komen, maar er is geen reden om eraan te twijfelen dat over een jaar of vijf naar de hon derd zal worden gestreefd. Een onbekende heeft dit feit meenen te moeten herdenken door een groot bloemstuk te zenden, bestaande uit een groen bladerbed met daarop in enorme cijfers van roode bloemen het getal 50. De burgemeester liet het voor zich op tafel zetten, en öe heele Raad scheen ermee geamuseerd te zijn. Later ver huisde het naar de redacteuren van het Gemeenteblad. Natuurlijk hebben de leden er zich zwaar in verdiept wie deze „hulde" wel gebracht zou hebben. Sommigen dach ten dat het de SD.A.P. was. omdat de bloemen rood waren. Maar de S.D-A.P. ontkende. Anderen meenden dat het de perstribune moest wezen. Maar de journalisten wezen dit scherp af, en geen wonder. Als je vijfentwintig mid dagen en avonden het gepraat in den Amsterdamschen Raad hebt zitten ver stouwen voel je geen neiging meer om zoo'n college bloemen te zenden. Zelfs niet als ironie. Je hebt geen ironie meer. Je bent doodgepraat, suf-geredekaveld, evenals de vroedschap zelf. Er waren er ook nog die veronderstel den dat bezoekers ran de publieke tri bune het gedaan hadden, als blijk van erkentelijkheid voor 25 dagen vrij vuur en licht (en slaapmiddelen). Dit was evenwel een grapje. Natuurlijk moet de zender van het bloemstuk het ironisch bedoeld hebben, als een soort van milden hoon. Het heeft niet geholpen, want de Raad van Am sterdam is op zijn vaart door blijven leu teren en heeft cok in de 50ste zitting het einde van de begroeting niet kunnen halen. Wel heeft de eerste spreker var. den avond aan burgemeester De Vlugt hulde gebracht voor zijn leiding gedu rende zooveel zittingen, en dat was on getwijfeld verdiend, want voor niemand is zoon lange afstands-praatwedstTijd erger dan voor den voorzitter, die voort durend op zijn quivive moet blijven en zich voor de zaken interesseeren. Het is een prestatie van uithoudingsvermogen, een betere zaak waardig. Want met den besten wil van de we reld kan men zoo'n verschijnsel als dit niet anders dan betreuren. Met dat ein- delooze gepraat wordt het algemeene belang niet gediend. Het is een verwor ding van beraadslagingen die kort ~n zakelijk behoorden te zijn om tot de beste resultaten te kunnen leiden. Men raakt voortdurend op zijpaden en ver liest zich in een politieken doolhof die met de werkelijke vraagstukken soms heelemaal geen verband meer heeft. En de belangstelling van de kiezers, die dit college hebben moeten afvaardigen, zakt tijdens zoo'n 25-daagsche praatrace tot beneden bet nulpunt. De Amsterdam sche Raadsjournalisten zijn in den zelf den toestand, on hun overzichten, an ders veelal uitblinkend door een veel heid ran „gebbetjes" Je moet èrgens de redding in zoeken geven sinds weken een dagelijks-duidelijker beeld van de intense verveling die hen bevan gen heeft. Dat is de be teekenis van de vijftigste raadszitting. Men kan slechts hopen op beterschap. R. P. BUITENGEWOON L. O. DE PROVINCIALE COMMISSIE VAN TOEZICHT. De provinciale commissie voor het buitengewoon L. O. in Noord-Holland is thans samengesteld. Voorzitter zal worden de heer K. Brants, hoofdinspecteur van het L. O. te Haarlem. Leden de heeren Mr. A. Bruch, lid van de Prov. Staten te Haarlem, P. Hoogland te Amsterdam. Dr. J. J. H. M. Klessen^arts te Amster dam en KL de