DATUMSTUKJES HET VERKEERSPROBLEEM BIJ DE AMSTERDAMSCHE POORT DE VERBOUWDE STOOMPONT TE VELSEN. TRAGISCH STERFGEVAL. I ONZE GROENTJES ONZE GROENTJES 45e Jaargang No. 13758 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Donderdag 26 April 1928 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN per we»k f 0.27%, met geïllustreerd Zondagsblad 0.32; per 3 maanden: Vcor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) 3ó7%- Franco per post door Nederland /3-87J4- Afzonderlijke nummers ƒ0.15. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem en Omstreken /0-57J4 franco p. rost 0.65 ADVERTENTIENVan l tot 5 regels ƒ1.75; iedere regel meer 35 cents. Reclames 60 cents per regel. E:j abonnement aanzienlijk rabat. Twaalfstuivers-advertentiên van Vraag cn Aanbod van 1 tot 4 regels CO Cents per plaatsing, elke regel meer 15 Cents a contantbuiten het Arrondissement dubbele prijs. Directie, Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 93, Post-Giro 38810 UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER Drukkery: Z. B. Spaarne 12. Telefoon 10122, 12713. Telefoonnummers: Directie 13082, Hoofdredactie 15054. Redactie 10600 en Directeuren: J.C. PEEREBOOM en P. W. PEEREBOOM Bijkantoor voor Santpoort, Velsen, Velsen-Noord, IJmuiden, Beverwijk enz. Administratie 10724 en 14825. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Driehuizerkerkwcg 2, Velsen, Telef. 521. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD AGENDA DONDERDAG 26 APRIL Gem. Concertgebouw: Sohoten's Chr. Gemengd Koor. Concert o. 1. v. Jac. Zwaan. Soliste: Jeanne Bacilék, sopraan 8 uur. Doopsgezinde Kerk, Groote Houtstr. 43: Lesing prof. dr. Albert Schweitzer, 8.15 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling George Robert 34 uur. Hotel Vreeburg, Bloemendaal: Muziek uitvoering Onderling Kunstgenot", dir. A. J. Grootegoed. 8 uur. Cinema Palace: „Opstanding" 8 uur. Luxor Theater: „Regina"; „De Gehei men van het Zwarte Werelddeel", 8 uur. Rembrandt, Theater: ,De Groote Wel doenster". Tooneel: Meller en Wagner. 7—9; 9.15—11.15. Scala Theater: „De Slet"; Tooneel: Marie Jeanne", 8 uur. Cabaret Modern, Raaks: Cabaretvoor stelling. Cabaret La Mascotte, Groote Markt: Cabaretvoorstelling. Heemstede: Raadhuis. Gemeenteraad 8 uur. Hoofddorp, Raadhuis. Gemeenteraad Haarlemmermeer, 2 uur n.m. VRIJDAG 27 APRIL Gem. Concertzaal: „Houtconcert", H. O. V. L v. Ed. v. Beinum, 8.15 uur. Haarlemsche Montessorischool, Mid denlaan 70: Lezing S. de Vries, 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. Nieuw pro gramma Cabaret. Modern, Raaks: Cabaretvoor stelling. La Mascotte, Gr. Markt: Cabaretvoor stelling. Haarlem, 26 A-pril. Het Gezag op Rijm. Ik hoop dat u met gepaste ontstelte- tents de „Proeve van dichtkunst van B. en W. van Utrecht", die in ons vorig nummer vermeld werd, hebt gelezen. Ik tenminste wel. Er zijn van die momen ten en van die gebeurtenissen, die je een oogenblik doen stilstaan op den modernen levensweg. Je debrayeert, drukt op de voetrem, kijkt peinzend naar den kilometerteller, die nu bij uitzon dering op nul staat, en vraagt je nog weer eens af: „Quo vadinius?" Waar gaan we eigenlijk heen? Waar moet dat naar toe, op deze manier? Je kijkt naai den hemel, en hy is blauw, hetgeen hoogst zelden gebeurt, en valt niet eens in. Zelfs niet nu het Gezag, het Gezag anet een groote G, zich heeft laten ver leiden tot zulk een frivoliteit: tot het geven van een praeadvies op rijm! Bur gemeester en Wethouders van Utrecht, de vierde stad des lands (150.000 zielen) vergeten zich dermate dat zij in offi cieel gedrukt raadsstuk