DOOR DE INTERNATIONALE VOETSALWERE LD HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 30 MEI 1928 DERDE BLAD Een dag vol Olympisch voetbal. Italië slaat Frankrijk. Portugal rolt er door tegen Joego-Slavië. Argentinië verplettert Amerika. Een dag vol omhelzingen ook. P. Pinkster drie en een groot pro gramma in het Stadion. Maar wie viert er tegenwoordig nog Pinkster drie? Er waxen na ax schatting niet meer dan 4000 menschen rondom het mach tige terrein, toen Frankrijk en Italië den slag begonnen. Dit was een wedstrijd, waarvan het resultaat in de gebruikelij ke termen uitgedrukt, in de lucht hing. De Fransöhen zijn in den laatsten tijd sterk vooruitgegaan en aangezien de Italianen hun dubieuze amateurs en dius hun beste spelers hadden thuisgelaten, kon verwacht worden, dat de krachten zoowat gelijk zouden zijn. En dit bleek inderdaad het geval te zijn. Wel liepen de Franschen hard van stapel en scoorden ze twee doelpunten, wat de talrijke Italiaansche kolonie wat minder luidruchtig maakte, maar de Ita lianen lieten dit niet ander zich en voor het rusten was hadden ze niet al leen gelijk gemaakt maar zelfs met 3—2 de leiding genomen, ofschoon de derde goal zonder twijfel' buitenspel was. De Franschen begonnen met nieuwen moed aan de tweede helft maar toch was het' Italië dat liet eerst weer succes had, waarop Nicolas met een buitengewoon schot het verschil verkleinde. En zoo bleef het 43 voor Itialië, wat de 2500 vrij koud liet, maar de Italia nen verleidde tot een meer enthousiast dan sonoor krijgslied. Portugal en Joego Slavië speelden daarna in het oude Stadion voor eenige honderden belangstellenden. De Joego- Slaven zijn een van de openbaringen De wedstrijd Italië Frankrijk. Dinsdagmiddag te twee uur vond on der leiding van den Belgischen scheids rechter Henri Christophe de wedstrijd ItaliëFrankrijk plaats. In het warme zomerweer vangt deze wedstrijd onmiddellijk in een vlot tem po aan. Eenige honderden Italiaansche en Fransche supporters bevinden zich onder de achtduizend toeschouwers. Spoedig na het begin zwermt de Ita liaansche voorhoede voor het Fransche doel en de rechtsbuiten Rivolta krijgt een schitterende kans. De bal wordt ech ter juist op de doellijn door den Fran schen keeper Thepot gestopt. Nog enkele malen herhalen zich de goede aanvallen van Italië. Dan volgt plotseling een snelle doorbraak der Franschen. De rechtsbinnen Brouzes krijgt den bal van links toegespeeld; zonder, aarzelen zendt hij hem met een scherp laag schot in het Italiaansche doel. Er is dan een kwartier gespeeld. (0—1). Enkele minuten later heeft er een scrimmage plaats voor het Italiaansche doel. Tot tweemaal toe wordt de bal ge houden. doch een derde schot, eveneens van Brouzes, kan de Italiaansche keeper niet houden. (02). Nauwelijks is het gejuich der Fran schen verstomd, of de zonen van Musso lini rennen naar den overkant. Ros se tti _:et zijn kans en maakt het eerste tegenpunt. (12). Verwoed pakken de Italianen nu aan voor den gelijkmaker. Dezer dagen kreeg fk een uittreksel van het financieel verslag van den Engelschen Voetbal Bond. Het lijkt waarlijk meer op een jaarverslag van een groote financieele onderneming dan op dat van een voetbalbond, al zijn we op dat gebied ook in Nederland wel aan flinke cijfers gewend. In vergelijking met den Engelschen Voetbal Bond is evenwel de N. V. B. niet meer dan een plaatselijk bondje. Wist men dat de Engelsche Voetbal Bond eigenlijk mil- lionnair is? Uit het jaarverslag blijkt n.l.. dat de bezittingen van den bond op het oogenblik ver boven het mil- lioen gaan, precies is het bezit van den bond 1.130.364, Dit betreft alleen het