Heringa Wuthrich, Haarlem WEERBERICHT TELEGRAMMEN HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 25 MF.I 1328 Centrale Verwarming (Adv. Ing. Med.) HET ASPHALTEERINGS- WERK. EENIGE PERSONEN GEVALLEN. Bij de politie hebben zich Donderdag een dame en een heor uit Heemstede bc- bek'.aagd, dat zij In de Groote Houtstraat waar men op het oogenblik bezig met het vemoogen van het plaveisel tusschen de tramrails. op het uitge smeerde teerproduct waren uitgegleden waardoor hun Weeding voorgoed bedor ven was. Tot zoover de mededeellngen uit het politierapport. Het is niet bij deze twee personen ge bleven, die op dit smerige goed zijn uit gegleden. Wij hebben ook nog eenige an dere personen met hun fiets zien slip pen, die blijkbaar geen aangif te bij de po litie deden. Van den heer uit Heemstede verna men wil, dat hij oorspronkelijk voor nemens was om de gemeente voor scha devergoeding aan te spreken, maar om dat hij vreesde dat daarvoor veel on derhandelingen noodig zouden wezen, heeft hij er maar van afgezien. Hij meent evenwel, dat de gemeente aan de slachtoffers schadevergoeding behoort aan te bieden. j-i DE TELEURGESTELDE „VERLOOFDE". DE ZAAK TEGEN DOMENICO N. Bij de voortgezette behandeling van de zaak tegen Dominico N. die op 31 Maart op den Singel te Amsterdam een meisje dood schoot, verklaarde 'n Ita liaan die verdachte in 't Huis van bew v- xing sprak dat diens verhaal waar was en dat de oorzaak van het misdrijf ru dimentaire hartstocht was. De ambtenaar van het O.M. mr. de Elécourt achtte in zijn requisitoir voor bedachten raad bewezen. Hij wil onmid dellijk aannemen, dat' verdachte door liefde en hartstocht gedreven werd, maar dit neemt niet weg, dat men hier te doen heeft met moord, daarom eisch'.c hij zes jaren gevangenisstraf. De verdediger mr. J. de Vrieze deed uitkomen, dat hem het méést in deze zaak frappeert, dat verdachte geen woord spreekt dat ei' op gericht is cm zijn straf te ontkomen. Pleiter ontkent voorbedachten raad, hij achtte geen opzet aanwezig bij ver dachte, toen die een moord begin:*, Daarom verzoekt hij vrijspraak en an ders een lichte straf. Verdachte is geen geweldenaar, geen dronkaard, maar een dor:', eenvoudig werkman met een romantisch en ver liefd gemoed. Na ré- en dupliek bepaalde de Recht bank de uitspraak op 7 Juni a.s. DE STAKING BIJ DE SCHELDE UITGEBROKEN. 1750 MAN STAKEN. Daar op het ultimatum dat door de arbeidsorganisaties aan de directie van de Schelde gesteld was, geen antwoord binnenkwam stond het reeds gisteren vrijwel vast dat de staking uit zou bre ken. De kern der arbeiders op de Schelde, heeft gisterenmiddag nog een bespre king gehad met de directie. Het resul taat dezer bespreking is aan de orga nisaties medegedeeld, doch ze heeft geen gevolgen opgeleverd. Gisteravond waren alle vakorganisa ties ln vergadering bijeen ter bespreking van het conflict. Beslcen werd dien avond de staking te proclanieeren. Er zouden dus heden 1750 georgani seerde arbeiders niet aan den arbeid gaan. VEILINGEN. Donderdagavond werden in het Nota rishuis geveild: No. 1. Een huis met bovenwoning te Haarlem aan de Nassaulaan no. 78 zwart en rood f 11.350 J. Valk. No. 2. Het winkelhuis met bovenwoning te Haarlem aan de Groote Houtstraat no. 50 en aan de Koningstraat no. 39 ter gezamenlijke oppervlakte van pl.m. 300 M2. f 85000 opgehouden. No, 3. Een heerenhuis aan de Krelage- straat no. 25, f 8.150 opgehouden. Nos. 4 en 5. Het gebouw, waarin ge vestigd. geweest het Museum van Mid- deleeuwsche Kunst aan de Jansstraat no. 48 en 50. samen groot- 4 aren, 