aar AAN ONZE WEEK-AB0NNÉS 45e Jaargang No. 13772 Verschijnt dagelijks, hehalve op Zon- en Feestdagen Zaterdag 12 Mei 1928 ABONNEMENTEN per weck f 0.27J4, met geïllustreerd Zondagsblad 0.32: per 3 maanden: Vcor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) f 357'A- Franco per post door Nederland f3-87JA- Afzonderlijke nummers ƒ0.15. Geïllustreerd Zondagsblad voor Haarlem en Omstreken /0-57$4franco p. post (0 65 ADVERTENTIENVan 1 tot 5 regels 1-75: iedere regel meer 35 cents Reclames 60 cents per regel Ei» abonnement aanzienlijk rabat. Twaalfstuivers-advertentiên van Vraag en Aanbod van 1 tot 4 regels 60 Cents per plaatsing, elke regel meer 15 Cents a contantbuiten bet Arrondissement dubbele prijs. Directie, Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 93, Post-Giro 38810 Telefoonnummers: Directie 13082, Hoofdredactie 15054. Redactie 10600 en Administratie 10724 en 14825. UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER Directeuren: J. C. PEEREBOOM en P. W PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Drukkerij: Z. B. Spaarne 12. Telefoon 10122, 12713. Bü--antoor voor Santpoort, Velsen, Velsen-Noord, IJmuiden, Beverwijk enz. Driehuizerkerkweg 2, Velsen, Telef. 521. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG BLADZIJDEN. EERSTE BLAD Wij vestigen er de aandacht op dat de courantenbezorgers ver- plichtzijnopWoensdag deabon- nementsgelden af te re<enen, ook van die abonnementen waarvoor zij het abonnements geld nogniethebbenontvangen. De bezorgers zijn niet verplicht abonnementsgeldtegoedte hou den. Wij roepen daarom gaarne de welwillende medewerking in van hen die per week geabon neerd zijn, om door betaling op Maandag of Dinsdag vlotte af rekening mogelijk te maken. DE ADMINISTRATIE AGENDA ZATERDAG 12 MEI „Bloemhof": Slotbal. medewerking Ver. èeniging Nut en Genoegen. 8 uur. Cinema Palace: ,,Gravin Mariza", 2.30 en 8 uur. Luxor Theater: ,D'r op of d'r onder"; „Rex. het Duivelspaard", 2 30 en 8 uur. Rembrandt Theater: „Variété-gehei men". Tooncel: Marcel Barger. 79; 9.15 —11.15. Matinée 2.30 uur. Scala-Theater: .Eerbied voor het Moe derschap"; „Tot de tanden gewapend". 2.30 en 8 uur. Cabaret Modern, Raaks: Cabaretvoor stelling. La Mascotte, Gr. Markt: Cabaretvoor stelling. Dreefzicht: Avondconcert. ZONDAG 13 MEI. Stihouwburg Jansweg: „Janus Tulp", 8.15 uur. Gem. Concertgeb: Zangwedstrijd „Haarlem's Zariggenot". 1.30 uur. Remons Lrtu henhuisWilhelminastraat 22: Ver. v. Spiritisten „Harmonia". WU- aimgsmorgen. J. E. Staring: „Pinksterge dachte", 10.30 vjn. Cinema Palace: „Gravin Mariza", 2—7 •en 8 uur. Luxor Theater: „D'r op of d'r onder"; „Rex, het Duivelspaard", 2 30 en 8 uur. Rembrandt Theater: „Variété-gchei- men". Toor.eel: Marcel Barger. 24.15; 4.30—6.45; 7—9; 9.15—11.15. Scala-Theater: .Eerbied voor het Moe derschap"; „Tot de tanden gewapend". 2.30 en 8 uur. Cabaret Modern, Raaks, Cabaretvoor stelling. La Mascotte, Gr. Markt: Cabaretvoor stelling. Dreefzidht: Middag- en Avondconcert. MAANDAG 14 MEI Schouwburg Jansweg: „Janus Tulp", 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen. Cabaret Modern, Raaks: Cabaretvoor stelling. La Mascotte, Gr. Markt: Cabaretvoor- Stelling. Een nieuw Broederhuis te Heemstede Toen nu bijna 3 jaar geleden do R.