EINDSTRIJD VAN HET TROOSTTOURNOOI TE ROTTERDAM. VOETBAL HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 9 JUNI 1928 De strijd der Zuid-Amerikanen. De winnaar nog geen wereldkampioen. De climax in de Italiaansche prestaties. Voor wie de derde prijs? V. We zün dus nu aan het slot toe gekomen, de groote finale, die bevochten zal worden tusschen twee niet-Euro- peesche staten. Het is wel een beetje beschamend voor de rest van de wereld. Hebben tal van humoristen ons niet sinds lang trachten wijs te maken, dat Zuid-Amerika verdeeld is in een aantal republieken, die eigenlijk doorloopend aan het „omwentelen" zijn? Waar een generaal nauwelijks aan het bewind is gekomen of hij wordt weer weggejaagd door een ander even eerzuchtig sabel- zwaaier. waar de legers voor driekwart uit generaals met operette uniformen en voor de rest uit soldaten zonder schoe nen en met voorlaadgewcren bestaan? Maar de humoristen hebben er altijd maar wat van gemaakt, want behalve voetballen kunnen de volken van Uruguay Argentinië en de rest nog wel wat an ders dan revolutie maken. Laten wij voor alles hopen op een eer lijken, mooien strijd. Wanneer de 40.000 aanwezigen dien te zien krijgen, zullen zij aan het slot, wanneer de vlaggen in de hoogte gaan, de winnaars en de ver liezers beiden oprecht huldigen. Moge de eindstrijd van het Olympisch vost- baltournooi een ware apotheose worden, die wij ons in later jaren nog met ge noegen als een mooi besluit van twee weken vol spanning zuilen kunnen her inneren. Zonder twijfel wordt de prijs betwist tusschen do twee sterkste ploegen van het tournooi. De loling is in dat opzicht gelukkig geweest, want had het niet even goed kunnen gebeuren, dat Uruguay en Argentinië elkaar reeds in een vroegere ronde hadden ontmoet? Dit is het groote gevaar van het bekersysteem, dat de ploeg, die erkend wordt als de op-een-na sterkste reeds dadelijk afvalt. En in zulk een geval is het eindresultaat 'toch altijd wat onbevredigend. Die kans is ons ge lukkig bespaard. Maar het Olympisch voetbal tournooi kan ons -toch niet een overtuiging geven, die het ons wel behoorde te verschaffen, namelijk dat nergens ter wereld zoo goed voetbal wordt gespeeld als in de belde Zuld-Amerlkaansche landen, die Zondag het laatste gevecht zullen voeren. Het besef blijft dat Tsjecho Slowakije, Oostenrijk, Hongarije, Engeland niet aan dit tournooi hebben deelgenomen en dat Spanje een sterker elftal op de been kan brengen, dan dat te Amsterdam heeft gespeeld. De beroepsspelers kwestie heeft hier de moeilijkheden veroorzaakt, behalve in het geval van Engeland. Zou den de Corinthians in staat zijn ge weest Uruguay of Argentinië te over winnen? Ieder kan er zijn meening over hebben, maar het blijft een vraag. Laten wij er ons gemakshalve niet verder in verdiepen. Maar met den besten wil van de wereld zullen wij de overwinnaars van a.s. Zondag niet als wereldkam pioenen kunnen beschouwen. En als morgenmiddag de beide elf tallen van Uruguay en Argentinië naast naast elkaar staan opgesteld om de hulde van de vlaggen, volksliederen en 40.000 kelen in ontvangst te nemen, welke elf zullen dan als derde prijswinners naast hen zijn opgesteld? Na den ver rassenden wedstrijd van Donderdag zul len wel weinigen meer twijfelen aan een succes van Italië tegen Egypte, heden middag. Voor wie de geheele serie Olym pische voetbalwedstrijden heeft bijge woond is het .merkwaardig geweest te aanschouwen, hoe het Italiaansche elftal steeds beter is gaan spelen. De 4—3 overwinning op Frankrijk in de eerste ronde was wel zeer matig en deed zeker niet vermoeden, dat de