WAT ONZE EERSTE KLASSERS DEDEN DE TWEEDE KLASSERS Ned. Voetbalbond R. C. H.—V. V. V. (6—3) In e?r. weinig interessanter» wedstrijd heeft de Racinr: ook van U. V. V. ge wonnen met cijfer» die duidelük het groote krachtsverschil tussehen de. bei de tegenstanders doen uitkomen. We hadden iver van U. V. V. verwacht en ware het niet dat het zich in de twee de helft van den wedstrijd «enigszins heeft hersteld, de nederlaag zou nog w el groot er geweest zijn Reeds met de rust had R.C.H. een 3—1 voorsprong die voor een groot deel te danken was aan het onvoldoende spel van de ach terhoede der gasten. Hapse bijv, kreeg meermalen het leder goed aangespeeld en liep dan om zijn lialf-back heen alsof er niemand stond. Doel» ook het binnentrio was volkomen de baas van zijn tegenstanders en het was dan ook voor den zeer goed spelenden keeper van U, V, V. geen genoegen om ach daarachter te moeten handhaven. Et'»» beoordeeling geven van de afzonderlij ke prestaties der spelers lijkt ons ondei' deze omstandigheden zonder nut en we zullen volstaan n»e»t een kort verslag van het verloop van den strijd die door den heer Vuyk geleid werd. Hij liet om precies twee uur de vol gende elftallen aantreden: R. C. H.: Rads ma Kuit. Prevoet GeuUkens. Nieuwenhuis. Krom. Hanse, Van Dam. Verkerk, De Koning, Spoor. U V. V.: Ooeiing, Rijnberk. Smelt, Schouten. D. Buitenweg. Kerkhoven. Pavert, Van Gelder, WUlekes. Tromp, Balt. Van den aftrap af begint R C H. met e<-n krachtig offensief dat de U.V.V. de fensie direct gelegenheid geeft zijn krachten te toonen. En spoedig blijkt dat die linie van de gasten niet is op gewassen tegen de vele aanvallen die de R C. H. voorhoede opzet en waaruit het Hanse al spoedig gelukt om via dan doelpaal het eerste doelpunt te doen notecren. Met uitzondering van een en- kfien uitval van U.V.V. blijven Verkerk c.s. het Balt lastig maken en met moeite redt hij een hard schot van Ver kerk Het blijkt uitstel van executie want ais even later Krom een bal hoog voor doel speelt, transporteert de mid- voor van R.C.H. het via zijn hoofd ach ter Balt. U.V.V. geeft zich ondanks de zen tegenslag nog lang niet gewonnen en het gelukt Buitenweg om na een fraalen dribbel, waarvan hij alleen het patent bezit, een hard schot in te aen- den, dat eveneens doel treft. Zoo schijnt het dat er toch nog spanning zal komen, doch de Racing denkt er anders over en zet zoo'n geweldig offen sief in dat het niet kan uitblijven dat de score verhoogd worden. Inderdaad geschiedt dit als Van Dam een paar spelers verlakt cn dan met een weige plaatst schot het derde doelpunt maakt. Eerst verknoeit De Koning een goede kans en dan ls het Verkerk die na met Van Dam den bal goed opgebracht te hebben met een hard schot Balt ten vierden male passeert. Een voorzet van links laat Verkerk voor Van Dam loo- pen die dan no. 5 scoort. Kort daarop is het half-time. Na de rust tappen de U.V.V.'ers uit een ander vaatje er» ondernemen zij direct cenige aanvallen die echter alle door de verdediging van R.C.H. resoluut afgeslagen worden. Eenige corners wor den geforceerd, doch ook deze leveren geen resultaat op dank z»j vooral -ook bet goede keepen van Radsma. Toch is het U. V. V. dat het eerst succes heeft als Daaf Buitenweg nog eens zoo'n kunststukje als voor de rust uithaalt en wederom met een hard schot Radsma weet te passeeren. Desondanks bestaat er voor de Racing weinig of geen ge* vaar dat dc achterstand nog verder ver kleind zal worden omdat het spel van de tegenstanders daarvoor nu eenmaal te primitief is. Mede doordat R C.H. zich niet meer zco schijnt in te spannen daalt het spel peil voor zoover dit mogelijk is nog meer en wordt het een saaie vertooning De tijd verstrijkt inmidde'. zonder dat eer» der partijen kans ziet tv doelpunten en als leder denkt dat het 32 zal blij ven kent de scheidsrechter in de laat ste minuut aan R.C.H een penalty toe die door Van Dam gebruikt wordt Af getrapt wordt er dan nieteens meer en zoo heeft R.C.H. dus dezen wedstrijd met 62 gewonnen. 