□zr -{Tl WW EETf AARDIG KNUTSELWERKJE. EEN MOLEN. Vandaag zullen wU jullie eens een wai moeilijker werkje opgeven. Het gaat om een molen, die jullie zelf ma ken moeten en die dan als een echte watermolen klepperen kan. Daarvoor hebben jullie hout noodig. Nu radon wij Jullie aan. om daarvoor 8igarenkistjeShout te gebruiken, omdat dat licht en gemakkelijk te behandelen ls. Vader zal wel eenigc leege sigaren kistjes voor je hebben; anders zijn ze •voor enkele centen verkrijgbaar bij een sigarenhandelaar. Pas echter op, dat het hout niet al te dun is. Jullie moeten beginnen, met eerst de aangegeven maten precies op het hout te teekenen. We beginnen met het huis. Hef is 20 c.M. lang, 10 c.M. breed en 10 c.M. hoog. Nu moeten jullie twee plankjes uitzagen, welke ieder 20 c.M. lang en 10 c.M. breed zijn. De beide ge velzijden bestaan, om zoo te zeggen, uit een kwadraat waarop een gelijkbeenige driehoek gezet is, waarvan de basis 10 c.M.. en de beide opstaande zijden eik 12 c.M. lang zijn. Deze stukken moet Je ook tweemaal uitzagen. De belde vlak ken van het dak zijn elk 20 c.M. lang en 12 c.M. breed. Het beste ls om het huisje met goede houtltym aan elkaar te lijmen en het dan op het blokje hout of op een hoog sigarenkistje te bevestigen. Het huisje moet n.l. op een onderstel staan daar het molenrad, zooals van zelf spreekt verder reikt dan de onderste rand van het huls: ook moet het dicht bU den rand van het blokje bevestigd worden, anders kan het rad niet draaien. Je moet echter als de werkzaamheden zoo ver gevorderd zijn het huisje nog niet ln elkaar zetten omdat de as van het molenrad, dat dwars door het huisje loopt en het klepperende geluid moet voortbrengen, nog aangebracht moet Worden. Op de afbeelding zie je op de eerste plaats het rad met de as. Het rad wordt op de volgende wijze gemaakt: Je teekent op hout met een passer twee cirkels, die een doorsnede van 12 c.M. hebben. Deze cirkels worden zorg vuldig uitgezaagd en ln het midden er van een gaatje geboord dat een door snede heeft yan een halve c.M. Daarna snijd of zaag je 8 kleine houten plaatjes uit, die anderhalve c.M. breed en 4 c.M. lang zijn, die de schoepen vormen, waarop het water of zand valt, waar door het rad ln beweging wordt gebracht Als Je nu een ronde stok van een halve c.M. dikte en 22 c.M. lengte bijwijze van as door de beide schijven gestoken hebt, lijm Je het rad daaraan vast: eerst moet Je echter de schoepen op dezelf de mahier. alsof het spaken waren, tus- schen de beide schijven lijmen. Voor je nu de as van rechts door de beide gevelkanten op 4 c.M. hoogte van den rand steekt, moet je nog in de as drie kleine, een halve c.M. lange, Inkeeoin- gen aanbrengen. Deze inkeepingen moeten op onderlinge gelijke afstanden van elkander verwijderd zijn, maar zoo, dat ze niet in een rechte lijn, doch aan drie verschillende kanten van de as ge maakt worden. Je zult dadelijk zien. waarom dit ls. Als nu de as door de beide wanden gestoken is, dan moet je in die drie inkeepingen stukjes hout lij men van een halve c_M. breedte en 2 c.M. lengte. Aan den voor- of aohterlengtek3nt heb je van