De Olympische Voetbalwedstrijd NEDERLA ND- URUGUAY Uruguay wlni rrset 2-0 Ons Draadloos Verslag Woensdagavond 30 Mei 1928 De stand met rust was 1-0 voor Uruguay Het Nederlandsch elftal SPANJE-MEXICO 7-1 Het Olympisch Voeth^Hournooi Voorverkoop in het kante or van Haarlem's Dagblad Bulletin van Haarlem's Dagblad Re*d6 don géheeten middag heerschte te Amsterdam een groote drukte. Te half vijf werden de hekken geopend en dui zenden stroomden het nieuwe Stadion binnen. Z. K. H de Prins, eenige minis ters en véle autoriteiten namen plaats op de eere-tribune. De opstelling van het Nederlandsche elftal (Oranje) was: Van der Meuten, Denis, Van Kol, Van Boxtel. Massy, Van Heel. Elfring, Buitenweg, Freeze, Ghering, V Weber. r Prompt om 7 uur laat de scheidsrech ter tossen, Denis wint en kiest wind mee. Borjas trapt voor de Uruguayaen af. Di rect zijn zij voor het HoUandsch doel, even later onderbreekt Gehring eer aanval. Een snelle aanval van Arremon loopt dood. Andrade trapt corner bij een aan val van Weber; de hoekschop komt hoog voor, maar in de scrimmage schiet Mas sy naast. Weer maakt Andrade een cor ner die door van Boxtel wordt overge schoten. Scarone krijgt een goede kans maar staat buitenspél. De Hollanders komen er nu beter in. Handig spel van Borjas geeft den Uruguayers een kans. doch Van Kol redt. Ghering kopt naar Weber, deze valt en mist daardoor. Wan neer Urdinaran opdrijft mist Arremon, als deze weer aanvalt maakt van Boxtel een corner, die weggewerkt wordt, dan veroorzaakt Arispe een corner, de bal blijft voor doe! zweven en Weber kopt mis. Het spel staat niet op hoog peil. Sca rone schiet hoog in maar Van der Meu ten stopt meesterlijk. Gestido plaatst hoog voor. Ghering redt. De Uruguayers vallen voortdurend aan. Bij fraai samenspel der rechterwing krijgt Arremon 'n kans, hij schiet ech ter hoog over. Goed kopwerk van Denis brengt den bal over de helft, maar steeds komen de Uruguayers terug. Van Kol redt als Denis gepasseerd ia. Plotseling valt Cea. Hij staat weer op en gaat op Van der Meulen 3an, als deze den bal wil van gen. De scheidsrechter fluit: free-kick, maar Borjas trapt den bal nog in de leege goal. Het doelpunt wordt geannu leerd. Een ver schot van Freeze wordt door Maaal; gestopt Denis zet zijn te genstanders telkens off-side, wat de scheidsrechter gelukkig goed ziet. Van Heel trapt corner, de bal wordt hoog voorgezet en Massy redt. Scarone schiet nog eens naast; dan stormt de heele Uruguaysche voorhoede op Van der Meulen af. Het ls echter off-side. Na twintig minuten^krijgt Scarone den bal vrij toegespeeld. Hij schiet onhoudbaar Jn der rechterbenedenhoek in. URUGUAY LEIDT. Een nieuwe kans voor Scarone loopt dood in off-side, Andrade passeert dan ettelijke spelers en trapt naar Urdinaran doch Massy redt Bij een vrijen trap op bet middenveld plaatst Van Kol naar varen, Arremon zet voor, Massy raakt licht aan het hoofd verwond maar speelt door Van Boxtel onderbreekt dan een aanval, van der Meulen grijpt een oogen- bllk later den bal weg voor de voeten van Borjas. Er is ongeveer 33 minuten gespeeld, als Massy haakt. Gestido zet den vrijen trap hoog voor. Borjas staat echter off-side. Freeze rent door, Fernandez trapt corner. Weber plaatst deze achter. De voor hoede der Hollanders is zwak. Van Heel schiet van verre over. Weber zet hoog voor. Mazali treedt reddend op Van Heel zet dan hoog voor, doch weer ls het Mazali die tusschenbeide weet te komen. De Hollanders worden nu even sterker. Dan trapt van Kol over den bal heen. VAN BOXTEL. VAN KOL. BUITENWEG. ELFRING, Heden