ATHLETIEK "•TENNIS CRICKET SELECTIEWEDSTRIJD NED. ATHLETEN DE MARATHON. P. van Leenen wint de Marathon. De Amster dammer Gerbrands vestigt een nieuw Ned. record op de 3000 M. Een uitverkocht huis! De organisatie sen groot succes voor „Haarlem". Zaterdagmiddag. Op het ,Haarlem"-terrein wordt de laatste hand gelegd aan de terreinin richting. Be teekent een goede haan en deugdelijk materiaal niet alles voor den athleet en zijn tenslotte de wedstrijden niet voor hem georganiseerd? Neen, niet voor hem alleen ook het Trainingsfonds deelt eventueel in het succes van den wedstrijd; het ontvangt nl. de baten! Waarom dan dat weinig aanlokkende we fier. dat zoo allerminst voor athletlek ge ukt is? Maar.... een ding diene men niet uit het oog te verliezen. Haar lem heeft Zondag wedstrijd en er is ten slotte niets veranderlijker dan het we der. Gesteund door deze ervaring be- tond er bij de organisatoren van dezen wedstrijd nog een zwakke hoop op ver betering. Zondagmiddag. Men kan inderdaad tevreden zijn, de regen is uitgebleven. Alleen waren liet onontbeerlijke zonnetje en de lege tem peratuur ten eenenmale een beletsel voor bijzondere prestaties. Hoewel dege nen met eenigen kijk op den toestand, uit de resultaten ongetwijfeld eenig Olympisch materiaal hebben weten te ontdekken. Onder de resrultaten waren er zelfs die de verwachtingen hebben - rtroffen; dit heeft men in de eerste i te dan ken aan de goede conditie der in voor- training zijnde athleten, den goeden wil om iets te presteer-en en niet te verge ten aan de goede conditie van de baan. Kunnen wij derhalve in drie gevallen spreken van ,Goed", de overtreffende trap werd bereikt door de publieke be langstelling, want voor een uitverkocht huis vond de selectie plaats d.w.z. c.a 4000 enthousiaste toeschouwers hebben kunnen genieten van een serie spannen de nummers waarin, we constatecren het met vreugde, de „Haarlem"-leden verre weg domineeren. Of deed liet ons Haar lemmers niet juichen van blijdschap en emotie, toen Rinus v. d. Berge op de 100 M. en Estafette zijne tegenstanders een voudig even stil liet staan. Hebben we niet in bewondering gestaan voor de prestatie van Paulen op de 800 M., voor de wijze waarop Hoogerwerf en Effem r?sp. de 400 en 1500 M. incasseerdon. Heeft u iemand ooit zoo angstig zeker de horden zien scheren als Kaan Zondag deed. Weet ge wel geachte lezer wat het beteekent om in het vóórseizoen, met die lage temperatuur 6.90 M. ver te springen. Het is mogelijk dat v. Weïsenes u er het geheim var, kan vertellen, maar boven alles.... er is veel tijd en animo voor noo dig. Natuurlijk wonnen de Haarlemmers niet alles, zoo moest b.v, Klaase een van zijne records aan den A.V.A.C.'er Ger brands afstaan, die op meer dan schit terende wijze beslag wist te leggen op de 8000 M met den voor Holland ongekend fraalen tijd van 9 min. 4 15 sec. Op polshoog di ;Men v. d. Zee en Pasma de eer brcrderiyk met een sprong van 3.40 M. terwijl het nummer hoog springen met aanloop in goeden stijl werd gewonnen door den „comingman" Kamstra uit Den Haag. Blankers uit Amsterdam stelde onze verwachtingen niet teleur en zegevierde met een sprong van 14.38 M. op hink- stap. De werpnummers waren er het slechtste aan toe en zür. nauwelijks het vermelden waard. Lijnrecht daartegen over staat echter weder het enorm suc ces, dat de Marathon voor zich wist op te eischen. Zeven van de 11 deelnemers kwamen in goede conditie binnen, een ongekende weelde op dergelijke abnor maal groote afstanden. En afgescheiden van hot feit of de afstand wel precies 42 KM. 195 M. heeft bedragen, de pres tatie vn den overwinnaar achten wij er heusch niet minder om, evenmin als van de anderen. Zonder uitzondering, namen zullen we achterwege laten vanwege de plaatsruim te. een woord van oprechten dank en hulde aan alle die aan het welslagen van de wedstrijden hebben medegewerkt. Van Leenon wint. Per auto hebben wij den Marathon loop bijgewoond. Als