te voren aan de binnenzijde een inrichting aangebraoht, die er ult- Biet als volgt: Op een op den bodem vastgelijmd plankje, dat 2 c.M. breed en 17 c.M. lang ls, richt Je stellage op, die er uit ziet als een boekenkastje met twee plan ken. De afbeelding laat je zien, hoe hot moet zijn. Deze plankjes a en b hebben op denzelfden afstand als de plaatjes aan de as drie gaatjes, welke 5 c.M, van elkander verwijderd zijn. Door deze gaatjes moeten staafjes gestoken worden die precies tegenover de plaatjes aan ae as gesteld moeten worden. In die drie staafjes is op een hoogte van 4 c.M. van den bodem op dezelfde wijze als bij de as een plaatje aangebracht met dit verschil slechts, dat deze plaatjes b\j de staafjes loodrecht er op staan en den vorm hebben van een voetrust bij stel ten. Deze geheele stellage moet nu juist zoover van de as vastgelijmd worden, dat de plaatjes van de as halverwege onder die der drie los staande staafjes komen en deze grijpen. Als het rad nu bewogen wordt, worden door de plaatjes aan de as deze drie staafjes omhoog geheven en vallen daarna vanzelf we der terug. Daardoor ontstaat het regel matige klepperen van den molen. Door de as, die aan de linkerzijde een eindje naar buiten steekt, kun Je het best een stevige naald steken opdat zU door de draaiende beweging er niet uitvalt. Is overigens alles gereed dan zet Je het dak op het huis. Ik zou je echter aan raden, dit niet vast te lijmen, opdat je van tijd tot tijd binnen ln den molen kunt komen. Wil Je nu den molen met water (dat je door middel van een gummislang uit het fonteintje laat komen) drijven, dan verdient het aanbeveling, dat Je bet geheel met lak of vernis bestrijkt, an ders wordt het hout nat, gaat krimpen en tenslotte rotten. Nog beter ls 't ech ter, wanneer Je in den zijgevel boven het rad een lus maakt van draad of touw cn daarin een zakje hangt, waarin Je een gaatje gemaakt hebt waardoor het zand. waarmede je den zak hebt ge vuld, regelmatig naar beneden od het rg.d valt en dit zoodoende aan het draaien brengt. Dit werkje vereischt behalve tamelijk veel handigheid, op de eerste plaats ge duld en nauwkeurig werken. Wanneer je deze drie dingen ln het oog houdt, ben ik ervan overtuigd, dat je met je klepperende molen nog menigen drui- ligen middag en guren winteraVond veel genoegen kunt hebben. HUISVLIJT PAPIERSNIJDER. Reeds eerder be handelde ik een papiermes: dit is echter een geheel ander model (Zie de figuur). We calceercn de tee- kening op triplex van pl.m. 4 m.M. dat we van te vo ren flink schuren. Na 't uitzagen be handelen we de openingen met 'n vijltje en schuur papier, waarna op de achterzijde 't spiegelbeeld van de teekening (al leen de binnenlij nen) wordt over gebracht. Wij krij gen 't spiegelbeeld door de teekening op calceerpapier te leggen, dat met den vetten kant naar boven is ge keerd en daarna over te drukken. We krijgen de tee kening op de ach terzijde. 