Vries Szn. lid van oe Pro®. Stoten te Amaterdan^ DE STREMMING VAN DE VRACHTVAART TE HAARLEM. Op onze vraag aan een deskundige „hoe lang probeeren de stoombootmaat schappijen nog om door het ijs te komen?", was het antwoord: „zoo lang mogelijk, in de hoop dat de dooi in valt". Maar in de richting Amsterdam is er altijd meer kans. dan in die naar Den Haag. Delft en Gouda. De afstand naar de sluis van Spaarndam is niet groot en vandaar is het Noordzeekanaal niet ver, dat ter wille van de groote scheep vaart zoolang mogelijk door de groote ijsbrekers opengehouden wordt. Vroeger is het wel voorgekomen, dat de genie er het ijs met dynamiet liet springen. Aan den anderen kant hangt de beürtvaart af van den ingenieur van den Haarlemmermeerpoledr, die, wan neer hy vindt dat het ys te dik wordt gelast de bruggen te duiten; eenmaal is het een rampzaligen schipper <r.'-er- komen, dat hy bü de brug te Lisse nog werd doorgelaten, aan die te Hil- legom niet meer, zoodat er niets anders overbleef, dan de lading met auto's uit te rijden, wat de onderneming natuur- iyfe veel geld kostte. Het polderbestuur moet den maatregel van het sluiten der bruggen wel nemen, omdat wanneer een sterke boot door het ys breekt, dikke schotsen worden op geduwd, die de brugpijlers kunnen be schadigen. Maar aan den anderen kant zijn deze bruggetjes, die misschien wel zestig Jaar tellen, totaal ontoe reikend voor het hedendaagsch verkeer, zoowel te water als te land Het zijn verbindingen uit den tijd van de trek schuit en het wordt hoog tijd, dat het polderbestuur vier bruggen legt, die aan de eischen van het moderne ver keer voldoen en die groote, zwaar be laste auto's kunnen dragen. En wat de vorst betreft, voor de beürtvaart is het een groot nadeel, dat ze vroeg worden gesloten; by strenge vorst, zooals we die nu hebben, maakt het natuurlijk geen verschil. Dan wordt de vaart toch onmogelijk. Maar de meeste Nederland- sche winters zijn kwakkelwinters en dan is het wel van belang, daft de bruggen een stootje kunnen verdragen en niet al te vlug moeten worden geslo ten. Dit is geen belang alleen voor de scheepvaart-ondernemingen. Ook het publiek heeft er mee te maken, want wanneer de beurtvaart stil ligt, kan zy natuurlijk nog maar een gedeelte van haar taak per auto vervullen, zoodat de rest moet worden overgedragen aan den spoorweg. Natuurljk is deze er ook niet op ingericht, om onmlddeliyk aan nieuwe eischen te voldoen en zoo ont staat er licht vertraging en opstopping Het verhaal gaat, dat een wagon met wasschen, die bestemd was voor den Haag, eens in Frankrijk terecht geko men is. In het algemeen geeft het publiek de voorkeur aan het vervoer te water Schepen kunnen vlak voor de fabrieken en pakhuizen komen en de bezorging van kleine vrachten by particulieren is allicht bü de stoombootmaatschappyen iets gemoedelijker, dan by de groote spoorwegmaatschappijen. Het behoeft geen betoog, dat ge sloten water voor de beurtvaart, een ont zaglijke schade meebrengt. Niet omdat rij haar klanten zou verliezen. Die ko men. zoodra de vaart weer opengaat, van zelf weer terug. Maar er wordt bü besloten water weinig of niets ontvan gen. Auto-vrachtwagens kunnen groote goederen toch niet vervoeren en de kos ten van de onderneming, administratie, wal- en vaarpersoneel worden doorbe taald. Vroeger met het