't Gooi—H. F. C. (1—2) Na een spannender, vooral in de twee de helft door beide partijen goed ge- speelden wedstrijd, zijn tenslotte de H. F. C.'ers zege» ierend Uit het steyd- .perk getreden Of dv overwinning ver diend was? Zee* zeker, doch bij een zelf den uitslag in het voordeel -.an Gooi aou dit eveneens voor hen 't geval ge- weeet gijn. Af en toe dreigde de strijd een forsch karakter aan te nemen, doch onmiddel lijk was scheidsrechter Boekman er bij en door streng op te treden heeft hij zulks onmiddellijk den kop ingedru! t. Ook het spel der Hilversummers was goed te noemen» De voorhoede, vooral de linkervleugel combineerde heel goed. doeh schieten was zwak. Doelverdedlger Van Rijn heeft veel goeds gedaan, Scheidsrechter Boekman heeft keurig geleid. De belangstelling was vrij matig toen ryjm twee uur aantreden geblazen werd. WIJ jsien de navolgende opstellingen: 't Gooi: Vai» RhJja, v. Vc'/ler, Gorel, Sterk, Franssen, "L. Meinama. P. Gorel, If. Meir.sm-, v.\- ::r.k, Meilof. Campman. H. F. C.: v. d- Meulen, Wapisteker. v. Haenezn Jongenee! Kuypers, Laiup. dt P.uyter, Reader, v. Beekum, Miezerus. v. d. Berg. Bü een plotsellngen uitval van K.F.C. slaat een der Gool-backs den bal met 3'n handen binnen het beruchte gebied wvs, doel» helaas heeft Boekman niets gezien. Dan een korte periode- waarin de Hilversummers eenigszins -cfomineeren, doch Wamsteker en in laatste instantie v. d. Meulen wev-n alle gevaar te be zweren. De Gooi-doelman loopt herhaaldelijk vrij gevaarlijk uit. doch met,-dat al weet hij z'n doel schoon te houden. Ver schillende kansen worden in tussehen door minder goed schieten niet gebruikt. Met betrekkelijk gelijk opgaand spel verstrijkt aJzoo verder de eerste helft. Zocgira de strijd lnsrvat is ontwikkelt zich een vrujg, enthc isiast spel. Nauwe Üjks heeft v. d. Meulen op fraaie wijze gestopt of z'n collega aan de andere zijde doet hotaelfde, Het spel gaat vlug op en neer en daar cok de aanmoedi gingen van wederzildsehe aanhangers het hunne er toe bijdroegen wordt het geheel een bijzonder aangename strijd. Van den Eerg op den linkervleugel vooral krijgt nu druk werk en teeds verricht hij dit keurig. Er heerscht ge weldige spanning en van een eventuee- ien uitslag valt niets te zeggen. Dan krijgt 't Oool een hoekschop te nemen. Reeds denken wij den bal na een scrimmage voor doel hierin te zien belanden, als v. d. Meulen op -werkelijk schitterende wijze weet te rerfden. Het verdiende applaus is nog niets van de lucht of v. Beekatn zet even goed door en werkelijk mot, succes. De bal ligt achter v. Rhijn in doel. (01). De spanning stijgt nu ten top. Er is nog ongeveer een kwartier te spelen, 't Gooi vecht met den rooed der wan hoop, doch H. F. C. doet niet voer hen onder. Miezerus helpt als vierde half back de verdediging. Herhaaldelijk be leeft het H. F. C -doel benauwde oogen- blikken doch steeds wordt weggewerkt. Bij een goeden uitval van den rechter vleugel zet tenslotte de Ruyter goed voor en weer is v. Bot'iu:er vlug bij om den stand op 0—2 te- brengen. Nog vijf minuten» zijn te spelen, 't Gooi komt geweldig opzetten. De H. F. C.