-K. Jongensschool aan den Heerenweg on der leiding kwam van de R.-K. broeders moest uitgezien worden naar eene ge schikte huisvesting der broeders. Wel werden zij tijdelijk gehuisvest in huize PosÜust, door het kerkbestuur ge kocht van de wed. mevr. Reyndars Vol- mer, maar dit gebouw bleek te primi tief voor hen. Na overleg met het R.-K. School- en Kerkbestuur, en op inatiaitef van het kerkbestuur werd besloten tot den bouw van een huis over te gaan, en werd de architect N. J. Nijman opge dragen een ontwerp te maken voor een aan alle eischen voldoend huis. dat zal gebouwd worden r.aast de bestaande on- derwijzerswoning en op het oude kerk hof, eigendom van het R.-K. Kerkbe stuur. De oppervlakte is 23 bij 12 M. Het gebouw zal 3 verdiepingen hoog worden. Op den begannen grond zijn in het midden aan den achtergevel een .stu deerkamer. groot 9-30 bij 6 M., en 2 groote kamrs. Aan den voorkant een ruime vestibule met aan beide zijden 2 kamers, waaronder ontvang-, spreek- en eetkamer. Op de le verdieping boven de studeer kamer een kapel van dezelfde afmetin gen, benevens slaapkamers en ziekenl kamer. De 2e verdieping wordt geheel ingeno men door een aantal kamers. Het voor- en achtergedeelte van alle verdiepingen wordt gescheiden door een gang van 2 M. breed, die toegang geeft tot de verschillende kamers, alsook tot kapel en studeerkamer. De aanbesteding zal een dezer dagen plaats hebben. TWIJFEL. Een Engelsch schrijver schreef een boek En zegt daarin, dat men de jeugd Niet om haar ondeugd gispen moet, En persen in het keurs der deugd; Het argument dat hij lanceert In zijn- betoog, is kortweg dit: Een kind da: streeft naar kattekwaad Heeft humor, dat 's een schoon bezit; Wanneer 't ondeugend jong geslacht Zich nu maar steeds berispen hoort, Dan wordt zijn kostelijke zin Voor humor in den kiem gesmoord, Het lieve, stille, zoete kind Wordt nooit een flink strijdlustig man, En nooit een energieke vrouw, Aldus getuigt de schrijver dan Ik heb veel kattekwaad gezien, Bedreven door met-zoete jeugd, En humor was er altijd in. Althans het gaf hun blijkbaar vreugd. Maar er zijn soorten humor ook, En allen zijn niet even goed, Er zijn er ongetwijfeld bij, Die 't kind maar liefst verleeren moet, Doch hoe dit zij. er rijst bij mij Een vraag, waardoor ik twijflen ga, Hoe ik naar dit principe zelf Beoordeeld voor de menschheid sta, Moet ik verheugd zijn om 't bezit Van zin voor humor, is de vraag. Of is die slechts ontstaan doordat k Me steeds misdroeg en neg misdraag? P. GASUS. SUCCES VOOR ONZEN RADIO-DIENST. ENGELAND MAAKT GEBRUIK VAN BANDOENG. De officieele Britsche öraadlooze dienst maakt melding van een geslaagd telefoongesprek, dat te Londen vanuit Java werd ontvangen. De ondersecretaris voor de dominions. Ormsby Gore belde namelijk den minister van Koloniën te Londen, Amery in het Lagerhuis op van uit Java, waar hij momenteel vertoeft; van het gesprek kon ieder woord dui delijk worden verstaan. Het gesproken woord werd op korten golf door Ban doeng uitgezonden en te het Sdhouw bij Amsterdam opgevangen: daarna werd het langs ce gewone telefoonlijn -verder naar Londen overgebracht. DE NACHTVORST. SCHADE AAN AARDAPPELEN EN AARDBEIEN. Door de vrij strenge nachtvorst is op