jaagschuitje was de vaart al gestremd by ys van 5 cM. dikte; tegenwoordig, nu men beschikt over zware booten zooals in Haarlem de Lastdragers, komt men er by ys van 15 cM nog wel door. Sommige maatschappijen die geen gevaar willen looper. om een schroef te verliezen, leg gen de booten als het gaat vriezen al gauw op, maar in Haarlem laat men den moed niet spoedig zinken, zoo als uit een beschrijving van een onzer redacteuren in dit nummer duidelijk blykt. Juist dezen morgen hebben wy verno men, dat nu de vaart wel gestremd Ls. Aan de Spaansche brug, by Leiden lig gen tien booten die naar Haarlem moe ten. Het zal moeite kosten om er te komen en dat klemt des te meer om dat vele personen goederen verwachten in verband met het oude jaar en den Nieuwjaarsdag. Zoo gaat het pad des stoomboot - ondernemers in deze wiesperiode niet op rozen. Hij tuurt naar den barometer en maakt zich biy met iederen achteruit gang zelfs hoopte hy al het beste, toen Donderdagavond de barometer inderdaad naar verandering van weer wees helaas is die beweging niet voortge zet en voorspelt een strakke lucht eerder voortzetting van vorst. Misschien is er nog één middel. Als de beurtvaart het bestuur van dc ys- clubs weet over te halen wedstrijden uit te schrijven, dan kom: de kans op dooi. Zoo wil het immers de traditie PRAAT-PREMIE. Van een onbekenden gever. Kreeg de Amsterdamsche Raau, Om het feit dat 50 dagen. De begrooting is bepraat Een royale bloemenhulde En de raad was zeer gevleid Over deze ongedachte Lof aan zijn praatlustigheid; vyftig zittingen is zeker. Een begrootings duurrecord. Maar het ls de vraag of daarvoor. Nu terecht gehuldigd wordt. De begrooting mag dan sluiten. Op honderd en meer millioen. Zelfs met dit getal voor oogen. Had men 't sneller kunnen doen; Als de raad nu in de toekomst, De begrootir.g maar niet ziet. Als: wy moeten praten, anders Halen V onze bloemen niet; En in Haarlem, dat de serie Der begrooting nog verwacht. Heeft dit Amsterdamsche voorbeeld. Wel wat stille vrees gebracht. Als de raad mocht redeneeren, Wy zijn hier de bloemenstad. En wij hebben voor 't begrooten. Nimmer nog een bloem gehad, Als de hoofdstad der provincie. Zich op dezen naam verheft. Is het moogiyk dat Groot Haarlem. Amsterdam straks overtreft. En de raad in zyn bekende Enthousiasme voor de sport. Aanvalt op dit Amsterdamsche Lange afstands praatrecord. Laat ons dus reeds nu besluiten. Dat er niemand bloemen geeft. Als ook hier de stadsbegrooting. Zulk een langen adem heeft. Maar ik stuur een hulde bloemstuk, Als in onze stad de raad, Binnen zes vergaderingen. De begrooting heeft bepraat, P. GASUS. DE POSTDIENST OP NIEUWJAARSDAG. ALLES ALS OP EEN ZONDAG. Er is reeds medegedeeld, dat dit Jaar de Nieuwjaarsdag door de Post als een gewone Zondag behandeld zal worden. Dien dag zal geen postbestelling plaats hebben. Alleen worden te Amster dam, Rotterdam, den Haag. Utrecht en Groningen de buitenlandsche corres pondenties besteld en de poststukken, voorzien van 't etiquette,.Op Zondag be stellen". De gelegenheid om Nieuw jaarswen- schen dagen te voren op het Postkan toor te bezorgen, voorzien van twee ge kruiste lynen op de enveloppe met de bedoeling dat die stukken op den Nieuwjaarsdag bezorgd worden, is dit jaar niet meer opengesteld. In een officieele bekendmaking van de posteryen