NEDERLAND-DENEMARKEN 2-0 VOETBAL. Een snelle Wedstrijd met weinig mooi voetbal Middelmatige debutanten Een zwakke Deensche voorhoede Elfring en Kools scoren Een regel matige zege Maar wanneer krijgen we nu eens een homogene voorhoede? Er was Zondag veel publiek in het Stadion om den wedstrijd tegen de De nen te zien. Verrassend veel. in aanmer king genomen het onvriendelijke weer en de geringe belangstelling die er pleegt te bestaan voor andere wedstrijden dan die tegen de Belgen. Laten we zeggen 28000 menschen. maar we willen aan het ronde cijfer niet gehouden zijn. Het Nederlandsch elfbal had nog een cnkt-le verandering ondergaan, daar Verlegd verhinderd bleek. HU werd vervangen door Schreurs. Blijkbaar wilde dc Ne- derlaiulseh-Elf tal-Oommissie den wed strijd Feyenoord—ZAC. niet In de war sturen en had daarom van Heel bhuis- gelatcn. De Denen kwamen natuurlijk eerst en werden hartelijk ontvangen, met hun volkslied en ons applaus. Een stelletje stevige knapen, vroeger uiterst gevreesde tegenstanders, tegenwoordig niet meer zoo hoog aangeslagen, De oranje jongens volgden hen spoedig en toen de foto grafen hun werk hadden gedaan en Denis natuurlijk den opgooi weer had gewonnen, traden de elftallen als volgt aan: Denemarken: 8. Jensen. Tarp, Chris tensen. Laursen, P. Jensen, Havn, Lar. an, Hansen, Nllsson, Uldall. Erlksen Nederland: Weber, Smeets. Tap. Kools, Elfring, 8chreurs. Massy, van Boxtel, Van Kol, Denis, Van der Meulen, Even over half drie begon het en de Denen waren het eerst in den aanval, Binnen de minuut hadden zij eetn hoek schop op het Nederlandsche deel gefor ceerd, die echter niets opleverde, zooals mot 999 van de duizend hoekschoppen het geval pleegt te zUm Daarna toog de Nederlandsche voorhoede ten aanval, meer als tegembeleefdheid dan in hoop op succes. Toch komt er spoedig een ge vaarlijk moment aan den verkeerden kant als Hansen alleen voor v. d Meu len komt te staan, maar Dr. Bauwens Slat het buitenspel geval De Denen zijn er eerder in dan onze vertegenwoordigers. Zij spelen vooral rustiger en het is aan hun balcontrólc en -behandeling duidelijk te zien, boe zij systematisch bij de Emgclsohen in de leer zijn geweest. Dc eerste goed opgezette Nederland sche aanval geeft aan Tap gelegenheid een mooie through-pass te zenden naar Wober, die zuiver voorzet. De haaiden van keeper Jensen reiken echter verder den het hoofd van Kools Het is al heel spoedig gedaan met het Deensche overwicht en reeds nu is te zien. dat dit Deensche elftal geen bijzondere capaci teiten heeft, want als onze spelers ei wat beter inkomen, zijn zij spoedig in de meerderheid. Het spel golft wel snel heen en weer, maar er is weinig enthou siasme. De Nederlandsche debutanten Kools en Schreurs voelen zich blijkbaar nog weinig op hun gemak. Zij loopen voel, maar raken weinig. De Denen krijgen intusschen ver scheidene kansen door het algemeen onzekere spel van onze achterhoede maar zij maken er niet veel van. Ah Nllsson een mooie through-pass krijg! en alleen voor v. d. Meulen komt te staan, weet onze doelman door resoluut optreden den bal weg te werken Even later stelt de H.F.C.'er ons volkomen gerust omtrent zijn vorm. als hij een scherpen lagen voorzet van Larsen vallende wegstompt. Dit was keurig werk. dat d Engelsohcn betiteld zouden hebben als .perfect timing". Maar Intusschen zijn de Denen nu ge decideerd sterker en het heeft er af en Ine zelfs meer van dat ze met dan wel tegen de oranje Jongens spelen. In deze periode is het de Nederlandschr voorhoede die opluchting brengt en T.ap toont zich nu van zijn beste zijde Zijn spelverdeeling is uitstekend en de zui verheid van zijn lange hooge