nummer zooveel Speenhoff, en Charivarius en P. Gasus, en Clinge Doorenbos, en Melis Stoke, en andere corypheeën van het Rijm naar de Kroon trachten' te steken! Groot zijn de verdiensten dezer mannen, maar wie zou ooit hebben vermoed dat zij nog eens school zouden gaan maken bfj het Gezag? De taal des Gezags pleegt immers tot die des rijmenden publicisten in vrijwel volkomen contrast te staan! Er is een Fransch spreek woord dat zegt „Les extrêmes se tou- chenrt" de uitersten raken elkaar. Dat is de eenige verklaring die ik bij mogelijkheid weet te vinden, maar zij voldoet nauwelijks. Vooral als men het méér dan luchthartige slot van dit praeadvies leest: De burgemeester: Fockema Andreae De secretaris: J. de Lange, teekent mee. Het College rijmt dus in dit raadsstuk zelfs op den naam van den burgemees ter! Dat is wel het toppunt. Het slaat zelfs minister Kan's vele gemoedelijk heden, ofschoon diens voorbeeld wel eenigen invloed zal hebben doen gelden op de dartelheden van het Utrechtsehe Stadhuis. Als deze nieuwe geest verder door werkt zullen weldra dagvaardingen, processen-verbaal, vonnissen in minöer- cmstige zaken, aanmaningen en dwang bevelen. notariëeie akten, huur- en an dere contracten, statuten en wat er meer aan droog-officiëels en onleesbaars uit komt op rijm gaan verschijnen. Het zou mij genoegen doen als het alles van zoo goed gehalte was, als het rijm van B. en W. van Utrecht, maar ik vrees het erg ste. De dichtader van de meeste autori teiten zal. indien aanwezig, wei door verwaarloozing verstopt zijn. Het zou dus veiliger zyn om maar eerst eens een Staatscommissie te benoemen die rap porteert over het vraagstuk in gal mende alexandrijnen of statige hexame ters of liever nog de aspirant-rijme laars te laten examine eren door een commissie bestaande uit de bovenge noemde erkende deskundiger... Net als voor het auto-rybewUs. BU dit rym- examen zou evenwel terdege gelet moe iten worden op de vereisen te snelheid. Anders krijgen wij vertragingen op alle bureaux en moeten er weer ambtenaren dU komen. Dat is te duur. De minister van Financiën, zou bijvoorbeeld, als hij mee wil doen, de MiUioenen-nota in een dag moeten kunnen berijmen. Wanneer B. en W. van Haarlem het lllustre voorbeeld van hun collega's in Utrecht' zullen volgen weet ik nle t. Het zal niet meevallen. By aandachtige be schouwing van ens College krijgt men geen zeer „dichtadcrlyken" indruk, of schoon ik wel eenige hoop heb op mr. Bruch. Maar die is toevallig juist wet houder van Onderwijs, en kan er dus op rekenen dat de critische blikken van de vele litterair-deskundigen, die tot zyn onderhebbenden behooren. zyn rijm zullen beloeren. Als hij het toch aan durft is hij een zeer dapper man. Van den burgemeester en ook van mr. Heerkens ThUssen is weinig geestdrift voor de nieuwe richting te verwachten. Wethouder Reinalda heeft het te druk, ofschoon hij in een stil oogenblikje er misschien wel voor zou voelen om zijn gedachten over zyn Commissie van Bij stand op rijm te brengen, of om de dichterlijke gevoelens te uiten die spouwmuur en trasraam, bestek en ka daster, brugdek en heipaal in hem wak ker roepen. Onder den toepasselijken Ti tel .Mijti Openbare Werken" zou hy tenslotte de verzameling kunnen bun delen. Financiën lijkt geen zeer poëtisch hoofdstuk, en onze Machtige heeft zidh, voor zoover bekend, nimmer als dichter doen kennen. Maar wie weet! Als ik het „Proces-verbaal van de opneming van kas en boeken van den Ontvanger der gemeente Haarlem" doorlees, komt het mij voor dat dit wel een aardig onder werp zou zijn. 