- verdediging houdt taai stand, doch kan niet voorkomen dat- circa een minuut voor tijd de re. .:st>im»en fraai inkopt wanneer de linksbuiten voor de zooveel - ste maal ~o;d heeft voorgezet. Nog wordt afgetrapt, doch in dein :»d komt geen verandering meer. (12). Zooals gezegd is. het was een fraaie, zeer spannende strijd, waarbij de H.F.C. wederom twee punten, die nu langza merhand goud waard worden, in de wacht heeft gesleept. Blauw WitStormvogels (2—2) De elftallen waren: Stormvogels: Thijssen, Haak. Koster, Veuger. Snoeks. v. d. Velde, de Jonge. Oldenburg, v Pel Houtkamp. Boekelaar Blauw Wit: Homburg, Ferwerda. Smit. Dorenbos. Gcrr'-tse. Damman, de Boer, de Boer. Delsen, Lletzen, Schtndeler. Snel samenspelend onderneemt Blauw Wit direct een prachtigen aanval. Ger ritse zet keurig voor en voor we weten wat er gebeurt, ligt de bal -"achter Thijssen. De heer Casteleyn had echter buitenspel geconstateerd. Dan neemt Boekelaar het leder mee. Zijn voorzet neemt Houtkamp met de borst mee, maar Schindeler redt door uitloopen een vrij zeker doelpunt. Stormvogels heeft nu den smaak beet. Na fraai werk van de Jonge lost Ol denburg een hard schot, dat Schindeler tot corner verwerkt. Sr.el^aat het spel op en neer. Nauwe lijks heeft Gerritse keihard over de lat geschoten of Houtkamp schiet eveneens keihard tegen den rug vanv. Pel. Ir. den Blauw Wit-aanval is Gerritse een keurig speler, zcod&t het gevaar in hoofdzaak van dien kant dreigt Maar ook de bewegelijke Smit moet geducht bewaakt worden. De Stormvogels spelen beter dan we den laatsten tijd van hen gewerd zijn. Vooral de nieuwe linkerwing voldoet tot dusver uitnemend. Na een corner schijnt Blauw Wit te zullen scoren. Ferwerda lost dan een ontzettend hard schot, doch Thijssen redt mooi. Een gevaarlijk moment ontstaat, als scheidsrechter Casteleyn. Smit, in zuive re, buitenspel-positie den bal laat mede- nemen. Hij lost een hard schot, dat via de lat weer in 't veld komt, waarop een hevige scrimmage volgt waaruit de Storm vogels-verdediging zegevierend te voorschijn kemt. Blauw Wit komt nu even In de meer derheid. De Stormvogels-verdediging weert zich echter best. Alleen Veuger doet. somtijds gevaarlijke dingen. Gelukkig brengt de Stormvogels-voor- hoede steeds opluchting. Speciaal Boeke laar is zeer actief. De rust gaat dan ook in met 00. Direct na de hervatting krijgt Olden burg uit een keurigen pass van de Jonge een kans. HU schiet echter naast. Stormvogels blijft in den aan val en als Schindeler een schot van Boekelaar iaat vallen, scoort Van Pel (0—1). Drie minuten later passeert Gerritse keurig de verdediging om dan gelijk te maken (11). Een geweldige strijd om de leiding entspint zich nu. Het spel staat echter op lager peil dan voor de rust. Het eerst verkeert Stormvogels' doel in gevaar, als Gerritse snel doorbreekt. Zijn schot komt echter tegen den paal. Dan redtscheidsrechter Caste leyn een zeker doelpunt, als hij den vrüstaanden Boekelaar tegenhoudt. Di rect hierop redt Lietzen een zeker doelpunt, als Schindeler zijn doel ver laten heeft. Dan iaat de Jonge goed werk zien. H« geeft juist bijtijds aan Van Pel. die Houtkamp in de gelegen heid stelt om te scoren (12). Blauw Wit geeft het nog niet op Eei» comer kopt Ferwerda rakelings r.aast den paal. Stormvogels trekt Houtkamp in de verdediging terug wat den aanval ver zwakt Blauw Wit komt dan ook in de meer derheid. Damman weet dan ook gelijk te maken (2—2). Geweldig is de spanning nu. Een voor zet van Homburg kogelt Dorenbosch keihard in, doch Thijssen vangt klem- vast. Even later redt Haak een zeker doelpunt. Blauw Wit is nu sterker doch de Stormvogels defensie, geholpen door de binnenspelers, houdt stand. Het einde komt dan ook met een gelijk spel. zoodat de scheidsrechter genoodzaakt !s. eenige waarschuwingen uit te deelen. V. S. V. heeft thans het spel in handen. De thuisclub blijft tot aan het einde overwegend sterker. J. Heijerman scoort nummer twee. P. van Heyst nummer drie uit een voorzet var. der. snellen Koning: Horeman doet even later nummer vier in het net der gasten verdwijnen. Het blijft een ruwe vertooning. zoodat de scheidsrechter an dermaal een waarschuwing moet uitdee- len. Een penally op het Heldersche doel iaat Koning onbenut. Het einde komt met een welverdiende 4—loverwinntae voor de thuisclub. RESERVE le KLASSE. H. F. C. 2Ajax 2 (5—6) Hoewel partijen betrekkelijk goed te gen elkaar opwogen bleek de H. F. C.