Wedstrijdverslagen van Zaterdag en Zondag Italië heeft den derden prijs. Egypte verpletterd. Goed Italiaansch voorhoedespel. Foutieve opvatting van een strafschop. P. Het vraagstuk van den derden prijs is beslist. In den vervelendsten wedstrijd, diien ik totnogtoe heb mogen aanschouwen. Misschien heelt het feit, dat Je op den duur van het goede teveel krijgt er ook mee to maken, maar ik heb me werkelijk gruwelijk verveeld. In het begin had liet er veel van of de spelers te lui waren om den eenen voel voor den anderen te zetten. Nooit heb ik een wedstrijd zoo lusteloos zien begin nen als deze. die toch den dordon prijs van het Olympisch voetbaltournooi als inzet had. Degenen, die naar voetbal wedstrijden gaan. louter en alleen om doelpunten te zien scoren, moeten ech ter een heerlijken middag hebben ge had. Wat waren ze goedkoop Zater dag. Na 20 minuten spelon waren er al 5, waarvan 3 voor Italië. Daarna ging het wat- langzamer, maar heb werd toch nog acht voor rust en er kwamen er in de tweede helft nog zes bij. Veertien goals, waarlijk op dit punt hadden we geen klagen. En daar Egypte er maar drie in zijn credit kreeg, won Italië den derden prijs op alleszins afdoende wijze. Waarmee wij deze even kranige als sym- prttlrieke spelers van ganscher harte ge- lukwenschen. Men zal zich herinneren dat Italië aanvankelijk had besloten, maar niet aan het voetbaltournooi deel te nemen, omdat men meende, dat de strenge amateurbepaltagen de ploeg te veel zouden verzwakken. Men zal er nu geen spijt van hebben, op dat besluit te zijn teruggekomen. De Italianen laten hier een uitstekende reputatie achter en zij op hun beurt verklaren zich zeer in genomen met de ontvangst en bejege ning van Nederlandsche zijde. Hetgeen voor beide partijen heel plezierig is. Niettegenstaande den exorbibanten uit slag durf ik toch te zeggen, dat mijn voorspelling van een reactie in het Iba- liaansclie spel na de krachtprestatie be- gen Uruguay is uitgekomen. Het was niet imponeorend. Verreweg het beste, was het voorhoedespel. vooral het schie ten, maar de tegenstand van de Egypti sche achterhoedee was ook niet bijster groot. Er is een fout in dit Egyptische achtershoedespelwaarvan die Neder landsche voorhoede a.s. Woensdag ook zal kunnen profiteered, als zij het lek weet te benutten. Er is altijd een gat tussohen half-backs en backs en in dit gat werden alle Italioansche aanvallen, die in doelpunten eindigden, opgezet. Maar er is nog een andere verklaring voor de groote Egyptische nederlaag en dat is de handicap voor de Egyptenaren van hot spelen op een door den regen zwaar en glad geworden terrein. Hier aan zijn deze zonen der zon allerminst gewend. Wij hebben nog een incident gehad in dezen strijd, een incident, dat wees op een goed bedoelde, maar verkeerde op vatting van sportiviteit, Het stond al 103 voor Italië, toen scheidsrechter Langenus een Egyptische overtreding bestrafte met een penalty. Het leek mij de overtreding in aanmerking genomen, een zware bestraffing, maar dat is een tweede. De Italiaansohe aanvoerder plaatste zich achter den bal ,en trapte dezen, zeer demonstratief opzettelijk heel zaoht meters naast het doel. Een groot deel van het publiek juichte om deze „sportiviteit". En als zoodanig was het ook gemeend. Maar niettemin was het verkeerd, glad verkeerd. Wanneer de scheidsrechter een beslissing geeft moeten boidle partijen zich daarbij on voorwaardelijk neerleggen en haar ten volle uitvoeren. Een