bescliikbare kapitaal. De bond bezit nog roerende en onroerende goederen, wel ke hieronder niet zijn begrepen. Schul den heeft de bond niet De Engelsche Voetbal Bond ls tot dusver gevestigd in een huurwoning doch hij heeft thans een eigen huis gekocht, dat geheel ver bouwd en volgens de eischen des tijds ingericht zal worden tot een waardig ,,home" voor de Engelsche voetbal organisatie. In het afgeloopen seizoen heeft de bond niet minder dan ongeveer ƒ214.000 verdiend of beter gezegd hebben de be roepsclubs dat voor den bond verdiend. Uit het verslag blijkt tenminste duide lijk, dat vrijwel al dat geld komt van door beroepsspelers gespeelde wedfitrij- van dit voetbaltouroooi. Ze speelden veel beter, dan iemand had verwacht en hadden verdiend te winnen. Maar ze verloren met 21 in de laatste minuut De Portugeezen spelen een soort spel. dat je doet denken, dat in Portugal vrij wel alles geoorloofd is. Deze wedstrijd leverde nog een onaangenaam en weinig Olympisch incident op toen de Joego slavische back Irkovic, venveed door een overtreding van den Portugees Fon- seca. dezen te lijf ging. Het eind van het liedje was, dat beiden het veld uit gezonden werden. Verder werd er drie maal in dezen wedstrijd gezoend, war.' er werden drie doelpunten gemaakt: 's Lands wijs. 's lands eer. maar ik hoop dat onze Nederlandsche spelers, die bij lederen wedstrijd aandachtig zitten toe te kijken, deze grappenmakerij niet overnemen Ten slotte kregen we nog de gele genheid om de Argentijnen, over wie zooveel geschreven is en die door de ge vreesde Uruguayers op hun beurt ge vreesd worden, te zien. Ze kwamen uit tegen de Vereenigde Staten, een ploeg, die in een oefenwedstrijd verloren had van.... Ajax II. De Argentijnen hadden daarentegen, zooals men zich zal herin neren. gewonnen van Bloemendaal. zoo dat de krachtsverhouding naar de zijde van Argentinië leek door te slaan. Book makers zouden aan dezen wedstrijd geen droog brood gehad hebben. Enfin, het werd inderdaad de in maakpartij, die verwacht was. De Ame rikanen meenen het goed. weaken hard, trappen flink en koppen werkelijk uit- flet blijkt echter, dat de Italianen niet zoo goed spelen als men verwachten mocht. Wanneer eindelijk Rossetti den bal uit een scrimmage voor het Fran sche doel in het Fransche net zendt en den stand op 22 brengt, juichen de Italianen op de tribune en wordt Ros setti door zijn medespelers omhelsd. Een zelfde voorval heeft plaats als even later Balonchieri zijn land de leiding geeft. (3—2). Met dezen stand komt de rust. Het spel na de rust is veel minder. Tien minuten na de hervatting maakt Balonchieri met een kopbal het vierde doelpunt voor de Italianen, dat de Fran schen beantwoorden door den bal direct na den aftrap mee te nemen en hoog in te schieten. Dit fraaie doelpunt werd gemaakt door den Franschen midvoor Nicolas. (43), Doordat de spelers vermoeid raken valt er niet veel fraais meer te aan schouwen. Het eindsignaal geeft den Italiaanschen supporters reden tot uit bundig enthousiasme en het zingen van de Fascistische hymne De eindstand is 4—3. PortugalJoegoslavië (2-1) Klokslag vier uur begint de wedstrijd Portugal tegen Jougoslavië aanvankelijk voor leege stoelen en banken. doch spoedig stroomt het publiek na afloop van den wedstrijd Italië—Frankrijk naar het oude stadion en korten tijd na het begin slaan ongeveer vijfduizend toe schouwers dezen wedstrijd gade. den. De bijdragen van öe amateurs zijn slechts zeer bescheiden. De wedstrijden om de Amateur-cup brachten 6000 op. doch dat bedrag ging weer verloren, doordat men op de amateur-internatio nale heeft moeten toeleggen, wat te "wij - ten is aan dc