wij tegen 1 uur op het „Haar- lem"-terrein aan den Schoterweg komen is het er al druk. Zeven auto's staan klaar met Jury, pers, leden van den On gevallen dienst en controleurs, zy zullen voor. naast en achter de deelnemers rij den. Het bestuur heeft 't druk met de regeling. Daar van Oerle en Heusden uitvallen starten te vUf minuten over eenen elf afstandloopers voor de Marathon. De politie onder leiding van inspec teur Bcrentsen regelt uitstekend het ver keer. Op alle hoeken staan agenten, de motorbrigade houdt den weg vrU. De Haarlemsche Troep V van de Kennemer Padvinders en de Bloemendaalsche troep „De Tank" hebben de contróle op zich genomen, op alle belangrijke hoeken en kruispunten staan padvinders. Met een oranjevlag geven zU de route aan. boven dien nemen ze de volgorde van de deel nemers op. Die wordt dan telkens ge telefoneerd naar het Haarlem-veld, zoo dat het publiek dan even later door luidsprekers hoort, hoe 't er mee staat. De hoplieden Backx van Wereld en Bley controleeren in auto's hun jongens; de regeling is in één woord schitterend. De politie laat alleen auto's door, die een oranje en een witte vlag voorop voeren. Het gaat via Kleverlaan, Kleverpark weg en Brederodestraat naar 't viaduct. Op de Julianalaan krygen wy een over zicht. No. 47, C, C. Peters, ligt ver voor. De heer G, M. Kerkhoff, jurylid uit Rot terdam, die met ons meerUdt, voorspelt, dat het niet zoo zal biyven. hoewel Pe ters kampioen is op 25 K.M. zyn voor spelling is uitgekomen. Ongeveer 200 M. aohter Peters komt 145, Brouwer. Dan volgen 147 (Vermeu len) en vlak naast hem 118 Van Lee nen. belde leden van D. O. S. Dan komt 119. S. Sprong, ook een D. O. S.'er. De Rotterdammers zUn sterk, ook in getal. Ook samen loopen 56 en 117, Groene- weg en y d- Steen. De anderen biyven reeds in de achterhoede. Aan het eind van den Zeeweg is de volgorde: Peters, Sprong, Brouwer, v Lcenen, Vermeulen, Groeneweg en ver daarachter v. d. Steen, De Pauw, Hooge- veen en Van Egmond. Peters heeft nog altyd een grooten voorsprong, Sprong heeft opgehaald. Vermeulen en Van Lce nen loopen nog geiyk op. Ook Groene weg haalt op. Nu gaat het den Boulevard over, de Zeestraat en Kostverlorenstraat af, De Zandvoortsche politie zorgt voor een vryc baan. Er is in Zandvoort vry veel belangstelling, wie niet meerydt heeft echter geen goed overzicht over den loop. Op do ZandvoortscJhélaan, by de Ren baan geeft plotseling 47. Peters, die al aardig is ingehaald door Sprong (119), het op. Blijkbaar is hij te hard van sta pel gegaan, heeft hy „op zyn zenuwen geloopen", en last van zyn maag gekre gen. De speciaal meerijdende auto voor de uitvallers pikt hem op, Hy heeft ruim een uur geloopen en ongeveer 16 K.M. af gelegd. De vele fietsers op de Zandvoortsche- laan zijn hinderiyk voor de loopers. On bewust dienen zy als gangmakers, en dat zou er toe kunnen leiden, dat de hard- looper geheel buiten zyn schuld gedis- qualificeerd wordt. Het keerpunt is bij den Mr. Enschedé- weg te Aerdenhout, waar links afgeslagen wordt, het Kopje over, via den Bentvelds- weg terug naar de Zandvoortschelaan Terug wordt dezelfde route gevolgd. Er is 22.4 IC. M. geloopen Sprong (119) is nog eerste, dan komt 145, Brouwer, die echter spoedig afzakt, dan samen Van Leenen (118) en Groeneweg (56) die tot den Zee weg by elkaar blyven. Verder Vermeu len (147), en ver daarachter v. d. Steen, De Pauw, Hoogeveen. De snelheid is minder geworden, gemiddeld wordt nu 10 K M. geloopen. Terug in Zandvoort heeft Sprong (119) nog de leiding, vermoeidheid bedreigt hem, en ook Brouwer (145) zakt af, en valt ten slotte uit. Op den Zeeweg haalt Van Leenen (118) Sprong (119) in, ei neemt de leiding, by den Watertoren is hy eerste, Groeneweg (56) en Sprong (119) blijft er achter. Van Leenen heeft r'fn 35.9 K.M. in 2 uur 5 min. afge legd. ue volgorde van deze drie biyft nu ge- ïyk tot de finish. In de stad, waar de zelfde route gevolgd wordt, is de