't Smalle onderste gedeelte (lemmet) wordt nu aan alle zijden met een flinke houtvijl schuin bijgevijld, zoodat we een tamelijk scherpen rand krijgen, 't Lemmet en de buitenran den worden nu ge schuurd. Het on derste stukje van de teekening is met het vijlen verdwenen, doch dit is er gemakke lijk later weer bij te teekenen. We kunnen 't voor werp kleuren, zoo als 't model in de Tijdingzaal aan geeft. 't Lemmet heb ik blank ge laten. Met lak of vernis wordt 't af gewerkt. Boven 't artikel van de vorige week stond bij vergissing bloembakje. Jul lie hebt zeker wel begrepen, dat dit brievenbakje moest zijn. Bloemhofstraat 29rd. S. ZOEKPLAATJE. Zie deez' kater ln het raam Eens onverschrokken kijken. .Ridder zonder vrees of blaam, Zal Uw moed ooit blijken?" Als een stoute muis eens kwam Om je rust te storen, 'k Wed dat je hem te pakken nam Bij zijn beide ooren! Kijk, je starre blik zegt: ,Ja, Poes laat zich niet foppen; Als ik op muizen jagen ga, Ben 'k haast niet te kloppen!" Ach, jou trotsche poesekat, Kijk nu toch eens goed! Ga niet op je kunde prat En je jagersmoed! Heel dicht bij je in de buurt Wordt Je door een muis gefopt Als je maar voldoende tuurt, Want hij zit verstopt! DE OUDSTE door W. B.Z. 32) „Heb Je 't gemeend, dat je bij me vrouw wilt blijven met Kerstmis? Ja, toch hè? 't Was geen komedie?" ,,'t Was. wel. komedie," zei ik on vasten toon. „Maar je meende het toch ook, hè?" vervolgde ze smeekend. Daar stond ik met mijn mond vol tanden. Opgewonden ging Ilse verder: „Voor ik naar bed ging, schreef ik naar mijn huis." „Dat je kwam?" vroeg ik angstig. „Ja. maar ik verzond hem nog niet. Ik was zoo bang, dat 't toch nog ko medie was. Ik. je moet niet boos worden, Suze. maar. ik. had nooit kunnen denken, dat. je hart. zoo goed was." Ik tuurde naar buiten, omdat ik Ilse niet durfde aanzien. Hoe redde lk me uit deze pijnlijke kwestie? ,,'k Zal den brief halen, dan mag je hem lezen." begon Ilse weer. Ze liep vlug de kamer uit. Wat moest ik toch doen? Zou ik maar ronduit zeggen, dat ze het als een vroolijke klucht moest opvatten? Daar was ze al weer terug met den brief. En ik las: Geliefde ouders, broe ders en zusters. 't Is wel dicht bij twaalf uur, maar ik kan niet gaan slapen, voor ik U een heel blijde tijding heb meegedeeld. Vandaag was mevrouw jarig en nu hebben de juffrouw uit de Apotheek en dat meisje, dat bij ons thuis is. voordrachten gedaan over een nieuwe dienstbode. Toen hadden ze het over mij en dat ik nu niet met de Kerst mis naar huis ging en nu moest me vrouw maar uitkiezen, wie ze hebben wou. Nu mevrouw heeft liever Suz?. Voor de huishouding is ze niet veel. maar ze is lief voor de kinderen. En ze kent den gang van zaken. Ik had nooit gedacht, dat die Suze zoo goed over mij zou denken, 't Spijt me nu erg dat ik vroeger wel eens geschre ven heb. dat ze een eigenwijs nest was. die voor haar eigen pleziertjes leefde. Verder las lk niet. 