cWoensdag) middag a-aren 10-000 toeschouwers getuige van den wedstrijd SpanjeMexico, die gespeeld werd in het Oude Station. Al bi) het begin bleek, dat de rood- hemden, de Spanjaarden, technisch voel beter spelen dan de in groene shirts ge stoken tegenpartij. Een kopbal van den Spaanschen links binnen Marculeta Barberia ketst tegen de bovenlat en springt in het veld te rug. Een kopbal van den rechts-blnnen van Spanje. Reguelro Pagola, komt nu IN het net van de tegenpartij, zoodat dan Spanje de leiding heeft. Het schijnt te blijven by kopballen, en nog wei zeer doel treffende, want ook de Spaansche midden-voor Yermo Solaegui doelpunt mot een kopbal, uit een corner hoog op springend. Mexico is hier niet mee tevreden, maar als eenig antwoord ojj het protest wijst c Hongnarsche scheidsrechter Bo- rankae resoluut naar het midden van het veld. Even voor rust moet de Spaansche kee per Jaurcgui Lagunas reddend optreden, doch daarna heeft zijn collega aan de overzijde het weer te kwaad met Re guelro Pagola. die het laatste Spaansche doelpunt maakt vóór de rust Die dus met 30 voor Spanje komt. Na rust rolt Yermo Solaegui met bal m al in het net 'het MexicaanKche), waarna even later Marculeta Barberia doelpunt. Een solo-ren van den Spaan schen rechtsbuiten MarLscal l boude wordt besloten met een diagonaal schot, dat doel treft. Daverend gejubel vult het Oude Stadion als de Mexlcaansche mid- voor Sota met een kopbal uit een corner scoort. De Mexicaansche deelman Bor.- flgllo verricht in deze periode ultfct.-kond werk. Dat verhinder', cehtar niet, dit ten slotte Yerma Solaegui voor de derde maal weet te scoren, en daarmee het zevende Spaansche doelpunt maakt, te gen het enkele dat Mexico heeft weten te veroveren. De eindstand wordt dus: 71 voor Spanje. Borjas rent <>P doel af, maar hij schiet naast. Massy neemt een vrijen trap in het middenveld waarbij Weber den bal krijgt doch naast schiet. Weber veroorzaakt meteen een vryen trap. Van Kol redt. Denis drijft dan op maar raakt den bal kwijt Dan schiet Urdinaran tegen de lat buiten bereik van Van der Meulen. De bal stuit terug en Van Boxtel werkt weg. De rust komt dan met 1—0 voor Uru guay. RUST 1—0 VOOR URUGUAY Te 8 uur begint de tweede helft Urdinaran komt alleen voor Van de- Meulen, deze redt trappend. Borjas ont vangt een waarschuwing wegens unfair aanvallen. Buitenweg krijgt een kans maar hij valt Arremon geeft den bal over aan Borjas, deze schiet onmiddellijk naast. Bij een through-pass is Bui tenweg te langzaam, Andrade speelt schitterend en oogst voortdurend ap plaus. Als Weber een bal tegen zijn maag krijgt wordt een oogenblik ge stopt. Weer trapt van Kol over den bal heen. Denis voorkomt erger en Fernandez schiet van verre hoog over. Ei-en later haakt van Heel. Andrade neemt dan den vrijen trap die wegge werkt wordt. Een kogel van Arremon suist buiten bereik van Van der Meulen naast. De Urugueezen vallen voortdurend aan. Van Boxtel doet in deze periode best werk. Scarone komt eindelijk alleen voor Van der Meulen en lost een kei hard schot, dat door Van der Meuten schitterend corner wordt getipt. DENIS TEGEN DEN GROND GEWORPEN. EEN OORVERDOÖVEND GEFLUIT. Wanneer Denis tegen den grond ge worpen wordt gaat er een oorverdoovend gefluit op. DENIS SPEELT KREUPELEND DOOR. Denis blijft liggen. Er wordt gestopt. En pas na enkele minuten kan hij kreupelend doorspelen. Dan plaatst Bui tenweg naar Elfring. De bal wordt ech ter gestopt. Massy neemt een vrijen trap. Andrade weet te redden. Wanneer Van Kol denkt dat het off-side is biyft hy staan, doch