verschillende plaatsen in den Haarlem mermeerpolder ncgal schade toegebracht aan de te velde staande aardappelen. Van sommige stukken was door de vorst het loof geheel zwart geworden, waar door het gewas grootendsels waardeloos is geworden en een nieuwe beplanting zal moeten plaats hebben. Gelukkig echter hebben ook op tal van andere plaatsen in dezen polder de aardappelen van deze vorst niets te lijden gehad, zoodat er van een misluk king van den oogst nog geen sprake is. Ook in de omgeving van Halfweg heeft de nachtvorst veel schade veroorzaakt; op gelheele velden is het gewas zwart geworden. In Kennemerland hebben dle aard beien van de vorst geleden. BAZAR ZIEKENTTUISFOXDS SAMENWERKING In het gebouw van den Ned. REL Volksbond aan de Kerklaan ie Ilaarlem- Noord, wordt ten bate van he: Zieken huisfonds „Samenwerking" een bazar gehouden. De zaal is aardig versierd en er zijn vele attracties, zooals electrisch vissollen, hjukxekken, schieten, schijf - werpen, enz. De bazar si vandaag van 5—11 uur en morgen van 311 uur geopend en zal worden opgeluisterd door symphome- en harmonie-muziek. DE H.-N.A.D.P. OP SCHIPnOL. Gistermiddag te twee uur is het nieu we driemotorige Fokker- vliegtuig H.-N.A.D.P., waarmede de heer Van Lear Black aanstaanden Maandag van het vliegveld Croydon te Londen zijn groote wereldvlucht zal aanvangen, van Waalhaven, op het vliegveld Schiphol gearriveerd. De machine werd bestuurd door den heer Ate:, adjunctchef van het vlieg veld Waalhaven, terwijl als passagiers mcdegevlegen waren de bekende méca- nicien Wcber, met vrouw en kind. Zoo als bekend zal de heer Weber de wereld vlucht msdemaken. De heeren Geyser. - dorffer en Schoïte. die daarbij als pi loten zullen optreden, waren reeds gerui- men tijd ou het vliegveld Schiphol aan wezig om bij de aankomst van de H.-N.A.D.P. tegenwoordig te zijn. meid: het Ilbld. ZIEKENVERPLEGING Het examen voor ziekenverpleging ln het Diaconessenhuis te Haarlem werd met goed gevolg afgelegd door de vol gende zusters: Jkvr. Tn. A. van Boet- zelaer, A. F. Bertram, J. J. v. Dijk, H. D. de Graaf. G. Grit. E. Hassel- meijer, W. J. Hondius. M. v. d. Linde, A. E. Loerakker, J. .Moens, J. M. Vo gelaar. HET HERSTEL DER KOLKSLUIS TE SPAARNDAM. Hoe de Kolksluis was. ZAL HET SCHILDERACHTIGE BEHOUDEN BLIJVEN? Het herstellingswerk -van de Kolksluis te Spaarndam is in vollen gang. Al va ren er nu geen schepen meer er heerscht toch een levendige drukte in en nabij de Kolk. Voorheen waren het de schippers die tijdens de gedwongen rust in de sluis even uitbliezen, een pijpje stopten, om, daarna meestal onder het genot van een extra .kommetje" koffie de belangen der schipperij of de politiek te bespreken. Nu wordt de drukte veroorzaakt door ecnige tientallen ambachtslieden, die in opdraent van het Hoogheemraadschap Rijnland de Kolksluis en de Kolk zullen herstellen. Sinds 1 Mei is de sluis voor de schip pers gesloten. Toen voer een bak met een heimachine er op de sluis tinnen en begonnen de werklieden kistdammen te slaan. Daardoor was het mogelijk de sluisdeuren buiten gebruik te stellen. De dammen zulten het water wel keeren. Bij de keeten die nabij de muziek tent zijn gebouwd, staat al een pomp klaar om het water uit de Kolk te verwij deren. Dan komt dus de bodem van de Kolk droog te liggen.