't Deed wel wonderlijk aan een dergelijke karakterbeschrijving over Je zelf te lezen. „Je moet 't me vergeven, Suus, dat Ik vroeger zoo slecht over Je dacht. Ik heb er spijt van, erge spijt." „*t Hindert niets", prevelde ik, om toch maar wat te zeggen. Toen zwegen we beiden. Ik tuurde maar weer naar buiten, waar ik toch heusch niets zag van het stadsge woel. Ik had het gevoel of Ilse me steeds maar aanzag met groote, smee- kende oogen. In mij werd een zwaren strijd gevoerd. Een strijd, waarbij ik het eigen ik moest onderdrukken. Daar viel mijn blik op het boek: Aan de Zonzij. Mijn heele gelukkige Jeugd was eigenlijk een wonen geweest aan de zonzij. En Ilse, die al vroeg van huis had gemoeten, die weg had moe ten gaan uit eigen land, die hard had moeten werken van vroeg tot laat, zij had aan de schaduwzij van 't leven gewoond. (Wordt vervolgd) DE WEDSTRIJDEN. Inzendingen ontvangen van: Vaders Hulp, oud? Cathrijntje, oud 14 jaar, Jan Klaasen, oud 12 jaar, Watt en 1/2 Watt, oud 15 en 12 jaar, Schilderesje oud 12 jaar, Condor oud 16 jaar, Adelaar, oud 12 jaar. Teeke- naarster, oud 13 jaar» Kleine Ulbo, oud 9 jaar, Een naamlooze, Mangis- tan, oud 11 jaar, Melattie,, oud 9 jaar, Iris, oud 17 jaar, Clara Putker oud 12 jaar. De drie Zusjes, Snelvoetje, oud 11 jaar, Zonnekindje, oud 9 jaar. RAADSELS (Deze raadsels zijn ingezonden door Jongens en Meisjes die Onze Jeugd lezen.) Iedere maand worden onder de beste oplossers vier boeken verloot. AFDEELING I (9 jaar en jonger) 1. (Ingez. door den Kleinen Vogel vriend.) Zet onder elkaar alle zelfstandige naamwoorden van 5 letters. Een knaagdier, een deel van den voet, een vorstelijk persoon, schoon- maak-materiaal, mooie bloemen, de gezondste drank, een bijen-houder, een metaal. De beginletters der woorden vor men een plaats bij Haarlem. 2. (Ingez. door Snelvoetje.) Verplaats de letters zoo, dat op beide balken een goed zelfstandig naamwoord komt te staan. 3. (Ingez. door H. Boudewijn.) Wie kan van „kleur, jol, n n n, ge" een beroep maken? 4. (Ingez. door Adriaan Michielsz. de Ruyter.) Zet op de stippen medeklinkers, zoodat ge een bekend spreekwoord krijgt. oo a e ou e o e ie e e o e 5. (Ingezonden door Kembang Se- patoe.) Ik kom dagelijks aan je deur en besta uit 10 letters. 1 2 ls een lidwoord. 3 4 5 6 is een gezonde drank. 7 8 9 10 woont op het land, Met een 6 5 4 3 vangt men schade lijk gedierte. 6. (Ingez. door Rozentakje.) Mijn 1ste en 2de lettergreep is een meisjesnaam, mijn 2de en 3de letter greep is een ander woord voor poesje En mijn geheel is de naam van een Rubriekertje. AFDEELING II. (Leeftijd 10 jaar en ouder) 1. (Ingez. door Pieter Marits.) Wie kan uitHNSPPCEIRI een Rubriekertjesnaam maken? 2. (Ingez. door den Zwarten Neger) Mijn geheel schrijft men met 22 letters en is bekend door geheel Ne derland. 3 10 11 komt van het koren. 7 8 9 6 3 heeft men op het Ijs. 16 is een rivier bij Amsterdam. 20 21 22 is een boom. 12 3 willen we allen graag zijn. 5 6 4 8 9 leeft in het water. 12 13 14 15 ls een ander woord voor klap. 17 18 19 20 21 22 ligt in het Gooi. 3. (Ingez. door Mlep.) Zet achter een plaatsje in België een medeklinker en ge krijgt een jongensnaam. 4. Verborgen beroepen en namen. (Ingez. door Tom Mix.) Maak uit: „wasch, wiel, ster," een beroep. b. (Ingez. door Amico.) Welke componisten zijn: Bert Usch, Tys Kowschai en Han Musc? c. (Ingez. door Krekeltje.) Welke oud-Hollandsche dichter kun je van: jas, boa, c c t, maken? d. (Ingez. door Pianist.) Wat doet Marie Stenstucou? e. (Ingez. door Hebatje.) Welk beroep oefent Ger de Man uit? 5. (Ingez. door Pianist). Zet achter een meisjesnaam een meetkundige figuur en ge krijgt een rivier ln Siberië. 