Mussolinianen het veel verder zouden brengen. Toen kwam het gelijke spel tegen Spanje. Nu was het wel iets beter, maar indruk wekkend was het toch zeker niet. Of Mussolini daarna de ploeg nog eens met het zenden van een begeesterend tele gram nieuwe krachten heeft verleend, weet ik niet, maar bij de herhaling tegen Spanje tapte Italië uit een heel ander vaatje en won zooals het wilde. wy wa ren toen al lichtelijk verbaasd, maar de climax kwam pas in den wedstrijd tegen Uruguay. Wanneer de Italianen tegen Egypte hetzelfde spel vertoonen, zullen de E gyp ten aren naar ik vrees, niet veel in te brengen hebben, maar dit moet ik nog zien gebeuren. Afgescheiden van de ongeschreven, maar zeer wezenlijke wet van de reactie, is het een bekend feit, dat de sterkte der oppositie het spel van den zwakste zeer beïnvloedt. En het spel van den sterkste ook. Als de Ita lianen nu maar niet denken na Donder dag, dat Egypte een gemakkelijk kluifje is. Want eerlijk gezegd, hoop ik. met alle sympathie voor de keurige Egyptenai'en, dat Italië Zondag als derde-prijs win naar in de hulde zal deelen, niet alleen omdat het dit na den prachtigen strijd tegen Uruguay heeft verdiend!, maar ook omdat het Oude werelddeel, dat de rest van de wereld het spel leerde, ten slotte toch ook nog wel wat mag heb ben. NederlandChili (22) NEDERLAND WINT NA EEN HALF UUR VERLENGING EN NA LOTING, MAAR SCHENKT DEN BEKER AAN CHILI. EEN MOOIE STRIJD MET EEN SENSATIONEEL EINDE. (Van onzen verslaggever). Het was Vrijdagavond op het Sparta- terrein te Rotterdam niet zoo druk als Dinsdagavond tegen Bclgic. Toch zijn er naar schatting ruim 25.000 menschen aanwezig. Onder de toeschouwers zijn ook de heer Muiier en scheidsrechter Mutters, welke laatste in verband met zyn be noeming tot arbiter voor den eindstryd de algemeene belangstelling geniet. Het veld is keurig in orde c-n ook de regeling laat niets te wenschen over. Toch is er wederom geen muziek. Dat kon er waarlijk toch wel af! Als wy onze plaats op de ruime pers tribune opzoeken, vermoeden we in de verste verte niet, zulk een mooien strüd met een sensationeel einde te zullen bijwonen. Vooral In de twee helft lieten beide partyen een uiterst geestdriftig en bovenal sportief spel zien. Het mag waar zyn„ dat de propa ganda voor het voetbalspel door den wedstrUd DuitschlandUruguay een gc- duchten knak heeft gekregen, maar door de laatste drie wedstryden Neder landBelgië, ItaliëUruguay en Neder landChili is weer veel goed gemaakt. De sportiviteit Is gelukkig nog niet zoek geraakt! De Chileenen komen het eerst in hun helderblauwe shirts en witte broeken te voorschijn. Ze loopen weer in snellen draf achter elkaar eerst haar de over dekte tribune, waar zy hun eigenaardige begroetingskreten doen hooren. Ditzelf de herhalen ze ook voor de ontzaglijk groote onoverdekte tribune. Het publiek heeft er sciiik in en juicht ze weder- keerlg harbelUk toe. Natuuriyk krygen de Oranje-mannen by hun komst op het veld weer een ovatie in ontvangst te nemen. Het begin van den strUd. Nadat ook de 'beide elftallen elkaar sportief begroet hebben, waarbij de Oranje-mannen ondeugend de Zuid- Amerlkaansche methode nabootsen, laat de Spaansche scheidsrechter Comorera tossen. Tot veler verwondering raadt Denis nu eens verkeerd. ,Nou verliezen we!", roept een collega pessimistisch. Do Chileenschc aanvoerder Bravo kiest de zon in den rug. De elftallen stellen zich als volgt op." Nederland: Van der Meulcn, Denis, Van Kol, Kools Van Heel. Krom, Elfrlng, Smeets. Tap, Gherlng, Weber Chili: Carbonell, Alvaro, Bravo, Subiabre, Arias Morales, Torres. Rivevos, Lin