34 centiaren, f 15.550 P. J. G, Kok q.q. No. 6. Het heerenhuis te Haarlem aan de Kleverparkstraat no. 8 f 8.650 J. J. Klimbie. No, 7. Een kleerbleekerlj met woonhuis te Haarlem aan de Amsterdamsche Vaart no. 1G cn 18. f 10.650 P. v. Duurcn q.q. No, 8. Het winkelhuis te Haarlem aan de Anegang no. 22 op den hoek van de Frankestraat, met daarachter gelegen pakhuis aan de Frankestraat no. 1 1' 54.000 opgehouden. No. 9. Het pakhuis met bovenwoning te Haarlem aan de Frankestraat no. 10 zwart en rood f 6900 opgehouden. No. 10. Ket. heerenhuis te Haarlem aan den Dreef No. 6. f 10.000 S. v. Ameron- gen. No. 11. Een winkelhuis te Haarlem aan de Warmoesstraat no. 29, groot 63 centi aren f 25.800 opgehouden. No. 12. Het hoerenhuis met grooten tuin te Haarlem, Kenaupark no. 23. groot 500 centiaren f 34.500 opgehouden. No. 13. Het burgerwoonhuis te Haar lem aan de Koningstraat no. 40. groot groot 167 centiaren f 8.750 J. A. Jon ker, No. 14. Het woonhuis te Haarlem. Amsterdamstraat no. 8 L., f 1325, F. W. Lichtenbeh No. 15. Het winkelhuis en bovenwoning te Haarlem aan de Anthoniestraat no. 81. f 16800 opgehouden. No. 16. Het woonhuis te Haarlem aan de Oranjestraat no. 129 f 3360 H. van {Send, DE MILLIOENENKRACH. DE VERHOOREN. (Zie ook elders in dit nummer) De getuige Mr Salm deelde mede hos de transacties tusschen dc Veendam- mer Hypotheekbank en de Disconto- bank voor Credietinstellingen tot stand kwamen, dat de boeken van de laatste bank sedert 30 Dec. 1926 niet waren bijgehouden en dat de schuld aan de Veendammer ruim 3.300.000 be draagt. Get. beschouwt de Veendammer en de Disconto-Bank feitelijk als één; ju ridisch was dat niet het geval. Lieber mann was geen aandeelhouder van de Veendammer; wel de Discontobanlc en deze was eigenlijk Liebermann. Mr. Bekker citeert een schrijven van lateren datum aan den Minister van Justitie, waarin medegedeeld wordt, dat de schuld van Liebermann volledig ge kweten was. Dus ook van de Disconto- bank. meent mr. Bekker. Mr. Salm zegt deze gevolgtrekking niet te kunnen on derschrijven. Aan getuige is nog gebleken, dat Lie bermann in Maart 1923 over 1 1/2 mil- lioen beschikte. De getuige P. J. F. Kloppenburg gaf uitvoerige inlichtingen over de kwestie. Hy zei do dat Liebermann hem eens twee ton geboden had. Dit sloeg hij al", evenals een aanbod van den heer Paar- dekooper om tezamen een trust te vor men van de verschillende hypotheekban ken. Hun verhouding was tot Kerstmis 1927 zeer vriendschappelijk. De getuige N. M. Meynema, vroeger directeur van de Veendammer zeldc, dat op oen conferentie te Brussel met Lie bermann. waar de heer Kloppenburg gepoogd had iets voor de aandeelhou ders te bereiken, deze heer gezegd had dat alle heeren feitelijk in de gevange nis thuis hoorden. Zijn indruk was dat de heer Paardekooper geheel te goeder trouw was, De getuigen K. H. de Boer en Mr. F. L, F. de Veye verklaarden dat Mr. D, hen voorspiegelingen had gedaan over een bank en gevraagd had commis saris te worden van deze, de Disconto- bank, ook zij waren te goeder trouw, en teekenden een stuk waarbij Liebermann van zijn schuld werd ontslagen. i De getuige Möhring, oud-directeur der Veendammer en oud-accountant van de Diseontobank zeide dat er op 31 Decern ber 1926 nog een saldo was van 2000- Volgens hem bestond tusschen de hee ren Kloppenburg en Paardekooper menwerking voor zoover dat met de be langen van den heer Kloppenburi strookte. Nog deelde deze getuige mede, dat verdachte hem in het laatst van 1927 gevraagd-heeft de boeken in orde te ma ken. Getuige zou dat in den