be langstelling nu enorm. Een stoet fiet sers kan met moeite van de loopers ge houden worden. De menigte by het ter rein juicht Van Leenen geestdriftig toe. Teder draaft mee, tot ongerief van de loopers. vyf minuten over half vier, lang voor verwacht was, komt Van Leenen 't veld op, twee minuten later Groeneweg (56) vijf minuten na dien Sprong (119). De uitslag wordt: le. 118. P. van Leenen, 2 uur 31 min. 30 1 '2 sec, 2e. 56. A. Groeneweg, 2 uur 33 min, 1 2/5 sec. 3e 119. S. Sprong, 2 uur 38 m. 411/2 s. 4e 147. J. Vermeulen, 5e 146, J. de Pauw 6e 117, L. v. d. Steen 7e. 38. J. v. Egmond, Er zyn dus vier uitvallers. De minimum-eisch voor de Olympiade was een maximum-tyd van 2 uur 50 min. Voor Groeneweg is de prestatie des te mooier, daar hy kort geleden een emmer kalk op zyn hoofd kreeg en daardoor een wond kreeg die nog niet geheel ge nezen was. De uitslagen. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: 100 M.: 1ste halve beslissing: Van den Berge (Haarlem) 111/5 sec.; 2. Jac. Boot (Z. A. V. Wormerveer) 112/5 sec.; 3. Hennings (A. A. C.) 112'5 sec. 2de halve beslissing: 1. Broos (Philips Sp. Ver.) 112 5 sec.; 2. Benz (Haarlem) 113/5 sec. 3, Rinkel (idem) 114/5 sec. Beslissing: 1. Van den Berge (Haar lem) 11 2/5 sec.; 2. Broos (P. S. V.) 11 2'5 sec.; 3 Hennings (A. A. C.); 4. Jac. Boot (Z. A. V.) 400 M.: 1ste halve beslissing: Hooger- werff (Haarlem) 54 1'5 sec.; 2. Van den Burg (Quick Nymegen) 54 2/5 sec.; 3. Gerritse (D. F. C.) 2de halve beslissing: 1. Huybers (Feyenoord) 541,5 sec.; 2. Prins (Blauw-Wit) 54 2/5 sec.; 3. Veen (Pro Patria. Den Helder). 3de halve be slissing 1. Visser (Feyenoord) 541'5 sec. 2. Nooy (Haarlem) 54 2,5 sec.; 3. Blok (Pro Patria, Rotterdam). Beslissing: 1. Hoogerwerff (Haarlem) (Haarlem) 531'5 sec.; 3. Prins (Blauw- Wit) 55 sec. (Huybers en Visser niet ge start). 800 M.: A, Paulen (Haarlem) 1 min. 59 4/5 sec.; 2. Aug Zeegers (A. V. A. C.); 2. min. 3 4 5 sec.; 3. J. Lyflander (A. V. 1923); 4. C. Wink (Feyenoord). 1500 M. 1. W. Effem (Haarlem) 4 min. 25 2 5 sec. 2. P. Peper (Haarlem) 4 min. 3.1 4 5 sec. 3. H. Buff (Pro Patria Rot terdam). Ed. Gort (A. A. C.) 5. G. Stuyf- zand (idem). 3000 M. 1. Gerbrands (A. V. A. C.) 9 min 4 1/5 sec. nieuw Nederl. record. 2. A. Klaasse (Haarlem) 9 min. 22 sec. 3. Du Hen (D. F. C.). 4. P. Hartman (D. O. S.) 5. Reuter (R. T. A. C. Delft) 110 M. hordenloop. 1. A. Kaan (Haar lem) 10 3/5 sec. 2. A. van Leeuwen (Pro- Pal,via Rotterdam) 16 4/5 sec. 3. C. Pater (Concordia. Haarlem). 4 x 100 M. estafette, 1ste serie: 1. Pro Patria (Rotterdam) 47 2/5 sec. (ge- diskawliflceerd). 2. V. L. (Den Haag) 47 3 5 sec. 3. Trekvogels (Den Haag. 2e serie: 1. Haarlem 451,5 sec. 3. A. A. C. I. Beslissing: 1. Haarlem met Benz, Rin kel. Van Welsenes en Van den Berge in 45 1'5 sec. 2. A. V. 1923 46 2/5 sec. 3, Trekvogels. 4. V. L, Vèrspringen m. a. 1. H. de Boer (Te Werve) 6,93 M.: 2. A. Welsenes (Haar lem 6.89 1,2 M.; 3. D. Nooy (Haarlem) 6.61 1 '2 M. Hoogspringen m. a. 1. Kamstra (V. en L.): 2 H Thesing (idem) beiden 1.76 M, 3. F. Biihrman (Te Werve) 7.71 M. Hinkstapsprong: 1. J. Blankers (A. V. 1923) 14.38 M.; 2. S. van Musscher (Haarlem) 4 M.; 3. G. Lamoree (Thor Gouderak) 13,95 M, Polshoog: 1 en 2. A. v. d. Zee (Haar lem) en P. Pasma (U. D. I. Arnhem) bei den met 3.40 M.; 3. G. Borkent (Haar lem 3.20 M. Speerwerpen: 1. J. Knol (A, P. G S.) 49.50 M.; 2. J. van der Ley (Blauw-Wit) 48.20 M.; 3. S Meerburg (U. S. V. 46.65 M. Discuswerpen: 1. J. Nollpn (Philips Sp. V.) 35.80 M.; 2 G. Eysker (Haarlem) 35 62 M.; 3. J. Selman (A. V. 1923) 34.96 M. Kogelslingeren: 1. H. Kamerbeek (Phi lips Sp. V.) 41.81 M.; 2. H. Jansen (A. A C.) 33.50 M.; 3. W de Heus (Bato Zeist), 33. 20 M. Tweede klasse. T. C. H: I—T.OJS. I (6—1) HecrenenkelspeL Blom slaat Donk 75, 108„ Reuve- kamp Gille slaat Heydenrijk 63, 6l. Damessingle. Mej. Redeke alaat mej. Staal 6—1, 6—3. Gcmend-dubbeL Mej. Redeker en Blom slaan mej. Staal en Donk 108. 