6. Strikvragen. a. (Ingez. door Tyl-Tyl.) Hoeveel nagels zijn er aan de hoef van een goed beslagen paard noodig? b. Nauwelijks groei ik weder, Of men maait mij neder, Doet de maaier 't niet goed, Dan verschijnt er dikwijls bloed. c. (Ingez. door Jansje Weert.) Welke alen dragen een mooi pakje? d. Wat staat hier? M_°o Raadseloplossingen De raadseloplossingen der vorige week zijn: AFDEELING I. 1. 2. Os. 3. Schaatsen rijden. 4. Keesmees. 5. Aerdenhout. 6. Theeroosje. AFDEELING II. C 1. Scheveningen. 2. Marokko. 3. Parijspatrijs. 4. Spreken is zilver, zwijgen is goud. 5. Het zijn niet alle koks, die lar^e messen dragen. 6. Lakei. Goede oplossingen ontvangen van: Tyl-Tyl 4 Bloze kriekske 6 Ver keersagente 6 Libra 6 Robbedoes 6 Capricornus 6 Dribbel Drabbel 4 Ban ketbakker 5 Harry van Puffelen 6 De Peun 6 Berliner Bol 6 Vaders Hulp 6 De kleine Teekenaar 3 Grace 4 4 Pinksterbloemetje 4 Duinroosje 4 Adelaar 6 Heemstedenaar 2 Nach tegaal 5 C. Haavekost 5 Wijsneusje 5 Rozemarijntje 5 Condor 4 Krielkip 6 Juttepeertje 5 Schilderesje 5 Wil genroosje 6 Watt en 12 Watt 6. De drie Zusjes 5 Theeroosje 6 Prin ses Pierlapatje 6 H. Boudewijn 6 De kleine Tuinman 6 Goudkopje 6 Zan geresje 4 Hebatje 4 Gouden regen 2 Bart zonder barst 6 Teekenaarster 4 Adriaan Michielsz. de Ruyter 6 Bloze Kriekske 5 Duinroosje v. Aerdenhout 6 Rozentakje 6 Krekeltje 6 Moeders Hulp 6 Kleine Ulbo 6 Grace 4 De kleine Bakker 6 Hansje Teddybeer 6 De kleine Vogelvriend 6 De kleine Violist 6 Banketbakker 5 4 Man- gist an 4 Melatie 6 Adrie v. Zomeren 5 Meerkoet 6 Harold Lloyd 6 Ver keersagente 5 Zangvogeltje 6 Amico 6 Ruut Nova 2 Ormoesz 6 Eekhoorntje 6 De Woudlooper 5 Heibloempje 5 RcBendropjc O Roza Fluweeltje 6 Zwartkopje 5 Hardloopcr 5 Versprin ger 5 Goliath 5 Woudnimf 4 Onze Jongste 6 Koekoek 6 Roodborstje 6 Pinoccio 5 Bloemenmeisje 5 Rompel- stecltje 5 Duizendschoontje 6 Ama zone 5 Sneeuwballetje 5 Harry v. Puf felen 5 Zonnekindje 6 Junibloempje 5 Viooltje 6 Distelvink 5 Duikelaartje 4 Zeekoet 5 Grocnling 5 Elzekatje 3 De Schlpperln 3 Boschwachter 5 Het Groentje 6 Appelsnoetjo 6 Zilver- klokje G Ranonkeltje 5 Mopperpot 5 Ferrie 6 Dikkie 6 Rozenknopje 6 Baby Peggy 5 Tom Mix 5 Snibbelaartjc 5 Floris V 5 KorstJesknager 6 Sultan Elhabrim 6 Boterbloempje 4 Prinsesje Zonneglans 4 Boschviooltjc 4 Krulle nde 5 Het Schildcrtje 5 Herderinne tje 6 Breeroo 6 Herder 5 Klein Naaistertje 6 De jonge Pianist 5 Ver pleegstertje 6 Ventje Piggelmee 6 Kikki 5 Goudhaantje 5 Drentenaar 5 Snelvoetje 3 Meibloempje 6 Boerinne tje 5 Franschmannetje 5 De kleine Slager 5 Brünnhilde 5 Robinson Cru- soë 6 Hazelaar 6 Dulvenvriend 5 Den- hetakje G Mignon 5 Borduurstertje 6 Goudsprietje 5 Sneeuwklokje 5 Meeuwtje 6. RUILRUBRIEK BANKETBAKKER, Leidschestraat 96B heeft 3 Mecco-bonnen, die hij wil ruilen tegen Karnemelkzeeppl. 1 te gen 1. Ook heeft hij een prachtige collectie sigarenbandjes. Deze wil hij ook ruilen tegen Karnemelkzeeppl. 