ford. Chaparro, Ibacache. Te zeven uur trapt Tap af', hy geeft dadeiyk oen fllnken center naar Elfrlng, die snel opbrengt en op zyn beurt weer naar Tap plaatst. Deze schiet om te be ginnen naast. Ook de tweede Holland- sche aanval, die onmiddellijk volgt, heeft geen succes. Als Krom heel be hoorlijk Subiabre afhoudt, meent de scheidsrechter voor free-kick te moeten fluiten. De vrüc schop heeft voor Hol land geen nadeelige gevolgen. Dan komt de Chileenschc voorhoede los. Subiabre passeert onder applaus op weergaloos-handige wijze de Hollandsche achterhoede en geeft den bal dan met een zuiver tikje aan Bravo, die het doel echter veel te hoog zoekt. Bij een hacheiyke situatie voor het Hollandsche doel redt Krom op uitste kende wijze. Toch zien we van onze voorhoede niet het overrompelende begin als in den wedstryd tegen België, Achtereenvolgens schieten Ghering en Tap naast. Kools krijgt een stevig applaus in ontvangst te nemen, wanneer hy precies gelijke goochelkunstjes met den bal uitvoert, als de Chileenen dit elk oogenblik doen, Alvaro kopt tot groote geruststelling van het publiek van vlakbij hoog over. Ook Van der Meulen kijkt hem dank baar aan. Even later schiet Bravo naast. Met schieten zijn de Chileenen niet ge lukkig. Spoedig komt de eerste corner op het Chileensche doel. Weber neemt 'm on- berispeiyk, maar Linford kopt den bal een behoorlUk eind het veld in. De Chi leensche backs zün heel goed voor him taak berekend. Eerst na tien minuten krijgt Van der Meulen het eerste zuivere schot te ver werken. Hy doet dat zooals we van hem gewend zyn. Arias verknoeit een mooie kans voor zyn land, door zelf te schie ten, inplaats van voor te zetten, zyn schot komt in het zUnet terecht. Er ontstaat een worsteling voor het Chileensche deel, dio met een oomer eindigt. Deze levert niets op. Tap geniet blijkbaar de reputatie van een „gevaar lijk" speler te zijn; hij wordt tenminste terdege bewaakt. Ook de volgende corner op het Chileensche doel levert niets op. Ghering lost een geweldig hard schot, dat keeper Ibacache ten koste van een corner onschadelijk maakt. De Chileensche rechtsbinnen denkt Van der Meulen te kunnen verschalken, maar onze doelman heeft niet de minste moeite met zyn schot. Krom schynt er ook veel zin In te hebben. Eens passeert hy drie Chilee nen achter elkaar, een prestatie die be wondering verdient/, want de Zuid-Ame rikanen zyn ontzettend vlug. Vooral de rechtshalf Riveros is bijzonder handig cn haast niet te passeeren. By een worsteling voor het Chileen sche doel mist Smeets een mooie kans. Een paar aanvallen van de blauwt voorhoede loopen dood in het buiten spelvalletje van Denis, die weer een fijn partytje voetbal speeit. Het valt op. dat de Chileenen niet op den keeper inloopen. Dat heeft Van der Meulen wel eens anders ondervonden! Tap loopt even naar de zijiyn, om zich door den trainer te laten helpen, want hy heeft een bloedneus opgeloo- pcn. Spoedig neemt hy weer aan het spel deel. Van Heel kopt fraai in, doch Ibacache vangt den bal. Denis en Van Kol krygen het druk; zy onderbreken menlgen gevaariyken aanval, Elfrlng is ook weer buitengewoon goed op dreef. Hy heeft niet het minste ont- voor de handige trucjes van den Chileenschen linksbuiten Carbonell; menig duel tusschen deze twee spelers loopt in het voordeel van den Hollan der uit. Er komt nu een periode van slap spel. Achtereenvolgens wordt door Smeets en Tap aan den eenen kant en door Bravo cn Alvaro aan de andere zyde naast of over geschoten. Vlak bij het Holland sche doel is het Denis die elke poging tot scoren van de Chileenen verydelt. Een heele