- Oudheidkundi gen spitsen zich al op de mogelijkheid, dat dan r.og vondsten van beteekenis gedaan zullen worden. Onmogelijk is het niet. want Spaarndam is een oud dorpje de historieboeken van 1285 gewagen al van Spaarndam en ook de Kolk dagteeker.t uit dien tijd. De Kolk krijgt een geheel nieuwe sehoeiïng. Een gedeelte van de oude schoeiïr.g is al blootgelegd. Aan de wijze waarop die gemaakt is, kan worden af geleid. dat a! is zij menig Jaartje mee gegaan, de Kolk het in ouderdom toch ver wint. De zware steenen muren van de sluis zijn wel uit den tijd van den bouw. Het is alsof de Spaarndammers daar eerst een fort hebben willen bouwen, want de muren zijn niet minder dan3 meter dik. De metselaar is nu bezig om het bovenste gedeelte van die steenklompen weg te brekc-n. Dat er na zooveel eeuwen zelfs aan zulke muren iets gaat" haperen, kunnen de steenbakker en de metselaar niet helpen! Wij slaan evenwel met angst het her stellingswerk aan de sluis gade. Het was zie het kiekje hierboven een schilderachtig plekje. Niet omdat alles zoo mooi was, maar juist in zijn primi tiefheid. De trapjes met de uitgesleten treden, liet scheef gezakte wachthuisje op den sluismuur, de lantaarnpalen met olielampen, enzoovoort. Nu is al veel weggebroken en wij vree zen. dat het herstel zóó grondig wordt, dat als alles klaar is, de sluis prachtig in orde zal zijn, maarten koste van vroegere behoorlijkheid! Tegen dit gevaar moet gewaakt wor den! Het -herstellingswerk^al wel tot Sep tember duren. Nu moeten alle schepen door de groote sluizen schutten. Een bezwaar is dat niet, want die sluizen zijn zóó groot, dat de schippers heel zelden moeten wachten. Toch mopperen ce Schut tevaer's en met reden. Het sluisgeld van de Kolk sluis was belangrijk lager dan van de groote sluis. Rijnland heeft nu bepaald, dat ook de kleine schepen (die tevoren door de Kolksluis gingen en dus het tarief betaalden) nu het hooge tarief moeten opbrengen. Wij hoorden een schipper zeggen: dat is misbruik van je macht maken. Geheel ongelijk heeft hij niet. Maar laat hij zich troosten. Het zal wel niet zoo heel lang meer durer. dat Rijnland aan de sluis te Spaarndaró de lakens uitdeelt Wij hebben reeds eerder medegedeeld, dat ons gemeentebestuur met Rijnland onderhandelt om, nu Spaarndam bij Haarlem is ingelijfd, ook het beheer der sluizen bij Haarlem te brengen. Spaarndam wordt dan de voorhaven van Groot-Haarlem! Vermoedelijk zal die overneming na de herstellingswerken aan de sluizen haar beslag krijgen. ONZE HAVENPLANNEN. Een excursie met een motorboot door ons nieuwe havengebied. Het is al weer eenige maanden gele den dat wij onze eerste meJedeelingen deden over de nieuwe havenplannen. Wij onthulden toen het geheim, dat het plan gerezen was om vcor onze ha- venplanr.cn partij te trekken van de Mc oir Hel. Veel bijzonderheden konden wij toen nog niet publiceeren. want alles verkeerde toen nog in eer. stadium van voorbereiding en studie. Bovendien be hielden ce wc-inice personen die aan die voorbereiding werkten het stilzwijgen, ock al werd de Juistheid van onze me de tilt:gen niet cntker.d. Wij hebben dezer dagen met een mo torjacht een tochtje door het nieuwe havengebied om Haarlem