Electriciteit Heringa Wuthrich, Haarlem (Adv. Ing. Med.) JUBILEUM P. DE BRUIN, r Heden was het 25 jaar geleden dat rle heer P de Bruin in dienst trad bij de Neder- landschc Spoor wegen. 0 jaar was de heer De Bruin rangeerder, de laatste 15 jaar seinhuiswachter en thans is hij eerste seinhuis wachter Vele bloemstukken werden hedenmorgen aan de woning van den Jubilaris. Wester - gracht 23 zw.. bezorgd, en vele geluk- wenschen van collega's en vrienden kwa men binnen. De directie huldigde den heer De Bruin met het gebruikelijke ge schenk. dat de stationschef hem over handigde. De chef hield daarbij een waardeerende toespraak. VELE KLEINTJES Door de recherche is bij een opkooper ln beslag genomen 7/ K.G. soldeerlood. Als verdacht van diefstal is daarna aan gehouden J. R... los werkman wonende te Haarlem, die bekende het uit de fabriek waar hij werkzaam was, gedu rende de laatste 4 maanden bij kleine gedeelten te hebben meegenomen. Er ls proces-verba al opgemaakt. HET EEUWFEEST VAN DE FIRMA C. J. VAN HOUTEN EN ZOON Het weer, dat veel afbreuk heeft ge daan aan de allerwegen aangebrachte versiering, was oorzaak, dat enkele num mers van het programma voor Maandag moesten worden uitgesteld Plaats had de beoordeling van de tuintjes, den arbeiders ten gebruike afgestaan op het terrein der firma, waaraan bijzondere zorg was besteed. Geïnstalleerd werd de fhütclub Dc Jonge Cacsopianten. Me vrouw van Houten—de Hart reikte het vaandel over. De heer D J. van Houten sr. en G van Mesdag aanvaardden het ee re-beschermheerschap. Voor de eerste maal in deze dagen was de firma temidden van de burgerij. Er werd een driewerf hoezee voor haar aangeheven. KIPPENDIEF AAN 'T WERK. Ten nadeeie van iemand uit de Ti- morstraat zijn twee kippen uit een kip penhok ontvreemd. DE VORST. In Friesland ziin op de zes dakpannen- fabrieken ror.d 150 000 ongebakken dak pannen. die te drogen waren gezet, be vroren. UITSLAG VEILING. Maandag werden in Verkooplokaal „Frascabl" te Amsterdam ten overstaan van notaris K. W. J. K. vair Beverwijk geveild de villa's Pieter de Hooghstraat 24, 26, 28, 30, 32 en 34 te Heemstede. De villa's zijn opgehouden voor 10,300 ieder. VERGETEN KOEIEN Een agent van politie, die hedennacht nan het Spaarne surveilleerde vónd op een steiger een viertal koelen zonder dat in velden of wegen een begeleider te ontdekken was. Hem bleef niet anders te doen over dan de koeien een onder dak te bezorgen in het Openbaar Slacht huis. waar ze in afwachting bleven van een eigenaar. Het bleek, dat deze, een slager, 's avonds aan een knecht op dracht had gegeven de koeien van de boot te halen, wat de knecht verzuimd heeft te doen. De beesten hebben nu tot 1 uur 's nachts in regen en kou ge staan. LEERLINGEN ORKESTKLASSE VAN J. C. TUYN. De leerlingen Orkestklasse van J. C. Tuyn geven morgen. Woensdag, een concert voor de verpleegden van het Provinciaal Ziekenhuis bh Santpoort, Uitgevoerd worden werken van: J. Haydn, W. A. Mozart. Popy en het vioolconcert van G. Tavtlni met orkest begeleiding voor te dragen door mej. Trude Oosterveld (leerlinge van J. C. Tuyn). Medewerking verleent het zusterkoor onder leiding van mejuffr. Cor Igesz. GEREFORMEERDE KERK. In de Maandagavond gehouden ver gadering van stemgerechtigde leden der Gereformeerde kerk zijn gekozen tot ouderling de hecren A. van Drie!, L. v. d. Hulst. C. van Kaam. L. Meyer, R. Radsma, C. J. Zemel en A. Zomer. Tot diakenen de hoeren A. Boon, G. Hart, M. Kooymans en M. J. Vos. II. M. DE KONINGIN-MOEDER NIET NAAR AALSMEER. Belinfante deelt ons mede dat H. M. dc Koningin-Moeder haar voorgeno men bezoek aan de tentoonstelling in Aalsmeer op morgen 18 dezer niet zal uitvoeren. naar aanleiding van het over lijden van Lord Trematon. MARKTNIEUWS. PURMEREND, 17 April 1928. Kaa*. Aanvoer 41 stapels kleine, f 15.50f 48 per 50 K.G. Boter. Aanvoer 1687 K.G. prijs f 1.65 f 1.85 per K.G. Vee. G06 runderen, waaronder 175 vet te en 16 stieren. 