't Was Zaterdag de vierde. Al heel vroeg toog- ik aan 't werk En ging de lapjes tellen ten kantore van De Klerk. Ik ben er nu wel vlot in: ik vertel me niet zoo gauw- Maar dankbaar is het baantje niet... zeg, luist'ren jullie nou? 't Is zoo gezellig niet om elk biljetje om te keeren, En achter eiken uitgaafpost mijn naam te parafeeren! Dat deed ik, en er waren 140 stuks •van tien, En 3-6-9 bons van 'n riks, van 'n pop heb 'k geen gezien. Dan bankjes weer: van duizend twee, driehonderd: zes, nee: zeven. Tweehonderd: achttien, honderd: acht... luister nou toch 'es even! Van veertig gulden: 6-2-5, van zestig waar'-n-er tachtig Kwitanties van de Veewet: geen (die was Ik ook indachtig) Aan bronzen pasmunt honderd pop, twee cent -wil hierop letten, 'k Wou jullie zien als j' al dat geld op stapeltjes moest zetten. Enzoovoorts. Ik vrees P. Gasus' cri- tiek te zeer en ga niet verder. Als de wethouder het Utrechtsehe voorbeeld geheel wil volgen en ook de onderteeke- ning berijmen, zou hy kunnen beslui ten met: Keur dit thans goed, en z. h. s. Wat 'n werk! 't Is wel wat erg. Weest dankbaar, en we est zuiniger. t. a. v.: Slingenberg. Wellicht kan de wethouder het -veel beter. Of misschien de Zwijger van het Col lege, mr. Wesstra? In spanning wachten wij. R. P. NIEUWE AARDBEVINGEN. DE HAARD IN ADRIANOPEL. LONDEN, 26 April (V. D.) Het Sefs- mografisch instituut tc Athene heeft gisteren te 11.27 uur een nieuwe aard beving geregistreerd, waarvan de haard in Adrianopcl en in Oostelijk Thraeië moet liggen. Ook in Constantinopel werden schok ken gevoeld, die ongeveer 17 seconden duurden en die zich naar het zuiden en noorden voortplantten. Berichten over schade zijn nog niet ontvangen. DE H. O. V. DE HEER BLONKER HERNY SECRETARIS. Namens het bestuur der Haarlemscae Orkestvereeniging. gevestigd te Haar lem words ons medegedeeld dat het secretariaat van heden af is overgegaan van den heer D. J. Sanders op den heer M. P. Blonker Herny, wonende Zuider Stationsweg 5 a Bloemendaal. Tot zoover dit bericht. By nadere informatie vernamen wij, dat de heer Sand,rs wegens drukke be zigheden heeft moeten bedanken voor de vee! tijd eischer.de functie var secietaris. Hij olijft evenwel hd var. het bestuur. De heer Blonker Herny was tot nu toe 2e secretaris. Woensdagmiddag is de te Amsterdam verbouwde stoompont, na een afwezig heid van een zestal weken, aan de pont steiger te Velsen teruggekeerd. De „op stallen" hebben een groote verandering ondergaan. De wachthuisjes en andere hutten zyn alle verdwenen. In de plaats daarvan zyn aan beide kanten van het middendek loopgangen aangebracht, be stemd voor wielrijders en voetgangers, zoodat het middendek alleen bestemd is voor voertuigen en auto's. Doordat de buitenkanten der loopgangen op het buitenboord zjjn aangebracht, wat met de buitenkanten der wachthutten niet het geval was. hebben deze gangen een flinke breedte verkregen. De gangen zijn met hekwerk van het middendek ge scheiden, de buitenkanten zijn echter dicht, met een omgebogen kap, zoodat de passagiers tegen wind en gedeeltelijk tegen regen zyn beschut. Inwendig is er ook verandering aangebracht. Er Ls na melijk een nieuwe ketel geplaatst, waar van de vuren in de machinekamer uit komen, zoodat de pont. desnoods door één man beneden kan worden bediend. Voorloopig zal dit echter nog wel niet geschieden. Er moeten nog verschillende werk zaamheden wórden verricht. H:: is ech ter de bedoeling de pont a.s. Zondag in de vaart te brengen. Waar moet de rtieawe Spaarnebrug gebouwd worden? Bennett's dood. BYRD'S EN LINDBERGH'S REDDINGSPOGINGEN. QUEBEC. S April. IV. D.) De