center? naar de vleugels subliem. Tegen de ver- houding in en als een volkomen verras- blng komt nu het eerste Nederlandsche succes. Tap heeft den bal mooi aange geven aan Elfring. die even naar binnen loopt en van vrij scherpen hoek voorze* ....neen, schiet, want de bal zweeft in een bevallige boog over Jensen heen in den uitersten hoek van het doel. De keeper stak niet alleen geen hand uit maar keek zelfs niet naar den bal om cr blijkbaar zeker van dat hij over het doel zou gaan. Zoo wordt het 10 voor Nederland als er Juist 14 minuten ge speeld is. Dit fortuintje geeft het Nederlandsch elftal moed en de pressie op het Deen- c;he doel blijft. Massy schiet rakelings langs. Uit den uittrap neemt Nilssor den bal mee en lost een scherp schot dat v. d. Meulen keurig met een uitge stoken hand onschadelijk maakt. Dan is de beurt aan Weber om er vandoor t' gaan. Elfring loopt toe op zijn voorzet maar Jensen is cr weer net iets eerder I 'j. Tap blijft op loffelijke wijze dr Teugels aan het werk zetten, maar lh moet hot in het midden teveel alleen doen. Smeets. rechtsbinnc-n naar ge woonte on aanleg, voelt zich blijkbaar op de linksbinnenplaats niet erg thuis en Kools brengt er nog steeds weinig van terecht. Het begint nu flink te hagelen, maar gelukkig duurt het niet lang. Denis en Van Kol zijn nu geheel in vorm geko men. Mot V. d. Meulen vormen deze backs toch een trio. dat vele andere lan den ons kunnen benijden. Tap wurmt op de hem eigen manier den bal langs drie Deensche belagers maar Jensen stopt zijn schot. Hij kar echter den bal niet dadelijk te pakker krijgen en hadden Kools en Smeets hier wat meer opportunisme getoond door snel Inloopen, dan was het wellicht 2—C geworden Maar het felle ontbreekt wee; zooals zoo dikwijls tevoren. Smeets heeft het nogal eens te kwaad met den Deenschen rechtshalf maar als Bauwens Denis erbij roept oir Smeets te vermanen, lijkt ons dit wel een wat zware straf, want Laursen is zeker niot brandschoon. Een felle, aanval der gasten eindigt in een hard schot over de lat Over het algemeen zijn de Denen nu weer meer in den aanval, maar hartkloppingen krijgen wi) er niet van, want het schut- terspeil is zeer laag. Het eenige gevaar komt uit een mislukten voorzet van Eriksen, die bijna hetzelfde effect heeft, als- die van Elfring. Maar v. d. Meulen laat zich niet zoo in de luren leggen Zoo komt de rust met 10 voor Ne derland. De tweede helft begint met een Ne- derlandschen aanval. Tap krijgt gele genheid een paar vrij ongevaarlijke schoten te lossen en drijft een keer veel te lang, waardoor een goede kans verlo ren gaat. Het is nu wat beter weer ge worden en zelfs schijnt de zon af en toe op eenigszins schichtige wijze, maar de stemming in liet veld is vrij loom. Uit een Ncderlandschen aanval geeft Tap den bal aan Kools, deze passeert naar Smeets, die de kans van den dag krygt, maar met zijn linkerbeen niet overweg kan en mist. Een vrije schop vlak buiten het Deensche strafschop gebied zeilt naar Elfring, die keurig voorzet en Kools zet er zijn hoofd on der, Keeper Jensen grabbelt den bal echter nog not uit den hoek Nederland is nu gedecideerd sterker en het gehee- le elftal speelt zuiverder voetbal dan voor de rust. Vooral Kools is er nu beter In en ook Schreurs doet af en toe goe de dingen. Als Elfring wat te hard voor zet on Weber den bal op zijn beurt voor doel moet plaatsen maait Kools met een geweldigen zwaai rakelings over doel. Hot wordt nu gezelliger. Smeets kan geen goed meer doen tegen zijn halfback en loopt een beetje veronge lijkt rond. Massy geeft amusement met acrobatische voetbaltoeren, van Boxtel brengt, weer eens redding in een uiterst gevaarlijke