serie corners op het doel van Ibacache levert geen resultaat op. Het begint er hoe langer hoe meer op te geiyken, dat rust met blanken stand zal komen. Het publiek wil goals zien en begint zyn favorieten luide aan te moe digen. Van der Meulen laat voor de zooveel- ste maal weer eens zien, welk een han dig speler hy is. Als twee Chileenen met den bal op hem toe komen stor men, maakt hy zich niet in het minst ongerust. Hy wisselt even een blik van verstandhouding met Van Kol; terwijl deze de twee tegenstanders in den weg loopt, raapt Van der Meulen bliksem snel den bal op en werpt dien over 'de hoofden der twee Chileenen heen het veld in. Ais Chili een beetje sterker begint te worden, gaat het publiek nog luider schreeuwen, maar veel succes heeft dit nog niet. De Chileensche backs zyn even onverbiddelijk als Denis en Van Kol. De Hagenaar lost eens een formi dabel schot, dat zoowaar veel verwarring voor het Chileensche doel sticht. De keeper kan slechts vallende den 'bal weg werken. Een mooie kans voor Holland gaat verloren als Ghering valt, juist wan neer hy schieten wil. Krom trapt vlak by het Hollandsche doel leelyk over den bal heen. Geluk kig voor hem schiet Subiabre hard tegen den paal. Na ruim een half uur spelen wordt de eerste corner op het Hollandsche doei genomen; Van der Meulen slaat den bal weg. Weber krygt het plotseling op zyn heupen. Met een bliksemsnelle vaart rent hij langs het lijntje, op den voet door twee Chileenen gevolgd. Dezen geven hem niet veel tijd zoodat hy slechts in vollen ren kan schieten. Dc bal vliegt helaas naast. Holland had hier wel een doelpunt verdiend.. Even latei- belaagt de Spartaan den Chileenschen keeper wederom; vallende weet deze het verraderlyk schot nog te koeren. Het samenspel van de Chileenen is tot in de puntjes verzorgdbovendien zijn ze razend vlug. maar voor doel zUn ze niet zoo gevaarlyk. Blykbaar willen zy den bal liever in het doel drijven, Met eenige schoten van verren afstand hebben ze óók al geen geluk. Na nog eenige weclerzijdsche aanval len komt, rust met 0—0. Te acht uur wordt de stryd hervat. De Chileenen beginnen weer met eenige pittige aanvallen, waarbU Van der Meu len zijn talenten kan tooncn, Toch wordt hij nu gauw verschalkt. Als er vyf minuten gespeeld is, loopt onze kee per den aanstormenden Chileenschen linksbinnen Alvaro tegemoet. Deze loopt hem met den bal voorbij cn schiet dan kalm. De bal ketst eerst tegen den bin nenkant van den paal cn rolt dan heel zacht het deel in, zoodat Chili dc leiding neemt i01). Alvaro wordt door zyn medespelers omhelsd en gezoend! Van der Meulen moet kort daarop we derom handelend optreden. Hij springt hoog op en bezeert zich by het neerko men aan zijn rug. Gelukkig kan hy door biyven spelen. Ei- kemt thans veel spanning in het spel. Krom en Van Heel hebben van plaats verwisseld. Dit biykt voor beiden een groote verbetering te zyn. Het pu bliek begint hartstochtclyk om een goal te roepen. Eerst lost Elfring een hard 1 schot in het zynet en dan schiet Smeets van vlakby hoog over, „Toch komt er nog wel een goal!", zegt één onzer col lega's met veel overtuiging. Hy heef; zoowaar gelyk, want reoós na één mi nuut laat Elfring weer eens een schit terend staaltje van voetbal zien; h?J be- sluit dat met een scherpen voorzet, dien Gehring met een hard schot benut. Holland heeft gelyk gemaakt. Een donderend gejuich begroet dit doelpunt. Er is twaalf minuten gespeeld. Holland wordt nu veel sterker. On ophoudelijk zigzagt de Oranje-voorhoe de tusschen de Chileensche verdediging door. Het Hollandsche enthousiasme wint het thans van de