loop van Januari gedaan hebben, maar op den éden van die maand werd hij aange houden. Er is bij getuige huiszoeking gedaan, maar de boeken van de Diseon tobank zijn toen niet gevonden. Deze lagen in een Linnenkast, Vervolgens werd Mr. L. P. D, nogmaals verhoord. Hij zeide toen hij de bank overnam niet te weten, dat er crediteu ren waren, daarom kwam hij met Lie bermann overeen, dat deze 70 pCt. van de opbrengst zou krijgen. Anders had hij dit zeker niet gedaan. Hy zeide voorts gedacht te hebben, dat getuige Möhring de boeken in orde- had gehouden. Te kwart na zes is de zitting ge schorst tot hedenmiddag 2 uur. DE ACTIE IN H ET LOOD GIETERS - BEDRIJF. Wij vernemen van werknemerszijde: Het aantal stakers is sinds het ge nomen besluit der stakersvergadering om bij alle werkgevers het werk te doen stop zetten, belangrijk uitgebreid. Bij zoo goed als alle werken is het parool der stakers opgevolgd en er wordt dan ook zoo goed als nergens gewerkt. Op de enkele bouwwerken waar bet nog wel geschiedt wordt door de stakers een waakzaam oog gehouden. De gezellen worden door een groot aantal stakers naar en van huis gebraclft, waar by ook de politie aanwezig is voor het hand haven der orde. Vooral is dit het geval op de werken buiten Haarlem, namelijk in Bloemen- daal en Heemstede. In Haarlem zelf wordt zoo goed als in het geheel niet gewerkt door de gezeilen. Dit geschiedt door de werkgevers die in samenwerking met elkander thans de werkzaamheden verrichten. St. ELISABETHS GASTHUIS. Geslaagd zijn voor het examen zieken verpleging de zusters A. J. NUe, L. A Vissers, I. G. PI. v, d. Sleen. J. C Haver- mans, N. E. Kempff, C. Ozinga, A. E, Gerretsen, A. C. M. Driess* n, A. C. J. Burgers, H. Riemens, C. M, Sobels, S J. E. Met. HET JUBILEUM DER FA. J. J TVEBER EN ZN. Heden jubileert een oude en bekende Haarlemsche firma. Negentig jaar is de firma J. J. Wober Zn., in Haarlem ge vestigd als (behoeven wy het te zeggen?) opticiens en fabrikanten, instrumentma kers en bandagisten. Nog aityd deukt men, den naam van deze firma hoorende aan het huis Koningstraat 10, waar zij zoo lange jaren gevestigd was. Zooais wii echter reeds mededeelden, is 10 Mei een nieuwe winkel in gebruik genomen, Groote Houtstraat 166, en beteekende die verandering ook weer groote vooruitgang. Wie echter vandaag de zaak zag, zou er niet meer den opticienswinkel in hebben herkend. Het leek eerder een bloemenmagazijn, zoo buitengewoon veel bloemstukken waren gekomen. Overstel pend veel, van alle kanten, binnen- en buitenland, van cliënten en leveranciers, van vrienden cn ook van zeer veel colle ga's, hetgeen de heer Weber vooral waar deert. Een buitengewoon mooi bloemstuk zonden de Kon. Ned. Stempelfabrieken firma J. D. Posthumus. Amsterdam on Haarlem. Op een der linten was gestem peld het wapen van Haarlem, maar ook het wapen van Frankfort, dat de firma nog altijd gaarne in haar. banier voert, omdat de familie uit deze stad afkomstig is. Het wetenschappelijk Genootschap tot bevordering der Optiek zond bloemen en gelukwenschen. Het personeel schonk een groot bloemstuk. Ongetwyfeld zal de receptie, hedenmid dag van 3—5 uur zeer druk bezocht zijn. en Rego Veth. HET TOONEEL'. DE VOORSTELLING TER HERDEN KING VAN HET 75-JARIG BESTAAN DER EVANGELISCHE MAAT SCHAPPIJ ST. JOANNE, De keuze van St. Joanne voor de voorstelling in onzen Stadsschouwburg1 ter herdenking van het vijl' en zeventig jarig bestaan der Evangelische Mg schappij is wel kenschetsend voor dei geheel eigen visie op de Maagd van. Orleans en op hen. die haar naar