situatie. Maar voetbal van buitengewone kwaliteit wordt niet ver toond. Het is een echt vriendschappelijk partijtje, waar niets van af hangt. Ne derland blijft gevaarlijker dan de De nen, die telkens weer bewijzen hoe zwakke schutters zij zijn. Van der Meu len doet in deze periode telkens weer keurige dingen. Dan komt de tweede Nederlandsche goal. Weber. die zeer ac tief is,brengt snel op, geeft een juweel van een voorzot en Kools kopt den bal met effect langs den Deenschen doel man. Er is dan 27 minuten na de rust gespeeld en wij gelooven niet dat er iemand op het terrein aanwezig was, die Jiierna nog twijfelde aan een oranje zege. Denis toont telkens weer zijn meesterschap en Van Kol is nu ook niet meer te passeeren. Een der talrijke voorzetten van Weber stompt Jensen vallende weg en voor hü kan opstaan, heeft Massy den bal al opgevangen en een listig schot gelost, dat helaas net aan den verkeerden kant van den paal belandt. De Deensche middenspelers lij ken nu wat vermoeid te raken waarvan vooral Weber profiteert. Een gevaarlijk oogenblik voor. het Nederlandsche doel omstaat als Hansen vlak voor v. d. Meulen staande, den bal opvangt. Zijn schot gaat echter via den paal achter En even later beëindigt Erlksen zoowaar een snelle rush ook al met een schot te gen den paal. Behoudens deze inciden ten komt liet Initiatief in de laatste mi nuten echter weer grootendeels van Ne derlandsche zijde. Er -worden nog eenige snelle aanvallen ondernomen maar ze loopen alle op niets uit. Van der Meu len grabbelt nog eens den bal van de voet van Uldall weg en dan is het spoe dig tijd en heelt Nederland de wedstrijd- balans tegen Denemarken in zijn voer deel doen omslaan. Maar een historische wedstrijd aal het niet worden Het Deensche elftal kon ons de pres taties van zijn voorgangers van voor den oorlog niet doen vergeten. Het voorhoedespel is zeer zwak. vooral van de beide binr.enspelers, van de midden linie was Laursen verreweg de beste 1-Iot sterkste deel van het elftal vorm den de beide achterspelers, die veel 4waad voorkomen hebben. De oranjeploeg speelde een vrij be hoorlijken wedstrijd, zonder meer. Van der Meulen, van Kol en Denis waren zooals trouwens vrijwel altijd, in pracht- vorm. Massy heeft weieens beter ge speeld, van Boxtel was zeker zoo goed als de Roermonden aar en Schreurs was een ijverig, maar weinig indrukwekkend debutant. Hij steunde de voorhoede on voldoende. In den aanval was Tap de man. vooral voor rust en na hem ver dient Weber vermelding. Smeets was niet op zijn plaats en raakte boven dien blijkbaar overstuur door dc voort durende onaangenaamheden met Laur sen en soms ook Tarp. Kools speelde Ln de tweede helft veel beter dan in de eerste, maar met hem is hel rechts- oinnenvraagstuk toch ook nog niet be vredigend opgelost. Elfring is toch in leder geval veel beter dan Schipper en zijn plaats lijkt Voor de Olympische •Spelen weer zeker. Ned Voetbalbond De Uitslagen. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND FeijenoordZ.A.C. 14 Promotie 2e klasse Velox—V. S. V. 3—0 Hermes-D.V.S.Unitas uitgesteld. Promotie-competitie 3e klasse. Tubantia—N.E.C. 4—2 AFDEELÏNC. IV. Helmond—Bleyerheidc 11 B.V.V.Bredanla 4—0 AFDEELING V. G.V.A.V.—Leeuwarden 4—1 G.V.V.—Alcides 5—0 Frlsia—Friesland 8—7 RANGLIJSTJES. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND S- Ï-' •o JJ, <3 •o Ï7 Feijenoord 6* 0 2 8 13-^9 Z. A. C. 4 3 0 1 6 13-9 Ajax 5 2 1 2 5 10-6 N.O. A. D, 5 2 1 2 5 7-8 Vclocitas 6 1 0 5 2 8—19 AFDEELING I. Promotie tweede klasse Vclox 3 2 0 1 4 6-3 V. S. V. 3 2 0 1 4 4—4 V. O. C. 2 0 0 2 9 1—4 Cm het Kampioenschap van Nederland. Incidenten bij Feijenoord-Z. A. C. In den wedstrijd FeijenoordZ. A. C. is het tot ernstige onaangenaamheden gekomen. In „De Crt." lezen we daar over het volgcr.de: Ongeveer een kwartier voor het einde deed zich een betreurenswaardig inci dent voor. De geheele wedstrijd was forsch doch volkomen correct en ln de beste verstandhouding gespeeld, totdat Bul Sr. die naast Derbcven op den grond lag, terwijl de bal reeds lang weg was, opzettelijk naar zijn tegenstander trapte. Er was maar één beslissing mogelijk en de heer Van Bisselick wees onverbidde lijk naar de kleedkamer. In de laatste seconden van den wed strijd deed zich opnieuw een incident voor, dat nog van heel wat ernstiger aard was. Van Heel en Mooy schenen het niet geheel met elkaar eens te zijn en juist op het moment dat de heer Van Bisselick het eindsignaal gaf, gingen deze spelers elkaar te lijf. Dit was voor het publiek het sein om het veld op te dringen en een dreigende houding tegen verschillende Z.A.C.-spelers aan te ne men. zoodat het Feijenoord-bestuur de Zwollenaren in bescherming moest ne men. Met behulp van de politie moest het publiek van het veld verwijderd worden. Om den N. V B,-Beker. E. D. O.Ajax (32) Onder leiding van scheidsrechter BruinS stelde E.D.O. zich als volgt op: Nijgh, Kuil, Boeree, Perukel Sr., Dinkla, H. Swart, Dona, S. v. d. Laan, Steffens, Perukel Jr. v. d. Hurk. E.D.O. trapt tegen den schuin over het veld staanden wind af. De thuisclub Is de eerste oogenblikken in de meer derheid. Diverse goede centers krijgt Dona toegespeeld, maar steeds verknoeit hij die. Door de Ajax-voorhoede wordt uitste kend geschoten, maar van te grooten afstand, zoodat Nygh de situatie volko men meester blijft. Perukel Sr. weert zich uitstekend, zoodat Twelker niet al te gevaarlijk kan worden. Het binnentrio van Ajax wordt op af doende wijze in bedwang gehouden dooi de uitstekend spelende Kuil en Boeree Eindelijk weet E. D, O het eerste suc ces te boeken, als Perukel Jr. op het juis te moment overgeeft aan den geheel vrij staande» Steffens. die geen moeite heeft om aan E.D.O. de leiding te geven (1—0). Na de thee is Ajax met grootsche plannen bezield, waardoor zij zeer ge vaarlijk in den aanval komt. Het is dan ook uit een keurig stukje samenspel tusschen Iseger e:i Jurrioaas, dat laatst genoemde den gelijkmaker onhoudbaar inschiet (11)- Dat geeft den AJaxieden moed. E.D.O. wordt op eigen helft terugge drongen en spoedig ligt ten tweeden male de bal achter Nijgh door toedoen van ïngenbeek (12). Dan drir.gt de half-back Perukel ver op. Hij krijgt den bal weer toegespeeld en met een mooi schot onder de lat is de stand gelijk (2—2). De thuisclub blijft volhouden, maar moet den jongsten Perukel missen, voor wien A. Swart invalt. Als een Ajax-back zich even bezondigt aan een spelregel, kriigt E.D.O. een pe nalty te r.emen. Dinkla plaatst den bal onhoudbaar in het net (32> Met dezen stand komt het einde. E.D.O, plaatst zich dus in de volgende ronde. R. C. H.—H. V. C. (10—1) De eerste wedstrijd, dien de Racing Zondag voor den N.V.B.-bsker speelde, is op een groote overwinning voor haar uitgeloopen, dank zü vooral het meer dan onbenullige spel van de tegenpartij. De Amersfoorters speelden al bijzon der zwak en waren dan ook niet als een serieuse tegenpartij te beschouwen. Des ondanks heeft men bij R.C.H. geduren- den den geheelen strijd normaal doorge speeld cn de groote overwinning geeft dan ook wel een duidelijk beeld van het krachtsverschil van de belde ploegen. Sche1-'» echter Henneberke had een tamelijk gemakkelijke taak. Hij liet te 2.15 beginnen. R.C.H. had het eerst het voordeel van den sterken wind en is van stonde af aan in den aanval. Reeds direct ver keert het doel der gasten in gevaar: het spel zal hoogstens vijf minuten oud zijn geweest, toen Verkerk met een kop bal uit een voorzet van Hanse aan R. C. H. de leiding gaf. Spoedig daarna werd de H.V.C.