strafschop opzet telijk missen is, al lijkt het misschien wat sterk gezegd, een beleediging voor den scheidsrechter. En zou de Italiaan sohe aanvoerder, hoe sportief hij moge voelen, eraan gedacht hebben, zoo te doen. als de stand op dat oogenblik ge lijk geweest was? Neen, wanneer de scheidsrechter den Italiaan voor deze geste een waarschuwing had gegeven, zou hij geheel in zijn recht zijn geweest, hoe goed het ook was bedoeld. Een eindstrijd, die geen einde bracht. Voetbal uit de hoogeschool. Zenuwachtigheid en toch beheerscht spel. Woensdagavond 7 uur opnieuw. p. Zondag Is dan do groote strijd gestreden. De beslissing van het Olym pisch voetbaltournooi, die tenslotte toch nog geen beslissing gebracht heeft. We ZÜn nog even ver als Zondagmiddag om 4 uur, toen de ploegen op het veld kwa men. Al die commotie, die massale ver plaatsing van 40.000 menschen. uit alle deelen van het land naar Amsterdam is voor niets geweest. Voor niets? Neen, dat toch niet. Want die 40.000 hebben een voetbalwedstrijd gezien, zooals hier in Europa stellig nog nooit bij benade ring vertoond is. Voetbal uit de hooge school. Want al moge de uitslag van deze ontmoeting onbevredigend zijn ge weest, al zullen velen, zeer velen het Olympisch vlagvertoon, dat aan het slot moest komen, noode gemist hebben, hierover zullen het eens zijn: wat was dat schitterend voetbal. En het gelijke spel aan het slot was waarlijk het eeni- po eerlijke resultaat, 1-Iet begon vrij zenuwachtig en uiterst voorzichtig want het regende om vier uur nog na de ware wolkbreuk, die over Amsterdam was uitgestort. Het terrein was glad, de bal schoot door, de bcenen stonden onvast, op het glibberige gras En deze twee ploegen wisten zoo precies wat ze aan elkaar hadden. Het werd een duel van tactiek en ontelbare listigheden, alles in de meest volmaakte beheersching. Voor den geroutineerden toeschouwer was het heerlijk om te zien, maar ik betwijfel of de minder ge routineerde-. van dit brllliante spel wel naar volle waarde hebben genoten. Want snel was het niet, sensationeel in het minst niet. Het was een strijd tus- schen twee volkomen gelijkwaardige ploegen. Als geheel gelijkwaardig, be doel ik dan,, wanneer men het spel ging ontleden kwamen er nog wel eenlge verschillen naar voren. Uruguay bijvoor beeld, speelt ongetwijfeld meer op li chaamskrach. dan Argentinië, dat het geheel in artisticiteit zoekt. De Argen tijnen zijn ook minder snel, minder vu rig, maar ze ziin voor het doel beter opportunisten, meer de mannen van het onverwachte harde schot dan de Uru- guayers, die het samenspel wel wat te lang doorzetten soms en zeer zelden een hard s liot van verren afstand proibee- ren. Een methode overigens die hun te gen den voortreffelijken Argentijnschen doel verdediger weinig zou baten. Het publiek was in het begin van den strijd opmerkelijk onverschillig. Het wist blijkbaar niet goed, wie van deze ploe gen het nu tot zijn favoriet moest ma ken. Maar na het Uruguay6che doel punt sloeg de wijzer der sympathie door naar Argentijnsohe zijde, omdat Argentinië achter was. Dit is een mooie trek in het karakter van den Neder- landschen toeschouwer, het aanmoedigen van den zwaikste. In alle wedstrijden van het. tournooi is die trek gedemonstreerd. Overigens. Argentinië bleef duidelijk fa voriet. ook nadat de gelijkmaker was gekomen. Het schitterende spel van den linksbuiten Orsi en den linkshalfback Evaristo (de man met de witte muts) was hier geloof ik