6—3, mej. Vlieger en Reuvekamp Gille verliezen van mevr. SigmundDonk en Heydenrijk 46, 6—4, 4—6. Heercndubbel. Blom en Reuvekamp Gille daan Donk en Heydenrijk 63, 46, 64. Damesdubbcl. Mej. Redeker en mej. Vliegen slaan mej. Staal en mevr. Sigmund—Donk 5—7, 6—4, 6—4. T.C.S.B. I—PRINSES JULIANA II (5-2) Heerenenkel. Klok verliest van Hollenkamp 75, 36, 16, Ter Laag slaat Eggersman 4—6, 6—4, 6—4. Dames cnkeL Mej. de Jong slaat mej. Mater 6—2, 6-4, Gemengd-du bbeL Mej. v. Beaumont en Klok slaan mevr. Eggersman en Hollenkamp 36, 6—3, 62. Mej. de Jong en dr. de Grauw slaan mej. Mater en Eggersman 6—2. 6—4. HecrcndubbeL Ter Laag en dr. de Grauw verliezen van Hollenkamp en Eggersman 5—7, 6—8. DamesdubbeL Mej. de Jong en mej. v. Beaumont slaan mej. Mater en mevr. Eggersman 6—1, 6—3. TERRY—TOPSPIN (2—5). Hcercn enkel. De Ruiter slaat Klauwers 63, 46. 6—2. Melsen verliest van Dunselman 3—6, 4—6. Damesenkel. Mevrouw Melsen verliest van mej.' Dunselman 16, 26, Gemengddubbcl. Heer en mevrouw de Ruiter verliezen van mej. Dunselman en IJzer 1—6, 4—0. Heer en mevrouw Melsen verliezen van mej. Rynierse en Klauwers '2—6, 57, Hecrcndnbbel: De Ruiter en Melsen slaan IJzer en Dunselman 75, 108. Damesdubbcl. Mevrouw de Ruiter en mevr. Melsen slaan mej. Rynierse en mej. Dunselman 2—6, 0—6. ADVANTAGE IIBAKKUM II (7—0) Hcerenenkel. Byvoet slaat v. Keeken 9—7, 6—2, Dr. Beers slaat Saai 63, 64. f Damcsenkel. Mej. Povel slaat mevrouw v. Keeken (gew. geg.) Gemcngd-dubbel. Mej. Povel en Allard slaan heer 3n mevr. v. Heelsen 6—2, 3—6, 9—7, mej, v. Povel en dr. v. Beers slaan mej. Popp en Martens 86, 86. IIccr en dubbel. Allard en Byvoet slaan Saai en Mar tens 6—0, 11—9. Damcsdubbel. Mej. M. en J. Povel slaan mevr. v Keeken en mej. Popp 8—6, 6—1. Om de Davis-Cup. IERLAND—HOLLAND (5-0) Zaterdag heeft Holland het tc Dm blin tegen Ierland tot 50 overwin» "big gebracht. Diemcr Kool sloeg Scroope met 3—6. 63, 57, 6—1, 61, Timmer sloeg O'Gallahgan met 6—1, 6—2, 6—0. HollandAmerika. (Van onzen by zonderen correspondent). Scheveningen, 12 Mei 1928. Dank zij de sohitterende overwinning van Mej. Roliin couquerque op miss Anderson is de ontmoeting Holland— Amerika, voor dames, een 32 zege voor Holland geworden. Deze wedstrijd, waarmede de derde en laatste dag van dit driedaagsc-he tennis- evenefnent aanving, was wel een der beste die we ooit van Roliin Couquerque zagen. Zelfs haar oveT het algemeen te zwakke backhand en haar vry zwakjes serveeren kwamen ver boven het middel matige uit. Bovendien bracht zij een zeer levendig en varieerend spel, waartegen Anderson niet bleek opgewassen. De groote stryd werd hier gestreden tussohen beide backhands daar- ook deze de zwakke zyde is der A/merlkaansche miss. Miss Anderson, die over het algemeen een verdedigend spel speelde en slechts sporadisch van de baseline kwam, weid door de zeer fanatiek spelende mej. Rol iin Cooiquerque op elk minder goed ge speelden bal door een dTop shot van dicht onder het net vandaan onbarm hartig afgestraft. Het geheelc spel concentreerde zich om het backhand-spel met telkens terug- keerende drop shots van mejuffrouw Couquerque. De enkele maal dat Anderson het waagde op 't net toe te loopen. werd zy met een goede drive op de zljiynen ge passeerd. De eerste set eindigde ten gunste van Roliin Couquerque met 61 en de twee de met C—3. In een groot half uur was alles geschied. In de tweede set verdedig de de Amerikaansche zich wel iets beter, dooh zij slaagde er niet in cm de matheid, welke haar spel kenteekende. geheel weg te nemen. Het was slow en het bleef slow. Vast stond na deze party, dat Holland met de overwinning ging stryken. De cr.