-keeper door goed doorzetten van Verkerk en Ruis zoodanig in het nauw gedreven, dat hij niet beter wist te doen dan den bal in eigen doel te werken. R.C.H speelt, practisch gesproken alleen voetbal, ter wijl de tegenpartij wel tracht het spel eenigszins te verplaatsen, doch het blijft bij trachten. De R.C.H.-aanval daaren tegen zwermt herhaaldelijk voor het H.V.C.-doel en achtereenvolgens bren gen Hanse, Ruis en Verkerk den stand op 6—0. Daarmede breekt ook de rust aan. De tweede helft vergaat het den Amers foorters al niet veel beter. Wel slagen zij er ln, om kort na de hervatting een tegen punt te scoren, doch dan nemen de R. C. H.'ers het spel weer geheel in han den. Met regelmatige tusschenpoozen ver hoogt de Racing door Van Dam, Ruis en Har.se de score tot 101. Mede door het onaangename weer Is tenslotte een ieder blij, als de scheids rechter het einde aankondigt. HAARLVOETBALBOND De uitslagen. ..KAMPIOENSCHAP H.V.B. D.I.O.Zeemeeuwen 10 PROMOTIEWEDSTRIJDEN 2e klasse Stormvogels III—R.C.H. V 3—5 3e klasse Damiaten—D.W.O. n 1—0 COMPETITIE 1 B. Haarlem ni—R.C.H. III 3—4 III D. E.D.O. vni—R.C.H. vn 1—7 III E. R.C.H. VIII—Aurora III 3—2 III F: V.V.H. Ill—Ripperda II 2—5 Bloemendaal VZeemeeuwen II 10 (beslissingswedstrijd). JUNIORES ZandvoortBloemendaal 52 HaarlemHillegom Hillegom n.o. ADSPIRANTEN. Bloemendaal a—E.D.O. b 31 BUITEN DE COMPETITIE. D.W.O.—E.D.O. IV E.D.O. n.o. HAARL.VQETBALBOND le Klasse. Haarlem 3R. C. H. 3 (34) Haarlem heeft eerst wind tegen, waardoor R. C. H. iets sterker is. Bovendien speelt de Haarlem-voor hoede met een groot gebrek aan enthousiasme. Steeds komt R. C. H. terug; na een kwartier scoort De Graaf, die een zeer productieve bui had. (0—1). Nu onderneemt Haarlem eenige aanvallen, maar het loopt haar niet mee, wanneer Tuinman tegen den paal schiet en een goed schot van Levy gehouden wordt. Even later maakt de rechts-half van R. C. H. geheel onnoodig hands in het penal tygefoied. Uit den strafschop maakt Onkenhout gelijk (1—1). Bij een aanval van R. C. H.'s rechter vleugel schiet De Graaf een moeien voorzet ineens in het Haarlem-doel. Keeper Pino kan nog wel stoppen, maar de bal is reeds over de lijn (1—2). Na rust komt de R. O. H.-voorhoe de mooi samenspelend naar voren: de Vos scoort (13). De Haarlem- aanvallen worden nu wat krachtiger; met een hard schot van grooten af stand verkleint Levy den achter stand (23). Weer komt Haarlem terug. Van Daalen loopt naar buiten, een goede voorzet volgt en Tuinman maakt gelijk (3—3). Het wordt nu een mooi partijtje, mede doordat de Haarlemmers nu wat ernstiger spe len. Met een mooi schot beslist De Graaf den strijd in het voordeel van R. C. H. OM HE7T KAMPIOENSCHAP VAN DEN BOND, D. I. O.Zeemeeuwen (10) Beide partyen hebben twee Inval lers. Reeds dadeiyk ontwikkelt zich een enthousiast en uiterst snel spel. Vooral D. I, O., dat bovendien den sterken wind schuin achter heeft, speelt zóó verbluffend vurig, dat Zee meeuwen volkomen oven-ompeld wordt Steeds komt D. I. O. goed samenspe lend opdringen, maar veel goede kan sen gaan verloren doordat de vleu gelspelers schieten, inplaate van voor te zetten. Na een kwartier krygt Booting een niet te missen kans en scoort dan ook onhoudbaar (10) Veel uitvallen van Zeemeeuwen loopen op niets uit, doordat het sa menspel onvoldoende is. Er verstrij ken dan weer twintig minuten, zon der dat Zeemeeuwen op de D. I. O.