H. D. VERTELLINGEN FLITSEN HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 1 JUNI 1928 (Nadruk verboden; auteursrecht voorbehouden.) T ragedie. door DICKY WAFELBAKKER. Met groofce. brandende oogen bekeek de jonge vrouw haar spiegelbeeld. Ze was doodsbleek, doch op haar linker wang gloeicie een roode plek. Eensklaps schrikte ze op; iemand trok hard dc voordeur dicht. „Nu is het afgeloopen; dit is het einde", mompelde ze. hoewel ze in haar hart begreep, dat het vermoedelijk slechts het ..begin" zou zijn. Ze was een goede vrouw voor hem geweest: ze had tenminste haar uiterste best gedaan dit voor ham te zijn. Ge haat had h(j haar omdat hy maar al te zeer gevoeld had dat ze hem nimmer had kunnen liefhebben, ofschoon h(J zich in het begin daarmede tevreden scheen te hebben gesteld. Toen ze een jaar geleden tot de ontdekking was ge raakt. dat ze wel degelijk in staat was een man lief te hebben, had ze haar echtgenoot ronduit alles bekend en in tuïtief by hem bescherming gezocht. Inplaats van die te krijgen was hij ech ter begonnen haar te haten. Nadat ze maanden geleden afscheid bad genomen van den man, van wien ze hield en die haar ook liefhad, leek bet haar toe alsof het leven geenerled waarde meer voor haar had. Nu en dan had haar echtgenoot op hatelijke cynische wijze tegen haar ge zinspeeld op dien terugkeer van „hem". En toen die slag. Het kwam haar voor alsof de sporen daarvan nimmer meer verdwijnen zouden, doch eeuwig zichtbaar moesten blijven. Zonder er zich van bewust te zijn had haar echt genoot haar door die daad haar vrijheid teruggegeven. Dien dag zou de man. dien ze liefhad na een afwezigheid van twaalf maanden terugkomen. Ze hadden elkaar niet ge schreven, maar ze had elke vermelding van zijn heldendaden in den oorlog in de dagbladen gevolgd. Zelfs uit een cou rant had ze de ding van zijn terug keer moeten lez Den vorigen dag was hij te Southampton n land gegaan en vandaag zou hij in Londen arriveeren. Toen hij afscheid van haar nam. waren ze overeen gekomen elkaar niet meer te ontmoeten, zoordat ze voor altijd bij elkander konden blijven. ..Overal en altijd zal ik Je wachten liefste", had hij tot haar gezegd. „Wan neer je vrij bent, hoef je me niet te schrijven, doch het is voldoende als je me een roode anjer stuurt. Die bloem zal het zinnebeeld van onze liefde we zen". Er viel een dreinerige motregen, toen ze even later op straat stond. Ze had zich niet eens dien tijd gegund koffie te drinken en begaf zich regelrecht naar het station. Daar aangekomen keek ze hulpeloos om zich heen en vroeg aan een kruier waar ze een roode anjer koo- pen kon. De man keek haar verwonderd aan en Ixaakie eerst zijn schouders op Toen hij evenwél zag hoe kostbaar ze gekleed was zei hij:. „Ik zal probeeren er een voor u te krijgen, mevrouw". Kort daarop keerde hij met een bel- roode anjer terug: ze liet hem de rest van het geld houden. De bloem in de hand geklemd hou dende liep ze zenuwachtig het perron op en neer. Ze was nat en koud; ze merkte evenwel niets Terwijl de t rein het station binnen- stoomde, kwam het haar voor een kort moment voor alsof ze in elkaar zou zak ken. Ze wist zich met grootje krachts inspanning goed te houden en liep den trein langs, onderzoekend in iedere coupé kijkend Halverwege het perron zag ze plotse ling een groote, slanke figuur, in khaic gekleed, te midden van een groepje menschen staan. „JackJack", bracht ze heeech uit. De man maakte zich uit de men- schenmendgte los en ging met uitge strekte hand op haar toe. Niettegen staande hij zed: ..Dat is heel vriendelijk van je" lag er toch in zijn oogen een eigenaardige, verwonderde