hoofdzakelijk de oor zaak van. Toen Argentinië 7 minuten na de rust gelijk maakte, daverde 't van de tribunes, alsof Nederland tegen Bel gië had gescoord. Het aantal ongevallen gedurende de zen wedstrijd was legio, maar de ge voelige toeschouwer zal goed doen, deze Incidenten niet al te zwaar op te nemen. Meestal is het veel geschreeuw maar weinig wol, dat is nu eenmaal een La- tijnsche eigenschap. Er werd over het algemeen zeer correct gespeeld, ook in dit opzicht wisten de spelers blijkbaar precies wat ze aan elkaar hadden en ze ontdekten ook spoedig dat scheids rechter Mutters niet van plan was, met zich te laten spotten. Onze eerste Hol- landsche arbiter leidde dezen strijd op waarlijk sublieme wijze en beter dan wij van eenig ander scheidsrechter in het tournooi hebben gezien. De leiding was onberispelijk, af. Toen de normale speeltijd verstreken was en er een half uur moest worden verlengd, werd de kans dat er nog ge scoord zou worden gering, want beide ploegen toonden onmiskenbare teeke- nen van groote vermoeidheid. En toen het fluitje tenslotte voor het laatst klonk, was aan 22 verheugde gezichten te zien, hoe dankbaar de spelers waren, dat het nu voorloopig uit was. Die ver moeidheid bleejc trouwens ook uit de talrijke krampaanvallen, waarvoor de spelefs door verzorgers moesten worden behandeld. Het valt ook niet mee, om twee uur in uiterste zenuwspanning te voetballen. En nu moet het dus Woensdag nog eens opnieuw worden gespeeld. De be langstelling voor deze herhaling blijkt nog grooter te zijn dan voor den eersten wedstrijd en Zondagavond bereikten ons reeds tientallen brieven met aanvragen om kaarten. Elders in ons nummer van heden vindt de lezer verdere mededee- llngen over deze aanvragen. Maar een ding is zeker, de Argentijnsch-Uruguee- sche koorts woedt hevig en Argentinië schijnt Uruguay wel eenigszins uit de gunst te hebben verdrongen. ItaliëEgypte (113) Italië, dat evenals Egypte drie inval lers telde, had Balonchieri op den rech tervleugel opgesteld. Reeds in de eerste minuut gelukte het hem een schot te gen de lat te plaatsen, waarna de bal ^>or Magnozzi's voeten belandde, maar laatstgenoemde schoot van dichtbij hog over. Ook de andere vleugelspeler Le- vratto gleed al dadelijk naar binnen en trachtte eveneens, ditmaal met een laag hard schot Hamdl te verrassen, doch de Egyptische doelverdedlger stond op zijn post. Een derde poging van Italië had meer succes, want, Schiavo schoot hard langs Hamdi (10). Er was toen 6 mi nuten gespeeld. Berst toen de Egyptische rechtsbinnen Riad vijf minuten later met een lagen schuiver gelijk maakte (11), werden de Italianen gc wakker geschud. Ba lonchieri zette twee minuten later goed voor en Schiavo behoefde den bal slechts even aan te raken om Hamdl te passeeren. (21). Een plotselinge uitval van Egypte door den rechtsbuiten Ismail Mohamed langs Genovesi geleid bracht een goeden voor zet voor Combi. De Tballaansche keeper en Hasan liepen gelijktijdig op den bal in, die met veel effect over de doellijn huppelde. (22), Weer nam Italië de leiding. Thans was Banchero de maker van Italië's derde doelpunt (32), dat nauwelijks drie mi nuten na den gelijkmaker op het scoring bord werd genoteerd. Egypte beging de groote fout de middenlinie te veel ach ter te houden, zoodat een groote gaping ontstond, waar de Italiaansche spil Ber- nardini volkomen vrij spel had. Hij di rigeerde onbedreigd den bal, waarheen hij maai' wilde en door dezen