- helft komt. D. I. O. schiet van te verren afstand en haar voorhoede spelers toonen eenigszins bang te zijn voor den grooten back Keur. Dit is te begrijpen, daar Keur enkele malen niet volkomen fair optreedt, wat de rechtsbinnen .-van D. I. O. aan den lijve onderv vt. De verwachting is, dat Zeemeeuwen na de rust een groote overwinning zal behalen, maar dadelijk biykt. dat D. I. O. zich niet gemakkelijk gewon nen zal geven. Weer worden de eerste aanvallen door D. I. O. onderaonien; dan komt Zeemeeuwen opzetten. Er ontstaan eenige benauwde momenten voor het D. I. O.-doel, waar keeper Tjeertjes zich echter goed weert. Zeemeeuwen begaat nu de fout om D. I. O. in te sluiten, waardoor de verdediging zoo geconcentreerd wordt. dat het voor Zeemeeuwen bijna on- doeniyk is om door te breken. De tijd verstrykt zonder dat Zeemeeuwen weet te scoren, zoodat het einde komt met een zwaar bevochten overwinning voor D. I. O. Om het Kampioenschap van Haarlem, E. D. O.Bloemendaal (12-2) Deze wedstrijd is Zaterdag gespeeld. Heel weinig toeschouwers zijn aan wezig, als dc heer Mulder het sein geeft voor den aanvang. E. D. O. komt met vier invallers uit en Bloe mendaal met twee. De elftallen zyn als volgt: E. D. O.i Nijgh. H. Swart, Boeree, Perukel Sr., Kuil, C. v. d. Laan, A. Swart, Tanis, S. v. d. Laan, Perukel Jr., v. d. Hurk. Bloemendaal: Parson, De Jong, Sumter Eysten, Kopjes NJeman wynberg Beyk Jr., Cassee, Bakker. IJfs, Beijk Sr. Suhter trapi voor Bloemend 1 af, en zet Kopjes Nicman aan het werk. Sun ter schiet zijn voorzet over. De witten spelen enthousiast waardoor zy eenigen tijd in de meerderheid zijn. Do omzetting in de E. D. O- achterhoede wil nog niot org vlotten, vooral Kuil spceld de eerste oogen blikken eenlgsztns tweifelend, waar door de witte voorhoede wel wat te veel vryheid heeft. Maar Boeree, goed terzyde gestaan door C. v. d. Laan en Perukel Sr., weet steeds het gevaar af te wenden, zoodat Nygh voorlooplg toe kan zien. Als de rood zwarten ingespeeld raken, krygt de witte achterhoede het zwaar te ver antwoorden. Kuil opent het thans uitstekend en ook zyn onver wachte schoten zyn zeer gevaarlyk. Perukel Jr. loopt met den bal dooi de verdediging en stelt Tanis in staat om de score te openen (10). Even daarna kopt S. v. d. Laan no. 2 langs Beyk. Tanis laat ten derden male het net trillen (30). Bloemendaal maakt dan kort achter elkaar door Parson en Eijsten twee mooie doelpunten (3—2), maar als Perukel Jr. en Ta nis ieder nog eenmaal hebben ge scoord, gaat de rust in met 52. De tweede helft pakt Bloemendaal met hernieuwden moed aan, maar tegen het goede samenspel van de E. D. O.-voorhoede is het witte achter stel niet bestand. Vooral het spel van Perukel Jr. was buitengewoon goed; hy wist dan ook van de zeven na rust gescoorde goals er zes voor zyn rekening te nemen. S. v. d. Laan maakte het zevende doelpunt waar door de einduitslag 122 werd. SpaarnevogelsD. O. A. (1-4) Spaarnevogels benutte haar vrüen Zondag met het spelen van een vriendschappeiyken wedstrijd: tegen D. O. A., om in training te biyven voor haar nog te spelen promotie- wedstryden. D. O. A. was over alle Unies vp:1 sterker en won verdiend met 4—1. D. O A. geeft direct een flink open spel te zien, maar de thuisclub houdt stand Toch heeft Spaarnevogels het eerst succes (1—0). Eindeiyk weet D. O. A. geiyk te maken door haar mid- voor (1—1), Na de rust heeft de thuisclub den wind in den rug en komt geducht op zetten, doch haar voorhoede houdt het spel te kort. D.O.A. wo-dt weer sterker en weet den stand tot 14 op te voeren. ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE Rood-Blauw (25) Zaterdag speelden twee proefelftallen samengesteld uit spelers die uitkomen in de Zaterdagmiddagcompetitie, een wedstrüd op het Stormvogels-terrein. De strijd eindigde met een 5—2 overwinning voor blauw. DIOC. R.