7 paarden f 100—f 150 per stuk. 29 vette kalveren f 1,25—f 1.40 per K.G. 724 nuchtere dito f 8—f 34 per stuk. 463 vette varkens I 0.58f 0.63 por K.G. 23 magere dito i 13—f 2S per stuk. 219 biggen 1 12—f 16 per stuk. 422 schapen 28—f 40 per stuk. Kuikens f 0.10—f 3.— Eieren kip-, per 100 stuks f 4.75 f 5.76 Vêïte koeien, prijshoudend f 0.80— f 1.per K.G. Gelden koeien prijshoudend, f 150— f 285 per stuk. Melkkoeien prijshoudend I 185—f 375 per stuk. MUZIEK. CONCERT TEN BATE VAN HET DIAKONIEHUIS. Er was een prettige, ongedwongen stemming in de zaal van het gebouw „Zang en Vriendschap", toen het con cert een aanvang zou nemen. De con- certgovers hadden gaarne gewild, dat Ds. Van Leeuwen den avond zou ope nen. Zfj konden niet vermoeden dat hh werd weerhouden doordat hh werd ge roepen aan het bed van een stervende. Toen hh ons de reden van zijn later ko men meedeelde, viel het hem. zooals te begrijpen is. niet licht om zyn gedach ten los te maken van de omgeving waar in hh ons met een enkel woord ver plaatste cn die ons allen een oogenblik stil maakte. Daar was de lijdende, en zóózeer had deze zich reeds losgemaakt van het lever., dat hy nog nauwelijks de klanken hoorde van het woord dat de zielzorger sprak. Nu stond Ds. van Leeuwen hier, te midden van een met groen en bloemen gesierd podium.Wat wilde men van hem? Maar het leven kent geen stilstand; ook hier Ls te werken, en daarom zichzelven geweld gedaan, al is de oversar.g van de plaats waar hij zooeven wijlde, naar hier, waar een blijde stemming heerscht te groot haast. Laten wij echter onze gedachten rustig gaan. dan is er een lijn die ons leidt van ginder naar hier. Ginds de overgang naar waar geen stemmen meer doordringen, hier de groote poortdeur, die toeslaat en het leven afsluit. En toch, hoeveel zonlicht kan hier achter dezer groote deuren nog worden gebracht, wanneet eenmaal de wensch in vervulling mocht gaan. aan deze afgezonderden den zegen van den draadloozen omroep te schenken, 'tls zoo licht, hier de stemmen te laten door dringen van troost, van vreuvde. De vreugdedans, waaraan deze stille men- schen behoefte hebben. Voor hen (en hier dacht Ds. Van Leeuwen allereerst aan degenen die het meest zijn afgezon derd: de zieken, van wie er zijn die niet meer in staat zijn zich op te heffen) zal de groote vreugde zijn: de boodschap van het Woord. Men begrijpt: hier is niet veel te beginnen met een toestel en één enkelen luidspreker. Daar moe ten telefoons zijn, voor al die afgezon derden één. Zoo was het begrijpelijk dat Ds. Van Leeuwen zich uitermate ver heugde, nu er waren gekomen die hun muzikale gaven belangloos in dienst stelden van het schoone doel. «Aan den oproep om dit concert te willen bijwo nen hadden zóóvelen gehoor gegeven, dat al de toegangskaarten waren ver kocht. Zoo was dan de zaal geheel ge vuld met belangstellenden, die luister den naar het concert, dat door de zor gen van den heer Bram van der Velden was georganiseerd. Met Mej. Truus Saeys voerde hij aan twee concertvleugels uit een werk van Carl Reinecke „Improvisata" geheeten. Eigenlijk was het een reeks variaties over een Gavotte van Glück, die ryth- misch, harmonisch en lineair in een an der gewaad werd gestoken. Met zeker heid overwonnen belde uitvoerenden de moeilijkheden die hier begrijpelijk lagen opgehoopt. Wellicht maakte de acou- stiek (de zaal is niet groot) dat het ge heel ons toeleek, wat dik in de verf te staan, cn dit viel ons te meer op, wijl Relnecke's smaak meer neigt naar Mo zart dan naar Brahms. Die Mozarts- sfeer werd in een der variaties heel ge lukkig