be- kende vlieger Bennefctt, die zooels be kend ernstig ziek iag. is hedenmorgen .11 uur. overleden. Met Balchen had hl) zich per vliegtuig naar Greenly Island begeren, om de „Bremen" te hulp te ko men; onderweg werd hy evenwel ern stig ongesteld en moest hy naar het ziekenhuis te Quebec worden vervoerd. Lindbergh heeft zxh nog met medicU- nen en een serum per vliegtuig naar Quebec begeven, om hem te redden, maar deze hulp heeft niet meer mogen baten. In hun commentaar op dit bericht schryven de ochtendbladen onder an deren Toen Bennett indertijd veraam. d3t de ..Bremen" op Green.y eiland was ge daald en hulp nood.g had. lag hy z.ek te bed. Niettemin besloot hy onverwijld met Balchen den gevaariyken tocht naar het onherbergzame oord te aanvaarden, om de ..Bremen" de voortzetting van haar roemrijke vlucht mogelijk te ma ken. Toen echter het driemotorig Ford- vllegtulg te Murray Bay daalde, bleek het, dat Bennett's influenza veer veel ernstiger was geworden. Hy had hooge koorts en moest te bed blijven. In al- leryi werd een dokter ontboden die een afstand van twintig KM. met een hon denslee moest afleggen om den vlieger te bereiken- De dokter gelastte, dat de patiënt in een ziekenhuis moest worden opgenomen. Dit maakte het noodzakelijk Bennett naar Quebec te vervoeren. Daar bleek al spoedig, dat de influenza zich ontwikkeld had tot longontsteking. Hoe populair Bennett onder zijn col lega's was, bleek uit de pogingen, welke tot zyn behoud in het werk werden ge steld. Byrd, <Le hem uitgekozen had om deel te nemen aan r.yn Zuidpooltocht, loog Dinsdag naar Quebec met de zuur- stofcylinders, die voor de behandeling van den patiënt noodig waren. Voorts oerde hi) mevrouw Bennett en een longspecialist mede. Bennet behoorde tot de be kwaamste vliegers. Hij heeft het drie- motorige Pokkervlicgtuig bestuurd, waar mee Byrd den 6en Mei 1926 in 15 1/2 uurtyds van Koningsbaai naar de Noordpool is gevlogen cn ten®, via Verlegen Hoek, een afstand van onge veer 2900 KM., waarbij de vliegers nog eenige malen rond de Pool gecirkeld heb ben, ora de waarnemingen van Peary te verifieeren. Minder gelukkig was Bennet het vol gend jaar. Hy behoorde aanvankeiyk tot de bemanning van Byrd's toestel voor diens Oceaanvlucht, doch liep by een mislukte proefvlucht zulke ernstige kwetsuren op, dat hy geruimen tijd bed legerig bleef en aan geen der vluchten over den Ooeaan kon deelnemen. Dit was de eerste groote vliegtocht van Byrd. waaraan Bennett niet heeft deelgeno men. Ook dit najaar, by Byrd's Zuid- poolcxpedltie, zou hy weer van de party zijn geweest. Met Balchen, een van de andere mede werkers van Byrd. was Bennett op weg gegaan naar Greenly Bay: beiden kregen te Murray baa: influenza, doch. terwyi Balchen spoedig herstelde, kreeg Ben nett longontsteking. Sinds hU in het ziekenhuis te Quebec was. yide hij en riep daarbij steeds om Byrd. Deze had zich yiings per trein naar Quebec begeven oni zijn trouwen kameraad in diens laatste uren by te staan. Ook mevrouw Bennett is by het sterfbed tegenwoordig geweest. Lindbergh had verleden jaar. voor zijn vertrek naar Parijs van Benntt ver schillende inlichtingen ontvangen, die hem van veel nut geweest zijn. De beiden waren sindsdien dikke vrienden. Elders in dit nummer wijzen wij er nog eens op. dat de Gravesteenenbrug over het Spaarne tegenover de Bakenes- sergracht voor het ryverkeer afgesloten is. In de toekomst zal een nieuwe bug gebouwd worden. Het is evenwel nog niet zeker waar het Spaarne nu overbrugd zal worden. Zeker is alleen, dat de nieuwe brug niet op de plaats van de Gravesteenenbrug zal komen. De