den) brandstapel verwezen, waarvan Bernard Shaw in dit werk blijk geeft. Het was dan ook wel d.uicieiyk merkbaar, dat dc theoloog en de politicus Shaw gisteren nog sterker de belangstelling had dan. de dramaticus en het was vooral in het bekende gesprek tusschen den graaf van Warwick en den bisschop van Beauvais, dat het publiek van dezee feestvoorstel- ling van intens medeleven blijk gaf. Na "t vijfde bedrijf huldigde Ds. van wyn- gaarden het gezelschap van Verkade en Verbeek in de vertolkster van de rol vanJeanne d' Are, mejuffrouw Nel Slants, aan wie hij fijne attentie de bloemen van de koningin van Frank, rijk een groote bouquet lelies aanbood. De stampvolle zaal bracht, daarna staande een ovatie aan de spe lenden, welke ovatie behalve de spelers blijkbaar ook den Schrijver gold. De voorstelling van St. Joanne onder scheidde zich door de zelfde uitste kende kwaliteiten, die wij ook na de eerste opvoeringen te Amsterdam Haarlem mochten roemen. Verkade kan St. Joanne als zyn „coup de maïtre'" bij het Vereenigd Tconeei bescnouwen, en zijn gezelschap vertoont zich in dat werk op zijn best. Het moge waar zyn, dat Nel Stants de ontzaglijk zware rol van de Maagd niet geheel vermag te dragen en er nu en dan in haar spel vooral in haar dictie inzinkingen zijn, toch trof zij mij ook nu weer door zeer knap gespeelde momenten, zooals aan het slot van het bedrijf in de kers en in haar hulpelooze, kinderlijke hou ding tegenover haar rechters in de rechtzitting. Maar de groote waarde van deze voorstelling ligt wel meer in de bezet-, ting der mannenrollen. Een van mijn kennissen, die een voortreffelijken kijk op het tooneel heeft en St. Joa-nne te Parijs door het gezelschap van Fitoëfr had gezien, zeide mij, dat de opvoering! van het Vereenigd Tooneel door do sterke bezetting der mannenrollen en de knappe regie van Verkade de Fran- sche voorstelling als geheel ver over trof. Alleen van het sublieme spel van madame Pitoëff, die vair Jeanne d' Are naast het naieve, jonge en fana tieke toch ook de krans der heiligheid wist te geven, had hy een onvergetelij- len indruk bewaard. En ook van ande ren, die Shaw's werk in Londen en Ber- ïyn hadden gezien, hoorde Ik met een zelfde groote waardeering die voor- namelyk uit vergelijking was ontstaan over de Hollandsche opvoering spreken. Men zal zich dan ook moeiiyk de rollen van den bisschop van Beauva!» en den inquisiteur beter bezet kunnen denken dan door Paul Hut en Van Dalsum. Het is niet alleen de voor- treffelyke dictie, maar ook de hooge waardigheid en de innige menschelijk- heid in de vertolking van deze betcie pricoterrolten, tl ie ik zoo zeer van Huf en Van Dalsum bewonder. Nieuw waren voor my in der? be zetting de aartsbisschop van Reims van Verkade en de dauphin van Cees Laseur, Het leek mij toe, dat Verkade zyn tekst niet geheel beheerschte. Er was daardoor in heel zyn spel iets mats en weifelends, wat by dezen strengen, kerkvorst weinig paste. Cees Lasei speelde den slappen, decadenten dau phin misschien wel de zwaarste rol uit het stuk, omdat het zoo moeilijk is binnen de gestelde grenzen te biyven heel fyn, met tal van geestige details in zijn spel. Ky wist de rol die op den rand der carlcatuur ligt, steeds mot een verrukkeiyk lichten toets te geven, waardoor hy aldoor aristocratisch bleef en den dauphin geen oogenblik tot een paljas verlaagde. St. Joanne dat wy tot onze ver bazing m geen jaren op de planken van onzen Stadsschouwburg meer hebben ge zien had een warme, enthousiaste ont vangst als altijd. De geestdrift van het publiek kwam