getroffen. Maar de acoustiek dan? En op haar rekening mogen wij ook niet stellen dat de kracht der har monieën wel wat verloren ging door het niet gpliltotijdlg aanslaan van accoor- den, die dit vragen. De beste momenten vonden/ wij waar we aan Mozart dach ten en inzonderheid daar. waar de klank der beide vleugels samensmolt tot een mcoi homogeen geheel. Naast pianovoordrachten waren er liederen van Dvorak. Robert Franz. Richard Strauss, en gedeelten uit de oratoria „Paulus" en ..Josua". De aria „Soll ich auf Mamres Fruchtgefild" die voor een diepe ronde bas ls geschreven, werd gezongen door den heer Hendrik Lindt, die een klankvolle stem heeft en zich bas-bariton heet. Mfjns inziens is hij echter een onvervalschte bas, die echter het lage register nog niet geheel tot zlm beschikking heïft. Ik ken bari tons by hoopen, die een kwart lager kunnm zingen dan hij. Het zijn daarom nog geen bassen, maar blijven baritons wyi het timbre van de stem dit uit maakt. wy gelooven dat studie der on- veiTormde vocalen en van het lage re gister de stem van den heer Hendrik Lindt zóó gunstig zullen beïnvloeden, dat hy met zijn zingen nog frappante dingen zal bereiken. Zoo ontbreekt het mej. Co Selle nog aan voldoende adembeheersching. Zoo zij alle adem zal kunnen omzetten in klank, zal zy met lichtheid de liederen er aria's kunnen voordragen, die zy nu deed hooren. cn zal ook vanzelf de kwa liteit van het geluid verbeteren. Stu- deeren onder goede leiding ze', stellig leiden tot het doel. Van studeeren gesproken: in de zaal waren aanwezig een tweetal vrouweiyke inwoners van hot huis, waarvoor deze avond was georganiseerd, zy werden naar hot podium geleld, en na. een wei nig tegenstribbelen aanvankeiyk. elk aan een grol ten vleugel gezet, en jawel, daar ging bet, lustig in de maat. niets meer of minder dan een veelelschend stuk van Gurlltt! Het wonderiyk goed samenspel en de opmerkeiyk accurate techniek maakten een zonderling con trast jnet de oud uitziende figuurtjes in haar opvallende kleeding. Zy tweeën schonen onder het spelen wel een ver jongingskuur te hebben ondergaan. De macht der muziek! Toen Bran^ van der Velden, die beiden tot zyn leerlingen re kende. mi.1 vertelde hoe de een Char- lot.Je Hulshof, de ander Truusje v. d. Beek heette, en zy later door de zaal huppelden als waren liet meisjes van veertien of vyftlen, toen wreef ik myn oogen eens uit. en ik veronderstel dat dc lezer hetzelfde zal doen. O? de baten van dit concert toerei kend zyn geweest om de oude menschen van het Diakoniehuis de vreugdevolle uren te verschaffen waarop zij recht hebben, durf ik niet met zekerheid te zeggen. Er is meer noodig dan in ge wone omstandigheden, wyi een aantal extra hoofdtelefoons weer bijzondere kosten meebrengen. Maar zeker zullen extra by dragen aan de adressen van Ds. Van Leeuwen of Bram v. d. Velden goed geplaatst zyn G. J. KALT, DE AANKOMST VAN COSTES EN LE BRIX Onbeschrijfelijk enthousiasme FRANKRIJK AAN DE SPITS. (Van onzen Paryschen correspondent). Wanneer u gisternacht tegen één uur uw radio-toestel op Farys had ingesteld dan had u twee korte, eenigszins hak kelende redcvoerlnkjes kunnen hooren. De één zei: voor alles breng ik hulde aan Hispano en aan Bréguet en dan dank ik de Parysche bevolking. De an der sprak: waar wc kwamen vonden we enthousiasme en feestelijke ontvang sten, maar dat alles haalt neg niet by hetgeen we hier ln ons eigen land von den Het waren Costes en Le Brix, de wereldreizigers, die zoo, op dit late uur uiting gaven a3n hun gevoelens van dankbaarheid. Vcor de ontvangsten zoo- we! als voor het enthousiasme was dan ook meer dan aanleiding. Ten eerste was men hun nog een huldiging ver schuldigd waar ze over den Oceaan wa ren gevlogen. Na verschillende Zuid- Amerikaansche staten