Chileensche be rekening, Ja, dat is weer die taaie geestdrift, die tot succes zal voeren! De stryd om de leiding wordt lievig. Er wordt echter keurig gevoetbald. Van gemeene trucjes en natrappen, geen spoor. Het is een volkomen fair speL By Chili wordt veel op rechts ge speeld, zoodat Van Kol een drukken avond heeft. Hy staat echter z'n manne tje! En Denis is weer met zyn eigen specialen styi aan het backen, dat het een lieve lust is. Zoo spelende kan geen back in Holland hem nog evenaren. Na twintig minuten krygt Van Heel in het midden van het veld een vrijen trap te nemen. De bal komt by Smeets, die met een schitterenden om haal aan Holland de leiding geeft (21)Een onverwacht succes, dat het publiek byna tot verrukking brengt. Twintig minuten is er nu gespeeld. Er kan dus nog heel wat gebeuren! Als Tap in plaats van Weber een cor ner wil nemen, loopt de scheidsrechter naar de fotografen, die in den weg zit ten, en jaagt hen wat naar achteren. Ghering kopt den bal uit dezen corner byna in. Een paar minuten later voor komt Denis een byna zekeren goal. De stryd krygt tegen het einde een zeer zenuwachtig karakter. Zoo mag byvoor- beeld een Chileen wegens een overtre ding van Van Heel een vryen trap ne men. De Chileen valt van schrik voor over, zoodat een collega die achter hem staat, den bal maar weg schiet. Chili neemt nu de overhand. Een zeer hachelijk moment bij het Hollandsche doel ontstaat, als Van der Meulen bij een corner uitgeloopen is. Bravo profi teert hiervan en schiet hard in. Denis is echter als een leeuw toegesprongen en trapt den bal op het allerlaatste oogenblik weg. Bravo! Als Smeets even later appelleert, legt de scheidsrechter hem met gebarentaal het zwijgen op. Ook de Chileensche achterhoede komt onder den indruk. De uitstekende back Chaparro kopt byna in eigen doel. Er is nog vyf minuten te spelen. De StrUd wordt steeds heftiger, met Hol land in de meerderheid. Als Carbonell alleen op Van der Meulen afstormt, weet Denis hem op schitterende wijze te achterhalen en den bal te ontnemen. Reeds verlaten honderden menséhen. meenende dat Holland met 2—1 gewon nen heeft, het Kasteel, Maar dan komt er een sensationeel einde. Kools maakt een halve minuut vóór het einde hands. De Chileenen krygen een vrijen trap; de bal komt by Bravo, die van vlakby onhoudbaar in den lin ker benedenhoek van het doel schiet. De stand is dus nog geheel onverwacht twee—twee gelijk. Onmiddellijk hierop wordt het einde aangekondigd. Omdat het een finale is, moet er ver lengd worden. De verlenging. Te 6 minuten over 9 komen de spelers weer in het veld. Er wordt opnieuw getosst. Thans raadt Denis goed. De Chileenen vallen weer het eerst aan. Subiabre lost een ontzettend hard schot, dat door Van der Meulen op meesterlijke wyze gekeerd wordt. Het geheele Hollandsche elftal is nu op de Chileensche helft. Er wordt harts, tochtelyk gestreden. Denis drijft op en schiet dantegen den eenigen nog overgebleven fotograaf aan! In het eerste kwartier wordt niet ge scoord. Ook in het tweede kwartier komen nog veel spannende momenten ,al 'blijkt het dat de spelers vermoeid raken. Het begint ook al bedenkeiyk duister te worden. Tot ann het einde toe blijft het spel een vurig karakter behouden. Na een half uur spelen is het nog steeds 22. Het lot moet beslissen. Na afloop verzamelen de spelers en of ficials zich op Ihet officieels gedeelte van de overdekte tribune voor de loting. De beker wordt door Holland gewon nen, maar heel sportief wordt die dooi de Hollanders als een herinnering aan dezen mooien strijd aan Chili aangebo den. Over en weer worden vriendelyke