grooten steun was de Italiaansche voorhoede tel kens in staat, het Egyptische doel te be legeren. Nadat Banchero en Schiavo elk een doelpunt aan de score hadden toege voegd (52). kwam Bernard In i zoover naar voren, dat ook hij een schot op Hamdl kon lossen. De bal sprong van de lat in het veld terug en Banchero had weinig moeite om met een schui ver den stand op 62 te brengen, waar na de rust intrad. In de tweede helft werd het combi neeren der Italianen steeds beter: de Egyptenaren waTen slechts zelden in staat een behoorlijken uitval te doen. Balonchieri nam zeven minuten na de hervatting den bal van den vleugel mee naar binnen en schoot met zijn linker voet van korten afstand langs Hamdi. (7—2). De Egyptische achterhoede trok zich te veel voor het doel samen, waardoor de toch al onzeker spelende Hamdi zich nog voor grootere moeilijkheden ge plaatst zag. Een voorzet van Levratto werd door Banchero vrij gespeeld en een hard schot kondigde Italië's achtste doelpunt aan. (82). - De ver opgedrongen Italiaansche ach terhoede achtte Egypte niet meer in staat door te breken, Hasan maakte van deze zelfoverschatting gebruik door een ren met een ver sohot te besluiten, dat Combi verkeerd beoordeelde. (83). Er was toen een kwartier gespeeld. Het spel werd hoe langer hoe minder aantrekkelijk; het duurde gerulmen tijd voordat Magnozal met een uitstekend schot Italië's voorsprong vergrootte. (93). Wel kreeg Egypte nog een kans. de fraaiste van den middag, doch Zu- beir, die alleen nog maar Combi te pas seeren had, vergat den bal te plaatsen, zoodat de Italiaan door zich op het leer te werpen den toeloopenden tegenstan ders geen kans tot scoren bood. Magnozzl doelpuntte nog tweemaal en toen Balonchieri in het strafschopgebied ten val werd gebracht, wenschte Italië niet van den geboden strafschop ge bruik te maken. Hij schoot den bal op zettelijk naast. Zoo eindigde deze eigenaardige eind strijd in een 113 zege vior Italië. ArgentiniëUruguay (1-1) Zondagmiddag werd in het Olym pisch Stadion de finale van het Olym pisch voetbaltournooi gespeeld tusschen ongetwijfeld de beide sterkste teams, die aan het tournooi hebben deelgenomen: Argentinië en Uruguay. Voor dezen wedstrijd, welke onder leiding stond van den Nederlandschen scheidsrechter J, Mutters, bestond groote belangstel ling; reeds dagen te voren was het ge heels stadion uitverkocht. Toch was de drukte in de omgeving van het Olympisch stadion dezen Zon dag niet zoo groot als bij de wedstrijden NederlandUruguay on Duitschland Uruguay. Ongetwijfeld is het weer hier van de oorzaak, want ongeveer een uur voor den aanvang van den wedstrijd, begon het. nadat het reeds den geheelen dag gedreigd had. hard te regenen. De bezoekers op de staantriburies, die vroeg in den middag waren gekomen om de beste plaatsen ze zijn niet genum merd te bezetten, hadden het hard te verantwoorden. Het gevolg van het slechte weer was. dat de nieuwsgieri gen. die slechts komen om de drukte eens gade te slaan en daarmede zelf de groote drukte veroorzaken, waren weg gebleven. Alleen de gelukkigen, die in het bezit waren gekomen van een toe gangsbewijs voor de finale, trokken naar het Stadion. Te voet. in overvolle trams, on in duizenden auto's en der-gelijke ve hikels kwamen zij naar het sportpark. Als steeds had de politie voor een goede vc rkeersregeling De baatsdemonstratïe. Op het crfóketveld van het Olympisch Stadion begon te half drie een kaats- demonstratie tussohen een