te hebben bezocht waar ze overal met triomf werden in gehaald, ging hun vlucht naar Nsw York, vervolgens naar San Francisco. Zondag j.l. waren ze in Tokio. En al gemeen rekende men er op dat Costes en Le Brix over enkele weken thuis zouden zijn, of daar kwam een tele gram: zyn vertrokken. Een duivelsche tocht begon. InHanoï een paar uren om te ravitaüleeren en dan weer op weg. In Karachi, in Calcutta, in Aleppo, in Athene niet meer rust: in zes dagen hebben ze zoo van Tokio naar Parys gevlogen, alle records slaande. En dat met het zelfde toestel dat hen reeds van ParUs naar Buenos Aires en New York en San Francisco had gebracht. Het is niet alleen de triomf voor deze twee Fransche aviateurs maar ook voor het Fransche materiaal, voor Bréguet en Hispano. Zoo juist heeft een radio bericht gemeld dat ze Marseille alweer hebben verlaten, na 's ochtends vroeg uit Athene te zyn vertrokken. Ze vlie gen met een gemiddelde van 250 K.M. per uur en ze kunnen dus om even over zessen op Le Bourget landen. Ge kunt nagaan dat dit bericht met een geweldig enthousiasme door de Pa rysche bevolking werd vernomen en dat iedereen zich opmaakte om naar het vliegveld te gaan teneinde tegenwoor dig te zyr. bfj de landing en om de mannen te huldigen zooals ze het ten volle hebben verdiend. Menigmaal hebben we in den loop der jaren het Parysche publiek opge wonden en in extase gezien, maar ik geloof toch dat het enthousiasme var. thans ook alle records slaat De poliü- had maar goed gedaan om in groote drommen naar Le Bourget te komen ten einde tenminste een plaatsje open houden voor de talryke autoriteiten die eveneens by de aankomst tegenwoordig wilden zyn. Allen die geen kaart hadden .verden aan ook teruggezonden en moes ten er genoegen mee nemen om straks Ccstes en Le Brix toe te Juichen, op him triomftocht naar Parys Het groote vliegveld is als een groote waterplas. Rondom, in dubbele hagen, achter de breede ruggeo van politie agenten die elkaar de hand zullen ge ven om het publiek terug te dringen wanneer het enthousiasme soms te groot mocht worden, duizenden bevoor rechten die met ongeduld wachten En als dan eindelijk, even over zessen mo torgeronk hoorbaar wordt dan komt er beweging in die menschenmenigte en dan gaat er één kreet van enthousiasme op. Les voila. Voorafgegaan door zestien militaire toestellen die hen tegemoet ziin gevlogen de „Nungesser et Coli", het sierlijke Bré- guec-toestel, waarmede de reis om d< wereld werd volbracht. Driemaal be- RECHTER GEÏNSTALLEERD Jhr. Mr. E. J. Strick van Linschoten is hedenmorgen in de openbare zitting der Arr.-Recht'oank alhier als rechter ge ïnstalleerd. DAMMEN. HULDIGING VAN DEN HAARLEM- SCHEN KAMPIOEN. Maandagavond had in het café „De Korenbeurs" de huldiging plaats van den nieuwen kampioen van Haarlem en Omstreken, A. de Jong. Ter gelegenheid hiervan werd door De Jong een simultaanséance gegeven voor de leden der beide Haarlemsche damverenigingen, alsmede voor een aantal genoodigden. Te ruim 8 uur nam deze séance een aanvang. De slmultaanspeier had niet minder dan 27 tegenstanders te bekam pen, waarvan de meesten zeer geoefen de clubspelers waren. Te 9 1/2 uur werd de party onderbro ken. De nieuwe kampioen werd gehul digd door den voorzitter van den Dis- trictsbond Haarlem en Omstreken, den lieer J. Poppen, alsmede door de voor zitters dar ..Haarlemsche Damclub" en „Damclub Haarlem", resp. de heeren J W. van Dartelen eu H. A. van Abs. Na deze huldiging werden de in den ru'je- loopen kampioenswedstrijd behaalde pryzen uitgereikt aan A. de Jong, P. G. van Engelen en J. B. Sluiter Jr. (resp. kampioensprys, 2de en 3de prys). Daarna kon de simultaanséance wor den voortgezet, doch teen te ruim 11 uur nog vrijwel alle partyen in 't mid denspel verkeerden, werd op verzoek van het bestuur van den Haarlemschen Dlstrictsbond. wegens het groot aantal deelnemers var. buiten Haarlem, deze séance in een alterneerende omgezet, en fungeerde de 2de prys winnaar van den Haarlemschen kamploenswedstryd als partner van De Jong. In een sr.el tempo werd toen door De Jong en Van Engelen de partyen uitge speeld. zcodat te 12 uur de séance ge ëindigd was. Het eindresultaat ls. dat De Jong 1' jartyen heeft gewonnen. 