2 tegen 1. Dan heeft hij nog Kwatta- sterretjes, die hij wil ruilen 3 tegen 1. CATHRIJNTJE, Zijlweg 109r heeft 24 Sunlightstrooken en 30 v. Nelles- bonnen. Deze wil ze ruilen voor Plei- nesduifjes 2 tegen 1. W. LASSCHUIT, Gr. Houtstraat 155z wil nummers afstaan van Jong-Ne- derland ter kennismaking. Alle dagen van half zeven tot half 8 ls hij Ie spreken, behalve 's Zaterdags en des Zondags. WILLY DONKER. Catslaan 12, Aer- denhout, heeft 9 blauwe merken van 'v. Nelle, 4 paarse merken. 8 groene, 2 zwarte en 1 wit. Deze wil ze ruilen voor Bloemen in onzen tuin, Ruiltijd 's Zaterdagsmiddags. AMAZONE. Voorhelmstraat llz. heeft dubbele Karnemelkzeeppl. Bloe men en vogels, die ze voor andere Karnemelkzeeppl. wil ruilen. Van bloemenpl. heeft ze de nrs. 11 14 23 41 48 49 51 54 68 74 75 93 95 119 142 en 137. Van Vogelpl. heeft ze de nrs. 124 129 136 en 142. BRIEVENBUS Brieven aan de Redactie van de Kinder-Afdeeling moeten gezonden worden aan Mevrouw BLOMBERG- ZEEMAN, v. d. Vinnestraat 21rood. (In de bus grooien zonder aan bellen). DE KLEINE MONTEUR en DE KLEINE KWEEKER mogen hun schuilnamen houden. Hoe maakt Parkiet het? WATT en 12 WATT. 'k Ben blij, dat jullie er weer zijn. Het huiswerk moet altijd voor 't Rubriekwerk gaan Je ingezonden raadsel is goed. Vind je het prettig om te gaan verhuizen? SCHILDERESJE. Over 't wed- strijdwerk kan ik nog niets zeggen. Dat moet ik nog eens op mijn gemak nazien. Je ingezonden raadsel is goed Ga je weer naar school? En voel je je weer gezond en flink? Hoe gaat 't met moeder? Dat zijn zeker een paar vervelende dagen voor Jullie geweest. Prettig, dat 't je op 't Gymnasium zoo goed bevalt. Was je Kerstrapport naar je zin? Zonneschijn is een mooi tijdschrift. Doe je ook mee aan de wedstrijden? Is kleine broer ook al eens bij moeder geweest? Jij bent. nu zeker een lief moedertje voor hem. JUTTEPEERTJE. Ik geloof, dat alle kinderen de film van Cesar mooi hebben gevonden. Als je iets moois ziet, vliegt de tijd. Dat is altijd zoo, kind. Jij hebt je zeker vast voor genomen nooit een dier te plagen of pijn te doen. Er is Zondag van wan delen zeker niets gekomen. KRIELKIP. 'k Ben blij, dat het spel naar je zin is. En er valt ook nog wel wat bij te leeren. hè. Ben je nu al eens aan de winnende partij ge weest? CONDOR. Aan je beide versjes heb ik iets veranderd. Maat en rijm waren niet geheel in orde. Je 1ste raadsel ls te moeilijk, omdat er te weinig Rubriekertjes zijn, die En- gelscli leeren. Het 2de ls goed. Als je dat verhaaltje terug wilt hebben, kom je het maar bij mij halen. DANSERESJE. Ik heb dezen naam maar genomen, want er is al een Lezeresje cn er is ook een Too- ncelspeelstertje. Is Je onderwijzer nog ziek? Hoe ls 't met je zuster? Wat scheelt haar? Wat zielig, dat ze zoo veel pijn heeft. Je hebt wel een druk leventje. Wie zijn dag goed Indeelt, kan veel verwerken. NACHTEGAAL. Bedenk voor do volgende week maar een anderen naam. 