blik. „Wél- licht was het volstrekt niet je bedoeling mij te ontmoeten, maar in elk geval is het buitengewoon aangenaam oude be kenden te zien". Terwijl hij doorliep, volgde ze werk tuigelijk de menschen die hem omring den. „Een taxi mijnheer?" vroeg een chauf feur. „Ja", zei een journalist die zijn zijde niet verlaten had. Hij wendde zich tot den officier: „Als u zoo vriendelijk wilt wezen me slechts een half uurtje van uw kostbaren tijd af te staan Natuurlijk, mijn waarde", zei de man in khaki vriendelijk. Met één voet reeds op de treeplank wendde hij zich om en keek rond. We derom trad de jonge vrouw naar vo ren. .Jack", fluisterde ze, terwijl ze hem de roode anjer aanbood. „Dank je wél", zei de man. „Mag ik eens komen bezoeken? Maakt je man het goed?" Toen hy naast den journalist in de taxi was gezeten, zei hij half lachend .Het is toch eigenaardig hoe sommige vrouwen zich je lievelingsbloemfin weten te herinneren". Hij stak de roode anjer in zyn knoops gat. Langzaam, heel langzaam keerde de vrouw door dén motregen naar haar echtgenoot terug. Loenerveenschen plas je bereiken voor hot aanvoeren var. materialen ter ge- heele of gedeeltelijke demping van dien plas. Op grond van de overweging, dat he: behoud van den Loenerveensche plas ui; een oogpunt van bewaring van na tuurschoon van algemeen belang moet worden geacht, en dat mitsdien uit dien hoofde nie: kan worden gedoogd dat die plas wordt gedempt, te minder daar niet gebleken is, dat met de in uitzicht ge stelde demping eenig reëel cultuurgoed van groot belang binnen afzi»nbaren tijd daarvoor in de plaats zou treden, hebben Gedeputeerde Staten aan bedoel de overeenkomst hun. in gevolge het Al gemeen Reglement voor de Waterschap pen in deze provincie, daarop gevorderde goedkeuring onthouden, meldt het Hbld. VUURWERK VOOR DEN G.-G. HIJ LEGT EEN EERSTEN STEEN. De Gouverneur-Generaal heeft Woens dag met zijn gezelschap de reis voortge zet naar Malang, aan de grens der ge meente werd hy ontvangen door den burgemeester. De geheele sta<j was ge ïllumineerd en des avonds bood de Chineesche gemeente vuurwerk aan op het erf van den assistent-resident van Malang. by wien de G. G. logeert. Den volgenden morgen om zeven uur maakte de hooge bezoeker een rondrit ter bezichtiging van de verbeteringen welke in de kampongs waren aange bracht, van den bouw van goedkoope woningen, van het sportpark en van an dere stadsgedeelten. Daarop werd een bezoek gebracht aan de Eerste Malang- sche Keramische Industrie en vervol gen- werd Z. Exc. door den gemeenteraad van Malang officieel ontvangen, waar na de G. G. den eersten steen legde voor het nieuwe raadhuis, Hy verklaarde daarby in zijn rede, dat de hernieuwde kennismaking met Malang voor hem een openbaring was. VAN HAARLEM'S DAGBLAD No. 1216 CORRECTIE Beëindigt een brief met: zien uw antwoord gaarne onmiddellijk te gemoet is overtuigd dat zij onmitkk-lliik verkc rd heeft gespeld kan zich nooit berinneren of het met cesi of twee I's moet gaat op jacht naar haar gummi vindt hot tenslotte achter de ma chine BINNENLAND. DE STAKING BIJ DE KINDEREN EN LUCIFERS SCHELDE. OOK GEEN WERK BUITEN VLISSINCEN. Het blijkt, dat de staking by „de Schelde" te Vlissingen ook m andere steden haar invloed doet gelden. 25 Ketelmakers die naar Amsterdam ge reisd waren omdat daar werkzaamhe den aan dé ketels der Amstelbrouwery verricht moesten worden, hebben het werk neergelegd en zyn op kosten van de metaalbewerkersorganisatie naar Vlissingen terug gegaan, meldt Het Volk. Ock een karwei op de Staatsmijn Maurits gaat niet door, terwijl door de stakers getracht zal worden een ploeg ketelmakers die naar Helmond moet, te bepraten. DE G.