- voorhoede aanvankelijk veel productie ver, dan Ajax. De Haarlemmers althans hadden op een gegeven oogenblik een 40 voorsprong. Een doelpunt hiervan hadden de Ajaxidei» zelf gefabriceerd. Zooals wij bij de blauw-wit-reserves dik wijls zien heeft dan een plotselinge ver slapping plaats. Ajax 2 is er 't elftal niet naar om hier niet van te profiteeren. 2 fraaie doelpunten brachten voor rust den stand nog op 4—2. In de tweede helft zijn eerst de AJaxi- den 't meest aan het woord. Schouten kan niet voorkomen dat 't gelijk wordt. (4-4). H. F C. 2 werkt hard om het ver loren terrein te herwinnen. Kruyt heeft dan sucoes. (5—4). Nog geeft Ajax 2 zich niet gewonnen en goed opgezette aanvallen brengen tot tweemaal toe voor de Amsterdammers het gewenschte resultaat. (5—6). Met dit resultaat komt alzoo een voor H. F. C. 2 teleurstellend einde. D. E. C. 2—E. D. O. 2 (1—2) De E. D. O.-reserves hebben zich kra nig geweerd, door met bovengenoemde cijfers te winnen. Een stand die met de rust reeds verkvegen was. 't Terrein was uiterst zwaar te bespelen. De roodzwarten wisten de leiding te nemen, doordat een D. E C.-back een voorzet van Stef- fens Jr. keihard in eigen doel schoot (01». De tweede goal kwam na een gezamenlijk opbrengen van de E. D. O- voorhoede: Swart schoot den bal tegen de lat; den terugspringenden bal schoot hij evenwel in het net (02). De D. E. C.'ers komen nu sterk in de meerderheid; het trio Zoet. Swart en Nijgh weet geruimen tijd stand te hou den. Dan moet Nijgh echter zwichten (1—2). In de tweede helft weten de achter hoeden steeds scoren te voorkomen, waardoor E. D. O. welverdiend wint. Hilversum 2R. C. H. 2 (i-i) R. C. H. 2 heeft in Hilversum tegen de reserves van de club van dien naam een zeer onprettigen wedstrijd gespeeld en moest zich tenslotte met een gelijk spel tevreden stellen. Vrijwel gedurende den geheelen strijd Speelde de Hilversum-achterhoede te forsch. Het behoefde dan ook geen ver wondering te wekken, dat reeds vóór de rust bij een der R.C.H.-aanvallen een penalty veroorzaakt werd. die door NachtegeH.er ingeschoten in eerste in stantie nog wel door den doelman der gastheeren werd gehouden, doch ten slotte toch een doelpunt opleverde, door dat Nachtegeller den slecht wegge- werkten bal daarna inschoot. Hierbij bleef het tot de rust. Na de rust werd het er niet beter op; dank zij het goede spel van Van Es en vooral van keeper Kos die boven dien op meesterlijke wijze een vrijen trap onschadelijk wist te maken, slaagde de thuisclub erin. om slechts éénmaal het doel der Haarlemmers te doorbooren en daar ook de R. C. H. reserves het niet meer tot een doelpunt konden brengen, brak het einde aan met 11 gelijk spel. RESERVE TWEEDE KLASSE A Haarlem 2A. F. C. 3 (51) Haarlem 2 heeft Zondagmiddag met het eenigszins forsch-spelende A. F. C. 3 niet veel moeite gehad om haar 9e over winning te behalen. Haarlem stelde zich als volgt op: De Uitslagen. AFDEELING I Eerste klasse E. D. O—H. B. S. 4—3 D. F. C.Hilversum 30 Ajax—V. U. C. 4—0 R. C. H.U. V. V. ft— 2 Tweede klasse A: H. R. C.Alcm. Vlctrix 13 HollandiaD. E. C. 'afgekeurd). K. F. C.—W. F. C. 0—4 Z. V. V.West-PrLsla (afgekeurd). V. S. V.—Helder 4—1 2e klasse B Velox—V. V. A. 3—1 ZandvoortZeeburgia 2—4 B. F*- C.