Hollandsch en een Priesch partuur. Ongeveer een duizendtal toeschouwers woonden in den aanvang de demonstratie van dit echt oud-Hollandsch spel bij. Aan de belang stellenden werd een uittreksel van het spelreglement ter hand gesteld, zoodat zij het spel behoorlijk konden volgen. Toen het tegen drie uur hard begon te regenen vluchtten de toeschouwers van het open criotetveld naar meer be schutte plekken om later, toen de re gen wa<s opgehouden, weer het spel te komen gadeslaan. De voetbalwedstrijd. Tegen het aanvangsuur van den wedstrijd hield de regen op. Er stond een tamelijk felle wind. die de vlaggen der vele aan de Olympische Spelen deel nemende naties op de Stadionmuren deed wapperen. Hoe meer het aanvangsuur naderde, dies te meer toeschouwers vulden de tri bunes. Ode de duurdere rangen met ge nummerde plaatsen stroomden vol. Te gen kwart voor vier arriveerde de Post- harmonie en nam de taak van de luid sprekers, welke tot nu toe gramophoon- platenmuziek hadden ten gehoore ge bracht, over. Op de eere-tribune bevonden zich een groot aantal autoriteiten. Onder de tonen van. het Wilhelmus komt 10 minuten voor vier Prins Hen drik zijn plaats innemen. Kort daarna ver-schijnen onder luid applaus de Argentijnen. Uruguay blijkt nog veel populairder te zijn. De Olympische kampioenen 1924 krijgen bij hun komst op het veld een ware ovatie, als zij hun groet aan de tri bunes brengen. Scheidsrechter Mutters met zijn grens rechters Langenus en Gama wordt eveneens met luid applaus begroet. Te vier uur stelden de volgende elftal len zich tegenover elkaar op: Argentinië: Bosio, Bidoglio. Paternoster. Medice, Monti, Evaristo, Carrioaberri, Tarascone, Perreira, Gainzarain, Orsi. Uruguay: Campolo, Oea, Petrone, Gastro, Urdinaran, Gestillo, Fernandez, Andrade, Arispe, Nasazzi, Mazali. Klokslag vier uur wordt begonnen. De eerste aanvallen zijn voor Argentinië, doch Andrade redt tenkoste van een dij blessuur, waarvoor even gestopt moet worden. De neger vervangt zijn ge scheurde broek door een andere en de strijd wordt hervat. De regen is thans opgehouden en een zonnetje begunstigt de match. Veel: •fraais krijgt men in de eerste minuten niet te aanschouwen. Ook de Zuid-Ame rikanen blijken over zenuwen te beschik ken. Het publiek is opmerkelijk kalm, daar men nu geen favorieten heeft. Alleen de weinige Zuid-Amerikanen op de tribune der deelnemers weren zich. Wanneer Urdinaran voorzet, stuit de bal tegen de hand van een der Argentijnen. Scheidsrechter Mutters wijst het appel van Uruguay om een penalty resoluut In den rechter-bovenhoek. ..Allemaal staatszorg", meende een andere. „En toen ze Vrijdag van Uruguay ver loren hadden, hebben •-- tien in de kleedkamer zitten te nukken. Tot hom captain kwam". ..Wat deed die?" vroeg nieuwsgierig een dame met 'vermiljoen-kleurig mondje.. „Gaf ze natuurlijk allemaal een (Zie vervolg pagina 3 P. W. Waller, penningmeester van het N. O. C. en overwinnaar in de Grande Finale van Zondag 10 Juni. Met een semi-pérskaart zat Ik op de mooiste pilaats in het Stadion, of liever gezegd: op de twee mooiste plaatsen. De andere was onbezet, hoe vreemd dit ook moge klinken. Wat een semi-perskaart is zal ik u maar niet gaan uitleggen. Het is te in gewikkeld, en niet interessant. De leider van ons Sportblad zat, ergens in de diepten recht onder mij, tusschen de nijvere collega's die de wedstrijdversla gen maken. Maar na eenigen tijd klom hij omhoog, zag hoe ik het getroffen had en