v. d. Meulen redt; Dan zet Weber zuiver voor. Buitenweg krijgt voor doel den bal vrij. maar schiet deze fraaie kans hoog over. De Hollanders vallen aan Massy pas seert etteiyke tegenstanders doch Ma zali stopt schitterend. Elfring lost dan een hoog vleugel- schot, maar Mazali stompt corner. F1 SCH SPEL DER URUGUEEZEN. Forsch spel van de Urugueezen levert vrije trappen en applaus op. Door on besuisd trappen van een tegenstandei wordt Freeze aan het hoofd gewond en biyft liggen. Na even gestopt te hebben kan er doorgespeeld worden. Elfring zet laag voor. Buitenweg schiet naast van dicht- by. een kogel van Ghering wordt door Mazali fraai gestopt. De Hollanders worden nu sterker. DE HOLLANDERS WÓRDEN- STERKER. Alle doorbraken van de Urugeesen stranden op het buitenspelvalletje. Een fraaie kopbal van Freeze uit een voorzet van Weber wordt door Mazali schitterend gehouden. Andrade brengt den bal op. doch Denis trapt corner die achter gaat. Dan worden de Urugeezen sterker. Van der Meuten stopt een schui ver van Scarone en stompt dan een voorzet van links weg. Scarone schiet den terugspringenden bal naast. Dan komt bij vry voor het doel en schiet keihard naast. Even later kopt Freeze te zacht in. en Mazali stopt: Van Heel raakt gebles seerd en wederom wordt de wedstrijd even gestaakt. De scheidsrechter leidt uitstekend. Arremon neemt een corner maar de zeer goed spelende van Boxtel redt. Arremon schiet van verre op de bo venlat. Fernandez dryft op. Denis wordt gepasseerd doch Van der Meuten redt URUGUAY VERGROOT DE LEIDING. Even later vergeet scheidsrechter Lan- gmus te fluiten als Urdinaran den bal In off-side stand krijgt. Hy dryft even op en schiet dan via de lat in het doel der Hollanders. Het einde komt met 2—0 voor Uruguay. Overal in den lande hecfl ernstige ontstemming gehecrscht over het feit. dat de voorverkoop voor de Olympische voetbalwedstrijden uitsluitend te Am sterdam plaats vond. In het bijzonder gold dit met betrekking tot den wed strijd NederlandUruguay. Wij dcclcn onzen lezers mede. dat wij een overeenkomst hebben aangegaan met het Nederlandsch Olympisch Comité, waardoor voorverkoop voor alle na he den te spelen Olympische voetbalwed strijden voor Haarlem en omgeving zal plaats vinden door ons. in ons bureau Groote Houtstraat 93. (Natuurlijk worden ook nog. evenals bij vorige wedstrijden, kaarten aan haar leden geleverd door de Haarlemschc Sportverecnigingcn l Het spreekt van zelf dat het aantal ons door het N. O. C. beschik baar gestelde kaarten beperkt ls en dat uitverkoop van dit aantal tevens be ëindiging van onzen voorverkoop voor een specialen wedstrijd be teekent. Dc prijzen der plaatsen (voor alle rin gen) zijn dezelfde als offieirel door bet N. O. C. vastgrslcld. Wij hebben deze regeling alleen ge troffen om de voetballiefhebbers iu Haarlem en Omstreken ter wille t? zj i. ..Dc voorverkoop geschiedt in Ilaa !cm en Omstreken alleen en ui sluitend in het bureau van Haarlem's Dagblad. De kaarten moeten worden afgehaald en kunnen niet worden toegrzraden. Schriftelijke aanvragen worden zonder meer terzijde gelegd. De verkoop vangt aan des ochtends 9 uur en eindigt des namiddags 4 uur. Wanneer voor een bepaalden wedstrijd geen kaarten meer beschikbaar zijn, zal dit zoo mogeiyk in onze courant cn an ders op een onzer borden worden lu-kcnd gemaakt. Morgen. Donderdagochtend zijn kaar ten In voorverkoop verkrygbaar voor den wedstrijd tu&schen Italië en Spanje, die op Vry dag 1 Junk des avond» te 7 uur plaats heeft.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 13