telkens weer vooral na de laatste bedrijven en den epiloog tot uiting. J. B. SCHUIL. E3ÊAMENS KRANKZINNIGENVER PLEGING. Deze examens zyn voortgezet met dc candidaten uit het Provinciaal Zieken huis naby Santpoort De uitslag is als volgt: Eerste overgangsexamen 67 candidaten afgewezen 20. geslaagd: G, Beyering, C. Boerefyn, R. Bos. H M. Brits, P. J. Brouwer, M Ceelen, L. Donia, M. van Duyne, A. Dykstra, H. Dykstra, W. J. Ensink, J, M. E. van den Eshof. G. Fled- derman, C. J Galle, E, Grotz. C. M. L van Haarts, A. Ilarmse, H. G. J. Horst. A. E. lpenburg, L. Janssen, A. Joosten, J. Klap, A. J. Th. Kleintjes. G. Knigge, D. koops, M. J. Kraay, J. Kremer, C. Krui- zinga, H, H. Vandennacs. F. Mensonides, E. Meyer, A. Muskee, R. M Noot. A. J H. Niiiand, A. de Roode. H J, Th Schrei,}, A. Snyder. E. van der Ven, K. Verwoert. .H. T Z. Visser. W. de Vis ser, C. de Vries. A. J. Ph de Waart, A, Warns, C. Witzievs. B. Wold, E. de Boer, Tweede overgangsexamen. 32 canóida- n. afgewezen 4, geslaagd: P. Arbeider, A Bierens, T. Blezc, B. Bloem, J. J. Th. de Boer, G. Bos. J. A. van dei' Brug. C. J. Byker, C. J. Dietz, M, J. Donker sloot H. A. van Duynen, A. Eugelink, N. E. FriLz. A. Geurts, G. Goos, P- Groesz, A, Kramer, M. A. G. MigchieJ- sen, M, J. P, W. Oudens, A. M. F. van Proosdy. I. Schat. C, J. Staats, J. Streefkerk, W. F, Tent, S. Visser, A. A, Walles. I-I. de Way. H. J. Wielenga. Aanvullingsexamen. 6 candidaten. Ge slaagd: II. F. Barkhuls, G. Hilverda, J. Hoekstra, J. W. H. Jansen, A. Kat, H. Lootsma. EINDEXAMEN H. 3. S. A. Tot gecommLt'eerden by het dit jaar e houden eindexamen aan de H.B.S. A Hoegere Handelsschool) zijn benoemd de volgende heeren: Prof. Mr. Dr. N, W. Posthumus, Prof. Mr, P. A. J Lose- caat Vermeer, A. J. J. Beyr.es, Ir. W. J. BurgersdUk, J. A. van Daalen, Jhr. J. C Mollerus, M. Petrie, Mr. Dr. W. P. Vis ARROND.-RECHTBANK. UITSPRAKEN. H. V., broodbakker en broodverkoo- per, wonende te Veisen; appèl overtr. van het Broodbeslult 1925, vonnis kan tonrechter Haarlem bevestigd. 2. F. !f J., chauffeur, wonende te Am sterdam, appèl overtr. Motor- en Rywiel- reglement. vonnis Kantonrechter Haar lemmermeer bevestigd, 3. E. H.. automobielhandelaar, wonen de te 's-Gravenhage. appèl overtr. Mo tor- en Rywielregiement en wet, 75, boete subs 20 dagen hecht. o. v. 4. J. J. V., bakker, wonende te Haar lemmermeer, veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld, 50 boete subs. 20 dagen hecht. o. v. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING Door de afdeeling Haarlem van het In stituut voor Arbeidersontwikkeling v/ord: heden, Vrijdagavond in het gebouw De Centrale een belangryke ledenvergade ring gehouden ter bespreking van het zomerwerk. Hierby zal o.m. ook ter sprake komen het organiseeren van een zomer feest op het landgoed het ,,Huis ter Zaa- nen" en verder verkiezing van een be stuurslid dat door den H. B. B. candidaat- is gesteld om hierdoor een nauw verband met de moderne Haarlemsche arbeiders beweging tot stand te brengen. VERKEERSONGELUKKEN Te Benncbroek. Donderdagmorgen te 11 uur 15 kwam langs den Rijksstraatweg uit de rich ting Haarlem een Chevrolet-vrachtauto toobehoorende aan de N. V. Expeditie Salomons en Stevens te Rotterdam en naderde het kruispunt de viersprong te Bennebrcek. toen uit de Bermébrceker- laan een Ford-vrachtwagen van den stalhouder P. Bos en bestuurd door J. Schrier eveneens bij 'het kruispunt kwam en reeds gedeeltelijk op den straatweg was. Bij deze ontmoeting remden beide wagens sterk, doch konden toch niet plotseling stoppen. De