toe spraken gehouden» die door de spelers met gejuich beantwoord worden. Het is reeds half tien als eindelyk de menschenmassa zich in beweging zet om huiswaarts te keeren. Het Olympisch programma voor heden, Zaterdag 4 uur: Egypte Ita'ië. (Olympisch Stadion) Voor Zondag 4 uurArgentinië-Uruguay ArgentiniëU r uguay Naar wy vernemen zyn onder de Ar gent Unsche voetballers op het moment niet minder dan zes zieken. Het is voor Argentinië te hopen, dat zij Zondag hersteld zijn. Nog meer wedstrijden. Wy vernemen, dat dezer dagen nog twee wedstryden te Rotterdam gespeeld zullen worden, namelijk Feijenoord Mexico en Nederland-Egypte. NEDERLAND—CHILI. EEN OLYMPISCHE GESTE. P. Toen de wedstrijd Nederland— Chili, Vrydagavond te Rotterdam ge speeld, na een half uur verlenging nog geen beslissing had gebracht, moesten de aanvoerders er om loten. En aangezien Denis sands jaar en dag in den strijd van kop en munt altijd pleegt te win nen. won Holland het trocsttournooi op eenlgszins katterige wyze. Ik moet eer- lyk 'bekennen, dat ik me over dezen wedstrijd tegen Chili geen moment be zorgd had gemaakt. Ket leek me een vooraf uitgemaakte zaak, dat Holland zou winnen. Toen de loting echter geschied was, overhandigde Denis den beker, dien de N. V. B. voor dit troosttoumcoi had uitgeloofd aan den Chileenschen aan voerder, als souvenir aan dezen wed stryd. Dat was een aardige geste van den N. V. B, die ongetwyfeld door de Chilenen op haar volle waarde zal zyn geapprecieerd. En ik wil aan de geste op zichzelf ook niet het minste aldoen. Maar wel wou ik zeggen, dat Chili dien beker gisteravond heeft verdiend, mis schien beter gezegd, dat het verdiend had, de loting om dien beker te win nen. Want hoeveel Chilenen zullen er bij dezen wedstryd tegenwoordig geweest zUn. zoudt u denken? Zullen we zeggen: vijf? Ik bedoel, als het Nederlandsch elftal op eigen grond, aangemoedigd door 20.000 menschen ina verlenging nog niet van Chili kan winnen, dat vijf supporters langs het lijntje heeft staan, dan heeft Chili moreel de zege be haald en het lot is weer eens onrecht vaardig. dat hun den beker niet doet winnen. Is het intusscliem niet merkwaardig, dat op deze manier ook de derde Zuid- Amerikaansche ploeg, die aan het Olympisch tournooi deelnam, nog met een prijs naar huis teruggaat? Onze draadlooze verslagen. Hedenmiddag half vyf zullen op onze nieuwsborden in de Groote Houtstraat 93 de eerste mededeelingen over den wedstrijd Italië—Egypte worden gepu bliceerd. Zondagmiddag vier uur begint het draadloos verslag van den eindstryd aan de volgende adressen: Op onze nieuwsborden Groote Hout straat 93; By den sigarenhandelaar P. S. J. Prenen, Generaal Cronjéstraat 164; aan ons bijkantoor te Velsen, Drie- hu izerkerk weg 2. CRICKET. OVERZICHT. Phoenix heeft j.l. Zondag vriend' en vijand; versteld doen staan door de fraaie overwinning op de kampioenen van het vorige jaar; het is dan ook wel jammer dat Rood en Wit a.s. Zondag bij de op revanche beluste Hagenaars op bezoek moet en al zullen onze stadgenooten hun huid zoo duur mogelijk verkoopen, toch kunnen wU niet anders dan de zooveel- £ste nederlaag in uitzicht stellen. Haarlem ontvangt op het moeilijk te scoren Schoten-veld de club van Rincker. Het zal ons benieuwen of de jongeren ook op den fastbowler runs zullen maken, in welk geval de punten in onze stad blijven. De Haagsche reserves zyn niet te ge naken; het is slechts de vraag hoe de V.V.V.