verliet mij niet meer. Misschien zult u denken: ..Schaam- teflooze, hoe durf je te erkennen, dat je de mooiste plaats voor je zélf genomen had?" Ik verzoek u dirt; niet te denken. Ik had geen vertrouwen in mijn semi-pers- kaart, die mij te elfder ure gewerd oj een van die toevallige wijzen, die aan de journalistiek inherent schijnen te zijn. Het was een onoogelijk paars vodje pa pier, met onbegrijpelijk-hooge getallen voorop en eenige potloodcijfers achter op. Ik wist niet waar ik met dat lor be landen zou. Het zou mij nog meer ver blijd hebben als het de top van de Marathontoren was geweest, of een hoekje van het orkestpodium, dat zoo pittoresk tegen de wielerbaan hangt. Maar het werd de uiterste rechterbo venhoek van de eeretribune, vlak onder het dak. Er stond daar een ver hoogd bankje met twee plaatsen. Daarop een laddertje en daarboven een gesloten luik. Beneden lag ver vaarlijk-diep maar ideaal-overzichtelijk het slagveld. Ik bezag plaats, nummer, laddertje en luik en verwonderde mij. Toen ver soheen een van die nuchtere Amster dammers die het ingewikkelde mecha nisme van do Stadion-order egeling zoo perfect in orde houden, en zei: „M'n maat zit op het dak". „Boft-ie bij", meende ik. want dat leek een nög mooier plaats. „Nee", zei de nuchtere, „strafckies komt-ie omlaag. As-ie de vlag heeft ge- heschen as de Prins d'r is. En dan kan dat laddertje weg". Er waren evenwel geen andere plaat sen vrij, en nadat de nuchtere man, blijkbaar zelf een der vlagofficieren van het Stadion, een collega had geraad pleegd, verwijderden zij den ladder en veroorloofden mij te gaan zitten. Het geen bijna den dood van den man op het dak en den mijne had veroorzaakt, want door den Prins en het Wilhelmus waren wij hem weer glad vergeten, toen plotseling het luik zich opende en hoog boven mij twee beenen verschenen, die vol vertrouwen naar een afwezige sport daalden. Wij brulden allen tegelijk, de man bo ven bleef nog net hangen, de ladder werd weer aangevoerd en wij kregen hem tamelijk en niet zonder reden verontwaardigd heelhuids in ons mid den. Dit was slechts een kleine emotie tea* inleiding. Van de beste profs-elftallen in Enge land heb ik nooit beter voetbal gezien dan het superieure partijtje dat Uru guay en Argentinië op den groenen bo dem van het ravijn, daar diep onder ons, gingen spelen, en twee uur volhiel den. Maar daarover vindt u elders in dit blad diepzinnige beschouwingen. Zoowat tien meter onder ons, op een soort platje, als een rij musschen in een dakgoot, zat het Italiaansch elftal, dat den derden prijs heeft gewonnen en meende dat het straks op het veld zou moeten komen om zijn aandeel in het protocolair te krijgen, met vlagvertoon en volkslied en Ewiva Italia. Het zag er prachtig uit, dat Ita liaansche elftal, dat dooa- zijn spel, zijn sportiviteit, zijn bloemetjes en hand- drukken-aan-de-.Urukeezen de Duit- schers zoo beschaamd heeft gezet. Al wat Italiaansch is ziet er tegenwoordig prachtig en onberispelijk uit en is van top tot teen „georganiseerd". Het woord musschen is dan ook niet juist.; het leek meer op een rij parkieten. Zij droegen helblauwe truien en crème mutsjes, ln den vorm van kwartiermutsen, met prachtige veelkleurige nationale emble men erop. „Lijkt wel alsof Mussolini zelf ze heeft aangekleed"', zed een meneer. vond de dame, en het vermiljoen. Een zacht grinniken vervulde den rechterbovenhoek van de tribune d'hon- neur. „Wat gebeurde er verder?" „Ze werden allemaal