gemeente heeft twee pijlen op haar boog. Verleden jaar heeft de gemeente aan gekocht het perceel Spaarnwouderstraat 33, de koekbakkery die voor het ver vallen Visschershofje gevonden wordt. Daar zou dus de nieuwe Spaarnebrug kunnen komen, waardoor een verbinding zou worden verkregen tusschen de Spaarnwouderstraat (het kruispunt bij den Burgwal) en het Donkere Spaarne. De nieuwe brug zou dan ongeveer te genover de Bakenessergracht kunnen komen. Zoo'n plan zou in het byzonder van beteekenis worden, als kan worden overgegaan tot demping van de Bake nessergracht. Maar daartegen bestaan niet alleen bezwaren by kunstzinnige menschen (die het jammer zouden vin den als deze schilderachtige gracht ver dwijnen zou!), maar ook by het hoog heemraadschap „Rynland". Eenige dagen geleden hebben wij medegedeeld, dat de gemeente een ge bouwencomplex heeft aangekocht ter verbreeding van de Koralensteeg. Daar door zal een flinke verbindingsweg ver kregen worden tusschen den mond van de Spaarnwouderstraat bij de Amster- damsche poort en de Houtmarkt. De nieuwe brug over het Spaarne zou dus ook kunnen komen tegenover den Koudenhorn. Dan zou een directe ver binding verkregen worden tusschen den weg AmsterdamHaarlem en de bin nenstad via den Koudenhorn. Op onze kaart is dit duidelijk aan gegeven. De plaats van de doorbraak van de Spaarnwouderstraat by ce Koralensteeg is met een pijl aangegeven. Deze weg zou ook aansluiting geven op den nieuwen verkeersweg die na 1932 als de erfpacht is afgeloopen zal worden aangelegd van de Friesche Varkensmarkt over het Phoenixterreln naar het Stationsplein. De gemeente heeft daardoor het gebouwencomplex aan den Jansweg naast het viaduct reeds aangekocht. In de toekomst zullen dus belangryke plannen worden uitgevoerd voor de ver betering van het verkeer. De toegangsweg tot de binnenstad uit het Oosten wordt ongetwijfeld zoo goed als slechts te wenschen is. Als dan ook de verbreed ing van ce Damstraat de plannen daarvoor zijn nog steeds hangende en weer iets dich ter by de uitvoering gekomen doordat de gemeente weer een perceel in de Damstraat heeft aangekocht tot «tand komt, zal ook de verbinding met dc binnenstad aan dc cischen voldoen. CENTRALE OUDERRAAD TE HAARLEM. VACANTIEBEZIGHEDEN. Zooals wij reeds meldden, heeft het bestuur van den Centralen Ouder raad te Haarlem het initiatief geno men tot het scheppen van de moge- 'ykheid dat schoolgaande kinderen in de zomervacantie en misschien ook in de kleine vacantie nuttig bezig ge houden kunnen worden. Bedoeling is een. vacantieschool te stichten. Nadat een circulaire aan onder scheidene vereenigingen op onderwijs gebied en op sociaal gebied werkzaam, was gezonden, meldden zich 11 ver eenigingen voorloopig tot deelneming aan. Bedoeling ls dat van iedere deel nemende organisatie in het bestuur van de te stichten „Vacantieschool" 2 afgevaardigden zullen zitting nemer- Op een Maandagavond gehouden vergadering yieek dut de Haar!. Chr. Besturenbond en de R-K. en Chr. on- derwys organisaties nog niet een de- finatief mandaat hadden. Voorloopig werden benoemd in het dagelijksch bestuur, de heer H. J. Klein, voorzit ter. mevr. Boerma. Boekenroctestraat 3. secretaresse, de heer E. Geerts er. Mr. G. L. van Dam. Wanneer bekend is het juiste aantal der deelnemende vereenigingen, dan zal het dag. be stuur tot 7 leden worden uitgebreid. WEER LENTE. Nu d' Aprilmaand weder eind..:. Zooals, hoopvol, zU begon, Nu de koude er. de hagel Weer ver Jan d zOn door de zon. Die te pronken s:aat ln blauw Smetloozc oneindigheid. Hooren. ruiken, zten wc cm ons Weer den vollen lent et yd: 'k Ruik ,wcex stofluoh'. voortgedragen Op den zuchten voorjaarswind, 'k Ruik weer meer benzinedampen. Maar "k rul* ook den hyacinth: 'k Zie weer woeste motorryders. Met 'n minimum fatsoen. Alles op hun weg verschrikkend. Maar "k ce ook het jonge grorn: "k Hoor wrer hoe een open knal pot, Rauw de lenterust verstoort. Maar.... 