-G. IN DEN KRATON. DJOCJA VERLICHT. De Gouverneur-Generaal is mdt een extra-trein - ?.n Solo vertrokken en na dat hy aan liet station te Prambanan verwelkomd was door het hoofd van hst Pakoe Alamsche huis, naar Dojocja ver trokken. waar Z. E. met d? gebruikelijke eerbewijzen verwelkomd werd door den sultan en den resident. Hierna werd in een galarijtuig stapvoets door de resi dentie huiswaarts gereden, waama de sultan in de troonzaal afscheid nam. De gouverneur-generaal en mevrouw De Graeff maakten des avonds een rytoer tot bezichtiging van de stad en de illu minatie. WEER EEN BRAND TE LEENDE. Woensdag zijn te Leende (N.B.) weer dirie boerderyen afgebrand, nadat eenigen tyd geleden de geheele buurt op enkele huizen na, door het vuur verwoest werd. De brand ont stond m de boerenhofstede van P. van Deursen en sloeg van daar over op de onbewoonde boedery van de we duwe W. van Mijl. Vervolgens tastte het vuur ook de boedery van den land- bauwer, tevens klompenmaker, L. v. d. Sande aan. Binnen een uur waren alle drie boerderyen afgebrand. De brand weer, onder leiding van den burge meester, stond machteloos. Verzekering dekt de schade. Vermoed wordt, naar de N.R.Ct. meldt, dat kinderen met lucifers hebben ge speeld. DE VECHTPLASSEN. GED. STATEN VAN UTRECHT VOOR BEHOUD. Gedeputeerde Staten van de Provincie Utrecht hebben op vragen van het lid der Provinciale Staten aangaande het behoud van de plassen beoosten de Vecht geantwoord, dat aan Gedeputeerde Staten ter goedkeuring werd ingezonden een overeenkomst, aangegaan door het wa terschap Loenderveen, betreffende ver- grooting en vernieuwing van de Loener veensche sluis, teneinde gelegenheid te scheppen met vaartuigen van groote re afmeting dan thans mogelijk ls, den 'N WEINIG BEKENDE FRANS HALS. ZORGVULDIG VERBORGEN GEHOUDEN. Naar dr. C. Hofstede de Groot aan de Nieuwe Rotterdamsche Courant schrijft, is dezer dagen een byna onbekende Frans Hals aan het museum voor Oude Kunst te Brussel geschonken door de weduwe Brugmann, geboren Baronesse de Waha, wat in kringen van ingewij den reeds lang verwacht werd. Eigenaardig is, dat de hoogbejaarde dame, vele jaren by na niemand in haar woning by het stuk heeft willen toela ten. Zelfs mocht er geen fotografie van gemaakt worden. Sinds het begin der Jaren 1880—*90 is het ééns tentoongesteld geweest, daar na bleef het geheimzinnig verborgen. Dr. Hofstede de Groot is een van de weinige gelukkigen, die het stuk mocht bewonderen. Toen hy toevallig in het Amsterdamsche prentenkabinet onder de anonymi een üjnteekening vond uit het laatst der achttiende eeuw. die de compositie weergeeft, kon hy althans de omtrekken der voorstelling aan belang stellende kringen bekend maken, door publicatie van deze teekening. Het omstreeks 1625—'30 geschilderde. 168 x 120 centimeter groote stuk. stelt een landschap voor. Op den voorgrond een kinderwagen, getrokken door een zwarten bok met een grooten bladeren- krans om den hals. Drie kinderen gaan er mee uit ryden. De oudste, een knaap van een jaar of tien. houdt leidsel en zweep en kUkt vroolyk en zelfbewust naar rechts. Aan de andere zyde loopt het middelste kind, een meisje, dat naar het jongste kü'kt en haar schynt te vra gen, of ze 't nu niet erg prettig vindt, zoo uit rijd ente gaan. Dit kind poseert evenwel meer als slachtoffer. Er is geen spoor van pret op haar gelaat of in haar houding te herkennen Toch is het ge heel een alleraardigste groep vol van uitdrukking, kunst en kleureffect. Een prachtbeest is de grUs en zwarte bok, die een wanhopigen blik werpt op het sap pige groen