gemaakt. Het HJkt ons gewenscht. dat, als de haven- plannen nog wat r.ader zijn voorbereid B. en W. de raadsleden op eenzelfde tochtje invite?ren. Dan zullen ongetwij feld alle raadsleden enthousiast werden over de nu voorgestelde oplossing. Inderdaad het is het ei van Columbus om niet alleen 't Noorder Spaarne maar ook de Mooie Hel te gebruiken voor do havenplannen. Als dan ook het Vuilrak achter de lichtfabrieken verbreed, uit gebaggerd en doorgetrokken wordt naar de Mooie Hol. wordteen prachtig terrein voor havens en voor industrie verkregen. Het wordt dan als het ware een eiland, dat door havens omgeven wordt. Het valt vooral bij c?r. tocht over hel water op. dat er aan het Noorder Spaar ne in den leep der Jaren al heel wat ir.- dustr'eën gekomen zijn. Vroeger waren het alleen by de lichtfabrieken de cho coladefabriek van Droste en de Haar- lemscbe verf fabriek, maar sindsdien heeft de Haarlemsche Machinefabriek haar gehee'.e bedrijf naar hier ovente- gebracht. La:?r is c -k ce margarinefa- fabriek gekomen. De .scheepswerven breiden zich geregeld uit. Er staan daar thans flinke schepen op stapel. Ook de scheepswerf te Spaarndam neemt in bloei toe. Daar heeft mem zelfs de be schikking gekregen over een flink drij vend dok, In het Noorder Spaarne liggen veel schepen. Wij telaen niet minder dan 8 aketx Daaroo't©'- varen er van 1000 ton. Onze nAvetvHeast mt hier heel wat ha vengeld. Dit te oog altijd 6 ets per ton. zoodat vcor zoers groote aak niet min der dan 60 gulden havengeld betaald moet worden. Terloops zij opgemerkt, dat er kans is, dat de mopperende schip pers b.nnenkort eeu vroolijker gezicht zulten zei.ten w&r» er wordt nu door cais gemeentebestuur emstig gedacht aan een verlaging der havengelden. Inderdaad is het ook van belang cm als Haarlem een havenbedrijf wil vestigen alles gedaan wordt om de schippers naar Haarlem te halen. Nu wij het toch over het havengeld hebben is het wel van belang mede te deelen, dat verschillende schippers mce- nen, dat zij niet verplicht zijn om ha vengeld te betalen als zij alleen in het Noorder Spaarne varen. Zij zeggen: het is hier rijks water en de gemeente heeft geen recht daarop havengeld te innen. Onze havendienst denkt er evenwel anders over. De kroon heeft de verorde ning op de havens, die voer Haarlem bestond na de annexatie van toepassing verklaard voor het gehcele gebied van Groot-Haarlem, zoodat daaronder ook het Spaarne gerekend kan worden. Al mopperen de schippers soms, be talen is tot heden nog steeds het eind van het liedje geweest. Spaarndam wordt in de toekomst de voor-havenstad van Haarlem. Het is in derdaad van veel beteekenis. dat de slui zen te Spaarndam van een flinke afme ting zijn. Schepen van 1200 a 1500 ton dus kleine zeeschepen! kunnen van de Noordzee door het Noordzeekacaal en Zijkanaal C via Spaarndam naar het ge bed van de Haarlemsche havens varen. Het Spaarne heeft ook voldoende diepte. Er zijn zelfs wel plaatsen in het Spaarne waar 15 meter water staat. De minste diepgang tusschen de tonnen is ongeveer 5 meter. Met de Mooie Hel is het anders ge steld. Daar zijn vele ondiepe plaatsen, zoodat daar heel wat zand en modder zal moeten worden weggezogen, willen flinke schepen niet aan den grond varen Met" de