-K. HAARL. VOETBALBOND, De Uitslagen. Extra Competitie. B.SJM. I—Geel Wit II 3—2 T.Z.B. II—Onze Gezellen H 0—3 Santpoort II—B.S.M. II uitgesteld. H.B.C. IV—V.VF. m H.B.C. V—T.Z.B m 0—1 1—0 VOETBALNIEUWS Tubantia weer eerste-klasser De Hengelosche voetbalvereeniging Tubantia. die Zondag met 42 van N. E. C, won, heeft hiermede het eerste- klasseschap weer heroverd. DE P0LITIE-V0ETBALWEDSTRIJDEN De Haarlemsche politie wint de medaille van Haarlem's Dagblad. Zaterdagmiddag werden op het Haar lem-terrein aan den Schoterweg voet bal-seriewedstrijden gehouden, waaraan de politie-elf tallen van Amsterdam, Den Haag, Alkmaar en Haarlem deelnamen. De organisatie berustte by de Politie- Sportvereeniging „Haarlem", die met deze wedstrijden zeer veel succes had. Het was een heel gezellige middag! De elftallen van andere steden waren ver gezeld door een groot aantal dames en supporters, terwijl de wedstrijden wer den opgeluisterd door muziek van de Haarlemsche Politie Muziekvereenisr'ng. Dit korps weerde zich, onder leiding van den populalren dirigent Reynier van 't Hoff, op kranige wijze; hierdoor werd dan ook een gezellige stemming op het veld verkregen. De wedstrijden werden bijgewoond door den Commissaris van Politie, den heer E. H. Tenckinck; de hoofdinspecteurs C. J. Bos en M. Woud en een groot aantal inspecteurs. Reeds te één uur begonnen de wed strijden. Van 12 uur werd op het groo te veld gespeeld tusschen de elftallen van Haarlem en Alkmaar, terwijl tege- ïykertüd op het zijterrein de wedstrüd Amsterdam—Den Haag werd gespeeld. Dc meeste belangstelling bestond uit den aard der zaak voor den wedstrüd HAARLEM—ALKMAAR (2—1) Dadeiyk ontwikkelt zich een vinnige strijd, met Haarlem iets in de meerder heid. Toch heeft Alkmaar het eerst suc ces door een kopbal van den midden voor uit een voorzet van den linksbui ten, maar reeds spoedig maakt Haarlem weer gelük door den linksbinnen. (1—1). De strüd gaat mooi gelük op en neer. By Haarlem onderscheidt de spil zich door handig spel en hard werken,. De Alkmaarders werken hard, maar zonder succes. Rust komt met 11. Na rust zet Haarlem er alles op. Er ontstaan veel gevaarlijke momenten voor het Alkmaarsche doel, voornamelük door toedoen van inspecteur Berentsen. die meermalen goed doorzet. Het schie ten van den Haarlemschen middenvoor is echter slecht. Alkmaar onderneemt ook enkele aanvallen, die niet ongevaar- lük zün, mede doordat de Haarlem-ver dediging niet volkomen betrouwbaar is. De Haarlem-keeper weert zich echter goed. Er wordt niet meer gescoord, zoo dat verlengd moet worden. Reeds da del yk krygt Haarlem een vryen trap te nemen, die niets oplevert. Onmid- dellük hierop zendt de linksbuiten een hard schot in; de bal stuit terug van den keeper en de middenvoor heeft weinig moeite om te scoren, zoodat Hrarlem dezen wedstrüd met 2—1 wint. Op het zü terrein werd gespeeld AMSTERDAM—DEN HAAG (3—0). Den Haag, dat met enkele invallers verscheen, had weinig in te brengen Met rust was de stand reeds 20. In de tweede helft werd Dsn Haag meermalen volkomen ingesloten. Amsterdam scoor de nog éénmaal, zoodat met 3—0 gewon nen werd. Ter afwisseling, en tevens om aan de politiemannen wat rust te geveai werd een wedstrijd gespeeld tusschen Haarlem II en H. F. C. II, HAARLEM II—H. F. C. II (3—2). Niettegenstaande .haar onbenullig spel is het aan Haarlem 2 gelukt, den beker te veroveren, die door den heer Tenc kinck voor dezen wedstrüd was uitge loofd. Haarlem is op een gelukkige ma nier aan eenige doelpunten gekomen, zoodat zü onverdiend won. De