9 verloren te- ten de heeren G. Eising, B. Stevens, S. O. Hocgvors Jan Sluiter. J. Merts, K U ibbrandt, P. Mollema, J. C. Hcbo en A. Kooreman en 5 remise gespeeld te ren de heeren P. A. Nooy, W. J. A. Matla, J. v. d. Vlugt, Jaq. Fr. van Gar deren en A. H. v. d. Geest. schrijft hot toestel een cirkel boven de menigte om dan vlot te landen. De po- lltie-agenten worden ondersteboven ge- loopen, opzy gedrongen, er is geen hou den meer aan Iedereen, schreeuwend van opwinding wil zoo dicht mogelijk by Costes en Le Brix zyn. Nog hebben de aviateurs geen tyd gehad om de ben zineleiding af te sluiten of ze worden letterlijk uit hun toestel getrokken en in triomf rondgedragen. En de menigte schreeuwt en gilt zonder ophouden en de tonen van de Marseillaise gaan ver loren in den orkaan, in het geloei dat zich voortplant tot ver. vèr buiten het vliegveld Er stond zoo iets van officieels ontvangst in de dircctiegebguwen op het programma maar er is hoegenaamd niets van terecht gekomen Want het publiek wilde de beide helden niet meer los laten, wilde geen afstand meer van hen doen nu men hen daar eindelijk had, rondgedragen op een paar stevige schouders. Enkele minuten gunde men hun ten slotte om zich wat te wasschen. 'n Krijgslist om hen zoo veilig en on opgemerkt in een auto te krijgen. Maar men vloog er niet in en weer begon een rondgang. Eindeiyic. met groote moeite werd de auto bereikt. Daar begon de triomfale terugtocht. Van Le Bourget tot aan het ministerie in de Rue de Ri- voli waar Poincaré hen wilde ontvan gen reden ze tusschen twee onafgebro ken hagen van opgewonden menschen die Juichten en die daar geduldig had den gewacht ondanks het late uur en den stortregen om Costes en Le Brix te zien en hun hulde te brengen. Poincaré in een magnifieken salon en in de deuropening twee jonge kerels, doorweekt, druipend van den regen, vol olievlekken, ongekamd en ongeschoren sedert hun vertrek uit Tokio. En Poin caré die dan op hen tcestapt en hen om helst Want Poincaré heeft begrepen dat de tocht van Costes en Le Brix meer is dan een sportieve daad. Fran! ryk re geert de wereld niet meer door zijn aantal inwoners of de macht van zijn crediet maar door zyn moreele presti ge. En het Ls dat wat Costes en Le Brix hebben opgehouden te zamen met Bréguet en Lacoste. Buiten kreten: Costes! Le Brix 1 Men eischt weer de helden op, wil hen zien en toejuichen en opnieuw begint een triomftocht wanneer ze naar de Champs Elysées rijden waar ze in Cla- dige zullen uitrusten. Ze kunnen ze niet meer en houden nauwelijks hun oogen open. Maar na een bad, en na gescho ren te zyn Ik heb honger.... Ik ook 't Is waar, ze hebber sedert Tokio niet meer dan tien uur geslapen maar ze hebben ook niet wel gegeten. En nauweiyks zitten ze aan tafel of de her innering aan alles wat ze hebben ge zien schudt hen weer wakker. Ms we nog even naar het Vélo- drome gingen om de Zesdaagsche te zion, stelt Costes voor. Vergeten alle vermoeienissen. Even stilgehouden bij Radio' om daar enkele woorden te richten tot de luistervinken en ge kunt nagaan met welk een enthou siasme ze in het sportpark werden ont vangen waar ze niet weg mochten voor ze lachend ieder een eerebaantje had den gemaakt. Een eerebaantje na 'n eere tocht om de wereld te hebben volbracht, boven Oceanen en landen, overal de