moderne zandzuigers is dit oven- wel geen bezwaar. Bovendien zijn de kos ten niet belangrijk hoog. want het op gezogen zand kan gebruikt worden voor het ophoogen van terreinen. Indertijd is het zand dat uit het Spaarne opgezogen was, gebruikt voor het ophoogen van ter reinen aan den Kloppersingel en in het Slachthuiskwartier. Nu zal er veel zand noodig zijn óm de terreinen aan het Spaarne en de Mooie Hel op te hoogen. Die liggen over het algemeen laag. Voor al de gronden aan de Mooie Hel zijn moerassig, zoodat daar heel wat zand gebruikt kan worden. De terreinen aan de Mooie Hel zijn voor een zeer groot gedeelte eigendom van het rijk. Wil vernamen, dat de medewerking van het rijk verzekerd is. Met andere woorden, de gemeente Haarlem is zeker, dat die terreinen door haar voor een billijken prijs in eigendom zijn te .ver krijgen. Dit in tegenstelling met de terreinen aan het Noorder Spaarne, die al voor een groot deel door particulieren gekocht zijn, ongetwijfeld in de verwachting, dat de gemeente die later zou willen terug- koopen in verband met de uitvoering der haveuplannen. wy hebben hooren moppeten, dat juist de oplossing van het havenplan aan de Mooie Hel gezocht is, omdat de gemeente daar vee! gemakke lijker en goeakooper over de benoodigde terreinen zal kunnen beschikken. De terreinen aar. de Mooie He! zijn op een enkele uitzondering na geheel on bebouwd. Zooals de domeingronden daar thans liggen, zijn zy ook vrüwel waar deloos. In de omgeving staat slechts een enkele boerenwoning. Op onze tocht per motorboot viel het eenzame van deze streek ons op. Een enkele watervogel scheert over het wa ter, maar verder te alles stiL Slechts van uit de verte dringt het groote stads leven hier door. Hoe lang zal deze landelijke stilte hier nog voortduren? Het treft uitstekend, dat de Provincia len Waterstaat grootsche plannen heeft voor wegenaanleg, waarvan Haar lem bij het ontwerpen der havenplan nen kar. profibeeren. Allereerst wordt de Oude Weg verbreed. Dan komt er een weg van de Liede die den rijksweg Haar lem—Amsterdam verbindt met Spaarn dam en verder communicatie geeft met de Zaanstreek. Voor de uitvoering van die plannen zal het noodig zijn eenige groote brug gen te bouwen. Wij hebben hooren mom pelen, dat er gedacht wordt over een brug over het smalste gedeelte van de Mooie Hel en een over het Spaarne ten Zuiden van Spaarndam. Daar ter plaat se is het Spaarne evenwel zeer diep. ter wijl de breedte niet minder dan 230 M. is. Overbrugging zou dus nog al een werk van beteekenis zyn. Ongetwijfeld zijn de planner, die thans tn bewerking zijn en waar/oor samen-- gewerkt wordt tusschen gemeente, ryk en provincie, van zeer veel beteekenis voor onze stad. Feiteiyk voor onze ge heel omgeving. Vandaar dat de verdere ontwikkeling met veel belangstelling ge- OPEN BRIEF VAN KEES DE MOPPERAAR AAN het gemeentebestuur van Haarlem. De Incasso- en Ophaaldienst is na eenige omzwervingen thans tUdeluk ge vestigd in liet vroegere hospitaal. Is meer een noodmaatregel, vvaflt in de Ja- cobynestraat za! het oude levensmidde lenbureau worden verbouwd, om een waardiger onderdak ue krijgen voor den Incasso- en Ophaaldienst. t Vroegere hospitaal is ©en soort toe vluchtsoord voor dakloozc gemeente-be