voorhoede van Haarlem was het slechtste deel van het geheele elftal. De middenlinie speelde beter, en vooral Levy had1 con goeden dag. Van de backs was Cats de beste, terwül Hoeben zün dc:! geed verdedigd heeft. By" H. F, C. werd er in dc voorhoede aardig samen gespeeld. maar toen het tegen het einde niet erg lukken wilde, ging men van veraf schieten, waarmee men bü Hoe- bsn niet het minste succes had In de mlddenllnle was Reuvekamp GiUe de beste speler. De beide backs waren trap- vast, terwijl de keeper het weinig moei lijke werk goed verrichtte. Onder leiding van scheidsrechter Vrugt stelden de elftallen zich op: Haarlem speelt eerst met den ster ken wind in den rug, en is direct ster ker. Tot doelpunten weet zy het ech ter nog niet te brengen. Het eerste suc ces is integendeel aan den anderen kant, als Van Renesse met een tam schot aan H. F. C. de leiding geeft. (01). Uit een voorzet van rechts wordt echter met vereende krachten den geiyk- maker in het doel gewerkt. (11) Met dezen stand komt de rust. Na de hervatting is het weer H. F. C., die het eerst scoort door Adriaans. (12) Haarlem valt nu steeds aan; Borg- houts maakt gelijk. (22). Beide partyen gooien er nu nog een schepje op. Het is Haarlem die het meeste succes heeft. Borghoius maakt het derde doelpunt. Met dezen stand komt het einde. De finale ging dus tusschen Haarlem en Amsterdam. HAARLEM—AMSTERDAM (1—2). Haarlem heeft het elftal Iets ge- wyzigd en heeft de v°lgende op stelling: De Ridder. Bras, Palder, Swart, Van Diessen, Berentsen, Hoogenes, Van Burg, Valkenier, Knegt, Sauer. Amsterdam stelt hier tegenover: Knol, Kulk, Vergunst, Kuiper, Winters. Dobbe, Kats, De Boer Blokker, Vosselman, Brinkman. Amsterdam heeft twee Invallers voor den middenvoor en linksbuiten. Reeds dadelijk is Amsterdam sterker, maar Haarlem verdedigt energiek. Een voorname factor in het spel van beide partijen is de lichaamskracht, waarvan veel gebruik wordt gemaakt. Menig duwtje wordt uitgedeeld, maar toch was het goed gezien vat scheidsrechter Twis- terling, om hiervoor weinig te fluiten, daar er anders van het spel niet veel /.ou overblijven. Haarlem bepaalt zich uitsluitend tot verdedigen. Wanneer de Haarlemmers merken, dat het spel der Amsterdam mers niet meevalt, veranderen zü van tactiek en ondernemen verschillende aanvallen. Inspecteur Sauer lost eens een enorm hard schot, dat met moeite gestopt wordt. Het spel gaat nu geiyk op en neer. Mooi samenspel van Haar- lem's-rechtervleugel heeft sucoes; Val kenier scoort. (10), Na de rust komt Amsterdam opzet ten. Haarlem bepaalt zich tot eenige aanvallen. Door verkeerd opstellen ont staat plotseling een groote opening in de Haarlemverdedigmg, waarvan de Am- sterdamsche rechtsb'""en profiteert om gelyk te maken. (1—1). Nu is goed te zien dat de Amsterdam mers toch beter spelenzü kernen steeds terug, maar keeper De Ridder -stopt vele harde schoten. Ein^elük neemt Am sterdam de leiding, op dezelfde manier als bü haar eersten goal. Het einde komt met 21 voor Amsterdam. ALKMAAR—DEN HAAG (3—1). Den Haag nam de leiding, maar vóór rust deed Alkmaar dezen voorsprong te niet, zoodat rust kwam met 11. Na rust was Alkmaar voortdurend sterker, waardoor het einde kvwii met 31. Amsterdam heeft dus den tersten prüs gewonnen; zü kreeg een mooien zilveren beker, ten geschenke gegeven door Bur gemeester Maarschalk. Haarlem, dat kranig party gaf. won d» zilveren me daille, die door de Directie van Haar lem's Dagblad beschikbaar was gesteld. Tenslotte behaalde Alkmaar den der den en Den Haag den vierden prijs. De heer Tenckinck reikte na afloop de prijzen uit.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 10