lezen wy nog „Correspondentie, op Zaterdag 31 De cember gepost zal vrij zeker aan groote vertraging in de bestelling onderhevig zyn. Belanghebbenden, die spoed-corres pondentie moeten verzenden, wordt der halve in overweging gegeven, deze per expresse tc deen bestellen, ter voorko ming van teleurstelling. Extra buslichting zal alleen in het uiterste geval geschieden, indien gevaar voor overvulling der bussen zou ont staan", De directeur van het Postkantoor te Haarlem deelde ons nog mede. dat d expresstukken die Zondag hier ter stede aankomen alle zullen besteld wor den. Dit geschiedt trouwens eiken Zon dag. Zondag kan ook als gewooniyk de correspondentie aan het postkantoor af gehaald wonden. Maar dit is alleen mo ge! yk voor hen die hun correspondentie ook op andere Zondagen afhalen. Gedurende het tijdvak der Nieuwjaars- drukte bestaat de gelegenheid om in de wachtkamer van het hoofdpostkantoor aan het loket no 21 naamkaartjes en nieuwjaarskaarten af te geven. In het belang ran een vlugge behan deling van de te verzenden correspon dentie wordt het publiek uitgenoodig*' van deze gelegenheid gebniik te maken en kaarten als bedoeld, zoo min moge lijk in de brievenbussen te werpen. DE VLEESCHVERGIFTI- GING TE NIEUW-VENNEP. DE LANDBOUWER W. VEROORDEELD. De ongeveer 30 personen te Nieuw - Vennep in Haarlemmermeer, by wie zich na het gebruik van voor de con sumptie ondeugdelijk vleesch ziektever schijnselen ran ernstigen aard voorde den. zyn. allen weder geheel hersteld Ook zy. die 20 a 30 pond in gewicht waren afgenomen zyn wed r zco aange sterkt, dat zy hun arbeid kouder, her vatten. De landbouwer W., die verzuimde by den keuringsdienst van het weghalen van het veulen aangifte te doen. werd deswege door den kantonrechter tc Haar lêmmerror j veroordeeld tot een geldboete van L 150, Wilt U denken aan voor het nummer van Zaterdag? Wilt U ook denken aan de laatste gelegenheid voor het opgeven van Tot heden Vrijdagavond 9 uur kunnen beide soorten van advertentiën nog aangebracht of ingezonden wordèn aan ons BUREAU GROOTE HOUTSTRAAT 93 CONTRACT IN BLOEMBOLLENBEDIJF. DOORVOERING VRIJE ZATERDAGMIDDAG De contracteerende arbeidersorganisa ties hebben aan de besturen van den diocesanen Vakbond van R.K. patroons in het bloembollenbedryf in het diocees Haarlem, de Chr. Patroonsvereeniging voor de bloembollenstreek en den Bond van Werkgevers in het bloembollenbe dryf de volgende wyzigingen in het collectieve contract voorgesteld: Doorvoering van den vryen Zaterdag middag tot de maanden welke thans daarvan nog zyn uitgesloten (Juni October). 2. Waar in de regeling van den ar beidsdag In het thans geldende contract wordt gesproken van ..licht tot donker", deze aanduiding vervangen door een met dat begrip in overeenstemming zyn- den. vasten tyd. In het reglement van het Toeslag fonds zouden de arbeiders-organisaties de bepaling, dat losse arbeiders slecht f 3 meer mogen verdienen dan liet stan- daardloon vervallen willen zien, daar zy onbillijk is en in de toepassing aanlei ding geeft tot moeiiykheden. ONGELUK OP ZEE. EEN STOKER UIT IJMUIDEN VERDRONKEN. De schipper van den stoomtrawler „Holland III". IJmuiden 179, van de maatschappij „Praxis" rapporteerde, dat in den afgeloopen nacht de stoker F. H. Philippo wonende tc IJmuiden. over boord gevallen en verdronken