omstandigheid, dat d:: seizoen sleolits een der amateur-Interna tionals in Engeland werd gespeeld. Het blijkt verder dat het inkomen van den EngeL<?chen Bond hoofdzakelijk be staat uit de bij de internationale wed strijden der beroepsspelers gemaakte winst en voorts uit het aandeel in de ontvangsten bij de Cupwedstrijden. Het zijn derhalve niet de clubs, die het geld voor de organisatie van het spel betalen doch de toeschouwers. Van de wedstrijden in de eerste ronden voor de Cup ontvangt de bond een percentage van 5. In totaal was dat dit seizoen 71.000. De ontvangsten bij de wedstrij den in den halven eindstrijd worder. door de betrokken clubs en den bond onderling verdeeld. Het aandeel van den bond in de ontvangsten van die 4 wed strijden was 61-000. Bovendien deelt de bond mede in de ontvangsten van den eind wedstrijd, welk aandeel bijna 60.000 bedroeg. Het is dan ook dui delijk, dat er niet alleen voor de clubs doch ook voor den bond altijd nog goud in dc Cup zit. De wedstrijd tegen Schotland te Wembley bracht een kleine 100-000 op, stekend, maar hun spel is kinderlijk elementair van opzet Nee. dan de Argentijnen. Je kreeg geen oogenblik den indruk, dat zij zich werkelijk inspanden, doch niettemin wisten zij niet minder dan elf doelpun ten te maken. Dit was waarlijk voetbal in de hoogeschool en ik kan me leven dig voorstellen dat zelfs de Uruguayers daar bang voor zijn. Het was eenvoudig schitterend en een van de wonderlijkste spelers van dit elftal is dc linksbuiten Orsi, die het tiende doelpunt maakte door drie Amerikanen voorbij te drijven en tenslotte nog den doo-lverdediger. Het werd 112. Het eerste tegenpunt van Amerika, gescoord toen de Argentijnen er zes hadden, was correct, maar het tweede, na den stand 101 werd door den Amerika anschen oenten-oor met de hand in het doe! geslagen. Iedereen zag dat, behalve de scheidsrechter. Aan den boom zoo vol geladen, misten de Argen tijnen dit eene pruimpje niet en zij ap pelleerden dus met eens. Ondertussohen is, zooals men elders in dit nummer zal lezen, de verdere lo ting geschied en het begint er aardig naar uit te zien, dat de finale Uruguay en Argentinië in het veld zat brenger. Wanneer dat gebeurt, wacht den voet balliefhebbers inderdaad een slot. dat Z3l pakken. Maar Holland is nog niet verloren. Eerst moet Uruguay van oranje winnen en als het 'm dit levert van Duitsch- land. Deze heeren hebben ook geen ge makkelijk programma voor den boeg. De Jougoslaven spelen veel beter dan men verwacht had. Vooral hun keeper Siflis blinkt uit en blijkt een uitsteken de kracht te zijn. Het wordt een snelle gelükopgaande 6trijd, die op heel wal hooger peil staat, dan Italië—Frankrijk. Na twintig minuten geeft de midvoor M. da Silva aan Portugal de leiding en even later maakt Bonacic met een schit terend schot den gelijkmaker. (11). Na de rust wordt da Silva als hü op het Jougoslavische doel aanrent gehaakt. De vrije trap vliegt naast en als aan den anderen kant Bonacic gehaakt wordt, kogelt Giller den daan-oor toegestanen vrijen trap keihard in den rechter bovenhoek. Op miraculeuse wijze werpt de Portugeesche keeper Roquet be zich naar den bedreigd-en hoek en stompt den bal corner. Een donderend applaus be loont dit fraaie staaltje van keepen, zooals wij tot dusver nog niet in het tournooi zagen. Het spel wordt ruwer, maar blijft op hoog peil. Bij ruw inloo- pen van den rechtsbuiten Mota Fonseca op den Jougoslavischen doelman, wan neer deze op den grond ligt. wordt Ivko- vic zóó woedend, dat hü den Portugees een vuistslag toedient. De scheidsrech ter stuurt beiden uit het veld De par- tüen spelen dan met vier voorhoedespe