—Haarlem 3—1 Bloemendaal—H. V. C. 3—0 Donar—A. P. C. 2—5 3e klasse B: T. O. G.—D. S. V. 4—1 Schoten—Wilh. Vooruit 1—0 Re6erve le klasse A. F. c. 2Spartaan 2 32 Hilversum 2—R.C. H. 2 1—1 H. F. C. 2—Ajax 2 5—0 D. E. C. 2E. D. O. 2 1—2 Z. F. C. 2—BI. Wit 2 1 -1 Reserve 2c klasse A, Haarlem 2—A. F. C. 3 6—1 Stormvogels 2—Hollandia 2 0—2 V. V. A. 2—Air Vlctrix 2 5-4 AFDEELING II le klasse. Blauw-WitStormvogels 2—2 A. D. O Z. F. C. 5—1 't Gooi—H. F. C. 1—2 H. V. V.—Spartaan 0—0 Sparta—Fe ijenoord 3—0 Tweede klasse A: HerculesSt. Hooger 5—3 Hermes-D. V. S.—A. S. C. 5—0 B. M. T—D. H. C. (afgekeurd). Quick—Fortuna 7—5 V.I.O.S.Voorwaarts 51 AFDEELING III le klasse. Vitesse—Ensch. Boys 0—2 Heracles—Robur et Velocltas 3—3 A. G. O. V. V.D. O. T. O. 2—0 Z. A C.—Enschedé 3—2 GoaheadWagenlngen 22 AFDEELING IV le klasse. Willem II—Wilhelmina 1—2 B. V. V.—Roermond 5—1 P. S. V.—M. V. V. 2—2 N. A. C.Eindhoven 01 AFDEELING V. le klasse. Velocltas—Be Quick 6—0 Leeuwarden—Frisla 1—2 Veendan»—G. V. V. (afgekeurd). AFDEELING I Eerste klasse. i M c '1 i Ajax °13 Tl 1 '23 36—iï D. F. C. 14 9 3 2 21 50—25 R. C. H. 14 7 3 4 17 38—31 E. D. O. 12 6 3 3 15 30—19 Excelsior 11 5 1 5 11 23—24 Hilversum 12 5 1 6 11 29—28 II. B. S. 14 5 0 9 10 50—46 U. V. V. 14 4 2 8 10 25—52 V. U. C. 12 3 1 8 7 29—44 V. O. C 12 1 1 10 3 18—52 TWEEDE KLASSE A: V. S. V. 15 11 2 2 24 43—16 D. E. C. 13 10 0 3 20 41—19 West-Frisia 11 7 0 4 14 18—15 W. F. C. 12 6 1 5 13 19—23 K. F. C. 11 4 3 4 11 22—19 H. R. C. 13 4 1 8 9 21-31 A!cm. Vlctrix 11 3 2 6 8 26—39 Z. V v. 12 3 2 7 8 19—37 Heldor 13 3 2 8 8 29—31 Hollandia 11 2 1 8 5 20—31 TWEEDE KLASSE B. Velox 15 10 4 1 24 43—24 Zeeburgia 15 10 2 3 22 54—27 A. F. C. 16 10 2 4 22 53—29 Haarlem 15 9 2 4 20 47—27 Zandvoort 14 7 1 6 15 36—31 Bloemendaal 15 6 3 6 15 37—35 B. F. C. 14 4 3 7 11 26—34 H. V. C. 16 4 2 10 10 25—4.' V. V. A. 13 4 1 8 9 29—44 D. O. N. A. R. 15 0 0 15 0 17—71 AFDEELING II Eerste klasse. Feijenoord 14 9 3 2 21 43—19 Blauw Wit 12 6 3 3 15 21—18 Sparta 13 6 3 4 15 29—21 Z F C. 13 6 1 6 13 35—26 't Gooi 15 5 3 7 13 30—26 Spartaan 14 4 5 5 13 20-23 AD.O. 11 4 4 3 12 31—29 H.V.V. 14 4 3 7 25—41 Stormvogels 14 4 3 7 11 23—39 HF.C. 14 3 4 7 10 10—37 Bloemendaal—H. V. C. (3—0) Deze wedstrijd vermocht het niet zoo talrijke publiek maar weinig in extase te brengen. H. V. C. speelde met een drietal invallers doch de volledige Bloc- mendaalploeg bekoorde ons minder dan verleden weck tegen A. F. C. Aanvankelijk gaven de bezoekers goed partij. Met hun mindere techniek waren zy de Bloemendalers in enthousiasme verre de baas, De witte doelverdediger kreeg meer werk dan zijn collega aan den overkant, doch bijzonder gevaarlijk was dit werk toch niet. Nadat de Bloemendaalsche voorhoede divers; malen vnichtelooze pogingen had aangewend om den langen H.V.C.- dcelverdediger te verschalken, loste Sunter t:a een half uur spelens van grooten afstand een laag schot, waaruit het led?r ;n den hoek van het Arners- foor'.sch? doel verdween (10). Wel trachtte H.V.C. door stoer werken ge lijk te maken, doch dit lukte echter n.et. In de tweede helft liepen de gaster, hard van stapel, doch de Bloemen daalsche verdediging blijkt hun toch te sterk. Wanneer deze het spel had ver plaatst wist de Jonge een tweetal kan ten op uitstekende wijze te benutten. w3ard;or de stand 3—0 werd. H.V.C. gaf hierna geenszins gewonnen doch de witten behield *n toch het beste deel van het spel. Talrijke aanvallen werden op het H.V.C.