WOENSDAG 9 MEI. otopagina m's Dagblad MODE-SNUFJES, Mppt dan 100,000 boeren zijn naar Alba Julia getrokken, hot oude Roemeensche stadje, wrfnr hot Roemeen, sche koningspaar gekroond werd Daar hebben zij een revolutionair congres gehouden en eischten dc aftre ding van Bratlanu en de opmarsch naar Boekarest, in het midden het koninklijk paleis, links boven prins Carol, die op het oogenblik in Engeland vertoeft, reents boven koning Michael, links onder Maniu de leider der boerenpartij en rechts ender B-atianu de minis- ter.precident van Roemenie DE CRISIS IN ROEMENIË. Een Roemeensch boerentype met zijn familieleden. Meer dan honderddulzi nd boeren hebben In Alba Julia een congres gehouden en zich verzet tegen de huidige regeerins- yorm. (Foto Daily Newa.) Het nieuwe notor-tankschlp „Elax", dat door de i ed Scheepsoouw-Mij. te A'dam voor de Anijo-Saxon-Petroleum- Company gebouwd werd Het schip aan den toeristensteiger te IJmuiden. Uit alle omliggende plaat sen trekken de menschen telkenjare naar Brugge, om deel te nemen aan Je Heilige Bloedprocessie, die thans weer gehouden is. Polncaré, Frankrijk's mlnister-presicent heeft een bezoek aan Metz jebracht waar hij een rede voering gehouden heeft over de toestanden in Elzas-Lotharingen De ontvangst door de militaipe en burgerautoriteiten. De „Wessex Aeroplaenclub" heeft in de nabijheid van Bristol een vliegdag gehouden Dit was de eerste van een viertal demonstrat.edaqen waarbij verschillende wedstrijden gehouden worden. Duizenden hebben met spanning de luchtrace gevolgd, die een der belangrijkste nummers van het programma was Miss Helen Wills, de bekende Amerikaansche tennisspeelster, is Dinsdag in Den Haag aangekomen. De Amerikaan- sche (links) is vergezeld van Miss Anderson. Helen Wills zal o.a. ook een wedstrijd spelen tegen onze tennis kam- nioene Kea Bouman. acrobatiek voor schoolmeisjes Éen van de athletieknummers, die door schoo mcisies van Twickenham (Engeland) "erdon De van deze zonderlinge race. De Midland' Automobielclub heeft een wedatrijo voor mateurs gehouden, waaraan .ersvn,! u oamet hebben deelgenomen, -en p.ttoresque punt uit delen «amp die te Shelslep Walsh, In het graatsehap Wortetterahlrt in Engeland, gehouden werd. In Bentley (Engeland) heeft min een ziekenhuis voor honden geopend in verband met d- tekende ..Greyhounds" races, die daar zoo populair rijn. Een pnt.cnt onder cl» hoogte-zon.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 5