<zen noteerden op dat moment drie ge wonnen party en tegen Amerika het enkel spel van miss Wills tegen mej. Rol iin Couquerque. Toch bleef de spanning bij de duizenden bezoekers de centre Court van de M. E. T. S was nagenoeg geheel uit verkocht bestaan. Men wilde Neer landsch grootste tennisster zien tegen de Olympische kampioene, tegen de ster van het land van den dollar. Togen vier uur ving de big match van dit tournooi aan. Er viel een fyne mot' regen en het was vry koud. De eerste game werd een love game voor Kea. Ook hier was het backhand spel niet van de lucht. Helen Wills paste haar, volgens éigen meening onfeilbare systeem toe. n.l. „speel een aamvals spel dat geheel gericht is op de zwakke zijde van uw tegenstander en laat u door geen enkele spelmethode van de tegenstand ster hiervan afbrengen". In minder dan geen tijd stond Kea met 50 aohter. De afwisselende snelle, lage forehand slagen van Wills, die steeds "lak op de lijnen passeerden, waren- Kea te machtig en zij liep van den eenen kant naar den anderen. In de zesde game slaagde mej. Bouman er eindelijk in, met 150 de voorsprong te nemen. Na 150 werd het 1515, toen 3015 voor Kea en ten slotte 3030. Kea profiteert van dulWbele fault van Wills en won deze game. Met 61 voor Wills kwam het einde van de eerste set, dief net 15 minuten duurde. Ook 'de tweede set werd door Miss Wills geheel beheerscht want als er nauwe lijks vijf mönuten gegpeeld is heeft de Amerikaansche met 30 de leiding. Het begin was weder een love game. Dan wint mej. Bouman twee games achtereen in subliemen styi. Haar harde drives verras ten vaak miss Wills en deden haar den uitroep slaken „good shot". Tot 52 voor miss Wills loopt alles dan weer vlot voor Amerika. De beslissende games voor Wills was de eenige waarin werkelijk van stryd sprake was. Van 15—0, wordt hst 300 voor Miss .Amerika" d'Odh dan doen een paar keu rige lage ballen de stand op S030 en later op 40—30 komen. „Deuce", klinkt des Umpires stem, gevolgd door de winning stroke voor Kea. Zij benut de kans niet en speelt een lagen bal van Miss Wills in het net. Andermaal is het deuce en weer krijgt Kea de win- ningstroke, doch ook nu blijft Miss Wills onversaagd en wederom is het deuce; waarby het ditmaal de winning- stroke wordt voor Helen Wills. Dan is het pleüt beslist, want met een harden slag is Kea gepasseerd;; zij verliest de tweede set met 62. Het spel van Kea Bouman was zeer aantrekkelijk, hoewel het af en toe eenigszins slap was en vele schoten In het midden van het veld neer kwa men. Schitterende rallies volgden dan van backlfed backehand op backhand die meesbal eindigden ten gunste van Wills met een zeer harde lage forhan-d. Helen Wrlls speelde een sufoliem spel zender variatiessysteem en nogmaal- systeem is haar heele spel van -begin tot 't einde. Cricketbeschoüwingen n. We hebben eens een kijkje genomen op het cricketterrein van het Kennemer Lyceum; het trof ons reeds dadelyk, hoe met betrekkelijk weinig hulpmiddelen een gelegenheid was geschapen, die uitermate geschikt was om als tydeiyk cricketveld voor Rood en Wit dienst te doen. Wel was het gras nog wat lang en de pitch niet geheel betrouwbaar, doch het geheel gaf een goeden indruk; wij kunnen het Rood en Wit-bestuur met zyn keuze gelukwenschen De, voor een eersten wedstrijd vry tairyke kyklustigen hebben, wat het spel peil betreft, eenige teleurstelling onder vonden. Wel moet een groot deel op re kening worden geschoven van onge oefendheid, doch bij het batten van Haarlem kregen wy toch sterk den in druk, dat de spelers er weinig van kon den. Kleefstra, die als tydebjk captain de Rood en Wit-reserves naar de mat had gezonden,, bleek uitnemend de kunst van „changen" te verstaan; het zag er aanvankelyk, ondanks het zeer matige bowlen, vry gunstig voor de Schoter- weg-spelers uit. Een zeer fraaie catch van Korneman deed den oudsten Ellas retireeren, terwijl Krusemann op 28 vry ongelukkig een bal van Blek in zyn wicket speelde. De jonge Bultman, een zeer styivol batsman, was iets te laat op een korten bal van Misset en werd gecleaned, doch daarna was het gebeurd. De jongste Ellas speelde zeer voorzichtig, doch ver gat niet op de vele slechte ballen te scoren, terwyi zyn partner