drijven. De inrichting van de kantoren iaat veel te vvenschen over. Een lezer sohrUft my: „Bij een bezoek dat :k deze week aan de Incasso- en Ophaaldienst bracht, kwam ik zeer onz.ae.ht in aanraking mot dc lage deur van het gebouw in de Kin derhuisstraat. Deze doorgang is veel tc laag. Een fatsoenlijk groot inensch kan er niet onder door zonder zUn hoofd te stooten. Vergrootlng van de deuropening zal geen kapitalen koeten." Ik ben het met dezen lezer volkanen eens. De Incasso- en Ophaaldienst heef', er belang by. dat de klanten gaarne ko men. Hoe meer klanten hoe gunstiger immers de flnancicele uitkomsten zUn. Ate or een wachtkamer met gemakke- ïyke rooks toeten en een kistje sigaren stond voor de bezoekers, zou het storm loopen. Nu moei ieder groot mensch eerst eerbiedig het hoofd buigen voor hij mag binnentreden. H. DE LUGT. 25 JAAR BIJ OPENBARE WERKEN. Zooals reeds eerder werd medegedeeld, hoopt dc heer H. de Lugt. bouwkundige bij den dienst van Openbare Werken tu- hier as. Woensdag 16 Mei, zUn sdlvc- ren jubileum te vieren. Hendrik c Lugt werd op 1 Juli 1872 te Haarlem g:boren. Na de lagere school te hebben doorloopen kwam hU in de leer by een aannemer. Daarna ontving hy onderricht in de bouwkunde aan de school voor Kunst- nyverheid en na zich practisch en theo retisch te hebben bekwaamd, werd hij in 1901 aangesteld als opzichter bij den bouw der Gem. Lichtfabrieken. In 1902 werd hy benoemd tot opzichter by den bouw van een Kerkgebouw by het Huis van Bewaring alhier en op 16 Mei 1903, trad hy in dienst van het Bureau Open bare Werken onder den tegenwoordigen directeur, ingenieur L. C. Dumont, Na verschillende werkzaamheden te hebben verricht werd hU ln 1910 spe ciaal belast met het toezicht over de schoolgebouwen van dc gemeente Haar lem. Daar de jubilaris by velen in onze stad zeker geen onbekende is. zal t hem as. Woensdag wol niet aan belangstelling ontbreken. DE OPENBARE DANS GELEGENHEDEN. BESPREKING IN DEN RAAD. In ons vorig nummer hebben wij reeds medegedeeld, dat Maandagavond 9 uur een officieuze raadsvergadering zal gehouden worden, waarin dc quae*- tie van de openbare dansgelegenheden ter sprake zal komen. Men weet dat de Federatie van Jeugdwerkbes:uren te Haarlem aan den Burgemeester en later aan den Gemeen teraad gevraagd heeft om strenge maat regelen tegen de openbare dansgelegen heden en den toegang daartoe te ver bieden aan perr.nr.rn beneden de 21 Ja ren. Thans is de leeftijdsgrens 18 jaar. Naar wy vernemen te het de bedoeling, dat de Commissaris van Politie, de heer E. H. Tenckinck, d<ze bijeenkomst bij woont om inlichtingen te geven. D raadsleden zulten de gelegen".:?.J ontvan gen om openhartig de quaes lie der dans gelegenheden tc bespreken. Men meent dat d:t beter kan by een onderlinge be spreking dan in een officieele raadsver gadering. Ons werd mcdogedjc'.d. dat verred- lende raadsleden da dansgelegenheden bezocht hebben om persoonlijk een In druk op te doen. Tooh vermelde de agenda voor de raadsvergadering van Woensdag als punt 2: „interpellatie-var. Liemi inzake open bare dansgelegenheden". Daaruit is af te leiden dat dc quaest.c ook nog in de openbare raadsvergadering aan dc orde aal komen.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 1