om zijn hals, dat voor hem vooralsnog onbereikbaar is. Het stuk was in 1811 in Hals' vader stad op een veiling te vinden. Achttien jaar later was het op een veiling te Lei den en deed de kolossale som van vyf en twintig gulden! Evenals alle goede schilderyen ging het toen naar Engeland. Later kwam het in het bezit van den heer Brug mann te Brussel. Aan het verborgen be staan. dat het in diens huis aan den Boulevard du Regent leidde is nu. voor schilderyenliefhebbers gelukkig een ein de gekomen. gumt het woord uit beschouwt he' resultaat en is er tevreden over, behalve over een vlek door baar *.in£jer op het pa pier achter X gaa: weer op j. -ht naar het gum mi. dat nu geheel verdwenen rs •vindt het onder haar schrijftafel-! tje en veegt weer. daarbij het pa pier leelijk kreukende inspecteert he. vd aandachtig on: I te zien of er nog wat aan te red- I den valt zucht, legt een nieuw vd in cc begint opnieuw (Nadruk verboden). INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cent» per regeL. 6 Keiler Macdonald N.S.F. RADIO-SERVICE Bel 11828 op, (ook 's avonds) IN WEINIGE WOORDEN. Aan de blnr.er.kort te houden alge- meene vergadering van aandeelhouders de Deli-Baiavia Rubber Maatschappy zal worden voorgesteld over 1927 een I dividend van 10 pet. (vorig Jaar 20 pet.) uit te Het N. C. B. verneemt, dat de Ita- iiaansche gezant te 's Gravenhage, graaf Barbaro, eerlang zyn ambt zal neder- leggen. Graaf Barbaro is sedert 29 Maart 1927 by het Nederlandsche hof geaccredi teerd. De gemeenteraad van Sappemeer heeft aan den directeur der gasfabriek aldaar ontslag verleend met ingang van 15 Juni. Woensdag is de elf-jarige J. H. te Rotterdam, door een auto aangereden. De jongen is met inwendige kneuzingen in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. Hedenmorgen is hy aan de bekomen kwetsuren overleden. GYMNASTIEK. In de examencommissie voor Licha melijke Opvoeding (akte Gymnastiek M. O. en L. O.) zijn on benoemd de heeren W. A. J. Goeting (leeraar RUks Kweekschool), J. H. van 't Lam. leeraar Kennemer Lyceum. H. L. Warnier, in specteur Lich. Opvoeding alhier en de heer Theod. Lancée, aanstaand Direc teur Kweekschool voor Onderwijzers met onzen stadgenoot J. Hop, als plaatsver vanger. In de bijzondere commissie tot exa- mineeren van de leerlingen der Acade mie voor Lichamelijke Opvoeding heb ben zitting o.a. de heeren W. P. Nuyten te Haarlem. F. C. G. Duvergé van Santpoort en M. Houtkooper te Amster dam. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 CENTS PER REGEL. VERHAGEN'8 MILKO EN RUAiCO DE ALTIJD GEWILDE BONBON. NIEUWE UITGAVEN. J. W. Schotman: „Der Gees ten Gcmoeting". Eenigen tyd geleden is by tfoOcema en Wanendorf's Uitgeversmaatschappij een merkwaardig naar Chlneeschen styi vervaardigd boek verschenen van J, W. Schotman, „Der Geesten gemoetóns. Vier Morgenlandse Dromen in Verzen" met origineele illustraties van Moh. Shili Chen Het werk is geheel Typo grafisch verzorgd door den architect HL Th. WOdeveid en is gedrukt ter drukkerij der firma Buys en Zoon te Amsterdam. Wij zijn van plan binnen kort nog terug te komen op den Inhoud van het werk. Wat de uitvoering van het boek betreft dient voorloopig vast gesteld te worden dat deze werkelijk schitterend is. De vier losse boeken die uit dubbéle. sober maar en toch ryk ver sierde aan éón kant bedrukte bladen bestaan zyn opgenomen in een kastel ij ken verzamelband die weer in Chinecsch J&pazischen stijl met een eenvoudige maar fraaie sluiting afgewerkt is. De bandversiering is weer zeer mooi. Op vallend mooi zelfs. Klaarblijkelijk heeft Wijdeveld zich laten inspireeren door het rechte