-docl ondernomen, waar backs en keeper uitstekend werk verrichtten. Eenige malen maakten dt bezoekers E. D. O. H. B. S. (4—3) Wie Zondag getuige is geweest van bovengenoemd cn wedstrijd had zeker niet verwacht dat de thuisclub nog dc overwinning zou behalen. Want binnen twee mintucn had H. B. S. reeds twee maal gescoord. Toch was het. altham voor ons duidelijk te zien, dat H. B. S. dit tempo niet kon volhouden. Wat dan ook door den eindstand werkelijk geble ken is- De oud-Be Quicker v. Lingo speelde voor de rust vóó. en was r.:et zijn doorzetten en harde schoten steeds een gevaar voor de E. D. O.-verdediging, Doch toen Kuil- c.s. het bemerkten, was het met de stormlinie van H. B. S. gedaan. Toen kwam ook de voorhoede van E. D. O. er beter in en door eenige doeltreffende schoten van Steffens was de stand spoedig gelijk. E. D. O. is compleet, H. B. S. mist Vermetten. De scheidsrechter die o.i. wel wat te stevig spel toeliet "/as de heer Boas, die dc volgende elftallen laat aantreden: E. D. O.: Meenhorst, Kuil, Boerée. Perucel Sr., Dinkla, C. v. d. Laan. Dona, Tanls. Steffcns, Perucel Jr.. v. d. Hurk. H. B. S-: Lash, N. N., v. Linge, v. Kestcren. Do- Vries. Sc hoorei, Smeets, v. d. Bergen, Dcnis, Pierhagen» Rambonnet. H. B. S. trapt af en gaat direct tot den aanval over. waaruit Kuil een cor ner veroorzaakt. Lash neemt deze keurig en met een prachtigen kopbal van N. N. is de stand 0—1. Dat geeft den 17. B. S.'ers moed, er volgt althans direct weer een aanval. Lash loopt met een vaart tegen Kuil op waardoor de lichte H. B. S.'er komt t? vallen. Boas geeft hierna een vrijen trap aan H. B. S., v. Linge plaatst zich achter den bal en met een geweldigen kegel is Meenhvrst t tweeden male ge- prsseerd. (0—2). Nu trekt ook de E. D. O.-voorhoede ten aanval, de linker vleugel passeert sr.el langs de lün, maar het schot van Perucel stopt Rambonnet keurig. E.D.O blijft thans eenigen tUd aan het woord Als eanige mislukte pogingen om te sco ren voorbij zijn gegaan, vervallen eenige voorhocdespelers in hun oude kwaal van pingelen, waardoor het de H. B. S.-ach terhoede wat gemakkelijker wordt ge maakt. Bij een voorzet van Dona komen Steffens en v. d. Hurk even te laat, waardoor een zeker doelpunt verloren gaat. Bij een volgenden aanval schiet Dona, inplaats kalm voor te zetten. Toch voelt een ieder dat er een doelpunt moet komen. Dat gebeurt dan ook als Steffens, uit een hoekschop genomen dóór v. d. Hurk, Rambonn., geen kans geeft. (1—2). H. B. S. doet hierna -enige krachtige aanvallen. Van Linge breekt plotseling door de verdediging heen. Boerée kan hem op het laatste moment afhouden, waardoor Meenhorst den bal wegwerkt. Dan krijgt Tanis den bal toegespeeld, wringt zich door de verdediging heen. speelt den bal naar den vrij staanden Steffens en de stand is gelijk. (22), Lang pleizier heeft E. D. O. daar niet van. want bü een snelle doorbraak van Lash. besloten met een keurig schot, heeft H. B. S. weer de leiding. (2—3). Met dezen stand werdt van doel ver wisseld. Na de thee komt de thuisclub fanatiek opzetten. H. B. S. heeft dan geruimen tijd niet veel in te brengen. H ls voorloopig maar een belegering van het H. B. S.-dcel. dat d. Ram bonnet uitstekend verdedigd wordt. Bij een uitval van H. B. S. schiet v. Linge rakelings naast. Tanis is niet gelukkig als een mooie kopbal van hem tegen den paal belandt. Even daarr.a een hard schot van denzelfden speler eveneens tegen den paal. De roodzwarten blüven echter moedig volhouden en Steffens smaakt het genoegen den hai. - te ver richten. (33). Als Tanis d3n nogmaals de kwaliteit van het houtwerk hee" getoetst, weet Perucel met een mooien kopbi. zijn club de leiding te gevet». (4—3). het de vrij ver opgedrongen achterhoede der thuisclub nog lastig en zelfs kreeg Beyk tegen het einde nog een gevaar lijk schot van den linksbinnen t-e ver werken, doch hier bleef het ook bij. Einde kwam met een welverdiende overwinning voor de thuisclub. De leiding van den heer