is. Toen men aan boord het ongeval con stateerde stoomde de trawler dadeiyk terug om te trachten den drenkeling op te visschen Men heeft hem evenwel met meer gezien. Het slachtoffer was 35 jaar gehuwd en vader van 7 kinderen. GOEDE DAGEN VOOR ONZE VISSCHERIJ. EEN TRAWLER BESOMDE 10800. Het biyft goed gaan met de visschery te IJmuiden. Donderdag was aan den afslag te IJmuiden de stoomtrawler Petten IJ AI. 49 met 450 manden visch, een vangst van slechts 12 dagen. De visch bracht op 10800, dnt is de hoogste besom ming van een Noordzcetrawler in 1927. HET SPOORWEGVERKEER HAARLEM—IJMUIDEN. ENORME TOENEMING. Eenige jaren geleden was het spoor wegverkeer Huarlera—IJmuiden door de concurrentie van do autobussen sterk achteruitgegaan. Te verwonderen was wat niet. Het publiek kon byna elke 5 minuten met een autobus vertrekken, terwyi er slechts weinig treinen Hepen. Toen is evenwel de concurrentiestrijd begonnen. De spoorwegen electrificeer- den de iyn. verlaagden de tarieven en breidden het aantal treinen uit. Het gevolg was dat het reizen per trein weer toenam. Zeer sterk zelfs. De stations chef te Haarlem kon ons geen cyfers geven, maar meende wel van een enor me toeneming te kunnen spreken. De spoorweg-directie doet veel om het reizen per trein op dit traject aan te moedigen. Met ingang van 1 Januari zullen 10 rittonbockjes Haarlem-IJmui- den (Cascmbrootstraat) beschikbaar ge steld worden tegen de volgende pryzen: le klasse f 3 75. 2e klasse f 3, 3c klasse f 2.—. Verder 10 ritten boekjes Haarlem Driehuls Wcsterveld: le klasse f 3, 2e klasse f 2.30, 3e klasse f 1.75. Reeds nu ls er elk half uur een elek trische treinverbinding Haarlem— IJmuiden en IJmuiden—Haarlem. Er worden zelfs plannen overwogen om dit vervoer binnenkort nog uit te breiden Daarover is evenwel nog geen beslissing genomen. Z.D.H. MGR. A. J. CALLIER. TOESTAND DEZELFDE In de Maasbode van hedenochtend lezen wy: In den toestand van ZD.M. Mgr. A. J. Callier, bisschop van Haarlem, kwam tot gisteravond geen verandering. Naar wy vernemen, was de genees heer gegeven de omstandigheden nogal tevreden. Verder vernemen wy. dat Mgr. steeds helder van geest is en in alles belang stelt; het lichaam is evenwel uiterst zwak. Tot zoover dit bericht. Heden vernamen wy dat de toestand van ZD.H. nog dezelfde is. HET FRANS HALS-MUSEUM Men verzoekt ons de aandacht van onze lezers er op te vestigen, dat inge volge de desbetreffende verordening het Frans Halsmuseum op Nieuwjaars dag voor het publiek gesloten is. Het eerste nummer van ons nieuwe Zondagsblad in koper diep druk is thans verschenen en heden bij de gcabonnccrdcn op het Zondagsblad rondbezorgd. Wij wachten met vertrouwen het oordeel van dc lezers af cn zullen niet nalaten, daarvan eerstdaags kennis tc geven. Voor abonnes op Haarlem's Dagblad, die nog niet op het Zondagsblad geabonneerd zijn, stellen wij als reclame een aantal cxx. van dat eerste nummer GRATIS verkrijgbaar aan ons Bureau. Groote Houtstraat No. 93, zoolang de voorraad strekt. Meer dan één ex. zal op onderstaanden Bon niet worden afgegeven. Toezending per post kan niet geschieden. DE ADMINISTRATIE. voor een gratis i \emplaar van het nieuwe Zondagsblad in koper diepdruk van Haarlem's Dagblad, zoolang de voorraad strekt. DE ADMINISTRATIE.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 1