ïynen-materiaal van dc handzettery. De beginletters zijn werke lijk artüstfiek en mooi, edoch schier on leesbaar. In zwart op wit zijn zy vty duidelijk. In goud op bruin cn in grijs op crème kleur zijn zy bijna onontcij ferbaar. Vooral de n en de z en bijvoor beeld hot cijfer 3 beantwoorden niet aan de etechen die men aan een letter mag stellen. Verder komt liet ons voor da: een dergolyke kostbare uitvoering min of meer misleidend is. Men koopt eer. bode niet om zijn uitvoering, of hot moot zyn een standaardwerk als de Divina Comedia, Das Buch der lieder, of Faust. Hot staat min of meer literair- parvenu als een nieuw boek op oen zoo ongekend schoone en waarlijk zeer kost bare wij-3» is uitgevoerd. Het biyft toch precies hetzelfde of men Ana tol e France leest uit één van die heerlijk goec&oope bandjes var Caiman—Levy of een loeren bandje goud op snee. Het voordeel van het goedkoope boek is Juist dat het tot de intelieotueele massa k vi komen „Der Geesten gemoeting" is voor de kunstzinnige elite. Wij willen daarmee geenszins de be doelir.gen der uitgevers miskennen. De gedichten van Schotman zyn van dien aard, ademen zoo een arisiocratfcchen voornamen geest, zijn zoo door en door van oud-Ghineeech-Japanscbe wijsheid en diepzinnigheid doordrongen, dat zy wel passen in een voornaam milieu. Vol komen in stijl zijn ook by deze wel su perieure poëzie de zeer schoone ill us tra hes van genoemden Moh Shih Chen, die beer zijn, heldor, zuiver, geraffineerd en vol van lichte ironie en teedeae gratie. Hoe fraai is bijvoorbeeld de verbeelding van „Een wond're Moeder der Barm hartigheid. die op een wolk den hemel kwam ontzweven". Zoo als gezegd, wy hopen Manenkovt nog op den wezenlijken inhoud van dit fraaie werk terug te komen, doch om u een idee te geven van deze uitzcai- deriyke poëzie citeeren wy hieronder vast eentge regelen: ..Wanneer der meeuwen 6Chitter-witta vlucht raaklings aan 't zwiepend want sneed door de lucht. UI als blonk handgebaar, met lulden kreet «ver 't grimdonkre en toornig-zwoe gend schip. werd my tot ver on droamrig-vaag gerucht de sterke stem der zee. "t wit-stuivend schuim leek my dan 't wuiven van Uw zwie rend kleed". Het boek bevat als boeken 1 en 2 Higo en Baishu, twee Japansahc sprook jes ontleend aan F. Hadland Davis" Myths and Legends of Japan waarin zy voorkomen onder nameu: Het wil- gcnvrouwtje on Beoten-van-hot-Ge- boorte-water. NJu Ting (Bock 3) is ren vrije bewerking van de Pekingschc le gende van den klokketoren. Het gedicht Yueh Lahn (Book 4) Is een vrije bewer king van een zeer b?knopt gegeven be treffende het Wlllow-Pattcni-House ia Sjanghai. By Errül Wegelin te Amsterdam is verschenen: „De organische zang methode voor den solozang", door Boris Lastotsjkir. Pelsky to Velsen, leeraar m solozang aan het Muziek-Lyceum te Amsterdam. Dit werkje wordt, wat het physiologi- sche en phonetische deel betreft, aan bevolen door Dr. J. v. d. Hoeven Leonard, ato-rhino-larynxoloog. De frima W. E. J. TJeenk Willink te Zwolle heeft het licht doen zien aan liet eerste deel (7e druk) van het Leer boek voor de Oroenteteelt door C. H. Claassen IJ. en J. G. Hazeloop. 1.1. In dit eerste deel wordt behandeldde teelt in den vollen grond. Van de bekenden Leidraad voor Be lastingplichtigen van den heer D. Fen- nema is by de firma W. E. J. TJeenk Willink te Zwolle een derde, geheel om gewerkte druk verschenen. BU W J. Thieme en Cie. te Zutphen verscheen: „Rome in dc Middeleeuwen", in twee deelen. Dit boek is een vrije vertaling (door P. Kat Pzn.) van het hoofdwerk van den bekenden Duitschen geschiedschrij ver Ferdinand Gregorcvius: „Geechlch'.e der Stadt Rom lm Mitielalter". Het is een onderhoudend geschreven werk. FEUILLETON DE LOTGEVALLEN VAN ESMÉE (Naar het Engelsch. van C, N. en A. M. WILLIAMSON.) 