lers verder. Dc verdedigers behouden door hun zuiver werk de overhand en reeds verwachten wij een gelijk spel. als de Portugeesche spil Silva, de beste spe ler van zijn ploeg, zijn land met een zuiver laag schot de leiding geeft (21) en daarmede de overwinning bezorgt. Onder daverend enthousiasme der Por tugeesche spelers en hun supporters komt het einde met 2—1 voor Portugal ArgentiniëVereenigde Staten (112) De faam van het Argentijnsche voet bal. dat nog beter zou zijn dan het spel van Uruguay, had ongeveer zesduizend menschen voor den avondwedstrijd tus- schen de Vereenigde Staten en Argen tinië naar het Stadion gelokt. De in blauw-w-.t gestoken Argentijnen nemen onmiddellijk het spel :r. handen en nadat het dce'. der Yankees enkele malen op het nippertje aan een door boring is ontkomen, los: Ferreira een fel schot, dat door den langen Amerl- kaanseher. keeper Cooper wordt wegge slagen. fpoch ten tweedon male schiet Ferreira en het eerste doelpunt is ge maakt, <10). Het kopwerk der Argentijnen valt op. Technisch spelen zij veel beter dan dc Amerikanen, hoewel die toch niet teg?r> vallen. Een kogel van Cerro wordt nog net corner gewerkt. Maar steeds komen dc blauw-wit gestreepien terug. Uitstekend is hun positiespel. Geen moment blij ven zü staan, voortdurend 2ijn zij m beweging en stellen zij zich juist daar op. vanwaar zij den bal het best kun nen ontvangen. Nadat er een half uur gespeeld is, scoort Ferreira voor de twee de maal en onmiddellijk daarna verricht deze midvoor. van wien wü in dit tour nooi nog wel meer zullen hooren, den hattrick. (3—0). Een kopbal van Ferreira komt tegen den paal. De lange keejier der Ameri kanen houdt de gekste ballen op de on mogelijkste wijze. Zelfs als hij op den grond ligt. wordt nog keihard tegen zijn hoofd geschoten, waardoor hij eenige minuten buiten bewustzijn is. Uit een voorzet van Carricaberry schiet Orsi den bal voor den vierden keer in het net (40). Na rust gaat het aanvankelijk den zelfden kant, op; 50 door Cerro en even later 60 door Cerro. Maar dan plotseling een uitval der Amerikanen, waarbij Deal onder groot gejuich van het publiek de eer redt door den stand op 61 te brengen. Maar dan gaat het weer van een leien dakje; Cerro maakt het zevende. Orsi het achtste en Carri caberry het negende doelpunt. Intus- schen heeft de spil Calandra het v< I verlaten wegens een pünlijke voetbles sure. Hij spaart zich liever voor de ko mende wedstrijden en met tien man gaat het even goed. Cerro passeert dan alle tegenstanders, den keeper incluis en voor het eerst is het dubbele cijfer ln het tournooi bereikt- (10—1). De onge ëvenaarde handigheid der Argentijnse Ire voorhoedespelers, die in handige trucjes de Engelsche profs de baas zijn, oogst jubelend applaus van het publiek. Bü een doorbraak der Amerikanen slaat Kimtner den bal met de hand in het net. De scheidsrechter heeft niets ge zien en kent het doelpunt toe (102), een soort belooning voor de dapper vol houdende Amerikanen, wier dapper par- tü geven in een verloren wedstrüd voor veel elftallen een voorbeeld mag hee- ten. Daarna weet Carricaberry nog een maal voor de Argentijnen te doelpunten, waarna met een 11—2 overwinning voor de Argentijnen het einde komt De loting voor de volgende ronden. He; Nationaal Sportpers Bureau meld: Dinsdagavond heeft de loting voor de volgende ronder. -.an he: Olympisch voetbal tournooi plaats gehad. De uitslag is als volgt: Tweede ronde: Duitschland tegen Nederland of Uruguay. BelglN tegen Argentinië. Italië teger. Spanje of Mexico. Portugal tegen Egypte. Demi-finale: De winnaar van BelgiëArgentinië to gen Portugal of Egypte. De winnaar van