Kühne liet niets te wenschen over cn de H.V.C.'ers bleken prettige tegenstanders die een nederlaag als gcede sportlui weten te dragen. ZandvoortZeeburgia (24) Zandvoort verschijnt met: V. v. d. Mi)e, J. Water. W. v. d. Mijc. J. de Groot. A. Beekhuis. E. Keur. II. Schut. Z. Rinkel. A. Molenaar. W. Kraayen- oord en G. Paap. Scheidsrechter Is raels laat Zeeburgia aftrappen. De voor hoede brengt al spoedig een bezoek aan het Zandvoortdoel. Een tweede Zee- burgla-aanval volgt, waaruit een corner ontstaat, welke niets oplevert. Ook Zandvoort brengt een bezoek en for ceert een corner, dien G. Paap over- :opt. Een periode van overwicht voor Zandvoort volgt. Zoltan krijgt een kans. doch hU schiet over. Zoltan brengt snel op en plaatst den bal voor de voeten van den toe stormenden Kroayenoord. die met een zeer hard schot doelpunt (1—0). Er wordt snel gespeeld en om beur ten zUn de doelen in gevaar. De links buiten van Zeeburgia maakt van een weifelen in de verdediging gebruik cn met een goed gericht schot ls het 1—1. Nogmaals een overwicht op het Zec- burgia-doel; do bal ketst tegen de lat. Op de doellijn wordt een overtreding bestraft met een penalty, uit welke G. Paap scoort. (2—1). De tweede helft begint met een sterk overwicht van Zeeburgia, maar de Zandvoort-keeper redt in alle standen. De uitvallen van Zandvoort stranden op buitenspel. Zandvoort zakt een weinig af en kan het vlugge tempo niet volhouden. De kans om den voorsprong te vergrooten. wordt niet benut. Zeeburgia blijft in de meerde' 1: een doelpunt kan niet uitblijven. Het steunen van de Zand- voortsche halfllnle ls onvoldoende, daarentegen steunen die van Zeeburgia seer goed. Met een flink schot wordt v. d. Mijc verrast en het is 2—2 Een strafschop wegens hands word' mooi door Water uit het doel gekopt. Beekhuls raakt geblesseerd en verlaat het veld. De druk op het Zandvoort doel wordt grooter. Het gelukt Zeebur gia door haar linksbuiten de leiding te nemen en in de laatste minuten maakt de linksbuiten er 4—2 ran. waarmede het einde komt. B. F. C.Haarlem (31) Evenais voor Velox en A. F. C. is ook de uitwedstrijd voor Haarlem tegen B. F. C. een tegenslag geweest. B F. C heeft aan de talrijke Haar lemsupporters vrijwel alle kampioene- illusies ontnomen. Onmiddellijk nadat 3. F. C. heeft af getrapt neemt Haarlem het spel in handen en gaat dadelijk op hei B. F C. doel af. waar Huysmans naast schiet. Ook een uitval van'B F.C. loopt op niets uit. Haarlem komt dan in ce meerderheid. Hot deel van B. F C. is steeds in gevaar. Bij een der vele aan vallen van Haarlem schiet De Geus hard in. de bal vliegt van paal tot paal en springt dan weer in het veld. Het loopt in deze periode Haarlem niet mee. Een aanval van B.F.C. levert een doel punt op (1—0). De roodbroeken trachten dadelijk het verloren terrein te herwinnen, doch op onbegrijpelijke wljzo ontkomt het B. F. C.-doel steeds aan een doorboring Smits krijgt tot tweemaal toe een goe de kans van Bleshaar, doch hij faalt evenals don vorigen Zondag weer ho peloos. Haarlem blijft sterker, doch een doelpunt komt weer aan den anderen kant na treuzelen van Goedhart, die in dezen wedstrijd het spel veel te veel op hield (2—0). De roodbroeken geven zich geenszins gewonnen en Biesliaar vergeet steeds de vleugcis aan het werk te zetten: vooral Huysmans blijft daardoor te veel werkeloos. Met Haarlem sterk in de meerderheid breekt rust aan met 2—0 voor B.F.C. De roodbroeken zetten na een korte rust er onmiddellijk alles op om het ver loren terrein te herwinnen. B F C. wordt geheel teruggedrongen. De zwartwitte»» verdedigen echter hardnekkig: het is onbegrijpelijk, dat het B.F.C.