50) De kast bevatte niets dan verscheidene mantels en japonnen, die aan een houten riaaf hingen, waaraan verschillende kleerenhangers waren opgehangen. Op den grond lag een flaconnetje, zooals men ze bij parfumeurs te Parys ziet De stop was er af en de lucht was be zwangerd met een zoetachtigen geur, die aan magnolia's deed denken. Dl? verdwijning leek wel het werk van een tooveraar. Geen tien minuten ge leden had iemand ongetwyfeld Luisa parfum in Esmée's oogen geworpen en zich zelve opgesloten in de kleerkast Er was geen andere uitweg, en toch, zij was verdwenen! „Er moe: een verschuifbare achter wand in de kleerkast zyn". zeide Gibbs. „Neen", antwoordde Mrs. Neale scherp. „Ik ben hier Jarenlang huisbewaarster geweest". pHoe lang is het geleden, dat u deze kast hebt nagezien?" vroeg de gewaande hofmeester. „Wel, dat heb ik nooit gedaan. Maar ik heb deze kamer en de kleerkast schoongemaakt voor Luisa kwam". „O, voor zy kwam!" zeide Gibbs. zy is hier el verscheidene maanden ge weest. Indien zy een medeplichtige had. die een beetje handig was, was het ge makkelijk een loozen achterwand voor een kast te maken. Ik versta genoeg van het timmeren, om dat zelf te kunnen doen". Hy stapte de kast binnen en verwyder- de de kleedingstukken, die grof en goed koop leken, alsof ze alle in een tweede hands winkel waren gekocht. Toen alles was weggenomen, zagen ze. dat de ach terwand met sits was bekleed van een plank boven den vloer tot een andere vyf voet hooger. waaraan haken waren bevestigd. Gibbs streek .met de hand over het sits en het gaf mee, alsof er niets stevigs achter was. Hy duwde met eenige kracht en het sits scheurde van boven. Toen was het gemakkelijk het af te scheuren. Achter het sits was de muur weggebroken en aan de andere zyde ongetwyfeld in een aangrenzende kamer was een tweede sitsen gordyn zicht baar. „Eenvoudig, maar goed bedacht voor een beginner, zeide Gibbs. "Ik vrees, dat uw vogel gevlogen is. miss. terwyi u meende hem zout op den staart te heb ben gestrooid. U moest werkelijk zulke stukjes niet beproeven excuseer my zonder bystand van meer ervaren menschen". Esmée was wit van woede en teleur stelling. zy begreep dat Luisa door de aangrenzende kamer naar beneden was gevlucht, terwijl Mrs. Neale weg was om Gibbs en Giuseppe te halen. Zij was nu zeker al ver weg en haar ge heim met haar. Maar in elk geval moes', het huis worden doorzocht „Er is geen uitgang van den tuin dan door een hoofdingang cn het hek voor boodschappen behalve het kleine zypoortje, dat nooit gebruikt wordt, nu wy geen behoorlijken tuinier hebben", verklaard? Mrs. Neale. „Het is gesloten en Neale heeft der. sleutel. Niemand kan door de twee andere ingangen gaan. zonder van uit de portierswoning te worden gezien". .Nieuwe sleutels kunnen gemaakt zijn", zeide Esmée. „wy weten, dat zij hield op; want Gibbs wist niet, wat er gisteren was gebeurd. Zijn oogen hingen aan haax gelaat en schenen het overige van den zin in haar hoofd te lezen. „Ja, niets is gemakkelijker dan sleutels te maken", stemde hy toe. ,Jk denk. dat u in Mr. Power's naam wenscht dat wy rondkijken om te zien. of de verdachte persoon zich ergens verbergt?" „Ja, u en Giuseppe moet alles door zoeken", zeide Esmée met doffe stem. „Doch het zal wel niets geven. Mrs. Neale moet haar man vragen, of hy iemand heeft zien voorbygaan, en ik zal Mr. Power vertellen, wat er gebeurd is. Daarna zullen Mrs. Neale en ik deze kamer doorzoeken om te zien, of er iets van