'k heb gister in mUn tuintje. Ook de nachtegaal gehcord. P, GASUS. MODDERBAD. De 25-jarige C P., wonende Spaarne 59 reed Woensdag per fiets op den Burgwal. HU moest ultwykcn voor eeni ge kinderen cn kwam in het water te recht. Door voorbUgangers. die hem een stok toestaken, is hy op het droge ge trokken, waarop hy naar zUn woning kon gaan. KON. HOLL. MIJ DER WETENSCHAPPEN. VOORDRACHT VOOR EEN NIEUWEN SECRETARIS. Naar wU vernemen word: op 1 Mei as. een vergadering gehouden van Direc teuren der Kon. Holl. Mij. utr Weten schappen alhier. Op die vergadering zal ojiv een se cretaris beroemd worden ir. de plaats van wUlen Pref. Lorer.Lz. Als eerste is op de voordracht geplaatst Prof. Dr. A. F. Holleman. te Bloemendaal. oud- Hoogleeraar ln de chemie aan de Ge meentelijke Universiteit van Amsterdam. Waarschynlijk zal daarna de al;.;c- meene vergadering gehouden worden op Zaterdag 19 Mei a.s. De Protector der Maatschappij. Prir.s Hendrik der Nederlanden, zal vermoe delijk deze vergadering bijwonen, maar zekerheid bestaat hieromtrent nog met. De vergadering zal in het teeken staan van rouw over Prof. Lorentz: hot zal eon zeer korte bijeenkomst zyn, waarin alleen de noodzakelijke dingen w n afgehandeld. Feestelijkheden -zultei. er niet aan verbonden zyn. DE GEMEENTELIJKE SPORTTERREINEN. EEN NIEUW SPORTTERREIN AAN DEN MIDDENWEG. Tot de terreinen die Ingevolge het raadsbesluit van 16 November 1927 in aanmerking komen om ter ver schaffing van werk aan wexklooeen bouwryp te worden gemaakt, behoort o.a. het als sportterrein bU den dienst voor de licliamelyke opvoeding ln gebruik zUnd terrein aan de Van Nesstraat. Aangezien een gemeenteiyk sportter rein in die omgeving niet kan worden gemist, dient een ander terrein ter be schikking van genoemden dienst to worden gesteld. Naar de meening van B. en W. kemt daarvoor in aanmerking het mede aan de gemeente ln eigendom toebehoorend terrein gelegen aan do westzijde van den Middenweg. Dit ter rein ligt vrijwel op de vercisehtc hoog te. Eenige egalisatie zal echter plaats moeten vinden. Voor de nabijgelegen boerderij zal een nieuwe toegangsweg worden gemaakt. De afrastering om het speelterrein aan de Van Nesstraat, be nevens de op dat terrein staande ge bouwtjes. kunnen worden overgebracht naar het nieuwe in te richten sportter rein. De kosten van een en ander zUn ge raamd cp f 8000. B. en W. merken hierby op, dat door geschikte keuze van de ligging der af- zonderiyke speelvelden een Juiste plaat sing van de gebouwtjes, aan de zijde van den Middenweg een bouwblokdieptc jp dat terrein kan worden vrijgehouden. Indien na verloop van eenigen tyd (vcr- mocdeiyk niet binnen enkele jaren) mocht worden overgegaan tot bebou wing van die strook gror.d. zou aan den dienst van de lschamelyke opvoeding alsnog aan den zuid-westeiyken hoek van het nieuwe sportterrein oen strook grond als compensatie kunnen worden beschikbaar gesteld. MEN DENKE ER AAN: Zaterdag a.s. wordt dc eerstvolgende rubriek opgenomen. Ieder verstandig mensch bewaart dus zijn kleine ADVERTENTIES van VRAAG EN AANBOD voor van Zaterdag. Want geen enke! blad in of buiten Haarlem geeft aan deze advertenties zoo groote publiciteit als HAARLEM'S DAGBLAD

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 1