-aanval aan de Kruislaan de score zoo laag mogelijk zal houden. Ajax— A.C.C. is een wedstrijd tusschen gelijk waardige tegenstanders, waarbij de grootere routine van de Leidenaars ver moedelijk den doorslag zal geven. V.O.C. is van voldoende kracht om Quick met een nederlaag huistoe te sturen, terwijl Phoenix v:el plezier van de reis naar Hilversum zai beleven, daar Van Booven c.s. ongetwyfeld de minderen zyn. Te Enschedé wordt de aardige ontmoeting P. W— H.D.V.S. gespeeld, oogenschijn- lijk een walk-over voor de Schiedam mers, Toch zou een verrassing van de Twentenaren, gelet op den vrij zwakken aanval der Westelijken, geenszins uit gesloten zyn. Voor dc tweede klasse Is de derby R. C. H.—Haarlem 2 uitgesteld; Rood en Wit 2 zet haar zegentocht voort, docr dc V.V.V.-reserves met een groots neder laag naar Amsterdam terug te sturen. WATERPOLO. DE WATERRATTEN Het eerste zevental van „de Waterrat, ten" is voor de a.s. competitie N, Z. B, als volgt samengesteld: Doel: J. Thuis. Achter: N. de Vries, V. Visser, Th. Hölsken. Vóór: H. Pieters, A. H. de Bruyn, A. Liezenlbevg. Reserves zynC. H. Vrugt, S. de Vries. Zondag a.s. speelt dit zevental zyn eer sten wedstryd tegen „De Otter" uit HU versum, tc 1 uur in de inrichting aan de Houtvaart,als tenminste het water op temperatuur blijft. Er wordt lederen avond weer Ijverig geoefend. KEGELEN. HAARL. KEGELBOND. Officieclc uitslag der 100 ballen» en vrije baan*wedstrijden in Mei cn Juni 1928. 100 ballenswcdstrijd: 1c prijs A. Wagenaar met 717 houten; 2c prijs Jos v. d. Eisen met 702 houten; 3e' prijs M. Reemcrs met 696 houten; 4c prijs D. Bremer met 693 houten; 5e prijs II. Das met 6S8 houten; 6e prijs 11. C. Louw met 683 houten; 7c prijs J. Tummcrs met 682 houten; 8e prijs M. H. Sliggers met 676 houten; 9e prijs J. Heytttan met 674 houten; 10e prijs A. van Evk met 674 houten; 11c prijs A. C. Kreek, met 671 houten Hoogste serie in 25 ballen: Baan F: A. van Eyk met 197 houten; Baan G J. J. Verhagen met 193 houten; Baan H, H. Das met 178 houten; Baan 1: A. Wagenaar met 190 houten. Hoogste Dames werpster in 100 tallen; Mevrouw dc Bruin met 633 houten. Vrije baanwedstrijd, gewone telling Baan A. Voor dames en heeren: lc prijs: Dames: "Mevrouw Heidendaali 43, 2x41, 50; 2e prijs Mevrouw Zant» voort 43; 3c prijs: Mevrouw de Bruin 42. 5x40. lc prijs heeren: J. Bec» cari 44, 42; 2c prijs J. van Duinen 2x43. 3x42, 41, 40; 3e prijs H. C. Louw 43. 2x42. 3x41; 4c prijs M. H. Slig» gers 43. 42, 40; 5c prijs J. Rotteveel 2x42. Vrije Baanwedstrijd, gewone tel» ling, Baan B: lc prijs H- Ca Louw 44. 3x43, 5x42, 6x41; 2c prijs A. van Eyk 44, 2x43, 8x41; 3c prijs N. P. Visser 44, 43. 41, 2x40; 4e prijs M. H. Sliggers 44, 2x42, 3x41, 4x40; 5e prijs M. Reemcrs 44, 2x42. 41; 6c prsij J. van Duinen 44, 42, 4x41, 3x40; 7e prijs J. Maaswinkel 2x43. 4x42, 2x41; Sc prijs J- Rotteveel 2x42, 41, 40. Parenwedstrijd voor dames en hec» ren. Baan D: le prijs Mevrouw cn den heer Heidcndaal 512c prijs me» juffrouw Groenewegcn cn den heer H. A. Schouten 48. Vrije Baan Hamburgcrtclling Baan C: le prijs: J. Rotteveel 110; 2e prijs II. Cl Louw 108, 100, 96: 3c prijs J. Tummers 108. 100; 4e prijs J. C. W, dc Pas 106; 5c prijs L. J. var Leeu» wen 104, 98 6c prijs J. van Duinen 104. Kopp cl well s t r ij d voor 'dames en- heeren Baan E: le prijs H, C- Louw cn D. Breracr 51, 2x49. 2x47, '46. 2c prijs Mevrouw Hiedendaal cn me* vrouw dc Bruin 51. 48, 3x47; 3e prijs H. Frantzen cn E. A. Wagenaar 50. 47; 4; prijs D- P. Joustra :en J. Maaswin» kei 2x49, 45. KORFBAL. N. K. B. Voor de afdealing D prom. en degra- datiewedstryden N. K. B.