DultsohlandNeder land of Uruguay tegen den winnaar van ItalicSpanje of Mexico De wedstrijd NederlandUruguay. Naar het comité 1928 bij geruchte ver neemt. zouden vervalser.te biljetten ;n omloop zyn gebracht. Meer in het bij zonder zou het cijfer 1. dat aanduidde dat het biljet geldig was voor den eer sten voetbalwedstrijd veranderd zijn in een 7, het séar.ce-nummer van den wed strüd Nederland— Uruguay. Men zü derhalve gewaarschuwd, daar do con trole zéér zal worden verscherpt. De programma's. He: officieele programma ls uitslui tend binnen de hekken van het Stadion verkrijgbaar De toegangsbiljetten. Het N.O.C. verzoekt ons. de aandacht var. de bezoekers aan den wedstrijd-Ne derland—Uruguay er op te willen vesti gen, dat zü te voren goed moe'.en oplet ten in welk vak hun plaats is gelogen Vooral de bezoekers der staantribunes gelieven goed op de vakken R., S„ T. en U. te willen letten. Deze letters zijn ook op de kaarten aangegeven. Rumoer in Amsterdam. Dinsdagavond was het op het Rem- brandtplein te Amsterdam ncgai rumoe rig. aldus lezen we in het Hbld. Er vormden zich groepen van ver schillende opkoopers die tegen hoogc prijzen toegangsbewüzen voor den Ne- derlandUruguay-wedstrüd te koop bo den. De staanplaatsen varieerden ln prijs tusschen de f 25 en f 40! de drieguldens zitplaatsen noteerden f 50 a f 60 Door de politie zün drie verkoopers gearres teerd en naar het posthuis Molstecg ge bracht. Daar bleek, dat één hunner kaart no. 1 van den wedstrüd Portugal— Chm. die reeds was verloopen, ln toe- rijk. De Engelschen waren blükbaar in liet begin wat verrast door het snelle en stevige spel dor Franschen, waarvan het gevolg was. dat dc gastheeren reeds na enkele minuten de leiding konden nemen. Het Engelsche elftal kwam ech ter al i-rij spoedig op dreef en met de pauze leidde Engeland dan ook met 3-1. De Engelschen ivebben hierna zich niet bijzonder ingespannen doch meer een demonstratie van voetbal gegeven, waar- bü ze nog twee doelpunten wisten te maken, zoodat ze met .51 wonnen. Het ls duidelijk, dat de Fransche amateur- ploeg geen partij voor Engelsche be roepsspelers is. Ook Oostenrijk en 'I's je- cho Slowakije hebben in Parüs gemak- kelüke overwinningen behaald, waarbij, zooals uit de verslagen Ir. dc Ooster.- rUksclie en Tsjechische bladen bleok. de gasten zich evenmin hebben ingespan nen om een zoo groot mogelijke over winning te behalen. De wedstrüd der Engelschen tegen do Belgische ploeg droeg een geheel ander karakter. Het Belgisch elftal is na een periode van inzinking, in de laatste maanden weer ln vorm gekomen, men moet de Belgische ploeg dan ook als eer. der sterkste amatcurploogen van het vasteland beschouwen Welnu, .gen de ze ploeg heeft Engeland hot in de cors'' helft van den wedstrijd slechts tot 1 I weten te brengen on Engeland zou zelfs ln de minderiicid geweest zijn. Indien dc Belgen voor hot Engelsche doel maat eer. beetje geluk hadden gehad. De Bel gen hadden in het eerste gedeelte on miskenbaar het beste van 't spel. Eigen aardig ls het nog. dat het eenige Engel sche doelpunt werd gemaakt op oen oogenblik. dat de Belgische doelverdcdl- gor op den grond lag. waardoor hij geen kans kreeg den kopbal te stoppen. By de hervatting brak een wolkbreuk boven het terrein Jo6. waarvan het gevolg ANDRADE. ©en der vermaarde spelers van Uruguay. gangsblljet no, 7( dat hedenavond voor den wedstrijd Nederland—Uruguay toe gang geeft, had veranderd; blijkbaar met geen goede bedoelingen. Ook op het Leidscheplein en op de Munt ls tegen de kaarter.verkoopers ge ageerd op grond aarvan. dat zonder toestemming van den burgemeester «5 hoofd der politie op den openbaren