Adriaans reeds direct vry cricket speelde. Het fielden liet aanvankelyk niets te wen- schen over; toen evenwel de eerste vangkans niet geaccepteerd werd, scheen dat zóó aanstekelyk te werken, dat de eene na de andere fielder vele catches miste. Toen Kleefstra op het lumineuse idee kwam om Adriaans met een slowbal te bowlen, waren er 110 runs op het sco- ringbord: do winstkans was nagenoeg verkeken. De beste Rood en Wit-bats- man was ongetwyfeld Elias, die behou dens een enkele kans een zeer goede 63 scoorde en op een zeer laag b>venden bal noodlottig l.b.w. ging. Het aarlem- bowlen was zooals reeds gezegd zwak, al had Sasburg weinig geluk. Dat de volgelingen van Kleefstra de 185 runs niet zouden halen was waar schijnlijk, doch dat de batsmen met uit zondering van Tekelcnburg (31) en Kleefstra (26) zóó weinig tegenstand zouden bieden hadden wij niet verwacht. Bruin bowlde voortreffelyk, hield, on danks zyn eersten wedstryd, vry wel ge regeld goede lengte en was de eenige aanvaller, die op de vcor een bowler vry moeilyke pitch nydig opkomende bal len kon gooien. In dezen vorm zou dc lange Rood cn Witter in de huidige eer ste klasse zeker geen slecht figuur slaan: wy kennen heel wat bowlers, die liet mei minder capaciteiten moeten doen. De 85 in de eerste innings werden ge volgd door 50 in de tweede; weer waren Tekelenburg en Kleefstra de eenigen, die een tijdlang verdedigden. Langelaar bleek de beschikking over eenige goede slagen te hebben, doch was te wild en de rest. was droevig. Zeer terecht appelleerde Kleefstra te gen het slechte licht. Ditmaal was niet de duisternis de reden van zyn appeal, doch het schelle zonlicht, dat tegen 6 uur loodrecht op de pitch scheen, waar door de batsmen aan den sohoolkant vrywel verblind werden en den bal niet konden zien. De „Umpires" oordeelden evenwel stoppen niet noodig; er werd dus doorgespeeld. Dat de Haarlem-captain het zeer sportieve aanbod van Mr. Da vidson om „van den kant te bowlen" af wees, vinden wy onbegrypeiyk. Gelukkig vielen de wickets toevallig aan het goe de wicket en werd aan het sportieve succes van Rood en Wit geen afbreuk gedaan. Met dat al ziet het er voor de Haar lemmers weinig rooskleurig uit. De twee meergenoemde batsmen moeten hun krachten aan het „eerste" geven en wie dan de noodige runs zal moeten maken, is voor ons voorloopïg nog een raadsel. De spelers zyn echter enthousiast: zij zullen onder goede leiding naar wy ho pen nog eenige successen boeken. Het elfal van Mr. Davidson wordt o.i. op slag kampioen. Wij gelooven zelfs dat dit team iets te sterk voor de tweede klasse is en mocht het N. c. B.-bestuur het volgend jaar tot het instellen van een „Overgangsklasse" overgaan, dan zal de opneming van de Rood en Wit-reser ves aan geen twijfel onderhevig zyn. UMPIRE. NED. CRICKETBOND. Quick (N.)Haarlem. Haarlem wint met 92 runs en 4 wickets. De eerste wedstryd is gespeeld en Haarlem heeft gewonnen. Deed het weer Zaterdag het ergste vreezen. Zondag scheen zoowaar de zon en het verblyf op het Quickveld was een waar genot. Met eenige invallers trok Haarlem precies 12 uur het veld in. Maas had n.l. den toss gewonnen en verkoos fielden. Rees en Terwiel, van wie beweerd werd, dat ze dit seizoen niet voor Quick zouden uitkomen, openden de Quick-innings. Maas opende met bowlen, terwyi Hazes aan den ande ren kant een balletje gooide. Laatst genoemde bowlde nog niet erg zuiver, wat niet wegnam, dat hy den besten batsman deed verdwijnen. Rees ging voor 17 op een korten baJ aan ofr. dien hij hard wilde slaan, gevangen door Maas, terwyl M. den Hartog over den tweedenbal. een fullpitch, heensloeg. Dank zy uitstekend fielden en vooral goed bowlen van Nagtzaam, presteerden weinig batsmen meer iets. Alleen E den Hartog hield even stand, maar na 13 runs gescoord te hebben, kon ook hy gaan. De oud Rood en Wit-speler Cleveringa had schijnbaar nog niet veel geoefend en was ook spoedig verdwenen. Dank zij