Rotterdammer wilde nu achter om den Fordwagen heen zwenken, doöh by die zwenking brak plotseling het linker-voorwiel, waar door de wagen op zijde viel en door den schok weer terugsloeg op de andere zy- de en dwars op de tramrails kwam te liggen. terwijl de Ford onverlet dcor- reod. Wonder boven wonder hadden de drie inzittenden in de cabine behalve den' schrik niet veel kwetsuren opge- loopen, een van hen had den duim be zeerd die door Dr. van Aalst werd ver bonden en een ander had ölechts een lichte ontvelling aan het gezicht. Met den inhoud van den wagen was het treuriger gesteld. Deze bestond uit in strumenten en benoodigdlheden (waarbij veel glas) voor een tentoonstelling van „Koffie Hag". Het meeste was gebro ken en all?s lag door elkaar. Alles werd uitgeladen en de auto naar de "garage van A. Knoop in de Bennebroekerlaan gebracht. Een auto uit Rotterdam kwam later alles weghalen. De schade wordt door verzekering ge dekt en de politie stelt een onderzoek in. Door dit ongeval had de tram. onge veer een kwartier oponthoud. RAADSVERGADERING. De -burgemeester deelt mede, dat hy besloten heeft, wegens de tusschen lig gende Pinksterdagen, den -tot lieden zeer beperkten omvang der agenda en om te voorkomen, dat van afwyking van de twee-wekelyksche data ongerief zou worden ondervonden, de eerstvol gende vergadering van den Raad uit te schrijven tegen 13 Juni as. BOTSING VAN SNELTREIN EN AUTO. 100 METER MEEGESLEURD Donderdagmiddag heeft naar de Tel. mejd-t op den onbewaakten overweg op clen Frieschen Straatweg naby Den Horn (Gr.) voor de zooveelste maal een ernstige aanrijding plaats gehad, sneltrein welke om 4-37 uur uit Gronin gen in de richting Leeuwarden vertrekt, kwam in volle vaart in botsing met den bestelauto van de N.V, Margarine-fabriek Cohen en Van- der Laan te Haarlem, be stuurd door den heer J. van der Schaaf, een handelsreiziger dezer firma uit Gro ningen. De auto. die den overweg bUna was, gepasseerd, werd gegrepen en bijna 100 meter meegesleurd. De wagen werd to taal vernield. De heer Van der Schaaf werd naar wy vernemen niet ernstig aan het hoofd verwond. naar waarnemingen verricht in den morgen van 25 Mei. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.1 mM. te Janma.yen. Laagste barometerstand 758.3 m.M. te Danzig. Verwachting tot den avond van 26 Mei: Matige tot zwakken wind. aanvanke lijk uit Noordelijke richtingen, betrok ken tot zwaar bewolkt, met tydelyke opklaring, weinig of geen regen, aan- vankelyk zelfde temperatuur met kans op nachtvorst, later iets zachter. SANTPOORT. CONCOURS. Indertyd werd door het harmoniege zelschap „Soli Deo Gloria" besloten het volgend jaar ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan een nationaal concours te organiseeren. In het uitvoerend co mité hebben naast het dagelykscli be stuur zitting genomen de heeren G. Krom. J. Ruigvoora, G. J. Bremerkamp, J. Bruinooge cn J. Nysseii. „CAECILIA". De directeur van bovengenoemd sym phonic-orkest, de heer K. H. Kerkhoff. heeft als zoodanig bedankt. In de ge houden ledenvergadering werd naar aan leiding daarvan besloten gedurende de zomermaanden geen repetitie te houden en in dien tijd zich in verbinding te stellen met een anderen dirigent. BLOEMENDAAL. TENTOONSTELLING VERLENGD. De tentoonstelling in „Thysse's Hof" van aardorchïdeeën welke gehouden wordt in het pannenkoekenhuisje, is op verzoek verlengd tot 28 Mei. LAWNTENNI5. KEA BOUMAN EN TIMMER GESLAGEN Bij de Internationale Fransche kam pioenschappen te Parys zyn Kea Bou- man en Timmer Donderdag in het ge mengd dubbelspel door Mrs. Aekhurst- en Crawford geslagen met 6—2, 2—6, 9—7. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Vorige stand 761 m.M. Stand van heden 765 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: KESP, Opticien, Gr. Houtstraat 137. THERMOMETERSTAND 25 Mei F. 58 F. 47 F. Hoogste gisteren. Laagste hedennacht Hoogste heden 12 uur BURGERLIJKE STAND HAARLEM 25 Mei Ondertrouwd: 24 Mei: A. J. Roosen en M. Sohlensak, J. C. Heemskerk en O, Drogtrop, H. L, v. Eerden en A. v. d, Haak, N, C. Wijkhuisen en P. Kelderman, A. H. Lens en C. W. Wykhuizen, L. F. G. Herkes en C. P. Brinkman, A. Cobelcns en J. M. Verschuren, H. J. v. d. Ham en M. W. Blesgraaf, Getrouwd: 24 Mei: J. L. E. v. Poeteren en E. v. d. Putten, J. J. Schippers en G. F Vork, F. H. Lènsen en J. M. Zinkweg, J. T. v. d. Lugt en J. Vreem, M. M. v Binsbergen en L. J. Rietdijk, K. G. v Wijnen en A. Schouten, C. A. Janssen en G. A, de Kok, A. J. v. Roon en D, W. Wezehaar, Bevallen: 21 Mei: E, M. v„ Kuijeren- Swarfc, z., E. P. Avis—Newman, d„ 23 C, M. Rooseboom de Vriesv. Dam, z., T. Russerde Graaf, z„ 24 Mei: C. Rood Ransyn, d., C. J. Geerlings—Beek, d. Overleden: 22 Mei: H Blokdijk, 73 j, Kloosterstraat, 23 Mei: S. de Vriesde Vries, 73 ,i„ Begijnhof. A. v. Dijk—Jongë- nelen, 71 j., Ka-mperlaan. 24 Mel: A. El- lingBruins, 38 j., Vinkenstraat. HONKBAL. OVERZICHT Zaterdagmiddag gaat Haarlem naar Amsterdam om tegen Concordia te f len. Dat is voor Haarleon de tweede kans om te winnen. Verder speelt in de eerste klasse Quick tegen Z. R, C. Het zal Quick vermoede lijk niet zoo heel veel moeite kosten om te winnen. OM DEN ZILVEREN BAL De HonkbaJclub Haarlem organiseert dit jaar haar verjaardagsseriewedstryden met den zilveren bal als wlsselpiijs, op Zendag 10 Juni. BE BOMAANSLAG IN ARGENTINIË. BUENOS-AIRES 24 Mei (Reuter). Heden is nog een slachtoffer van den bomaanslag aan de bekomen verwon dingen bezweken,, zoodat deze thans aan acht menschen het leven heeft gekost. andere gekwetsten hoopt men in het leven le behouden. Meer-dan honderd personen zUn thans, als verdacht by den aanslag te zyn betrokken, in hech tenis en worden in verzekerde bewaring gehouden ten einde hun een verhoor te doen ondergaan.' DRAMA IN HET WOUD. MADIOEN. 25 Mei (Aneta). De heer Van Someren Brand, employé- by het Boschwezen was gisteravond in het bosch bij Randoelas op de varkensjacht. Hij was in een boom geklommen en had van daar uit met zyn Hammerlsss-geweer een varken geschoten. Toen hij by het afdalen uit de boem zyn geweer aan een jachtgenoot wilde overgeven, ging plotseling een schot af. De heer van Scmeren Brand werd in den hals ge troffen, hy was op slag dood. DF, TOCHT VAN J40BÏLE. OSLO. 25 Mei (V. D.) Naar uit Kings- bay.gemeld wordt is daar een draadloos telegram van de Italia ontvangen, waar in gemeldt wordt, dat generaal Nobile hedenmiddag weer in Kingsbay denkt te landen. De krachtige tegenwinden waarmede het luchtschip te kampen had zyn verminderd, de koude is evenwel nog zoo hevig, dat zich ijskorsten aan het luchtschip hebben vastgezet. Gene raal Nobile heeft van den Koning van Italië, den Paus. Mussolini en d'Annun- zlo gelukwensch telegrammen ontvan gen. DE STAKING BIJ „DE SCHELDE". VLISSINGEN, 25 Mei. De staking bij „De Schelde" is om 7 uur begon nen. De politiemacht is versterkt. Van de ongeveer 2000 werklieden zyn 200 on georganiseerden aan het werk gegaan. Alles heeft een kalm verloop; er wordt gepost. v DE MANIFESTATIE TE INNSBRUCK. INNSBRUCK 25 Mei (V.D. De anti- Italiaansche manifestaties te Innsbruck, wiike Donderdag