't Is gezellig voor Je, dat Je vriendin nu ook ln den kring is op genomen. Wat je met zijn tweeën doet, gaat eens zoo vlug en eens zoo prettig. Aardig van haar, dat ze Je piano wil leeren spelen. Wees maar een Ijverige leerling HEEMSTEDENAAR. Je begrijpt wel, dat ik er diep mee vereerd ben, dat ik jouw lievelingsboekenschrijf- ster ben. Dat is een mondvol, hè. Of Joost Boschboom mooi is? Wat zal ik daarvan zeggen: smaken verschillen. Waar ben jc op kantoor? 'k Begrijp best, dat je tijd nu heel bezet is. Van lezen zal door de week wel niet veel komen. Wat zal je zus blij zijn ge weest met Je zelf gemaakte eierdopjes ADELAAR. Wat heeft er aan ge scheeld. jongen? Ben je al eens bul ten geweest? Ja, bij raadsel 6 was een regel vergeten. Er moest staan: Zet achter een muzieknoot een steen en ge krijgt een deftigen knecht. Je raadsels zijn goed. Zeker mag je op een half veiletje schrijven. DUINROOSJE. De eene week ben jc eens gelukkiger in het oplos sen dan de andere week. Is dat soms Anemoontje, die bij alles haar naam heeft vergeten? Weet de schooljuf frouw ook je schuilnaam? PINKSTERBLOEMETJE. 't Zal met het oplossen wel steeds beter gaan. Dat was nog eens aardig, dat alle drie vriendinnen naar de film mochten kijken. Bij welke Juf.'rouw zit je? EEN NAAMLOOZE schrijft me. dat ze al 7 bladzijden over de film van Cesar heeft geschreven. Als ze dat Instuurt zonder naam, hoort ze er vast nooit meer iets van. Aan dat naamlooze versje heb lk nu ook niets GRACE. Vergeten is net zoo menschelljk als vergissen. Heeft je zuster genoten op het bal-masqué? Als jc in IJmulden bij de Engelschc kennissen bent, spreek Je dan weer Engelsch? Je wandelingen strekken zich zeker altijd tot Groenendaal uit. Kan je broertje a! loopen, of moet Je hem nog rijden? Ga Je nog naar de Avondschool? Waarom doen de an dere broertjes en zusjes niet mee aan de Rubriek? HARRY VAN PUFFELEN. Je raadsels zijn goed. Voortaan om Je naam denken hoor Puf. BANKETBAKKER. Je raadsels zijn goed. Dat raadsel van Parijs» heeft pas in ons blad gestaan. DRIBBEL-DRABBEL. Jc raad sels zijn goed. Wie heeft zoo'n keurig slot aan Je brief gemaakt? WILLEM v. d. L. Je gaat 16 of 17 Mei zeker naar Amsterdam om de feestelijke herdenking van 't N. J. V. mee te vieren. Ik denk wel, dat er veel belangstelling zal zijn. Den voor zitter heb ik vroeger wel gekend. Is 't je Zaterdag in S. nog al meegeval len? Ik wist, niet, dat Je zus ln den Haag woonde. Nu wipt ze zeker wel eens over. VERKEERSAGENTJE. Ik dacht wel. dat Je 't *cen mooie film zou vinden. Zoo'n middagje naar de bios coop was ook niet onaardig, hè. AZALEA. 't Deed me genoegen weer eens wat van je te hooren. Ik kan me begrijpen, dat er voor jou weinig tijd overschiet. Bevalt het je goed op school, ondanks het vele huls werk? Prettig, dat je Je piano- en vioollessen kunt bijhouden, 't Is een rustige gedachte, dat Je zoo goed mee kunt komen. Veel groeten voor moe der. TYL-TYt,. Je raadsels zijn goed. Leuk. dat moeder het boek ook gele zen heeft en dat ze den Inhoud nog mooier vindt dan de band. Ik vond het zoo'n gezellig bandje. GRAANKORRELTJE mag zijn schuilnaam houden. CATHRIJNTJE. 'k Hoop ook dat je een prijsje wint. Laat zus voortaan duidelijk haar schuilnaam onder haar werk zetten. Wat beteeker.t gll- zwaveltje?

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 14