weg niets mag worden verkocht. Hedenavond bij het Stadion. Het Persbureau Vaz Dias deelt ons mede, dat hedenavond wegens de groote belangstelling voor den wedstrijd Ne derland—Uruguay vüfhonderd politie agenten de omgeving van het Stadion zullen bewaken. Het draadloos verslag. Wy vestigen er nog eens de aandacht op. dat hedenaovond te zeven de eerste mededeehngen van liet draad loos verslag van den voetbalwedstrijd Nederland—Uruguay verwacht kunnen worden op onze nieuwsborden in de Groote Houtstraat 93. bü den sigaren handelaar P. J. Prenen. Gen. Cronjé- straat 164 en aan ons bükantoor te Vol gen, Diiehulzerkerkweg 2. SCHAKEN. KAMPIOENSCHAP HAARLEM EN OMSTREKEN Davidson kampioen. Dinsdagavond is de wedstrijd voort gezet met het spelen van drie partijen uit de laatste ronde. Wegens verhinde ring van een der spelers kon de partij^ GroenMeijer niet doorgaan. Van den uitslag van de partü KrooneDavidson hing voor belde spelers af. wlen de titel zou ten deel vallen. Davidson koos eon onregelmatige verdediging 1. e-1. dO (reeds in 1883 te Neurenberg door Paul sen en Winawer bü voorkeur gespeeld), hetgeen Kroone echter veel tild kostte. Na de moeilijkheden van een dergclüke was. dat het veld een moeras werd. waarop volgons continentale begrippen eigenlijk niet gevoetbald kon worden. De Engelschen. gewend aan het spelen on der alle mogelijke weers- en terreins omstandigheden, bleken zich gemakke lijk aan de gewijzigde omstandigheden te kunnen aanpassen, waardoor ze dan ook in de meerderheid kwamen. 'Ac maakten nog twee doelpunten doch het ls wel eigenaardig dat beide doelpunten het gevolg waren van fouten ln de Bel gische verdediging en met eenige oplet- endheid van dc Ble, die ln plaats van Caudron speelde, ook voorkomen hadden kunnen worden. Het weid dus een 31-overwinning van de Engelschen. die over het alge meen wel een betere techniek lieren zien doch wat snelheid en geestdrift be treft. voor dc Belgen mow.cn onder doen. Het klinkt dan ook wel een bee tje zonderling te booren. dat deze wed strijd opnieuw de supprematie der Engelschen heeft bevestigd. De algerr.ee- ne Indruk was. dat het KngeLsch elftal het sterkste dat men op de been kon brengen minder sterk was don Engel sche ploegen, die vroeger ln België heb ben gespeeld. Daarmede wordt ook de bewering, dat het Engelsche voetbal er ln den laatsten tijd niet op voorn'. Ue- gaun Ls. weer bevestigd. In leder geval «heeft deze wedstrijd het zelfvertrouwen der Belgen w< er wat versterkt. Hot zou best kunnen gebeu ren, dat de ploeg in Amsterdam nog voor eenige verrassingen zorgt. Bilthoven 25 Mei 1928. C J. GROOTHOFF. Het jaarverslag van den Engelschen Voetbal Bond. Een kapitaal van 1 1/5 millioen. De Engelsche Bond bestaat van het beroepsspel. Een ton verdiend met den wedstrijd van Engeland tegen Schotland. Goud in de Cup. Hoe Engeland zyn supprematie op voetbalgebied tracht te bevestigen. Een gt-makkeijke Engelsche overwinning op Frankrijk. Een eigenaardige 31 overi winning op de Belgen* wat een mooie pleister is op de door de zware nederlaag aan het Engelsche voetbal prestige toegebrachte wond. De winst bü dezen wedstrijd door den En gelschen Voetbal Bond gemaakt. Ls een record voor Engeland. Nog nooit heeft men bij een internationalen wedstrijd zooveel geld verdiend Op het gebied van association voetbal zal dat ook wel een wereldrecord zijn. dat men in Am sterdam by den wedstrijd Nederland— Uruguay zou kunnen slaan, indien het Amsteröamsche Stadion driemaal zoo groot was geweest als thans De groote recettes by belangrüke wedstrijden in Engeland gemaakt, zyn niet zoozeer het gevolg van grootere publieke belangstel ling