verschrikkelijk rumoerig, en schreeuwden door elkaar". „Valt me nóg van ze mee", bromde de vlagofficier-van-het-dak. die op de bovenste tree van de onmetelijk hooge trap was gaan zitten. Dat LatU-nsche mannengezoen blijft oi Tijdens deze en dergelijke gesprekken speelden Uruguay en Argentinië prach tig voetbal, waarover niemand zich op wond. Zwijgend zagen de veertigdui zend het aan. .Het valt mad niet mai". sprak een typisch-Amsterdamsche dame van blijkbaar welgestelden maar geen derti gen huize. „Het is zoo stil". „Komt omdat je d'r niks van weet", troostte haar man. „Wat motte we nou schreeuwe? Dit is voor de eks-perts. Foetbal foor de l'ijnproefers. Wacht jij maar op dé meziek en de vlagge an 't slot. Daar ben je toch alleen voor ge- komme". „Ken Je niet wat sachter prate? Se lachei" In de diepte galmde het: „U-ru-gayT U-ru-gay-" en daarna „Ar-gen- tina! Ar-gen-tina!" maar het klonk maar zwak. Twee kleine groepjes sup porters. Het eerste steeg tot wilde ex tase toen Petrone Uruguay de leiding gaf. ,,Siie Je nou wel", zei de welgestelde dame. „Watte?" „Dat Oeroekwee sterker is? Ken je toch sien! Ken je an alle kante foele!" „Ik niet", zei haar man. Want alle mannen waren op de hand van Argen tinië, omdat dit Urugueesche mode- gedoe ons zoo schrikkelijk is gaan ver velen, en een donderend gejuich barst te dan ook los toen Perreira even na de rust gelijkmaakte. Ineens bleken we al lemaal pro-Argentijnsch. Er werd zelfs Ar-gen-tina meegebruld, „Nou blijft hot 1l", zei een scham pen- man, die gelijk kreeg. „Dan zijn we voor niks gekomen", „Voor niks? 't Is toch een pracht- maitoh! En al die ongelukken! Elke drie minuten een ongeluk. Griezelt u toch niet meer, mevrouw, die kerels hebben nooit wat! Allemaal tooneel! Nee. ope ra! La mort de Valentin!" „Nou geloof ik toch dat die keeper dood is", zei een flegmatiek man, toen óe Argentijnsohe doelwachter in 'gxoot- schen stijl ineenzeeg. „Heeft niks. Wacht maar effen. Kramp in z'n kuit. Ze krijgen alle twee entwintig op hun beurt kramp in hun kuit". Inderdaad krabbelde de keeper weer op en had niets. „Waarom zijn we vóór Argentinië?" vroeg de rechterbovenhoek zich tijdens de verlenging af. „Daar danken we de tango's aan. Wat danken we aan Uruguay?" Niemand wist er een antwoord op. ,,Hup Mutters!" riep een patriot, on der algemeene instemming. „Hij is schitterend! Wat een scheids rechter!" De bal werd tegon Mutters aange trapt, en bij floot. „Nou geeft-ie een free kick tegen zichzelf l" Toen het uit was. tegen zevenen, voelden we ons allemaal toch wel wat teleurgesteld. Een Grande Finale zon der beslissing, zonder protocolair, zon der hoera's Beneden op de perstribune zeiden ze zakelijk: „Dat is een meevaller van zes tig mille voor- het N. O. C. Heb je Piet Waller zien lachen!?" Iedereen wou den penningmeester zien lachen En Woens dagavond zeven uur tweede opvoering van de Grande Finale! Een cynicus dacht dat de Néderiandsche regeering hot heele geval diplomatiek geregeld had met Argentinië en Uruguay, om het N.O.C. er financieel uit te feiten ko" men.... Vanmorgen kwam op ons bureau de u bekende T. C. (Toe-,vijzings-Commis sie) opnieuw by'een. „Moeten wij nu ook weer beginnen?" „We weten nog niets". „Bel jij het N,O.C. even op?" „Vooruit dan maar weer Het wordt te veel. R. P. Or-Jt, Boïio Bidogb'c Hoe de Argentijns che voetbalartiesten het terrein opkwamen (door Kelen), Cfpi.caktpr'i

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 10