Fransche kleuren zegevierend met zich voerend HENRI LESTURGEON. DE OCEAANVLUCHT VAN DE „BREMEN". WOENSDAG VERTREK VAN GREEN- LEY-EILAND? NEW-YORK, 17 April (V. D.) Het Marconi-station Point Amour seint het volgende telegram van de Oceaanvlie gers: „Propeller beschadigd, doch kan her steld worden. Wy verwachten Greenley- eiland Woensdag te verlaten". Het vertrek van Fitzmanrice. NEW-YORK, 17 April. (V. D.) Uit Quebec wordt geseind, dat de tusschen- landing van Schiller, die met Fitzmau- rice van Greenley-eiland is vertrokken te Natoshquan plaats had om benzine ln te nemen. Natashquean is een dorp aan den Noordelijken oever van de Laurence-baai op ongeveer tweehonderd mij! afstand van het Greenley-eiland. Schiller zat heden doorgaan naar de Murray-baai. De „Bremen" zal, na gerepareerd te zyn. van Greenley-eiland naar Quebec vliegen om Fitzmaurice te halen en dar. de vlucht naar New-York voortzetten. De „Montcalm" te Greenley- eiland. NEW-YORK, 17 April (V. D.) Volgens een telegram uit Montreal wordt beves tigd. dat de y'sbroker „Montcalm" na een buitengewoon moeilijke vaart het Greenley-eiland heeft bereikt. Niet per schip verder. Draadloos wordt van den inbreker ..Montcalm" gemeld, dat de Duitsche vliegers verklaard hebben het eiland niet per schip te zullen verlaten, doch met de „Bremen" New-York te zullen berei ken. TWEE KINDEREN VERBRAND. GRONINGEN. 17 April. Te Ze venhuizen by Leek zyn Maandag twee kinderen ven resp. vier en zes Jaar van den heer W:':?man verbrand. Vermoe- de'.yk'hebben de kinderen in een schuur tje by het huis met lucifers gespreid waardoor brand is ontstaan en de schuur ln brand vloog. De kinderen konden or niet meeruitkomen en zijn beiden ver brand. De politie stelt een onderzoek in. WOEST AUTO BESTUURDER. VIER PERSONEN GEWOND, ééN GEDOOD. BENRATH. 17 April Wolffbureau) Een chauffeur, die Maandagnacht een auto stuurde, die door vyf jongelui voor een tocht was gehuurd, reed met zulk een waanzinnige vaart, dat hy waar- schynlyk niet lette op een scherpe bocht. Hy remde plotseling met zooveel geweld, dat achterwiel en stuurrad braken en de wagen driemaal over den kop slceg: Vier der inzittenden werden zwaar gekwetst naar het ziekenhuis ge bracht, de chauffeur was onmiddellijk dood. HET VERGIFTIGDE PAASCHGEBAK. NOODLOTTIGE VERGISSING DOOR DE OUDERS. BERLIJN, 17 April (Wolffbureau). In de geheimzinnige vergiftigingszaak zcoals men zich herinneren zal, werd aan de actrice Hikle Morten een vergif tigd Paaschgebak gezonden, na het eten waarvan twee personen stierven, en de actrice benevens andere personen zwaar ziek werden is thans gebleken, dat de taart haar docr haar ouders was gezonden en dat bij het bereiden daar van door een noodlottige vergissing ar senicum in het deeg Ls gekomen. HET TRAMONGELUK TE BERLIJN. BERLIJN, 17 April (V.D.) Volgens mededeelingen van de Berlijnsche tram- maatschappij bedraagt het aantal slachtoffers van het tramor.geluk in de Keersirasse vyf dcoden, 21 ernstig, er. 56 lichtgewonden. DE AARDBEVING IN MEXICO. RAMP VAN GROOTEN OMVANG? VERA CRUZ. Naar men meent zijn door de aardbeving die Zuid-Mexico gisterenavond heeft geteisterd waar- schynlijk verscheidene steden ln den staat Oaxaca verwoest. In de stad Oaxaca zijn vele gebouwen ingestort. DE BOMAANSLAG TE MILAAN. HET AANTAL SLACHTOFFERS TOT ACHTTIEN GESTEGEN ROME, 17 April (V.D.). De byzon- dere krijgsraad voor de nationale veilig heid is gisterenmiddag byeengekomen en heeft een verhoor afgenomen aan Ro mano Tranquilii, die Zaterdag te Bruna- te aan het Comomeer is gearresteerd onder verdenking, medeplichtig te zijn aan den bomaanslag te Milaan, Lr het hospitaal te Milaan is gisteren een veertienjarige jongen overleden, die by den bomaanslag te Milaan werd wond. Hierdoor is het aantal