-Erkende Bon den wordt morgen nog gespeeld G.S.D. Ulysses. Beide clubs zullen wel een plaats in de 2e klasse over moeten la ten aan het Amsterdamsche Quick. SERIEWEDSTRIJDEN. Advendo en S. V. gaan beide naar R. H. O. D. A, te Sloterdiik om deel te nemen, aan de door die vereeniging uit geschreven serlewedstryden. H. K. B. De laatste competitie en bekerwed strijd van S. V. n tegen Ulysses II wordt a.s. Woensdagavond om 7 uur ge speeld op 't Ulysses-terrein. ZEILEN HAARLEMSCHE ZEILVEEEENIGING. Morgen houdt de H.Z.V. haar tweeden: onderlingen wedstryd op 't N.-B. Spaar en Mooie Hel! Hoewel Geko niet meer beschikbaar is, zal de start toch daarbij plaats hebben, het eerst om half elf precies. De prysuitreiking zal ditmaal geschieden op het terrein van den heer Franssen aan den Spaarndammerweg. Ditmaal zal de deelneming zeker* grooter kunnen zijn dan de eerste maal, toen nog veel scheepjes onderhanden' waren, ofschoon ook nu nog de H.Z.V.- vloot niet compleet is. Oi. ware het beter geweest ook de start en finish ter hoogte van de Jan Gijzenvaart te nemen. De baan was er zeker interessanter opgewoi-den en alle deelnemers waren direct na beëindiging van den wedstryd by de plaats van de prysuitreiking geweest. BILJARTEN. MASSAKAMP D. E. S.—VONDEL. Donderdagavond had onder groote be langstelling. in 't clublokaal van D.E.S, de eindstrijd plaats van bovengemelde wedstrijden. Toen de stryd begon, had .Vondel'' een voorsprong van slechts 68 caram boles, zoodat van te voren niets van den; ultsilag te zeggen viel. Hot eerst traden in het krijt Obbes (Vondel) en De Nijs (D.E.S.). De Am sterdammer was spoedig op dreef, terwijl de D.E.S.-spaier weinig presteerde, zoo dat Obbes meer en meer uitliep en onbe dreigd won mat 125 caramboles om 60. Aan de andere tafel speelden Schud- d'eboom (Vondel) en Tuninga (D.E.S. De laatste speelde een behoorlijke party, terwijl zijn partner niet op dreef was. De uitkomst was dan ook dat da Haar lemmer won met flink on voorsprong, n.l. 75 om 49 voor Tuninga. Daarna kwam de hoofdschotel van het tournooi: de partij Beekhof (Vondel De Foeljaeger (D.E.S.). Dit werd een felle strijd om de eer der overwinning. In het begin was de Amsterdammer er goed in en produ ceerde voortdurend series van dubbele cijfers, terwijl de DE.S.-speler aanvan- kehjk niet op stoot was, waardoor de Vondel-man een tam el ij ken voorsprong had. Daarna maakte De Foeljaeger ach tereenvolgens 22. 28, 18 en een paar beurten later een mooi gespeelde serie vaar 45. zoodat hij daarmede de leiding overnam. Beekhof scoorde vervolgens 30, 18. 4 on 28 en maakte ten slotte uit, 230 cadre om 181 in 22 beurten. Aan het andere biljart streden Daal- huUsen (Vondel) en Mlenis (D.E.S.) Ook dit was een belangrijke partii. die zeer eenzijdig verliep in het voordeel van den Amsterdammer, die" een mooie partij speelde. terwijl Mienis zich behoorlijk verdedigde. Het einde kwam met 175 cadre om 124 in 24 beurten. Ten slotte kampten nog Ber.ien (Von del en Tabbers (D.E.S.). Aanvankelijk raakte laatstgenoemde een eind achter, doch hy herstelde zich en wist ten laat ste een serie van 38 te maken en de party te winnen met flinken voorsprong: 150 cadre om 116 voor Tabbers. De uitslag van den geheeüm massa - kamp was, dat „Vondel" won met 3939 caramboles om 3796, waardoor de Am sterdamsche club voor een jaar dc fraaien wisselprys, een plaquette in fraaie ïyst) won. De persoonlijke prijzen werden in groep I gewonnen door: Daalhuysen (Vondel) en de Foeljaeger (D.E.S.). In groep n Vlug (D.E.S.) en Kruyer (Von del). In groep m Tuninga (D.E.S.) en Coalman ('Vondel). De verschillende pryzen werden met toepasselyke woorden door de voorzit ters van de beide yereenigiEgen uifcge* reök$, -

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 6