nog 18 extra's werd het totaal 60. Nagtzaam had de mooie cyfers van 5 voor 3 in 7 2/3 over, Hazes nam 2 wickets, terwijl Maas, die ook zyn vorm nog niet te pakken had, al deed hij 2 uitstekende catches, de overige 3 wickets voor zijn rekening nam. Hierna volgt er iets, wat het heele vorige seizoen niet gezien is. Het openingspaar Kleefstra en Tekelen burg bespelen n.3. direct het bowlen met het volste vertrouwen en verge ten daarby het scoren niet. Reeds denkt ieder dat de 60 zonder wicket- verlies wordt gepasseerd, wanneer Tekelenburg op een totaal van 58 den bal even raakt en achter het wicket ingerekend wordt. Hy had ui) stekend staan spelen, terwijl zyn 25 runst tevens zijn productiviteit be- wyzen. Maas denkt er dan den „vroolyV keuken" van te maken en gunt zie" geen tyd om zich behooriyk in te spe len. Hefc resultaat is nihil. Op 66 wordt hij door Cleveringa gevangen voor 2. Fortgens neemt zijn plaats in, en doet dit op een goede wyze. Na zich eerst kalm ingespeeld te hebben, komt hy spoedig los; diverse vieren doen het totaal snél stygen. Intusschen zijn er weer twee wickets gevallen. Op 70 is n.l. Kleeï- stra voor zyn wicket gekropen er moet verdwynen voor 32. Zyn In nings was niet geheel kansloos (eer- kans aan de boundary wilde Terwlei te mooi doen eri leverde een zes op!) echter zeer verdienstelijk. Ook Jaski wilde te vlug scoren maar Nagtzaam volgde Fortgens' voor beeld; deze beide spelers gaven Haar lem een goeden voorsprong op Quic' Op 125 kon Fortgens zyn beroemd" sukkeldrafje aanvaarden na een har de 37 gescoord te hebben, zyn in nings bevatte liefst 7 vieren en 1 v)<" Van Woerkom maakt het ook nir lang en op 152 sluitt Maas om nog een poging te doen voor een clerd' punt. Nagtzaam had goed gebat p- bleef met 27 not out, terwyi v. c' Bergh met 4 eveneens not out bleef. Extra's 21. Terwiel en Rees hadden nu be paald niet best gebowld, de cyfers 039 en 1—29 wijzen dit dan ook wel uit. De tweede innings van Quick kan kort zyn. Haarlem trachtte te bowlen, Rees en Den Hartog sloegen vele bounda ries en spoedig waren de benoodiede runs' byeen. Hierna is vrywel alles gezegd. Rees bleef met 64 not out (9 vie ren. 1 zes) en M. den Hartog met 2D not out, terwyl Hoekstra voor 13 door v. d. Bergh gestumpt werd. To taal 110 voor 1, Maas had het eenïge wicket voor 37 runs. zy voorts nog vermeld, dat vóór den aanvang Haarlem by monde van Maas en vergezeld gaande van eer bloemstuk, Quick huldigde met hei reeds gepasseerde jubileum. Quick" voorzitter Overstraten, dankte voor dc hulde. De scores luiden: le innings Quick: P. >1. Rees c, Maas b. Hazes 17 A. Ter Wiel bowled Maas 5 M. den Hartog bowled Hazes 0 E. den Hartog c.Hnzes b. Nagtzaam 13 O. Cleveringa c. Maas b. Nagtzaam 0 J Collard bowled Nagtzaam 0 L Hoekstra not out 3 W, Blok c. Fortgens b. Maas 4 H, Bcurki bowled Maas 0 A. Nöhrcn bowled Nagtzaam 0 J. v. d. Wilt bowled Nagtzaam 0 Extra's 18 Totaal 60 Bowlingcijfcrs: A. Maas 16 6 26 3 J. Hazes 8 2 13 2 F. Jaski 11 0 0 N. Nagtzaam .7 2/34 3 5 Te innings Haarlem: B. Kleefstra l.b.w. b. E. den Hartog J. Tekelenburg c. M, den Har» tog b. E. den Hartog A. Maas c. O. Cleveringa b. E. den Hartog J. Fortgens c. E. den Hartog b. Collard 37 F. C. Jaski bowled E. den Hartog 0 N. Nagtzaam not out 27 A. A. van Woerkom bowled P, M. Rees 4 P. van den Bergh not out 4 J. Hazes did not bat. J,. de Noo did not bat. \V. Vos did not bat. Extra's 21 Totaal voor 6 w. 152 Bowlingcijfers: A. Terwiel 13 3 39 0 P. M. Raas 13 4 29 1 E. den Hartog 11 2 33 4 J. v. d. Wilt 2 1 5 0 W. Blok 2 1 12 0 J. Collard 7 1 13 1 2e innings Quiok: 1'. M. Rees not out 64 L. Hoekstra st. P. v, d. Bergh b. Maas 13 M. den Hartog not out 29 Extra's 4 Totaal voor 1 wicket 110 Bowlingcijfers: J. Hazes 3 10 A. Maas 8 37 1 F, C. Jaski 1 9 N. Nagtzaam 3 25 B. Kleefstra 2 25 i TWEEDE KLASSE R. C. H.Vleermuizen. R. C. H. verliest met 41 runs. R. C. H., die met vyf invallers uit kwam. heeft een alleszins verdiende ne derlaag geleden. Vleermuizen moet eerst batten. De 1ste batsmen spelen op den heusch niet sterkenR.C.H.