slachtoffers van den aanslag tot achttien gestegen. TWEEHONDERDDUIZEND DOLLAR GEROOFD. EEN POUTIE-AGENT DOOD. GESCHOTEN. NEW YORK, 17 April (VJJ.) Te Toledo (Ohio) slaagden vijf roovers, die gewapend waren met machinegeweren, er in. twee honderd duizend dollar te stelen uit een door politie-agenten be waakten wagen. Met een automobiel dwongen zy den bestuurder van den wa gen te stoppen, waarna zy zich meester maakten van den buit. De politie wist de roovers in een ga rage op te sporen. ZU ontkwamen even wel' na een gevecht door de achterdeur in den politieauto. Een der pclitie-agen- ten werd doodgeschoten. NIEUWS UIT INDIë. De Krakatau. BATAVIA. 17 April (Aneta.) De Krakatau heeft in het afgeloopen etmaal 88 maal bollen uitgeworpen, waarvan de hoogste 60 Meter bereikte Dertien water-opwellingen werden ge constateerd en 105 knallen en 15 maal gerommel gehoord. De wijziging in de Indische Staats regeling. BATAVIA, 17 April 'Aneta.) De zelfbesturen van de Vorstenlanden nemen geen deel aan de reis van de ïnlandsehe deputatie, die naar Neder land zal gaan om de mogeiykheid te be pleiten van de wijziging van de Indische Staatsregeling. Vreemd geld en cheques Medegedeeld door de Nation. Bankvereen. te Haarlem Koersen tot hedenmiddag 12 uur DINSDAG 17 APRIL 1928 Biljetten Herlijnf9 17H- Parijs9.72 - Belga34 40 - \'ew-York2.45 - Londen12.C8 - Chèquet ■59 35 - 9 85 -34 90 2 49 -12.12 Herlijn 59 22 —59 30 9 TlYt— 9 79 34.eo 34 es Ziïrich 47 74 -47 84 Londen 12.(9Jï12.11 Pome 13 02 —U 15 Madrid. 41 CO -41 75 34 85 1-5 00 New York (Cable) 2 41H - 2 48Lj Kopenhagen C6 42 - 66 GO Oslo 6ö 22 —66 42 Stockholm. 66 50 —66 67H 7.30 7.40 WFERRFR1CHT raar waarnemingen verricht in den morgen van 17 April medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut de Bildt. Laagste barometerstand 767.8 m.M. to Rij - 5 o.il 1 745.1 tr. M. te Danz'g. Verwachting tot in den avond van 18 April: meest matige Noord. tot Noord-Westel. wind. afwisselende be wolking, waarschijnlijk nog eemgc neerslag, weinig verandering in tem peratuur. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Vorige stand 7o* m.M. Stand van heden 760,3 m.M. Vooruit. Firma A. FEDERMANN, O.tisihe Industrie, '6S0II "131. 'ui3[.ieeH 'LZ ïSBjqsinon 'JO THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden 12 uur BURGERLIJKE STAND 17 April. Bevallen: 13 April: A. W. E. v. d. Lin den—v. d. Meulen. d., C. F. J. M, Jans sen—v. Leuven, d., A. v Halm—Lok, z,, 14 April: H. C. Hein—v. Toorn, d., T. v. TongerenBorn, z., C. v. Heijningen— Singeling, d„ F. M. Aalders—Hageboud, d., D. A. BorstHobo, d., H. J. Hoek— v, d. Steur, d.. 15 April: C. M. Nyssen— Buijs, d., J. M. WinkelTakken, d., N. Zuijdamv. Baarsen, d., 16 April: C M. L. A. Aerts—Ruigrok v. d. Werven d., A. v. Bruinisse—Band, d.. Z. P. Vestering— v. d. Heuvel, z., J. v. d. Laar—v. Wester hoven. z. Overleden: 14 April: C. G. v. d. Boo gaard—Verkes, 67 jA. L. Dyserinck- straat, M. Ste n—Koning 57. Gasthuis- vest, A. Kley'nv. Straalen, 56 j., Kam perlaan, G. Bos, 52 j., Kinderhuissingel. 15 April: J. de diele Clercq 60 j.. M. v. Heemskerkstraat. (N e 1-0 f f i c i e e 0. 147e STAATSLOTfc'RU- Trckkinx van Dinsdau 17 April 102?. 3c Klasse 2e Lijst, llooge prijzen: 12330 25.000. 18421 2000. 1200 J 1000. j- 3432 400. 13542 15527 18329 200. 