-doel niet doorboord wordt. Succes blijft tenslotte toch niet uit; het ls Ds Geus, die tegenscoort (21 >- Nu stijgt de spanning: enkele B. F. C.'ers trachten het spel te forceeren doch scheidsrechter Orootmeyer is op ?Un post en deelt eenige vrije schoppen uit. Bleshaar schiet dan tegen den p»a':. De uitvallen van B F. C zijn sporadisch doch niet van gevaar ontbloot. Een kwartier vóór het e.nde wisselt Van Daa'c:: met Gocdhar' Helaas maakt B.F.C. er onmiddellijk hierna, als De Vries ever. te laat uitloopt. 7—1 va;-.. Dan ls het niet de meerderheid van B.F.C. gedaan: de laatste tien minuten wordt de strijd voor het BF.C-doel ge streden. Er wordt echter niet meer ge scoord. Als scheidsrechter Grootmeyer het einde aankondigt, heeft Haarlem verloren. V. S. V.—Helder (4—1) Als scheidsrechter F. H. Bosch den wedstrijd laat beginnen, zitten of staan er ongeveer 1500 man langs de lijnen. J. Heijerman is weer present. De ex- Stormvogel Jelle Blinkhoff staat op de spilplaats der gasten. Beide partijen vertoonen direct een enthousiast spel. met Helder iets in de meerderheid. J. Heijerman speelt uiterst voorzichtig en is nog onvast. Het spel is ruw en het duurt niet lang of Hillekamp moet het veld verlaten. Als V. S. V. ongeveer 10 minuten met tien man heeft gespeeld, komt P. van Heyst de gelederen ver sterken. Beide doelwachters worden om beurten aan het werk gezet, zij laten echter niets door. Voor de tweede maal laat Bosch stoppen als Ran van Helder geblesseerd raakt. Als v-en corner op het Heldersche deel niet voldoende wegge werkt wordt, belandt de bal bij Bruid- schaar, die vlak voor het doel der gas ten staat en 2onder aarzelen den stand op 1—0 brengt. Direct daarop voorkomt Wit. die een goede doelwachter blijkt te zijn. al vallende een twee:', doorbraak. Rust komt met 10. De tweede helft begint met werk voor de beide doelwachters. Een corner op 't Heldersche doel schiet Koning achter. Dan komt een aanval van de gaster- Van der Wint wordt door de geheele voor'ncede der tegenpartij belegerd en kan daardoor niet voldoende wegwerker. D:ze aanval levert Helder het eerste en eenige doelpunt op. Het spel blijft forsch, Hoeben. Cats. Van Balen Blanken, Henneman, Buissink, M. Muringer, J. Kammeijer. Borghouts. Klerk, Dan- kelman, B. Kammeijer. Haarlem wint den toss en A. F. C. trapt af. De eerste aanvallen zijn voor A. F. C. Deze stranden, echter alle op het solide Haarlem-backstel. Langzamerhand komt Haarlem in de meerderheid. Tot scoren komt het ech ter voorloopig nog niet. Uit een corner van links springt de bal plotseling in het net. De goal wordt echter niet toe gekend. Haarlem komt steeds terug. Uit één van de vele aanvallen maakt Klerk den eersten goal. (1—0). A. F. C. geeft den moed niet op. Zü lost verscheidene schoten, maar Hoeben is op zijn plaats, ""te Haarlem-voorhoede zit cndertusschen ook niet stil. Uit een voorzet van Kammeijer Sr. :hiet Dan- kelman ineens in. (20). Kort daarop benut Borghouts een goede kans. <30). A. F. C. valt verscheidene malen goed aan. maar zij kan het niet tot scoren brengen. Een gced schot van Klerk be landt op de lat De terugspringende bal komt bij Borghouts. die inschiet. (4—0». Met dezen stand breekt de rust aan. Na de hervatting valt Haarlem en thousiast aan. Ook A. F. C. laat zich niet onbetuigd. De bal komt af .-» toe gevaar lijk dicht bij het Haarlem-doel. Uit een van de aanvallen van A. F. C. maakt de middenvoor het eenlgste tegenpunt. (4—1). Haarlem komt weer wat in de meer derheid. Uit een voorzet van J. Kam meijer kopt Buissink rakelings over de lat. Uit een center van Klerk maakt B. Kammeijer het vijfde doelpunt. (51). Spoedig hierna breekt het einde aan. Scheidsrechter Hartman leidde goed.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 10