dan in ons land. doch hoofdza kelijk van grooter accomodate voor het publiek. In Wembley kan men driemaal zooveel toeschouwers bergen als in het nieuwe Stadion te Amsterdam. De be langstelling voor belangrüke wedstrijden als die van Nederland tegen Uruguay wat natuurlijk iets extra's is en ran die tegen België en misschien ook te gen Duitschland. is zoo groot, dat men zeker een paar maal per jaar 100.000 menschen bij een voetbalwedstrijd in Amsterdam zou kunnen krijgen. Dergelijke terreinen kosten echter een kapitaal aan onderhoud. Of men ze derhalve op den duur loonend zou kun nen explolteeren, is een tweede kwestie, waarop we maar niet zoo dadelijk een bevestigend antwoord zouden durven geven Engeland heeft weer een poging ge daan om zün supprematie op voetbal- gebied opnieuw te bevestigen, door het spelen van een- tweetal internationale wedstrijden met een zeer sterke ploeg op het continent Volgens het bekende recept heeft men dat gedaan door niet al te sterke tegenstanders uit te zoeken zoodat men vooraf wei van succes ver zekerd zou kunnen zyn. Ondanks alle dringende verzoeken van Oostenrijk, Hongarije, en Tsjecho Slowakije, waarbij zelfs persoonlijke bezoeken in Engeland werden gebracht, om aan het verzoek kracht bü te zetten, blijft men in Enge land weigeren zich met continentale beroepsvootb&llers te meten. De hou ding der Engelsche voetballeiders is op dit punt toch al wel lieel zonderling. Ze dringen er krachtig op aan. dat men op het vasteland zal overgaan tot een zuivere scheiding tusschen amateurs en beroepsspelers en juist in die landen, waar men die scheiding heeft doorge voerd. komt Engeland niet met een ver tegenwoordigend elftal spelen. Hoewel t Ncderlandsche en het Belgische ama- terlsme wat zuiverheid betreft, voor het Engelsche zeker niet behoeft onder te doen. weigert Engeland pertinent om tegen deze landen een amateurploeg ir. het veld te brengen of stelt men zulke hoogc financieele eischen. dat het prac- tisch onmogelijk is zoo'n wedstrijd te spelen. Men laat nu de bloem van het Engelsche beroepsspel wedstrijden spelen tegen continentale amateurploc- gen. het resultaat ran deze wedstrij den moet dienen om te bewijzen, dat Engeland op voetbalgebied nog steeds den toon aangeeft. Blijkbaar ziet mer. in Engeland het dwaze ran dit geval niet in. De Engelsche bladen schrijven tenminste dat Engeland weer opnieuw heeft bewezen op voetbalgebied nog steeds op een onbereikbare hoogte te staan. Men verklaart, dat het vasteland getoond heeft een goede leerling van Engeland te zijn, doch nog steeds heel wat te leeren heeft. Iedereen, die eenlgs- zins op de hoogte is van den toestand, moot over een dergelijke bewering de schouders ophalen. Op Hemelvaartsdag speelde het Engelsch elftal te Parijs tegen Frank Voortzetting van het Olympisch Voetbaltournooi: Italië wint met 43 van Frankrijk, Portugal met 21 van Joegoslavië en Argentinië met 112 van de Ver eenigde Staten. Bijzonderheden over den wedstrijd Nederland-Uruguay. De loting voor de volgende ronden. !en gezelschap Uruguay speler» poseerde met eenige officials, trainer en bestuursleden voor onzen fotograaf voor het hotel „Velserbeek". Geheel bovenaan arbiter LombardL Rechts van hem aanvoerder Nasazzi, links Urdinaran. De vijf per sonen vóór dit drietal zijn (van links naar rechts): Arupe, Castro, Regusci. Scarone, Anselmo. De vijf personen in I.M idden (van links naar rechts): assistent Figolé, Borjas, Batignani, Cam polo cn Mazxali. Voorste ry (van links naar rechts): Zejera, assistent Maccia, Dr. Polleri (president), Maccio, Martinez, masseur Figoli.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 9