5573 10312 1015') 12069 13549 ƒ100. Prl zen van J 45 203 1 46 95 100 118 121 173 211 217 220 230 2-:o 249 262 261 299 30-1 310 357 3 86 389 428 435 507 533 56J 614 656 683 704 719 767 768 792 S03 $36 86.5 866 870 S79 1045 1093 1119 1151 1161 1162 1202 1211 1223 1284 1325 1340 1420 14V5 1499 1509 1519 159.3 1623 1703 1707 1714 1723 1752 1835 1SS6 1942 2047 2059 2668 20S4 2I0S 2175 2210 2213 2258 2.315 2324 2343 2410 2413 2429 2439 2477 2495 2551 2563 2564 2611 253S 2673 2674 2743 2750 2773 2802 2S25 2835 2837 2874 2S91 2936 2953 2981 3020 5031 3049 3<'69 314» .3171 3186 3201 3205 3209 32 IS 3229 3248 3325 33.37 338.3 341S 3436 3485 3362 3573 3595 3702 3716 3720 3816 3819 38S.3 3901 3972 4000 400.5 4022 4034 •1071 4073 4148 4170 4178 4181 4195 4240 4251 4320 4321 4.327 4347 4370 4392 4430 4454 4569 4.5S4 4589 4591 4637 4642 4652 4685 4698 4710 4755 4759 48.33 4S52 4862 45S4 •1919 4945 49-19 4951 4962 4971 5017 5"60 5092 5150 5215 5225 5237 525S 5341 5374 5379 53.90 5413 5460 5488 5589 5502 5605 5612 5657 5667 5674 5697 5732 5828 5923 5925 596S 5969 6006 6021 6042 6061 5174 6182 6216 6260 6265 6292 6305 6317 6364 6383 6391 6407 6423 6435 646<» 64S5 6512 6533 6596 6625 6632 6646 66SS 6694 6711 6722 6747 7666 6789 6866 6887 6964 6999 7014 7024 7041 7065 7077 7090 7211 7252 7256 7291 7305 7309 7354 737S 7420 7475 7477 7493 7517 7543 7593 7604 7606 7612 7633 7634 7635 7665 773.5 7740 7764 7820 •7879 7917 7923 7930 7960 7990 8003 807.3 S037 S 063 8109 8113 8132 8136 8171 8176 S22I 8255 8331 8.390 841)2 8408 S4S4 8495 8533 8846 8590 8598 863S 8662 8666 8672 8688 8740 8743 S754 8779 S811 $839 8S50 SS56 8875 8966 8981 9003 901S 9150 9166 9227 9245 9246 9249 9266 9291 9295 9315 9327 9338 9340 9390 9453 9466 9536 9571 9572 9574 9012 9633 9716 9743 9769 97S2 9771 9846 9877 9881 9SS7 9902 9904 9921 9950 9955 9958 9983 10034 10060 10118 10178 10188 1019? 10222 10290 10324 10528 10345 10385 10392 10119 10438 10457 10492 10565 10610 10614 10628 10643 10733 10735 10778 10S16 10873 10SS4 10946 10957 11018 11083 110S4 11104 11110 11267 11333 11334 11356 11362 11386 11472 11503 11511 11541 11630 11639 11669 11671 11685 1169» 1171.3 1729 11798 11803 llsll 11852 11934 11953 11967 12012 12015 12060 12079 12172 12204 12256 12244 12.307 12.3,31 12.375 I2.3S9 12562 1 '576 12596 125' 4 12518 12659 12671 126S2 12 389 12728 12765 12773 12778 12S31 12833 12923 12927 12933 12963 12979 1.3002 13)127 13038 13040 13073 13078 15096 13108 13111 1.3124 13181 1.3192 13195 13244 13246 13314 13331 13336 13361 13392 13394 13449 13478 13482 1 3.501 135.37 13588 1.3633 13645 13646 13651 1366", 13703 13728 13742 1.3747 1.3757 1.3762 13752 1.37S7 13798 13803 13827 1.3941 14000 14002 14043 140SO 11103 14134 14151 14168 14178 14261 14298 11.3=9 14432 14453 14526 145.3') 14637 14643 14671 14700 14710 14741 11742 147-16 14790 14792 14SG8 14858 14965 14987 15012 15026 15031 15035 15048 15098 15102 15134 15206 15254 1525S 15321 15365 15466 15.533 155.37 15575 15602 15607 1560S 15617 156-14 15650 15694 15749 15S74 1S9IS 15944 15970 16024 16041 16073 16074 161.36 16155 16166 16193 16!"/ 16258 16423 1644' 1645.3 16483 16492 16503 16517 16545 16587 16646 16721 16728 J67SS 16796 16S21 16S26 16S73 16902 16932 16974 I69S7 17010 !7'.i>6 1706S 17090 |7i»>l 17142 17156 17159 17177 171S6 17187 17194 17202 17213 17326 17 1',3 U574 173S3 17402 17425 17-12') 17442 17503 17529 i 7.3.30 175S9 17599 1767S 17729 17768 17772 I77v7 17790 17S02 17S05 17927 17937 17950 17976 18» II isn.;s 18051 1836S 18101 1SI03 IS114 15157 n-329 1 N?43 IS >67 1S29S 18302 18319 18322 15344 18175 1S402 IS103 18104 184 oa "18480 18535 18^7 18612 sr. 1.3 18647 1S648 18650 18660 18669 18726 18763 1^/65 18767 18801 IWi 18836 18848 18577 1VWJ 18904 1S94S 18966 1S975 19007 19!67 19184 19156 19205 19249 19263 19299 1930S 19331 19532 19.365 193>S 19413 19421 19427 19500 19531 195).7 19595 19606 19067 104.25 17669 19670 196S0 1974.' 19 19824 19S6S 19941 19953 19971 20002 20027 20OS0 20105 20124 20135 20112 20194 2019$ 20291 20313 2031S 2:1319 20331 2033:. 20436 20437 20451 20455 20469 20^21 20548 2058* 20631 206.SI; 20696 20982 20707 20S19 20830 20846 20655 2992$ 2095$

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 2