aanvingen, duurden tot Ln clen nacht voort. Terwijl in de bin nenstad rust. heersebte, trok in den laten avond een groote optocht demon stranten door de straat waar de Itali aan sohe consul-generaal woon£. De politie had echter een gedeelte van de straat afgezet en hield de demonstran ten tegen, die het by luide protesten lieten. Nadat de demonstranten in de binnenstad teruggekeerd waren, werd de stoet ontbonden. In verschillende an dere straten hadden samenscholingen plaats, welke evenwel door de politie werden uiteengedreven. In totaal werden Donderdag veertien personen gearres teerd. By de botsingen, die desmiddags tusschen politie en demonstranten plaats hadden, werd een aantal personen, on der wie ook vrouwen, gewond. WÈENEN, 24 Mei. (Wolffbureau) Het jongmensch dat de vlag van het Ita- liaansche consulaat heeft afgerukt, is be kend; het is een 22-jarig student, lid van den studentenbond Germania. In den na middag is een ambtenaar der bonds- kanselarij op het Italiaansche gezant schap aan den zaakgelastigde betuigingen van leedwezen met het gebeurde komen brengen. GEEN OLYMPIADE-FILMS IN DUITSCHLAND. AMSTERDAM, 25 Mei Naar O .IS wordt medegedeeld heeft het hoofdbe stuur van den Neder 1 andschen Bioscoop- Bond bericht ontvangen van de „Spit- zenorganisation fuer die Deutsche Film industrie" te Bei-lijn, omvatbende het geheele film- en bioscoopbedrijf in Duitschland, dat aan alle Duitsche film verhuurders en bioscoop-exploitanten last is gegeven, geen films betrekking hebbende op Olympische S-?!en in Am sterdam te vertoonen. AUTOBUS OMGESLAGEN. AGRAiM. 24 Mei .Wolffbureau). Gis teravond reed een particuliere auto op een autobus met dagjesmenschen in. De autobus sloeg con Een kind werd ge dood, 19 menschen zwaar gekwetst. NIEUWS UIT INDIë. ONEERLIJKE COMMIES. BATAVIA 2.4 Mei (Aneta). De presi dent van Midden-Preanger heeft naar aanleiding van een verzoek van den of ficier van justitie te Batavia voorgesteld in te trekken 't buitenlandsch verlof aan den commies Trieling, omdat hy als eigenaar van twee autoverhuurderyen zich schuldig heeft gemaakt aan belas tin g-onfcduiking. FILMACTEUR? UITGEWEZEN. BATAVIA, 24 Mei (Aneta). Henk Alsem, die vroeger verbonden was aan de Hispano-filmfabriek, maar die thans zonder middelen van bestaan rondliep, is op last van den gouverneur van West- Java uitgewezen; met de Tambora is hij vertrokken. Amsterdamsche Beurs Opgegeven door de Nat. Eankverecnigfng DONDERDAG 24 MEI 1928 1.30 uur 1.45 uur Staatsleningen 5 Ned. 1923 6% Ned. 1919 102 1. Scheepvaart Oide Vaart...... 77H Scheepy. Unie^. 215 Hol!. Lloyd 36Vs Paketvaart 229^ Onde Boot........ 89Ü NievelL 117.?.* j Rotterd. Lloyd.. 184H Stoomv. Ncd..„. 20VA Marine Comm.. 6"/s Marine Pref...... 42M Industrieën Ned. Konstiijde. 546- 547 545 -547 2C94-2114 Heil. Kunstzijde. 240H 240H Onde Philips 745 749 Gew. jurgens.... 2851. 280 Ceulr. Suiker.... 78 gb - I rd.Ond. Buiten!. Anaconda copper 130 ex div. Steel Comm 143*4 Bank Kol. Bank.... 269 2701. Indische Bank... 183 y3 183 b. C- Hand. Mij. 194K Petroleum Pendawa 22 Gac. Holl. Pelr. 220 Kon. Petroleum. 393 392 - 393 Geld - - Cuthrer Mij. H.V.A*. 746 745 741 388 Cult. Vorsten!... 190 b Dito Actions 175 1. Kalireüjo 110 Poerworedjo - 123 b Tabak 459*4 4594 fcaeoibah 514H 5144 Dcli Batavia 532 532 Oostkuit 2C4 ^04 Rubber Amst. Rubber... 2314 231s; 233 Lampong Som... 146 Wai Sumatra.... 210 Vieo 137 Silau Sumatra... 112 Dcli Bat. Rubber 170 210 latereont, Rnbb. 1127/g Amerika Southern Rails.. 90H 90Ji

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 2