-aanval: de Graaf en De Jong, uiterst voorzichtig, zoodat de score omhoog kruipt. Eerst nadat De Jong vervangen is door Kleyn kernen de runs sneller, maar ook de wickets vallen regelmatig. Alleen Steen blijft, hardnekkig doorprikken, totdat de Graaf hem Lb.w. krygt Het Vleermuizentotaal wordt dan met 15 extra's 82; waarvan Meyer 10, Steen 20. Burger 11 en Schutte 14 runs. De Graaf bowlde 428; W. Kleyn 4— 13Ü en L. v. d, Mey 19. R. C. H„ hierna ingaande, faalt vol komen. Totale ongeoefendheid is hier van wel de hoofdoorzaak, hoewel enkele batsmen op wel wat slorige wyze hun wicket vergooiden. Alleen Kleyn en Ka- moen zetten samen een stand op van 30 runs, waardoor het totaal nog 41 werd. W. Kleyn 17; G. Kamoen 14, Burger bowlde 521 en Schutte 418- R.C.H. wil nog een poging wagen cp de tweede innings, maar als er 2 wickets neer zijn voor 20 runs, geeft de R.C2EL captain op. J. de Graaf bowlde nu 28 en heel wat beter dan in de eerste in nings, Kleyn 0—6 en H. de Jong 0~C V. V. A. 2Haarlem 2. Met slechts tien man bond Haar lem in Amsterdam den stryd tegen V.V.V. .2 aan. Visser verloor den toss en moest batten. Het batten vertoonde niet veel moois. Op 29 hadden allen een beurt gehad. Blok was met 9 opscorer. Bowlingcljfers: Ooms 4—13 en P. Maas 516. V.V.V. overschreed dit totaal ver. Het werd 123. Engelgeer 24; Meijer 28; M. Maas 18; Stuyvenberg 13* en extra's 20. Visser had wel het beste gebolwd; verder was het fielden van de jonge LIaarlem»ploeg van dien aard, dat vele ouderen er een voorbeeld aan kunnen nemen. Misset 3-28; Blok 0—37; Wisser 533; v. Dalsum 2—13. Haarlem kreeg natuurlijk de fob low»on, maar dank zij alle krachts» inspanning werden de benoodigdo runs nog net gemaakt Totaal 96. Smits (37), Visser (14 not) en de Keo 6 (in 1 uur) hadden hier wel het meeste toe bijgedragen. Extra's 18. Bowlingcijfers: Ooms 635; Maas 1—10; M. Maas 2—21; Engeb geer 0—3 cn Meijer 0—11. Haarlem verliest dus met 94 runs op de le innings. HAARL. CRICKETBOND A. V. O. S.—Rood en Wit 3 b. (Gewonnen door Rood en Wit 3b met 10 runs). Deze voor beide partyen eerste wed strijd voor de competitie is onder alles behalve gunstige weersomstandigheden gespeeld, er stond een koude N.-W.- wind. terwyl het af en toe flink regen de. Rood en Wit 3b had een sterk elftal; de thuisclub daarentegen had vier in vallers en moest op het laatste moment niet negen spelers verschijnen. A. V. O. S. wint den toss en aange zien het droog weer is, verkiest z(j fiel den. De eerste wickets vallen tameiyk vlug. doch met P. Hagenaar op de mat stygt de score vry snel en van 2—18 wordt het 3—65. intussohen is de regen oorzaak geworden, dat het bowlen en fielden niet meer zoo goed is. althans zeer moeilyk is geworden. Op een totaal van 142 sluit de Rood en Wit-captain de innings voor het verlies van 7 wickets, waarvan Hagenaar 71 not out. L. van Houten 30 en F. W. Viehoff 14. De bowling-cyfers waren: Th. Hetem 343, J. Erdtsieck 1—44. D. Brauckmann 1—28 en J. Klerk 2—23. Hierna trekt A. V. O. S. naar de wic kets en scoort 132 runs. Het begin is weinig hoopvol, aangezien eenige goede wickets voor weinig runs vallen, maar Chr. Klerk en N. J. Twisterling voeren de score snel op en het laat zich aanzien, dat een overwinning voor A, V. O. S. niet tot de onmogelijkheden behoort. Toen deze wickets echter neer waren, was de grootste tegenstand gebroken en hadden alle 9 spelers op 132 £un beurt gehad. Chr. Klerk scoorde een goede 65 en N. J. Twisterling een krachtige 26 (waaronder één zes). Verder kwam niemand in de dubbele cyfers. Extra's 15. Joh. Faber bowlde 1—18, F. W. Viehoff 3—37. L. van Hou ten 316. P. C. Hagenaar 133 en H. van den Berg 013. Geheel tegen de verwachting in won Rood en Wit 3b dus dezen wedstryd met slechts 10 runs.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 10