belang is achter gebleven. Mrs. Neale en gy. Gibbs. zult my wel bericht willen geven. Er. Giusrppe kan zijn meester verslag gaan brengen". „Heel goed. miss", zc.de Gibbs. Maar het meisje zag aan zyn gezicht, dat hy het volstrekt niet goed vond. HOOFDSTUK XXIV. De Veeren den Vogel. Eén voldoening had Esmée tenminste, zy kon. als zy wilde (doch zy zou he'. niet willen) zeggen: „ik heb het u wol gezegd!" tegen R.chard Power, die haar achterdocht tegen Luisa be «-potte lijk had gemaakt. Ofschoon de vogei gevlogen was, waren er nog eenige verraderlijke veeren ln het nest achtergebleven. Deze werden ontdekt in de wanordelijke k3tner toen Gibbs en Giuseppe waren komen zéggen, dat de vrouw verdwenen was. Niet alleen was Luisa vertrokken (zonder dat Neale haar gezien of gehoord had) maar zy had blijkbaar den koetsier der wachtende taxi omgekocht. Ten minste het rijtuig was rercwenen. er. daar Esmée nog niet: had betaald, moest Luisa goed over de brug zyn gekomen. De toebereid~c'.en voor het middag maal waren blijkbaar afgebroken door de ontvangst van een waarschuwing. Hoe die haar bereikt had. kon niemand begrypen, maar Luisa had er aan ge hoorzaamd zonder een oogenblik to aar- zelen. In haar kamer was een met bloed bevlekte handdoek en een open rolletje kleef pleister, welke bewezen, dat zy kort zeieden gewond was. Dit was een be wijs. dat zy zich gesneden had aan het gebroken glas, en dat het haar bloed was dat aan de badkamerdeur kleefde. In den haard lag nog een propje uitgekamd haar; en ofschoon Luisa's haar sneeuwwit was geweest, waren deze haren kort. grof en krullend van een schitterend Venetiaansch rood. De inhoud van <lc latafel lag hier en daar verspreid, blijkbaar had zy haastig naar Sets gezocht, ofschoon ze geen kleeren had meegenomen. Dezen lagen overal in de kamer in wilde verwarring, maar in een lade vonden zy tusschen allerlei stukjes papier olijfbruin blanketsel voor dc teint en een stuk bruin kosmetiek voor wenkbrauwen en oogen. In dezelfde lade waren twee zonderlinge stukjes rub ber. welke Gibbs „wangproppen" noem de. Vo-raan in de kast stonden ver scheiden? paar schoenen en pantoffels, aBe me: opmerkelijk hooge hakken, zooals iemand zon dragen, die eenige duimen grooter wüde lijken De eenige groote koffer, welke Luisa bezat, was open en ledig, behalve een aantal romans in 't Fransch cn 't Italiaansch. en enkele tydschriften en couranten. De vrouw moest hebben begrepen, dat zij alleen haar valles mee kon nemen, en ln haar haast om de noodzakelijkste dingen ;e vinden, had zy alles dooreen geworper.. alsof er een wervelwind door de kamer was gegaan. Haar achtergelaten bezit tingen waren echter niet van veel waar de. Alles was klaar gekocht en zak doeken en linnengoed waren niet ge merkt Slechts één ding verried nog een overblijfsel van ydelheid: de geur. welke uit eenige vuile zakdoeken opsteeg. Dat parfum moest in het valles zijn geweest, dat Luisa uk. de kast greep, toen zij overvallen werd. zy had een oogenblik gewonnen om de verborgen deur te ope nen door den inhoud van haar fleschje in het gelaat der indringster te werpen, er was ;oer. ontsnapt. Wat haar bezit van verscheidene nieuwe aleutels betreft en het feit. dat zy er geer. van haar eigen deur bezat, daarin zag t meisje geer. tegenstrijdigheid. Mrs. Neale wist, dat de sleutel van dc deur ontbrak. Indien zy zc gesloten vond, zou het verdacht ïyken; en, zelfs als zy gaamc alles nazag, dan was dc ver andering van de achterwanden der twee kasten in eer. deur te handig gedaan, om gemakkelijk te worden ontdekt. AWorcU vcrvo-gdJ.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 11